Drs. Dolf Mol bakt Franse, pannekoeken' AMZ en Reburo hebben een leuk aanbod Joseph Guy PROGRAMMA BRADERIE VLISSINGEN Charlotte Rhodes drie dagen te kijk St. Emilion ax. Lalande Pomerol ax. 995 Osborne Shen ry i 549 Dubbele Likeur >98 L, 109 Amnesty op braderie Nu 33 filialen ooncLüEBODE VAN WOENSDAG 23 AUGUSTUS 1978 217 Nu 3 nieuwe Impodra 's in Dordrecht NIEUWE OOGST franse cognac floryn VLISSINGEN - De Koninklijke Marine en het Rijksloodswezen houden op vrijdag 25 en zater dag 26 augustus in Vlissingen een maritieme presentatie met een aantal schepen, demonstra ties van personeel en materieel en twee tentoon stellingen. Op deze manier stelt de marine de mensen, die niet naar Den Helder kunnen voor de Nationale Vlootdagen, in de gelegenheid ken nis te maken met de marine. 5 VtssS^"Ct" bianco-roso Italiaanse Vermouth BALLANTINE S Drs. Dolf Mol uit Bergen aan Zee is een aardig eindje van zijn vakgebied afgeraakt. Al twee seizoenen bakt hij op "braderieën, kermissen en alle mogelijke bijzondere eve nementen crêpes. Dat zijn platte koeken, lijkend op onze pannekoek, die in Frankrijk even populair zijn als hier de frites. Hij verkoopt er niet zo gek veel, maar daarover straks meer. Vanaf morgen staat hij op de Vlissingse bra derie en kan iedereen 'ns proeven waarom deze lekkernij in Frankrijk zo gewild is. VLISSINGEN/TERNEU- ZEN - Vier dagen uit de dage lijkse beslommeringen. Even alle narigheid en drukte ver geten en een bezoek brengen aan een heerlijk land: Zweden. Een aanbieding die geldt voor de komende herfstvakantie voor de speciale prijs van 399,- oer persoon. Twee Zeeuwse reisbureaus werken voor deze gelegenheid nauw samen. Het zijn de AMZ, die gevestigd is in Vlissingen en Goes, en de Reburo uit Terneu- zen. De AMZ doet de Zweden- aanbieding ter gelegenheid van de braderie in Vlissingen, terwijl Reburo van deze stunt gecharmeerd was omdat het feest viert in september. Als extra attractie wordt er een loterij onder de deelnemers aan de minitrip gehouden. De winnaar van die loterij krijgt het geld van zijn reis terug be taald. Voor de 399,- krijgt men heel wat. Om u maar wat te noemen: de bustocht van Zee land naar Kiel en uiteraard weer terug, de passage Kiel- Gotenburg per Stena-line, slaapaccomodatie in twee- of vierpersoons hutten, diner en ontbijt aan boord, overnach ting op basis van volpension in het viersterren hotel Europa, stadsrondrit in Gotenburg, een dagexcursie inclusief lunch langs de kust, voordeelbonnen voor de taxfree-shop, Neder landse reisleiding tijdens de excursies, een lunch in de ter minal van Stena-line, een af scheidsdiner op de laatste dag en een reis- en ongevallenver zekering. Mede omdat dit speciale aanbod van toepassing is op twee vierdaagse min'itrips tij dens de herfstvakantie ver wachten de AMZ en Reburo er erg veel van. Aan boord van de Stena-line is ontspanning in al haar fa cetten mogelijk, terwijl men uiteraard ook de gelegenheid krijgt om zelf Zweden te ont dekken". Waarom Dolf Mol Franse crêpes is gaan bakken, in plaats van netjes te gaan wer ken in de richting waarvoor hij heeft gestudeerd, daar zegt hij zelf het volgende van: „In juni '74 studeerde ik als econoom af aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam en na mijn dienst tijd op 1 december '75 ging ik bij een graanmultinational werken. Dat beviel me nauwe lijks, vandaar mijn plotselinge overstap in mei '76 naar een café-tearoom in Bergen aan Zee. Zo kon ik mijn horeca- droom in vervulling laten gaan. Op 1 januari '77 was 't echter afgelopen. Tijdens een bezoek aan Parijs in maart van dat jaar kreeg de horeca me toch weer te pakken met de ge- Evenals vorig jaar hebben Vlissingse leden van Amnesty International weer een kraam op de braderie. Wie meer wil weten van deze organisatie die het opneemt voor de politieke gevangenen, kan bij de kraam terecht op donderdag- en vrij dagavond van zeven tot negen uur en op zaterdag van tien tot vijf uur. Naast het gebruikelijke in formatiemateriaal over am nesty en haar werk is er deze keer extra informatie beschik baar over het Westafrikaanse staatje Guinee Conackry. Am nesty voert op het ogenblik een landelijke actie om meer be kendheid tegeven aan het feit dat de gevangenissen in dit land vol zitten met mensen die alleen hun mening wilden ge ven. Het regiem in Guinee Co nackry duldt geen tegenspraak en het is dan ook tekenend voor de situatie dat de enige oppo sitie van betekenis van een buitenlandse groepering komt, namelijk van Amnesty Inter national. dachtenflits: crêpes, dat is het voor Nederland." Koeken bakken mag dan leuk zijn, maar er moet ook nog het een en ander verkocht worden. Dat lukt tot op heden nog niet zo best; niet omdat crêpes niet lekker zouden zijn de mensen die er een van Dolf Mol kochten, kwamen vaak terug om hem te vertellen hoe lekker ze de koek vonden- maar, omdat het spreekwoord, wat de boer niet kent dat eet-ie niet' nog steeds blijkt op te gaan. Dolf Mol: ,,Ik wil niet be weren dat drie kwart van de Nederlanders uit boeren be staat, maar als je het niet eten/ kopen als kriterium neemt, zou je het wel denken. Interessant, aardig vindt iedereen het, maar er blijft een moeilijk te omschrijven drempel bestaan. Men vindt het maar vreemd, dat er geen koekepan aan te pas komt. Men vindt ze duur, maar is dat belangrijker dan lekker? Onwennig is het ken nelijk ook een pannekoek- zo noemt iedereen ze-uit een puntzakje te eten, al is dat zakje ook nog zo fleurig be drukt". De resultaten zi?n Dolf Mol tot nu toe in elk geval zo tegengevallen, dat er in sep tember wel eens een eind aan zijn activiteiten zou kunnen komen. „Ik ben benieuwd hoe veel Vlissingers er één gaan kopen om daarna te komen vertellen dat-ie-echt lekker was. Mijn .Middelburgse ervaringen ma ken me enigszins hoopvol ge stemd. Enthousiast kan ik al leen na afloop zijn. Ik heb dit seizoen al een té groot aantal zeperds gehaald: dertig- tot veertigduizend mensen op de been en dan dertig tot veertig crêpes verkopen. Morgen word ik negenentwintig en alhoewel ik geen sentimentele verjaar- dagsvierder ben, vind ik het jammer dat ik volstrekt onbe reikbaar ben voor het thuis front in Noord-Holland. Daar om hoop ik maar dat het met de Vlissingers toch nog een beetje bijzondere dag zal worden". WOONT U IN DIT GEBIED Dan behoort De Scheldebode iedere week UITERLIJK WOENSDAGAVOND in de brievenbus te zitten. Waarschuwt U ons a.u.b. als U ons blad niet regelmatig of te laat ontvangt. Tel 01184-19910. mmt n» ill m»wpwm uw slijter Speciaal voor de liefhebbers van Bessen-Jenever, heeft Impodra een grote partij overbekende Coebergh Bessen-Jenever in- gekocht Nu vanwege de 3 nieuwe Impodra's voor de belachelijke lage prijs Mise en France ,975" hele fles... Mise en France J346" hele fles.... Medium dry/ Pa'e dry W5" nu 1 CREME de BANAAN .99P" hele fles.. 1 CKAl [bier zondef .Mil ILI STATIEGELD! Hele doos a 24 flesjes van hele fles hele liter De echte 1 Maritieme presentatie wordt hoogtepunt Vlissingse braderie den van het Korps Mariniers en vliegtuigen van de marine luchtvaartdienst. Op het terrein van de mari nekazerne Vlissingen wordt een tentoonstellingstent inge richt, waarin naast de Ko ninklijke Marine ook plaats is ingeruimd voor de Koninklijke Maatschappij „De Schelde", de Koninklijke Zuid-Holland se Maatschappij tot Redding van Schipbreukelingen, het marine-sanatoriumfonds, het Contact Oud Mariniers afde ling Zeeland en het Zeekadet- tenkorps Scheldemond. Ook het Rijksloodswezen zal een tentoonstelling inrichten en wel op het (Binnen)haventer- rein. Het is bezoekers aan te raden om zoveel mogelijk met het openbaar vervoer te komen vanwege de te verwachten drukte. Het aantal parkeer plaatsen is namelijk beperkt, terwijl de maritieme activi teiten makkelijk met het open baar vervoer te bereiken zijn (voor deze gelegenheid gratis VLISSINGEN-Op donderdag 24, vrijdag 25 en zaterdag 26 augustus is 'de Charlotte Rhodes in Vlissingen. Dit prachtige schip, dat zo bekend is uit de televisieserie „The Onedin Line" zal in de Vissershaven komen te liggen. Vanaf donderdagmiddag 12.00 uur is het toegankelijk voor het publiek. De toegangsprijs voor volwassenen bedraagt f2,50 en voorkinderen en 65 plussers f 1.-. andere een demonstratie van de duik- en demonteergroep van de Koninklijke Marine, le- Hare Majesteits Zeeland VLISSINGEN - Op donderdag 24, vrijdag 25 en zaterdag 26 augustus is er weer braderie in Vlissingen. Dat ook dit jaar de braderie een festijn zal zijn, dat geen enkele Vlissinger onberoerd kan en zal laten blijkt uit het gevarieerde programma. Op donderdag 24 augustus wordt de braderie geopend. 9.'45 uur: Vertrek openingsoptocht vanaf het Stadhuis. 10.00 uur: Officiële opening door de heer G.K. Brouwer, di recteur van het Maritiem Instituut De Ruyter, bij het Betje Wolffplein. Deze opening zal door vele genodigden worden bij gewoond. 10.15 tot 11.15 uur: Optreden van een looporkest, geformeerd uit muzikanten van de koninklijke harmonie ,,Ons Genoegen". 16.00 tot 17.30 uur: tweemaal een optreden van Brugmans Marionettentheater op het podium, dat is opgebouwd op de Klei ne Markt. Het stuk dat wordt gespeeld heet „Buffalo Bill". 19.00 tot 21.00 uur: Optreden van de Bluesette; om ongeveer 20.00 uur treedt ook Ciska Peters op. 21.15 uur: Taptoe op het Stadhuisplein in verband met het Maritieme Presentatie Vlissingen 1978. Alle winkels en kraampjes zijn geopend tot 21.00 uur. Vrijdag 25 augustus: 16.00 tot 17.15 uur: éénmaal een optreden van Brugmans Ma rionettentheater op het podium op de Kleine Markt. Dit keer wordt het stuk „Robin Hood" opgevoerd. 19.00 tot 21.00 uur: Optreden van de Baxfamily op het podium op de Kleine Markt. Ook deze dag zijn alle winkels en kraampjes tot 21.00 uur geopend. Zaterdag 26 augustus: 10.00 tot 12.00 uur: Spectaculair spel van zeevaartscholieren op het promenadegedeelte van de Lange Zelke. 14.30 tot 15.30 uur: De Spuiter's Uit Show van Ger Atsma. Dit is een show voor kinderen, die wordt gegeven op het podium op de Kleine Markt. 17.00 tot 17.45 uur: Uitreiking wisselbeker Horeca Walstraat voor de meest originele kraam. Beker PZC voor de grootste pech vogel van deze Braderie. Uitreiking van de prijzen van de etala gewedstrijd in verband met het vijfenzeventig jaar Zeevaart school. Sluiting. Op vrijdag en zaterdag 25 en 26 augustus is ervan 9 .'30 tot 17.00 uur een maritieme presentatie Vlissingen van de marine. Er zal een gratis pendeldienst zijn vanaf de sluizen naar de Zeilmarkt en omgekeerd. In de Vissershaven zal tijdens de braderie de Charlotte Rhodes, het schip uit de televisieserie „The Onedin Line", te bezichtigen zijn. Toegangsprijs voor volwassenen is 2,50 en voor kinderen en 65-plussers bedraagt dit 1,-. De maritieme presentatie, die plaatsvindt aan de Binnen- en Buitenhaven van Vlissin gen, wordt op donderdag avond 24 augustus van 21.00 uur tot 22.00 uur geopend met een muzikale show. Deze show, onder auspiciën van de Koninklijke Marine, vindt plaats op het Stadhuisplein te Vlissingen en wordt voorafge gaan door een beiaardconcert op heijt carillon van de stad huistoren door Piet Broerse, stadhuisbeiaürdier van Vlis singen. De openingsavond wordt georganiseerd door de Werk groep Muzikale Show van de Adviesraad van de Stichting Culturele Gemeenschap Vlis- singen/Stichting Vlissings Aktiefonds en de Werkgroep Beiaardconcerten van de Stichting Culturele Gemeen schap Vlissingen. Medewer king aan deze avond verlenen de drumband VTV met majo- retten, het jachthoorn- en trompetterkorps Oranje Na ssau met majoretten, de bras en drumband Caecilia, de Ko ninklijke Harmonie Ons Ge noegen, het Groot Vlissings Majoretten Peloton en het majorettenpeloton The Young Stars en de Showgroep Vlis singen. De presentatie begint op vrijdag 25 augustus. Het grootste deelnemende schip is Hare Majesteit Zeeland, een onderzeebootjager, die nog eenmaal de provincie Zeeland bezoekt voordat zij binnenkort uit de vaart wordt genomen na drieëntwintig jaar trouwe dienst. Het schip is destijds ge bouwd bij de Koninklijke Maatschappij „De Schelde" en wordt nu vervangen door één van de nieuwe standaardfre gatten van de Kortenaerklasse, die eveneens bij De Schelde in aanbouw zijn. De provincie namen verdwijnen uit de naamgeving van de nieuwe fregatten. Naast Hare Majesteits Zee land zullen ook nog een pa trouillevaartuig een opne mingsvaartuig, negen mijnen- bestrijdingsvaartuigen en de Belgische mijnenveger Dufour in Vlissingen zijn afgemeerd. Het Rijksloodswezen zal met het lichtschip Noord-Hinder, drie betonningsvaartuigen en een loodsboot aan de presen tatie deelnemen. Van 9.30 tot 17.00 uur zijn de boten beide dagen te bezichtigen. Er be staat ook de mogelijkheid om aan boord van een mijnenveger een rondvaart te maken. Er zullen ook enkele demonstra ties gegeven worden. Onder

Scheldebode | 1978 | | pagina 17