Radiografisch autoracen, een nieuw opkomende sport SINT LAURENS NU OOK IN OUDE ANSICHTEN HULP IS GEBASEERD OP SAMENWERKING TUSSEN OUDERS EN MEDEWERKERS Medisch kinderdagverblijf biedt hulp aan kinderen en ouders Stenen sculpturen in ZKC Speciale afdeling Oosterse tapijten in vergrote Blankenburgh Collecte Leger des Heils Reggaeband Steel Pulse treedt op in de Beuk Terminus Modelbouwers willen zich verenigen Minderwaardig heidscomplex Herboren Thema-avond NVSH MENU D'AMIS ut aUHfcLDEBUUfc VAN WOENSDAG 15 NOVEMtJEH iy/ö VLISSINGEN - Zondagmiddag 5 november, ronkend rijden de bolides over het asfalt. Het publiek in de pits geniet van de spectaculaire capriolen van de rijders. Plot seling slaat er een over de kop en rijdt weer verder. Dit kan. We spreken nu over radiografisch autoracen, het circuit is het parkeerterrein van het warenhuis Miro en de pits is een van de rijen benzinepompen bij de Miro. R.C. racen of radiocontrol- led racen geschiedt met ra ce-auto's met een schaal van 1:18. De wagens worden voortbewogen door een 3,5 cc motor wat een topsnelheid van zo'n 80 100 km. per uur ople vert. De besturing gaat via een draadloze zender die uitzendt op 10 frequenties. De kosten zijn ongeveer 300,- 400,- voor de auto 125,-- voor de motor, 400,- voor de zender en dan moet men nog op zo'n 100,- 200,- aan variabele kosten rekenen. Minstens toch zo'n 900,- die men moet neertellen voor men een com plete set heeft en men kan be ginnen. Is dit duur speelgoed of een prijzige hobby? Deze vraag legden we voor aan de heer Nonnekens, lid van de Wal- cherse Model Auto Club WA- MAC. „Speelgoed is het zeer zeker niet, het is een hobby, een mooie en veilige hobby". De WAMAC is één van de drie grote Nederlandse model auto clubs, verenigd in de NOMAC, de Nederlandse Modelau toclub en de WAMAC vérzorgt de wedstrijden in Zuid- West Nederland. De één jaar oude vereniging bezit een respectabel aantal leden die bijna iedere zondag middag trainen op het par keerterrein van de Miro te Vlissingen. „Van de Miro krij gen we veel hulp, „zoals b.v. gebruik van toiletten enz. tij dens de wedstrijden gaat dhr. Nonnekens verder, en als we wedstrijden organiseren mogen we van Mobuco ook al- tij d een steiger gebruiken waar de rijders opstaan tijdens de wedstrijden. We delen de au to's in in drie klassen n.l. de Formule, de sportscar en de toerwagenklasse. Persoonlijk probeer ik de modellen zo or- gineel mogelijk te schilderen. Wel dient een model bestaand model te zijn zoals Porsche, B.M.W. of Lotus". Kijk, deze, (dhr. Nonne kens haalt een pracht B.M.W. 3,5 te voorschijn) is een toer- wagen. Zo hebben we ook de formules als deze Renault en allemaal in de teamkleuren. We proberen dan ook zo orgi- neel mogelijke modellen op de baan te brengen. Er is b.v. een Tyrell Ford als model, dat is in die formule een zeswieler. Ook houden we natuurlijk wed strijden zoals clubkampioen schappen. Onze huidige club kampioen is Huub den Hollan der. Wij zijn tevens, gaat hij MIDELBURG - De heer L. Burth zou graag een vereni ging voor modelbouwers op richten, die zich zal kunnen aansluiten bij de Nederlandse Vereniging voor Modelbou wers. Zowel bouwers van sta tische als van varende model len kunnen zich aansluiten. Een ieder, die belangstelling heeff voor zo'n vereniging kan contact opnemen met: L. Buth, Papisland 5 (Dauwendaele), Middelburg, 01180-11851 toe stel 143. verder, aan het sparen voor een electronische rond en teil er en próberenditfinacieel mogelijk te maken door o.a. stickerver koop". Wel zegt hij met nadruk veel last te hebben van ama teurzenders die met hun praatkastjes de besturing zo danig beïnvloeden dat zo'n autootje dat met een 80 km/per uur rijdt volkomen onbestuur baar wordt en in een zeer ge vaarlijk projectiel verandert. „We komen ook met onze ploeg op verschillende speedshows in Zeeland. Zo zijn we 24 en 25 november op de speedshow in Goes, waar we ook een de monstratie zullen geven en in januari de 12e en de 13e zijn we in Terneuzen op een speed show. Verder zijn we bijna ie dere zondag te zien op het ter rein van de Miro en begin vol gend haar starten we weer met races op het plein". „Mensen die geïnterreseerd zijn in de club kunnen zich wenden tot de secretaris R.v.d. Dorpel, Paulus Potterslaan 13, tel. 17408, Vlissingen. i SANIiOUTlOuPÉN KEuKtKSTuOiO Onderhoud van wand- en vloertegels Tegels kopen'blijft Voqr velen eertmoeilijke zaak. tegels onderhou den blijkt vaak nog moeilijker. Eén verkeer de behandeling en uw tegels kunnen onher stelbaar worden be schadigd. Kom daarom - voor dit advies ook naar Madola. we zijn ervoor. Bosschendijk 193 4731 DD Oudenbosch Telefoon 01652 - 3900 MIDDELBURG - Van aan staande zaterdag tot en met donderdag 14 december her bergt het Zeeuws Kunste naarscentrum stenen sculp turen van Harri van de Vliet. Jan Zems opent de expositie zaterdagmiddag om vier uur. Het centrum aan de Mol straat 13 in Middelburg is dinsdag tot en met vrijdag ge opend van tien tot twaalf en van twee tot halfzes, op woensdag- en vrijdagavond van zeven tot halftien en op zaterdag van negen tot halfeen en van twee tot vier uur. SINT LAURENS - In de serie in oude ansichten is nu ook een boekje verschenen van Sint Laurens en Brigdamme. Samensteller C. van Winkelen verzamelde negentig prentbriefkaar ten uit grootvaders tijd, de tijd dat gas, licht en water nog een bijzonderheid waren, detijd van wandelaars, fietsers en karren, rijglaarsjes, hoge boorden en klompen. Om enkele afbeeldingen uit het tachtig bladzijden tellende boekjete noemen: diverse predikanten, de hervormde kerk, de hervormde zondagsschool, de van Citterstraat met nog grote bomen, ook de Noordstraat had aan weerszijden een rij oude bomen, verschill ende schoolfoto's, degereformeerde meisj es- vereniging, enzovoorts, enzovoorts. Op bovenstaande foto zijn Leintje van den Broeke, Neeltje de Nood en Willemien Buys bezig de graanschoven op een hoop te zetten. Op de achtergrond staat de hervormde kerk en rechts zijn de lage huisjes van de van Citterstraat te zien. De prent is gemaakt in de tijd dat het graan nog met de zekel werd gemaaid. Sint Laurens in oude ansichten, 29,90. MIDDELBURG - Een forse pan erwtensoep staat op het vuur in het Middelburgse M.K.D. (Medisch Kinder Dagverblijf) aan het Jan van Hoofkwartier. De kok, Gerrit, kookt de soep voorde kinderen, maar ook de ouders, die hier vrijelijk kunnen binnenlopen, mogen een bordje meeëten. Het geeft de sfeer van een huisgezin en dat is ook precies wat het kinderverblijf wil. Daarom is het gevestigd in vier gewone woonhuizen, waarvan er één bestemd is voor kinderen van zes tot twaalf jaar en drie voor kinderen tot zeven jaar. Daarom ook is er een goed contact tussen de ouders en de leiding en tussen de ouders onderling. Een contact dat volgens de medewerkers van het dagverblijf erg belangrijk is, omdat problemen waar de kinderen mee worstelen samen met de ouders moeten worden opgelost. Het Medisch Kinderdagverblijf is, evenals dat in Vlissingen, opgezet door de Vereniging Kinderzorg. Her herbergt normaal begaafde kinderen uit heel Walcheren. Het woord medisch is dan ook ietwat misleidend. Drie moeders, Clazien de Nood, Truus de Niet en Anneke Roose, vertellen waarom zij hun kinderen naar het dagverblijf hebben gedaan en hoe 't bevalt. „Marco, m'n jongste zoon, was net drie toen hij hier kwam", vertelt Clazien. „Hij sliep bijna niet. Zo'n acht tien keer per nacht kwam hij z'n bed uit. Vanaf dat hij een baby was, was hij al ontzettend onrustig geweest: hij huilde veel, hij kon niet spelen en je kon 'm ook nergens blij mee maken. Het kon zo niet door gaan. Eenmaal op het K.D.V. is dat langzaam verbeterd. Nu is hij er tweeënhalf jaar. Sinds september gaat hij voor halve dagen naar de kleuterschool en hij kan zich nu ook heel goed zelf bezighouden. We hebben hem samen met het K.D.V. vooruit kunnen helpen. Over dag praatte de leidster met hem en hielp hem met allerlei dingen. Wij beloonden 'm als ie 'n keertje minder uit bed kwam. Het komt er eigenlijk op neer dat we het kind zowel hier als thuis steeds laten mer ken dat we van hem houden en niet boos worden als 't niet meteen goed gaat". Haar oudste zoon had te kampen met een groot min derwaardigheidsgevoel en Clazien had het idee dat Jan op de kleuterschool ook niet zo goed werd opgevangen. „Als ik vroeg hoe 't ging, was het ant woord steeds: prima. Maar ik merkte thuis dat het helemaal niet goed ging. Jan werd ge plaagd, 't ventje had 't niet meer. Hij presteerde op school niks meer en hij wilde op school niks meer doen. Thuis was er toen evenmin nog iets met 'm te beginnen. De laatste maanden voor de vacantie kwam er 'n schooljuffrouw die Jan wel erg veel aandacht gaf, maar 't was eigenlij k te laat om hem nog mee te laten komen met de anderen. Omdat we al ervaring hadden met het dag verblijf, via Marco, hebben we niet geaarzeld en ook Jan erop gedaan".' Meestal komen ouders met hun kinderen naar het kinder dagverblijf als ze de situatie zelf niet meer aan kunnen. De eerste stap bleek voor alle drie erg moeilijk te zijn. Als gevolg van onbekendheid met wat het nu eigenlijk is. Anneke Roosse: ,,'t was heel anders dan ik dacht. Ik was bang mijn kind kwijt te raken". In de praktijk is het echter zo, dat de kinde ren 's morgens naar het dag verblijf gaan en 's avonds weer naar huis gaan. De kinderen kunnen overdag gewoon naar de kleuter- of lagere school. In het dagverblijf krijgen de kin deren erg veel aandacht van de leidsters, zoals Johnny, de zoon van Anneke Roose, die dit schboljaar voor 't eerst op het K.D.V. is. Hij deed 't op de ge wone school steeds in zijn broek. „Strondmajoor werd Johnny door de grote jongens daar genoemd", vertelt Anne ke. „Het werd rot voor hem op school. Omdat hij 't niet af leerde, ging ik zelf ook ver keerde methoden toepassen, zoals 'm met de broek in zijn gezicht slaan. Maar het hielp niet. Hier is het vanaf het begin al meteen goed gegaan. De juf sprak met Johnny en de andere kinderen van zijn groep af dat niemand verder zou vertellen dat hij in zijn broek poepte. Dat was een geheim. Als de juf op school iets rook, dan gaf ze Johhny een knipoogje en dan verschoonde hij zichzelf snel. Er werd nergens over gepraat en hij wordt niet gepest. Hij voelt zich prima op school en hij doet 't al veel minder"v Truus de Niet, die met man en kind een vervelende periode achter de rug heeft, is vooral te spreken over de contacten die zij door het kinderdagverblijf met andere ouders en de maatschappelijk werker heeft MIDDELBURG - Blanken- burgh's tapijt- en gordijnen specialisten aan de Lange Viele 58-64 in Middelburg VLISSINGEN 8 Het Leger des Heils in Vlissingen zal van maandag 20 tot en met zater dag 25 november een buis- aan-huis-collecte houden om de vele kerstvieringen die ook dit jaar weer door het Leger georganiseerd worden, te kun nen betalen. Aan de collecte doen zowel geüniformeerde als niet-geü- niformeerde medewerkers mee. Zij zijn allemaal voorzien van een volmacht met poli- tiestempel. Met het geld kun nen onder meer ouderen een kerstviering meemaken in ho- tel Britannia, Ter Reede en Ter Schelde in Breskens. hebben hun zaak ongeveer tweemaal zo groot gemaakt als voorheen. Het vroegere lood- gietersbedrijf is verhuisd en Blankenburgh heeft de winkel bij de al bestaande zaak ge trokken. Aanstaande vrijdag opent Blankenburgh dit twee ënveertig meter lange nieuwe gedeelte ook voor het publiek. J.M. Blankenburgh vraagt speciale aandacht voor zijn af deling Oosterse tapijten, die hij „uniek voor Zeeland" noemt. De uitbreiding heeft ook tot gevolg gehad dat de sortering tapijten aanmerke lijk is uitgebreid. Er zijn nu tweehonderd verschillende soorten tapijt, die overzichte lijker staan opgesteld. Blan kenburgh heeft nu ook een ruimte ingericht voor velours gordijnen. De gordijnen han gen in lange banen, zodat de klant beter kan bekijken wat voor indruk een gordijn op hem of haar maakt. Nieuw is ook dat de sortering in tafelk leden, onder andere Smyma- kleden. Een oud-hollands geveltje. En daar achter staat het barstensvol met de mooiste manou- en rotanmeubelen en nog veel meer van rotan, pitriet, riet- en vlechtwerk. J L Dorpsstraat 82-84 Gapinge (Bij Veere) tel. 01189-1569 Rótanneke is een "dochter"- ondememinc van atelier De Schopekop Veere S GOES - Op donderdag 16 november organiseren de CBTB (Christelijke Boeren en Tuindersbond) en de CPVB (Christelijke Plattelands Vrouwenbond) een dag voor agrarische vrouwen. Die dag wordt gehouden in de Ooster- kerk in Goes. Spreker is de heer Biesheu vel secretaris van de landelijke CBTB over de „Vrouw naast de ondernemer". De dag begint tussen half tien en tien uur. MIDDELBURG - De op dit ogenblik meest opzienbarende reggaeband van Engeland, Steel Pulse, geeft zaterdag een optre den in het jongerencentrum de Beuk aan de Herengracht in Mid delburg. De naam van de groep is af geleid van een beroemd Engels renpaard. De zesmansformatie is de muzikale spreekbuis bij uitstek voor de in het nauw ge dreven en gekleurde minder heid in Engeland. Zij komen op voor de rechten van de Engelse Black man in met rock en funk invloeden doorspekte reggae- muziek. Zij zingen onder meer over de Ku Klux Klan, legali sering van marijuana en over de ellendige omstandigheden in Handsworth, het zwarte ghetto van Birmingham. Hier zijn deze Jamaicanen opge groeid. Het concert begint om negen uur, de zaal is open om half- acht. In de voorverkoop kosten de kaarten f 7,50 voor leden en f 10,- voor niet-leden bij de beukj Aan de zaal zijn de prij zen respectievelijk f 9,- en f 12,50. gekregen. „Wij hadden allerlei moeilijkheden; het ging niet zo goed met het kind, we woon den pas kort in Zeeland en ik kon het met mijn man niet meer zo goed vinden. Als ik mijn kind niet op het K.D.V. had gedaan, dan was ik al lang gescheiden geweest. Dat durf ik gerust te zeggen. Nu konden wij met de maatschappelijk werker over de kinderen pra ten en ook over onszelf. Da's hartstikke fijn. Hij geeft ons allerlei aanwijzingen óver de manier waarop wij ons kind kunnen aanpakken. Sinds hij hier is gaat het hartstikke goed. Het kind is als herbo ren". Zo enthousiast als de ou ders over het kinderdag verblijf zijn, zo afwijzend rea geert de omgeving vaak op de mededeling: mijn kind is op het medisch kinderdagverblijf. Anneke: „Je hoort wel zeggen als er iets mis is met de kinde ren, dan is er ook iets mis met de ouders. Men heeft het idee: de appel valt niet ver van de boom". Clazien: „Tegen mij zeiden ze: als zo'n kind onrus tig is, dan ligt dat aan jezelf. Je mag je 'ns na laten kijken. Maar mijn zoon is zo geboren. Hij is zo onrustig". „Ach, wat zielig voor dat kind, zo rea geerde mijn buurvrouw", ver telt Truus. „Ik zei tegen haar: ze hebben het daar veel beter als jij denkt. Je moet maar 'ns mee geen, koffie drinken, dan kan je 't zien. Nou, dat kon ze eerst al niet geloven. Dat ze zo maar mee mocht om koffie te drinken. Toen ze geweest was, was ze er verrukt over". Ouders die meer over het al zes jaar bestaande kinderdagverblijf willen weten, kunnen voor in lichtingen terecht bij Lij dia van Sluys, tel. 01180-13226. GOES - De NVSH de Beve- landen, organiseert op vrijdag 17 nov. a.s. een thema-avond met als onderwerp „vrouwen in de overgang". In Nederland ontstaan steeds meer praat groepen voor vrouwen in de overgang, afgekort VIDO. Voor veel vrouwen en hun omgeving zijn de overgangs jaren met de onvermijdelijke problemen die daarmee ge paard gaan nog steeds een ta boe. In een VIDO-groep leren vrouwen deze problemen te herkennen, er mee om te gaan en ze in hun omgeving be spreekbaar te maken. Twee vrouwen van zo'n VIDO-groep uit Roosendaal zullen na een korte inleiding de discussie leiden. De avond wordt gehouden in het gebouw van de SJJG, A. Joachimkade 5, Goes. Aan vang 20.00 uur, toegang gratis. Vanzelfsprekend zijn ook niet- leden, mannen en vrouwen die (nog) niet in de overgang zijn, van harte welkom. (de gehele maand november geldig) Grapefruitcocktail met sherry Heldere kippesoep Gebakken Atlantische tong ravigotesaus diverse groenten aardappelen Coupe Helvetia 30,00 per persoon Deze maand extra voordelige wijnaanbiedingen. Maandag t.m. vrijdag gehele dag geopend: zaterdag en zondag vanaf 16.00 uur. HOTEL RESTAURANT CAFE t.o. station GOES-Tel. 01100-27501 lid Holland Tourtst Hotels

Scheldebode | 1978 | | pagina 13