Langeviele en Pottenmarkt tijdelijk winkeierf MET PAARD EN WAGEN NAAR DE NIEEWE SCHOOL de klap Vrouwencafé Middelburg drooggelegd IN AFWACHTING VAN GEREEDKOMEN PARKEERKELDER Attentie Schrijversavond in Kunstcentrum Valkenisse wil ophalen oud papier subsidiëren SPECIALE AANBIEDINGEN VAN WARMTECENTRUM ZEELAND-G0ES Twee Engelse Rock groepen in de Beuk Vlissingse clubhuizen adopteren hond Bas. Luister liedjes van René Rijp- ma in Midgard WOENSDAG 18 OKTOBER 1978 - 28e JAARGANG UITGAVE: ZEEBRA WEEKBLADEN - TOTAAL OPLAGE 319.345 EX. Informatie—avonden transcendente meditatie Hoechst komt met nieuwe kennismakings folder Lees zeer zorgvuldig de rubriekjes op pag. 2 Sterrenwacht start nieuwe kursussen Aktiviteiten voor kinderen uit Sc helde buurt SHEAFFER EN PARKER VULPENNEN DE RUITER VLISSINGEN Geld voor instrumenten Luctor et Emergo MIDDELBURG - Als de gemeenteraad van Middelburg maandag a.s. met het inrichtingsplan voor de Langeviele en de Pottenmarkt akkoord gaan, zullen deze straten tij delijk verkeerserf worden. Dat betekent dat er meer ruimte wordt gemaakt voor de voetgangers, maar dat de auto er nog steeds kan komen. Als de parkeerkelder in het Geeregebied klaar is, zouden beide straten promenade kunnen worden, aldus B W in het raadsvoorstel. Het college wil honderddui zend gulden uittrekken voor de aanleg van het winkeierf, die in het voorjaar van '79 zou moeten beginnen. Een werk groep, bestaande uit de Win keliersvereniging Langeviele/ Pottenmarkt, Middelburgse Centrale van Ondernemers, de wijkvereniging Zuid-West Centrum, de vrouwenadvies commissie en de Rijksconsu lent voor Handel, Ambacht en Diensten, heeft het inrich tingsplan opgesteld. Als het allemaal doorgaat wordt de rijbaan van de Langeviele versmald tot drie meter. Aan weerszijden van de rijbaan komen molgoten. Over de rij baan rode en daarnaast gele. Langs de molgoten zullen bo men, bloembakken, fietsen stallingen en banken worden geplaatst. Hier komen ook een achttiental parkeerplaatsen voor ultra-kort parkeren. Er is VLISSINGEN - Binnekort worden er twee informatie avonden gehouden over trans cendente meditaite. In Vlissin- gen zal deze avond plaatsvin den op dinsdag 24 oktober in het verenigingsgebouw 't An ker in de Bonedijkestraat, nummer 163 en in Middelburg op vrijdag 27 oktober in 'De Schakel", Bachten Steene 14. Beide lezingen beginnen om 20.00 uur; de toegangsprijs be draagt 2,50. De avonden zijn georganiseerd door de stuurgroep van het centrum voor het Transcen dente Meditaite programma te Middelburg. Men zal tijdens de lezingen spreken over de ef fecten die men kan verwachten als men dagelijks transcen dente meditatie beoefent. De lezingen richten zich met name tot diegenen die belang hebben bij een betere lichamelijk en geestelijke conditie, maar ook tot mensen die zich ervoor willen inzetten om een meer harmonieuze en meer even wichtige samenleving te scheppen. VLISSINGEN - De Hoechst-vestiging in Vlissin- gen heeft een nieuwe kennis makingsfolder uitgegeven. Belangstellenden kunnen uit de folder leren wat de Vlis- singse vestiging voor produk- ten maakt, waar de energie vandaan komt, waar de grondstoffen vandaan komen en hoe Hoechst tegenover het milieu staat. De folder wordt op aanvraag gratis toegezonden. Liefheb bers moeten dan even bellen naar tel. 01196-89111 (toestel 2109). Matchbox MIDDELBURG - Op vrijdag 20 oktober treden in "De Beuk twee Engelse rockgroepen op te weten Matchbox en The Flying Saucers. Matchbox speelt rock and roll met hillbilly invloeden, de zo genaamde rockbilly. Deze stijl wordt gekenmerkt door het gebruik van een elektrische banjo. The Flying Saucers spelen rock and roll ala Bill Haley in een eigentijdse arran gement. Het optreden begint om 21.00 uur. Kaarten zijn in de voor verkoop te krijgen: voor leden bedraagt de prijs f 6,voor niet-leden f 7,50. Kaarten aan de zaal kosten respectievelijk f 7,50 enaan de zaal kosten res pectievelijk f 7,50 en f 9, N rekening gehouden met drie laad- en loszönes. Om het au toverkeer niet de kans te geven snel te rijden, worden op vier plaatsen verhogingen in de rij baan aangebracht.(verkeers- borden zullen een adviessnel heid van twintig km. aange ven). Op de Pottenmarkt zal het af gelopen zijn met parkeren. De werkgroep laat de daar aan wezige horecabedrijven de mogelijkheid tot het maken van terrasjes. De verlichting blijft zolang er nog auto's door de straten rijden, zoals die nu is. Er wordt wel aan gedacht later een aangepaste sfeerver lichting aan te leggen. Het eenrichtingsverkeer naar de Markt blijft gehandhaafd. Het college van B W hoopt de helft van de kosten vergoed te krijgen van het Ministerie van Economische Zaken. WOONT U IN DIT GEBIED /•OuwCHXX*'- ®t>omou'Q Se»oc>w*e«hc •AdQ'Cfce'Hc i M <nv k/Oult'MnO' >-/ Air>pmu»den KouC.**c«c en Sl Joosi.fKJ LViis-."- Dan behoort De Scheldebode iedere week UITERLIJK WOENSDAGAVOND in de brievenbus te zitten. Waarschuwt U ons a u.b. als U ons blad niet regelmatig of te laat ontvangt Tel. 01184-19910 MELISKERKE - Met paard en wagen verhuisden de kinderen van de christelijke school in Me- liskerke hun spulletjes naar de nieuwe school aan de Pauw- hoekstraat, aan de rand van het dorp. Vandaar het span- doek:van het midden naar de hoek. De uit het begin van deze eeuw daterende school begon allerlei ouderdomsgebreken te vertonen. Voor de goede voort gang van het onderwijs was een nieuwe school onontbeerlijk. De MIDDELBURG - Op de Stichting Volkssterenwacht Phillipus Lansbergen te Mid delburg beginnen in november weer twee kursussen "Ster renkunde voor Beginners". Eén voor kursisten van 12 tot 16 jaar en één voor kursisten van 16 jaar en ouder. De kursussen duren ongeveer drie maanden (één avond in de week). De kosten zijn 25, voor de jongerenkursus en 40,voor de ouderenkursus. De kursus behandelt de meest elementaire sterrenkunde in zijn meest eenvoudige vorm en er is geen speciale vooroplei ding voor nodig. De kursussen worden gehoudemn in het ge bouw van de volkssterren wacht, Noordbolwerk 35 te Middelburg. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden bij het secretariaat, Prinses Beatrixstraat 14 te Middelburg of telefoonnum mer 01180-14203. Men krijgt dan een uitnodiging voor de eerste kursusavond. Deze eer ste avond kan men vrijblijvend bezoeken en pas daarna beslis sen of men de kursus wil volgen of niet. vijftig leerlingen beleven aan staande maandag (de eerste schooldag in het nieuwe ge bouw, dat ontworpen is door ar chitect Tuinhof). Het schoolge bouw telt drie lokalen, waarvan er een door de kleuters van Me- liskerke gebruikt zal worden, en een gemeenschappelijke ruim te. Pas in november zal de school officiël en feestelijk in gebruik genomen worden. Dan wordt ook de naam van de nieuwe school bekendgemaakt. 1 Verfijnde tafelsfeer ii®t VLISSINGEN - De kinderen van drie Vlis singse clubhuizen hebben ter gelegenheid van we relddierendag voor vijf honderd gulden aan stic kers verkocht. Met dit geld adopteren de club huizen de tien jaar oude bouvier Bas, die te oud is voor een nieuwe baas. Bas kan nu in het Vlissingse dierenasyl blijven. Aan de actie hebben kinderen meegedaan van Het Buut en het Woltershuis in Vlissingen en Mamix in Souburg. MIDDELBURG - Op zater dag 21 oktober organiseert het Zeeuws Kunstenaarscentrum weer een schrijversavond, na een oponthoud van ruim een VLISSINGEN - Voor de kinderen uit de Scheldebuurt zijn er op twee achtereenvol gende woendagmiddagen acti viteiten georganiseerd. Van middag is er kinderkermis in de gymnastiekzaal van de Rijksscholengemeenschap aan de Paul Kruygerstraat en vol gende week is er een midddag in het V.J.V.-gebouw aan de Verkuyl Quakkelaarstraat. Vanmiddag om twee uur kunnen de kinderen in de gymnastiekzaal kiezen uit de volgende activiteiten; ballen gooien, neusje-prik, zaklopen, doelschieten, hindernis lopen, tpuwtrekken, koekhappen en nog veel meer. Er zal een limo nadekraampje aanwezig zijn. In het V.J.V.-gebouw kun nen kinderen volgende week terecht om tegen een kleine vergoeding te knutselen, zoals kleien, verven en timmeren. Beide middagen beginnen om twee uur en zijn bestemd voor kinderen van vier tót en met twaalf jaar. jaar. De opzet van de schrij versavonden is duidelijk ge wijzigd. De organisators heb ben besloten om meer ruimte te geven aan auteurs uit andere regio's. Vandaar dat zaterdag avond een tiental schrijvers en dichters van buiten Zeeland wat langer aan het woord ko men. Daarnaast is er plaats voor kortere bijdragen van Zeeuwse auteurs. Zeeuwen die willen voordragen uit hun werk, moeten dat vandaag, woens dag 18 oktober opgeven bij het Zeeuws Kunstenaarscentrum aan de Molstraat 13 in Middel burg 01180-11791. En opnieuw vrienden, krijgt de Vereniging Milieu hygiëne Zeeland (VMZ) geen subsidie van de statenleden. En opnieuw beweren al die tegenstanders, 24 in totaal, dat er geen sprake is van cen- cuur. Uit alle redevoeringen die werden gehouden, bleek heel duidelijk dat de VMZ goed werk doet, maar dat haar blad „De gouden Delta" niet deugt. Of anders gezegd: De statenleden zijn niet te vreden over de manier waar op in de Gouden Delta wordt geschrven. Als de toon an ders wordt, dan mag de VMZ weer terugkomen. En dat vrienden, riekt wel degelijk naar cencuur, hoewel de statenleden niet de macht hebben om het blad helemaal te verbieden. Een poging daartoe is wel geleverd, af gelopen vrijdag, door de sub sidie op die grond, de toon van het blad dus, te weigeren. Maar op leugens is de Gou den Delta nog nooit betrapt en het is zoals de vereniging van journalisten aan de sta ten schreef: Als men vindt dat er ontoelaatbaar kwets end wordt geschreven dan zijn er de raad voor de jour nalistiek en de burgelijke rechter die dat kunnen beoordelen. Ja, vrienden, en om het geld kan het niet geweest zijn. Het gaat om het armza lige bedrag van 500 gulden. Op het gevaar af dat ik voor een cultuurbarbaar zal wor den uitgemaakt wil ik daar toch het bedrag naast zetten dat de staten wel grif afscho ven om een aantal „De Ruy- ter be zitting en" beter tot hun recht te laten komen. Het provinciaal bestuur heeft een scheepskist, een juwelen kistje en negen atlassen in bruikleen gekregen. Die voorwerpen moeten in de vergaderkamer van het da gelijks bestuur van de pro vincie, van Gedeputeerde Staten dus, komen te staan. En om nu die voorwerpen, in die zaal beter tot hun recht te laten komen is door de staten f 48.750.— (achtenveertig- duizendzevenhonderdvijftig gulden) op tafel gelegd. Daarvan kan de zaal „herin- gerich" worden. Enkele sociaal-voelende statenleden hebben erop aangedrongen, dat GS gaan bekijken, hoe de voorwerpen voor een breder publiek toe gankelijk gemaakt kunnen worden. En daarop deden onze dagelijkse bestuurders, Gedeputeerde Staten dus, een belofte die ze ongetwij feld zullen waarmaken: ze willen daarover wel naden ken, ARJAON MIDDELBURG - In het Middelburgse vrouwencafé wordt vrijdag 27 oktober een avond belegd voor alle klanten en vrou welijke belangstellenden, waar gepraat gaat worden over de toe komst van „Trui". Door ingrijpen van de politie is het vrouwencafé (Latijnse schoolstraat 10, Middelburg) drooggelegd. Voortaan mogen alleen maar koffie en frisdran ken geserveerd worden, omdat de caféruimte niet zou voldoen aan de bouwkundige eisen. Na een zeer druk bezochte ope ningsavond op 6 oktober een forse tegenvaller: het echte café is er dus toch niet geko men. Voordat de klanten zich wellicht teleurgesteld afwen den van het „café zonder bier" willen de organisators van „Trui" zich samen met hen terdege bezinnen op de functie en wenselijkheid van een vrouwencafé in Middelburg. Vraag die gesteld wordt is of men op de barricaden moet Komplete kollektie in voorraad bij: Paul Krugerstraat 55-57 01184-12733 VALKENISSE - B. en W. van Valkenisse willen het ophalen van oud papier meer lonend maken door een minimumprijs te garanderen van vijf cent per kilo. De prijs van hét oud papier is de laatste jaren sterk gedaald tot zo'n twee en een halve cent per kilo. Als de verenigingen minstens een maal per maand het oude papier ophalen en als zij dat doen op de plaatsen waar dat tot nu toe is gedaan, kunnen zij wat het college betreft rekenen op een minimum-op brengst van vijf cent. Het college acht het namelijk van groot belang dat het oud papier regelmatig wordt verzameld. Het voorstel komt vanavond in de gemeenteraad van Valkenisse ter sprake. gaan of dat het beter is zich netjes aan te passen aan de normen. De bijeenkomst vrij dag 27 oktober begint om half- negen. VALKENISSE - Als de ge meenteraad van Valkenisse er vanavond mee instemt, krijgt de muziekvereniging „Luctor et Emergo" uit Zoutelande geld voor nieuwe instrumen ten. B. en W. willen een ge deelte van de kosten meebeta len als ook het Anjerfonds.en Luctor et Emergo zelf een bij drage leveren. MIDDELBURG - Aan staande zaterdag zijn in het jongerencentrum Midgard in de Middelburgse Kuiperspoort luisterliedjes te horen van Re né Rijpma. Al acht jaar treedt René Rijpma op. Eerst op scholen, markten en dergelijke met liedjes van Dylan en Donovan, later werd dat meer cabaret en weer later kreeg hij een voor keur voor luisterliedjes. Die voorkeur deed hij op aan de academie voor expressie door woord en gebaar in Utrecht. René Rijpma vindt dat naast de tekst ook de sfeer die in een lied wordt uitgedrukt erg be langrijk is. Het optreden begint om halfnegen, de toegangsprijs is drie gulden vijftig.

Scheldebode | 1978 | | pagina 1