Jeugd en Muziek zet lijn uit voorgaande jaren voort Nieuwe scho len in Kapelle Openingsavond FOTO SS Motorvoetbalinterland zaterdag in Vlissingen Dammenroutes voor geoefende fietsers De Zwaan zoekt medewer kers Terminus Fietsen op de stoep Manou Gevonden voorwerpen Bijeenkomst bestem - mings plan Molenberg FNV vindt dat Staten VMZ alsnog subsidie moeten ^mnieuws Collecte Prinses Beatrix Fonds MENU D' AMIS 30.- per persoon DIEREN ZIJN GOEDE FOTOMODELLEN Manou is, net als rotan, een rietstengel. Alleen dan een stuk steviger. De meeste meubels die ik heb, zijn er van gemaakt. Een winkel vol. Kom ze maar eens proberen. Minder geld voor culturele gemeenschap Ylissingen DE SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1978 209 Tristan Honzinger treedt zaterdag 30 september in Vlissingen op. OOST-SOUBURG - Het club- en buurthuis De Zwaan aan de Kr omwegesingel 1 in Oost-Souburg is weer begon nen met allerlei activiteiten voor jong en oud. Om het goed te kunnen doen zijn er echter nogal wat medewerkers nodig. Vooral de instuif op woens dagmiddag wordt door een stroom kinderen bezocht, ter wijl er eigenlijk te weinig vrij willige medewerkers zijn. Wie tijd en zin heeft om een mid dagje mee te helpen kan te recht bij het clubhuis of bellen naar tel. 61252. KAPELLE - Het gemeente bestuur verwacht in 1979 met voorstellen te komen voor de bouw van een nieuwe christe lijke lagere school in Kapelle en een tweede openbare ba sisschool. Dat kondigt B en W aan in de begroting voor 1979. De nieuwe kleuterschool van Schore is bijna klaar en ook het nieuwe lokaal bij de openbare lagere school in Wemeldinge kan worden gebruikt. GOES - In tegenstelling tot eerdere berichten houdt de NVSH-afdeling De Bevelan- den haar gezellige openings avond niet op vrijdag 15 sep tember, maar op vrijdag 22 september. Alle thema/ontmoetings avonden worden dit seizoen gehouden in het gebouw van de SJJG aan de Joachimkade 5 te Goes. De entree voor de ope ningsavond is voor leden een rijksdaalder voor niet-leden 3,50. (de gehele maand september geldig Meloencocktail met port Kreeftensoep Tournedos Marseillaise diverse groenten aardappelen Coupe mandarine Deze maand extra voordelige wijnaanbiedingen HOTEL RESTAURANT CAFÉ t.o. station GOES-Tel. 01100-27501 Lid Holland Tourist Hotels Gaarne wilde ik het volgen de onder uw aandacht bren gen. Verleden week is het van dalisme in park en bos aan de kaak gesteld met een foto in uw blad. Maar nu iets anders wat men ook onder vandalisme kan rekenen, namelijk het fietsen en brommen op voetpaden, zelfs tussen blokken huizen door. Waar blijft de wet? Of is er een gemeenteverordening dié dit toestaat? Handje uit steken is er ook al niet meer bij, een enkeling uitgezonderd. Die lui moesten ze eens een maandje les laten nemen in Amsterdam of een andere grote stad. Ze zullen gauw on dervinden dat het dan levens gevaarlijk is. Ik weet niet of de kinderen op school voorlich ting krijgen hoe ze zich in het verkeer moeten gedragen. An ders wordt het hoog tijd dat de gemeente met zijn politiekorps hier wat aan gaat doen. Naam en adres bij de redac tie bekend. MIDDELBURG - Jeugd en Muziek Zeeland heeft voor het komend seizoen een program ma in elkaar gezet, dat weinig afwijkt van de lijn die in voor gaande jaren werd aangehou den. De laatste zaterdag van de maand wordt in Vlissingen weer aan de jazz besteed en in Goes komt een serie van zeven museumconcerten. In Middel burg staan dit jaar geen thea tervoorstellingen op het pro gramma. In plaats daarvan komen er meer componisten portretten (vijf) dan vorig jaar. Het poppentheater Ray Nus- selein is in oktober in Middel burg en Vlissingen te zien. De andere activiteit van Jeugd en Muziek, het filmhuis, gaat de eerste week van oktober weer draaien in Goes, Souburg en Middelburg. Het eerste componistenpor tret op zaterdag 7 oktober geeft een beeld van de Ameri kaanse componist George Crumb. Het Huddersfield Fes tival Ensemble speelt dan on der meer zijn compositie Vox Balaenae (de stem van een walvis). Het zingen van een walvis dat Crumb op een band hoorde, inspireerde hem tot het componeren van dit stuk. De andere componisten die het komend seizoen aandacht krijgen, zijn de Italiaan Gia- cinto Scelsi (december), de Hongaar Gyorgy Kurtag (ja nuari), Xenakis en Finnissy (maart), en Geoffrey Madge (mei, juni). Van de zeven mu seumconcerten in Goes is er inmiddels een verleden tijd. De overige concerten beginnen steeds om drie uur op zater dagmiddag. In oktober is een blokfluitconcert te horen van Baldrick Beerenberg, in no vember moderne muziek van de Belgische Annette Sachs op clavicord, in december moder ne muziek van de Japanse so praan Michiko Hirayama, in februari klassieke en moderne muziek van de fluittist Harrie Starreveld, in maart wisselt het Belgisch Klarinetten- kwartet modern en klassiek af, in april en ten slotte komen deelnemers aan het Gaudea- mus Vertolkers concours 1979 naar Goes. Jeugd en Muziek is nog bezig samen met de Beve- landse Stichting Cultuur spreiding om moderne toneel uitvoeringen in Goes te krij gen. Op het ogenblik wordt naar stukken gezocht. Op zaterdag 30 september is het eerste jazzconcert van Tristan Honzinger Kwartet uit Italië. In Vlissingen staan voor zover nu bekend het Muziek theater Willem de Zwijger, Herbie White Combo, Moniek Toebosch Leo Cuypers en Pe ter Cousack. Annette Sachs uit België 4 november in Goes. KLEINE FOTOTIP IN WOORD EN BEELD Dieren worden veel gefotografeerd. Dat geldt voor huisdieren, maar ook voor bewoners van dieren tuinen. Wie daar rondwandelt met de kamera in de hand, kan boeiende foto's maken. Belangrijk daarbij is wel de faktor geduld, want dieren werken nooit bewust mee. Daarom is dit zo'n voortreffelijke foto: een ijsbeer die met zijn kop boven water zwemmend wacht op eten. In zijn witte vacht zorgen de donkere plekken voor een goed kontrast; de foto is scherpgesteld op de kop van het dier. Zo'n foto kun je maken met elke kamera. Omdat je natuurlijk niet dichtbij kunt komen, moet er dan wel een uitsnede van de foto worden gemaakt. Deze plaat is trouwens gemaakt met een kleine telelens, wat voor het maken van foto's in een dieren tuin een erg praktisch hulpmiddel is. W- vv Dorpsstraat 82-84 Gapinge (Bij Veere) tel. 01189-1569 Rötanneke is een "dochter"- onderneming von atelier De Schopekop Veere VLISSINGEN - Aan het bureau van Gemeentepolitie te Vlissingen werden in de perio de van 30 augustus 1978 tot 6 september 1978 de volgende goederen aangegeven dan wel gedeponeerd: damesbril; deel opblaasbere kano; honderiemf verzilverde breinaaldendop; fotomapje; zwarte motor handschoen; dameshorloge zonder bandje; zwart-wit vest; portemonnee; kinerring; di verse sleutels; 1 paar voetbal schoenen; aktentas. Openingstijden: maandag t/ m vrijdag 09;00-12.00 uur 14.00-16.00 uur. Aan het bureau van Ge meentepolitie te Oost Souburg werden in dezelfde periode aangegeven: gevulde butaan- gasfles en grijs kindertasje met inhoud. MIDDELBURG - Hét ge meentebestuur van Middel burg belegt woensdag 20 sep tember in het stadhuis een overlegbijeenkomst over het ontwerp bestemmingsplan Molenberg en omgeving. Be woners en eigenaars van de panden uit het gebied, leden van de commissie Ruimtelijke Ordening en de wijkvereniging Zuid-West-Centrum zijn wel kom op deze bijeenkomst. Het plan zal worden toegelicht door de wethouder van R.O. en enkele ambtenaren. Het ontwerp-bestemmings- plan Molenberg beslaat het tebied tussen de Molenberg, chuttershofstraat en Krom me Weele. Voordat het ont werp werd opgesteld heeft het gemeentebestuur door middel van huis-aan-huisbezoek een aantal bewoners naar de wen sen over de inrichting van hun woonomgeving gevraagd. Me de aan de hand van deze gege vens is het ontwerp opgesteld. Het plan en een toelichting kan iedereen dagelijks gaan zien in het bureau voorlichting van het stadhuis. Als belanghebbenden eerst onderling overleg willen ple gen, kunnen zij een beroep doen op de leiding en begelei ding van de opbouwwerker van de Welzijnsraad. De bij eenkomst volgende week woensdag zal ook door de op bouwwerker J. Frank worden geleid. Na verloop van tijd zullen B en W van Middelburg een al of niet aangepast be stemmingsplan aan de raad voorleggen. MIDDELBURG - De districtsraad vanTïet NKV en het dis- trictsbestuur van het NW hebben de Staten van Zeeland een brief geschreven waarin zijn erop aandringen de Vereniging Mi lieuhygiëne Zeeland alsnog subsidie te geven. In de laatste statenvergadering werd een aanvraag van het VMZ afgeketst, door de manier waarop De Gouden Delta, het blad van VMZ, haar mening naar buiten brengt. De beide bestu ren zijn onaangenaam getroffen door het afwijzen van de subsi die-aanvrage, al hebben zij soms moeite met de manier waarop De Gouden Delta werkt. Het kritisch geluid van VMZ inzake milieukwesties moet toch positief worden gewaardeerd. ,,De hardnekkigheid die de VMZ aan de dag legt bij het aantekenen van bezwaren tegen vestiging van het LPG-over- en opslagbedrijf Eurogas in het Sloegebied is, gelet op eerder gewenst geachte veiligheidszones, die onder meer in het ontwerp-bestemmingsplan voor het Sloegebied voorko men, begrijpelijk en noodzakelijk", aldus de besturen van de vakbeweging. De kritische opstelling van VMZ is volgens hun bevordelijk voor de handhaving en verbetering van het Zeeuwse leefklimaat. VLISSINGEN - Op zondag 17 september organiseert de toer- afdeling van de Ren en Toerclub „Theo Middelkamp" weer de twee zogenaamde „Dammenroutes". Dit zijn tochten over 200 en 130 kilometer. Zowel vertrek als aankomst vinden plaats in Sou burg. De 200 kilometer-tocht is uitsluitend geschikt voor geoefende fietsers, waarbij ie der zijn eigen tempo bepaalt. Men kan 's morgens vertrek ken tussen acht en negen uur bij de sportzaal Van Duijven- voorde in Oost-Souburg. Het inschrijfgeld bedraagt 6 gul den. De overtocht over de Zeelandbrug is voor eigen kosten van de deelnemer. De genen die geen lid zijn van de Nederlandse Rijwiel en Toer Unie, moeten een gulden meer betalen voor de verzekering. Bij vertrek ontvangt iedere deelnemer een routebeschrij ving. De route loopt vanaf Oost-Souburg over de Veerse Dam, sluis Katse Veer,Zee landbrug, Goes en weer terug naar Oost-Souburg. Na 110 kilometer is er een rustpunt bij hotel Duinzicht in Ouddorp waar tevens een controlepost is. Bij de tocht van 130 kilome ter wordt het tempo bepaalt door voorrijders. De snelheid ligt ongeveer op 22 kilometer per uur. Een volgwagen verge zelt de deelnemers. Het vertrek vindt plaats om negen uur 's morgens. Het inschrijfgeld be draagt 6 gulden, waarbij de tol voor de Zeelandbrug is inbe grepen. De route voor deze VLISSINGEN - Zaterdag 16 september beleeft Vlissin gen een Zeeuwse primeur. Dan wordt er in het sportpark Baskensburg een motorvoetbalinterland gespeeld tussen een Nederlandse en een Engelse ploeg. Toeschouwers uit Zeeland kunnen dan "oor de eerste maal kennismaken met het voetballen op de motor. Een sport die in andere landen, met name Rusland, zeer popu lair is. De Nederlandse selectie be staat uit spelers van de Motor Toer Club Dordrecht, de enige Nederlandse club die motor voetbal speelt. Toop Meijers uit Oost-Souburg, lid van de Dordtse club, zal zaterdag ook m het veld komen tegen Enge land. „Al zeventien jaar hou ik me met moto'woetbal bezig", zegt Meijers. „Het is met deze sport zo, dat je er niet meer mee kunt ophouden als je er een maal mee begonnen bent. Als ik te oud wordt om mee te spe len, dan ga mee als monteur of scheidsrechter; ik kom er niet meer vanaf". Bij deze sport staan er twee teams van vijf mensen elk in het veld. Vier leden voetballen op de motor en de doelman is te voet. Er wordt gespeeld met een vrij grote bal, veertig cen timeter in doorsnee. De sport lijkt verder wel op voetballen, hoewel met aangepaste regels. Zo mag niemand de bal vanaf de eigen doellijn rechtstreeks meevoeren naar het vijandelij ke doel. Voor de middellijn moet er overgespeeld zijn. Het is voor Toop Meijers niet zo moeilijk om in de selectie voor het Nederlandse team te komen, daar de Dordtse club de enige Nederlandse club is. Dat geldt ook voor de Europa cup: dit jaar is M.T.C.D. bij voorbeeld naar Rusland ge weest. Het is echter wel moei lijk om wedstrijden te spelen. Dat moet steeds tegen buiten landse ploegen gebeuren en dat kost natuurlijk veel geld. Toop Meijers: „Alleen de reis kost al gauw aardig wat geld, terwijl het team zelf natuurlijk ook onkosten heeft. We sprin gen eruit door voor een wed strijd vijftienhonderd gulden te vragen. Na aftrek van alle kosten gaat wat er overblijft in de kas. Daar kopen en repare ren we de motoren van". Deze manier van werken maakt het lidmaatschap van de mo torclub ook niet zo duur. De contributie is twintig gulden per jaar. De motoren zijn dus van de vereniging. *De wedstrijd begint zater dagmiddag om half vijf op het sportveld. Op gras, want het veld heeft er niet meer van te lijden dan van een voetbalwed strijd. De toegangsprijs is in de voorverkoop vier gulden vijftig voor volwassenen en twee vijf entwintig voor kinderen. Vóór de wedstrijd is dat resp. zes en drie gulden. Kaarten zijn in de voorverkoop te krijgen bij Stomerij Modern aan de Bone- dijkestraat 147 in Vlissingen, sigarenmagazijn L. Kerkhove,. Kanaalstraat 4, Oost-Souburg en Martins Automatiek aan de Markt in Middelburg. tocht loopt vanuit Souburg over de Veersdam en Ooster- scheldebrug naar Brouwers haven. Hier is in Hotel Jacob Cats een rustpunt. Via Zierik- zee rijdt men terug naar Sou burg. Leden van Middelkamp hebben reductie op de in schrijfgelden. Alle deelnemers en deelneemsters ontvangen een herinnering. VLISSINGEN - Het ge meentebestuur heeft de Stich ting Culturele Gemeenschap meegedeeld, dat, in verband met een groot tekort op de ge meentebegroting, de begroting van deze Stichting met 85.000,- verminderd dient te worden. In dit bedrag zit een vermin dering van de prijscompensa tie met 15.000,-. Hiertegen heeft de stichting bezwaar ge maakt, omdat de kosten voor de Stichting zijn gestegen in het afgelopen jaar. Dit is te wijten aan de toename van het aantal werkgroepen waarmee een uitbreiding van de admi nistratie gepaard gaat. Boven dien komen er steeds meer in gezonden brieven binnen, die alle beantwoord dienen te worden. Wel is de Stichting bereid om geplande perso neelsuitbreidingen te laten vervallen en 51.445 te be zuinigen op de ontwerpbegro ting. De geplande personeels uitbreidingen betreffen het uitbreiden van het beheer Al- degonde. Door dit niet te laten doorgaan bespaart men 15.000,-. Tevens gaat uit breiding van het beheer van de St.-Jacobsschool niet door, waarmee 16.000,- bespaard wordt. In totaal bespaart men dan 82.445,-. In deze rubriek brengt de Scheldebode voortaan infor matie over alle films die op Walcheren draaien (en aan de redaktie bekend zijn). Het gaat om de films die vanaf de don derdag na het uitkomen van de Scheldebode draaien tot en met de woensdag die erop volgt. In het Alhambra 1 in Vlis singen draait vanaf donderdag ORCA, THE KILLER WHA LE, op de volgende tijden: donderdag en vrijdagavond acht uur, zaterdag en zondag twee uur en half tien, maan dag, dinsdag en woensdag weer om acht uur. In deze film gaat het om twee personen, kapitein Nolan en Rachel, die beide met de orca, een grote zwaardwalvis te ma ken hebben, zei het op zeer verschillende manier. Nolan jaagt op de vis om met het dier de hypotheek op zijn boot af te kunnen betalen en Rachel is een biologe die het gedrag van de orca bestudeert. Volgens haar zijn orca's begiftigd met een haast menselijk brein, en in staat tot moordzuchtige wraak. Als Nolan een van de orca's weet te doden, krijgt hij dan ook te maken met een woedend órca mannetje dat de strijd met hem aanbindt. Voor de liefhebbers draait er vrijdagnacht om elf uur „MEISJES DIE HEM GRAAG VERTROETELEN". Zondag om half drie is de jeugdvoorstelling „ZORRO, DE ONTEMBARE" te zien. EASY RIDER draait in Al hambra 2 en wel op donderdag en vrijdag om acht uur, vrij dagnacht elf uur en zondag half drie. Easy Rider is het verhaal van twee vrienden die aan het eind van de zestiger jaren het vrije leven willen proeven. Op prachtige motoren beginnen zij een tocht door het zuidelijk deel van de V.S.. Op hun tocht komen zij boeren, communes en ten slotte in een dorpsge vangenis een dronken advo- kaat tegen. Gedrieën gaan ze verder om karnaval te vieren. De plaatselijke bevolking rea geert agressief op het langha rig drietal, en op den duur loopt het verkeerd af: de wei nig tolerante en rechtlijnige boeren bevolking doodt eerst de advocaat en later de beide vrienden. De rollen worden gespeeld door Peter Fonda, Dennis Hopper en Jack Ni cholson als advocaat. Ten slotte is in Alhambra 2 de film TWEE MISSIONA RISSEN te zien. In deze film treden Terence Hill en Bud Spencer op als bewakers voor het geloof (Vier vuisten van de duivel is de ondertitel). De film draait zaterdag en zondag om half acht en half tien en maan dag, dinsdag en woensdag om acht uur. In het City-theater in Mid delburg draait volgende week woensdag de ZVU film PRO VIDENCE van de regisseur A. Resnais. Providence gaat over een schrijver die, in een boek waar hij mee bezig is, zijn twee zonen Claud en Kevin lijnrecht tegenover elkaar stelt. Claud is de kille en hooghartige aan klager, getrouwd met de aan trekkelijke Sonja en Kevin is zijn onwettige idealistiche zoon. In het boek laat Clive, de schrijver, Claud optreden als openbare aanklager tegen Ke vin die euthanasie heeft ge pleegd. Claud ziet dit als moord met de wet in de hand. De meer menselijk ingestelde jury spreekt Kevin vrij. Claud verliest ook nog zijn vrouw Sonja aan Kevin, zodat hij hem nog meer gaat haten. De film begint om acht uur. VLISSINGEN - Volgende week zullen op Walcheren weer collectanten van het Prinses Beatrix Fonds langs de deuren gaan voor de jaarlijkse collecte. Het Beatrix Fonds helpt met het geld poliopa tiënten, spastici en andere groepen van lichamelijke ge handicapten. Ondanks het feit dat er hier uitstekende sociale voorzie ningen zijn, kunnen gehandi capten een beetje extra hulp goed gebruiken, meent het fonds. Ze kunnen dan eens op vakantie, hun huizen kunnen iets beter aangepast worden, enzovoorts. Het Prinses Bea trix Fonds hoopt volgende week vijf miljoen gulden op te halen. Wie geld wil geven, kan dat doen in de collecte bus of via het gironummer 969, Prinses Beatrix Fonds, Den Haag.

Scheldebode | 1978 | | pagina 9