PROJECT MENSEN ZONDER BAAN IN MIDDELBURG BIEDT HULP AAN Werklozen kunnen gaan werken zonder uitkering te verliezen Aktiegroep hooptDe Lindeboom' voor Serooskerke te behouden i,r<_ ahov ctfW ,,Open Hof" wil peuter-opvang realiseren EEN ECHTE VULPEN!! Vlissings vrouwencafé RUITER DE Slagroomschnitt deklapb K.N.N.V. start cursus levende natuur S ch ooiveria ters VLISSINGEN van 4.50 voor MIDDELBURG Mensen op Walcheren die geen werk hebben, hoeven niet langer noodgedwongen stil te zitten. De regering heeft 't mogelijk gemaakt om zonder de uitke ring te verliezen als vrijwilliger te gaan werken voor niet- commerciële instellingen.Het „Project Mensen zonder baan", dat in Middelburg al een jaar draait, wil degenen die graag vrijwilligerswerk gaan doen helpen. Dat kan door uit te pluizen waar werk is en dit dan aan de vrijwilli gers door te geven. Het project kan ook helpen door P.W.G.'s (Plaatselijke Werk Gemeenschappen) op te zet ten. Donderdag 21 septem ber houdt het Projekt Mensen zonder Baan een open middag van halftwee tot vijf uur. Iedereen die belangstelling heeft voor het project is van harte welkom in Midgard, Kui perspoort 12 in Middel burg. Er zijn mensen aanwezig die iets over de activiteiten en cursussen willen vertellen. VLISSINGEN - Op woens dag 27 september aanstaande om 20.00 uur wordt in het vrouwencafé een open verga dering gehouden voor alle vrouwen, die mee willen den ken, doen, ideeën hebben, kri tiek hebben enzovoorts. Het vrouwencafé is gevestigd in het vormingscentrum, Verkuyl Quakkelaarstraat 11 in Vlis- singen. Het café is niet alleen op woensdagochtend van 9.00 uur tot 12.00 uur open, maar ook op woensdagavond van 20.00 uur tot 23.00 uur. rotterdam ,29septt/m 8okt. '78 openingstijden: 10-17u 19-2Z30u.'s zondags 10-17u BHBHSSBUBKS Wat een P.W.G. inhoudt vertelt Nico van Munster, die met Gerjo van Helvoirt aan het project Mensen Zonder Baan verbonden is. Mensen die langdurig werkloos zijn o] mensen die door hun opvattin gen of opleidingen moeilijk aan werk kunnen komen, kun nen een plaatselijke werkge meenschap vormen. Dat bete kent dat een groepje mensen samen bepaald werk gaan doen, waarbij de uitkering niet in gevaar komt. Zo'n groep kan bij voorbeeld klusjes gaan doen voor bejaarden of een drukke- rijtje beginnen, zonder er iets aan te verdienen natuurlijk. In Rotterdam draait zo'n werk gemeenschap onder de naam De Bevers. Zij doen klusjes voor mensen die 't zelf niet kunnen en 't ook niet kunnen laten doen, omdat zij daar het geld niet voor hebben. In Eind hoven is zelfs een P.W.G. met een garage. Maar zoiets is mis schien gevaarlijk, omdat we natuurlijk de bestaande be drijven geen concurrentie mo gen aandoen". Meestal zal een P.W.G. op ambachtelijk terrein werk zaam zijn, maar er zijn ook an dere mogelijkheden. Gerjo: „Veel mensen voelen zich he lemaal niet thuis in het werk wat nu wordt aangeboden. Ik kan me zo voorstellen dat er een P.W.G. opgezet wordt, die eens gaat orlderzoeken hoe dat in Middelburg ligt. Wat voor werk wordt er aangeboden? Hoeveel zijn er niet voor het aangeboden werk te vinden? Wat zouden ze dan wel willen? Enzovoorts. Een P.W.G. kan ook gaan werken als een soort uitzendbureau. Mensen die alléén ergens als vrijwilliger willen gaan werken, zouden dan voor werk bij deze P.W.G. terecht kunnen. „Er zijn na tuurlijk ontzettend veel moge lijkheden. Én we kunnen zelf nog niet overzien welke. Ieder een die 'n idee heeft voor vrij willigerswerk kan naar ons toekomen", aldus Gerjo van Helvoirt. Voor schoolverlaters is de situatie op de arbeidsmarkt weinig rooskleurig. Zij komen vaak niet voor werk in aan merking, omdat zij nog geen enkele ervaring hebben. Bij sollicitaties zijn er dank zij de grote werkloosheid altijd wel mensen bij die dat wel hebben. Zij gaan dan voor. Gerjo: „Om aan deze vicieuze cirkel te ont komen, willen wij eens gaan bekijken of er voor hen geen mogelijkheid is om ervaring op te doen. Zij kunnen als vrij- WOONT U IN DIT GEBIED Dan behoort De Scheldebode iedere week UITERLIJK WOENSDAGAVOND in de brievenbus te zitten. Waarschuwt U ons a.u.b. als U ons blad niet regelmatig of te laat ontvangt Tel 01184-19910 E\GEE$E SER\ I EZ. E Uw h^^speciaauaai^^ Lange Deltt 50 - Tel 01180-13221 - MiddeBurg KWALITEIT - SERVICE - GARANTIE williger misschien terecht bij de gemeente of andere over heidsinstellingen". De gemeente geeft in elk ge val alle ruimte aan het Projekt Mensen Zonder Baan. Nie mand hoeft dus bang te zijn de uitkering te verliezen als hij of zij vrijwillig werk gaat doen. Belangstellenden kunnen terecht in het gebouw van het jongerencentrum Midgard in de Kuiperspoort, waar het project is ondergebracht. Ook voor cursussen en an dere activiteiten van het Pro jekt Mensen Zonder Baan kan men in dat gebouw terecht. Zo is er iedere donderdagmiddag een maatschappelijk werker van de gemeentelijke social^ dienst in Midgard. Hier kun nen dan de briefjes voor de uit kering worden ingeleverd, maar ook kunnen alle vragen over uitkeringen en wat daar mee samenhangt hier worden opgelost. Evenals het afgelo pen seizoen organiseert het project weer verschillende cursussen. Zo zijn er cursussen in verschillende talen, filmen, tuinieren (theoretisch), E.H.B.O., techniek, handvaar digheid als batikken, schilde ren, pentekenen, werken met klei, fotografie, enzovoorts. Het project wil ook een werkgroep bij elkaar proberen te krijgen van mensen die werklozen wegwijs willen ma ken in de wirwar van wetten en instanties die hun het leven zuur maken. Mensen uit de werkgroep zouden een paar uur per week beschikbaar moeten stellen om de mensen te laten weten waar ze aan toe zijn. Voor al deze activiteiten kunt u in Midgard terecht. U kunt ook bellen naar het jon gerencentrum (01180-14281). Er is altijd iemand van het project aanwezig. SEROOSKERKE - Een in allerijl opgerichte actiegroep wil de sloop van het pand Noordweg 1 in Serooskerke, beter bekend als „De Lindeboom" voorkomen. De ge meenteraad van Veere besloot op 31 augustus dat dit naast de kerk gelegen pand gesloopt zou moeten worden. Deze beslissing is genomen op basis van een bestemmings plan dat in 1948 door de toen malige gemeente Serooskerke werd vastgesteld. Men vond toen dat er rond het kerkge bouw en de toren geen bebou wing zou moeten zijn. Volgens de actiegroep was het zelfs een rage in die tijd om de kerkrin- gen in Zeeland vrij van be bouwing te maken. De ge meenteraad van Veere vindt het financieel niet aantrekke lijk om het pand op te knappen BRUIDSREPORTAGES PORTRET RECLAME OPENINGSAANBOD: tot 1 november pasfoto's po laroid 4 voor 5.- Pasfoto's van negatief 6 voor 10.- plus gratis een vergroting 13 x 18 cm. Bij bruidsreportage een gastenboek kado. Vlissingen - 01184-18962 - Walstraat 20 en heeft het aangekocht om h«. te slopen. De „Actiegroep tot behoud van het pand „De Linde boom"" vindt het echter eén van de fraaiste panden van de dorpskern, zeker als het eens een gQede beurt zou krijgen. In de laatste veertig jaar is er na melijk weinig aan onderhoud gedaan. De werkgroep stelt dat het gebouw een karakteristie ke rol heeft gespeeld in het verleden van Serooskerke. Omstreeks 1970 werd het ge bouwd als armenhuis voor de Hervormde Gemetérfte in Se rooskerke. Het staat ook onder de toren van de hervormde kerk. Rond 1900 werd het café restaurant, pleisterplaats en logement. Later werd het ge bouw gebruikt als winkel met daarboven logement. De actiegroep vindt de ideeën uit het bestemmings plan van 1948 sterk verouderd. „De normen voor landschap pelijk en stedebouwkundig schoon zijn de laatste twintig jaar iets veranderd. Tegen woordig streeft men naar het behouden van alles wat oor spronkelijk is. De sloop van dit gebouw zal dan ook een on aanvaardbare ingreep zijn in het dorpsbeeld van Seroosker ke", aldus de actiegroep. De actiegroep hoopt dat de gemeente Veere nog even met de sloop wil wachten totdat de mening van de bewoners van Serooskerke hierover gepeild .is. Via een handtekeningenac tie en het niet onbelangrijke feit dat de actiegroep iemand kent die het pand wil kopen om het op te knappen, hoopt de actiegroep te bereiken dat „De Lindeboom" blijft staan. Uitgebreide kollektie Sheaffer, Parker, Mont-Blanc, bij: Paul Krugerstraat 55-57 01184-12733 MIDDELBURG - Dinsdag zijn in Vlissingen ongeveer 400 telefoonnummers gewijzigd. Het gaat daarbij om telefoon aansluitingen in een woonge bied grenzend aan de noord zijde van de Pres. Roosevelt- laan, en om telefoonaanslui tingen in het industriegebied bij de havens. De nieuwe nummers staan reeds in de te lefoongids vermeld. 3.15 Ze hebben er hard voor moeten werken, vrienden, de bewoners van de Middel burgse Molstraat. Dag en nacht zelfs, om hun straat autovrij te krijgen. Heel wat automobilisten zullen zich nog wel herinneren dat op een goede morgen het weg dek van de Molstraat plotse ling opgebroken was, zodat ze er niet door konden. Dag en nacht gewerkt is er dus om de Molstraat te verlossen van de stank en het lawaai van de auto's, die enkele jaren gele den plotseling in groten ge tale hun weg zochten door de straat, toen het nieuwe ver keersplan van Middelburg in werking trad. Dat werken is nu beloond. Sinds vrijdag is de straat of ficieel gesloten voor autover keer. En dat betekent niet alleen méér veiligheid voor de kinderen, maar vooral ook méér rust voor de bewoners, waarvan sommigen zelfs hun slaapkamer verlaten hadden, omdat ze vanwege het hin derlijke lawaai in de hoge vrij smalle straat teveel wer den gestoord in hun slaap. Zoiets geeft de burger moed. Misschien inspireert dit voorbeeld van actiewerk de inwoners van Serooskerke, die vinden dat het vroegere, armenhuis dat bij de kerk staat niet tegen de vlakte mag. De gemeenteraad van Veere heeft volgens een be stemmingsplan uit 1948, (ja 1948, dertig jaar oud dus), besloten om dit historisch pand te slopen. Verschillende inwoners van Serooskerke vinden dat dit niet mag ge beuren omdat dit gebouw een van de fraaiste panden van het dorp kan zijn, als het wordt opgeknapt. Zoals het zo vaak gaat, is ook dit vroe gere armenhuis de laatste ja ren steeds meer vervallen ge raakt. De bewoners zeggen nu dat er mensen zijn die het willen kopen en opknappen. Maar daar is wel de mede werking van de gemeente voor nodig. Vandaar hun ac tie. Doorzetten is dan de boodschap. Voor de bewoners van Hansweert-oost is er weinig meer door te zetten als het gaat om de sloop van hun plaats. Die verdwijnt voor de verbreding van het kanaal door Zuid-Beveland. Alleen de onzekerheid wanneer dat allemaal gaat gebeuren, blijft. Iedereen vindt dat dat niet mag. Het gemeentebe stuur wil duidelijkheid. Het provinciaal bestuur, de commissaris van de koningin en Gedeputeerde Staten, die verleden week een werkbe zoek brachten aan Reimers- waal vinden zowaar ook dat er snel een eind aan de onze kerheid moet komen. Ze heb ben zelfs beloofd dat ze bij de minister zullen aandringen op een snelle uitvoering van de verbreding. Alleen wan neer dat .aandringen" zal gebeuren, konden de Zeeuw se bestuurders niet zeggen. „Te gelegener tijd", zei com missaris Boertien. En daar vrienden, moeten we dan weer een stuk wijzer van zijn geworden. ARJAON VLISSINGEN Het clubhuis „Open Hof" aan de Alexander Gogelweg is van plan om bij voldoende belang- stellig enkele peuter-ouderochtenden te organiseren. De opzet van deze ochtenden is dat de peuters worden opge vangen door middel van ingeschakelde ouders. Het is dus geen peuterspeelzaal in de gewone betekenis van het woord, maar de begeleiding berust bij de ouders zelf. Bovendien kunnen de ouders met elkaar van gedachten wisselen over hun kinderen en onderwerpen, die op de opvoeding betrekking hebben. Er kunnen ook diverse thema's aan bod komen, zoals bijvoorbeeld straffen/belo nen, voeding en dergelijke. Het ligt tevens in de bedoeling films te draaien en bepaalde deskundigen uit te nodigen, bijvoorbeeld en kinderarts, voedingsdeskundige enzo voorts. Men hoopt door deze ochtenden te bereiken dat ouders met elkaar kunnen praten over de opvoeding, dat de ouders ervaringen kunnen uitwisselen en van elkaar kunnen leren dat ouders het gevoel krijgen niet meer alleen te staan wat betreft de opvoeding en een stuk informatie verwerven. Bij voldoende interesse is het de bedoeling deze activiteit op twee ochtenden te houden. Zij, die belangstelling heb ben kunnen contact opnemen met S.K.A. Project Paau- wenburg clubhuis „Open Hof", Alexander Gogelweg 59, Vlissingen, telefoon: 65453. MIDDELBURG - De afde ling Walcheren van de K.N.N.V. (Koninklijke Ne derlandse Natuurhistorische Vereniging) wil in november starten met een cursus „leven de natuur voor beginners". De bijeenkomsten worden elke veertien dagen gehouden op dinsdagavonden in de periode november tot maart. De cursus is bedoeld voor mensen die nog weinig van de natuur afweten. Elke cursus avond wordt besteed aan een afgerond onderwerp, dat door een deskundige uit de K.N.N.V. wordt besproken. Enkele onderwerpen zijn: planten, vogels, paddestoelen, milieu, natuurbescherming. Als de cursus aanslaat, wil de afdeling Walcheren van de K.N.N.V. volgend jaar een ver volgcursus opzetten en moge lijk weer een zelfde cursus. Nadere inlichtingen en ook voor opgave kunnen liefheb bers schrijven naar mevrouw E. Huibregtsen, Padweg 20, Oost-Souburg. De totale cur sus gaat vijfendertig gulden kosten.

Scheldebode | 1978 | | pagina 1