de klap „Hel is kunst geworden om je als fietser te handhaven" ENWB wil alsnog gedenksteen plaatsen Folkloristische dag Orgelconcert Feike Asma Serooskerke R:„e_y REISGIDSEN UITGAVE. ZEEBRA WEEKBLADEN - TOTAAL OPLAGE 319.345 EX. WOENSDAG 12 JULI 1978 - 28e JAARGANG Oost -Souburg Pre statieloop in Westkapelle Programma Vlissingen WEGENKAARTEN Soeelstad in Vlissingen en Souburg in teken van piraterij Al is het toeristensei zoen dan lang niet, wat het volgens de VVV zou moeten wezen, vrienden, aan de vakantie evenementen die overal worden georganiseerd zou je dat niet zeggen. De balonwedstrijden, bra- deries, autopuzzeltoch- ten, dansavonden, wan deltochten en oude am bachten vliegen de pan uit. Elk dorp dat enige toeristen binnen bereik heeft, organiseert wel wat. Maar of de vakan tiegangers daar altijd even blij vandaan komen is de vraag. Zoals in Veere bij voorbeeld waar een schapenscheerdersfeest werd gehouden. Nou ja feest, voor de schapen die door twee kennelijk, niet zo handige scheer ders onderhanden wer den genomen zeker niet, zoals de heer Haverman van de dierenbescher ming zelf heeft geconsta teerd. Gealarmeerd door allerlei telefoontjes ging hij ook eens bij dat fes tijn kijken. En daar zag hij verschillende scha pen met bloederige won den omdat de schapen scheerders de wol kenne lijk niet helemaal van het vel konden onder scheiden. Dat het anders kon bewees een derde schapenscheerder die de dieren puntgaaf aflever de. Maar een schapen scheerdersfeest kun je zoiets toch niet meer noemen. Het lijkt me dan ook zaak om voor een demonstratie van oude ambachten, zoals het schapenscheren toch ook is mensen aan te trekken die hun ambacht kennen. Trouwens in zo'n va kantieperiode, waarin we ondanks de kou, de regen en de zomergriep toch zitten, kun je rare gedachten krijgen. Want je ziet natuurlijk hier en daar toch vreemd volk rondlopen. Even dacht ik van de week dat een Russische astronaut zich op de Bevelandse dijken verpoosde. Van een af stand leek de vreemde fi guur met glazen bol over zijn hoofd, op een vrij klein model tractor met vreemde apparatuur daar werkelijk op. Dich terbij gekomen bleek het gewoon een Bevelandse boer te zijn. die gif had te spuiten. De tijd van zeis, sikkel en schrepel is toch definitief voorbij ARJAON VLISSINGEN - Van maandag 17 tot en met vrijdag 28 juli wordt ook dit jaar weer Speelstad georganiseerd in Vlissingen en Oost-Souburg. Iedere dag is er voor de kin deren een heleboel te doen, behalve in de week-ends. Dit jaar staat Speelstad in het licht van de piraterij, wat tot uitdrukking komt in vele activiteiten. In voorgaande jaren werd Speelstad georganiseerd door SKW (Sociaal Kultureel Werk). Omdat Speelstad een intensieve voorbereiding eist kon SKW het dit jaar niet doen en heeft de Commissie Beraad- jewel (een onderdeel van de stichting culturele gemeen schap) de organisatie van Speelstad op zich genomen. Er is veel hulp geboden door men sen, die in het verleden Speel stad hebben georganiseerd. De verantwoording ligt bij erva ren mensen in het sociale werk. Veel vrijwilligers hebben zich al aangemeld en hebben leuke programma's ontworpen. Speelstad zit echter nog steeds te springen om medewerkers vanaf zestien jaar. Ieder, die wil meehelpen kan telefonisch contact opnemen met de orga nisators. Voor Vlissingen is het telefoonnummer: 12207 en voor Oost-Souburg is het: 64955. Speelstad wordt dit jaar ge houden op twee terreinen. In Vlissingen wordt het gehouden op het sportveld achter de brandweerkazerne. In Oost- Souburg wordt het terrein ge bruikt aan de Zuiderzeestraat bij de watertoren. De entree prijs is dit jaar aanzienlijk lager dan voorheen. Was het in voorgaande jaren f 2,50, dit jaar zal het slechts f 1,50 zijn. Speelstad is voor kinderen van zes tot twaalf jaar. Voor kinde ren van vier tot zes jaar is er een kleuterdorp georgani seerd. Het Kleuterdorp wordt ge woon geopend op het terrein met het oplaten van ballonnen en de eigenaar van wie de bal lon het verst komt wint. Ook in kleuterdorp zijn enkele dage lijkse activiteiten: stokbrood bakken, koken, vertelhoek en poppentheater Houtje Touw tje. Verder zijn er diverse spe lactiviteiten. Erg leuk voor de kleintjes is Harry Boer, die spreekt met Sjors Sukke- laarnde knapste pop ter wereld op woensdagmiddag 26 juli. Op donderdagmiddag 27 juli is er een leuk eindspel. Ook hier zijn vele activitei ten georganiseerd, zowel voor de kleuters als voor de oudere' kinderen. De dagelijkse activi teiten van Speelstad zijn: han denarbeid, boetiek, krant, leeshoek, bar, volksdansen, huttenbouw, koken, stokbrood bakken. Eerste week: maan dagmorgen opening om half- tien op het Midden Hof. Verder zijn er gedurende deze week al lerlei excursies naar Fort Rammekes, Marine en het mu seum. Op woensdag wordt er een verhaal voorgelezen en mogen de kinderen het verhaal naspelen. Op vrijdag is er een voorstelling van het poppent heater Parcival en een disco show met feestelijke activitei ten. In de tweede week is er op maandag een demonstratie handboogschieten. Op dinsdag wordt er een opdrachtentocht georganiseerd. Op donderdag avond is er een gezellige eind- avond voor de kinderen en hun ouders. Er zal een optreden zijn van de band „One eyed head" en er wordt een politie hondendemonstratie gegeven. Die nacht mogen de kinderen blijven slapen in hun zelfge bouwde hut. SEROOSKERKE - De orga nist Feike Asma is aanstaande donderdagavond in de Gere formeerde kerk van Seroos kerke te beluisteren. Het orge lconcert begint om acht uur met door Feike Asma gecom poneerde koraalbewerkingen. Op het programma staan ver der: „Aria mit Variationen" van G.F. Handel, „Choralvor- spiele" van O. TXirke en S. Karg-Elert, „Sonate over het koraal" van S. de Lange sr., „Cathedral Suite" van Gordon Young, „Elévation" van L. Boëllmann en „Fantasie over het koraal" ten slotte van Feike Asma. WOONT U IN DIT GEBIED Kinderen spelen clowntje een beeld van Speelstad in Vlissingen vorig jaar VLISSINGEN - Op vrijdag 14 juli a.s. houdt de V.V. de Noormannen in samenwerking met V.S.V. Marathon uit Vlis singen een prestatieloop over vier en acht kilometer. De start vindt plaats om 19.30 uur bij het Kasteel van Batavia te Westkapelle. In schrijven kan men vanaf 18.00 uur tot een kwartier voor de start in Kasteel van Batavia. Het inschrijfgeld bedraagt voor de vier kilometer 1,50 en voor de acht kilometer f 2,50. Ook in het Souburgse kleu terdorp zijn er dagelijkse acti viteiten zoals stokbrood bak ken, waterbak, zandbak, klim- rek, schommelen, handenar beid, voorlezen, verkleden, timmeren. In de eerste week worden er bovendien nog tekenfilms ver toond, er is op donderdag een sport- en speldag en op vrij dagmiddag is er een voorstel ling van poppenkast Parcival. In de tweede week is er op dinsdag een winkeltjesdag en op donderdagmiddag zal er ter afsluiting een optreden van een groep of een artiest. wSi Joosirfnd -SooButq De opening van Speelstad in Vlissingen vindt aanstaande maandag plaats op het Bad- strand om 9.30 uur, waar een schip met piraten zal landen. De kinderen verkleden zich op het strand als piraten en gaan dan in optocht door de stad naar het speelterrein. Er zijn in Speelstad een aantal dage lijkse activiteiten: hutten- bouw, handvaardigheid, stok brood bakken, koken, boetiek, speelstadkrant maken, excur sies onder andere naar de ma rine, het gemeentemuseum, Sint Jacobstoren (de kinderen zijn verzekerd). Er is ook nog een bijzondere attractie. In samenwerking met Foto Ver- schoore en Kodak wordt er een diawedstrijd gehouden. De kinderen krijgen voor een aan tal dagen een camera te leen en mogen twintig dia's maken. De beste dia's worden bekroond. Op donderdagavond 27 juli wordt er een feestelijke eind- avond gehouden voor de kin deren en hun ouders. Dan behoort De Scheldebode iedere week UITERLIJK WOENSDAGAVOND in de brievenbus te zitten Waarschuwt U ons a.u.b. als U ons blad niet regelmatig of te laat ontvangt. Tel 01184-19910. MIDDELBURG - Het is een kunst geworden om je als fietser anno 1978 te handhaven. Het fietsen zelf is boven dien een zaak van esthetische schoonheid, aldus de ENWB in een verzoek aan de gemeenteraad van Middelburg, waarin toestemming wordt gevraagd een gedenksteen te mogen plaatsen in het Podio del Mondo per l'Arte (In de Graanbeurs op het Damplein in Middelburg). MIDDELBURG - Het ringrijden vormt het be langrijkste bestanddeel van de folkloristische dag die morgen in Middelburg gehouden wordt. Op don derdag 10 augustus vindt nogmaals een folkloristi sche dag plaats. Om tien uur starten de wedstrijden op het Molenwater. Belangstellenden kunnen errin- grijders met versierde sjezen in Walchers kostuum aan het werk zien en rindrijders te paard. In beide categorieën is een wisselbeker te winnen, terwijl er voor de best versierde sjees en het best geklede paar ook bekers te winnen zijn. In de middagpauze, van een tot twee uur, gaan alle deelnemers in optocht door de stad, voorafgegaan door de showband Johan Friso. De prijzen worden 's avonds om acht uur uit gereikt in de Middelburgse schouwburg. Al op maandag 1 mei had de afdeling Zeeland van de wiel- rijdersbond, overigens zonder toestemming te vragen, de ge denksteen in de Graanbeurs geplaatst. De initiatiefnemer van het Podio del Mondo, Ma- rinus Boezem, had er echter geen bezwaar tegen. Hij wilde wel dat de steen verplaatst zou worden, omdat op die plaats al een ander kunstwerk gepland was. De gemeente Middelburg heeft de steen op de vrijdag erna niet verplaatst maar ver wijderd. In een brief aan de ENWB schrijft het gemeente bestuur echter dat het een ver zoek tot herplaatsing in wel willende overweging zal ne men. De bond verwacht dan ook een positief resultaat van het nu gedane verzoek. De steen die de bond geplaatst wil zien heeft ooit dienst gedaan als fietsparkeertegel. De Middelburgse kunst schilder Piet Rijken heeft er een kritisch-realistisch kunstwerk van gemaakt: op de steen is met witte verf een rij wiel geschilderd, alsmede de letters „ENWB" en anno 1978". anno 1978 naar: VLISSINGEN- dreigende luchten komend vanuit zee hebben het plezier van strand-, zee-en zonliefhebbers aardig vergald. De foto toont een uitgestorven Vlissings strand, karakteristiek voor de zomer 1978. Althans tot nu toe, want in de komende twee maanden kan nog veel goed gemaakt worden. Paul Krugaratraat 55-57 VLISSINGEN 01184-12733 In Souburg traden vorig jaar de minstrelen Robert en Anja van Lint op

Scheldebode | 1978 | | pagina 1