Donderdag a.s. afsluiting Vrijwilligers maakten speelstad tot een groot succes U Presentatie Zeeuwse klederdrachten in Veere de klap Zomertentoonstellingen te Hoogelande Dinsdag 1 augustus Vara's lijn drie davert door Zeeland Rommel - markt Meliskerke M^v c< ZEE\>' UITGAVE: ZEEBRA WEEKBLADEN - TOTAAL OPLAGE 319.345 EX. Arnemuiden "aPr w m Samenzang en orgelspel in Serooskerke Orgelconcerten „Paddington" Zeeland Route Zoekplaatje DE SCH WOENSDAG 26 JULI 1978 - 28e JAARGANG EBODE 201 VLISSINGEN - Ook dit jaar is Speelstad weer een daverend succes geworden. Gemiddeld waren er tijdens dit tiendaagse evenement vijfhonderd bezoe- kertjes, die zich vol enthou siasme wierpen op het timme ren van hutten en piratenbo- ten, koken, verven en allerlei spelletjes. Het succes van Speelstad is vooral te danken aan de grote inzet van de vrijwilligers, die steeds weer voor de kinderen klaar stonden om hen te helpen bij of wat leiding te geven aan de diverse activiteiten. Ook andere factoren hielpen Speelstad tot een succes te ma ken. Het weer was gunstig. Er waren weliswaar enkele flinke regenbuien, maar de grote tent bood een goede en gezellige schuilplaats. Dank zij het weer zijn de ballonnen, die bij de opening van Speelstad 78 wa ren opgelaten, naar zuidelijke streken gedreven, hetgeen MELISKERKE - Op zater dag 29 juli wordt er voor het derde achtereenvolgende jaar een rommelmarkt georgani seerd door de plaatselijke schietvereniging. Vijf jaar geleden heeft deze schietvereniging een eigen schietaccommodatie gebouwd. Natuurlijk heeft dit de nodige onkosten met zich meege bracht. Men kwam op het idee deze schietaccommodatie te financieren met het geld, dat verdiend wordt op de rom melmarkt. De afgelopen twee jaar bleek dit een enorm succes, zowel voor'het publiek als voor de or ganisators. Dit jaar is het de bedoeling, dat de rommel markt wat uitgebreider zal zijn dan voorgaande jaren. Er zal een bazaar zijn en bo vendien een schiettent, een ballengooientent, een rad van avontuur en een grabbelton voor de kleintjes. Verschillen de plaatselijke winkeliers zul len met een kraampje op de markt verschijnen, wat het ge heel dubbel gezellig zal maken. bleek uit de kaartjes, die zijn teruggestuurd uit Zeeuws- Vlaanderen en België. Natuurlijk verloopt niet al tijd alles geheel vlekkeloos. De kinderen moesten er steeds op attent gemaakt worden, dat ze moesten oppassen niet in spij kers te trappen. Dit gebeurde op een leuke wijze door middel van een aparte jingle via de Speelstad Radio. Het hout, dat werd gebruikt in Speelstad, was voor een ge deelte beschikbaar gesteld door de organisators van het Middelburgse jeugdvakantie- werk. Dit was natuurlijk een erg leuk gebaar. Hout is im mers de belangrijkste grond stof voor het doen slagen van Speelstad. Op hun beurt geven de Speelstadorganisators het hout weer door aan hun colle ga's in Arnemuiden. Ook deze Speelstad heeft de organisators veel geleerd. Zo zou men bij de volgende Speelsteden meer vrijwilligers moeten aantrekken om be paalde activiteiten vlotter te laten verlopen. Ook zou men de volgende Speelstad goedkoper vervoer moeten regelen voor hen, die verder weg wonen. Deze zeer geslaagde Speel stad wordt natuurlijk afge sloten met een grandioze slot- avond op donderdag 27 juli. In Souburg treedt 's avonds de isss WOONT U IN DIT GEBIED Vfowwt-npoid' r Oo!^> aoeue ®Oo»W>u'<; Se'oo-.tv.i' •Aaqlefce'ht» I m Grf-.U'nq*' G,1f .Si 'l MnlrtfU (5) A KouOgMtk* Si Joosi.ind Dan behoort De Scheldebode iedere week UITERLIJK WOENSDAGAVOND in de brievenbus te zitten. Waarschuwt U ons a u b. als U ons blad met regelmatig of te laat ontvangt Tel 01184-19910. SEROOSKERKE - Op don derdag 27 juli aanstaande zal in de gereformeerde kerk te Serooskerke een samenzang- avond gehouden worden onder leiding van Jan van den Driest. Het orgel wordt bespeeld door Frans van Tilburg. De avond begint om 20.00 uur. Aan de uitgang zal een collecte gehouden worden ter bestrijding van de kosten. band „One Eyed Head" uit Middelburg op. Er zal een kampvuur zijn, waarop stok brood wordt gebakken. Bo vendien wordt er een demon stratie gehouden met honden van de gemeentepolitie van Vlissingen en Middelburg. Ook in Vlissingen is er een grote eindavond op 27 juli, maar het programma hiervan moet een verrassing blijven. De entree prijs voor deze avonden is 1,50. Ook de ouders van de Speelstadpiraatjes zijn van harte welkom. Op 15 augustus Wordt er een foto- en diashow gebracht in het Scheldekwartier. De foto's en dia's zijn door de kinderen zelf gemaakt. Ouders en kin deren kunnen op die dag alles nog eens opnieuw beleven en terugdenken aan de zeer ge slaagde Speelstad '78. VEERE - Op vrijdag 28 juli aanstaande wordt er in de Grote Kerk in Veere een kle- VLISSINGEN - Op donder dag 27 juli aanstaande wordt er wederom een orgelconcert gegeven in de Sint Jacobskerk te Vlissingen. De organist is Bram Beekman uit Middel burg. Dit concert is één van de marktconcerten, die in de zo mer in Vlissingen worden ge houden. Deze marktconcerten dragen een informeel karakter en zijn gratis toegankelijk. Men kan tijdens het concert wat in de kerk rondlopen, maar ook gaan zitten luisteren, al naar gelang men het pret tigst vindt. Op 27 juli zal Bram Beekman onder andere werken ten ge hore brengen van J.S. Bach en W.A. Mozart. derdrachtenshow gepresen teerd door mevrouw M. de Ja ger-de Pagter uit Domburg. De show begint om 20.00 uur. Er zullen ongeveer veertien groepjes getoond worden van ongeveer 1850 tot heden. Er wordt een zeer duidelijke uit leg bij gegeven. Vorig ,jaar trok deze show ontzettend veel be langstellenden. Vooral voor hen, die niet zo bekend zijn met de Zeeuwse gebruiken en voor toeristen zal het een interes sante avond worden. Ook voor hen, die wel op de hoogte zijn met de Zeeuwse klederdrachten zal het echter een leuke avond worden, om dat het veel herinneringen zal oproepen. De entreeprijs bedraagt 3,50 per persoon. De kaart verkoop vindt plaats aan de kerk. Kaarten zijn ook in de voorverkoop te verkrijgen. Zo, vrienden, het lijkt erop dat in Zeeland in ieder geval geen zuide lijke toestanden gaan ontstaan. Nou hebben we daar het weer ook niet voor, maar waar ik het over heb zijn de reclame borden. Het provinciaal bestuur heeft besloten dat er hier heel kalmpjes aan moet worden gedaan met reclametoestanden langs de weg. En dat be tekent dat wat er nog over is van het Zeeuwse landschap in ieder geval niet ontsiert gaat wor den door schreeuwerige reclameplaten. Ik herinner me bij voorbeeld van een vakantie in Italië, dat het daar heel anders is. Als je als automobilist daar alle aanprijzingen zou moeten lezen kom je niet ver, daar ben ik zeker van. Over het parkeer probleem in Goes is al heel wat gezegd. Auto mobilisten klagen over het gebrek aan parkeer ruimte het hele jaar door. En nu in de vakan tie is het helemaal moei lijk om een auto kwijt te raken, vanwege de hor den toeristen die even eens met auto's de stra ten bevolken. Maar het is toch wel een trieste zaak, dat daar ook de gehandi capten de dupe van wor den. Want de gemeente Goes is zo vriendelijk geweest om op verschil lende plaatsen verlaagde stoepen aan te brengen, zodat invaliden met hun wagentje gemakkelijker die hindernissen kunnen nemen. Alleen ze hebben er niet zoveel aan, want de automobilisten zetten ook voor die plaatsen rustig hun auto's weg. En wat mij betreft kan daar best wel eens tegen opgetreden worden door het bevoegd gezag, om het eens netjes te zeggen. En voor de rest, vrien den, is het vakantietijd en dus al komkommer wat de klok slaat. Nog erger zelfs, want de komkommers in mijn tuin doen het dit jaar van geen kanten, ARJAON HOOGELANDE - Van 27 juli tot 8 augustus aanstaande zijn er in de kapel van Sint Maarten in de ontvangst ruimte twee tentoonstellingen te zien. Eén van Greetje Don^ ker met collages van stoffen en één van Marten Molema met gouaches. F090 Zowel Greetje Donker als Marten Molema hebben een balletcarrière gemaakt. Greetje was solodanseres bij de balletten „Florrie Rodrigo", „Het Ballet der Lage Landen" en het „Seapinoballet". Toch heeft zij het ballet grotendeels vaairwel gezegd om zich toe te kunnen leggen op het maken van collages. In haar werk ko men vooral veel bloemen, vo gels en vissen voor. Kleur en lijn spelen een zeer belangrijke rol in haar werk. Marten Molema heeft ook een succesvolle balletcarrière achter de rug en wel bij het „Ballet der Lage Landen", het „Nederlands Operaballet" het „Seapinoballet" en het „Ne derlands Danstheater". Ook is hij balletmeester geweest bij diverse balletten. Naast zijn huidige beroep als docent bij de dansvakopleiding van het Koninklijk Conservatorium te Den Haag houdt hij zich vooral bezig met het maken van goua ches. Dit maken van gouaches heeft hij zichzelf geleerd en met groot succes. In zijn werk is altijd wel een vorm van „theater" terug te vinden. De tentoonstellingen zijn ie dere dag, behalve op maandag, van 13.00 uur tot 17.00 uur te bezichtigen. VLISSINGEN - Vanwege het grote succes van vorig jaar heeft de VARA besloten op nieuw met de VARA Lijn Drie Bus door het land te trekken. De start van dit zomerradio- evenement zal dit jaar in Zee land plaatsvinden op 1 au gustus. 1977 besloot de VARA een nieuw experiment te wagen. Enkele VARA-dj's van Hil versum 3 trokken met een bus het land door en verzorgden al rijdende de VARA-dinsdag op Hilversum 3. Verschillende delen van ons land zijn tden bezocht en over al werd de bus met groot en thousiasme begroet. De be doeling was om de luisteraars van de populaire muziekzen der nu eens in contact te bren- Uitgebreide kollektie Schrijfartikelen kleurboeken, postpapier etc. bij EHruiter Paul Krugerstraat 55-57 VLISSINGEN 01184-12733 gen met de radio. Omdat nu eenmaal niet alle luisteraars naar Hilversum kunnen ko men, bedacht de VARA dat het aardig zou zijn om de radio naar de luisteraars te brengen. Ook de organisatoren hebben ervan genoten, maar toch wa ren er verschillende dingen vorig jaar niet tot ieders be vrediging verlopen. Dat zou natuurlijk ook te mooi geweest zijn. Men had slechts een korte voorbereidingsperiode gehad en men had met zo iets totaal nieuws nog geheel geen erva ring. Bovendien heeft men vorig jaar niet elke provincie kunnen bezoeken wegens tijdgebrek. Al met al redenen genoeg om het dit jaar weer te doen en ge bruik te maken van alle opge dane ervaringen van het vorige jaar. De keus om te starten is ge vallen op Zeeland. Vorig jaar is men namelijk niet in Zeeland geweest en bovendien is Zee land als toeristische trek pleister een leuke provincie om zo'n zomerprogramma te be ginnen. Np Zeeland volgen er nog vijf routes, namelijk over de Veluwe, door noord-oost Brabant, Friesland, Zuid- Limburg en tenslotte Amster dam, waarbij de Firato een belangrijke plaats in het pro gramma zal innemen. In de bus rijden drie dj's (disc-jockey's) mee, gekleed in VARA T-shirts en jacks, te weten Willem van Beusekom, Alfred Lagarde en Felix Meur- ders. Zij zijn belast met het aankondigen van de platen en het maken van interviews met verschillende mensen, die de bus onderweg tegenkomt. Al rijdend zal er naast muziek en interviews ook aandacht be steed worden aan de actuali teiten, zowel algemeen als re gionaal. De krantenbespre king van Bas Linders speelt daarbij een belangrijke rol, omdat hij tijdens VARA's Lijn Drie niet alleen de landelijke ochtendbladen zal behande len, maar ook de regionale bla den. Behalve de Zeeuwse problematiek komt ook zoveel mogelijk de Zeeuwse folklore aan bod, waardoor de luiste raars wat nader kennis kunnen maken met Zeeland. De route door Zeeland met VARA's Lijn Drie Bus begint in Cadzand om ongeveer 7.00 uur. Vandaar rijdt de bus via Groede naar Breskens, alwaar men met de boot van 7.55 uur naar Vlissingen vaart. In Vlis singen aangekomen zet de bus koers naar de Boulevard. Er wordt aandacht geschonken aan het windorgel, ook hoopt men een bezoekje te kunnen maken aan het Loodswezen. Via het Bellamypark en een bezoekje aan het Stedelijk Museum gaat de bus richting Zoutelande, dat men langs de B-wegen hoopt te bereiken. Vanuit Zoutelande gaat de bus naar Westkapelle. Hier zal men om ongeveer 11.00 uur aankomen. De radio-activi teiten worden dan van de bus verplaatst naar ae camping 't Vroon in Westkapelle. Hier wordt van 11.00 uur tot onge veer 12.30 uur een grandioze campingshow gehouden, die wordt gepresenteerd door Frits Spits en Margriet Eshuis (zangeres van de groep Luci fer). Er zullen ongeveer zeven ar tiesten optreden. Gedurende de hele cyclus programma's zullen er in de campingshow enkele vaste onderdelen zijn: een optreden van het Natio naal Hekelcabaret, dat zowel de regionale als de algemene actualiteit belicht; een artiest, die wat op de achtergrond is geraakt (in Zeeland zal dat Armand of Anneke Grönloh zijn), een Belgische trouba dour (in Zeeland zal dit Ivan Heylen zijn) en als afsluiting van de campingshow een community-singing- en -playing. Alle campinggasten worden daartoe uitgenodigd met eigen muziekinstrumenten of wat daar voor door kan gaan mee te spelen en te zingen met de ar tiesten. Op 't Vroon komen ook nog de Cats en het duo Wilson en Henry (ex-leden van Luci fer). Om ongeveer 12.30 uur klimt men dan weer in de bus"en zet men koers naar Middelburg, alwaar men het bekende „Zoekplaatje" zal spelen. De bus rijdt bij de kandidaten langs. Om niet in het verkeer ver stopt te raken heeft Lijn Drie zich van de medewerking van de Middelburgse politie verze kerd. Een ieder, die nog mee wil doen met Zoekplaatje en in Middelburg woont kan zich opgeven bij: VARA Zoek plaatje, Postbus 175, Hilver sum. Zoekplaatje duurt tot on geveer 14.30 uur. Daarna rijdt de bus naar Veere, Vrouwen polder, Oostkapelle en Dom burg. In Domburg is tevens het ejndpunt van die dag '5 De bus heeft dan 62 kilome ter afgelegd. In het Badpavil joen wordt van 16.30 uur tot 18.00 uur een gratis toeganke lijk popconcert gegeven, waar twee Nederlandse popgroepen zullen optreden, namelijk Partner uit Limburg en Park- lane uit Amsterdam. Ook het programma Pop- donder-plus komt op 1 au gustus uit Zeeland. Het wordt van 21.02 uur tot 22.55 uur rechtstreeks uitgezonden van uit het jongerencentrum „De Beuk" aan de Herengracht te Middeibuig. Gedurende de gehele dag loopt een Rode Draad. Dit is het Vers Drie Gebeuren. Dit is een slagzin-rijmelarij-wed strijd, waar elke luisteraar aan mee kan doen. Het rijmpje moet drie of vier regels lang zijn en de woorden VARA's Lijn Drie moeten er in voor komen. Op een bon, die in de regionale kranten en in de VA- RA-gids staat moet het rijmpje of de slagzin worden ingevuld en opgestuurd worden naar VARA, Postbus 175, Hilver sum. Men kan echter ook met de bon langs de Lijn Drie route gaan staan om de bon af te ge ven aan de dj's in de bus. Er zijn leuke prijzen mee te ver dienen, zoals VARA Lijn Drie T-shirts, grammofoonplaten en twee radio-cassette-recor- ders. Alle inzenders dingen te vens mee naar de hoofdprijs, een prachtige stereo-installa tie. Aan het eind van de Lijn Drie rit op dinsdag 5 septem ber wordt op de Firato te Am sterdam de winnaar bekend gemaakt. Al met al belooft dinsdag 1 augustus een gezellige Zeeuwse radio-dag te worden

Scheldebode | 1978 | | pagina 1