)0(P 6 4* SOUBURGSE WIJKVERENIGING: OPKNAPPER KAN HELFT GOEDKOPER ALS GEMEENTE DENKT Vlissingse braderie in teken van piraterij Dansschool Janvier Exotische kunst te kijk en te koop in Schouwburg Met Uw krant naar het w.k. wielrennen klles voor chool bij: DE DANSLESSEN IN MIDDELBURG EN SER00SKERKE RUITER Oplossing voor langzaam verkeer Langeviele - buitenbrug in zicht QITGAVE: ZEEBRA WEEKBLADEN - TOTAAL OPLAGE 319.345 EX. Inlichtingen en inschrijving; J Ik wil met mijn weekblad naar het wereldkam- q<fi db smi v^ClALF. m"or^ 4* £tELM*2- WOENSDAG 16 AUGUSTUS 1978 - 28e JAARGANG ■béd: 201 De bus wordt nu nog gebruikt, maar is zo slecht dat hij binnen enkele maanden op de schroothoop kan. e boerenschuur die de wijkvereniging Van Duyvevoorde als accommodatie mag gaan gebrui ken. Dit is drie jaar geleden door de gemeente Vlissingen toegezegd. Zoqls uit de foto blijkt, is de schuur sinds die tijd aardig toegetakeld door de jeugd. Boerenschuur voor wijkvereniging al drie jaar onbruikbaar OOST-SOUBURG - De Souburgse wijkvereniging Van Duyvenvoorde is al driejaar met het gemeentebestuur van Vlissingen aan het praten over restauratie van een boeren schuur aan de Middelburgsestraat. De gemeente heeft toe gezegd dat de wijkvereniging de schuur als wijkgebouw zou mogen gaan gebruiken. Tot nu toe is het gebouw echter onbruikbaar voor de wijkvereniging en dient het als op slagplaats voor rommelmarkten en dergelijke. De vereni ging heeft de schuur vooral nodig voor activiteiten die voor de kinderen uit de wijken Schoonenburg en Van Duyven voorde worden opgezet. Tot nu toe gebeurt dat in een (te klein geworden) bus op de parkeerplaats bij de boerderij. Deze week zijn kinderen uit dag van twee tot zes uur. Zij kunnen dan in de boeren schuur terecht voor een mid dagje met poppenkast, film, pannekoeken eten, enzovoorts. Het is de bedoeling dat alle kinderen verkleed naar het feest komeh. De wijkvereniging vindt de mogelijkheden, die er zijn om de kinderen bezig te houden, beperkt. Brouwer: „De enige ruimte die we kunnen gebruiken is de sporthal. Maar de huur is duur en je moet al lang van tevoren planrien want hij is vaak bezet. 'We gebruiken nu steeds de bus bij de boerderij, al is hij in een zeer slechte toestand. Erger is, dat we de kinderen er niet meer kunnen bergen. De knutsel- en filmmiddagen trekken zoveel kinderen, dat we de bus al lang zijn ontgroeid. Laat staan dat er ruimte is voor meer activi teiten. Daarom willen we iets voor ons zelf. We worden daarin gesteund door de Op- bouwcommissie van Sou burg". De wijkvereniging is ook zelf actief geweest bij het maken van plannen voor de restaura tie. De vereniging vond een aannemer die bereid was de restauratie voor een ton op zich te nemen. Dat is dan pre cies de helft van wat de ge meente dacht dat 't zou gaan kosten. In een begroting voor de restauratie van de romp van de schuur komt de gemeente uit op een bedrag van twee ton. Brouwer: ,,'t Kan dus veel goedkoper. Dat hebben we de gemeente dan ook geschreven. En we hebben er de suggestie bij gedaan de ton die bij restauratie gespaard wordt Voor de inrichting van schuur te bestemmen". de de de wijk druk bezig om de schuur zo veel mogelijk vrij te maken van rommelmark- trommel. Voorzitter J. Brou wer van de wijkvereniging: „We gaan de schuur nu 'n keer echt gebruiken. Om druk op de gemeente uit te oefenen, hou den we aanstaande vrijdag avond een grote feestavond voor de wijkbewoners. B. en W. van Vlissingen hebben we ook uitgenodigd, dan kunnen zij ook 'ns zien hoe de schuur er bij staat. En dat is niet best. Het uitblijven van de restau ratie heeft tot gevolg gehad dat de jeugd het gebouw in bezit meende te kunnen nemen. En ze hebben 't in de afgelopen drie jaar dan ook behoorlijk toegetakeld". Het feest, dat dus min of meer een demonstratie moet worden van de buurtbewoners voor restauratie van de boe renschuur, begint om acht uur. De drive-in-show Bayena uit Middelburg verzorgt de mu ziek. Tijdens het feest wordt ook een verloting gehouden met als hoofdprijs een week- endreis naar Londen en als tweede prijs een reductie op een reis die bij het reisbureau Müller wordt geboekt. De op brengst van het feest gaat naar de wijkvereniging die het zal besteden aan activiteiten voor de kinderen. Ook voor de kinderen uit de wijken Schoonenburgh en Van Duyvenvoorde organiseert de wijkvereniging een feest, en wel aanstaande zaterdagmid- Vlissingen - Ook dit jaar zal er in Vlissingen weer een braderie georganiseerd worden en wel op donderdag 24, vrijdag 25 en zaterdag 26 augustus aanstaande. De bra- drie, die ook voorgaande jaren steeds een bepaals thema had, zal dit jaar in het thema van de piraterij staan. Het idee voor een piraten- braderie is gegroeid tijdens de voorbereidingen van de feestelijkheden in verband met het 75-jarig bestaan van de „Ruyterschool". Bovendien was ook al vroeg bekend, dat er een vlootschouw van de mari ne of marinedagen zouden worden gehouden, zodat alles zeevaart is wat de klok slaat. Omdat de gewone zeevaart als thema voor een braderie niet zo aantrekkelijk is, alle Vlis- singers zijn gewend aan lood sen en koopvaardijofficieren in uniform leek het de brade- riecommisie leuker om het meer in de richting van de pi raten te zoeken. De bradrie- commisie, bestaande uit me vrouw C Slot en de heren A. Geysen, B. Both, R. Geervliet, A. Luitwieler en W. de Bruine, heeft in samenwerking met de zeevaartschool dit thema ver der uitgewerkt. Voorafgaande aan de bra- drie is er een etalagewedstrijd geweest, georganiseerd door de Zeevaartschool. De etala ges, die daartoe waren versierd met allerlei scheepsmateriaal, blijven tijdens de bradrie in tact. In de hele stad staan boeimateriaal, dat ter be schikking is gesteld door het loodswezen. Bij het Betje Wolffplein wordt door de Zee- verkennersgroep ,,De Water geuzen" een aanlegsteiger ge bouwd. Ongeveer hondertien" winkeliers zullen verkleed volgens het thema van dit jaar op de braderie staan. Vele winkeliers zullen hun kraam weer leuk aankleden en voor de mooiste kraam staat de wisselbeker klaar, die de voor gaande twee jaar gewonnen werd door de firma Boogaard uit de Walstraat. De wisselbe ker zal worden uitgereikt door Rob de Groot van Bar Atlanta. De PZC-prijs zal worden uit gereikt aan de grootste pech vogel van de Braderie. De ge zellige muziek, die we gewend zijn te horen tijdens de brade rie zal ook dit jaar weer ver zorgd worden door Radio Tuk ker uit Driebergen. Naast de kramen van de winkeliers zul len er ook niet-commerciële stands zijn, zoals de politie, „Ons Genoegen", de zee vaartschool, Veilig Vekeer, Unicef, Mission to seamen, dierenbescherming en het Ro de Kruis en hoogst waar schijnlijk ook nog Amnesty Internationaal, de handbal vereniging Olympus en de Werkgroep steun aan Israël. Tijdens de braderiedagen ligt vanaf 12.00 uur donder- middag de „Charlotte Rho des", het schip uit de televi sieserie „Onidin Line" ter be zichtiging voor het publiek in de Vissershaven. De entree prijs voor het bezichtigen van deze prachtige boor is voor volwassen 2,50 en voor kin deren 1,-. 0p donderdag morgen zal de bradrie afficieel geopend worden. De Ope- ningstocht vertrekt rond kwart voor tien vanaf het stadhuis. De optocht zal be staan uit drie boten, bemand en getrokken door Zeevaart scholieren, vooraf gegaan door een looporkest van de Konink lijke Harmonie „Ons Genoe gen". Op de aanlegsteiger bij het Betje Wolffplein zullen de genodigden uitstappen uit de boten, waarna de openingsha- deling door de heer G.K. Brouwer, directeur van de Zeevaartschool, zal worden verricht. Er zullen vele activi teiten plaatsvinden tijdens de braderie Het programma hiervan zal worden afgedrukt in de speciale braderiekrant, die volgende week zal ver schijnen. n -Paul Krugerstraat 55-57 VLISSINGEN 01184-12733 Vanaf 22 augustus iedere dinsdag van: 19.00- 21.00 uur, in de concert en gehoorzaal Singel straat 13 Middelburg tel.: 01180-12700 Vanaf 30 augustus '5 woensdags van 19.00- 21.00 uur, in de lesbaene te Serooskerke, tel.: 01189-1419 fÖL Dagelijks van 14.00-17.00 uur en van 19.00-21.00 uur, Jacob Valckeplein 4 Goes Goes Middelburg Zierikzee 0" MIDDELBURG - Van don derdag 17 augustus tot en met zaterdag 19 augustus herbergt de Middelburgse schouwburg een enorme collectie kunst- en gebruiksvoorwerpen uit Azië en Afrika. De handgemaakte voorwerpen staan er om beke ken en zo mogelijk gekocht te worden. De organisator van deze tentoonstelling, de Stich ting ter bevordering van ont wikkeling in Azië, wil met de netto-opbrengst de mensen in de ontwikkelingslanden steu nen. Die steun geeft de stichting op verschillende manieren. Niet door het uitdelen van handjes rijst, maar door de mensen zover te krijgen, dat ze V zelf meer rijst kunnen verbou wen en zelf aan hun toekomst gaan werken. Op deze ver kooptentoonstelling kan ie dereen kennis maken met pro- dukten die door mensen zijn gemaakt die niet de status van kunstenaar hebben, maar wier producten de naam kunst best waard zijn. Een kleine greep uit wat er allemaal te zien en te koop is: dekenkisten, wand borden, tam-tams, schilderij en, meubelen en rietwerken, smeedwerk, allerlei houtsnij werk, speren, messen, schaakspelen, wierookbran- ders, enzovoorts, enzovoorts. De openingstijden van de ten toonstelling „Exotische Kunst" is steeds van tien uur 's morgens tot tien uur 's avonds. Op zondag 27 augustus wordt op de Nürburgring in Duitsland gestreden om de regenboogtrui, die aan het we reldkampioenschap voor de beroepswielrenners verbon den is. De Zeeuwse wielervrienden hebben uiteraard ster ke ijzers in het vuur, want Jan Raas is de ongekroonde koning van het wielerpeloton en mannen zoals Jos Schip per en de Brabanders Gerrie Knetemann en Johan van de Velde kunnen 's werelds hoogste wielereer pakken. Ze be horen zelfs tot de uitgesproken favorieten. Uiteraard zijn er nog andere kanshebbers. We dachten de vele wielersportliefhebbers in onze om geving een plezier te doen door in samenwerking met de AMZ in Vlissingen en Goes en de Pelikaan uit Breda enkele bussen naar Duitsland te laten opstomen. 's Morgens weg en 's avonds terug en met de grote mogelijkheid dat men intussen een streekfavoriet moet huldigen als de nieuwe wereldkampioen. De supporters die meewillen moeten in het bezit zijn van een paspoort, dat niet meer dan vijf jaar verlopen mag zijn. Duitse marken voor een „streckenkar- te" (die vijftien vijfentwintig gulden kost) voor de koffie en voor de verdere verzorging van inwendige mens zijn uiteraard noodzakelijk. De busreis bieden wij U aan voor de prijs van 39;50. U kunt U aanmelden op onze kantoren Klokstraat 1 te Goes en Torenstraat 5 te Vlissingen. Ook kunt U bij inlevering van onderstaande bon terecht bij de AMZ-kantoren in de Vlissingse Walstraat en Goese Westsingel. De vertrektijden zijn: 4.00 uur stadhuis Vlissingen; 4.15 uur station NS Middelburg; 435 uur bij het AMZ-kantoor te Goes, 's Avonds om twaalf uur zijn we weer in Vlissin gen. Bon Bon i J pioenschap wielrennen op de Nürnburgring op zon- i dag 27 augustus a.s. J Naam: Adres: Handtekening: Jan Raas wereldkampioen? Een ebbehouten beeldje van de Maconde-stam uit Tanzania. MIDDELBURG - Eind vorig jaar heeft de ge meenteraad van Middelburg besloten tot de aanleg van een noodbrug naast de Langevielebuitenbrug. Binnenkort zal het langzame verkeer over deze brug dan ook meer ruimte krijgen, want B W van Mid delburg stellen de raad voor 101.000 gulden uit te trekken voor de aanleg van zo'n brug. De brug is echter niet bedoeld als definitieve oplossing voor het langzaam verkeer. Het is slechts tijdelijk, name lijk gedurende de periode dat de Langevielebuitenbrug zal worden gereconstrueerd. Het is de bedoeling dat de Lan gevielebuitenbrug in het kader van de aanleg van de toe- leidende wegen naar de noord-zuid tangent in 1980 zal worden vernieuwd. Daar het vernieuwingsplan voor de Langevielebuitenbrug ook voor het langzame verkeer een oplossing biedt - ze zal bestaan uit vier rijstroken - zal de noodbrug na de verbeterirtg van de Langevielebuitenbrug haar functie verliezen. Nadat de noodbrug is aangelegd en nog niet begonnen is met de werkzaamheden aan de Langevielebuitenbrug zullen de bruggen als volgt voor het verkeer bestemd zijn. Langevielebuitenbrug: de rijbaan voor het snelle verkeer, de trottoirs voor de fietsers en bromfietsers. De noodbrug is dan voor de voetgangers. Tijdens de vernieuwing van de Langevielebuitenbrug zal zich de volgende verkeerssitua tie voordoen: Langevielebuitenbrug: geen verkeer over de ze brug. De noodbrug is er dan voor de voetgangers, fiet sers en bromfietsers.

Scheldebode | 1978 | | pagina 1