COMITÉ BEHOUD ORANJEKWARTIER: VLISSINGS AKTIE FONDS Old-timers maken rit door Walcheren Prestatielopen Dvnamo '70 Mokka- schnitt de klap STORTPLAA TS LOOPT OVER tmdmwtynz Midgard pedt behoefte aan filmliga Politiek café in Midgard 69.50 69.50 Tweede woningen Samenwerken V van 4.50 ^100 voorga# Rien Poortvliet „Het Brieschend Paard" 03 RUITER Politiek café WOENSDAG 24 MEI 1978 - 28e JAARGANG UITGAVE: ZEEBRA WEEKBLADEN - TOTAAL OPLAGE 319.345 EX. Nirl duur - wrl heerlijk Bewoners en gemeente moeten plannen bedenken VLISSINGEN - Het Comité Behoud Oranjekwartier is niet van zins zich te verzetten tegen het nieuwe plan van Rijkswaterstaat voor de dijkverhoging langs het Oranjek wartier. Volgens dit plan zullen dertig huizen moeten worden afgebroken, twintig minder dan in het eerste plan. Het comité wil zich wel, met de bewoners en de gemeente, gaan inzetten voor het maken van plannan voor de nieuwe inrichting van de wijk. Tevens gaat het comité een enquête houden onder de bewoners van het Oranjekwartier, die straks voor de nieuwe dijk zullen moeten wijken. Theo Bosschaart, lid van het Comité Behoud Oranjekwar tier: „Het merendeel van deze mensen wil in het Oranjekwar tier blijven wonen. Dat kan, want de gemeente wil vervan gende woningen aan de Com- mandoweg bouwen. Met hulp van een architect maken we nu een heel gedetailleerde vrage nlijst, zodat de woonwensen van de gedupeerde bewoners zo duidelijk mogelijk naar voren komen. Het is de bedoe ling dat we begin juni met de enqute langs de deur gaan". Onder de bewoners van de WOONT U IN DIT GEBIED Dan behoort De Scheldebode iedere week UITERLIJK WOENSDAGAVOND - in de brievenbus te zitten. Waarschuwt U ons a.u.b. als U ons blad niet regelmatig of te laat ontvangt. Tel. 01184-19910. dertig af te breken huizen zijn er overigens ook enkelen die de wijk willen verlaten. „De plannen liggen al zo lang in de la. Er wordt al zo lang gepraat over het bouwen van nieuwe woningen; ik geloof er niet meer in", zo redeneren zij. Theo Bosschaart kan zich dat goed indenken. „In de aanhef van de informatiefolder van de gemeente staat: „In stilte is toch gewerkt". Maar half fe bruari waren de tekeningen die nu in de folder staan al bij de gemeente. Die folder had half maart in de bus kunnen ligggen en 't is nu half mei. Haast wordt er dan toch niet gemaakt, zou je zeggen. Intus sen blijft de onzekerheid, blijft als gevolg daarvan de wijk achteruit gaan. Het is logisch dat niemand zijn huis opknapt, als de mogelijkheid bestaat dat het afgebroken moet worden". Iets anders wat de wijk niet ten goede komt, is het feit dat nog steeds woningen als vakantie woning worden verhuurd of verkocht. Theo Bosschaart: „Sinds vorig jaar is het verbo den, maar 't gebeurt nog steeds. Als ik het zie, geef ik het door aan de gemeente, maar die weten dan vaak niet meer te melden dan dat de eigenaar van twee jaar geleden zo-en-zo heette. Op de een of andere pn manier blijkt de gemeente er in elk geval niet tegen op te kun nen treden". Het comité heeft hier en daar bedenkingen tegen de manier waarop de gemeente met de wijk tot een nieuw plan voor de inrichting denkt te komen. In VLISSINGEN - Het Vlis- singse Aktie Fonds onder lei ding van G. Geelkerken (waarnemend voorzitter) en C.W. Louwerse (secretaris) is erin geslaagd dit jaar voor het eerst een Old-timer rit over Walcheren te organiseren in samenwerking met de Morris-club Nederland. De tocht zal plaats vinden op za terdag 27 mek Deze Morris-club Nederland is dit jaar opgericht in navol ging van een reeds langer be staande Morris-club Engeland en is nog steeds groeiende. Deze rit met vrijwel uitslui tend Nederlandse deelnemers is in Nederland een vrij unieke gebeurtenis. De meeste old timers, die aan deze rit zullen meedoen, dateren van voor de tweede wereldoorlog. Hoewel men dit misschien niet zou verwachten, halen de meeste van deze auto's nog makkelijk een gemiddelde snelheid van 80 km. per uur. De deelnemers en deelneem sters worden om half elf op het stadhuisplein te Vlissingen verwacht. Hier zullen zij een dokumentatiemap en een lunchpakket krijgen uitge reikt. De rit zal worden ge maakt volgens een bepaalde routebeschrijving. De auto's zullen achtereenvolgens de volgende plaatsen aandoen: Grijpskerke, Serooskerke, Veere, de Oost-Kapelse bos sen, Mariekerke, Biggekerke en dan langs de duinen terug naar Vlissingen. De totale lengte van de tocht is ca. 60 km. Er hebben zich al ■Mwmmmefy. I m rond de 20 deelnemers aange meld en de organisatoren ver wachten zelfs nog meer aan meldingen, zodat het totaal aantal deelnemers ca. 35 zal bedragen. Öm ongeveer half drie zullen de auto's weer in Vlissingen arriveren, alwaar ze nog een ronde over de Boule vard en het Bellamypark zul len maken. Daarna zullen de auto's worden opgesteld in de Walstraat-promenade. Het publiek kan hier de auto's be zichtigen en eventuele vragen stellen aan de aanwezige chauffeurs. Na afloop krijgen alle deelnemers en deelneem sters een herdenkingsvaantje uitgereikt. Het Vlissingse Aktie Fonds hoopt op goed weer en grote belangstelling. Men overweegt om bij groot succes de old timers rit Walcheren tot een jaarlijks terugkerend evene ment te maken. Ook een ver dere ontwikkeling van het evenement is niet uitgesloten. De gedachten gaan dan uit naar bijvoorbeeld een ived- strijdvorm, waarbij de nadruk niet zozeer op snelheid zal komen te liggen, maar veeleer op het showaspect. de informatiefolder schrijft het gemeentebestuur dat er op de informatie-avonden (waar van er overigens al twee zijn gehouden) werkgroepen ge vormd kunnen worden. Het comité vreest dat de taak van de werkgroepen beperkt blijft tot het aandragen van wensen en ideeën. De gemeente gaat dan bekijken wat daar van waargemaakt kan worden en stelt vervolgens het plan voor de inrichting vast. „Zo maak je geen plan met de buurt", zegt Theo Bos schaart. „Wij zien liever dat de bewoners en de gemeente voortdurend contact met el kaar houden. Zo kan in sa menwerking een plan ontstaan waar beide partijen tevreden mee zijn. Bovendien kan de MIDDELBURG - De Mid delburgse atletiekvereniging Dynamo '70 organiseert in het zomerseizoen weer een aantal prestatielopen waarvan de eerste gepland is op 26 mei (vrijdagavond). Men kan deel nemen aan een halve marathon (21 kilometer) die om zeven uur begint, of aan lopen over 4, 8, 12 of 16 kilometer. De start daarvan is vijf minuten over zeven. Het vertrekpunt is steeds aan de Nadorstweg bij de clubhuizen. MIDDELBURG - Alle in Middelburg aan de verkiezin gen deelnemende partijen zijn donderdagavond in Midgard (Kuiperspoort) aanwezig voor een politiek café. De in de raad zittende par tijen maken deel uit van een forum. De discussie in het poli tiek café gaat over drie the ma's, te weten scholing en vorming in Middelburg, wonen en leven en tenslotte werken en werkloosheid. De bedoeling is dat de verschillende partijen duidelijke uitspraken zullen doen over het beleid dat zij ten aanzien van deze thema's zul len voeren. gemeente op deze manier makkelijker en beter uitleggen waarom op een gegeven mo ment bepaalde wensen niet door kunnen gaan." Wethouder F. Smit van openbare werken lijkt deze mening nu ook toegedaan te zijn. Op een politieke bijeen komst in de Willem 3 kazerne afgelopen vrijdag zei hij de plannen af te willen stemmen op de inbreng van de bewoners en betrokkenen. aanbieding geldt van 25 t/m 31 mei in de Jamin-winkels Lange Delft 2, Middelburg Lange Zelke 28. Vlissingen Het is niet de eerste keer, vrienden dat de vereniging Milieuhygiëne Zeeland de havenautoriteiten wijst op de levensgevaarlijke situa ties met gastankers in de Sloehaven. Deze week heeft de VMZ zich opnieuw druk gemaakt om het gesol met de veiligheid. En niet zo maar. Want in de brief aan de havenautoriteiten ont hult de vereniging dat zelfs een kapitein van een gas tanker geweigerd heeft om in de Sloehaven af te meren, omdat hij een veel te ge vaarlijke plaats kreeg toe gewezen. Deze kapitein, die kennelijk heel wat meer verantwoordelijkheidsgevoi heeft dan de havenautori teiten, is toen doorgevaren naar Le Havre. En als je dan hoort wat havenmeester Giezen als commentaar op die brand brief geeft, dan valt je mond toch open van verba zing.Want zo zei hij: „Da's weer een verkiezingsstunt van de VMZ, die mensen willen zo vlak voor de ver kiezingen weer eens in de krant". Een volkomen on zinnige opmerking omdat de VMZ geen politieke par tij is en wel nooit een plaatsje in welke gemeente raad dan ook zal veroveren. Als z zo'n opmerking ka rakteristiek is voor de non chalance waarmee men in de Sloehaven voorbijgaat aan het gevaar van de gas tankers of, zoals ook wel genoemd/worden, de drij vende bommen" dan kun nen we in de toekomst daar nog leuke dingen beleven. Maar ik hoef daar niet bij te zijn. Wat ik zeker met inte resse zal volgen, is de ma nier waarop men in Kort- gene het tweede woning probleem te lijf gaat in de komende jaren. Want de gemeenteraad heeft inge stemd met het dorpsver nieuwingsplan en dat bete kent dat de tweede huizen bijna allemaal uit de dorps kommen gaan verdwijnen. Zij komen weer beschik baar voor mensen die van plan zijn het hele jaar in die dorpen te blijven wonen. Dat gebeurt niet om de recreanten eens lekker dwars te zitten, maar wel om de dorpen leefbaar te houden. Om de scholen, de verenigingen en de midden stand te laten voortbestaan. Ik kan me heel goed voor stellen dat de inwoners van andere dorpen, die met de zelfde problemen zitten en ik denk dan bijvoorbeeld aan Kattendijke, best wel een beetje jaloers zijn op een gemeentebestuur, dat zo doortastend te werk gaat, als dat van Kortgene. ARJAON MIDDELBURG - Nu het jongerencentrum Midgard is verhuisd naar de Kuiper spoort, kunnen er weer volop films gedraaid worden. Van avond om halfnegen begint de eerste filmvoorstelling in het nieuwe gebouw: Cousin, Cou- sine van Tachelle. Enkele me dewerkers van Midgard willen tevens aan de hand van een en quête nagaan of een filmliga in Middelburg in een behoefte voorziet. In de film van vanavond speelt liefde de hoofdrol. Aan het eind van een bruiloftsfeest blijven Marthe en Ludovic al leen achter, omdat hun beide wederhelften met elkaar zijn vertrokken voor een avontuur zonder toekomst. Een schuch tere opmerking, een aarze lende glimlach: het begin van een vriendschap. De familie feesten geven beiden de gele genheid om elkaar te leren kennen en te waarderen^ Al gauw ontmoeten zij elkaar zonder de anderen om het een voudige plezier samen te zijn. Hun verliefdheid is aansteke lijk, spontaan en eerlijk. Ze verbergen niets voor hun part ners, die tevergeefs proberen hen van elkaar te scheiden. De toegangsprijs is drie gul den vijftig. VLISSINGEN- Op de delict-kalender van het Wijkcomité Binnenstad prijkt voorde maand mei een foto van de overlopende stortplaats voor huisvuil aan de Commandoweg in Vlissin gen. Omdat de buitenmuur kapot is, verspreidt het huisvuil zich over het aangrenzende grasveld. Het Wijkcomité Binnenstad vestigt de aandacht op deze rotzooi in de hoop dat er zo een eind aan deze situatie zal komen. De milieu-inspecteur van Vlissingen zou een verbete ring waarschijnlijk ook toejuichen; hij kijkt namelijk vanuit zijn kantoor op de overlopende stortplaats uit. NIEUW! en Nederlandse koopvaar dijschepen in de 2e wereld oorlog Paul Krugerstraat 55-57 VLISSINGEN 01184-12733 VLISSINGEN - In verband met de komende gemeente raadsverkiezingen organiseert het SKW Vlissingen aan staande vrijdag een politiek café in het clubhuis Het Wol- tershuis aan de Hogeweg 103/105. De voormannen van de zes deelnemende partijen zullen in vijf minuten tijd hun pro gramma toelichten. Die voor mannen zijn: C.-van de Elshout (D '66). A. Hoefkens (CDA), J. de Keijzer (CPN), J. Kodde (RPCU), F.G. Smit (PvdA/PPR) en J. Verkerk (VVD). Na de inleidingen is er gelegenheid voor discussie. Lange Delft 50 Tal. 01180-13221 Middelburg

Scheldebode | 1978 | | pagina 1