UNIEK AANBOD VOOR ONZE LEZERS Automatisch autouassen bij De Muynck OPBOUWWERKGROEP STADSVERNIEUWING: Leegstand in ML Hobbemalaan door wanbeleid eigenaar V.J.V. start twee V. OSc ur sussen in januari. o zoon van geest Concert Noel Redding in Open de Beuk speelzaal PvdA Vlissingen houdt j aarvergadering Vertrek De dom Middelburg MAK belegt maandagse ontspanningsavonden voor mensen zonder werk Ook Marie kerke wil ophaler oud papier subsidiëren V erpaupering DE SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 13 DECEMBER 1978 217 Voor slechts f 24,- naar Keulen We hebben een plezierige verrassing voor u. Een buiten kansje want De Scheldebode, Het Nieuwsblad en Ons Eiland besluiten het jaar 1978 met een fijne klapper. Nee geen vuur werk, dat u in de lucht uiteen laat spatten, maar een aanbie ding van het betere soort. Iets waar u met veel genoegen op zult terugkijken. Vanaf de Zeeuwse Spoor wegstations Vlissingen, Mid delburg, Goes, en Kruiningen- Yerseke brengen wij u voor slechts 24 gulden naar de meer dan 2000 jaar oude stad Keu len aan de Rijn. De „vierde" stad van Duitsland heeft bijna VLISSINGEN - Op woens dag 13 december zal in het wijkcentrum Middenhof te Oost-Souburg in de Kanaal straat een jaarvergadering worden gehouden van de Partij 'van de Arbeid, afdeling Vlis singen. De vergadering begint om 20.00 uur. Op deze vergadering zullen de jaarverslagen over het af gelopen jaar ter sprake komen alsmede een werkplan voor het komende jaar. Het doel van dit werkplan is een lijn te hebben waarlangs de activiteiten van de PvdA kunnen verlopen. Er zijn vier uitgangspunten voor dit werkplan, namelijk Voor lichting en Vorming, Taakver- 'deling, contact met de leden en contact met de kiezers. Om de ze dingen op de juiste wijze te doen verlopen wordt er voor gesteld diverse werkgroepen in te stellen. Ook zal er op deze avond een nieuw bestuur wor den gekozen. een miljoen inwoners en is o.a. bekend om haar vermaarde 157 meter hoge dom, haar win kelstraten in het voetgangers domein, de schilderachtige Rijnboulevard, haar bruggen, de gezelligheid, de vele oude gebouwen of gedeeltes ervan en de talrijke museums Een buitenkansje dus. Want velen zijn vrij tussen Kerstmis en nieuwjaar en hunkeren dan naar leuke bezigheden. Het veroveren van Keulen of het zich laten veroveren door Keulen is zo'n uitstekende mo gelijkheid. Uw weekblad heeft de stunt als volgt in het vat gegoten. Op donderdag 28 december a.s. kunt u dus naar Keulen. Kin deren van 4 tot en met 9 jaar betalen 12,- voor de trein reis, terwijl men vanaf 10 jaar 24,- moet betalen voor het unieke arrangement. In deze prijzen zijn de toeslagen voor de D-trein inbegrepen. Dat betekent dat u na Tilburg nog slechts in Eindhoven, Venlo, Mönchen gladbach en uiter aard in Keulen zult stoppen. Bij de stations van Vlissingen, Middelburg en Kruiningen- Yerseke is een zeer ruime par keergelegenheid, terwijl Goes op dit gebied een voldoende haalt. Om zes minuten voor zeven ('s morgens) vertrekt de trein die we moeten hebben in Vlis singen. Achtereenvolgens ko men we daarna in Middelburg (7.00 uur), Goes (7.13 uur), Kruiningen-Yerseke (7.21 uur). In Roosendaal moeten we overstappen (we hebben daar voor zes minuten), terwijl we in Tilburg onze trein moeten verlaten om in de genoemde D- trein te stappen. Die vertrekt om 9.08 uur. Om 11.24 uur rolt de comfortabele Rheinexpress Keulen binnen. U bent dan vrij in uw bewegingen tot 18.44 uur, want dan gaan we weer terug, zodat we (in Tilburg weer overstappen) om 22.43 uur weer op Kruiningen-Yer seke, om 22.54 uur in Goes, om 23.09 uur in Middelburg en om 23.15 uur weer in Vlissingen zijn. Tussen vijf voor half- twaalf en tien over halfzeven kunt u in Keulen erg veel doen. Dat heeft de ervaring ons ge leerd. Keulen is voor lezers met „ontdekkingsbloed" in de aderen, maar ook voor degenen die het graag picobello en niet af te moeilijk voorgeschoteld willen hebben. We arriveren op het Keulse station dat het drukste van Duitsland is, want dagelijks denderen er meer dan duizend treinen over de Hohenzollern- brug. Tegen het station aange plakt staat de dom van Keulen, die 144 meter lang, 86 meter breed en 157 meter hoog is. De torentrap die men voor twee mark mag beklimmen (voor vier uur 's middags) telt 502 tredentotdegalerij. Onderweg komt men langs de klokkestoel met de St.-Petersklok, die 2500 kilogram weegt en daarmee de grootste vrij bewegende klok van de wereld is. Als het helder weer is ziet u vanaf de galerij de stad, die moeilijk tegelijk met Aken op een dag gebouwd kan zijn en het omringende landschap met o.a. het Zeven gebergte en het Eifelgebergte. Alleszins de moeite waard is ook de schatkamer van de Keulse Dom, die ongelofelijk mooie kerkelijke schatten her bergt. Noel Redding. MIDDELBURG - Morgenavond geeft The Noel Redding Elastic Band een concert in het jongerencentrum Open de Beuk aan de Herengracht in Middelburg. Deze band is de meest recente formatie rond Noel Redding nadat hij in The Jimmy Hendrix Experience, Fat Matress, Road en de Noel Redding Band had gespeeld. The Elastic Band bestaat naast Noel Redding uit: Dave Clark op piano, gitaar en stem. Clark speelde ook al in de Noel Redding Band. Hij schreef sa men met Redding de meeste composities. Dave Donovan is de drummer. Hij speelde zes jaar bij Rock Rebellion, daarna bij Roy Wood's Wizzard. Eric Bell, gitarist en zanger. Bell startte zijn carrière bij Van Morrison. Na zijn vertrek naar Dublin was hij een van de oprichters van Thin Lizzy. In het voorprogramma zal de Ne derlandse groep Filter optre den. Het concert begint om negen uur. De zaal is open vanaf half - acht. De toegangsprijs is voor leden aan de zaal tien gulden, voor niet-leden twaalf gulden vijftig. MIDDELBURG - Op dins dag 19 december houdt het PPR-actiecentrum in Middel burg een vergadering over het onderwerp verkeer. Er zal eerst een film van on geveer twintig minuten wor den gedraaid van de werk groep „Wijs op weg". De film gaat over het verkeer in de binnensteden. Daarna komen verschillende groeperingen aan het woord, die zich bezig houden met het verkeer in Middelburg. Deze groeperin gen zijn: de verkeersbelangen- groep, de ENWB, de initiatief groep openbaar vervoer en het comité „stop de rondweg". VLISSINGEN - De Muynck's Autohuis aan de Paul Krugerstraat 237 in Vlis singen heeft zijn service-mo gelijkheden uitgebreid. Door een verbouwing is de op pervlakte met tweehonderd vierkante meter vergroot, ter wijl er aan de achterkant een overdekte automatische was inrichting is geplaatst. Er is ook een LPG-pomp bijgeko men. De Muynck herbergt nu rond de veertig gebruikte auto's, ANWB-gekeurd. In de auto wasinrichting kunnen twee auto's tegelijkertijd gewassen worden. Het is wel zelfbedie ning: wie zijn auto wil wassen, moet een gulden in de auto maat stoppen. Dan kan hij de auto shamponeren. Een totale behandeling inclusief in de was zetten komt op vier gul den. Voor het reinigen van het interieur staat een stofzuiger klaar. Het winkelen in Keulen is een belevenis op zichzelf. De Hohe Strasze is net zo bekend als Regent Street en de Via Ve- neto, maar toch heel anders. De voetganger is er koning. Hij kan zonder gevaar etalages bewonderen, modesalons, fo tozaken, speelgoedwinkels, cafeetjes, bioscopen en res taurants van binnen en buiten bekijken. Daartussen staan loterijverkopers, straatmuzi kanten en groentehandelai-en, Uiteraard zult u tijdens het dagjeKeulen ookdeinwendige mens willen versterken. U kunt op zoek gaan naar een echt Keuls restaurant, naar een internationaal restaurant en naar een buitenlandse-spe- cialiteiten-eetgebeuren. Voor de wat terughoudende bui tenshuis-eter is het prettig om te weten dat internationale fi guren zoals Mac Donald en Wimpie ook in Keulen hun stekkie hebben gevonden. Maar toch is de Keulse keuken de moeite waard om de stap die het kleurrijke mozaïek completeren. Natuurlijk bent u wijs genoeg om door de te vlotte babbel van standwer kers heen te kijken. Het win kelen is interessant al moet u daarbij niet vergeten dat uw gulden iets minder waard is dan de mark. over de onbekende drempel te zetten. Als u overigens de Keulse specialiteit halve Hahn bestelt krijgt u een hard broodje met een dikke plak oude Hollandse kaas. De bier kenners zullen bijzonder gre tig in het Keuls bier bijten. Dat in verschillende Keulse brou werijen voor de echte liefheb bers gebrouwen is. Maar het hoeft niet bij win kelen, Rijn kijken, eten, drin ken, dom kijken en dom be klimmen te blijven. Er zijn nog verschillende oude gebouwen, zoals het gotische stadhuis, Romeinse muren en poorten, het dierenpark met 6000 die ren, een groot aquarium en een botanische tuin. Maar ook museums waarvan het Ro meins-Germaanse een van de bekendste is. De fabrieken lig gen buiten de stad. Achter ki lometer lange parken en bos sen worden o.a. de 4711 en an dere verfrissers (bekend als eau de cologne) en de Duitse Fordmodellen gebouwd. Kortom voor de eerder ge noemde 24 gulden brengen wij u naar Keulen en nemen wij u bijzonder graag mee terug. Na zeven uur in Keulen hoeft u het daar niet meer horen donde ren. Degenen, die een stads- rondrit willen maken met een bus, en dus in een korte tijd erg veel oppervlakkig willen zien, kunnen dat kenbaar maken. Zo'n bustocht duurt ruim een uur en de prijs daarvoor be draagt zes gulden. Dat is meer dan vijftig procent goedkoper dan de normale stadsrondrit van de VVV. De rondrit begint om 1 uur bij de WV. In het „Verkehrsburo" (het WV) kunt overigens alle informatie krijgen over de stad en haar bijzonderheden. En dat zijn er zoveel, dat ze in boekjes zijn vermeld. U moet zo snel moge lijk - en uiteraard uiterlijk op 27 december - uw Keulenkaart afhalen. En eventueel ook voor de stadsrondrit boeken. Dat kan op onze kantoren in: Vlissingen; Torenstraat 5 Goes: Klokstraat 1 Middelharnis: Oostdijk 41-43 Zierikzee: Melkmarkt 7 Haamstede: Ankerweg 2 Ouddorp: Hoenderdijk 19 Als het aantal aanmeldingen erg groot is zal de Nederlandse Spoorwegen een extra trein in zetten, die zonder overstap- verplichtingen en met minder „stops" naar Keulen zal rijden. Als u dan op 28 december tijdig uit de veren bent, uw paspoort en uw Duitse marken niet vergeet en uw speciale treinkaartje meebrengt kunt u ervan verzekerd zijn dat Keu len uw dagje uit tot een succes zal maken. Veel plezier bij voorbaat. VLISSINGEN - Werkloze mensen van zeventien tot en met negenentwintig jaar kunnen voortaan elke maandagavond in het gebouw van het VJV (Vormingswerk Jonge Volwassenen) aan de Verkuyl Quakkelaarstraat 13 in Vlissingen terecht. Er is een Maandagavondcomité (MAK) opgericht dat op die avond van halfacht tot elf uur aktiviteiten wil organiseren. Activiteiten die overigens gericht zullen zijn op de wensen van de bezoekers. Zo kunnen bezoekers bij voorbeeld zelf bepalen welke film er gedraaid zal worden en kunnen eventueel zelf muziek maken (op meegebrachte in strumenten). In het gebouw zijn gezelschapspelen en oom materiaal om creatief mee be zig te zijn in ruime mate aan wezig. Het MAK wil met deze activiteiten de mensen zonder werk wat meer bij elkaar krij gen. Onder het motto „samen sta je sterk" kunnen op deze avonden dan ook problemen als sollicitaties, uitkering, het wel of niet aanvaarden van be paalde werkzaamheden en dergelijke aan bod komen. De kosten zijn een gulden vijftig per avond. MARIEKERKE-Het ziet er naar uit dat ook Melis- kerke een peuterspeelzaal zal krijgen. B. en W. van Mariekerke willen het vori ge maand ontruimde schoolgebouw aan de Dorpsstraat in Meliskerke voor het peuterspeelzaal- werk geschikt maken. Het college meent dat driedui zend gulden voor dit doel voldoende is. VLISSINGEN - De Op- bouwwerkgroep Stadsver nieuwing volgt al een tijdje de ontwikkelingen met be trekking tot het complex woningen van Smulders B.V. aan de Meindert Hob bemalaan in Vlissingen. Daarbij is de werkgroep iets merkwaardigs opge vallen. Namelijk, dat de gemeente de woningen in november '77 in zijn algem eenheid als goed heeft ge kwalificeerd en een jaar MARIEKERKE - Als de raad van Mariekerke ermee akkoord gaat, dan zal het op halen van oud papier binnen de gemeente gesubsidieerd worden. De plaatselijke verenigingen kunnen dan rekenen op een minimumprijs van vijf centper kilogram, als de papierprijs althans niet beneden de drie cent zal dalen. Meer dan twee cent willen B. en W. er per kilo niet voor uittrekken. De rege ling zal, als de raad hiermee akkoord gaat, per 1 januari 1979 in werking treden. De ar gumenten van B. en W. zijn besparing van grondstoffen en kostenbesparing voor de vuilophaaldienst. Tevens stemt de raad aan staande dinsdag over de aanleg van twee tennisvelden, een trapveldje en een zandbak. De tennisbaan zal aangelegd wor den bij de trimbaan. De Ten nisvereniging Mariekerke heeft zich in principe bereid verklaard om deze banen te zullen gaan beheren. later met de sloop van ach tenveertig woningen in stemt. Volgens het gemeentelijk onderzoek in '77 was het on derhoud van de woningen verwaarloosd en voldeed de isolatie niet aan de eisen. De werkgroep schrijft nu aan B. W. en aan de Vlissingse raad: „Een aanschrijvingsprocedure die gericht zou moeten zijn op het opheffen van achterstallig onderhoud is achterwege gebleven". De werkgroep schrijft ver der: „Een slecht beheer van de woningen had tot gevolg dat een groot deel van de bewoners is verhuisd. Pogingen van Smulders B.V. om de woningen als recreatiewoning te mogen gebruiken, zijn mislukt. De leegstand van de woningen vormt voor het gemeentebe stuur aanleiding te veronder stellen dat er sprake is van een sociaal probleem. Uit contac ten met de bewoners bleek echter dat de oorzaak van de leegstand is terug te voeren op wanbeleid van de eigenaar c.q. beheerder firma Don uit Mid delburg. Dit is aanleiding van een sociaal onderzoek af te zien. Vervolgens wordt verder leegstand in de hand gewerkt". Intussen neemt de verpau pering van de huizen toe. De gemeente stelt de eigenaar voor de keuze: renoveren, slo pen of dichttimmeren. Smul ders B.V. kiest als beheerder voor het laatste. De gemeente gaat accoord met het schets- plan voor nieuwe woningen. Woningen die niet betaal baar zullen zijn voor de huidi ge bewoners", zo schrijft de werkgroep en constateert te gelijkertijd dat de meeste van de huidige bewoners inmiddels vertrokken zijn. „De gemeente is zelfs bereid een herziening van het bestemmingsplan Bloemenlaante bevorderen om de plannen van Smulders B.V. niet in de weg te staan", 'aldus de werkgroep. Volgens de Opbouwwerkgroep is het voor de gemeente nu nog niet te laat om tot een andere oplos sing te komen. Dichtgespijkerde huizen aan de Meindert Hobbemalaan in Vlissingen. VLISSINGEN - De belangstelling van Vlissingse vrouwen voor wat er in de samenleving gebeurt, blijkt groot te zijn. Er zijn .althans lange wachtlijsten voor de VOS-cursussen (Vrouwen Oriënteren zich op de Samenleving). Om aan de belangstelling tegemoet te komen zijn er voor het komend jaar vier VOS-cur- sussern gepland, waarvan er in elk geval één 's avonds gegeven zal worden. Een werkgroep, bestaande uit afgevaardigden van Z.V.U., V.J.V., vrouwenkafee Vlissin gen, ex-cursisten en begelei ders, wil twee cursussen be ginnen in januari en twee in september. Voordat de cur sussen in janaurjanuari van start gaan wil de werkgroep nog een informatie-avond be leggen. Wie belangstelling heeft kan dan wat meer over de VOS-cursus te weten komen door met ex-cursisten en be geleidsters te praten. Wanneer dast zal zijn, wordt nog be kendgemaakt. Voor inlichtingen enlof op gave kan men terecht bij het V.J.V.Verkuyl Quakkelaar straat 11-13, tel. 17819 of op woensdagochtend en -avond in het vrouwenkafee Vlissin gen op hetzelfde adresd. Mijn eerste raad is deze: Bezit een rein, warm en stralend hart, dat een al oude, onvergankelijke en eeuwige heerschappij de Uwe zij. Uit de Bahó'i geschriften. VLISSINGEN - Zaterdag avond geeft de Popgroep Monroe uit Vlissingen een promotieoptreden in De Zwaan in Souburg. Het optre den is ter gelegenheid van het uitbrengen van de single Polio/ Disco fever die inmiddels al in verschillende platenzaken te krijgen is. Het optreden begint om halfnegen.

Scheldebode | 1978 | | pagina 17