Grote maritieme demonstratie van loodswezen en marine Rommelmarkt West-Souburg [DE RUITER Afscheid van wethouder deklapb Taptoe in Domburg C/S"/ -tfSZ Drs. P. in Middelburg Expositie Middelburgse schilders REKENMACHINES DE RUITER Beiaard concert Middelburg Expositie van tinnen voorwer pen V* AHOV UITGAVE: ZEE&RA WEEKBLADEN - TOTAAL OPLAGE 319.345 EX. DOMBURG - Het roemrijke Badhotel van Domburg, dat tot ver over de grenzen een grote reputatie heeft gaat sluiten. Op 3 sep tember sluit het hotel de deuren na 112 jaar. Het Badhotel ver dwijnt omdat het niet meer aan de eisen van de tijd voldoet. Er zijn allerlei plannen ge weest om het te mo derniseren en die zijn er nog, maar volgens de eigenaren van het Badhotel werkt de ge meente Domburg die plannen tegen. Kennismakingsaanbieding van Aristo sch WOENSDAG 9 AUGUSTUS 1978 - 28e JAARGANG C>«0 'u ebode] 201 Vragen over sluiting Badhotel Domburg Het Domburgse raadslid Don is het overigens niet met die beschuldigingen eens en heeft over de kwestie van het Badhotel vragen gesteld aan het gemeentebestuur van Domburg- Daarin dringt hij er bij het gemeentebestuur op aan om opening van zaken te geven. Zo vraagt Don onder meer of burgemeester en wet houders het eens zijn met de opmerking van president commissaris van Badhotel B.V. D.F.B. Hoegen of de door de raad aangebrachte beperkin gen in het bestemmingsplan Badhotel „dom en kortzichtig en schadelijk voor de Dom burgse belangen zijn". Als dit niet zo is, dan wil de heer Don dat het college dit ook naar buiten brengt. Is het college het wel met die opmerkingen eens dan vraagt hij zich af waarom burgemeester en wethou ders het raadsbesluit niet ter vernietiging hebben voorgedragen. VLISSINGEN - De Koninklijke marine en het Rijks loodswezen presenteren zich op 25 en 26 augustus in Vlis- singen met een aantal schepen, demonstraties van perso neel en materieel en twee tentoonstellingen. Het grootste schip dat deelneemt aan deze maritieme presentatie is de onderzeebootjager Hr. Ms. Zeeland, die nog eenmaal de provincie Zeeland bezoekt, voordat zij binnen afzienbare tijd na 23 jaar dienst uit de vaart gaat. Het schip is in het begin van de jaren vijftig gebouwd bij de Koninklijke Maatschappij ,,De Schelde". Het wordt vervangen door één van de nieuwe standaard fregatten van de Korte- naerklasse, die eveneens bij de Schelde in aanbouw zijn. De provincienamen verdwijnen uit de naamgeving van de nieuwe fregatten. WOONT U IN DIT GEBIED Oan behoort De Scheldebode iedere week UITERLIJK WOENSDAGAVOND in de brievenbus te zitten. Waarschuwt U ons a u b. ais U ons blad niet regelmatig of te laat ontvangt Tel 01184-19910. Naast Hr. Ms. Zeeland zul len een patrouillevaartuig, een opnemingsvaartuig, negen mijnenbestri j dingsvaartuigen en de Belgische mijnenveger Dufour in Vlissingen zijn af gemeerd. Het Rijksloodswezen zal met het lichtschip Noord- Hinder, drie betonningsvaar- tuigen en een loodsboot aan de presentatie deelnemen. Alle schepen zijn op beide dagen van 09.30 uur tot 17.00 uur te bezichtigen. Ook een rond vaart aan boord van een mij nenveger behoort tot de moge lijkheden. Demonstraties zullen wor den gegeven door de duik- en demonteergroep van de Ko ninklijke marine, leden van het Korps mariniers en vliegtuigen van de marineluchtvaart dienst. Op het terrein van de marinekazerne Vlissingen zal een tentoonstellingstent wor den ingericht, waarin behalve voor de Koninklijke marine ook ruimte is gereserveerd voor de Koninklijke Maat schappij „De Schelde,,, de Ko ninklijke Zuid- Hollandsche Maatschappij tot Redding van Schipbreukelingen, het mari ne-sanatoriumsfonds, het Contact Oud Mariniers afde ling Zeeland en het Zeekadet- korps Scheldemond. Het Rijksloodswezen zal een ten toonstelling inrichten op het (Binnen)-haven terrein. In verband met de te ver wachten drukte hopen de plaatselijke autoriteiten dat bezoekers zoveel mogelijk ge bruik zullen maken van het openbaar vervoer. Het NS- station ligt centraal ten op zichte van alle maritieme acti viteiten en de parkeermoge- lijkheden zijn beperkt. Bezoe kers komende uit de richting Zeeuwsch-Vlaanderen wordt MIDDELBURG - Op vrij dag 11 augustus treedt in Jon geren Centrum „Midgard" te Middelburg Drs. P. op. Drs. P. is van geboorte een Zwitser. Hij verhuisde in 1922 naar Nederland, waar hij in 1950 afstudeerde in de be- drijfs-economie. Na werk zaamheden op een research bureau was hij tien jaar copy writer, met name in Indonesië. Drs. P. heeft de laatste jaren enkele hits gemaakt, maar voor die tijd was hij in kleinere kring al bekend. Zijn talenten liggen vooral op het gebied van het creatief taalgebruik. Het optreden in Middelburg begint om 21.00 uur aangeraden - voor zover zij per auto zijn - deze achter te laten bij de veerpont in Breskens. MIDDELBURG - In de kunstzaal van boekhandel Van Benthem Jutting aan de Lange Delft 64 wordt de hele maand augustus werk tentoongesteld van de Mid delburgse schilders Annev.d. Velde, Piet van Schie en Frits van Til. In totaal hangen er zo'n 43 werken, waaronder verschillende pentekenin gen. WEST-SOUBURG - Ten bate van haar project in Bolivia organiseert Terre des Hommes, Middelburg, op zaterdag 12 augustus een rommvelmarkt op het Mar- nixplein in West-Souburg. Behalve voor „rommel" kan men daar ook terecht voor kin derspelen, een koffiekraam, een informatiekraam, een stekjesstand enzovoorts. De activiteiten beginnen om 10.00 uur 's morgens. Grote kollektie van bekende merken in voorraad bij: De Aristo M.16 met basisfuncties en geheugen. Normale prijs 65,- Nu slechts29,90 inclusief batterij en 2 jaar garantie. Paul Krugerstraat 55-57 VLISSINGEN 01184-12733 MIDDELBURG - Up don derdag 10 augustus aanstaan de wordt er op het carillon van de Abdijtoren te Middelburg een concert gegeven door Jo van Eetvelde, beiaardier van Lokeren in België. Het concert duurt van 19.30 tot 20.30 uur. Jo van Eetvelde studeerde or gel aan het Koninklijk Mu ziekconservatorium van Gent. De studie voor beiaard vol tooide hij aan de Mechelse beiaardschool. Zijn muziek studies heeft hij afgemaakt in Duitsland, Frankrijk en Italië. Hij Is naast beiaardier als do cent werkzaam aan het Bra bants conservatorium in Til burg. Hij geeft vele concerten en treedt ook regelmatig op voor radio en televisie. VLISSINGEN - Omdat wethouder Ch.J. Gillissen- Verschage niet meer terug komt in de Vlissingse gemeen teraad, biedt het gemeentebe stuur hem op vrijdag 1 sep tember een afscheidsreceptie aan. Die wordt van half 5 tot 6 •uur gehouden in de Burgerzaal van het stadhuis. Wethouder Gillissen-Verschage beheerde dé portefeuilles onderwijs, culturele-,jeugd-, sport- en oudheidkundieg zaken en nam ook de recreatie voor zijn re kening. Het is natuurlijk prachtig, vrienden, dat een raadslid zich in wil zetten voor de zwemge- noegens van de inwo ners, zoals het Borselse raadslid Mol. Maar of de suggestie die hij burge meester en wethouders van Borsele gedaan heeft nou zo gelukkig is be twijfel ik. Hij vindt na melijk dat de zogenaam de Schelphoek aan de Westerschelde moet worden ingericht als ty pische zwemplaats met duiktoren, zand enzo voorts. Want zo zegt hij, daar zwemmen toch al veel mensen. Volgens hem is er dui delijk behoefte aan een goede zwemgelegenheid omdat het zwembad van Heinkenszand veel te ver weg ligt voor veel dor pen. Met dat laatste ben ik het helemaal eens. Maar om nou het zwem men in de Westerschelde te gaan propageren lijkt me niet zo bevorderlijk voor de volksgezond heid. Ook dit jaar is er weer zo'n folder uitgebracht, waarin de kwaliteit van het Zeeuwse zwemwater onder de loep is geno men. En de Westerschel de kwam daarin weer heel slecht van af. Van Antwerpen tot Kruinin- gen is het water totaal ongeschikt om in te zwemmen. Dan komt er een stukje waarin het water zeer wisselend van kwaliteit is. Je weet dus nooit of het veilig is. En vervolgens wordt het af geraden om in het stuk van Borsele tot Vlissin gen te baden. Daarom lijkt het me niet verstandig dat juist van overheidswege een bad in het open riool zo als de Westerschelde wordt genoemd, te pro pageren. En hoewel ik duizend keer liever zwem in open water, wordt het mis schien toch weer eens tijd om de plannen voor een zwembad centraal in de gemeente Borsele, in Ovezande dus, boven water te halen. Vooral voor de jeugd van de dorpen aan de Wester schelde, zoals Borsele, Oudelande en Elle- woutsdijk is het naar Ovezande belangrijk minder ver en minder gevaarlijk fietsen dan naar Heinkenszand. In ieder geval zullen ze mij de komende weken ook al breng ik dan mijn vakantie in deze con treien door, niet zien zwemmen in de Wester schelde. De Ooster- schelde lijkt me veiliger. ARJAON Grote Kerk Veere: 'n geschiedenisboek VEERE - De Stichting Delta Cultureel die de afgelopen jaren heel wat culturele manifestaties in de Grote Kerk van Veere heeft georganiseerd, heeft nu een brochure uit gebracht over diezelfde kerk. De brochure is samengesteld door ds. P. Fagel en dr. C. A. van Swigchem. In het boekje worden niet vens, nodig voor herstel in ou- alleen de historische gegevens vermeld, maar gaat dr. Van Swigchem ook in op de toe komst van het gebouw. „Zal het gebouw t.z.t. wor den teruggebracht in de oor spronkelijke toestand? Dat is niet de bedoeling", aldus dr. Van Swigchem, die stelt dat niet alleen de financiën een struikelblok zouden kunnen vormen. Hij geeft nog twee an dere redenen waarom het niet wenselijk is de Grote Kerk in de oude toestand terug te brengen: „Men zou in belang rijke mate moeten gaan fan taseren, want -diverse gege- ren achtergelaten. Het gaat niet op om passages uit dit boek te schrappen of er hoofd stukken uit weg te scheuren om dit beeld van het boek nog maar even te gebruiken. Het is dan ook de bedoeling om het historisch verhaal compleet te laten zoals het nu is". En dat historisch verhaal is te vinden in de brochure: „De geschiedenis van de Grote Kerk". de vorm, ontbreken. Welnu, naar de mening van tegen woordig zou het niet juist zijn om op die manier een quasi oud gebouw te gaan maken, waar van de vormen voor een deel gebaseerd zouden zijn op gis sing, wellicht op vergissing. Een tweede reden is eigenlijk zeer voor de hand liggend: het gebouw vormt als we de histo rie van de kerk zelf en van Veere kennen, als het ware een geschiedenisboek, waaruit de geschiedenis afleesbaar is. El ke periode die het heeft door gemaakt, vormt in een boek een hoofdstuk, heeft zijn spo- DOMBURG - Op vrijdag 11 augustus wordt in Dom burg weer een grote taptoe gehouden. Verleden jaar werd een dergelijk evene ment voor de eerste keer georganiseerd en men overweegt nu een taptoe jaarlijks terug te laten ko men. De WV-Domburg organi seert de taptoe. De medewer kers zijn de plaatselijke brass band Apollo, de Deltaband uit Vlissingen. het juniorenkorps Johan Friso uit Middelburg en showband Juliana uit Middel- .burg met majorettenpeloton. De show begint om 8 uur op het vroegere sportveld. Daar voor maken alle korpsen een muzikale rondgang door het dorp. Vanaf het Schuttershof trekken ze langs verschillende routes naar het taptoeterrein. MIDDELBURG-Van 12 tot en met 28 augustus wordt er bij woninginrich ting Gabrielse in Middel burg een tin-expositie ge houden van de Tinnen Kroeze uit Goes. Liefheb bers kunnen daar verschil lende exclusieve stukken zandgegoten tin bewonde ren. Zo is er onder meer een schaakspel, en een wandlamp die speciaal voor de Tinnen Kroeze zijn ontworpen. Daar naast zijn er ook verschillende kleine voorwerpen, allemaal met de hand gemaakt. De ex positie is dagelijks open en gratis te bezichtigen.

Scheldebode | 1978 | | pagina 1