VERBETERING LEEFMILIEU HOGERE PRIORITEIT ALS BRUG OVER KANAAL Oude zeilschepen in Vissershaven? Am de klap SHEAFFER pennen RUITER DE Straatmaker op de foto 1 Nieuwe straatnaamborden Schwarzwalder van 7.50^95 kirschtaart voor||# 35e avond vierdaagse Middelburg Moreciu in Citytheater Jf Prestatieloop Dynamo '70 Schaap - scheerfeest in Veere PiÉllt VULPENNEN BALPENNEN VULPOTLODEN TECTORS Wethouder Gillissen: Afbreken lijkt nog enige mogelijke oplossing. MIDDELBURG - „Iedereen weet dat het leefklimaat in de drie torenflats in Middelburg niet al te best is. Vooral de flat aan de Schottestraat heeft een slechte naam. Er wordt vaak ingebroken, soms gaan de mensen elkaar met messen te lijf, hier en daar zijn de ramen kapot, zodat de gordijnen naar buiten wapperen en er is veel leegstand. We hebben vaak geprobeerd om het te verbeteren, maar tot nu toe heeft niets geholpen. Dan vraag ik me af: Moeten we zo doorgaan? Moeten we niet voorkomen dat 't zich nog ver der ontwikkelt? Tegen deze achtergrond zeg ik: Afbreken is misschien de enige oplossing". Wethouder H. Gillissen (PvdA) uit Middelburg is dui delijk in zijn woorden. Mid delburg kan niet langer aan het probleem voorbijgaan. Hij is indertijd zelf medeverantwoordelijk geweest voor de beslissing om de flats te bouwen. De praktijk dwingt hem nu daarop terug te komen. „Als ik kennissen in de flat ga opzoeken, dan hoor ik de sloten en kettingen van de deur gaan, zo bang zijn de mensen. Het klikt niet tussen de mensen onderling. De flats zijn zo gebouwd dat de mensen elkaar niet kunnen ontwijken. Ze komen elkaar tegen in de trappenhuizen, de lifts en de galerijen met soms ruzies als gevolg. Het is nog geen getto, zoals het Zanddorp vroeger was, maar we moeten het niet zo ver laten komen" vindt Gillissen. „In het Zanddorp heeft het zich ook opgelost; het is nu een prettige wijk. Als het in de flats niet lukt om de sfeer te verbeteren, dan komt dat door de flats zelf en dan is VLISSINGEN - De dienst onderhoud van de gemeente Vlissingen is al een tijdje bezig met het vervangen van oude, verroeste of ver gane straatnaambor den. De raad heeft voor dit werk een krediet van f 40.000,- uitge trokken. Alle straat naamborden zijn via een uitgebreid onder zoek gecontroleerd en nu is men dus bezig met het vervangen en plaat sen van nieuwe borden op belangrijke kruisin gen. Ook iedere kruiing in een straat heeft voortaan een bordje in plaats van alleen aan het begin en eind. Een vooruitgang voor lange straten, zoals Pres. Rooseveltlaan of Paul Krugerstraat. Het zoe ken zonder kaart is in de gemeente nu wat eenvoudiger geworden. MIDDELBURG - Dynamo '70 uit Middelburg organiseert ook dit jaar weer een aantal prestatielopen waarvan de eerste reeds werd gehouden op 26 mei. De eerstvolgende loop is op vrijdagavond 9 juni. De start daarvan is in de Prooyen- seweg en bij de clubhuizen in de Nadorst in Middelburg. Men kan inschrijven voor een 10 Engelse mijl of voor een 4, 8 of 12 kilometerloop. De start is om zeven uur. Het verdere programma van deze prestatielopen in dit zo merseizoen luidt: donderdag 22 juni: Domburg (aanvang zeven uur) afstanden 4 en 8 ki lometer; vrijdag 7 juli: Mid delburg 4, 8 en 12 kilometer en 10 EM aanvang zeven uur; dinsdag 18 juli: Vrouwenpol der (8 km) vertrek zeven uur; donderdag 27 juli: Domburg (4 en 8 km) aanvang zeven uur; vrijdag 1 september: Middel burg: 4,8 en 12 kilometer en 10 EM aanvang zeven uur. Het inschrijfgeld voor alle lopen is een rijksdaalder. Kleuterschool - De Vlis- singse Prinses Christina kleu terschool in de Ridderspoor laan houdt vanavond, woensdag 31 mei, een „open avond" in de school. De kleu ters hebben de laatste weken allerlei werkstukken gemaakt. WOONT U IN DIT GEBIED VrouwenpoKJo' Oo^apetie *DompU'Q SefOO->ke'ke Vee» •Aaqtehe'he m Ga*>.nqc 1 G",Dike'ke ,S| L„uleni Melige' MtfldOltKllli ^Zouteianoe ArnemuiOen| Koudeke'M* N«Uwiuna# «n St joosbmo Soubu'Q Rinpn Dan behoort De Scheldebode iedere week UITERLIJK WOENSDAGAVOND in de brievenbus te zitten. Waarschuwt U ons a.u.b. als U ons blad niet regelmatig of te laat ontvangt. Tel. 01184-19910. aanbieding geldt van 1 t/m 7 juni in de Jamin-winkels Lange Zelke 28, Vlissingen Lange Delft 2, Middelburg afbreken de enige oplossing. Ze hoeven trouwens niet alle drie afgebroken te worden, de flats aan de Rentmeesterlaan en de Reigersberg gaan nog best. Het gaat vooral om die aan de Schottestraat. De sfeer van i,rritatie en wantrouwen kan alleen verdwijnen, denk ik, als die afgebroken wordt tot in elk geval vier woonlagen. De bewoners kunnen dan overal in de stad gaan wonen in eengezinswoningen zoals indertijd de bewoners van het Zanddorp hebben gedaan". Wanneer en of het gaat gebeuren, daar kan Gillissen niets over zeggen. „Het gaat miljoenen kosten. Maar het is voor mij de vraag of dit niet een hogere prioriteit heeft dan bijvoorbeeld een brug over het kanaal. De gemeenschap moet ook vijf- a zeshonderd gulden per kavel neertellen voor de woningen in het Geereplan, omdat de grondprijzen zo hoog zijn. Als dat kan, dan kunnen we dat ook overhebben voor het leefmilieu in Middelburg en de flats opruimen. Wi WÈÊM Si. ,y/y Hoogaars „Jetty' VLISSINGEN - In de openbare vergadering van de Vlis- singse Stichting Recreatie zal donderdag 1 juni gesproken worden over de eventuele ligging van een aantal traditio nele vaartuigen in de Vissershaven. De firma „Zeeland Charters", die bemiddelt bij de huur en verhuur van parti culiere jachten en traditionele vaartuigen heeft namelijk een verzoek gedaan aan B. W. van Vlissingen om de Vissershaven te mogen gebruiken als thuishaven voor tra ditionele jachten. Het zijn vaartuigen, die door ervaren schippers worden be mand, meestal de eigenaars, en Zeeland Charters verwacht, dat het in- en uitvaren daar door weinig risico's met zich mee zal brengen. Het lijkt de firma bovendien een aanwinst voor het gezicht van Vlissin gen. De authentieke zeilsche pen bestaan o.a. uit schoeners, klippers, tjalken, botters, kot ters, hoogaarsen. Als voor beelden worden genoemd de Thames Barge „Venture" en de hoogaars „Jetty". De „Ventu re" werd in 1900 gebouwd in Ipswich en heeft lange tijd met graan gevaren tussen Londen en Orwell. In 1965 werd zij omgebouwd en als wedstrijd schip gebruikt. De huidige ei genaar heeft het schip weer in de originele staat gebracht en hij verhuurt het nu, met zich zelf erbij als schipper, voor va- kantietochten e.d. De hoogaars „Jetty" is uit het Zeeuwse land afkomstig. Zij werd in 1914 in opdracht van een Arnemuidse visser bij de Klerk in Kruispolder ge bouwd (de ARM 4). Na een korte vistijd werd het schip in Haarlem tot jacht verbouwd. De Belgische zeiler Leon Huy- brechts maakte er 35 jaar lang één van de snelste platbodem- jachten van. Begin van dit jaar werd de „Jetty" verbouwd tot een luxe charterschip van 8 tot 10 gasten. VEERE Zo'n zeventig schapen zullen zaterdag 24 juni tussen tien en vijf uur van hun wollen jasjes worden ontdaan op het terrein rond de Grote Kerk van Veere. Dit schaapscheerfeest wordt georganiseerd door ate lier De Schapekop uit Veere. Ter opluistering van het feest is er die dag ook een oude ambachtenmarkt met onder meer spinnen, weven, stoelen matten, klompen maken, koper slaan en kaarsen maken. Om de sfeer van nostalgie compleet te maken zullen enkele troubadours en een Zeeuwse folkloristische dansgroep een optreden verzorgen. MIDDELBURG - Voor de 35ste maal zal maandag 5 juni de Middelburgse avonds- daagse van start gaan. Aan deze vier avondwande lingen kunnen individuen en groepen deelnemen. Voor deze laatste categorie moeten er wel elf mensen minimaal plus be geleiding zijn. Van zes jaar af kan iedereen meedoen. De kleintjes lopen 5 km., de grote ren van 9 jaar af 5 of 10 km. De senioren kunnen kiezen tussen de 5, 10 of 15 km. De start is bij het clubge bouw van de V.V. „Middel burg" aan de Nadorstweg. Hier kunnen elke avond de startkaarten worden afge haald en ingeleverd. Inge schreven moet er van te voren worden bij J. Teijn-Lahr, Noordpoortstraat 1, Middel burg, tel. 13431. De organisatie van het hele gebeuren is in handen van de wandelcommis sie van de Middelburgse Turn vereniging 1969. Zo vrienden, we krijgen weer een tijdje rust aan het Zeeuwse verkiezingsfront. De bestuursbeluste figuren hebben zich weer tot heel wat stoere uitspraken laten ver leiden. En ik twijfel er niet aan: Iedereen heeft het beste met mij en mijn mede-kiezers voor. Wat er allemaal van waargemaakt zal worden, is zoals altijd natuurlijk weer de grote vraag. Over vier jaar, horen we in ieder geval meer. En in de tussenliggende periode is het, denk ik, vooral afwachten geblazen, terwijl een heleboel van de politici aan het uitblazen zijn van de vermoeienissen der afgelo pen maanden. Toch blijven er altijd wat uitspraken hangen. Neem nou de opmerking van wet houder Gillissen van Mid delburg, die op een verkie zingsbijeenkomst in Middel burg stelde dat er ernstig ge dacht moet worden aan de sloop van de elf-hoge flats in MiddelburgZuid omdat ze „qua sociaal milieu niet meer passen in deze stad". Als het aan mij ligt wordt er niet een flat meer gebouwd in heel Zeeland. Voor mij mogen ook alle flats worden gesloopt, hoewel ik dat nogal geldverspilling vindt. Het ware beter geweest dat men ze nooit gebouwd had. Maar om flats te slopen omdat ze „qua sociaal milieu" niet meer in de stad passen, dat gaat me toch te ver. Want wat is er nou eigen lijk aan de hand? Wie heeft dat sociaal milieu in die flats nou eigenlijk geschapen? Precies. Dat is door haar eigen toewijzingsbeleid, voor een groot deel de gemeente Middelburg zelf geweest, omdat, veel probleemgeval len bij elkaar in die flats ge stouwd zijn. Ik denk dan ook dat er misschien beter eerst eens iets aan het huisves tingsbeleid gedaan kan wor den. En daarna kunnen die flats altijd nog tegen de vlak te. Hoewel het de vraag is waar Middelburg het puin zou moeten laten nou het provinciaal bestuur Middel burg verboden heeft nog lan ger puin en dergelijke te stor ten langs de Kleverkerkse- weg. Maar dat is eigenlijk weer een kwestie op zich, want dat storten van afval daar, ge beurde door de dienst ge meentewerken illegaal. Hoe, vrienden, zal er ooit een eind komen aan de ille gale stortplaatsjes langs die ken en wegen in het Zeeuwse land als de overheid zelf zo'n slecht voorbeeld geeft? ARJAON .v-*- :v*«v rnniiriHMlir - SÉ£: rsSff MIDDELBURG-In het Zeeuws Museum in Middelburg is van 5 juni tot 7 augustus een fototentoonstelling te zien over de kunst van het straatmaken. In een serie van ruim dertig foto's worden de verschillende handelingen belicht, die aan het „straten" te pas komen. De meeste foto's, die tentoongesteld worden onder de titel „Straten, stampen en ■vlijen", zijn van de Middelburgse fotograaf Ger Heester. Andere foto's zijn van de camera van Leonard den Beer Poortugaal en Charles Strijd. Het Zeeuws Museum aan het Abdijplein is op werkdagen geopend van 10.00 tot 17.00 uur en op zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. MIDDELBURG-Als laatste in de reeks ZVU-films wordt woensdag 7 juni om 20.00 uur een film van Jeanne Moreau gedraaid in het Middelburgse Citytheater. Van deze film over vrouwen „Zo is het leven" heeft Jeanne Moreau de regie en bovendien is zij één van de vier actrices die meespelen. Laura, Sarab Julienne en Caroline hebben elkaar als actrice leren kennen en een vriendschap opge bouwd. Een prijsuitreiking brengt hen op een avond bij el kaar en die nacht vallen er veel beslissingen in hun leven. Een weerspiegeling van al deze ge beurtenissen en gevoelen zul len later weer terug te zien zijn op het toneel en doek> De volledige collectie kunt u bij ons komen Dekijken. bij: Paul Krugerstraat 55-57 VLISSINGEN 01184-12733 I I I I I I I I I I I I I y,

Scheldebode | 1978 | | pagina 1