Wijkkomitee Paauwenburg heeft mankracht nodig deklapb Nieuwe basisschool in Vlissingen gaat morgen draaien BRASS- EN DRUMBAND CEACIL/A VIERT JUBILEUM IN SCHEL DEK WAR TIER RUITER Old Tennis Shoes in de Beuk Vakantie - show in Britannia VLISSINGEN Peuterspeelzaal in binnenstad noodzakelijk ,,Zuid" start voorbereidingen carnavalsfeest WOENSDAG 8 NOVEMBER 1978 - 28e JAARGANG iOITGAVE: ZEEBRA WEEKBLADEN - TOTAAL OPLAGE 319.345 EX. EERSTE KOOPA VOND WALCHEREN (NOG) GEEN ONVERDEELD SUCCES VLISSINGEN/SOUBURG/MIDDELBURG-„Door een consequente houding van de winkeliers is de koopavond bij ons prima gaan lopen. Alle winkeliers doen er aan mee", zo verklaart voorzitter van 't Hof van de winkeliers vereniging Dauwendaele het succes van de koopavond, die al vijf jaar lang op de vrijdagavond in dit Middelburgse winkelcentrum wordt gehouden. Aan zo'n eensgezindheid ontbreekt het nogal in Vlissingen, Souburg en de binnen stad van Middelbutg. De eerste koopavond volgens de nieuwe winkelsluitingswet gaf daar vorige week blijk van: in alle drie de steden waren winkeliers die er geen heil in zagen hun zaken te openen. Volgens van 't Hof is dat niet zo best, omdat de sfeer onmid dellijk minder wordt als er donkere plekken in een win kelstraat zijn. Desalniettemin blijken er in Vlissingen afgelo pen vrijdagavond een redelijk aantal mensen op de been ge weest te zijn. A.A. Knuijt van de winkeliersvereniging in de Scheldestraat: „Het is me niet tegengevallen, al moet ik ook zeggen dat ik er niet veel van had verwacht. Ongeveer de helft van de zaken in de Schel destraat was open en de meeste daarvan hebben 't redelijk druk gehad". Ook in de Wal- straat waren nogal wat win kels dicht gebleven. Toch is ook P.A.C. Bikker, voorzitter van Winkelcentra Vlissingen" tevreden. „Ik kan niet namens alle winkeliers uit het centrum spreken, omdat ik nog niet weet hoe het iedereen vergaan is. Mij persoonlijk is het erg meegevallen en ik weet ook dat andere zaken in mijn omgeving het druk hadden. Het verbaast mij wel, omdat we er niets aan hebben gedaan om het bekend te maken". Op het Bellamypark en om geving is het stil geweest, evenals in Oost-Souburg. Se cretaris Roelse van de Sou- burgse Middenstandsvereni ging Nemidso: „Lang niet alle winkeliers hebben hier meege daan. Het moet nog groeien. Je kunt er pas iers van zeggen, als je een half jaar lang een koop avond hebt gehouden". Dit wordt beaamd door secretaris Burger van de Middelburgse centrale voor ondernemers. „We verwachten wel dat het een succes wordt op den duur, althans voor de consument. Voor de winkeliers ligt het vol komen anders. Het staat nog te bezien of het zakelijk een suc ces wordt, terwijl de winke liers al wel zeker kunnen zijn van extra-kosten die een koopavond met zich mee brengt. Secretaris Van Houten van de winkeliersvereniging aan de Burgpromenade vindt de nadelen groter dan de voorde len." Ik geloof niet dat we de mensen er een, dienst mee be wijzen en het? betekent een overbelasting voor het perso neel en voor de winkeliers. Het is misschien zinnig in de grote steden, waar de mensen dan een avondje uitgaan, maar hier niet. De steden zijn er te klein voor. Wij zijn trouwens altijd blij geweest dat in we in Mid delburg geen koopavond heb ben gehad". De resultaten van de eerste koopavond (donder dagavond) waren volgens Van Houten ook niet denderend: Een matige drukte op straat en in de zaak. Hij schatte dat de helft van het aantal zaken op de Burgpromenade open was. Secretaris Sinke van de Stichting Promotion Lange Delft gaf als zijn persoonlijke mening de eerste koopavond een trieste bedoening te vin den: geen mens in de winkel en niet druk op straat. Ook voor zitter Amoldus van winkeliers uit de Vlasmarkt en Kromme Weele en secretaris Visser van de winkeliers uit de Lange Viele, Plein '40 en Pottenmarkt hebben een stille koopavond achter de rug. Amoldus ziet met zijn siga renmagazijn een koopavond helemaal niet zitten. „We mo gen ten hoogste maar tweeën vijftig uur open zijn per week. Bij mij komen de meeste klan ten voor en na werktijd en tus sen de middag. Ik moet dus de hele dag open zijn en met een koopavond kom ik dan boven de tweeënvijftig uur uit". Visser wacht het nog even af. „Het is pas de eerste avond. Het duurt wel even voordat alle Middelburgers weten dat het donderdagavond koop avond is. Ik denk dat het lang zaamaan wel zal verbeteren." Tenslotte bepaalt de nieuwe winkelsluitingswet ook dat de zaken zaterdagmiddag om vijf uur moeten sluiten. VLISSINGEN - Op zater dagavond 11 november viert de Drum- en Brassband Ceacilia haar 85-jarig bestaan met een show in de Scheldehal. Aan deze show werken mee: het Groot Vlissings Marjoretten- peleton, een harmonie van Wilton-Feyenoord, Anja en de Edgar boys en natuurlijk de jubilerende vereniging zelf. De Brass- en Drumband is officieel opgericht op 21 juni 1883 en is voortgekomen uit een koor. Tot 1964 is Caecilia een harmonie geweest en daarna is men overgestapt naar de brass- en drumband- vorm. Drumband spreekt voor zichzelf, maar een brassband, VLISSINGEN - Door verhuizingen is het Wijkcomité Paau wenburg de laatste tijd wat klein geworden. Omdat er toch een aantal voor de wijk belangrijke zaken staan te gebeuren, wil het comité de groep weer op peil brengen. Inwoners van de wijk die geïnteresseerd zijn, krijgen met zeer uiteenlopende dingen te maken. Het wijkcomité heeft, zoals het zelf zegt, niet vaak aan de weg getimmerd, maar heeft zich wel degelijk met een aantal belangrijke za ken bezig gehouden. Zo is het clubhuis mede dankzij het wijkcomité tot stand gekomen. Samen met de bewoners van de flats voor alleenstaanden is geprobeerd de huurverhoging voor dit jaar en de gehanteerde woningwaardering te herzien. Het wijkcomité heeft hiervoor uiteindelijk het ministerie van Volkshuisvesting een brief geschreven. De leden van het comité onderschrijven ook de actie tot behoud van het na tuurgebied nabij het Martina complex. De uitbreiding van dit complex zou de natuur daar aantasten. Ook speelvoorzie- ningen in de wijk hebben de aandacht. Het wijkcomité is op het ogenblik bezig om samen met de jeugd plannen voor nieuwe speelv.oorzieningen te maken. Naast genoemde acties vraagt de leegstand van de flats en de daardoor toene mende onleefbaarheid de aan dacht van het wijkcomité en zal ook het pas uitgekomen verkeerscirculatieplan nauw keurig bekeken moeten wor den. Het wijkcomité heeft hard mensen nodig om dit uitge breide werkterrein te kunnen bestrijken. Degenen die bij willen dragen aan de leefbaar heid in de wijk Paauwenburg, kunnen zich als lid van het wijkcomité opgeven bij de vol gende personen: mejuffrouw M. Rijkse, tijdens kantooruren bereikbaar in welzijnscentrum Bachten Komme, Badhuis straat 104, tel. 16420 (huisa dres: van Bossestraat 66) en mevrouw A. van Dijk, Troel- straweg 348, tel. 67537. Grote kollektie ELEKTRONISCHE REKENMACHINES van bekende merken o.a. TEXAS INSTRUMENTS Tl 30 49.- Tl 45 99.- bij: Paul Krugeratraat 55-57 01184-12733 MIDDELBURG- De En gelse hard rockformatie Old Tennis Shoes is aanstaande zaterdag te horen en te zien in Open de Beuk aan de Heren gracht 52 in Middelburg. De groep is afkomstig uit Li verpool en heeft tot nu toe vrij veel succes in het Nederpopge- bied, zoals enkele recente op tredens in Paradiso bevesti gen. Old Tennis Shoes speelt melodieuze hard rock op elec- trische viool, synthesizer, solo gitaar en drums. Daarbij komt dan nog een zeer flitsende lichtshow. Het concert begint om negen uur, de toegangsprijs is vijf gulden voor leden en zes gul den voor niet-leden. Kaarten aan de zaal. dat zal niet iedereen weten, bestaak volledig uit koperen instrumenten zoals de kornet en de sousafoon. De band stond in de begintijd onder lei ding van de heer R. Fuik, die de band in Vlissingen en ver daarbuiten een grote bekend heid gaf. Caecilia wordt dan ook geregeld uitgenodigd voor concoursen in België en Frankrijk. Volgende week gaat de band op concours naar Zaandam. Het hoogtepunt in het be staan van de vereniging was de beloning met de erepenning van verdienste van Hare Ma jesteit de Koningin, ter gele- VLISSINGEN - Morgen avond wprdt in hotel Britannia in Vlissingen de Holland In ternational Touringcar Vakantieshow gehouden, Om kwart over acht begint deze show die gepresenteerd wordt door Willem Ruis. Er wordt een dia-show ge houden over de vele mogelijk heden en bestemmingen die Holland International wat be treft touringcarreizen heeft. Daarnaast toont een kleuren film hoe men betere films en foto's tijdens zijn vakantie kan maken. Nadat Willem Ruis een serie prijzen heeft uitgereikt is er een speelfilm te zien met een Oostenrijkse draken vlieger. Kaarten zijn te koop a vijf gulden bij de ANVR-reisbu- reaus, ABN-banken, Amro- banken en Rabobanken. VLISSINGEN - Het Wijk comité Binnenstad uit Vlissin gen is het met de commissie Beraadjewel eens dat er in de Vlissingse binnenstad een peuterspeelzaal moet komen. Verschillende malen is daar al over vergaderd met de werk groepen in de wijken. Het Wijkcomité Binnenstad dvindt dat een dergelijke voorziening voor de inwoners nooddzake- lijk is en heeft dit per brief aan het Vlissingse gemeentebe stuur meegedeeld, v genheid van het 80-jarig-be staan, vijf jaar geleden. De uitvoering ter gelegen heid van het 85-jarig bestaan begint aanstaande zaterdag om halfacht en duurt tot onge veer twee uur. De toegang is gratis voor iedereen. Naast het Groot Vlissings Marjorettenpeloton, die het geheel van dans zullen voor zien, treedt Wilton Feyenoord en de jubilerende vereniging zelf op, waarbij de Drumband onder leiding van de heer Nieuwenhuize ondermeer U O ME (van Luv), Festival Cha, Cha, Cha en Adila zullen spe len. De Brassband zal onder meer ten gehore brengen: La- ben and Love (waarmee men ook in Zaandam zal uitkomen) en Guantanamera, een bekend Zuidamerikaans nummer. Het een en ander staat onder lei ding van de heer Meliefste. Na de muziek is er een bal na, waar Anja en de Edgarboys voor de muzikale omlijsting zullen zorgen. Voor informatie over de band kunt u terecht bij fam. Disseldorp, Hogeweg 94, tel. 15274, Vlissingen. Berichten over verbetering van het openbaar vervoer, vrienden, spreken me altijd aan. En als ik het goed begre pen heb, gaat de busmaat schappij ZWN daar ook echt aan werken. Walcheren is het uitverkoren gebied voor een hele nieuwe dienstregeling. Een dienstregeling, die er- als het goed gaat -niet alleen voor gaat zorgen dat vanuit alle wijken van Vlissingen en Middelburg elk half uur een bus genomen kan worden, maar die ook de dorpen niet vergeet. Een lofwaardig stre ven van de ZWN om te probe ren zoveel mogelijk dorpen een uurdienst te geven. Dat de ZWN het echt goed be doelt blijkt voor mij uit het voornemen om ook Gapinge, dat al jaren verstoken is van een bus weer in te schakelen, bij het openbaar vervoer. Dat dit allemaal kan, komt doordat de ZWN een hele nieuwe regeling gaat opzet ten. Zou de busmaatschappij doorgaan met hetzelfde schema dan zou het er slecht uitzien voor het openbaar vervoer op Walcheren. Want volgens de geldende regels kijkt het rijk nu naar het aantal buspassagiers dat ge bruik maakt van de bussen. En dat zijn er op Walcheren steeds minderHet goede is nu dat men niet door gaat draaien in die vicieuze cirkel. Minder passagiers, minder bussen, nog minder passa giers en nog minder bussen enzovoorts, enzovoorts. Maar dat men gaat bekijken of er op een andere manier wél meer passagiers zijn te trekken. Dit experiment mag van het rijk - dat geld steekt in het openbaar vervoer - en daar kunnen de andere bus maatschappijen een voor beeld aan nemen. Laten we hopen dat andere gemeenten niet het voorbeeld volgen van Reimerswaal als het gaat om het behoud van karakteristiek Zeeuwse ele menten als bijvoorbeeld ge tijdehaventjes. De gemeente raad van Reimerswaal, heeft op één man na P. de Jong, besloten dat het haventje Roelshoek moet verdwijnen. Daarmee verdwijnt het laat ste getijdehaventje langs de Oosterschelde. „Het voldoet niet aan de eisen", stelde wethouder Cornelisse. En dan vraag ik me af welke ei sen? Het is geen luxe bedoening daar in Krabbendijke. Maar dat hoeft ook niet van de in woners van Krabbendijke, die massaal getekend hebben voor het behoud. Ze willen hun eigen stukje Krabben dijke houden, „De Kaai", een. vast punt op hun wandelin gen. Bij eb kun je het haventje niet in of uit. 't Is waar. Maar juist doordat je rekening moet houden met eb en vloed maakt Zeeland voor veel watersporters extra aan trekkelijk en spannend. Zo'n getijdehaventje is altijd een wezenlijk onderdeel geweest, van het Zeeuwse landschap. En alleen al daarom, zou het nooit mogen verdwijnen. ARJAON WOONT U IN DIT GEBIED Dan behoort De Scheldebode iedere week UITERLIJK WOENSDAGAVOND in de brievenbus te zitten. Waarschuwt U ons a.u.b. als U ons blad met regelmatig of te laat ontvangt. Tel. 01184-19910. MIDDELBURG - De wijk- vereniging Zuid uit Middel burg is weer begonnen met de voorbereidingen van het car navalsfeest. Als eerste aktivi- teit staat aanstaande vrijdag een carnavals-soos op het pro gramma in het Zuiderbaken. Tijdens deze soos zullen on der meer de nieuwe prins en de raad van elf zich aan de aan wezigen presenteren. Tijdens deze avond kiezen de aanwezi gen ook het motto voor het aanstaande carnavalsfeest. De camavalssoos begint om negen uur. VLISSINGEN - Aan de Kleiweg bij Westerzicht en West-Souburg is weer een nieuwe school gereedgekomen. Morgen nemen de kinderen de school, „De Stellepit" genaamd, in gebruik. Dan wordt de school ook officieel geopend door de inspecteur van het kleuter- en lager onderwijs J. Gelijns. Dat gebeurt om vier uur 's middags. „De Stellepit" is een school voor openbaar kleuter- en lager onderwijs. Deze week hebben de kinderen zelfbij de inrich ting van hun klassen meegeholpen.

Scheldebode | 1978 | | pagina 1