G.S. en waterschap willen zuiveringsinstallatie bij Ritthem WATERSCHAP KOMT GEDEELTELIJK TEGEMOET AAN VERLANGENS RITTHEM Werkgroep Stop Bestemmings plan Badhotel vreest via art. 19 opzij gezet te worden „VERLAGING WATERPEIL KAN GEVOLGEN HEBBEN VOOR VOGELSTAND Wandkleden DANSLES DANSSCHOOL JANVIER Midgard biedt zes verschillende cursussen Midgetgolf - toernooi Concert van ,,Massada uitgesteld WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1978 -28E JAARGANG Jtf ONGAVE: ZEEBRA WEEKBLADEN - TOTAAL OPLAGE 319.345 EX Veranderingen „Mi.H.i Wi rif ,f>. VLISSINGEN - Gedeputeerde Staten van Zeeland heb ben hun goedkeuring onthouden aan verschillende onder delen van het bestemmingsplan buitengebied dat de ge meenteraad van Vlissingen vorig jaar vaststelde. Zo vin den G.S.dat de gemeente in het bestemmingsplan ruimte moet maken vooreen rioolwaterzuiveringsinstallatie in de spuiboezem bij Ritthem, zoals het Waterschap Walcheren dat wil. Het gemeentebestuur van Vlissingen had dit ge bied een andere bestemming gegeven en vond dat de zui veringsinstallatie best in het Sloegebied gebouwd zou kunnen worden. Het gemeentebestuur vol deed daarmee aan de wens van het merendeel van de inwoners van Ritthem. Zij wilden de zuiveringsinstallatie niet vlak bij het dorp, omdat ze bang wa ren voor stankoverlast, omdat de hoge gistingstorens het uit zicht zouden bederven en om dat ze bang waren dat de we gen bij het dorp onveilig zou den worden door de vracht auto's die het slib afvoeren. Het waterschap is inmiddels ge deeltelijk aan de wensen van de bewoners tegemoet geko men, maar blijft vasthouden aan het gebied bezuiden de Schotteweg bij Ritthem. G.S. steunen het waterschap en dragen de gemeente Vlissingen dan ook op om het bestem mingsplan Buitengebied zo te veranderen dat op die plaats de bestemming rioolwaterzuive ringsinstallatie komt. Of de gemeente overstag gaat voor de wens van G.S. zal deze maand blijken. Morgenavond om half acht vergadert de ad viescommissie van ruimtelijke ordening over deze kwestie in het Vlissingse stadhuis. Eind deze maand zal dan de raad een beslissing over deze zaak moeten vellen. De raad heeft in feite twee mogelijkheden: te gemoet komen aan de eisen van G.S. of in beroep gaan bij de Kroon tegen de onthouding van goedkeuring aan dit ge deelte van het bestemmings plan. Het waterschap Walcheren is inmiddels zoals gezegd op bepaalde punten aan de wen sen van de inwoners tegemoet gekomen. Zo is als bouwplaats voor de installatie nu gekozen voor een gedeelte van de spui boezem. In het vroegere plan was gekozen voor een gebied vlakbij de Schotteweg. De af stand tot het dorp is nu rond de duizend meter. Het water schap kan nu volstaan met slijkgistingstorens van tien meter hoog, terwijl eerst ge dacht werd aan torens van achttien tot twintig meter. De torens zullen nu niet boven de zeedijk uitsteken en vanaf Ritthem zullen de torens even eens nagenoeg niet te zien zijn, omdat er rond de installatie dijken aangelegd zullen wor den. riei waterschap wil aan- en afvoer van materialen en slib niet via Ritthem laten verlopen en tenslotte is het waterschap ervan overtuigd dat er tegen stank- en geluid soverlast afdoende technische maatregelen genomen kunnen worden. Of deze maatregelen voldoende zijn om het ge meentebestuur ja te laten zeg gen, zal nog blijken. Het wijk- comité van Ritthem blijft op haar standpunt staan: de zui veringsinstallatie moet in het Sloegebied. in het jongerencentrum aan de Kuiperspoort 12 te Middel burg. WOONT U IN DIT GEBIED MIDDELBURG - Het jongerencentrum „Midgard", Kuipers poort 12 te Middelburg organiseert dit seizoen een aantal cur sussen in het kader van haar sociaal-culturele activiteiten. De cursussen starten met een „open les", waarin met de cursuslei der/leidster de cursus besproken wordt en waarin de lestijden worden vastgesteld. Er worden de volgende cur- sussèn gegeven: Poppen maken 10 lessen. Open les op donderdag 7 sep tember om 20.00 uur, cursus avond: donderdag. Fotografie: lessen van sep tember tot december. Open les: woensdag 6 september om 20.00 uur.Cursusavond: woensdag. Zeefdrukken: 10 lessen. Open les: donderdagavond om 20.00 uur, cursusavond: don derdag. Hatha-Yoga: open les: dins dag 5 september om 14.00 uur, cursusmiddag: dinsdag. Gitaar (klassiek): lessen van september tot december. Open les: donderdag om 20.00 uur, cursusavond: woensdag. Gitaar (populair-folk): les sen van september tot decem ber. Open les donderdag 7 september om 20.00 uur, cur susavond: donderdag. Alle cursussen vinden plaats VfOuwcnpoKJc Oo^kdpene ^DomDurq Serooshecke Veert* •Aaqieke'ke Gdbptnqc G'.|p*ke'he St L«tuien* Middelhui (o) Zouleianoe V-/ AmemuOen KoudekcfKe Nieuwu.na. en Si Joosi.mo SouRu'g Rinen* Vli» - Dan behoort De Scheldebode iedere week UITERLIJK WOENSDAGAVOND in de brievenbus te zitten. Waarschuwt U ons a.u.b. als U ons blad met regelmatig of te laat ontvangt. Tel. 01184-19910. Deze week kunt U zich nog aanmelden voor een van onze clubs voor beginners in Middel burg en Serooskerke. Aanvang der lessen vanaf 18 september. 'Inschrijving is nog mogelijk voor de volgende clubs: GEHUWDEN SCHOLIEREN (alleen jongens) TWENS (alleen heren) Inlichtingen en aanmelden maandag 11 september in de concert- en gehoorzaal, Singelstraat 13, Middelburg. Tel. 01180-12700 of dagelijks per telefoon 01100-20176 GOES - MIDDELBURG - ZIERIKZEE Jac. Valckeplein 4, Goes. Tel. 01100-20176 DOMBURG - de werkgroep Stop Bestemmingsplan Badhotel heeft naast Gedeputeerde Staten nu ook Provin ciale Staten van Zeeland duidelijk gemaakt welke be zwaren zij heeft tegen de plannen die de gemeenteraad van Domburg pas geleden heeft goedgekeurd. De werkgroep is bang dat de gemeente Domburg de nieuwe plannen met het Badhotel aan democratische controle wil onttrekken door een procedure volgens artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening. De werkgroep vindt het onjuist dat een zo ingrijpende plano logische beslissing via de arti kel 19 procedure gerealiseerd wordt. Bovendien wordt dan de mogelijkheid geblokkeerd dat de Kroon een uitspraak over het bestemmingsplan kan doen voordat met de bouw plannen een begin wordt ge maakt. Volgens de werkgroep moeten er zeer belangrijke ar gumenten zijn om met een ar tikel 19 procedure te gaan werken, en zij kan alleen con stateren dat er nauwelijks een serieuze belangenafweging heeft plaatsgevonden. "Gelet op de schaal van Domburg vormt dit project een principiële planologische be slissing. De vraag of al of niet hoogbouw moet worden toe gestaan zal voor de toekomst immers vergaande conse quenties met zich meebrengen, schrijft de werkgroep aan Pro vinciale Staten. Uit dit oog punt alleen al is het van belang dat het hoogste planologische rechtscollege, in casu de kroon, zich hierover uit kan spreken. Als tweede reden, die ervoor pleit om het bestemmingsplan volgens de normale procedure te laten verlopen, geeft de werkgroep de beroering die het plan in Domburg destijds te weeg heeft gebracht. Meer dan vierhonderdvijftig mensen steunden toen de werkgroep Stop Bestemmingsplan Bad hotel. Ook de Bond Heem schut, het Zeeuwse Coördina tieorgaan en particulieren hebben toen bezwaren ge maakt tegen de plannen op het terrein van het Badhotel. Omdat elke ondernemer het risico loopt dat zijn plannen worden uitgesteld omdat er bezwaren zijn ingediend, vindt de werkgroep dat de mogelijk heid om de kroon over het plan te laten beslissen niet mag worden verhinderd. De werk groep vertrouwt erop dat G.S.het bestemmingsplan haar goedkeuring zal onthouden. Omdat waakzaamheid gebo den blijft vraagt de werkgroep ook Provinciale Saten de nodi ge aandacht aan het plan te schenken om te bewerkstelli gen dat G.S.goedkeuring aan het raadsbesluit onthouden. Niet terug van wegge- tekeningenactie tegen de weest, vrienden, maar mijn nieuwbouwplannen. Zo'n vakantie is wel weer voorbij. 450 mensen zetten hun krab- Vakantie in eigen land, in ei gen Zeeland biedt, zeker op de fiets, nog heel wat ontdek kingen. Elke dag een rondje op de fiets en je komt heel wat plekjes tegen, die je met snellere vervoersmiddelen nogal eens onontdekt laat liggen. Maar ook de minder mooie dingen zie je beter. En van mijn fietstocht naar Borssele kwam ik eigenlijk wat triest weer thuis. Zo'n mooi dorp, met zo'n prachtig plein, maar zo ongezond. Als je er door rijdt, merk je het nog niet eens zo sterk. Maar ben je eenmaal weer een paar kilo meter verder, richting Zak van Zuid Beveland, dan haal je merkbaar frissere lucht naar binnen. Draai je je om, dan zie je, vooral op een windstille zonnige dag hoe dat komt. Borssele ligt wer kelijk in een blauw-grijze waas van de rook, die de om liggende sloe-industrieën lustig uitbraken. En gezond kan dat, met al die chemische troep, volgens mij nooit zijn. Einde van dit vakantie seizoen, betekent ook het einde van het Badhotel in Domburg, dat deze week de deuren heeft gesloten. Het verdwijnt en wat er voor te rugkomt. moeten we maar weer afwachten. En hoewel een verblijf daar voor de meesten van ons niet was weggelegd, is het toch een mooi stukje Walcheren. Dat vinden veel mensen, zoals wel gebleken is uit de hand- bel, omdat ze het schandalig zouden vinden, dat voor de luxueuze nieuwbouwplan nen heel wat groen zou moe ten sneuvelen. Hopenlijk houdt het gemeentebestuur die handtekeningen in ge dachten, als de strijd om de bestemming van deze grond weer losbarst. Ook in Goes wordt gestre den, vrienden en wel tegen de toenemende straatvervui ling. Op alle lagere scholen wordt aan de vervuiling in de komende maand aandacht besteed. Tegelijkertijd met het begin van die actie, heb ben de vuilnisophalers nieu we pakken gekregen. In fel oranje trekken ze door de stad. Enerzijds om de man nen meer op te laten vallen aan de vaak voorbijrazende automobilisten, anderzijds omdat het tijdperk van de blauwe overals „van de grote smeerpoetsen", zoals de chef van de reinigingsdienst in Goes, H. Souer het noemde, voorbij is. Deze mensen zijn nu „milieuknokkers" gewor den. Maar de verandering van uniform is niet door ie dereen in dank afgenomen. Er zijn van verschillende mensen nogal wat protesten gekomen. En een man ging het helemaal te ver. Hij kwam bij zijn chef klagen dat, toen hij in dat oranje pak thuis kwam, zijn eigen hond hem had gebeten.. ARJAON rotterdam 29septt m8okt.'78 openr>gstijden: 10-T7u19-22.30u's zondags K>17u VLISSINGEN-Liefhebbers van midgetgolf kunnen zater dag 16 september meedoen aan een toernooi dat op de baan aan de burgemeester van Woelderenlaan in Vlissingen wordt gehouden. Het toernooi wordt georga niseerd door de midget golf club en de Amro-bank. Het toernooi begint 's morgens om tien uur en gaat over drie ron den. Voor de winnaar ligt een weekend Londen klaar met de *01au Line, terwijl verder be kers en andere prijzen be schikbaar zijn. Voor de kin deren is er een attentie. In schrijfformulieren zijn ver krijgbaar op alle kantoren van de Amrobank in Vlissingen en Oost-Souburg 1,50 per stuk. De eerste consumptie is gratis. ff MIDDELBURG- „Wij zijn een beetje bang dat de verla ging van de waterstand in de Middelburgse vesten en in de watergangen naar de vesten vooruitloopt op een algehele verlaging van het grondwaterpeil op Walcheren. In de nota „Walcheren, waarheen?" over de toekomst van de land bouw wordt een verlaging van het grondwaterpeil als gunstig voor de landbouw aanbevolen. Maar ik vind dat iets dergelijks door een brede groep belanghebbenden moet worden beslist, niet alleen door de landbouw. Een verlaging van het grondwaterpeil kan namelijk ook gevol gen hebben voor de vogelstand". 's HEERENHOEK - Het Massada-concert dat Soos De Klomp uit Ovezande had geor ganiseerd voor vrijdag 15 sep tember is uitgesteld. Massada treedt nu op 29 september op in deJeugdhoeve in 's Heerenhoek. Dat concert begint eveneens om half negen.' De al gekochte kaarten blijven geldig. Dit meent W.C. Mullié, ac tief natuurbeschermer en lid van de adviescommissie voor milieu van de Middelburgse gemeenteraad. Vooral op het Platte van Walcheren komen veel vogelsoorten voor die erg gevoelig zijn voor natte of dro ge situaties. Een verlaging van het grondwaterpeil kan tot ge volg hebben dat een of meer dere vogelsoorten het net te droog vinden en hier niet meer terug komen, aldus Mullié. De vrees van natuurbeschermers dat de specie op laaggelegen weilanden op het Platte van Walcheren gestort zou worden, blijkt ongegrond te zijn. De specie uit de vesten wordt ge stort op lanbouwgrond aan de Veerseweg en aan de Geer. De specie uit de watergan gen wordt op de kanten ge stort, zoals dat wettelijk ver plicht is. De angst van de na tuurbeschermers was vooral dat de opgehoogde weilanden op het Platte van Walcheren de hier in groten getale overwin terende kleine zwaam zou verjagen. De weilanden zou den dan te hoog en te droog zijn voor de zwaan. Het water schap kan hen dus wat dit be treft gerust stellen. 's-GRAVENPOLDER - Bij voldoende belangstelling wordt er de komende maanden in 's-Gravenpolder een cursus voor het maken van wandkle den georganiseerd. De bedoe ling is dat er tien lessen op donderdag zullen worden ge geven. Wie belangstelling heeft en meer wil weten kan contact opnemen met Anneke van Panhuis, Bosseweide 32, tele foon 01103-1822.

Scheldebode | 1978 | | pagina 1