METEODIENST VREEST VERSTORING I G&jm G rand-marnier, taart van 7.50 voor Meeste zwemwater van goede kwaliteit OUDE AMBACHTEN EN ANTIEK WEKELIJKS OP VISMARKT Fruiter VULPEN!! zoekt vrijwilligers Verfijnde tafelsfeer Popgroep Barnaby in Midgard UITGAVE: ZEEBRA WEEKBLADEN - TOTAAL OPLAGE_319.345 EX. 201 WOENSDAG 14 JUNI 1978 - 28e JAARGANG Ierse band in de Beuk VAN 17 TOT 28 JULI Speelstad Vlissingen Geluidwerende kade moet verkeershinder voor bewoners Nieuw Vlissingseweg beperken Sozenvoetbal in Vlissingen Open avond kindergroepen „De Hayman Vlissings midgetgolfpark opent zaterdag V V WEDGWOOD ENGELSE SERVIEZEN Uw m^^SPECIAAUAAI^^ Lange Da*t 50 - Tal. 01180-13221 - MkWalburg KWALITEIT - SERVICE - GARANTIE j VOOR VADERDAG EEN ECHTE Uitgebreide kollektie Sheaffer, Parker, Mont-Blanc, bij: Paul Krugaratraat 55-57 VLISSINGEN - 01184-12733 Aanbieding geldt van 15 t/m 21 juni in de Jamin winkels Lange Delft 2, Middelburg Lange Zelke 28. Vlissingen Dan behoort De Scheldebode iedere week UITERLIJK WOENSDAGAVOND in de brievenbus te zitten. Waarschuwt U ons a.u.b. als U ons blad niet regelmatig of te laat 1 -ïontvangt. Tel. 01184-19910. t=r - -_=w MIDDELBURG - Op zater dag 17 juni aanstaande treedt in het jongerencentrum Mid gard de Zeeuwse formatie Barnaby op. De groep bestaat uit Frank Duden lead zang en gitaar, Johny Hanssens lead gi taar en zang, Piet Leendertse drum en zang, Kees van Vrede- gem zang en gitaar. Barnaby treedt nu bijna een jaar in deze formatie op en brengt voornamelijk eigen werk (close harmony). Daar naast brengen ze werk van an dere groepen, onder andere Eagles, Burrito's en andere. Op 6 mei is Barnaby op de televisie te zien geweest met hun single „Do it". Volgende maand gaat de groep weer de studio in om een aantal num mers op te nemen voor de tweede single. Het optreden in Midgard be gint om negen uur. De toe gangsprijs is vier gulden. WOONT U IN DIT GEBIED DE SCH Plannen voor 80 meter hoge neltje worden gebouwd om het veilig oversteken te garande ren. De halte Wissel bij Sou burg zal echter worden opge heven. Getracht wordt zo wei nig mogelijk hinder voor het verkeer te veroorzaken. Het hele project zal ongeveer twee jaar in beslag nemen. De inwoners van Wemel- dinge, vrienden, zijn maan dag begonnen met een hand tekeningenactie voor het be houd van het instructiebad. Dat bad, waarin de meeste Wemeldingse kindertjes leren zwemmen, dreigt geslo ten te worden omdat het ge meentebestuur van Kapelle, waarbij Wemeldinge hoort, vergevorderde plannen voor een 'nieuw overdekt bad in Kapelle zelf heeft. Nu vrezen de ouders in Wemeldinge dat hun kinderen straks hele maal naar Kapelle moeten om het zwemmen machtig te worden. Wethouder C. Dagevos heeft gezegd dat hij de actie van de ouders „voorbarig" vindt omdat nog helemaal niet zeker is dat het Wemel dingse badje dicht gaat. Maar dezelfde wethouder Dagevos heeft bij het bekendmaken van de overdekte zwembad plannen ook gezegd „dat het voor de hand ligt dat het overdekte instructiebad van Wemeldinge gesloten zal worden, omdat twee zwem baden de financiële draag kracht van de gemeente te boven zal gaan". Daarom denk ik dat de Wemeldingse actie helemaal niet zo voorbarig is. In ieder geval voorkomen de bewo ners op deze manier dat hun straks verweten wordt dat ze te laat in actie zijn gekomen, zoals nog wel eens gebeurt in dit soort gevallen. Wie wel te laat was, was die mevrouw op het Dom burg se badstrand. Ze zat rus tig van de zon te genieten toen ze wat geritsel hoorde en or ze het goed en wel be sefte ging een grote zwarte hond er met haar tas van door. Ze sloeg onmiddellijk alarm. Maar de hond werd nogal agressief zodra er ie mand in zijn buurt kwam en tenslotte verdween hij hele maal met tas en al. Eén geluk had die mevrouw, er zat niet veel geld en er zaten geen be langrijke papieren in die tas. Maar mij intrigeert de vraag: Zou die hond dat vaker doen? Ik blijf nog even op Wal cheren en wel in Mariekerke, waar de gemeenteraad op nieuw besloten heeft dat er geen bibliobus van de open bare bibliotheek in de dorpen hoeft te rijden. Vier jaar ge leden heeft de gemeente een enquête onder de bewoners gehouden via het gemeente lijke blaadje. Er kwamen toen 14 gunstige reacties en 6 afwijzende. Die laatste voor namelijk van de besturen van de plaatselijke christelijke bibliotheken. De bibliobus is er toen niet gekomen. En nu de kwestie weer aan de orde moest komen heeft het ge meentebestuur de bevolking helemaal niet geraadpleegd, maar alleen de besturen van de christelijke bibliotheken. Ende conclusie ligt voor de hand. Volgens de gemeente raad is er nog steeds geen be hoefte aan een bibliobus. Een aardig staaltje van be voogding, waarbij ik nog even wil opmerken dat overal waar de bibliobussen nu wel komen, zelfs in de kleinste dorpen, het storm loopt op de boeken, ARJAON MIDDELBURG - Voor de derde achtereenvolgende maal heeft de provincie Zeeland een folder het licht doen zien over de kwaliteit van het zwemwater in Zeeland. Uit de folder en het kaartje blijkt dat de Westerschelde nog steeds even smerig is: zwemmen is daar voor het grootste gedeelte zeker niet aan te raden. Het effect van het slechte Scheldewater is voor wat Walcheren betreft echter niet zo groot. Van Borssele tot de stad Vlissingen is het water onge schikt om in te zwemmen. Op de folder is dit gedeelte rood gekleurd. Van Vlissingen tot Valkenisse is de kleur geel, wat betekent dat het zwemwater aanvaardbaar is. Het overige zeewater rond Walcheren heeft de kleur groen gekregen en de kwalificatie: zonder meer van goede kwaliteit, (ook het Veer se Meer). De waterkwalitietskaart is samengesteld op basis van wa termonsters die in de periode van half mei tot september tien keer op vierenveertig punten in de Zeeuwse wateren zijn ge nomen. De indeling in de drie kwaliteitsklassen is gebaseerd op kriteria uit een rapport van de gezondheidsraad. De folder, bestemd voor inwoners en toe risten, is te krijgen bij gemeen tesecretarieën, hotels, motels, pensions, restaurants, jacht havens, plaatselijke VW's en banken. uitkijkpost op Het Eiland MIDDELBURG - Morgen start op de Vismarkt in Mid delburg we,er de donderdagse ambachten- en antiekmarkt. Deelnemers wat oude ambach ten betreft zijn onder meer 'n klompenmaker, houtdraaier, restaurateur van oude schilde rijen, kantkloster, poppen- maakster, enzovoorts. VLISSINGEN - Als de plannen van het Nederlandse Loodswezen doorgaan, dan krijgt het torenarme Vlissin gen er straks een uniek herkenningspunt bij: een tachtig meter hoge betonnen toren, plus een vijf verdiepingen tel lend centraal radarstation. Dit herkenningspunt is vlakbij de oude binnenstad gepland, aan de Piet Heinkade, op Het Eiland. De aan de Piet Heinkade gevestigde meteodienst van het KNMI is niet zo blij met het voornemen van het Nederlandse Loodswezen. De metingen zullen als het ge bouw er staat anders uitvallen als de metingen die vóór die tijd zijn gedaan, zodat vergelijkingen moeilijk zo niet on mogelijk worden. L. Drijgers van de meteo dienst: „Vanaf 1854 zitten we al op de punt van het eiland en vanaf die tijd hebben we me tingen gedaan op het gebied van wind, regen, vochtigheid, enzovoorts. Als dat gebouw met die toren er komt, wordt die reeks van cijfers die we hebben verzameld, verstoord. Voor het meten van de wind bijvoorbeeld, zullen we naar een andere plaats moeten uit wijken, omdat we in de luwte van het gebouw komen te zit ten. Dat betekent dat de nieuwe cijfers eigenlijk niet meer vergelijkbaar zijn met de voorgaande reeks". De meteodienst heeft de zaak aangekaart bij de directie MIDDELBURG —De Ierse band Spud (dat betekent zo veel als pieper, aardappel) geeft aanstaande vrijdag een concert in de Beuk aan de Her engracht in Middelburg. van het KNMI en deze gaat nu met het loodswezen praten over de mogelijkheid het ra darstation elders neer te zet ten. Zo lang de gemeente Vlis singen de plannen nog niet in een bestemmingsplan heeft vastgelegd, is nog alles moge lijk. Drijgers: „Wij zien liever dat het loodswezen met het hoge gebouw en toren naar de overkant van de haven gaan". De Gouden Delta, het blad van de Vereniging Milieuhy giëne Zeeland, maakt in haar laatste uitgave melding van de plannen van het Nederlandse Loodswezen. Het blad schrijft: „Voor het te laat is zal er dus naar een alternatieve bouwplaats geke ken moeten worden. Een plaats die minder dicht bij de stad en het oude waterfront ligt. Die plaats is er: ten oosten van de Buitenhaven van Vlis singen, op de plaats van het voormalig Fort De Ruyter, waar trouwens al een terrein van de Koninklijke Marine ligt (het loodswezen valt onder de marine)". Tot voor kort was een Ierse rockband een zeldzaamheid, maar sinds de opkomst van formaties als Boomtown Rats en Thin Lizzy is de Ierse rock- sien in de schijnwerpers komen te staan. Spud speelt vele stijlen, onder meer Ame rikaanse country muziek, tra ditionele muziek en rock en roll. VLISSINGEN - De zomervakantie-activiteiten in Vlissingen en Oost-Souburg vinden plaats van maandag 17 juli tot vrijdag 28 juli. Onder de naam Speelstad worden deze activiteiten nu voor de zesde keer georganiseerd. VLISSINGEN - Zeer binnenkort zal een begin worden ge maakt met de rijbaanverdubbeling van de Nieuwe Vlissings eweg. Het is de bedoeling de verdubbeling van de rijbanen zo uit ite voeren dat de richtingen aparte rijbanen zullen zijn. Het doel hiervan, verkeershinder voor de omwonende vermindert. Van daar dat de rijbanen zo ver mogelijk van de woningen zijn gelegd. Tussen de hoofdrijbaan rich ting Vlissingen en de Ventweg komt een berm van 5,80 meter. In deze berm is een geluidwe rende kade geprojecteerd, die tevens bedoeld is om op de hoofdweg slippende auto's te beletten op de Ventweg terecht te komen. De kade zal worden voorzien van heesterbeplanting. Mo menteel zijn er drie aansluitin gen op de hoofdweg. Alleen de aansluiting Poelendaele blijft gehandhaafd, de aansluitingen Oosterscheldestraat en Abeel- seweg worden driehonderd meter richting Vlissingen ver plaatst. De gemeente Middel burg maakt van de gelegenheid gebruik om de zuidelijke ont sluiting van de stro men wijk aan te passen. Er wordt voor dit doel tussen de nieuwe aan sluiting ten zuiden van de Oos terscheldestraat en de Greve- lingenstraat bij de Werkplaat sen Walcheren een nieuw weg- vakje aangelegd. Voorlopig blijven de bushal tes en de buslijnen ongewij zigd. Bij de bushalte Maas straat zal een voetgangerstun- Deze montage-foto van Cor Schuilwerve maakt duidelijk hoe Vlissingen er uit zal gaan zien als het radarstation en de tachtig meter hoge toren op Het Eiland komen. De toren moet zo hoog zijn om een onbelemmerd uitzicht over de monding van de Schelde mogelijk te maken tot voorbij het Nollehoofd'en in de Sardijngeul. De deelnemertjes gaan dit jaar aan de Zuiderzeestraat in Souburg en het Van Nispen- plein in Vlissingen een pira- tenstad bouwen. De kleuters kunnen zich uitleven in een kleuterdorp. De commissie Be- raadjewel, die Speelstad orga niseert, kan voor deze activi teiten niet zonder de hulp van een groot aantal vrijwilligers. De vrijwillige medewerkers moeten minstens zestien jaar oud zijn om mee te mogen doen. Zij kunnen zich inzetten bij de voorbereiding zowel als bij de activiteiten zelf. Het is niet noodzakelijk dat de vrij-, willigers de hele periode van twee weken meewerken. Liefhebbers kunnen zich op geven bij Lies Luikenaar, Open Hof, tel. 01184-65354 of bij Gwendoline Pieterse, Zuid erzeestraat 1, Oost-Souburg, tel. 01184-61056. Ook materia len als vloerbedekking, rollen VLISSINGEN - Op de Keersluisvelden te Vlissingen wordt zaterdag 17 juni aan staande voor de derde maal een sozenvoetbaltoernooi gehou den tussen enkele sozen van Walcheren. Het toernooi begint om 20.00 uur en zal gaan tussen drie so zen: „Young People" (Het Buut), „Silver Nighthome" en „Guusuus". Er zullen ongeveer zes wedstrijden gespeeld wor den. De aftrap wordt verricht door Rinus Goedemondt van de Commissie Beraadjewel. 's Avonds zullen tijdens een bij eenkomst de prijzen worden uitgereikt. Deze avond is al leen toegankelijk voor de spe lers en één introducé(e) en wordt gehouden in „Midden hof" te Oost-Souburg van 20.00-23.00 uur. behang, lappen stof, tijdschrif ten, kleding, wol en dergelijke zijn welkom. Als men naar bo venstaande adressen belt, wordt het opgehaald. VLISSINGEN - De midge- tgolfclub „Delta" uit Vlissin gen opent aanstaande zaterdag officieel de golfbaan aan de Burgemeester van Woelderen- laan. Onder muziek van de brassband Caecilia verricht wethouder Ch. J. Gillissen Verschage om elf uur de ope ning. MIDDELBURG - In het wijkgebouw het Ontmoetings centrum wordt een open avond van de kindergroepen in Dau- wendaele gehouden door Kul- tureel Werk „De Hayman". Op deze avond, die plaats vindt op woensdag 14 juni, presenteren de groepen zich aan ouders en geïnteresseer den. Het programma bestaat uit een optreden van de volks dansgroepen en de beatgroep, terwijl de donderdagavond club voor negen- tot twaalfja rigen een toneelstukje opvoert. Daarnaast is er een expositie van werkstukjes van de hand- vaardigheidsgroepen ingericht en men kan praten met de be geleiders van de activiteiten. De avond begint om 19.00 uur en de toegang is gratis.

Scheldebode | 1978 | | pagina 1