de klap Nieuw leven voor oude Meliskerkse dorpsschool Multi-visiondiashow in Middelburg Blinde mensen houden nieuwjaars bijeenkomst Volleybal toernooi Aagtekerke .s, t-UMfBS Meer bewegen voor ouderen in Biggekerke DANSLES DANSSCHOOL JANVIER MECANORMA AFWRIJFLETTERS WOENSDAG 3 JANUARI 03 RUITER VLISSINGEN Ijskast Wijkcomité Scheldebuurt houdt receptie Ondankbaar werk APARTE CLUBS VOOR: JONGELUI INSCHRIJVING: GEHUWDEN Midgard gaat films van Marx Brothers vertonen Middelburgse sterrenwacht heeft nieuwe telescoop Inspraaktermijn Vlissings verkeersplan verlengd C/S7-f S5 DE Het Wa/cherse strand in de winter. in goud, zwart en wit bij: Paul Krugerstraat 55-57 01184-12733. WALCHEREN - Naast een grote hoeveelheid vloeibaar afval, voert de Westerschei de dagelijks ook een behoorlijk portie drijvende rommel met zich mee. Dit hoopt zich allemaal op aan de kusten. Vanaf september kan iedereen die langs het strand wandelt dan ook een aardig idee krij gen van wat er zoal overboord gegooid wordt. Vanaf die tijd wordt het strand namelijk niet meer schoongemaakt. De mensen die in de zomermaanden deze taak op zich hebben genomen, zijn in de wintermaanden in de w.w. De V.V.V. Koudekerke heeft bijvoorbeeld van april tot en met september twee mensen in lieuhygiëne Zeeland) geeft in dienst' om de drie kilometer strand die zij beheert, schoon te houden. PJ. Kambier, pen ningmeester van de Koude- kerkse V.V.V.: „We krijgen subsidie waarmee ook deze mensen betaald worden. We hebben echter geen geld ge noeg om ze ook in de winter in dienst te houden, zodat wij het strand dan niet kunnen onder houden. Je krijgt nu wel de merkwaardige situatie dat de overheid deze mensen een helft van het jaar uit de ene pot be taalt en de andere helft van het jaar uit de andere pot". De Gouden Delta, het blad van de V.M.Z. (Vereniging Mi- AAGTEKERKE - Op zater dag 6 januari organiseert de sportvereniging Aagtekerke een volleybaltoumooi in de sportzaal aan de Agathastraat te Aagtekerke. Het toernooi begint om 9.00 uur en zal eindigen om 17.15 uur. Er is een dames- en een herenpoule. De uitgenodigde damesteams zijn: Ordito, Bok, de Lange D, S.V.A.I en S.V.A.II. Er wordt gespeeld volgens NE VOBO-spelregels en -voorschriften. De prijsuitrei king zal plaatsvinden om 17.30 uur in Amicitia te Aagtekerke. VLISSINGEN - Op vrijdag 5 januari houdt het wijkcomité „De Scheldebuurt" een nieuwjaarsreceptie van 19.00 tot 21.00 uur in het VJ.V.-ge- bouw in de Verkuyl Quakke- laarstraat 11-13. Er zal een drankje en een hapje worden geserveerd en tevens kan men vragen stellen of suggesties doen aan diverse leden van het wijkcomité. Er zal ook een informatiestand aanwezig zijn met foto's van de activiteiten van het wijkco mité in de afgelopen maanden. het laatste nummer van het af gelopen jaar een opsomming van wat er op honderd meter strand van de gemeente Valke- nisse te vinden was. Een klein gedeelte van die opsomming van honderd meter strand buiten het seizoen: „Plastic melkflessen, grote hoeveelheden kartons waarin Vollmilch, lait entier, milk en volle melk had gezeten, bona- kuipjes, chocomel- en bécé- melflessen, plastic jerrycans voor hoog actieve detergenten, zwarte plastic zakken en mat ten in grote hoeveelheden, plastic bloem (een paarse lelie met geel, ietwat gebleekt hart), plastic flacons, olievaten, drankblikjes, plastic emmers, plastic jerrycans en plastic kratten, spuitbussen en een bijna complete ijskast. De rommel wordt door de zee in zo'n snel tempo aangevoerd, dat Kambier zegt: „Het is erg ondankbaar werk. Je maakt het vandaag schoon en morgen ligt het er weer". Evenals di recteur De Regt van de Provin ciale V.V.V. vindt hij dat er een MIDDELBURG - Voor ieder die enige belangstelling heeft voor fotografie én meer in het bijzonder nog voor het maken en de mogelijkheden van dia's, presenteert Foto Harry Verschuren samen met De Scheldebode en het Nieuwsblad voor de Bevelanden op dinsdag 16 januari in de Stadsschouwburg van Middelburg de Canon Multi-vi sion show „Schrijven met licht". Het wordt 16 januari een wonderlijke avond, van licht en donker, van techniek en menselijk kunnen. Een show van nauwelijks twee uur waarin maar liefst 1800 dia's worden getoond, zonder dat de bezoeker ook maar het minste ver moeden heeft dat een zo groot aantal aan zijn oog voorbij gaat. Zes projectoren zorgen er voor dat de beelden elkaar volkomen logisch en op het juiste moment opvolgen, dat er prachtige overvloeiers worden gemaakt. Kortom dat je vergeet dat je naar dia's zit te kijken en niet naar bijvoor beeld een toneelspel, een film of iets dergelijks. Dankzij Foto Verschuren en uw weekblad komt deze multi visionele diashow nu ook naar Zeeland. Er is slechts één voorstelling en wel op 16 januari a.s. om 20.00 uur in de Stadsschouwburg van Middelburg. De toegangsprijs be draagt slechts vijf gulden. Kaarten zijn nu reeds verkrijg baar bij Foto Harry Verschuren, Lange Delft 47, Middel burg, De Scheldebode, Torenstraat 14, Vlissingen, en bij het Nieuwsblad, Klokstraat 1, Goes. oplossing voor dit probleem moet worden gevonden. De Regt: „De stranden hebben ook in de winter een recreatie ve functie en dan is het zeer onprettig als er zo veel vuil ligt. WEMELDINGE - Op zater dag 6 januari organiseert de Zeeuwse Organisatie van Blinden en slechtzienden een nieuwjaarsbijeenkomst in ho tel „Vredebest" te Wemeldinge van 14.00 tot 21.00 uur. Er zal tijdens deze bijeen komst door een deputatie van de Ondernemingsraad van de Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen een ge luidsinstallatie worden aan geboden. Verder zal er een optreden zijn van Rinie Schilders uit West-Souburg. Zij zal Ierse en Schotse volksliedjes ten ge hore brengen. De dag zal wor den besloten met een mossel maaltijd. WOONT U IN DIT GEBIED VrOum-npOKHj Oo^kapeiw •Domoorq Se'Oo~"e'»e •Aaqie«e'"*' Gdbp.iq* 'Zoutelanae Arnprnuiden| KouGeMKfce Nieuwu.rvi. en Sl Joosi.»nd ^SouDu«q n Ritte™. Dan behoort De Scheldebode iedere week UITERLIJK WOENSDAGAVOND in de brievenbus te zitten. Waarschuwt U ons a.u.b als U ons blad niet regelmatig of te laat ontvangt. Tel. 01184-19910. BIGGEKERKE - De kruis vereniging Platteland Wal cheren heeft besloten om ook in Biggekerke te starten met een groep „Meer bewegen voor ouderen", omdat gebleken is, dat daar behoefte aan bestond. Er zal een voorlichtingsbij eenkomst worden gehouden om belangstellenden nader te informeren over deze gymnas- tiekgroep. Deze bijeenkomst zal worden gehouden op dins dag 9 januari van 14.00 tot 15.00 uur in het Dorpshuis te Biggekerke. Alle mensen ouder dan zestig zijn van harte wel kom en kunnen tevens kennis maken met de leidster van de 'groep, mevrouw T. van der Meulen. Voor meer inlichtingen kan men terecht bij mevrouw Be- ,suyen, Schuitvlotstraat 9, Big gekerke, telefoon: 01185-1802 en zuster C.Mijnders, Zuid straat 14, Zoutelande, telefoon 01186-1325. Daar staat tegenover dat er J.:j veel wind ontzettend veel rommel uit zee komt. Je zou dan voortdurend mensen in dienst moeten hebben om dat op te ruimen. Dat kost veel. Haalbaar lijkt mij alleen een of twee grote schoonmaakacties met vrijwilligers. Wij als pro vinciale V.V.V. kunnen overi gens niets meer doen dan de beheerders van de stranden op Walcheren erop wijzen. Op de vergadering van streek-V.V.V. Walcheren zal dit dan ook wel besproken worden". Aanvang nieuwe cursus op donderdagavond in de concert- en gehoorzaal, Singelstraat 13 te MIDDELBURG Donderdag 4 januari in de concert- en gehoor zaal van 19 tot 21 uur, tel. 01180-12700, of dage lijks per telefoon'01100-20176 Jacob Valckeplein 4 - Goes - 01100-20176 GOES - MIDDELBURG - ZIERIKZEE Wat het weer betreft, vrienden, is 1979 in ieder geval goed begonnen. Niks geen halfslachtig gedoe (niet warm, niet koud, beetje regen, beetje wind) waarmee we de laatstg ja ren het nieuwe jaar moesten inwijden. Ge woon eerlijk winterweer, waar ik me elk jaar wel weer met angst en beven op voorbereid, maar dat als het niet komt, me toch een katerachtig gevoel geeft. Misschien wat overdre ven; maar ik heb echt met plezier mijn stoepje schoongeveegd. Al was ik er duidelijk niet op inge steld, want mijn wanten waren nergens te vinden. Van het tintelen daarna, was ik het gevoel verge ten. Het werd trouwens wel tijd dat er weer eens zo'n wintertje kwam. Als hij nog langer op zich had. laten wachten, zouden we niet meer weten, hoe we hem moesten overleven. Zoals die man, die en thousiast de polder introk omdat hij dit natuurge beuren in de open lucht wilde ondergaan en aan schouwen. Zo meege sleept werd hij door zijn enthousiasme, dat hij geen kou voelde. Pas toen hij weer thuis was kreeg hij in de gaten dat inner lijke warmte niet altijd doorstraalt naar buiten toe. Hij heeft een uur in een heet bad moeten lig gen om zijn lichaamstem peratuur weer een beetje op orde te krijgen. Kwestie van trainen, denk ik. In ieder geval heeft de natuur bewezen dat ze nog kracht genoeg heeft, om greep te krijgen op ons overontwikkeld technisch vernuft. Neem nou de auto, de heilige koe. Die bleek op veel plaatsen niet bestand te gen het natuurgeweld en ze moest ondergaan dat er mensenhanden voor nodig waren om haar te bevrij den uit de sneeuwhopen. En dat geeft weer een beetje moed. We zijn ge lukkig nog niet zo ver, dat we zelfs het weer met knopjes kunnen regelen. Arjaon. MIDDELBURG - Het Middelburgse jongerencentrum Midgard in de Kuiperspoort gaat de komende maanden een serie films van de Marx Brothers vertonen. De eerste film wordt „A day at the races". Groucho, de meest vermaarde van de broers vindt het geen wonder dat kinderen gek zijn op de Marx Brothers. „Kinde ren verzetten zich tegen alles wat autoriteit is en wat doen wij anders in onze films?' Niets blijft heilig in hun films. Ze tackelen hun tegenstanders en geloven al doende dat het doel MEL1SKERKE - De voormalige lagere school aan de Dorpsstraat in Meliskerke krijgt een andere functie, namelijk die van peuterspeelzaal. De gemeente Mariekerke start met het opknappen van een lokaal van de school zodra de stichting Peuterspeelzaal een beëdigd bestuur heeft. Mevrouw Stutterheim, lid van het voorlopig bestuur, hoopt de peuters toch wel binnen enkele maanden in de nieuwe speelzaal te kunnen binnenhalen. Daarmee zal hettotnu toe nog enigepeuterspeelzaaUoze dorpin de gemeente ook een speelzaal hebben. Erzijnvoldoende kinderen aangemeldom de eerste twee jaar te kunnen draaien. Er is in het toekomstige speellokaal plaats voor zestien kinderen van tweeëne- neenhalf jaar tot de kleuterschoolleeftijd. de komische middelen heiligt. Autoriteiten worden onder het spervuur van Groucho's hap snapdialogen weggevaagd. Vrouwen, mooi of lelijk, gaan genadeloos voor de bijl. Het oprollen van gangstercom plotten lijkt tot het dagelijkse toetje te behoren. De Marx Brothers zijn in feite anar chistische komieken, die de gevestigde orde, de dubbele moraal en de schijnheiligheid genadeloos aanvallen met de zelfde wapens. In totaal heb ben zij dertien films gemaakt, waarvan A day at the races door henzelf als de beste wordt bestempeld. De film is vanavond in Mid gard te zien. Het begint om kwart voor negen en de toe gangsprijs is drie en een halve gulden. MIDDELBURG - De Stich ting Volkssterrenwacht „Phi- lippus Lansbergen" heeft een nieuwe spiegeltelescoop ge kocht, te weten een 15 cm. Newton telescoop met een brandpuntsafstand van 1300 mm. De kijker is gemonteerd op een zwaar paralaktisch assen stelsel en wordt aangedreven door een motor, die in snelheid geregeld kan worden door een oscillator. De fotografische en visuele mogelijkheden zijn door deze aanschaf vergroot Mensen, die door de nieuwe telescoop het heelal willen be kijken, zijn welkom op vrij dagavond op de volkssterren wacht, Noordbolwerk 35 te Middelburg. VLISSINGEN - B. en W. van Vlissingen hebben besloten de termijn waarbinnen reacties op het ontwerp verkeerscir culatieplan kunnen worden ingediend, te verlengen. Ieder een kan nu nog tot 1 maart rea geren. De termijn zou anders per 1 januari zijn afgelopen.

Scheldebode | 1979 | | pagina 1