HH DE KLERK „Recreade activiteiten voor kinderen tijdens vakantie h Expositie Biologisch Museum over Oosterschelde Ronde van Midden- Zeeland kost f50.000/ Jac. Hanegraaf nieuwe leider IN BEROEPSSCHRIFT AAN DE RAAD VAN STATE ENWB bepleit vernietiging raadsbesluit verbindingsweg Show historische kleding in Grote Kerk van Veere Judith Terlinghen zingt in Midgard Badritten op Walcheren en Noord- Beveland Atletiek Reclame Westkapelle krijgt koop avond op vrijdag MENU D'AMIS Terminus ZEEBRI ZEEBR ZEEBRi ZEEBRA ZEEBRA ZEEBRA EMENT 3MENT ÜMENT jEMENT ASEMENT KLASSEMENT Vlissingen: Spuistraat 6, tel. (01184)17720 Orgelconcert in Vrouwen polder Film van Ome Willem in Middelburg proftoer Orgelconcert Klaas Mulder Ub SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 12 JULI 1978 213 De opruiming is van 13 juli t/m 3 augustus! Onverbiddelijke bestseller! "'Hlh'l'l |iil||]g|pla Deze stijlvolle zitcombinatie past in elk interieur. Bekleed met decoratieve brede ribcord in verschillende kleuren leverbaar. Driezitsbank tweezitsbank m m Compleet 2450.- VEERE In de Grote Kerk van Veere zullen dit seizoen twee kledingshows te zien zijn. Aan het eind van het sei zoen een show van Zeeuwse costuums, zoals die ook vorig jaar te zien is geweest, en aanstaande vrijdag een show van historische costuums Het gaat om kledingstukken zoals die gedragen werden in de periode van 1300 tot nu en de daarmee samenhan gende modeverschijnselen. De kleding wordt getoond door mevrouw A.K. de Priester-Gubbels uit Oost-Souburg. Zij begint vrijdagavond met een inleiding over de ontwikke ling van de kleding, wat in een bepaalde tijd wél mocht en wat absoluut niet. Ook de invloed van de maatschappij en bepaalde gebeurtenissen op de mode komen ter sprake. Vooraanstaande personen hadden hun invloed op de maat schappij, maar ook op de kleding; mindere goden imiteer den hun graag. Kleding is ook gebonden aan het karakter van een plaats of streek. In het tweede deel van de show worden de kledingstukken getoond, waarbij mevrouw De Priester-Gubbels een en ander uitlegt. De show begint om acht uur. VLISSINGEN - Zowel voor de eigen bevolking als voor de toeristen heeft het SKW Vlissingen voor de komende weken een serie activiteiten op stapel staan onder de naam Recreade" Het programma, vooral af gestemd op kinderen, speelt zich af in en rond het Wolters- huis aan de Hogeweg 103/105 en ziet er als volgt uit: Woensdag 12 juli 20.00- 23.00 uur: filmprogramma over Zeeland in het Wolters huis. Men draait de volgende films: Er zijn nog Zeeuwen, Waar de zee het land ontmoet, Het verdronken land van Saaf- tinghe. Toegang voor alle leef tijden bij betaling van 75 cent. Donderdag 13 juli: 9.00- 12.00 uur kinderopvang; 14.00-16.00 uur Spelenmiddag in Het Woltershuis voor de jeugd van 5-12 jaar. Toegang: 75 cent. Vrijdag 14 juli: 9.00-12.00 uur kinderopvang voor twee tot vijfjarigen in de peuter speelzaal onder leiding van een gediplomeerd kinderverzorg ster. De kosten zijn 1,50. 20.00-23.00 uur Kampvuur aan het strand. Vertrek vanaf het Woltershuis. Toegang vrij. VLISSINGEN-Ook dit jaar organiseert M.A.C. De Zeeu wen weer in samenwerking met de VWs op Walcheren en Noord-Beveland enkele bad ritten. Ook mensen, die nog nooit aan een puzzeltocht of autorally hebben meegedaan, kunnen aan zo' n badrit meteen gerust hart deelnemen, omdat het vooral om de gezelligheid gaat. De ritten zijn allemaal onge veer 35 tot 40 kilometer lang en worden gereden volgens een bepaald reglement, dat wordt uitgereikt bij de inschrijving en speciaal is opgesteld voor de badritten. Voor elke deelnemer is er een-leuke prijs te winnen. De eerstvolgende badrit vindt plaats op donderdag 20 juli te Koudekerke en wordt uitgezet door Paul Wijkhuis. Men kan zich laten inschrijven in café Huvers aan de Galgeweg vanaf 19.00 uur. De daaropvolgende badrit ten zullen plaatsvinden op maandag 24 juli te Westkapel- le, op woensdag 26 juli te Vlis singen en op vrijdag 28 juli te Kortgene. Men kan zich voor deze ritten inschrijven achter eenvolgens in het recreatiecen trum 't Vroon, Sporthal aan de president Rooseveltlaan en op het parkeerterrein aan de kade. GOES - De atletiekwed strijd over 15 kilometer, die AV '56 georganiseerd had in sa menwerking met de Midden standsvereniging te St. Maar tensdijk op zaterdag 15 juli komt te vervallen. MIDDELBURG - Wie deze krant op tijd in de bus heeft en dit bericht ook leest, kan vanavond nog op tijd zijn om een optreden van de zangeres Judith Terlingen mee te maken. Vanaf negen uur brengt zij in het Theater Midgard in de Kuiperspoort een pro gramma van Nederlands-talige liedjes. Van teder tot cynisch, ro mantisch of cabaret-achtig, van oud zeer tot arme god. Veel liedjes schreef ze zelf, maar ze maakte ook teksten op muziek van Hans Doorestijn, Willem Wilmink en Hans Andreus. Een enkel lied vertaalde ze, onder meer van Janis Ian of Gordon Lightfoot. Judith werkte samen met Peter Schaap, Dimitri van Toren en Michael Chapman, om er maar een paar te noemen en trad in verschillende radioprogram ma's op. Al enkele jaren trekt zij door Nederland en België met een eigen soloprogramma. Begin 1975 werd van Judith Terlinghen de l.p. „Vergeet vandaag" uitgebracht, een l.p. die inmiddels is uitverkocht. In augustus komt haar tweede l.p. uit onder de titel „Oud zeer". VROUWENPOLDER - Op maandag 17 juli aanstaande wordt er door de bekende or ganist Charles de Wolff uit Vierhouten een concert gege ven op het historische orgel van de Gereformeerde Kerk, Schoolstraat 9' in Vrouwen polder. Het concert begint om 20.00 uur. Er worden onder andere werken van Johan Se- bastiaan Bach ten gehore ge bracht. Zaterdag 15 juli: 14.00-16.00 uur Spelenmiddag in het Nol- lebos voor de jeugd van 4-12 jaar. Vertrek van het Wolters huis. Toegang: 75 cent. 20.00- 23.00 uur Disco-avond voor alle leeftijden in het Wolters huis. Toegang vrij. Maandag 17 juli: 14.00- 16.00 uur Boottocht naar Breskens met spel „aan de overkant" voor de jeugd van 6-13 jaar. Verzamelen om 13.30 uur bij het Station Ned. Spoorwegen Vlissingen. Toe gang: 1,50. 21.30-23.00 uur Strandwandeling voor alle leeftijden. Verzamelen bij het Woltershuis. Toegang vrij. Na terugkomst gratis koffie en soep. Dinsdag 18 juli: 9.00-12.00 uur kinderopvang. 14.00-16.00 uur Creativiteitsmiddag in het Woltershuis voor de jeugd van 4-12 jaar. Toegang: 75 cent. Woensdag 19 juli: 7.00-8.30 uur Ochtendwandeling/dauw- trappen voor alle leeftijden. Start in het Woltershuis. Toe gang: 75 cent. Na afloop gezel lig samenzijn in het Wolters huis. 20.00-22.00 uur Spelen- avond met gezelschapsspelen voor alle leeftijden. Toegang: 75 cent. Donderdag 20 juli: 9.00- 12.00 uur kinderopvang. 14.00-16.00 uur Filmpro gramma over Zeeland: Er zijn nog Zeeuwen, Waar de zee het land ontmoet, Het verdronken land van Saaftinghe. Alle leef tijden. Toegang: 75 cent. Vrijdag 21 juli: 9.00-12.00 uur kinderopvang. 14.00-16.00 uur Speurtocht voor de jeugd van 8 jaar en ouder. Vertrek vanaf het Woltershuis. Toe gang: 75 cent. 20.00-24.00 uur Bonte avond met van alles wat. 11e leeftijden. Toegang vrij. Zaterdag 22 juli: 14.00-16.00 uur Fancy fair met kinders ongfestival voor de jeugd van 6-12 jaar. Toegang 75 cent. {20.00-24.00 uur Afsluitings- javond voor de medewerkers. Bij slecht weer gaan buite- jiactiviteiten niet door, maar zal er op hetzelfde tijdstip een binnenprogramma in het Wol tershuis zijn. Voor de activitei ten behoeft men zich tevoren niet op te geven. Dit kan op de dag zèlfvoor de betreffende ac tiviteit gebeuren. Informatie kan vanaf nu verkregen wor den dagelijks van 9.00-12.00 uur in het Woltershuis, Hoge weg 103/105, Vlissingen, telef. 01184-14660. iso: DOMBURG - De Oranjerie bij kasteel Westhove in Dom burg is sinds kort weer open voor bezoekers van het Zeeuws Biologisch Museum. Dagelijks van tien tot zes uur kan men in de Oranjerie terecht om de zo- merexpositie te zien die deze keer in het teken staat van de Oonterschelde. De expositie besteedt veel ruimte aan de broedvogels en trekvogels van het Ooster- scheldebekken en aan het planten- en dierenleven onder water. Onder meer drie zout wateraquaria met planten en dieren laten iets van de rijk dom van de Oosterschelde zien. De zomerexpositie is da gelijks te zien tot en met 17 september. Daarna is het mu seum alleen nog geopend in de weekends en de herfst- en kerstvakantie van tien tot vijf uur. MIDDELBURG - Op don derdag 13 juli aanstaande zal Ome Willem in het open luchttheater in het park „Toorenvliedt" twee voorstel lingen geven. De voorstellingen beginnen om 14.00 uur en om 16.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 1,50 en de kaarten zijn ver krijgbaar bij de Gemeentelijke Culturele Dienst, per adres Schouwburg, Molenwater 99a, Middelburg, maandag tot en met vrijdag van 10.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur en een uur voor aan vang van elke voorstelling aan de kassa van het openluchtt heater. Bij slecht weer zullen de voorstellingen worden ge geven in de schouwburg. In dat geval zullen alle beschikbare kaarten in de schouwburg worden verkocht. GOES - Hoewel reeds di verse Zeeuwse zaken en be drijven zijn vertegenwoordigd in de publiciteitskaravaan, die op vrijdag 18 en zaterdag 19 augustus in het kader van de Proftour door Zuid-Beveland rijdt, accepteert men nog meer deelnemers. Zij die dus via de Proftour reclame wensen te maken kunnen hieromtrent informa tie bekomen bij de voorzitter van het Comité Internationale Ronde van Midden-Zeeland, Piet Louwerse, tel. 01100- 28322 of bij Fons Aerts: tel. 01100-28526. WESTKAPELLE - Als de gemeenteraad van Westka pelle er vanavond mee instemt, krijgt Westkapelle met ingang van 1 november een koop avond op de vrijdagavond. B. en W. stellen de raad ook voor om in de nieuwe winkels luitingsverordeningen op te nemen dat de winkels op kam peerterreinen op zondagen open mogen blijven. In de nieuwe verordening mogen de winkels van 15 juni tot 15 sep tember niet tot zes maar tot zeven uur open blijven. Ook op tweede paasdag, tweede pink sterdag, hemelvaartsdag en koninginnedag mogen winke liers desgewenst hun winkels open houden. De minister van Economische Zaken zal de nieuwe verordening nog moe ten goedkeuren. KLOETINGE - Het Comité Internationale Ronde van Midden Zeeland dat via het organiseren van de 5e etappe plus een ploe gentijdrit voor de vijfde achtereenvolgende keer meedoet aan de Proftour door Nederland moet daarvoor een bedrag van 50.000 gulden op tafel brengen. Men heeft zich echter ook deze keer weer kunnen verzekeren van een flink aantal sponsors. Hoofdsponsor is gebroeders de Jonge BV in 's Heerenhoek. Ook de Gemeente Goes draagt een belangrijke steen bij ter wijl de Zeeuwse Sportraad een garantiesubsidie heeft toege-> zegd. De internationale derny- koers voor amateurs die in het omlijsting-programma is op genomen wordt gesponsord door Auto-paradijs Van Strien bv in Goes, terwijl Electro Ser vice Daan van den Dries en Garage Tramper uit 's Gra venpolder de trimkoers voor hun rekening nemen. Op vrijdagavond 18 augus-. tus krijgt men reeds een voor proefje van het grote wieler spektakel, waarvan ongetwij feld weer duizenden getuigen zullen zijn. Vrijdagsavonds trekt namelijk een Zeeuwse publiciteits-karavaan (25 of meer wagens) door een groot gedeelte van Zuid-Beveland. Deze karavaan doet dezelfde route die de renners de vol- MIDDELBURG - In de serie orgelconcerten op dinsdaga vonden in de Nieuwe Kerk in, Middelburg geeft Klaas J. Mulder dinsdag 18 juli een concert. Klaas Mulder begint en eindigt het concert met eigen composities. Verder staan op het programma wer ken van J. Pachelbel, J.S. Bach, G.F. Haendel, W.A. Mozart, J. Lemmens en G. Young. gende dag moeten afleggen (rit in lijn over ruim 100 kilome ter). Het vertrek is op het ter rein van de gebroeders de Jonge BV in 's Heerenhoek. Op zaterdagmorgen (vertrek halfelf op hetzelfde terrein) legt de publiciteitskaravaan nogmaals hetzelfde traject af. Er komen dan 30 wagens bij van het landelijk comité. Om elf uur klinkt het startschot voor de renners, eveneens op het terrein van de gebroeders de Jonge BV. De finish van hun rit in lijn is in Goes en wordt verwacht om 13.20 uur. Voordat het zover is zijn er reeds twee passages geweest in Goes op de Bergweg zodat het publiek de renners in totaal driemaal de finishlijn ziet pas seren. Er is een premie-spript uitgeloofd door de gebroeders de Jonge BV van 750 gulden. Bij elke passage worden drie renners geklasseerd. Tijdens de rit in lijn wordt op het Bergwegparcours (1700 meter) een wedstrijd voor trimmers gehouden over 20 ki lometer. Deze begint om 11.20 uur. De internationale Derny-koers voor amateurs over drie manches start om twee uur en de finale ploegentijdrit voor de profs over 21,6 kilometer vangt aan om kwart over vier. De entree-prijs op de Bergweg is vijf gulden. Kinderen tot twaalf jaar hebben vrije toe gang. Bij de finishlijn wordt ook een tribune gebouwd (400 zit plaatsen). Hiervoor betaalt men een tientje. Na afloop van het gehele wielerprogramma begint om halfzes op de grote Markt in Goes een disco-show die an derhalf uur in beslag neemt en die verzorgd zal worden door Paul Blom en Jo Kruijsse. De officiële ontvangst van organi sators van de Proftour, het Zeeuwse Comité en andere ge nodigden door het gemeente bestuur van Goes op het stad huis vangt aan om halfzeven. (de gehele maand juli geldig) Ardenner paté met stokbrood Consommé bergère (heldere bouillon met asperges en stukjes kip) Balkan spies (rundvlees aan pen met een heerlijk sausje) diverse groenten aardappelen Irish coffee ot Poire belle Hélène 30,00 per persoon Deze maand extra voordelige wijnaanbiedingen HOTEL RESTAURANT CAFÉ to. station GOES-Te). 01100-27501 L* Holland Tourial Hotala De leiding in het Skol-Zeebraklassement is dit week einde overgenomen door Jac. Hanegraaf uit Rijsbergen. Een eerste plaats in Etten-Leur en een vijfde in Bosschen- hoofd leverden hem maar liefst zestien punten op. Adri van de Poel-tot dan de leider- wist niet te scoren. Ook elders in het klassement verschuivingen. Harry Akkermans kwam dank zij een tweede en vijfde plaats op 63 punten. Goed voor de vijfde plaats. De stand is nu: Jac. Hanegraaf 114 pt. 2. Adri van Poel 105 pt., 3. Theo Appeldoorn 70 pt., 4. Cees Lazeroms 64 pt., 5. Harry Akkermans 63 pt., 6. Tinny van Rijsbergen 58 pt., 7. ComéHeeren 51 pt., 8. Henny van Lent 50 pt. 9. Lucien Godde 47 pt. en 10. Berry Zoontjes 43 pt. Aldegonde - Het wijkcen trum Aldegonde, Westerzicht 386, is van maandag 17 juli tot en met maandag 31 juli geslo ten. De activiteiten in de week van 2 tot en met 9 augustus zullen eind juli bekend wor den gemaakt. Voetbalwedstrijd - Zater- dag 19 augustus wordt er op ,het terrein van V.C.K. in Kou dekerke een voetbalwedstrijd gespeeld tussen de Scheids- rechtersvereniging en F.C. Mi Amigo Piraten Zender. De opbrengst komt ten goede aan het Gehandicapte Kind, Sport steunt Zonneveld. De aanvang van deze wedstrijd is om drie uur. Het majoret- tenpeloton en Drumband van V.T.V. uit Vlissingen geven muzikale medewerking bij het gebeuren. Tentoonstelling - Tot en met zaterdag 29 juli is er een tentoonstelling van Piet van 't Hageland met schilderijen, houtskool- en krijttekeningen. De tentoonstelling wordt ge houden in het Groenewoud 23, (centrum) en is te zien van 10.00 tot 18.00 uur. Zondags gesloten. Rawa - Vrijdag 23 juni j.l. werd het bedrag bekendge maakt van de tijdens de bra derie gevoerde actie door de- Rabo-bank in Middelburg voor de RAWA, omroep voor. zieken, bejaarden en gehan dicapten. Deze actie heeft 1000.- opgebracht, deze cheque is overhandigd aan dhr. A.J. de Jonge, hoofdpro grammaleider van de RAWA. Het geld wordt gebruikt voor het aanschaffen van zowel audio- als video-apparatuur. MIDDELBURG - De ENWB (eerste, enige, echte Neder landse Wielrijdersbond) vindt dat de fietser erop achteruit gaat als de wijkverbindingen tussen Griffioen en de Kou- dekerkseweg in Middelburg wordt aangelegd, zoals de gemeenteraad dat heeft besloten. De verbindingsweg gaat twee wegen kruisen, namelijk de Breeweg en de Laurens Stommesweg. Deze wegen worden vooral druk gebruikt door scholieren, die straks een gevaarlijk kruispunt op hun dagelijks weg naar school tegenkomen. De ENWB heeft daarom een brief aan de Raad van State geschreven met het verzoek het besluit van de gemeenteraad te vernieti gen. Het beroepsschrift is afkom stig van de afdeling Zeeland, van de ENWB en is onderte kend door de voorzitter Dirk Anbeek. De bond vindt het on aanvaardbaar dat de gemeente als reden voor de aanleg van de weg aanvoert de toename van het snelverkeer. De ENWB schrijft: „Het beleid zoals dat uit deze bestreden beslissing blijkt, is niet in overeenstem ming met het steeds meer veld winnende inzicht dat lang zaam en snelverkeer door gaans tegenstrijdige belangen hebben". Het minste wat een overheid kan 'doen, is, zo meent de ENWB, oog hebben voor die tegenstrijdigheid en" waar nodig de zwakkere bescher men. „Bovendien gaat de raad voorbij in zijn besluit aan de toenemende noodzaak, om het auotgebruik te beperken ten gunste van het fiets verkeer en openbaar vervoer wanneer de raad, zoals nu gebeurd is, de belangen van het fietsverkeer zo duidelijk achterstelt bij die van het snelverkeer". De ENWB had een bezwaar schrift bij de Middelburgse gemeenteraad ingediend voor dat de raad de beslissing tot aanleg van de verbindingsweg had genomen. De bond pleitte in dat bezwaarschrift voor on gelijkvloerse kruisingen. De raad verklaarde het be- zwaarschrft op technische gronden niet ontvankelijk. In de brief aan de Raad van State vecht de afdeling Zeeland van de wielrijdersbond ook deze beslissing van de raad aan. De bond verzoekt de Raad van State ook dit besluit te vernie tigen. -»

Scheldebode | 1978 | | pagina 13