Hoofdprijzen van het juniorenklassement werden uitgereikt OORZAAK: AFWEZIGHEID KUNSTSTOFBAAN Zeeuwse atleten doen beste prestaties buiten Zeeland B. en W. Vlissingen keurden ontwerp Chileense muurschildering goed Zaterdag biljartfinale DYNAMIEK IN EEN FOTO JOHN TRAVOLTA 1 Rfl BUTTONS/BROSJES 1.95 GUUST FLATER en de Marsupllami,éLÜ GRAMM—STRIPS 76 DE SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 25 OKTOBER 1978 KLEINE FOTOTIP IN WOORD EN BEELD Het maken van zo'n foto van een paar motor-crossers is een avontuur op zichzelf. Je moet er de tijd voor nemen om al rondlopend over het circuit te zoeken naar het meest geschikte opname-standpunt, waar de vaart en dynamiek het best kan worden uitgebeeld. Je moet iets van zo'n cross weten en ook de juiste afstand kunnen bepalen om ongelukken te voorkomen. Je moet experimenteren met de opnametijd, want werkend met het beschikbaar licht moet er een goede verhouding zijn tussen de lensopening en de sluitertijd. En als je dan bij de opnamen, die gemaakt zijn, er een paar vindt, die perfekt dat cross-moment in beeld brengen, dan ben je misschien wel net zo trots als de jongens op de motor, die de wedstrijd hebben gewonnen. Want het gaat in beide gevallen om een goed resultaat. PUTTE - Op een steenworp afstand van het Putse kermis- plezier en het laatste wieier- feest van het wegseizoen 1978 werden de prijzen uitgereikt van het SKOL-Zeebra-klas- sement, dat voor de junioren van toepassing was. Ten huize van de enige Tour de France winnaar die Nederland ooit heeft gehad, de gebrilde Jan Janssen, die in 1968 het secon- denspel met Herman van Springel op het scherpst van de snede afwikkelde en Neder land helemaal wielergek maakte. De naam van de villa (Mon repos - mijn rust), waarin Jan, Cora en de drie kinderen van rustiger tijden willen genieten, is toch niet helemaal goed gekozen, want de in Nootdorp geboren ex- coureur zette een wielersport groothandel op. Pegulanten, er tegenaan, de schouders er on der, een goede naam in de ba gage, met de wil om iets te be reiken op de bok en hobbelen maar. Kortom Jan Janssen is nog niet vaak aan „Mon Re pos" toe. Op dinsdag 17 oktober was hij wel thuis. O.a. Gerben Karstens en Geurt Pos kwa men op de koffie en gaven daarmee een extra cachet aan de prijsuitreiking van het Zee- bra-klassement voor junioren, dat door de Skol Brouwerijen in het leven werd geroepen en dat in het voorbije seizoen als een extra stimulans moest die nen voor de knapen van ze ventien en achttien lentes. En dat was het ook gezien de uit latingen die we uit de mond van de drie hoogstgenoteerden konden optekenen. 133 Junioren pakten punten voor het Skol-Zeebra-klasse- ment in wedstrijden die in Zeeland, West- en Middenbra bant en op Goeree-Overflak- kee werden verreden. De zes besten kregen prijzen in na- tura aangeboden ten huize van de wielersport-groothande laar Jan Janssen. Toon Simons van de Skol-Brouwerijen had een passend woordje in petto en ook het districts-sport- commissielid C. Brouwers uit St.-Willebrord gaf acte de présence. Hij stelde dat het tijd wordt dat Westbrabant weer VLISSINGEN - Nu het baanseizoen van het atletiekge- beuren in Zeeland afgesloten is, blijkt uit de uitslagen, dat de echte topprestaties van de Zeeuwse atleten buiten Zee land gelopen zijn. Dit is natuurlijk zeer teleurstellemd voor de organisators, die eem prima sintelbaan en dito organisatie bieden, maar debet hieraan is de afwezigheid van een kunststofbaan in Zeeland. eigen wielerhelden krijgt om dat mannen zoals Kneteman, Kuiper, Janssen, Karstens, Ottenbros en anderen „slechts" import-Brabanders zijn. Maar hij waarschuwde dat de drie toppers' uit het Skol-Zeebra-klassement er nog niet „zijn". „Integendeel mannen, de weg naar de top is nog ver en moeilijk. Maar jullie hebben in elk geval een toe komst. Zorg dat die er uit komt". Namens de renners sprak Jac. Hanegraaf woorden van dank voor de publiciteit die de Zeebra-Weekbladen hebben gegeven en voor het materiaal dat door de Skol- Brouwerijen geschonken werd. Overigens is vooral de derde plaats van Adrie van de Poel uit Hoogerheide opval lend omdat deze zuidwesthoe ker al in juni naar de rijen der amateurs overstapte en toen geen punten meer voor het klassement kon scoren. De top-twintig zag er als volgt uit: 1. Jac. Hanegraaf Rijsbergen 185 p., 2. Harrie Akkermans Zevenbergen 110 p., 3. Adrie v.d. Poel Hoogerheide 105 p., 4. Corné Heeren St.-Willebrord 102 p., 5. Cees Lazeroms Zegge Hanegraaf, Akkermans en van de Poel met Toon Simons van Skol en Jan Janssen. boulevardloop zonder Piet Vonk VLISSINGEN Zaterdag 28 oktober organiseert de af deling atletiek van de V.S. V. Marathon voor de 43e maal de internationale boulevardloop op de boulevard te Vlissin- gen. Deze meest gelopen loop in Nederland is begonnen in 1929 (het beginjaar van Marathon) en is slechts gedurende de oorlog onderbroken geweest. In die drieënveertig jaren heeft de boulevardloop zich, als een van de weinige atle- tiekevenementen, kunnen ver heugen op een grote publieke belangstelling. Het speelt zich af op een druk punt in de stad en het publiek kan genieten van een bijzonder aantrekke lijk kijkspel met vele bekende namen. Over het hoe en wat laten we Wim Hofman, wed strijdsecretaris van de orga niserende vereniging Mara thon, aan het woord: „Er wor den dit jaar ongeveer 500 atle- GOES/MIDDELBURG - In het afgelopen week-end zijn in café Benelux, aan de Turf kaai in Middelburg de eindwed- strijden (biljarten) begonnen om de titel van de 5e klas libre groep B. De organisatie heeft de bil jartvereniging Dampoort uit Middelburg. Zondag 28 oktober is de laatste wedstrijddag. Aan deze titelstrijd nemen de volgende spelers deel: H. Eijke (B.V.W.), J. Decoster (V.O.G.), C. J. Kopmels (S.N.A.) H. Engelaan ('t Raedthuijs), A. Vogel (Oud Dampoort), J. Schreurs (D.O.S.) J. Lagas (Onder Ons), F. G. Hendriks (Dampoort). Reserves zijn: R. Seits ('t Raedthuijs), J. van der Weele (T.O G.), C. P. Koens (D.O.S.). ten en atletes verwacht van pupillen tot senioren en die twaalf wedstrijden zullen lo pen. Ook zullen vele Belgische atleten meedingen naar het eremetaal. Debet hieraan is de reclame die de Marathon atle ten op de Belgische atletiekba nen hebben gemaakt". „We denken bijvoorbeeld aan A.C. Blankeberge met 20 atleten, H.C.O. Oostende, bui ten de „vaste" klanten zoals A.C. Rieme Standaard Gent, A.C. Duffel en vele anderen. Maar ook alle Zeeuwse atle tiekverenigingen zullen dit jaar op het plaveisel van de boulevard aantreden. Wel ont breekt R.K.H.A.V. atleet Piet Vonk, die door een geblesseer de knie niet in het strijdperk zal verschijnen om het Zeeuwse vaandel hoog te hou den. Voor deze taak zullen nu de Marathon atleten Johan Anteunisse en Johan Breel aantreden, maar wie de beker in zijn sporttas mee naar huis zal nemen is niet te zeggen want zoals al is gebleken za terdag jongstleden bij de K.M.S.-cross, geven ze elkaar niet veel toe. Toch zal het Ma rathon-duo het zeker niet ge makkelijk hebben, want grote kanshebbers zijn ook de Bel gische Q.C. Duffel-atleet Dirk Geense, winnaar van vorig jaar, en zijn ploeggenoot Mare Nevens, Olympisch afgevaar digde van Montreal, waar hij op de 1500 meter zich in de fi nale wist te plaatsen. Dit jaar liep hij over de 1500 meter. 3.38,1 een grootse prestatie", aldus Wim Hofman. De wedstrijden beginnen om 13.45 uur op Boulevard Evertsen. Start en finish zijn gelegen nabij het strandhotel. Het een en ander zal aan elkaar gepraat worden door de spea ker Pierre Eijsackers die op zijn bekende manier com mentaar zal geven. Na afloop van de seniorenwedstrijd volgt er een prestatieloop voor jong en oud over heel de boulevard. Start hiervoor is om 15.30 uur en de afstand van 4000 meter moet worden afgelegd binnen het half uur. Vorig jaar deden er aan dit evenement 700 trimmers mee, waaronder ook weer vele Belgen". Men kan zich inschrijven op het wedstrijdsecretariaat dat zich bevindt in de badcabines van het badstrand onder de boulevard. Deelnamekosten: 2,50 per persoon. Een ieder ontvangt een zeer fraaie herin neringsmedaille. Deelnemers en publiek wor den verzocht auto's te parke ren op de parkeerplaats van het Nollebos en op de grote parkeerplaats achter de zee vaartschool. Bij de start en fi nish is geen parkeergelegen heid. Route en starttijden ziet u op bijgedrukt kaartje. Het verschil tussen een kunststof- en een sintelbaan is, dat men seconden sneller is op het zachte verende rubber achtige tapijt dan op het harde losse sintel van de Zeeuwse banen. Daarom zitten de orga nisatoren soms met de handen in het haar, omdat vele Zeeuwse atletiekprominenten zoals een Lilian Gillissen, Els Vader en een Jan de Waard er terecht een reisje naar Roosen daal of Olsem Merksem (Bel gië) voor over hebben om be tere tijden op de klokken te brengen, om maar te zwijgen over een leuk internationaal wedstrijdje organiseren. Insi ders op atletiekgebied hopen op een vlugge komst van een kunststofbaan. Zeeuws atletiekkenner bij uitstek G. de Pagter zegt hier over: „Ik wou dat hij er al lag, dan zouden we heel wat meer kunnen doen met ons talent". Cees van Oosten, trainer van ondermeer Els Vader, laat zich op dezelfde manier uit, alleen maakt hij er nog een kritische kanttekening bij: „persoonlijk vind ik, dat we naast zo'n baan nog een uitgebreid en goed trainerskorps moeten hebben, want als we van een gemeente de beschikking over zo'n kost bare baan krijgen, zijn we min of meer verplicht om ook goede prestaties op de klokken te brengen. Dat is zeer goed mo gelijk, want er zit talent in Zeeland daar ben ik zeker van, Poster op karton 385/295. SlechtsJ I |5IU Speciale uitgave van t Ij QC De nieuwe Gummi- Essef - Mad - Stripschrift - Heavy - Metal Hurlant zijn zo juist binnengekomen. Ruime sortering D.C. Marvel Comics. Vanaf 1 november a.e. '8 woensdagsmorgens tot 13.30 uur. (half twee) gesloten. Iedere vrijdagsavond koopavond tot 9 uur. De stripwinkel ook buitenlandse stripboeken/bladen film verkoop/verhuur Paul Kruflörstr. 146-148, Vlissingen. Tel. 01184-17054. en René Boeren St.-Willebrord 89 p., 7. Ad van de Poel Hoo gerheide 88 p., 8. Tiny van Rijsbergen Sprundel 86 p., 9. Lucien Godde Zwijndrecht 73 p., 10. Theo Appeldoorn Roo sendaal en Johan Lammerts Bergen op Zoom 70 p., 12. Riny van der Steen Etten-Leur 55 p., 13. Henny van Lent Zwa nenburg 50 p., 14. Berry Zoon tjes Tilburg 49 p., 15. Wim Bouman Sittard 46 p., 16. Peter Schroen Eysden 44 p., 17. Herman Winkel Schalkwijk 43 p., 18. René Kampert Poeldijk 41 p., 19. Piet Liefaard 's-Gra- vendeel 35 p. en 20. Geert v.d. Putten Haaften 33 punten. WEMELDINGE/MID- DELBURG - „Variaties op het thema grind" is een tentoonstelling van Joop Dam en Ans van Her waarden uit Wemeldingel die van 1 tot en met 30 no vember te bewonderen is in het Zeeuws Museum aan het Abdijplein. De expositie bestaat uit foto's, teksten en een col lectie stenen uit het Noordzee-grind. maar dan moeten we wel een optimale begeleiding hebben en die ontbreekt nogal eens. De verenigingen hebben gewoon geen geld om goede gediplo meerde trainers aan te trek ken, waarbij men niet moet denken, dat ik de huidige trai ners niet goed vind. Verre van dat, maar we zitten nu eenmaal met een te kort aan gediplo meerde trainers", aldus Cees van Oosten. Ook veel atleten hopen op de komst van een baan van goede kwaliteit. Onno Sturm, Zee land Sport atleet, vindt, net als sprinttalent Els Vader, dat men dan wel een baan moet nemen zoals Sittard of Merk sem, „want", aldus Onno: „Roosendaal is wat te hard, hij is goed voor wedstrijden, maar om er constant op te trainen is hij te hard". Als plaats, komen in Zeeland verschillende ge meentes in aanmerking: zoals Goes, Zierikzee, Temeuzen, Hulst, Middelburg en Vlissin gen, alle in bezit van een atle tiekvereniging. De gemeente Vlissingen heeft al begin ge maakt met een kunststof ver spring aanloop. Maar of er ge meenten zijn, die bereid zijn om in het goedkoopste geval 600.000,-- en in het duurste (en dus de beste) 2,2 miljoen voor een relatief kleine groep sportlieden zou willen uittrek ken, tasten we voorlopig nog in het duister. zaak van lange adem ge worden. B. en W. van Vlis singen hebben ten slotte besloten het ontwerp zo als op de foto te zien is, goed te keuren. De werk groep beeldende kunst vond dit ook het beste ontwerp. Ramona Parra zou direct met de muur schildering op het bad strand kunnen beginnen, ware het niet dat er nog wat moeilijkheden over wonnen moeten worden. Allereerst wonen de le den van Ramona Parra verspreid over Europa, zodat het tijd gaat kosten om de groep bij elkaar te krijgen. De Stichting Re- kreatie. Ontmoeting en Ontspanning weigert elke' medewerking aan het tot standkomen van de muur schildering. De stichting is zeer gebelgd over het feit dat b. en w. zonder de stichting erin te kennen, een beslissing hebben ge nomen. Bovendien had de stichting rekreatic het ontwerp afgekeurd. Ook de welstandscommissie had b. en w. geadviseerd het bovenstaande ont werp niet goed te keuren. De werkgroep beeldende kunst, die het ontwerp artistiek verantwoord, zeer Chileens en niet-aan- stootgevend noemt, hoopt de schildersbrigade zo snel mogelijk bij elkaar te krijgen, 't liefst na de herfststormen, maar voor de winter écht invalt. VLISSINGEN - „Even een muurschildering ma ken. Dat dachten wij in het begin, maar 't is goed tegengevallen", zegt Pe ter Gillissen van de Stichting Culturele Ge meenschap Vlissingen. Het initiatief van de stichting, het Chili-co- mité Zeeland en het Rijn- Schelde - Instituut om de Chileense schildersbriga de Ramona Parra in Vlis singen een muurschilde ring te laten maken is een

Scheldebode | 1978 | | pagina 13