AANSTAANDE ZATERDAG SKOT£1£OL ZYU organiseert cursussen op De Bevelanden het weten k waard Jeugd kan nu ook trimmen Scheldebode-kringetje Akkermans tweede DE SCHELDERODE ZEEBR/ ZEEBR ZEEBRi ZEEBRA ZEEBRA ZEEBRA EMENT 3MENT ÜMENT EMENT CEMENT KLASSEMENT Filmmanifestatie Shot '68 in schouwburg Nick Seeger in Midgard Programma promcon- cert niet interessant Vlissings college verdeelt taken Editie Vlissingen Editie Middelburg Lezing,over anthroposofie JOZIE.N MEYER VAN LUYK Kerkdiensten Medische diensten Culturele Agenda Goed wonen Hoogwater DE SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1978 205 Historisch dijkfeest in Westkapeile WESTKAPELLE Op zaterdag 16 september aan staande zal er een historisch feest gehouden worden in Westkapeile, waarbij de zeedijk centraal zal staan. Het feest, dat in 1973 werd gehouden naar aanleiding van het feit, dat Westkapeile 750 jaar stadsrechten had, was een groot succes. Men verwacht ook nu weer een grandioos festijn. Men heeft besloten om bij dit historische feest de Westkappelse zeedijk centraal te laten staan, omdat het ongeveer 500 jaar geleden is, dat Karei Vnaar Westkapeile kwam, en de dijkwerkers een kist dukaten gaf. Aangenomen wordt dat in 1478 de dijkwerken in West kapeile zijn begonnen. Vóf die tijd leefde de bevolking voor namelijk van de visserij. Tot de komst van de Deltawerken is de Westkappelse zeedijk de zwaarste zeedijk van Neder land geweest. Al die tijd is door de bevolking van Westkapeile aan de dijk gewerkt. De me thoden van oeververdediging zijn van het eind van de 15e eeuw tot aan het begin van de 19è eeuw nauwelijks veran derd. In 1539 is men begonnen met een inlaagdijk achter de eerste dijk van 1478. Hierbij was keizer Karei V aanwezig, die tevens getuige was van het slaan van de eerste staketsels. In de loop van de eeuwen zijn de eerste dijk en de inlaagdijk tot een geheel gemaakt. Men onderhield de dijk met een kleilaag met riet, stro en rijs hout en als extra bescherming legde men paalhoofden en sta- ketwerken aan. Sinds de Franse tijd is men overgegaan op een beschermlaag van steen. Eerst gebruikte men kalkzandsteen uit Vilvoorde (België), later harde blauwe steen uit Doornik (België) en na 1860 basaltsteen uit Duits land en Frankrijk. Clubhuis - Burgemeester Westerhout van Vlissingen opent aanstaande zaterdag om vijf uur 's middags het nieuwe clubhuis van de Ge meente Post Combinatie (G.P.C.). Het nieuwe clubhuis van de sportvereniging ligt aan de Bosweg in de buurt van het sportcomplex Iris laan-van der Helstlaan. Zonder baan - Mensen zonder werk kunnen donder dag 21 september kennis maken met de modelijkheden die het projekt „Mensen zon der Baan" hun biedt. In het gebouw van Midgard aan de Kuiperspoort 12 is er dan een open middag vanaf halftwee. Belangstellenden kunnen in formatie krijgen over creatie ve activiteiten als batikken, kleien, houtbewerken, schil deren, pentekenen, fotogra fie, enzovoorts. Evenals vorig jaar is het weer mogelijk deel te nemen aan taalcursussen. Nieuw is dat dit jaar twee ge spreksgroepen opgezet zul len worden. Zij gaan zich be zighouden met „belangen behartiging" en „werkloos en toch werken". Bejaardensoos - Bejaar den kunnen dinsdag 19 sep tember van twee tot vijf te recht in het wijkcentrum Alde- gonde in Westerzicht 386. Er is dan een bejaardensoos met mogelijkheid tot kaarten, gezelschapsspelen, hand werken, enzovoorts. Jongerensoos - Eveneens in het wijkcentrum Aldegonde in Westerzicht start vrijdag 22 september een jongeren soos. Eens in de maand is de ruimte open voor twaalf-tot vijftienjarigen van zeven tot negen uur en voor zestienja rigen en ouder van half tien tot half twaalf. De toegangsprijs is een gulden, de platen wor den gedraaid door Ruus Sie- bons. Portefeuilles - Het college van B. en W. van Middelburg heeft in de vergadering van woensdag 6 september on derling de taken en porte feuilles verdeeld. Wethouder W.P.J. Baars gaat ruimtelijke ordening, volkshuisvesting, verkeer, openbare werken en voorlichting doen; A. Berg- shoeff, financiën, accoun- tantdienst, intergrale plan ning, economische aangele genheden, sociale zaken en automatisering; H. Gillissen, sport, jeugd en rekreatieve planning, personeelszaken en organisatie en nieuwko mer G.X. Schoenmakers, on derwijs, kuituur, volksge zondheid en millieu en ten slotte gemeentelijke energie bedrijven. De burgemeester blijft belast met de handha ving van de openbare orde en veiligheid en de algemene coördinatie. Wethouder Baars blijft loco-burgemees ter. Raadsleden - De Vlis- singse afdelingsbesturen van PPR en PvdA willen informeel afscheid nemen van de raadsleden die met ingang van deze maand niet meer in de gemeenteraad terugke ren. De afscheidsbijeenkomst wordt maandag 18 septem ber gehouden in het wijkcen trum Open Hof en begint om acht uur. De partijen nemen dan afscheid van Ch. J. Gillis sen Verschage, E. de Pries ter, G.H. van Nijf, W. de Wolf en P. v. d. Ven. Uitgave: ZEEBRA WEEKBLADEN (Uitgeversmaatschappij De Stem B V. Breda) 27e jaargang Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op geheel Wal cheren totale oplage 37.425 in 2 edities: OPLAGE 19.540 In de gemeenten Valkenis- se, Vlissingen en Westka peile OPLAGE 17.885 In de gemeenten Arnemui- den, Domburg, Mariekerke, Middelburg en Veere. Kantoor: Torenstraat 5, tel. 01184-19910. Openingsuren: maandag t/m vrijdag van 8.30-17.00 uur. Advertentieverkoop buiten kantooruren: J. van Émden,- Toutenburg 38, Vlissingen. Tel. 01184-60369. Redactie: Torenstraat 5, Vlissingen. tel. 01184-19910. Redacteur: Ad de Jong, tel. privé 01180-26043 (Ter Hoo- gestraat 38, Middelburg). Correspondent Vlissingen: Karin Storm-Bekkenutte, Schaepmanstraat 183, Vlissingen, tel. 01184-66057. Deze nieuwe verdedigings methode gaf minder werk aan de dijkwerkers. Gecombineerd met een steeds toenemende be volking in de negentiende eeuw veroorzaakte dit een grote werkloosheid. Men had alleen voldoende werk als er stormschade was. Vele West- kappelaars hebben toen hun geluk gezocht in Amerika, om dat er hier geen bestaansmo gelijkheid meer was voor hun. De Tweede Wereldoorlog heeft gezorgd voor de ontslui ting van Westkapeile, waar door er einde een kwam aan de armoede, die ruim een eeuw had geduurd. Tegenwoordig heeft de dijkwerker de mo dernste werktuigen tot zijn beschikking in geval van stormschade. In de meeste ge vallen blijft de schade beperkt. Gevolg hiervan is echter wel, dat er nog slechts enkelen zijn, die het dijkwerkersvak uitoe fenen.Toch blijkt het onder houd van ae dijken van essen tieel belang voor Zeeland. Vandaar dat dit herdenkings feest voor 500 jaar dijkwerken wel op z'n plaats is en onge twijfeld een succes wordt. Het feestprogramma voor zaterdag 16 september ziet er als volgt uit: 8.30 uur - Ophalen van school kinderen door de Brass-band OKK 9.30uur-Aankomst Karei V en zijn gevolg op de Westkappelse zeedijk. Het gezelschap, waar onder zich ook de Heer van Veere en de Abt van Middel burg als de dijkgraaf van de Vijfambachten bevinden, komt uit de richting van Dom burg. De Westkappelse Schutterij en Ruiterij zorgt voor de begeleiding van de stoet. De ontvangst door de Schout en de Schepenen vindt plaats op de dijk ter hoogte van de Rookstraat. 9.35 uur - Bezichtiging van de dijkwerkzaamheden door Kei zer Karei en het slaan van de laatste paal van een staket op de dijk. 10.15 uur - N-adat de laatste paal geslagen is geeft de Schutterij saluutschoten en laten de schoolkinderen bal lonnen op. Keizer Karei reikt dan enige gouden dukaten uit aan de dijkwerkers. Het ge zelschap begeeft zich daarna naar de „Westpoort" bij het Kasteel van Batavia. 10.25 uur - Keizer Karei brengt een heildronk uit op Westkapeile en zijn bevolking bij de „Westpoort" onder aan de dijk. 10.30 uurHet gezelschap vertrekt naar het stadhuis. 10.45 uur - Keizer Karei biedt Westkapeile, vertegenwoor digd door de Schout en de Schepenen, een Schatkistje met inhoud aan ter ondersteu ning van het Dijkwerk. Na af loop hiervan zingen de school kinderen het Westkappelse Volkslied „Op Waschappel bink gebore". 11.00 uur Reünie voor oud- Westkappelaars in het gebouw „Westkapeile Herrijst". 11.10 uur-Start zeepkistenra ce door de Westkappelse jeugd vanaf de dijkoprit bij het Pol derhuis. 14.30 uur - Historische Op tocht. 20.00 uur - Muzikale Show op het Marktplein door: Het trompetterskórps Juliana en de Delta-Band. MIDDELBURG - Wellicht bent u deze week de gelukkige winnaar, loop dan even bij ons kantoor aan de Torenstraat in Vlissingen binnen. De gulle Middelburgse gegevens zijn: Fruitspecialist Van der Hie- len-Nijse, Langeviele 41, stelt beschikbaar 1 pond zuid vruchten. Optiek Focus, Promenade, stelt beschikbaar brilétui. Babya-art Zaak de Weef stoel, Langeviele 3, stelt be schikbaar een cadeaubon van 10,-. Foto Harry Verschuren, Lange Delft 47, stelt beschik baar een fotocadeaubon van ƒ5,-. Premier Herenmode, Lange Delft 11, stelt beschikbaar te besteden tot een bedrag van 10,- Hotel-café-restaurant De Huifkar, Markt 19, stelt be schikbaar koffie met gebak voor 2 personen. Bijou Tassenhuis, Lange Delft 44, stelt beschikbaar sleutelétui. Vleeshouwerij A. Sturm, Veeresingel 90, stelt beschik baar V2 pond eigengemaakte rookworst. WOONT U IN DIT GEBIED Dan behoort De Scheldebode iedere week UITERLIJK WOENSDAGAVOND in de brievenbus te zitten Waarschuwt U ons a u.b. als U ons blad met regelmatig of te laat ontvangt Tel 01184-19910 Dankzij een ereplaats in de Ronde van Rucphen is Harrie Akkermans in het Skol Zeebra Klassement opgerukt naar de tweede plaats. Jac. Hanegraaf was niet van de partijHij reed dit weekeind een wedstrijd in Italië. De stand ziet er nu als volgt uit: Jac Hanegraaf 175 p.; H. Akkermans 110 p.; A. v.d. Poel 105 p.; C. Heeren 95 p.; C. Lazeroms 89 p.; F. v. Rijsbergen 86 p.; R. Boeren 75 p.; L. Gödde 73 p.; Th. Appeldoorn 70 p.; A. v.d. Poel 68 punten. MIDDELBURG - De Vlis- singse filmclub Shot '68 viert het tienjarig bestaan met een filmmanifestatie in de schouwburg in Middelburg. De manifestatie op zaterdag en zondag 16 en 17 september bestaat uit twee onderdelen. Zaterdag 16 september is er een internationale filmmee ting. Filmclubs uit Nederland, België en Duitsland doen hier aan mee. Dit begint om elf uur 's morgens en zal tot ongeveer zes uur 's avonds duren. De clubs tonen in die tijd een serie projecties die liefhebbers gra tis kunnen gaan zien (kinderen onder geleide). Zondag wordt de jaarlijkse filmwedstrijd van de Nova ge houden. Een jury van drie be kende amteurcineasten zal films, die door de clubs uit ge- MIDDELBURG - De Ame rikaanse zanger Nick Seeger treedt aanstaande vrijdag op in het jongerencentrum Mid gard in de Kuiperspoort in Middelburg. Het gratis concert begint om half negen. Nick Seeger, afkomstig uit een muzikale familie, is gebo ren in Amerika, groeide op in Nederland en ging later weer naar de V.S. terug. Hij treedt er op, zich zelf begeleidend met de banjo of gitaar in koffiéhui- zen, gevangenissen zieken huizen, folkfestivals, voor ra dio en televisie, enzovoorts. Hij brengt zowel eigen als door anderen geschreven liedjes die op zeer uiteenlopend muzikaal terrein kunnen liggen. Zo laat Nick Seeger op zijn concert folk en blues tot countrymu- ziek met wat ragtime er tus sendoor horen en weet daarom een breed publiek te boeien. MIDDELBURG - Vrijdag 15 september geeft ir. J. van Wettum een lezing over de an- tropsosofie in de concert- en gehoorzaal (ingang Verwerij- straat) in Middelburg. Uit de antroposofische be weging zijn onder andere voortgekomen: de vrije scho len, een medische beweging met eigen geneesmiddelen en met in Duitsland en Zwitser land eigen ziekenhuizen, een land- en tuinbouw-beweging die de biologisch-dynamische produkten levert, en tenslotte een nieuwe kunstrichting, de eurythmie. De anthroposofi- sche vereniging werd in 1912 opgericht door dr. Rudolf Steiner. De titel van de lezing is „Wat is anthroposofie?". De toegangsprijs is drie gul den per persoon, voor stude renden en leden van aangeslo ten verenigingen twee gulden. Het begint om acht uur. heel Zuid-Nederland worden ingezonden, na vertoning beoordelen. Deze filmwed strijd begint ook om elf uur en zal tot rond zes uur duren. De toegangsprijs is drie gulden. VLISSINGEN - Het Prom- concert dat afgelopen vrijdag in Vlissingen gehouden zou worden, is niet doorgegaan. De oorzaak: er waren te weinig kaarten verkocht. Vorig jaar werd het promconcert echter voor een uitverkochte zaal ge houden. De Stichting Cultu rele Gemeenschap Vlissingen die het concert in Vlissingen mede organiseerde, neemt aan dat de enige mogelijke reden voor het mislukken is, dat het programma niet interessant genoeg was. Gedipt schoonheidsspec. Koudekerkseweg 23 VLISSINGEN Tel. 01184-14802 VLISSINGEN - B W van Vlissingen hebben de porte feuilles en taken onderling verdeeld. Dat ziet er als volgt uit: De burgemeester: econo mische aangelegenheden, de ruimtelijke ordening, de poli tie, de brandweer en de voor lichting. Wethouder F.G. Smit heeft tot taak: openbare wer ken, volkshuisvesting en stadsvernieuwing en verkeer. Wethouder A. Lorier: sociale aangelegenheden, volksge zondheid, milieuhygiëne en personeelszaken. Wethouder G.J.A.M. Adan ziet zich belast met financiën, onderwijs, vis serij, detailhandel en openbaar vervoer. Wethouder D.J.P. Bruinooge tenslotte doet: wel zijnszaken (opbouwwerk, culturele-, jeugd-, sport- en oudheidkundige zaken en re creatie), bedrijven en werkge legenheid. GOES - De Zeeuwse Volks Universiteit organi seert dit jaar voor het eerst, behalve in Goes, ook cur sussen in Krabbendijke en Kruiningen. Op 21 septem ber start in Krabbendijke een cursus etsen die wordt .gegeven door de plaatselij ke kunstenaar F. Lensvelt. In Kruiningen kunnen lief hebbers van pottenbakken en boetseren vanaf 20 september op 10 achtereenvolgende woensdagmiddagen terecht in de huishoudschool. In Goes worden de jaarlijks terugke rende talencursussen Duits, Engels, Frans en Spaans gege ven. Verder is er een cursus Noors en cursussen over kunstgeschiedenis, meubel- en interieurverzorging. Iedereen die zich wil aan melden voor een cursus of die eerst nadere informatie wil, kan terecht op het ZVU-bu- reau te Middelburg (01180-15256). Hier kan men ook gratis het volledige pro gramma-boekje bestellen. Voor inlichtingen ter plaatse kan men zich richten tot de se cretarissen van de werkgroep in de regio: Rinus Knuit, Mo lendijk 36 te 's-Heerenhoek (01105-1548) en Ton van Arenthals, Prinsendijk 12 te Kortgene (01108-438). Zaterdag 16 september - Ze vende Dag Adventisten. Doopsgezinde Kerk, Vrij- domweg Vlissingen, dienst van 9.15-11.15 uur, Middel burg, doopsgezinde kerk, dienst van 10-12 uur. Zondag 17 september Kristen Zuid-Molukse Kerk in Nederland Oost-Souburg 14 uur, ds. P. Fader. Verpleeghuis „Der Boede" - Koudekerke, 17 september 10.15 uur, ds. F.C.M. Roo- denburg, uit Middelburg. Geref. Petruskerk - Paul Kru- gerstraat, 17 sept. 9.30 u. ds. P. Joosse, 19 u. ds. L. de Liefde. Chr. Geref. Kerk - Dienst in de Geref. Kerk Lannoystraat 17 sept. 10.45 u. en 17 u. ds. C.A. den Hertog. Geref. Kerk - (Vrijgemaakt), Lannoystraat, 17 sept. 9 u. en 14.30 u. ds. B. Kamphuis. Geref. Gemeente Marnix- kerk Souburg, 17 sept. 9.30 uur leesdienst; 16.30 u. ds. A. Snoep. Geref. Kerk - Kanaalstraat Souburg, 17 sept., west 8.45 u. ds. Cladder, oost 9.30 en 19 u. ds. Bosscha. Evang. Luth. Kerk - Walstraat Vliss., 17 sept., 9 uur ds. C. van Tuyll. Doopsgezinde Gemeente - Vrijdomweg, 17 sept., dienst te 11 uur de heer Jorritsma. Open Hof - Paauwenburg, 17 sept., 9.30 u. ds. E. Hooger- werf, 17 u. ds. L. de Liefde. Bethesda-St. Josefziekenhuis - 17 sept. ds. A. Snoep. Bejaardencentrum „Ter Ree- de" - 17 sept., 19'u. ds. G. den Heeten. Kristen Zuid Molukse Kerk in Nederland - 17 sept. Oost- Souburg, 15 u. S. Waisapy, Koudekerke, 12 u. idem. Volle Ev. Gemeente - Middel burg, 9.30 u. Zuiderbaken 17 sept. ds. C. van der Zanden. Hervormd Souburg - Kerk Oranjeplein, 17 sept. west 8.45 u. ds. Cladder, oost 9.30 u. ds. v.d. Heide, H.D., 19 u. ds. Vanhaelen, gez.dienst. Hervormd Koudekerke 17 sept. 9 en 10.30 u. ds. de Jong. Hervormd Vlissingen -17 sept. St.-Jacobskerk 10 u. ds. P.C. Pettinga, Johanneskerk, 9.30 u: ds. P. Joosse, 19ü. ds. E. Hoogerwerf, Herv-geref. jeugddienst. Hervormd Middelburg - 17 sept. Nieuwe Kerk 10 u. ds. Brummelkamp; Koorkerk 10 u. ds. Hage, Oostkerk ds. Korevaar 19 u. ds. Blom uit St.-Maartensdijk, geref. bondsdienst, Ontmoetings- kerk 10 u. J.G. Panhuise, 19 u. ds. Hage, Thomaskapel 10 u. d heer Schoenmaker uit Zoutelande, Doopsgezinde Kerk 9.30 u. de heer Jorrits ma, Ev. Luth. Kerk 10.30 u. ds. Van Tuyll. Ie Ev. Gemeente - Vlissingen 17 sept. zondag 9.45 u. woensdag 19.30 u. in de Ka pel Vrouwestraat 5. R.K: Kerk Walcheren 16-17 sept. Parochiekerken Souburg Martinuskerk - zat. 19.00 uur, zon. 10.30 uur parochiekoor. Paauwenburg Open Hof - zo. 11.00 uur eigen zanggroep, 19.00 uur samenzang. Vlissingen Singelkerk - zat. 19.00 uur samenzang; zon. 9.30 uur dameskoor (Ne derlands); 12.00 uur heren koor (Gregoriaans). Bethesda/St.-Josefziekenhuis - zon. 11.00 uur. Ter Reede - vrijdag 9.00 uur. Middelburg - Petrus en Pau- luskerk, zat. 19.00 uur, zond. 10.15 uur hoogmis, Hoek steen 11.30 uur. Strandkerken Domburg - Zondag 9.00 uur. Zoutelande - Zondag 10.00 uur (t/m 24 september). The Bethel Pentecoat Inc. - Van Dischoeckstraat 24 t.o. de brandweerkazerne, ie dere zondag 9.30 uur jeugd dienst, gewone dienst 11.30 uur. Woensd. 19.30 uur, vrijd. bidstond 20.00 uur. Zat. 15.00 uur zondags school. Bethel Pinksterkerkdiensten - Worden gehouden in het Maarten Luther Huis, Groe- newoud 58 te Vlissingen, ie dere zondag in juli begin 10.00 uur, zond. na juli begin 15.00 uur, des woensd. bid stond te 19.30 uur. Vrijd. bijb.studie te 19.30 uur. Zat. KRUININGEN - De trimclub „Reimerswaal" uit Kruiningen die momenteel zo'n veertig leden telt is kort geleden gestart met een jeugd afdeling. Jongens en meisjes in de leeftijd van 9 tot en met 12 jaar kunnen nu wekelijks ook deel nemen aan een tocht over 25 of 30 kilometer. Deze tochten worden gehouden op zaterdag of zondag Zij die hiervoor interesse hebben kunnen zich opgeveJi bij Foort Zuiddijk, Lijnbaan 12 in Kruiningen. jeugddienst te 10.00 uur. Leger des Heils - Vlissingen, Dr. Stavermansstr. 39-41, Openbare samenkomsten iedere zond. 9.30 uur bid stond, 10.00 uur heiligings samenkomst, 11.45 uur zon dagsschool, 19.30 uur ver lossingssamenkomst. De kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Da gen - Iedere zondag te 10.30 uur in het gebouw van de speeltuin Zuidbeekseweg Mormonen). Baha'i Geloof - Iedere woens dag gespreksavond. Her- berdsland 33, Middelburg. Nieuwe Apostolische kerk - Westerbaan, West-Souburg, diensten zond. 9.30 en 16.00 uur, woensdag 20.00 uur. Jehovah's Getuigen - Konink rijkszaal Van Dishoeck- straat 34, Vlissingen, don- derd. van 19.00-20.00 uur, zond. 10.00-12.00 uur. Evang. Baptisten Zendings Gemeente - Elke zond. om 10.00 uur dienst in de Kla- renbeek-LTS, Gen. Eisen- howerlaan 25. Pinkstergemeente Concertge bouw - Elke zondag 14.30 uur wijdingsdienst, woens dag 19.30 uur gezinsdienst. Vlissingen - Doktersdienst. Za. 16 sept. dr. de Greef, Willem Klooslaan 1, tel. 12121, zo. 17 sept. dr. Kant, Badhuisstraat 195, tel. 12190. De dienst loopt van 0.00-24 u. Huisbezoek aan vragen voor 9 u. Visites vóór 10 u. Spreekuur spoedge vallen van 12.30-1 en van 17.30-18 u. Apotheek-Van 15-22 sept. ge opend apotheek D.H. v.d. Kleine Mulder, Singel 9, tel. 12730. Tandarts - Za. 16 en zo. 17 sept. van 11-12 uur dr. M.S. Smallegange, J.M. Kem perstraat 32, Vlissingen, tel. 65326. Verloskundige - Za. 16 en zo. 17 sept. mevr. Ulaski, Wij enburg 25, tel. 60874. Weekenddienst - voor West kapeile, Zoutelande, Kou dekerke, Domburg, Aagte- kerke, Biggekerke en Melis- kerkevrij. 18, zo. 24 u. dr. H. Fruma, Duinweg 59, Zou telande, tel. 01186-1282. Dierenarts - Za. 16 en zo. 17 sept. dr. N.L. van Dijk en A.J. Ruijs, Souburg, 66517. Consult alleen na tel. af spraak. Visites aanvragen voor 9 uur. Weekenddienst - Dr. A. Stut- terheim za. 16 en zo. 17 sept. voor Biggekerke, Melisker- ke, Zoutelande, Koudeker ke, Westkapeile, Aagteker- ke, Grijpskerke en Dom burg, dr. A. Stutterheim, Beukelmanstraat 8, Melis- kerke, tel. 01186-1760. Weekenddienst - Vliss. Kruis- ver. za. 16 en zo. 17 sept. zuster A.M. van Sabben, Sottegemstraat 22, tel. 12914. Weekenddienst Soub. Kruis- ver. - Za. 16 en zo. 17 sept. zuster S.M. Slabbekoorn, Witte Zeestraat, tel. 61843. Kruisver. Walcheren-Oost - Za. 16 en zo. 17 sept. broeder M. v. Lieshout, Prelaatweg 1, Westkapeile, tel. 01187-715. Middelburg. Doktersdienst - Za. 16 sept. dr. de la Hayze, Seidam 22, tel. 14305, zo. 17 sept. dr. Meijer, de Krammer 14, tel. 14664. Middelburg. Apotheek - Van 15-22 sept. geopend apo theek W.K. Hummelen, Markt 69. Weekenddienst huisartsen - Souburg, Arnemuiden en Nieuwland, za. 16 sept. P. Kodde, Rosenburglaan 133, Middelburg, tel. 01180-15810. Zo. 17 sept. dr. Bloos, Kanaalstraat 70, Souburg, tel. 61212. De dienst loopt van 0.00-24 u. Visites aanvragen voor 10 u. Spreekuur voor spoedge vallen 12.30-13.00 en van 17.30-18.00 uur. Zaterdag 16 september - 9.30 u. Scheldekwartier te Vlis singen, 2e Vlissings Majo- retten Festival 1978. Zaterdag 16 september - 13.00 uur Circuit Engelandweg nabij Sloehaven motorcross. Zaterdag 16 september - 14.00-17.00 uur Wijkcen trum Middenhof, Oost-Sou burg ruilbeurs. Dinsdag 19 september - Bachten Reede, Vlissingen, bingo-avond. Dinsdag 19 september - 21.00 uur in „De Piek" filmvoor stelling. Kon. Vlaamse Opera te Ant werpen - Za. 16 sept. 20.00 u. „Alceste" van von Glück. Kon. Ned. Schouwburg, te Antwerpen - Za. 16 sept. 20 u. opvoering van „Bloed bruiloft". Kon. Opera te Gent - Vrijdag 15 sept. 20 u. „Un Bello in Ashera". Zondag 17 sept. 14.30 uur idem. Woningbouwver. „Goed Wo nen" - Weekenddienst voor storingen aan c.v., liften en warmwatervoorz. 16 en 17 sept. de heer J. Hoendervan ger, Westerzicht 153, West- Souburg, geen tel. Do. 14 sept. 0.56 en 13.00 Vr. 15 sept. 1.27 en 13.51 Za. 16 sept. 2.18 en 14.33 Zo. 17 sept. 3.04 en 15.12 Ma. 18 sept. 3.43 en 15.51 Di. 19 sept. 4.20 en 16.40 Wo. 20 sept. 4.57 en 17.08.

Scheldebode | 1978 | | pagina 5