Nieuwe Middelburgse raad maakt goede voornemens voor beleid komende periode C lubwedstrijd De Sproeier99 Nie uw Midde lb urg 2,50 49,- SKO^iOI Stichting Gezinsverzorging Walcheren moet werkgebied beperken Prestatieloop Vandalisme in Vlissingen voor jeugd T oerpuzzeltoer Aktie „kamers voor jonge mensen ook in M'burg nodig VOOR DE VIJFDE MAAL Wielerkoersen in ,78-,82 De top-veertig Nationaal ballet van Mexico in Middelburg Boekje over provincie Fa. VERSTRATEN en WALHOUT tuinarchitectuur BLOEIENDE HEI VLECHTWERK SCHUTTING ZEEBR/ ZEEBR ZEEBR. ZEEBRA ZEEBRA ZEEBRA EMENT ÏMENT ÜMENT li .EMENT "oSEMENT KLASSEMENT Terminus BOMEN, HEESTERS in container MENU D' AMIS ut SCHELDEBUUt VAN WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1978 50a MIDDELBURG - Onder leiding van de grootste fractie, het C.D.A., zijn alle politieke partijen, die zit ting hebben in de Middel burgse gemeenteraad, bij een geweest ten einde een beleidsprogramma op te stellen voor de komende vier jaar. In grote lijnen heeft men elkaar kunnen vinden in de voornemens, hoewel er op enkele punten bezwaar is aangetekend door de fractievertegen woordigers van de V.V.D., P.P.R., D'66 en de S.G.P./R.P.F.- Er zijn tijdens dit overleg ook kandidaten voor het wet houderschap genoemd. Door het C.D.A. werden de heren W.P.J. Baars en A. Bergshoeff kandidaat gesteld. De P.v.d.A. stelde de heren H. Gillissen en G.B. Schoenmakers kandi daat. Het C.D.A. en de P.v.d.A. hebben toegezegd eikaars kandidaten te zullen steunen. De V.V.D.-fractie vindt dat er ook uit haar midden een wet houder gekozen moet worden. Het is echter niet zeker of dit doorgang zal vinden. Enkele punten uit het voorlopig pro gramma zijn het vermelden waard, al dient men te beden ken, dat het uitsluitend voor nemens zijn en het dus lang niet zeker is of alle plannen ook door zullen gaan. In verband met de gezond heidszorg zal worden onder- 9 9 zocht of er uitbreidingsmoge lijkheden zijn van openbare toiletgebouwen. Op het gebied van Cultuur en Recreatie zijn er ook enkele plannen. Men wil onderzoeken in hoeverre er behoefte bestaat aan een vier de sportaccommodatie ten zuiden van het kanaal, dit ter vervanging van de gedachte uitbreidingen van bestaande accommodaties ten noorden van het kanaal. Bovendien richt het recreatiebeleid zich op het behoud van tenminste één bioscoop. In de onderwijssfeer denkt men vooral aan het krachtig steunen van dag- en avondon derwijs voor volwassenen en aan extra hulp aan niet-Ne- derlandstalige leerlingen. Hiermee in verband staat het streven naar een permanente vorm van overleg tussen het gemeentebestuur en bevol kingsgroepen met andere dan West-Europese achtergron den. Men wil het aantal wijka genten uitbreiden met het doel de afstand politie-burgerij te verkleinen en om misdaden beter te kunnen voorkomen. Op het gebied van het mi lieubeleid zijn er vele plannen. Men wil meer zorg aan het mi lieu besteden door het tegen gaan van verontreiniging en daarom een verscherpte con trole op milieudelicten. Bo vendien wil men meer zorg besteden aan de geluidsisolatie bij de woningbouw en wil men geluidsbeperkende maatrege len opleggen. Het hergebruik van grondstoffen zal waar mo gelijk worden bevorderd. Ook de verkeersveiligheid heeft de volle aandacht van de raad. Men denkt aan de aanleg van wijkverbindingswegen om de verkeersdruk op de bin nenstad te verminderen en aansluitingen tussen verschil lende stadsdelen, waardoor een mogelijke stadsbusdienst in de toekomst zal kunnen functioneren. Men wil boven dien het openbaar vervoer ver beteren, bij voorkeur in sa menwerking met het Streek vervoer Zuidwest Nederland. Ook wil men de veiligheid van de fietsers bevorderen en daartoe hoopt men het aantal aparte fietspaden te kunnen uitbreiden. Op gebied van de werkgele genheid en het personeelsbe leid springen twee dingen in het oog. Ten eerste wil men een onderzoek instellen naar functies, die in deeltijd kunnen worden verricht. Ten tweede wil men de mogelijkheden on derzoeken om aan partners van ambtenaren, met wie zij niet getrouwd zijn, dezelfde rechten en faciliteiten te ver strekken als aan partners van ambtenaren, met wie wel een huwelijksband bestaat. Iman Flipse leidt bij de 125 cc. WEMELDINGE - Zater dag houdt de motorclub De Sproeier uit Wemeldinge zijn vierde clubwedstrijd op het terrein aan de Oude Polderweg. Deze wedstrijd begint om één uur. De trai ning vangt aan om twaalf uur. De tussenstanden zijn mo menteel: 250 cc-klasse (111 deelnemers): 1. W. Kerkhove' (Middelburg), 2. R. Verdonk (Kloetinge), 3. C. Meijer (Krui- ningen), 4. H. de Waal (Huij- bergen), 5. P. Lampio (Vlissin gen), 7. W. Hoeks (Huijbergen), 8. J. Bouten (Vlissingen), 9. J. Rijnhardt (Souburg); 125 cc- klasse (25 deelnemers): 1. I. Flipse (Wolphaartsdijk), 2. H. Mieras (Kapelle), 3. S. van Leeuwen (Vlissingen), 4. F. van Dommelen (Vlissingen), 5. A. Meerma (Vlissingen), 6. J. Geldhof (Vlissingen), 7. L. Mieras (Wemeldinge), 8. E. Eversdijk (Kapelle), 9. J. Bim- mel (Middelburg), 10. K. Kop- pejan (Domburg). 50 cc-klasse (20 deelne mers): 1. F. Hundersmarck .(Kapelle), 2. J.P. Kerkhove (Middelburg), 3. J.K. Luteijn (Kapelle), 4. J. Wouterse (Goes), 5. R. Stroo (Souburg), 6. L. Stroo (Souburg), 7. F. de Visser (Kapelle), 8. E. Schrier (Kapelle), 9. K. Kik (Goes), 10. D. Hannewijk (Heinkenszand). Bromfietsklasse (21 deelne mers): 1. C. Driebeek (Kloetin- ge), 2. P. van Hoorn (Kapelle), 3. H. Wouterse (Goes), 4. M. van Kempen (Souburg), 5. W. Zonnevijlle (Wemeldinge), 6, D. van Stel (Wemeldinge), 7. H. Gubbels (Goes), 8. E. de Ruiter (Rotterdam), 9.' P. Mackaay (Goes), 10. R. Slof (Vlissingen). MIDDELBURG - De Sectie Nieuw Middelburg van de Stichting Sociaal Kultureel Werk Middelburg is opnieuw bezig geweest een wielerkoers te organiseren voor iedereen vanaf vier jaar. Ook worden er voor de derde keer een aantal koersen gehouden voor de jeugdlicentiehouders in sa menwerking met de Zeeuwse Ren- en tourclub „Theo Mid delkamp." Omdat dit het eer ste lustrum is zal het startschot gelost worden door de burge meester van Middelburg, de heer P.A. Wolters. Dit alles zal MIDDELBURG - Bij de pro vincie is een uitgave in zak formaat van de Zeeuwse be leidspuntennota 1978-1982 verschenen. Het is een verza meling van uitgangspunten voor het in de nieuwe zitting te voeren beleid op provinciaal niveau, waarop alle fracties elkaar hebben gevonden. Voor diegenen, die belangstelling hebben voor het provinciale 'politieke gebeuren is het boekje gratis verkrijgbaar bij het bureau voorlichting van de provincie in Middelburg. plaatsvinden op zaterdag 9 september. Van 10.00 uur tot 12.00 uur zal er een „dikke banden" koers worden gereden. Ieder een vanaf vier jaar kan hieraan deelnemen op een gewone fiets. Er wordt gereden in leef tijdsgroepen; van vier en vijf; van zes en zeven enzovoorts. De jongste kinderen rijden twee ronden (1,5 kilometer) de, oudste kinderen rijden veer tien ronden (10 kilometer). Voor de beste rijders zijn prij zen beschikbaar gesteld door Garage Dijkwel. Iedere deel nemer ontvangt een herinne-, ringsmedaille, verzorgd door Maartense Tapijt. Een tasje met proviand wordt beschik baar gesteld door de Végé. Ie der, die hieraan wil deelnemen kan zich laten inschrijven bij het startpunt in het wijkge- bouw aan de Nassaulaan. Om half twee start de eerste van de zeven leeftijdsgroepen van de Zeeuwse Ren-en Toerclub „Theo Middelkamp". In totaal doen er ongeveer vijftig licentiehouders mee, die zullen coursen tot ongeveer 17.00 uur. De coursenkoersen worden gereden langs de vol gende route: Nassaulaan- Zach.Jansenstraat-Prinses Beatrixstraat-Nassaulaan. Van half negen tot vijf uur 's middags zijn op zaterdag 9 september alle betrokken straten voor verkeer afgeslo ten. bijzonder goedkoop. Grote voorraad moet weg! PERKPLANTEN, VASTE PLANTEN groot assortiment in pot BESTRATINGSMATERIAAL PERGOLA'S en TUINAFSCHEIDINGEN, VIJVERS, TUINMEUBELEN in srt. p. stuk Geerseweg 2 bij de Veerseweg Middelburg Tel. 01180-12380 Na 18.00 uur 01180-15068 1.80 m. bij 1.80 m. (Hillhout-dealer) De stand in het Skol-Zeebra-klassement is afgelopen weekend niet veranderd, omdat er in onze contreien niet gekoerst werd. A.s. zondag ordt er gereden in Rucphen. De top-veertig ziet er als volgt uit: 1. Jac. Hanegraaf, 175 p.; 2. Adrie van de Poel, 105 p.; 3. Harrie Akkermans, 104 p.; 4. Cees Lazeroms, 89 p.; 5. Corné Heeren, 87 p.; 6. Tiny van Rijsbergen, 86 p.; 7. Lucien Godde, 73 p.; 8. Theo Appeldoorn, 70 p.; 9. Ad van de Poel, 68 p.; 10. René Boeren, 66 p.; 11. Johan Lammerts, 53 p.; 12. Riny van der Steen en Henny van Lent, 50 p.; 14. Berry Zoontjes, 49. p; 15. Peter Schroen, 41 p.; 16. Wim Bouman, 38 p.; 17. Piet Liefaard, 35 p.; 18. Herman Winkel, 34 p.; 19. Gerard van de Putten, 33 p.; 20. Gino Ammerlaan en René Koppert, 32 p.; 23. Aad van Asten en Paul Pieters, 30 p.; 25. Gerrit Solleveld en Leon de Bruyn, 29 p.; 27. Willem van de Burgh, 28 p.; 28 Nico Snijders, 26 p.; 29. Jos de Bie, 25 p.; 30. J. Rozenburg, Rudy Motké en Werner Wieme, 24 p.; 33. Ger Boer, 23 p.; 34. Tonny Stevens, 22 p.; 35. Jac. van Hooydonken Jac. van de Toorn, 21 p.; 37. Theo Peeters, 20 p.; 38. Tonny van Oorschot en Mario Mulder, 19 p.; 40. Johnny Broers, 18 punten. VLISSINGEN - De Stichting Gezinsverzorging Walcheren gaat haar werkgebied beperken tot Vlissingen, Souburg en Rit them, de gemeente Vlissingen dus. Nieuwe hulpaanvragen van buiten Vlissingen, Souburg en Ritthem kunnen dan ook niet meer in behandeling worden genomen. De bestaande gezinshulp bui ten de gemeente Vlissingen zal langzaam worden afgebouwd. De stichting is gedwongen haar werkzaamheden te be perken, omdat het ministerie van CRM het aantal hulpuren heeft verminderd. Het minis terie heeft het aantal hulpuren voor geheel Walcheren ver deeld over de drie instellingen die op het terrein van de ge- (de gehele maand september geldig Meloencocktail met port Kreeftensoep Tournedos Marseillaise diverse groenten aardappelen Coupe mandarine 30.- per persoon Deze maand extra voordelige wijnaanbiedingen HOTEL RESTAURANT CAFÉ t.o. station GOES-Tel. 01100-27501 Lid Holland Tourist Hotels zinsverzorging werkzaam zijn. De Stichting voor Gezinsver zorging Walcheren kreeg het aantal hulpuren dat gebaseerd is op het inwonertal van de gemeente Vlissingen. Het be sluit van CRM is mede geno men door een advies van de Walcherse gemeentebesturen. De gezinnen die hulp van de stichting ontvangen, zullen van de maatregel niet de dupe worden. Het is de bedoeling van de stichting om met de ge zinnen buiten de gemeente te gaan praten over de manier waarop de hulp het best voort gezet kan worden. De hulp kan dan overgenomen worden d de andere twee op Walcheren werkzame instellingen: de 'Stichting voor Maatschappe lijke Dienstverlening Wal cheren en de Stichting voor Maatschappelijk Werk en Ge zinsverzorging op het Platte land van Walcheren. De inkrimping van het werkgebied van de Stichting Gezinsverzorging Walcheren heeft in elk geval niet als ge volg dat er personeel ontslagen GOES - AV '56 organiseert dinsdagavond 12 september de laatste prestatielopen in dit seizoen over 3 en 6 kilometer. Deze worden gehouden in Goes-Zuid bij het hertenkamp. De aanvang is zeven uur. moet worden. De Stichting wil in samenwerking met de twee andere instellingen een oplos sing zien te vinden voor de 52 helpsters en verzorgsters die vanuit Middelburg werken. Pas als er voor alle Middel burgse personeelsleden een .oplossing is gevonden, trekt de Stichting Gezinsverzorging Walcheren zich definitief uit deze stad terug. VLISSINGEN - Het Wijkkomitee Binnenstad uit Vlissingen richt deze maand via haar kalenderactie de aandacht op het vandalisme. De kalender van september toont met foto's aan dat ook in Vlissingen het een en ander wordt vernield. MIDDELBURG - Voor de vijfde achtereenvolgen de keer organiseert de sec tie Nieuw Middelburg van de Stichting Sociaal en Cultureel werk zaterdag wielerkoersen voor de jeugd en voor jeugdlicen tiehouders met start en fi nish in de Nassaulaan. Om tien uur 's morgens wordt reeds het startschot ge lost voor de zogenaamde „Dikke bandencourse". Hier aan kunnen kinderen deelne men vanaf vier jaar. Tussen negen en tien uur kan men inschrijven in de Nassau laan .Om half twee beginnen de wedstrijden voor jeugdli- centie-houders van de RTC Theo Middelkamp. Deze wie lerkoersen zijn de eerste acti viteiten van genoemde Stich ting in het nieuwe seizoen. Andere activiteiten die op het progamma staan zijn onder andere: het volksdansen voor volwassenen, ballet voor jong en oud, de maandelijkse film middagen, Carnaval, het kin derboekenfeest, de St-Nico- laasviering en de vakantieac tiviteiten. - De V.V.V.'s in Nederland hebben in samenwerking met de AVRO en de KNAC weer iets aardigs georganiseerd. Iedereen in heel Nederland kan in de perio de van 19 augustus tot en met 22 oktober (t/m de herfst vakantie) meedoen aan deze toeristische/recreatieve „buiten" seizoenactie, toerpuzzeltoer genaamd. Nederland is hiertoe ingedeeld in een 12-tal regio's, die naar eigen keuze kunnen worden bezocht met auto, fiets, bromfiets, openbaar vervoer of zelfs de benenwagen. Het bezoek aan het gebied van keuze kan worden uitgesmeerd over meerdere dagen of weken, zodat men zelf z'n eigen tempo kan bepalen. Aan de toerpuzzelactie is een spelelement verbonden. Door middel van het beantwoorden van een twintigtal vragen per gebied, dingen de inzenders van goede oplos singen mee naar een fantastisch prijzenpakket. Het in schrijven voor deelname vindt plaats bij alle V.V.V.'s, die herkenbaar zijn aan het groene „Toerpuzzeltoer"-affiche tegen een inschrijfgeld van 12,50 per deelnemend ge zelschap. Hiervoor krijgt men dan het spellenpakket, inclusief documentatie en een kaartje van het gebied van zijn of haar keuze. Door middel van de vragen wil men een bijdrage leveren om het bezoek aan bezienswaardigheden, musea, attrac ties en evenementen in eigen land te stimuleren. Hoofd prijzen zijn o.a. een toercaravan, een auto, fietsen voor het hele gezin, een vouwwagen, windsurfer e.d. MIDDELBURG - Op woensdag 6 september om 20.00 uur zal het Ballet Nacional de Mexico een voorstelling geven in de Schouwburg te Middelburg. De kaarten kosten 13,—, voor houders van een CJP of een Pas 65 7,50. De kaarten zijn ver krijgbaar op het bureau van de S.C.Z., Nieuwe Haven 41-43, Middelburg, telefoon 01180-15256. Het Nationaal Ballet van Mexico is opgericht in 1949 door Guillermina Bravo. Het richt zich niet zozeer op een traditioneel ingesteld publiek, maar meer op een publiek, dat zich openstelt voor nieuwe ontwikkelingen in de dans. Het Mexicaans Nationaal Ballet stelt zich steeds open voor nieuwe invloeden en technie ken, waarbij de realiteit van het Mexico van vandaag niet uit het oog verloren wordt. Het Mexicaans Nationaal Ballet is in 1974 al eerder in Nederland geweest en kreeg toen vele lovende kritieken. Het ballet zal nog twee voor stellingen elders in het land geven en daarna de Europese toernee voortzetten, waaron der optredens in Warschau, Zagreb, Beograd en Boekarest. MIDDELBURG - AI jaren doet zich in de maanden augustus en september hetzelfde probleem voor, namelijk een groot gebrek aan woonruimte voor werkende en stu derende jongeren. Het is bijna algemeen bekend, dat dit een groot probleem is in de randstad en in de universi teitssteden. Minder bekend is echter, dat dit probleem ook speelt in Middelburg. Hoewel de rijksoverheid en vooral het Ministerie voor Volkshuisvesting en Ruimte lijke Ordening dit probleem van de kamemood wel onder kennen is het toch nog niet eenvoudig dit probleem op te lossen. Via de televisiepresen tator Wim Nijman zal in de komende maand in de zendtijd van de overheid een dringend beroep worden gedaan op het publiek om een vrije kamer of etage beschikbaar te stellen. In veel plaatselijke kranten zul len advertenties verschijnen met adressen en telefoonnum mers, waar de kamers aange meld kunnen worden. In een televisiespot wordt een cen traal landelijk telefoonnum mer genoemd, dat ook 's avonds bereikbaa'r is voor aanmeldingen. De bedoeling' van deze actie is te trachten de huisvestingsnood onder wer kende en studerende jongeren op te vangen. Mensen die nog nooit met dit probleem geconfronteerd zijn geweest, begrijpen dit probleem misschien niet zo. Men dient echter te bedenken, dat jongeren, die na de mid delbare school verder willen studeren, dit niet altijd dicht bij het ouderlijke huis kunnen doen. Vaak moeten ze zo ver reizen dat dat niet doenlijk is. Ze zullen dan huisvesting moeten zoeken in de plaats waar ze gaan studeren. Dit zelfde geldt voor werkende jongeren, die geen baan kon den krijgen in de buurt van het ouderlijk huis, maar er wel in geslaagd zijn elders werk te vinden. Ook zij kampen met een huisvestingsprobleem. De actie ten behoeve van de woningzoekenden wordt geor ganiseerd door het ministerie van volkshuisvesting, de Lan delijke Organisatie Belangen groepen Huisvesting, het Maatschappelijk Advies- en Informatiecenentrum en an dere niet-commerciële kamer- bemiddelingsbureuas. Men hoopt door de actie het publiek ervan te overtuigen dat het probleem veel groter is dan men doorgaans denkt. Men wil trachten de mensem te bewe gen een vrije kamer of etage aan te bieden. De aktie wordt gevoerd onder het motto „Jon ge mensen zoeken kamers, laat ze niet in de kou staan.". Zoals gezegd is er ook in Middelburg eens schreeuwend tekort aan kamers. Er zijn voornamelijk kamers nodig voor studenten van de pedago gische academie en de Christelijke Schoolenge- meenschap voor Economische Beroepsonderwijs in Zeeland. Mensen, die kamers beschik baar hebben, kunnen contact opnemen met het bureau Huis vesting van de afdeling Bevol king van de gemeente Middel burg, Simpelhuisstraat 1 tele foon: 01180-26251, toestel 225.

Scheldebode | 1978 | | pagina 9