PRA TEN MET ANDEREN MAAKT ME STERKER SKOT£*£OI Promconcert 8 september met Zeeuws pianist George van Renesse JAARLIJKSE SPORTDAG RIJKSm TERSTAA T IN VLISSINGEN Aanstaande zaterdag K0RFBALB0ND EN SHOWBAND JULIANA VIEREN JUBILEUM ZAKENFLITSEN Sport en ontspanning hand in hand op tweede provinciale fietsdag „Het Buut" van start met volksdansen De Zonnebloem houdt middag voor zieken en gehandicapten P.T.T. geeft Rode- Kruis ze gel uit Fruitwandel- tochten rond Goes ZEEBR7 ZEEBR ZEEBRi ZEEBRA ZEEBRA ZEEBRA EMENT 3MENT EMENT jEMENT .aSEMENT KLASSEMENT Hanegraaf reeds winnaar Helu-Music, eerste platenzaak in Souburg DE SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1978 WW Herdenkings bijeenkomst Silver Night home start met discoshow Open huis in Open Hof 209 Steeds meer mensen geven zich op voor groepsgesprekken GOES - Vorig jaar september startte het Sociaal Cen trum in Goes met groepsgesprekken voor alleenstaanden en alleenstaande ouders. Veel mensen ontdekten door deze groepsgesprekken dat anderen vaak met dezelfde dingen zitten als zij zelf. Alleenstaande ouders staan tenslotte allemaal voor het probleem vader en moeder tegelijk te moeten zijn, of voor het probleem dat ze 's avonds vaak alleen zijn. „Door in een groep over dergelijke dingen te praten voel ik me minder alleen, ik voel me sterker wor den", is de ervaring van één van de deelnemers aan de groepsgesprekken. Dat verklaart misschien waarom steeds meer mensen zich voor groepsgesprekken bij het Sociaal Centrum aanmelden. In september start een nieu we serie groepsgesprekken, nu echter uitgebreid met een of meerdere groepen voor echtparen. Joke Smits, als maatschap pelijk werkster aan het Sociaal Centrum in Goes verbonden, zegt dat veel echtparen bij het Sociaal Centrum komen met problemen die tussen man en vrouw spelen. ,,Die problemen ontstaan vaak doordat de rol len van man en vrouw sterk aan het veranderen zijn. Dat geeft voor allebei spanningen, omdat je het anders gewend bent en anders bent opgevoed". Eens vanzelfsprekende din gen als het krijgen van kinde ren, het opvoeden, de liefde, spreken niet meer vanzelf; er moet over gepraat worden. Jo ke Smits: „Voor veel echtparen is dat moeilijk. Verschillende huwelijken dreigen in een sleur te komen, zodat praten over deze dingen niet meer ge beurt. Vrouwen gaan ook steeds meer drinken. Boven dien denken veel echtparen dat BREDA - Ruim een maand voor het doek valt over het wielerseizoen 1978 heeft Jac. Hanegraaf de eindzege in het Skol-Zeebra-klassement reeds definitief in de achter broekzak. Zondag werd hij nog zesde in de Ronde van Oudenbosch. De stand is momenteel als volgt: 1 Jac. Hane-, graaf Rijsbergen 175 punten, 2 Adrie van de Poel Hooger- heide 105 p., 3 Harrie Akkermans Zevenbergen 104 p., 4 Cees Lazeroms Zegge 89 p., 5 Comé Heeren St.- Willebrord 87 p., 6 Tiny van Rijsbergen Sprundel 86 p., 7 Lucien Godde Zwijndrecht 73 p., 8 Theo Appeldoorn Roosendaal 70 p., 9 Ad van de Poel Hoogerheide 68 p, 10 René Boeren St.-Willebrord 66 punten. VLISSINGEN - Op zondag 10 september wordt weer de landelijke Nationale Ziekendag gehouden. Dit wordt georganiseerd door De Zonnebloem, een katholieke natio nale vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken van alle gezindten. In verband met de Nationale Zieken dag organiseert de regio Walcheren van De Zonnebloem een middag voor de zieken, gehandicapten en bejaarden op zaterdag 9 september in het Scheldekwartier aan de Van Dishoeckstraat in Vlissingen. Een pastor en een dominee openen de middag om twee uur met een korte dienst aangepast aan het thema van de Natio nale Ziekendag, namelijk: troost. Na de pauze treden het Loodsenkoor en het Westka- pels Dameskoor op. De koren brengen een geheel nieuw re pertoire. De middag is rond vijf uur afgelopen. De Zonne bloem neemt het vervoer van bedlegerigen op zich. Degenen die nog goed ter been zijn, moeten zelf voor vervoer zor gen. De toegangsprijs bedraagt vijf gulden per persoon. Men kan zich voor deze mid dag inschrijven tot zaterdag 2 september en wel bij de vol gende adressen: Voor Vlissingen: Mevr. Hoos emans, Pres. Rooseveltlaan 196. Tel. 01184-17318. Mevr. v.d.Berg, Gravenstraat 50. Tel. 01184-14177. Mevr. Verkaart, Paul Krugerstraat 329. Tel. 01184-19464. 'Voor Middelburg: Mevr. Bur gers, Gen. Hakewill Smithlaan 310. Tel. 01180-29713. Mevr Donders, Nadorstweg 17. Tel. 01180-25668. Mevr. Kors, Spanjaardstraat 58. Tel. 01180-25634. Voor Souburg, Ritthem en de dorpen van Walcheren: Mevr. Hermans, Middelburgsestraat 118, O. Souburg. Tel. 01180-61571. DEN HAAG - Eens in de vijf jaar geeft de P.T.T. één of meer postzegels uit met een toeslag yoor het Nederlandse Rode- Kruis. Zo ook dit jaar. Het gaat nu om een meervormige emis sie: een nierzegel van 40 cent, een hartzegel van 45 cent (bei de zonder toeslag) en een Rode Kruiszegel van 55 cent met een toeslag van 25 cent. Deze laatste zegel wordt bo vendien ook in een velletje van drie stuks uitgegeven. Aan de bovenkant hiervan staat de tekst „Voor hulp altijd, overal, iedereen" en aan de onderkant staan de verkoopdagen ver meld. Voor dit velletje brengt het Rode Kruis ook nog een bijzonder passepartout in omloop, dat vooral de belang stelling van filatelisten zal hebben. Het Rode- Kruis hoopt, dat een ieder die postzegels nodig heeft deze Rode Kruiszegels zal kopen, zodat het Rode Kruis verder kan gaan met haar onpartijdige hulpverle ning. De Rode- Kruiszegel is ont worpen door professor Wim Crouwel. De zegel toont een wereldkaart, waarop een groot kruis via vele kruisjes zijn af spiegeling vindt, waarmee tot uitdrukking wordt gebracht dat het Rode Kruis overal hel pen wil waar dat nodig is: plaatselijk, nationaal en inter nationaal deze problemen alleen in het eigen huwelijk spelen. Onze ervaringen wijzen juist uit dat veel echtparen vaak veel din gen gemeen hebben. Reden waarom we graag met groeps gesprekken voor echtparen be ginnen". Het Sociaal Centrum is met gespreksgroepen voor alleen staanden en alleenstaande ou ders begonnen omdat deze mensen vaak vastlopen. Joke Smits: „Het gezin is nog steeds de basis in deze maatschappij. Alleenstaanden voelen zich dan ook al snel uitgestoten". Nel Hoogendoorn, geschei den en moeder van een kind, kan dit beamen. „Je wordt een beetje buitengesloten, omdat je anders bent en geen gezin hebt. Vooral vrouwen. door andere Als je zo bekeken wordt, leg je ook niet zo gauw contacten". Daarbij komt dan nog dat ie mand met kinderen niet ge makkelijk van huis weg kan. Joke Smits noemt deze groep mensen erg kwetsbaar. Een kwetsbaarheid die door mid- VLISSINGEN - Tijdens het Prom-concert 1978, dat plaats vindt op vrijdag 8 september, zal ook de bekende Zeeuwse pianist George van Renesse optreden. George van Renesse is in 1909 te Zaamslag in Zeeuwsch-Vlaanderen gebo ren. Hij heeft de vijfjarige cursus van het Amsterdams conservatorium in drie jaar doorlopen als leerling van Ul- fert Schults. Toen hij negen tien jaar oud was behaalde hij de Prijs van Uitmuntendheid van het conservatorium. Van jongsaf voelde Van Renesse zich aangetrokken tot het werk van Franz Schubert. Hij heeft dan ook in zijn veelzijdig re pertoire vrijwel het gehele piano-oevre van Schubert op genomen. Van Renesse heeft een grote voorliefde voor improviseren en een aantrekkelijk onderdeel van zijn recitals is dan ook dat hij vaak improviseert op mo tieven naar keuze van de aan wezigen. Van Renesse heeft ook een grote reputatie als ka mermuziekspeler en als bege leider. Hij heeft achtereenvol gens deel uitgemaakt van het KRO Trio, het concertge bouwtrio en het Budapester Trio. Met het Amadeus Kwar tet heeft hij concerten gegeven in Amsterdam, München en Parijs. Hoogtepunten waren voor Van Renesse onder andere een Schubert-recital in Wenen en een optreden met orkest on der Willem Mengelberg in Ro me. Beide optredens vonden vlak na de oorlog plaats. Hij- vergezelde bovendien vele buitenlandse kunstenaars bij hun tournees door Europa als begeleider. In 1947 werd hij door Yehudi Menuhin uitge nodigd voor een tournee door de Philippijnen. Ook is hij met hem door Mexico en Zuid- Amerika getrokken. George van Renesse was van 1930 tot 1945 hoofdleraar voor piano aan het Amsterdams conser vatorium en van 1954 tot 1974 was hij muziekregisseur bij de Nederlandse Radio Unie (de latere Nederlandse Omroep Stichting). Het Prom-concert vindt plaats op vrijdag 8 september en begint om negen uur. Kaar ten zijn op de dag van het con cert aan de zaal verkrijgbaar voor elf gulden. In de voorver- George van Renesse. koop kan men echter f 2,50 korting krijgen. Daarvoor kunt u terecht bij de Rabobank en het kantoor van de Schelde- bode aan de Torenstraat 5 in Vlissingen. del van groepsgesprekken verminderd kan worden. Nel Hoogendoorn heeft aan een serie van tien groepsge sprekken voor alleenstaande ouders meegedaan en zij heeft er althans positieve ervaringen aan overgehouden. „Ik heb mezelf beter leren kennen. Ik kan de gevolgen van het feit dat ik geen gezin meer heb nu beter aécepteren dan vroeger. En dat komt vooral, doordat je in de groep met mensen praat die in het zelfde schuitje zitten. Je krijgt het gevoel dat je opge vangen wordt en dat heeft me erg opgepept. Ik voelde me sterker worden. Het was trou wens soms ook best gezellig, want een bijkomend voordeel is dat de bijeenkomst nog even de stad in en het gebeurde dan wel dat er meer gezegd werd als tijdens het groepsgesprek. Ik heb er dan ook een vriendin aan overgehouden". Als positief gevolg van de gesprekken noemt Nel Hoo gendoorn ook het feit dat ze zich nu heeft opgegeven voor de moeder-Mavo. „Vroeger zou ik me schuldig gevoeld hebben voor de buitenwacht. Ik zou denken dat ik een slechte moeder was die haar kind in de steek liet. Nu ben ik mezelf ook belangrijk gaan vinden en heb voor mijn kind gewoon een oplossing ge zocht". Alle gespreksgroepen komen tien keer bij elkaar en steeds voor anderhalf uur per week. Het is de bedoeling dat er een bijeenkomst per week gehou den wordt. Elke groep bestaat uit acht tot veertien deelne mers, zowel mannen als vrou wen. Ouders met kinderen kunnen ook op de bijeenkomst terecht. Het Sociaal Centrum heeft de mogelijkheid om de kinderen op te vangen. Mee doen kost niets. Men kan zich opgeven bij Joke Smits, Guus van Hecke of Ton Bonink, het zij schriftelijk, hetzij telefo nisch. Het adres is Sociaal Centrum, Zusterstraat 11, in Goes, tel. 01100-13930. MIDDELBURG - Op woensdag 6 september aan staande wordt er in de Nieuwe Kerk te Middelburg een her denkingsbijeenkomst gehou den naar aanleiding van het dertigjarig regeringsjubileum van hare majesteit koningin Juliana. Deze herdenkingsbijeen komst wordt georganiseerd door de Statenkringvereniging van de SGP. (Staatkundig ge reformeerde partij). Sprekers zijn: ds. Th. van Stuyvenberg uit Meliskerke, Burgemeester G. van den Berg van St. Philipsland, Ds. J.W. Verweij uit Hendrik Ido Am bacht. Verder wordt er medewer king verleend door het Wal- chefs Mannenkoor en door de heer A. de Vries, organist. GOES - Op zaterdag 2 sep tember wordt er voor de 19e keer een fruitwandeltocht ge houden. Er kunnen vier afstanden gelopen worden, te weten 5,10, 15, 25 en 40 kilometer. De in schrijfgelden voor de 5, 10, 15 en 25 kilometer bedraagt f 3,- en voor de 40 kilometer f 11,50. Voor de leden van er kende wandelbonden geldt de gebruikelijke reductie. Men kan zich inschrijven van 12 tot 31 augustus bij mevrouw P.K. Godeschalk, Kastanjestraat 8, 4462 Goes. Men kan zich ook inschrij ven aan de start, die plaats vindt bij de sporthal „De Be- velanden" te Goes. De starttij den zijn: 40 kilometer: 10.00 uur, 25 kilometer: 12.00 uur. 5/10/15 kilometer: 14.00 uur. Voor de 25 en 40 kilometer is er een rustpunt bij hotel „De Kroon" te Kwadedamme. De medische verzorging is in han den van de colonne-leden van het Nederlandse Rode Kruis. Langs de routes van de 25 en 40 kilometer wordt regelmatig per auto gepatrouilleerd. Ie dere deelnemer krijgt een leuk aandenken. OOST-SOUBURG - De jeugsociëteit Silver Nightho- me aan de Middelburgsestraat 113 in Souburg start het nieu we seizoen met een discoshow. Dat gaat aanstaande zaterdag om acht uur gebeuren. De soos staat open voor jon geren vanaf zestien jaar. De toegangsprijs is een gulden per persoon. Voor zeven gulden vijftig kan men lid worden van de sociëteit. Elk weekend is Silver Nighthome op de. volgende tij den open; zaterdagavond van half acht tot half twaalf, zon dagmiddag van half drie tot half zes en zondagavond van half acht tot half elf. VLISSINGEN - Op vrijdag 8 september aanstaande zal de Studiedienst Vlissingen behorend tot de Directie Wa terhuishouding en Waterbeweging van de Rijkswaterstaat de jaarlijkse sportdag van deze directie organiseren. Deze sportdag wordt voor de derde keer georganiseerd en be looft net als voorgaande keren een groot succes te worden. Er kunnen zeven sporten worden beoefend, te weten volleybal, badminton, scha ken, minivoetbal, touwtrek ken, klaverjassen en wandelen. MIDDELBURG - De Ko ninklijke Nederlandse Korfbal Bond bestaat dit jaar vijfenze ventig jaar, de showband Juliana uit Middelburg vijfen veertig jaar. De Middelburgse korfbalvereniging Swift en Juliana vieren dit jubileum gelijktijdig op zaterdag 2 sep tember. Swift doet dat onder meer met een sport- en speldag op het sportterrein de Voor- VLISSINGEN - Op vrijdag 18 augustus jongstleden is in Oost- Souburg aan de Kanaalstraat de eerste platenzaak van Oost- Souburg geopend. De gebroeders Kuijs hebben het pand, waarin hun zaak Helu-Music nu gevestigd is, eigenhandig verbouwd en tot een gezellige platenzaak gemaakt, waar een ieder op zijn gemak platen kan komen beluisteren aan de luisterbar zonder verplicht te zijn iets meteen te kopen. De gebroe ders Kuijs vinden het belangrijk, dat de klant rustig een keus maakt. Alle genres muziek zijn aanwezig, zoals bij voorbeeld, romantiek, geestelijke muziek, volksmuziek en popmuziek. Opvallens is, dat de liefhebbers van klassieke muziek de weg naar Helu-music nog niet gevonden heb ben, waar ze rustig spijt van kunnen hebben, want ook de sortering klassieke muziek is bijzonder groot. Helu-music is er erg trots op dat ze regelrecht platen uit de Verenigde Staten van Amerika importeren. Dit is voor de consument zeer plezierig, omdat men nu eindelijk ook platen kan krijgen, die in Nederland niet worden uitge bracht. Bovendien zijn de Amerikaanse platen beter ge perst dan de Nederlandse. Iedere week heeft Helu-music als speciale attractie een l.p. van de week. Een nieuwe l.p. die volgens critici en publiek erg goed is wordt dan gedu rende een week enkele guldens goedkoper verkocht. Peter Kuijs, bekend als disc-jockey van het jongerencentrum de Hayman, staat in de winkel om de klanten van dienst te kunnen zijn. borch en Juliana doet dat met een streetparade en een taptoe. De organisatie van de ju- libleumfeesten is in handen van de Middelburgse evene mentencommissie. De sport- en speldag begint om tien uur en duurt tot vier uur, en is opgezet om propa ganda te maken voor het korf bal. Iedereen kan gratis aan deze dag meedoen. De volgen de sporten zijn te beoefenen: jeu de boules, badminton, ko- ningschutter, touwtrekken, tafeltennissen en uiteraard korfballen. Er is een crèche voor deelnemers met kinderen. Op het progamma staan verder een tweetal competitieswed strijden, die om twee en vier uur beginnen. Om half zeven 's avonds gaat dehele vereni ging in optocht met het junio renkorps Johan Friso vanaf de Voorborch naar de Markt. Daar begint om half acht een korfbaldemonstratie, gevolgd door een gekostumeerde korf balwedstrijd. Als dit afgelopen is, om half negen, begint de taptoe. Hier aan werken naast Juliana en het Juniorenkorps Johan Friso mee het tamboer- pijper- en trompetterkorps „Jong Hol land" uit Zwijndrecht met majorettes. De zelfde korpsen VLISSINGEN - Op zaterdag 2 september is er in het wijk centrum „Open Hof" aan de Alexander Gogelweg een open dag van 10.00 uur tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De toegang is gratis. Er zijn verschillende activi teiten zoals kinderkermis, maken die middag van drie tot vier uur een optocht door de stad. Omdat de Middelburgse midenstand bij deze jubi leumfeesten de helpende hand heeft geboden, wordt de taptoe gebracht onder de naam „Taptoe Lange Delft Promo tions 1978". Wat dit laatste betreft: er is een leuke wandeltocht georgani seerd, waardoor de deelneihers nader kennis kunnen maken met Vlissingen en omgeving. Bovendien wordt er een loterij gehouden. Aan het eind van de dag zullen de prijzen worden uitgereikt door de heer inge nieur H.M. Oudshoorn, hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat in de di rectie Waterhuishouding en Waterbeweging. De dienst die op deze sport dag de gastheer is, is de Stu diedienst Vlissingen. Deze dienst is voortgekomen uit de Dienst Droogmaking Wal cheren, die na de Tweede We reldoorlog ingesteld is om de door bombardementen ontsta ne gaten in de dijken van Wal cheren te dichten. De studie dienst maakte in de beginjaren deel uit van de directie Zee land als onderdeel van het Arondissement Vlissingen. Na de ramp van 1953 heeft de dienst meegewerkt aan het herstel van de dijken. Mo menteel behoort de dienst tot het district Kust en Zee. De belangrijkste taken van de Studiedienst zijn het verstrek ken van adviezen aan de be- heersdirectie (directie Zee land) en het verrichten van on derzoek ten behoeve van de advisering. Deze studiedienst heeft de sportdag georganiseerd. Naast het vele werk, dat hiervoor verzet moet worden kost het ook nog handen vol geld om een geslaagde dag te organise ren. Er moeten sportvelden en dergelijke gehuurd worden, maar bovendien zijn er prijzen gekocht voor de diverse spor ten. Voor elk sportonderdeel is er een eerste, tweede en derde prijs. Toch wilde men het in schrijfgeld zo laag mogelijk houden. Om dan toch uit de kosten te komen heeft men be sloten een loterij te houden Een lot kost f 0.50. Met zo'n lot dingt men mee naar een prachtige prijs. Al met al be looft het een gezellige en spor tieve dag te worden. handenarbeid. MIDDELBURG - Om de sportiviteit bij Zeeuwse gezin nen te bevorderen organiseert de commissie Sportieve Re- kreatie van de Zeeuwse Sportraad dit jaar weer een pro vinciale fietsdag. Bij deze fietstochten die nergens langer zijn dan vijfendertig kilometer - gaan sport en ontspan ning hand in hand. In heel Zeeland zijn fietstochten uitge zet die tussen negen en twaalf uur starten vanaf verschil lende plaatsen. De tweede provinciale fiets dag wordt gehouden op zater dag 2 september. De commissie Sportieve Rekreatie heeft de fietstochten zo kort gehouden om meer nog dan vorig jaar het gezin de kans te geven mee te fietsen. De commissie heeft bij de organisatie hulp gekregen van de Nederlandse Rijwiel en Tour Unie en Tourclub Theo Middelkamp, terwijl op Wal cheren een afdeling van de Eerste enige echte Neder landse Wielrijders Bond me dewerking verleent. Alle deel nemers aan de fietsdag krijgen na afloop een door de Neder landse Rijwiel en Tour Unie ontworpen fiets- of trimspeld en bovendien dé sticker van de commissie Sportieve Rekrea tie. Iedereen die meefietst is tijdens de rit tegen ongevallen verzekerd. Ter bestrijding van de onkosten die door de orga nisatie zijn gemaakt, wordt voor deelname een gulden per persoon gevraagd. De startplaatsen voor de provinciale fietsdag zijn op Walcheren: café De Rode Leeuw op de markt in Dom burg, café-restaurant Van Gie ren op de Markt in Middelburg, Van Duyvenvoorde sporthal in Oost-Souburg en café De Boe kanier aan de Dorpsdijk in Vrouwenpolder. De start plaatsen in Noord- en Zuid- Beveland zijn: bar Granada aan de Hoofdstraat in Kortge- ne, café-restaurant In de Wijn gaard aan de Wijngaardstraat 54 in Goes en café restaurant Korenbeurs op de Markt 6 in Goes. De delnemers kunnen starten tussen negen en twaalf uur 's morgens. VLISSINGEN - Op woens dag 6 september aanstaande begint in clubhuis „Het Buut" aan de Beatrixlaan te Vlissin- ,gen weer het volksdansen voor ouderen.

Scheldebode | 1978 | | pagina 9