Jubilerende zeevaartschool organiseert etalagewedstrijd Indianendorp succes voor Arnemuiden wijkvereniging Voor vijftien gulden met de trein w K.Y. Animo start seizoen met nieuw clubgebouw B. en W. Middelburg weigeren ENWB toestemming voor plaatsen gedenksteen uit bebouwde kom' Aktiegroep Hanen Open dag Hoechst ZEEBR/ fTa EMENT ZEEBR -JiW 3MENT ZEEBR, Ar.y jSMENT ZEEBRA [''Mij jEMENT ZEEBRA y \oSEMENT ZEEBRA KLASSEMENT Akkermans nu weer derde Bejaarden Lezing over effecten van Meditatie Utrechts Byzantijns Koor treedt op in Veere T weede mcijoretten- festival in Vlissingen ÖCHELDE BODE VAN WOENSDAG 16 AUGUSTUS 1978 2U9 ARNEMU1DEN-De afgelopen week werden er in Arnemuiden voor de eerste maal vakantie-aktiviteiten georganiseerd en het is meteen een succes geworden. Honderzestig kinderen vanaf twee jaar hebben er aan meegedaan. Zij bouwden een eigen dorpje op in de traditie vam de Platvoet-indianen, compleet met dorpspolitie. Op de foto ziet u de politietroepen die uit de oudere deelnemertjes was samengesteld. Indianendorp werd opgebouwd in de nieuwe wijk Brakenburg met hulp van veertig ouders en vrijwilligers. De wijkvereniging, die de aktiviteiten heeft georganiseerd, is zo'n vier maanden zoet geweest met de voorbereidinen. In het begin zagen de Arnemuidenaren het niet zo zitten, maar het succes van Indianendorp heeft ze enthousiast gemaakt. De wijkvereniging verwacht dan ook dat het volgend jaar herhaald zal worden, maar dan met zeker zeshonderd deelnemende kinderen. VLISSINGEN - Van woensdag 16 augustus tot woens dag 23 augustus wordt er door de Ruyterschool in samen werking met de Vlissingse winkeliers een winkel-actie ge houden. Deze winkelactie vindt plaats in de vorm van een wedstrijd met het thema scheepvaart. Veel etalages in Vlissingen (ongeveer tweehonderd) zullen in die week een houten bordje met een scheepsnaam hebben. De bedoeling is, dat de deel nemers zoveel mogelijk namen zullen noteren, wat nog een hele klus is met zoveel etala ges. Ieder, die mee wil doen kan een wedstrijdformulier halen bij de Vlissingse V.V.V. in de Walstraat of bij de firma Steeketee op de Troelstraweg. Degene, die er in geslaagd is de meeste namen te noteren is de winnaar. De formulieren moeten voor 24 augustus wor den ingeleverd bij het V.V.V. De bekendmaking van de win naar vindt plaats op 26 au gustus om 16.00 uur. De wedstrijd gaat van start, nadat de heer G.K. Brouwer, directeur van de Zeevaart school, deze week geopend heeft door ballonnen los te la ten vanaf de Sint Jacobstoren. Dit gebeurt om tien uur 's mor gens. Aan elke ballon zal een kaartje bevestigd zijn met de naam van één van de deelne mende winkeliers. De ballon, die het verst komt zal een leuke prijs opleveren, voor de win kelier en de vinder. De opening wordt opgeluisterd door hoornblazers van de Sportver eniging Oranje Nassau.Het Loodswezen en een antiekver zamelaar hebben scheepsarti kelen en scheepsantiek ter be schikking gesteld aan de win keliers, waarmee deze hun etalage kunnen inrichten. De meest originele etalage wordt beloond. Door de hele stad zullen ook allerlei scheepsar tikelen en zeevaartartikelen worden geplaatst, zoals boeien en dergelijke, die eveneens door het Loodswezen ter be schikking zullen worden ge steld. De winkelende mensen zullen dus geheel worden mee gesleept in een gezellige scheepsvaartsfeer. Voor de deelnemers aan de wedstrijd is het te hopen, dat deze sfeer inspirerend werkt, zodat er vele winnaars zullen zijn. Naast een hoofdprijs zijn er nog tientallen andere prij zen te winnen, die door de winkeliers ter beschikking zijn gesteld. MIDDELBURG - De afde ling Zeeland van de Eerste Enige Echte Nederlandse Wielrijdersbond heeft toe stemming gevraagd voor plaatsing van een gedenksteen in de Graanbeurs. Enige tijd geleden heeft de Wielrijders- bond zo'n steen geplaatst in het „Podio del mondo per l'Arte" zonder toestemming te hebben gevraagd aan de gemeente of aan de directeur van het Podio, M.L. van de Boezem, in de ver onderstelling dat zij zich er volkomen mee konden vereni gen. De steen werd echter ver wijderd en nu heeft de wielrij dersbond alsnog toestemming gevraagd voor plaatsing. Alvorens hierover een uit spraak te doen heeft het ge meentebestuur contact opge nomen met van de Boezem. Deze heeft uiteengezet, dat de bedoeling van het Podio was om in de toekomst een monu ment te bezitten, hetgeen zal bestaan uit kunstwerken van internationaal gewaardeerde kunstenaars. Van de Boezem heeft voorts gezegd dat hij de doelstelling van de wielrij dersbond wel sympathiek vindt, maar dat de voorgeno men kunstuiting van de bond niet valt binnen het referentie kader van het Podio del mondo per l'Arte. Vandaar dat van de Boezem de hem gevraagde me dewerking niet kan verlenen. Omdat de vergunninghouder van het Podio, de heer van de Boezem, zijn toestemming niet wil geven kan ook de gemeente geen toestemming hiervoor ge ven. VLISSINGEN -Op zaterdag 16 september organiseert de „Show groep Vlissingen" in samenwerking met de perso neelsvereniging K.M.S. een tweede Vlissingse Majoret- tenfestival in het Schelde- kwartier. Toegangsprijs voor dit festival bedraagt 2,-. Kaarten zijn binnenkort ver krijgbaar bij de P.Z.C., V.V.V., De Schelde en aan de zaal. MIDDELBURGSE VESTEN WORDEN UITGEBAGGERD W. M <4k 11 m Wat zullen we a.s. zaterdag gaan doen? Wel, neem de trein eens. Uw weekbladen DE SCHELDEBODE en HET NIEUWSBLAD voor de Bevelanden stellen u in de gele genheid om voor de speciale prijs van 15 gulden (kinderen 7,50) op zaterdag 19 augustus met de trein een reisje te maken naar de bestemming van uw keus. In de bonte en veelzijdige programma's die de vakantie ganger van vandaag krijgt voorgeschoteld, neemt Neder land over het algemeen een te bescheiden plaats in. Toch menen wij dat onze mooie plekjes in alle delen van het land, zeker een bezoek waard zijn. Kent u eigenleijk de oude stadjes in Friesland, het land van Bartje, Montferland of Rijk van Nijmegen? Ga eens met de trein op verkenning in uw eigen mooie land, ook al is het slechts voor één dag. In samenwerking met de Nederlandse Spoorwegen stel len De Scheldebode en het Nieuwsblad voor de Bevelanden u in de gelegenheid dit vo»r een speciale prijs te doen. Bij de kantoren van onze bladen: in Vlissingen: Torenstraat 5 en in Goes: Klokstraat 1, koopt u een dagkaart voor slechts vijftien gulden. Kinderen van 4 tot en met 9 jaar betalen 7,50. Deze kaart geldt op zaterdag 19 augustus. U reist op deze dagkaart zo veel en zo ver als u maar wilt in Neder land. Op het station van aankomst kunt u, zo u wilt, een attractiekaartje kopen, waarbij u op efficiënte wijze, doch in eigen tempo de bezienswaardigheden kunt bewonderen. Wegens het enorme succes zijn er nog maar een beperkt aantal kaartjes. Wie het eerst komt die het eerst maalt SKO'fT«)l BREDA Harrie Akker mans heeft Cees Lazeroms in zijn opmars naar de tweede plaats in het Skol-Zee- braklassement een halt toe- veroepen. De flyer uit Zeven bergen werd <tweede in Nieu- wendijk en passeerde daar door de finisher uit Zegge. Het ziet er overigens wel naar uit dat dit tweetal de nummer twee uit de rang schikking- de inmiddels naar de rijen der amateurs ovege- stapte Adri van de Poel- nog zal passeren. Ook Tiny van Rijsbergen en Corné Heeren hebben nog die mogelijkheid. Overigens konden enkele top- renners zondag geen punten scoren omdat ze aan de Ster van Bladel moesten meedoen. De stand is momenteel: I Jac. Hanegraaf, 161 p.; 2 Adri van de Peol, 105 p.; 3 Harrie Ak kermans, 96 p.; 4 Cees Laze roms, 89 p.5 Tiny van Rijsber- ge, 83 p.; 6 Corné Heeren, 79 p.; 7 Theo Appeldoorn, 70 p.; 8 Ad van de Poel, 68 p.; 9 Lucien Godde, 61 p.; 10 René Boeren, 57 punten. Zondag is de ronde van Planken Wambuis in Roosendaal. OOST-SOUBURG - De bloeiende korfbalvereniging Animo uit Souburg gaat het nieuwe seizoen in met een nieuw clubgebouw. Aanstaande vrijdag wordt het ge bouwtje op de sportvelden aan het Koopmansvoetpad in Souburg officieel geopend. Animo, dat in de landelijke korfbalcompetitie speelt, kan nu haar gasten op een behoor lijke manier ontvangen. Door gebrek aan kleedruimte is dat steeds behelpen geweest. Ook voor de feestavonden van de naar ruim tweehonderd vijf tig leden gegroeide vereniging was de oude accommodatie te klein geworden. Het clubge bouw is ontworpen door de oud-trainer van Animo, Chris van Leerdam. Om de kosten van de bouw te drukken, heb ben de leden zelf ook de armen uit de mouwen gestoken. Zo is de verwarming, het sanitair en de inrichting grotendeels een zaak van de leden geweest. De bouwkosten worden verder betaald met leningen en met de opbrengsten van akties van de vereniging zelf, zoals het op halen van oud papier, verlo tingen en dergelijke. Ook de gemeente Vlissingen neemt een gedeelte van de kosten voor haar rekening. Het Utrechts Byzantijns Koor met in het midden de leider Myroslaw Antonowycz. VEERE - De Stichting Delta Cultureel zet haar serie activiteiten in de Grote Kerk van Veere aanstaande zater dag voort met een optreden van het Utrechts Byzantijns koor. Het in historische Oekraëinse volksdracht gestoken koor brengt een programma van volksliederen en Oe kraïense liturgische gezangen. Het ontstaan van het koor is van het optreden in de kerk. een direct gevolg van de twee de wereldoorlog. Onder de vluchtelingen uit Oost-Europa bevonden zich veel Oekraïe- ners, een volk met een cultuur die zeer afwijkt van de hen omringende volksgroepen. Met hulp van de Nederlandse pa ters Augustijnen richtten en kele Oekraïeners in 1948 in Culemborg een Oekralens priesterseminarie op. Onder leiding van Myroslaw Anto nowycz, de enige leek die als professor voor kerkmuziek aan het seminarie verbonden was, ontstond er tevens een theolo gantenkoor. 't Was echter geen lang leven beschoren. Als gevolg van de moeilijke politieke omstandigheden kwamen er geen nieuwe Oe kraïense studenten meer bij en het seminarie moest in 1950 worden opgeheven. Antono wycz bleef alleen in Utrecht achter en vormde daar uit Ne derlanders een Byzantijns koor. De belangstelling voor de oosterse liturgische muziek bleek groot te zijn. Sinds de start van het koor in 1951 heeft het koor vele binnen- en bui tenlandse tournees gemaakt en een groot aantal grammofoon platen opgenomen. Een programma en ook pla- ten zijn te koop op de avond MELISKERKE - De bejaar denvereniging Meliskerke heeft enige tijd geleden de ge meente verzocht om een bij drage voor de aanschaf van een biljart en een sjoelbak. Nu de bejaardenvereniging de be schikking heeft gekregen over „Ons Huis" is er plaats voor deze voorzieningen en heeft de gemeente besloten dit verzoek in te willigen. Aanvang acht uur, toegangs prijs zeven gulden vijftig. MIDDELBURG: - Op vrij dag 18 augustus aanstaande verzorgt het Centrum voor het Transcendente Meditatie Pro gramma te Middelburg een le zing in „De Schakel", Bachten Steene te Middelburg. Het on derwerp van deze lezing is de effecten van de Transcendente Meditatie-techniek, die optre den in het dagelijks leven. Er zal onder andere gespro ken worden over de eenvoud en doeltreffendheid van deze techniek, die men dagelijk twee keer twintig minuten beoefent. Het doel van de beoefening van de techniek is het teweeg brengen van een volledig ontwikkeld individu, zonder ziekte en leed. Een mens die leeft in evenwicht en harmonie, vol creativiteit en levensvreugde. Wetenschap pelijk onderzoek toont aan, dat door afbouw van stress, span ningen en vermoeidheden, dit eenvoudig te realiseren is. Op basis van meer evenwicht en ahrmonie in het individu hoopt de Transcendente Meditatie organisatie een betere samen leving te scheppen. De lezing wordt gegeven door de heer G.R. Seikritt, le raar in de Transcendente Me ditatie techniek. Geïntrsseer- den kunnen bij hem terecht voor het volgen van een kursus in de Transcendente Meditatie Techniek. Entreeprijs voor de lezing bedraagt 2,50. MIDDELBURG - Binnenkort zal het Waterschap Wal cheren beginnen met het uitbaggeren van de Middelburgse Vesten, inclusief het deel voor de Vlissingsesingel. Later zullen ook de Domburgse Watergang en de Vlissingse Wa tergang worden uitgebaggerd. De vesten dienen als spui- vesten zal gebeuren met drij- boezem voor de Walcherse waterhuishouding. Ze zijn 26 jaar geleden voor het laatst uitgebaggerd. Naast het ver wijderen van het slib zal nu ook het bodemprofiel met der tig centimeter worden ver diept. Het baggeren van de vende bakken, zodat droog- zetting niet nodig is met als groot voordeel, dat de stan koverlast tot een minimum be perkt zal blijven. De bagger zal naar de gronden van een aantal landbouwers buiten de be bouwde kom gebracht worden. Vervuiling van de straten en beschadiging van de rietkra gen zal zoveel mogelijk voor komen worden. Het grootste deel van de uit te baggeren watergangen, die door de Stromenwijk en de Griffioen lopen zal waar schijnlijk wel drooggezet moeten worden. Dankzij het goede overleg, dat heeft plaatsgevonden met de dienst Gemeentewerken en de ge meentepolitie, zal men er in slagen zo weinig mogelijk Als er even gemalen wordt, komt al gauw de baggerbodem van de singels bloot te liggen. Zoals uit de foto blijkt, lopen de meeuwen over de bodem van de singel. overlast aan de bewoners te bezorgen. Misschien zullen de singelbewoners wel enig on gerief ondervinden. Bij over matige overlast kan men con tact opnemen met het Water schap Walcheren in Middel burg. VLISSINGEN-In de chemi sche wereld wordt komende herfst een dubbel jubileum ge vierd. De KNCV (Koninklijke Nederlandse Chemische Ver eniging) bestaat dan vijfenze ventigjaar en de V.N.C.I. Ver eniging van de Nederlandse Chemische Industrie) zestig jaar. Over het hele land ver spreid openen daarom op za terdag 7 oktober laboratoria, hogescholen en chemische be drijven hun poorten om de mensen kennis te laten maken met het werk van chemici. Ook Hoechst. in Vlissingen zal op die datum een open dag hou den. Als onderdeel van de jubi leumviering wordt ook nog dit najaar in het Instituut voor Nijverheid en Techniek in Amsterdam een tentoonstel ling gehouden over chemie in het dagelijks leven. Het Evo- luon in Eindhoven zal vanaf januari '79 speciale stands in richten over chemie. Neder land telt zo'n dertigduizend hoger en lager geschoolde chemici, waarvan zestig pro cent bij de overheid of semi- overheid werkt en veertig pro cent bij het bedrijfsleven. In de chemische industrie in Ne derland werken ongeveer 96.000 mensen in allerlei be roepen. dringendheid ruimschoots te gen een radio op die onbe- schofd hard aanstaat. Je hoort het hulzen ver. De mensen die hanen bezitten dringen dit geluid gewoon aan anderen op. Wie deze dictatuur van het geluid mee zat is, moet zich wenden tot E.W. Klever-Jo- dengang 8-Middelburg. Er moet een actiegroep ko men „Hanen uit de bebouwde kom". Want het houden dreigt een hobby te gaan worden in steden. Een hobby die ten koste van (de rust, de gezond heid en het geluk) van anderen wordt uitgeoefend! Wie niet zonder lawaai kan leven mag anderen niet dwingen het méé aan te horen. En hij mag dat niet juist omdèt we in een vrij land wonen! E.W. Klever Middelburg. Ik woon in een buurt waar ze vlak bij mij drie hanen houden. Dat is zonder meer een ellende als je gevoelig bent voor geluid en niet zo stevig slaapt. Je wordt dan elke morgen in voorjaar en zomer tussen 4-6 uur wakker en slaapt niet weer (goed) in. En overdag dringt er regelmatig een alles doordrin gend „uh, uh" je tuin en woon kamers binnen. Ook bij hen die rust behoeven, ziek of oud zijn, geluid gevoelig (en dus snel ge prikkeld) of geconcentreerd werken moeten Het geluid kan qua door-

Scheldebode | 1978 | | pagina 9