BEPERKENDE MAA TREGELEN PLANKZE/LEN OP VEERSE MEER Verkeersbelangengroep belegt forumavond over sectorenplan Kixschster van 5.75 65 kilometer wandelen rond Walcheren kT7i-o rt>T¥i^ PARTIJEN MOETEN STANDPUNT t.o.v. VERKEERSPROBLEMATIEK INNEMEN" J Hallo Badmuts" als koffieconcert 5z ee\> 25 Souburg heeft weer schaakclub \joox%Wm Stedelijke Raad en politiek WOENSDAG 17 MEI 1978 - 28e JAARGANG UITGAVE: ZEEBRA WEEKBLADEN - TOTAAL OPLAGE 319.345 EX. Vergadering wijkcomité Dubbel-West Showband Juliana viert 45- jarig jubileum Postzegeltentoonstelling in Scheldekwartier E SCH JH ilJSOJLlE ,Bond had in overleg betrokken moeten worden' MIDDELBURG - De NWSB (Nederlandse Wind Surf Bond) is niet bepaald in zijn sas met de manier waarop het recreatieschap Het Veerse Meer de plankzeilsport op het Veerse Meer heeft willen regelen. „Dat er een regeling moet komen, is duidelijk", zegt J.D. Slager, penningmees ter van de Zeeuwse afdeling van de bond, Zuid-West- Zeven. „Maar dat men het niet nodig heeft gevonden met de NWSB als direct betrokkene te gaan praten, begrijp ik niet". „Het Veerse Meer" heeft de vijf rond het Meer gelegen ge meenten kort geleden verzocht de Algemene Politie Verorde ning zodanig te wijzigen dat er ook voor de plankzeilsport een regeling zou komen. De maat regelen die „Het Veerse Meer" in de politieverordening van de gemeenten opgenomen wilde zien, hebben gedeeltelijk de in stemming van de NWSB, ge deeltelijk ook niet. Slagter: „Dat men plankzei lers uit de vaargeul wil weren is een goede zaak, de beroeps vaart moet voorrang hebben. We vinden het ook niet zo erg dat er tussen zonsondergang en zonsopgang niet gezeild mag worden. We maken echter wel bezwaar tegen het feit dat de plankzeiler niet in het ge bied mag komen, dat voor de snelle motorboten is bestemd. Dat betekent in de praktijk dat het westelijke gedeelte van het meer, waar de meeste plank zeilers te vinden zijn, nog maar zeer beperkt door hen gebruikt kan worden. Oversteken van het meer wordt dan erg moei lijk, omdat het gebied voor de snelle motorboten aan een ei land voor Veere grenst". „Het Veerse Meer" had 't liefst gezien dat de vijf ge meenten de maatregelen voor Pinksteren al door de raad hadden laten aannemen. Die haast heeft volgens Slagter de democratische besluitvorming te kort gedaan. Een voorstel van de windsurfbond om over de te nemen maatregelen mee te praten werd afgeketst. Het gevolg van dit alles is geweest dat de bond aan de rond het Veerse Meer gelegen gemeen ten een brief heeft gestuurd met het verzoek de voorge stelde wijzigingen niet als ha merstuk te behandelen. De gemeente Wissenkerke is daarop ingegaan en heeft toe gezegd eerst met de windsurf bond te willen gaan praten. Arnemuiden heeft de voorstel len wel aangenomen, maar de oorzaak daarvan kan zijn, dat deze gemeente per vergissing geen brief van'de NWSB heeft ontvangen. De overige ge meenten moeten nog beslissen. Bij een toelichting op de re- SOUBURG - Iedere donder dag van 18.00 uur af wordt er weer geschaakt in het Sou- burgse wijkcentrum Midden hof aan de Kanaalstraat. De Souburgse schaakclub is vele jaren op non-actief geweest, maar twee jaar geleden is er langzaam aan weer wat op gang gekomen. Momenteel is er een goede belangstelling en wordt het spelpeil van de leden steeds be ter. Van de jeugdleden behaal den er acht het pionnendi- ploma en vier met grote onder scheiding het torendiploma. De jeugdgroep heeft ook een aantal meisjesleden, die fana tiek de strijd met de jongens aanbinden. De senioren vor men een sterke bezetting, doordat een aantal leden van de Schaakclub Vlissingen meespelen. Maar ook de nieu welingen geven al aardig partij in de competitiewedstrijden. geling van de plankzeilsport wordt gesteld: „De zeilplank is minder wendbaar en manoe- vreerbaar dan bijvoorbeeld een zeilboot. Bij verkeerde reactie, onverwachte luwte, onkunde of onwennigheid raakt de plankzeiler gemakkelijk het evenwicht kwijt, valt het zeil plat en ligt de zeilplank ge makkelijk stil, waardoor de zeilplank een onberekenbaar element in het verkeer te water kan vormen en niet altijd dui delijk herkenbaar is. Tegen deze achtergrond is het plank- zeilen op nader aangeduide plaatsen verboden, zonder dat overigens is beoogd het plank- zeilen in de overige gebieden op enigerlei wijze te beper ken". Slagter: „Een zeilplank is wel degelijk zeer wendbaar. Het is zelfs zo dat een zeilplank wendbaarder is dan een zeil- .boot. Het is wel zo dat begin nende plankzeilers een gevaar kunnen opleveren voor de scheepvaart. Maar dat geldt ook voor beginnelingen op zeilboten". rr MIDDELBURG - De verkeerssituatie in Middelburg is het onderwerp van een forum-discussie-avond, die dins dag 23 mei in de concert- en gehoorzaal aan de Singel straat in Middelburg gehouden wordt. Op deze avond zul len de Verkeersbelangengroep Middelburg, de Initiatief groep Openbaar Vervoer, de ENWB-Zeeland en de lijst trekkers van de aan de gemeenteraadsverkiezing deelne mende partijen aanwezig zijn. Het initiatief tot de avond is genomen door de Verkeersbe langengroep ondermeer met het oog op de gemeenteraads verkiezingen die op 31 mei ge houden worden. De verkeers belangengroep heeft zich al twee jaar met de verkeerspro blematiek in Middelburg be ziggehouden. Vooral de invoe ring van het verkeerscircula tieplan heeft de stoot gegeven tot vereniging van de verschil lende wijkbewoners. Toen de verkeersbelangengroep een maal was opgericht, werd er hard gewerkt aan een alterna tief plan. Dit plan is kort gele den aan B W van Middelburg aangeboden. Eenvoudig ge zegd houdt het plan in dat Middelburg in sectoren ver deeld moet worden, terwijl op langere termijn een rondweg stelsel zou moeten worden aangelegd. Op de forumavond zal met name dit plan van de verkeersbelangengroep ter discussie staan. De belangengroep zou graag zien dat de verschillende poli- s- •f aanbieding geldt van 18 t/m 24 mei in de Jamin-winkels Lange Delft 2, Middelburg Lange Zelke 28. Vlissingen tieke partijen zich over het plan uitspreken. Het zou de duidelijkheid zeer ten goede komen als de partijen hun op- VLISSINGEN - Van de sporthal Baskensburg aan de Pres. Rooseveltlaan in Vlissin gen start zaterdag 20 mei om 9.00 uur weer een wandeltocht rond het eiland Walcheren. Deze tocht van 65 km. wordt dit jaar voor de achtste maal gelopen. De tocht voert door de duinen naar Domburg, waar men rond 12.30 uur arriveert en in restaurant Badpaviljoen een lunch krijgt aangeboden. Daarna gaat het weer verder naar Veere toe. De sluizen over en dan een rustpauze in café Spoorzicht in Arnemuiden. Nu is het nog 20 km. lopen voordat de eerste deelnemers rond 18.00 uur weer bij de sporthal in Vlissingen arriveren. De laatste deelnemers worden rond 20.00 uur verwacht. Ongeveer 45 wandelaars hebben zich tot nu toe al opge geven. Wilt u het ook wagen, dan is het secretariaat van de organisators (w.s.v.Willen Is Kunnen") bij de heer A. Janse, J. M. Kemperstraat 40 in Vlis singen. vatting over de oplossing van het verkeersvraagstuk in Mid delburg laten horen. Voor de pauze zullen de verschillende leden van het forum hun visie geven op het sectorenplan. Na de pauze kunnen er vragen worden gesteld en kan het pu bliek uit de zaal zich in de dis cussie mengen. Iedereen die belang stelt in de verkeerssituatie in Middel burg, kan volgende week dins dag gratis in de concert- en ge hoorzaal terecht. De avond be gint om achtuur. Als gespreks leider treedt John Frank op, functionaris van de Welzijns- mad. VLISSINGEN - Vanavond om acht uur begint een verga dering van het wijkcomité Dubbel-West in het wijkcen trum Aldegonde in Wester- zicht, Vlissingen. Onderwer pen van gesprek zijn: verkeers situatie, parkeerproblemen, voetpaden, tunnels en toekom stige verbinding tussen de wijken in Lammerenburg en Weyevliet. Het wijkcomité heeft zich de afgelopen jaren vele malen met een aantal van bovenge noemde punten beziggehou den. Tot op heden blijken het echter nog steeds knelpunten te zijn. In de hoop op wat meer duidelijkheid worden deze punten nogmaals aan de orde gf steld. WOONT U IN DIT GEBIED Dan behoort De Scheldebode iedere week UITERLIJK WOENSDAGAVOND in de brievenbus te zitten. Waarschuwt U ons a.u.b. als U ons blad niet regelmatig of te laat -ontvangt. T«!. 01184-19910. VLISSINGEN - Op verzoek van een aantal werkgroepen en wijkcomitees heeft het dage lijks bestuur van de Vlissingse Stedelijke Raad besloten om op vrijdag 19'mei om 20.00 uur een openbare politieke avond te houden in het ontmoetings centrum voor Surinamers in de voormalige Willem III kazerne, Oranjestraat 8. MIDDELBURG - Aan staande zaterdag is het precies vijfenveertig jaar geleden dat de Middelburgse showband Juliana als pijperkorps werd opgericht. Juliana gaat dit ju bileum zaterdag vieren in het bijzijn van meer dan tweehon derd ex-leden van het korps. Als centraal punt voor de feestelijkheden is gekozen voor de Concert- en Gehoor zaal. Om halfzeven 's avonds wordt hier een receptie gehou den, waarna tijdens de reünie Juliana in volledige bezetting een optreden zal verzorgen. B. en W. van Middelburg offeren hun vrije zaterdag op om de leden en ex-leden van het korps op het stadhuis te ont vangen. Samen met de show band en het juniorenkorps Johan Friso gaan de reünisten in een grote optocht door de stad. Tijdens de ontvangst in het stadhuis zullen beide korpsen een „streetparade" houden in de binnenstad. De majorettengroep van het korps viert dit jaar eveneens een jubileüm; deze groep be staat namelijk tien jaar. De meisjes zijn dan ook helemaal in het nieuw gestoken voor deze gelegenheid. De veerdiensten gaan feestvieren, vrienden. Ze bestaan 150 jaar en als we willen, kunnen we straks met z'n allen in Middelburg gaan kijken hoe het was, want daar komt de tentoonstelling. Ik denk dat we het ook maar moeten doen, want het is de vraag of we ooit nog een jubileum van de „stoombootdiensten" kunnen meemaken. Hoewel ik wel even zal moeten slikken, want die tentoonstelling wordt straks natuurlijk ook be volkt door onze hoog waardigheidsbekleders. Onze bestuurders. En dat zijn dezelfde mensen, die ervoor gezorgd heb ben, dat er straks in Zee land praktisch niets meer over is van de veer diensten, omdat er zo nodig dat prestige object, de vaste oever verbinding, moet komen. Maar genoeg daar over, we kunnen wel lekker herinneringen gaan ophalen. Aan het bootje van Hoedekens- kerke naar Temeuzen bijv. dat in 1972 ver dween. 'Niet alleen ik denk aan die veerdienst met heimwee terug. Heel wat andere mensen, zoals bijv. de bejaarden in Ellewoutsdijk ook. Zij lieten pas geleden nog weten dat ze dat tochtje over de Westerschelde - een prima tijdverdrijj voor een rustige middag - na al die jaren blijven missen. Van de Westerschelde naar het Veerse Meer is maar een betrekkelijk klein stapje en dat brengt me op het gehan nes dat zich op het ogen blik afspeelt rond het plankzeilen. Planken met een zeiltje die be stuurd worden door één man of vrouw. De ge meenten rond het Veerse Meer willen het plank- zeilen aan banden gaan leggen. Dan hebben de plankzeilers er zelf niets op tegen om deze nieuwe sport, die onder geen en kele regeling valt, wat in banen te leiden. Waar ze wel boos over zijn is dat er zonder hen een werk groep aan de gang is ge gaan om allerlei regeltjes vast te stellen. En het is ook raar om zo'n officiële bond, want die is er, te negeren. Maar ook daar zijn ze overheen gestapt. De meeste regels vinden ze premie, alleen pikken ze het niet dat ze terug moe ten blijven uit dat stuk Veerse Meer, waar snelle motorboten hun gang kunnen gaan. Dat ligt in het midden van het Veerse Meer en dus kun nen ze dan het Veerse Meer niet meer overste ken. Nu is het natuurlijk zo dat je goede en slechte zeilers hebt en zo is het ook met plankzeilers, maar als zeilboten wel hun gang mogen gaan, waarom die zeilplanken dan niet. Ja vrienden en als ik het nu voor het zeggen had, zou ik op zo'n be trekkelijk klein wate roppervlak als het Veerse Meer voor Zeeuwse begrippen is, liever die motorboten tot kalmte manen dan die mensen, die zonder ge luidshinder, zonder uit laatgassen en zonder hoerapetten, rustig met hun plankje over het water zeilen. ARJAON VLISSINGEN - In het Vlis singse Scheldekwartier aan de Van Dishoeckstraat, wordt za terdag 20 en zondag 21 mei een grote postzegeltentoonstelling gehouden voor het District VII van de internationale vereni ging „Philatelica". Dit district strekt zich uit over heel Zee land, West-Brabant en Goeree-Overflakkee. De orga nisatie van de tentoonstelling is in handen van de afdeling Vlissingen van dezelfde ver eniging. MIDDELBURG - In plaats van muziek ditmaal een kof fieconcert met cabaret. Evenals vorig jaar treedt het „Ka- baret zonder Filter" weer op in de foyer van de Middel burgse Schouwburg. De voorstelling begint zondag 21 mei om 11.30 uur. Het programma „Hallo Badmuts" wordt gebracht door vier cabaret-hobbyisten: Nicolien Hunfeld, Lukas Zeijlemaker, John Schapendonk en Guido de Wijs. Zij nemen geen politieke of scherpe stelling, maar delen naar alle kanten rake tikken uit. De teksten worden aan de piano begeleid door Lukas Zeijlemaker. Kaarten af zijn verkrijgbaar aan de zaal. Vierhonderd kaders zullen in het Scheldekwartier te be zichtigen zijn. Hieronder ook een inzending van het Neder lands Postmuseum in Den Haag. Verder zijn er zes hande laren aanwezig om zaken mee te doen. De expositie wordt vrijdagavond officieel geopend door Vlissingens bur gemeester Westerhout. In het zgn. „Erehof" is de in zending van het Postmuseum opgehangen, die gewijd is aan de Olympische Spelen van 1928 in Amsterdam. Bovendien worden daar nog zes collecties over bijzondere onderwerpen, zoals Zeeuwse afstempelingen, drukwerkze gels van 1876-1894 en moderne machinestempels tentoonge steld. Over het laatste onder werp: „Moderne machines tempels verzamelen kan ook fi latelie zijn" houdt de heer A. F. J. Jacobs in de uitgebreide ca talogus een inleiding. De toegangsprijs tot de ex positie bedraagt 2,-, waarbij dan een catalogus is inbegre pen. Openingsuren op zater dag van 10.00 tot 18.00 uur en op zondag van 10.00 tot 17.00 uur.

Scheldebode | 1978 | | pagina 1