Zaterdag officiële opening ST. JACOBSSCHOOL BIEDT VERENIGINGEN ONDERDAK de klap Dauwendaele SAMEN OUDER WORDENEEN INFORMATIE- EN GESPREKSWEEK IN DE VLEESHAL Slagroomtaart Blue Jeans Big Band koopavond ouder worden ■mm Verkeers- avond Politiek Kaffee Arnemui- den wil hogere tarieven reinigings rechten en honden belasting Informatie Baha'i geloof „DE SCHAKEL" Wd<^ DE RUITER Huurders RS V-woningen willen oude woonwet in ere herstellen. van 5.95 voor Bewustwording Toegang vrij. f 12.53 VLISSINGEN Overdekt winkelcentrum Middelburg Iedere vrijdagavond Wegwijs worden in wirwar van welzijnsinstellingen kan samen ook als je alleen bent 7-11 novembe' '978 vleeshal - middelburg MIDDELBURG - Veel oudere mensen weten niet wat de verschillende welzijnsinstellingen en organisaties alle maal voor hen doen. Zij maken geen gebruik van de aange boden diensten om de doodeenvoudige reden dat zij geen wegwijs kunnen worden in de wirwar van welzijnsinstel lingen en dienstverlenende organisaties. Om hier iets aan te doen, heeft een werkgroep een informatie- en ge- spreksweek georganiseerd in de Middelburgse Vleeshal onder de naam "Samen ouder worden". Van dinsdag 7 tot en met zaterdag 11 november kunnen ouderen, maak ook jongeren, uit Middelburg en wijde omgeving kennis maken met achttien instellingen en verenigingen die op wat voor manier dan ook werkzaam zijn voor oudereen. Daarnaast kan er ook gepraat worden: elke dag is er een ander ge spreksthema. Het mes kan bij deze manifes tatie aan twee kanten snijden. Ouderen raken meer bekend met de activiteitn van de in stellingen en de instellingen kunnen door met de bezoekers te praten hun eigen fouten ontdekken. Deze voor Zeeland unieke week heeft een lange voorbereiding gehad. Het idee ontstond twee jaar geleden, toen Middelburgse welzijns werkers in Den Haag een dienstenmarkt voor ouderen meemaakten. Verschillende organisaties gingen rond de tafel zitten om zo iets hier ook te verwezenlijken. Een werk groep ging zich met de coördi natie bezighouden. Paul Peters en Phinie de Groot zijn lid van die werkgroep. „Een belang rijk voordeel is ook dat ver schillende organisaties met el kaar moeten samenwerken. Dan blijkt dat verschillende VLISSINGEN - De voormalige Sint-Jacobs- school aan de Vlissingse Breestraat is omgebouwd en gaat nu huisvesting bie den aan vier Vlissingse ver enigingen. Dat zijn de Volksdansgroep Vlissingen, de Aquariumvereniging „De PurperkopGroot Vlissings Majoretten Pelo ton en Smalfilmgroep „Shot '68". Met de officiële opening van de Breehof, zo als de voormalige school gaat heten, is het ruimte probleem van deze vereni gingen nu opgelost. Het feestprogramma ter gele genheid van de opening be gint al eerder, om kwart over een starten de Brass en Drumband Caecilia, Groot Vlissings Majoretten Peloton en de i oorzitters van de betrokken vereni gingen bij het repetitielo kaal van Caecilia met een mars door de stad naar de Breehof. Na de openings plechtigheid, die de vier voorzitters voor hun reke ning zullen nemen, geeft de Volksdansgroep Vlissingen een demonstratie in de nieuwe ruimte. Later zal ook het majorettenpeloton een demonstratie geven. 5?o organisaties op eikaars terrein aan het werk zijn. Nu er con tact is, kunnen dat soort onef fenheden worden wegge werkt", meent Phinie de Groot. De bedoeling van de week is ook dat de bezoekers met el kaar en met de instellingen in. gesprek komen over het ouder worden. Paul Peters: „Dat is netzo belangrijk voor jongeren als voor ouderen. "Samen ou der worden" moet bewustwor ding kweken voor het ouder worden. En dan niet alleen voor de problemen die het ou der worden met zich mee brengt, maar ook voor de enorme mogelijkheden door de grote hoeveelheid vrije tijd". De Vleeshal is daarom volgen de week ingedeeld in een straat met aan weerszijden "huisjes" waarin de instellingen zich presenteren. In de meeste huisjes is een gesprekshoekje ingericht. Hier kunnen wensen en vragen van ouderen bespro ken worden. De gezinsverzorging is aanwe zig, de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (A.N.B.O.), de kruisvereniging, maat schappelijk dienstverlening, sociale dienst, welzijnswerk voor bejaarden, Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers, Ro de Kruis, telefonische hulp dienst, Radio Walcheren, dienstencentrum Het Schut tershof, Activiteiten voor Ou deren, Vrienschappelijk Huis bezoek, project Pensioen in Zicht, Vrijwilligers Hulpcen trum, Veilig Verkeer, Woning bouwvereniging Middelburg. OOST-SOUBURG - Het verkeer in Oost-Souburg is onderwerp van gesprek in het Politiek Kaffee in buurthuis De Zwaan aan de Kromwege- singel in Souburg. Aanstaande vrijdagavond vanaf acht uur kan iedereen in De Zwaan te recht met ideeën en klachten over het verkeer. De werkgroep Politiek Kaf fee zal zien wat er met de ideeën en klachten gedaan kan worden. De avond kan gezien worden als een voorproefje van de discussie rondom het ver keerscirculatieplan dat de ge meente Vlissingen een dezer dagen bekend zal maken. Zo dra het plan bekend is, zullen de mensen van het Politiek Kaffee de Souburgse en Rit- themse bevolking bij het plan betrekken. De toegang aanstaande vrij dagavond is gratis en iedereen is welkom. Aanbieding geldt van 2 t/m 8 növember. WOONT U IN DIT GEBIED Dan behoort De Scheldebode iedere week UITERLIJK WOENSDAGAVOND in de brievenbus te zitten. Waarschuwt U ons a u b als U ons blad niet regelmatig of te laat ontvangt Tel 01184-19910 Op dinsdag 7 november wordt achter in de Vleeshal het thema Gezinsverzorging behandeld. Van twee tot drie uur beant woordt een forum, bestaande uit helpsters, gezinsverzorg sters, leidsters, directeur en staffunctionarissen van de ge zinsverzorging alle mogelijke vragen van de aanwezigen. Er is in elk geval een groep ver zorgsters uit de opleiding in Goes met een serie vragen. De vragen zijn tijdens de lessen opgemaakt en ook de ant woorden zullen later in de les sen worden besproken. Woensdagmiddag van twee tot halfvier beantwoordt de woningbouwvereniging Mid delburg vragen van de hon derdveertien mensen die op de wachtlijst staan voor een huis. Daarna draait de groep Pen sioen in Zicht een film over het vrijwilligerswerk. Het thema op donderdag is Ge zond zijnen blijven. De kruisvereniging geeft dan voorlichting over de voeding en over hun bewegingslessen ARNEMUIDEN - Als de gemeenteraad van Arnemui- den er mee instemt, gaan de inwoners meer betalen aan reinigingsrechten. Hondenbe zitters zullen een tientje per jaar meer moeten betalen, na melijk vijftig gulden. Voor de tweede en volgende hond wil len B. en W. nu ook in navol ging van andere gemeenten een bijzonder tarief gaan invoeren. In het raadsvoorstel noemen B. en W. een bedrag van vijfen zeventig gulden per jaar. Vol gens het college van B. en W. kan de hondenbelasting een bijdrage leveren aan opge ruimde straten en plantsoenen. De reinigingsrechten zouden met drieëneenhalf procent verhoogd moeten worden. De raad komt maandag 6 novem ber om half acht bijeen. voor ouderen. Dit gebeurt van halfelf tot halftwaalf, van drie tot vier en van zeven tot acht uur. Vrijdag draait het om de ge zamenlijke belangen van de ouderen. Hein de Jong van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen praat dan over het nut om je als oudere in een bond te verenigen. Dat is van halfdrie tot halfvier. Van vier tot halfvijf is er een modeshow. Zaterdag staat in het teken van het welzijnswerk voor ou deren. Er zal gepraat worden over Iedere tijd is leeftijd aan de hand van een gelijknamige map. In die map worden aller lei zaken aangeroerd die bij het ouder worden gaan spelen. Gespreksgroepen van ouderen maken bij de gesprekken onder meer van deze map gebruik. Mensen die aan deze gespreks groep hebben meegedaan, zullen zaterdag 11 november ook aanwezig zijn. Verschillende malen zal deze week ook de film "Ouder wor den" van Nouchka van Brakel gedraaid worden. Er zijn ook boeken van de Openbare Bibliotheek. De Vleeshal aan de Markt is dagelijks geopend van tien uur 's morgens tot halfnegen 's avonds. Woensdag 1 november in Bachten Steene 14 Middelburg Aanvang 20.15 uur De provincie, vrienden, heeft een prachtig fietspa denplan gemaakt. Ik zal de laatste zijn, om daar iets onaardigs over te zeggen. Maar met een fietspaden plan alleen, kom je er niet. Het zou best eens nuttig kunnen zijn, om bij allerlei plannen, die met wegen te maken hebben, rekening te houden met het rijwiel. Dat vindt de vereniging voor christelijk voortgezet onderwijs ook, want die heeft de provincie een brief geschreven waarin ze nogal teleurgesteld is over het geen er tussen Middelburg en Vlissingen gaande is. Van de weg tussen die twee plaatsen is een vierbaans- weg gemaakt. En zo schrijft de vereniging, we hadden toch wel verwacht dat er dan gelijk een goed fietspad zou worden aangelegd. Een verwachting die ik hele maal niet zo gek vind. Maar het is niet gebeurd. Wel is de ventweg verbreed. Dat heeft alleen tot gevolg dat er over die weg nog meer auto's met nog grotere snelheden rijden, wat de veiligheid van de kinderen, die vanuit Vlissingen een school in Middelburg be zoeken niet bepaald ten goede komt'. Het is dan ook terecht, dat de vereniging vraagt om maatregelen die een optimale veiligheid waarborgen. Na al het geld dat er in het verleden al is uitgegeven voor het snel verkeer, kan er langzamer hand ook wel het een en an der af voor fietser en voet ganger. Ook niet overbodig, vrienden, is dat er wat ge daan gaat worden aan de regeling voor begrafenis stoeten op de veerboten. Er is een instructie voor het bootpersoneel dat een auto met een stoffelijk overschot voorrang krijgt op de veer boten. De volgauto's wor den in die instructie niet genoemd. En zo kon het voorkomen dat onlangs een begrafenisstoet veel en veel later bij het Middelburgse Crematorium kwam, dan de bedoeling was, omdat de volgauto's niet toegelaten werden op de veerboot en de lijkauto wel. Gedeputeerde Hoekstra en directeur Adriaanse van PSD hebben gezegd dat het bootpersoneel geen blaam treft, omdat ze gewoon de instructies uitvoerden. Klopt, maar hoe sneller die instructies veranderd wor den, hoe beter lijkt me. Met instructies is dat niet '.zo moeilijk, een briefje naar alle mensen die het aangaat en je bent al een heel eind. ARJAON Voorkeurboek A. OOSTERBROEK - DUTSCHEN „Het laatste woord is liefde- "gebonden editie. Nu van f 28.50 voor Paul Krugerstraat 55-57 01184-12733 MIDDELBURG - The Blue Jeans Big Band geeft aanstaande zondag in de foyer van de Middelburgse schouwburg een koffie concert. De veertien leden tellende Walcherse band is anderhalf jaar geleden opgericht en speelt oude en moderne big- band-muziek. De bezetting van de Blue Jeans Big Band bestaat uit vier trompetten, vier saxen, drie trombones, een bas, een gitaar en drums. Het koffieconcert begint 's morgens om halftwaalf. De toegangsprijs is twee gulden vijftig, inclusief koffie of fris drank. Volop parkeergelegenheid VLISSINGEN - De bewoners van de voormalige RSV-woningen gaan zich in huurderscomités ver enigen. De gezamenlijke huurderscomités zijn al meteen aan 't werk gegaan. Zij hebben in een brief het gemeentebestuur van Vlissingen dringend ver zocht te onderzoeken of de woonruimtewet van 1947 en de huurwet van 1950 weer ingevoerd zou kunnen worden. Letterlijk schrijven zij: „Wij achten het onaan vaardbaar dat woningen die behoren tot de goedko pe huurklasse object van speculatie worden. Zowel ter bescherming van de huidige huurders, als ook om de in de toekomst leegkomende woningen in de so ciale sector te behouden, beschouwen wij het als uw taak genoemde mogelijkheden ernstig in overweging te nemen", alsdus de huurderscomités in oprichting. Invoering van deze wetten zou gesol met huurders- belangen onmogelijk maken.

Scheldebode | 1978 | | pagina 1