MIDDELBURGS BURGEMEESTER IN DE BUS UC OP VRIJDAG 12 Ht7 De Ru vier Jaarmarkt met 31 standwerkers Avondvierdaagse van 22-25 mei in Vlissingen Middelliiirjise wijkierenioinoen organiseren lergadering RUITER Landelijke fietsdag ook in Zeeland grote slagtaart van 9.75 vruchtentaart van 5.75 Cl 25 Zie verder vervolg op binnenpagina „NEEM NOU LONDEN' voor vt - TOTAAL OPLAGE 319.345 EX. WOENSDAG 10 MEI 1978 - 28e JAARGANG UITGAVE: ZEEBRA WEEKBLADEN Rotterdamse Bertus Bromsnor Ni»-t duur - uel heerlijk andere gemeenten, die een eigen stadsbusdienst hebben en de groep hield contactavon den met de Middelburgse be volking. Met de gegevens die uit deze activiteiten naar voren zijn ge komen, heeft de groep een aan tal voorstellen geformuleerd, waarmee het gemeentebestuur haar voordeel kan doen. Er is een prognose gemaakt voor het aantal passagiers dat een stadsbusdienst in Middelburg zou kunnen verwachten. De in itiatiefgroep schrijft in de nota dat noch uit de enquêteresulta ten, noch uit de proefstadbus- dienst echt betrouwbare con clusies te trekken zijn. „Om een indruk te krijgen van het aantal reizigers dat van een stadsbusdienst ge bruik zal gaan maken, is cij fermateriaal opgevraagd van Verschenen: HERZIENE HERDRUK van Peter Brusse's (onmisbaar voor iedere Londenganger) Paul Krugerstraat 55-57 VLISSINGEN - 01184-12733 ZEELAND - Ook "in Midden-Zeeland kunnen fiet sliefhebbers, zaterdag 13 mei meedoen aan de landelijke fietsdag van ANWB, VVV en TROS. Aan de landelijke fiets dag is geen wedstrijd gekop peld. In zo'n tactig plaatsen in Nederland stappen de liefheb bers op de fiets voor een tocht van gemiddeld 35 kilometer. De organisatoren verwachten dat aan deze vijfde landelijke fietsdag meer dan 100.000 fiet sers zullen meedoen. In midden- Zeeland zijn de vertrekpunten de Westsingel in Goes, de schouwburg in Middelburg en de Walstraat, bij het VVV-kantoor in Vlis- singen. Men kan starten tussen 9 uur 's-morgens en 1 uur 's middags. in de Jamin-winkels Lange Delft 2, Middelburg Lange Zelke 28, Vlissingen Aanbieding geldt van 11 t/m 17 mei Alweer voor de achttiende maal gaan „De Vrolijke Tippelaars" in Vlissingen een avondvierdaagse or ganiseren. Dit jaar vindt het gebeuren plaats van maandag 22 mei tot en met donderdag 25 mei. Alle deelnemers zijn vrij voor haar of hem de juiste af stand te kiezen uit de routes voor de 5, 10 of 15 km. Het grote sluitstuk van de avondvierdaagse zal weer het bloemendefilé op de laatste avond zijn. Eén bloemenlint van het Stadhuisplein tot aan het eind punt bij het Baskensburgplein. De hele tocht staat onder auspiciën van de wandelkring West- Brabant-Zeeland van de KNBvLO. Inlichtingen over deze avondvierdaagse zijn verkrijgbaar bij de Vro lijke Tippelaars, tel. 01184-63845. Een leuke advertentie, vrienden, daar niet van, maar wel tekenend voor de tijd waarin we ronddolen. De stichting Buurtwerk-Goes- zuid heeft namelijk een pen- ningmeester(esse) nodig. Het is zo moeilijk aan zo iemand te komen, dat de stichting als enige oplossing nog een ad vertentie in de krant zag. Want net als andere vereni gingen en clubs heeft ook het buurtwerk in Goes-zuid nogal wat moeite met het vinden van mensen d.ie gratis en voor niks wat tijd willen besteden aan een bestuur staak. Gek eigenlijk, vroeger hoorde je daar veel minder van. Toen waren er altijd wel mensen te vinden die in hun vrije tijd zo goed en zo kwaad als het-ging iaat werk wilden verzetten. En nu we steeds meer vrije tijd krijgen, wordt dat steeds moeilijker. Jammer, heel jammer, want ook zonder ergens geld voor te krijgen, kun je, samen met anderen, lekker bezig zijn. Ik zei het al een leuke ad vertentie, daarom neem ik er hier maar een stukje uit over. Iedereen kan wat er staat ge bruiken voor zijn eigen dorp, buurt, vereniging, club of or ganisatie: „Geboden wordt: een zeer boeiende vrijetijds besteding. Een gezellig team van mede-bestuursleden. Vergoeding: onuitgesproken waardering van mede buurtbewoners". Iets heel anders van deze tijd is het motorcrossen, vrienden. Èn over waarde ring daarvoor praat ik maar niet. Alleen het lawaai houdt me al op kilometers afstand als dat tenminste mogelijk is. Op Hemelvaartsdag is er in de duinen van Oostkapelle altijd de traditionele motor cross, die duizenden mensen trekt. Zo ook dit jaar. Maar dit jaar viel Hemelvaartsdag uitzonderlijk vroeg. En in die duinen broeden omstreeks deze tijd nog heel wat vogels. Het is zoals d.ie meneer uit Oostkapelle schreef: „Ze word.en, (en eigenlijk moet er nu al „zijn" staan) niet één uitgezonderd, samen met hun broed of platgereden of platgetrapt". En toen ik in de krant las dat dokter, EHBO en brandweer als toeschou wers het crossgebeuren kon den volgen omdat er geen on gelukken waren gebeurd, dacht ik aan het werk dat de dierenbescherming zou heb ben gehad. Waarom zo'n cross, als ie dan persé op het „schitterende" circuit in de duinen moet worden verre den, niet wat later in het jaar, als ook die jonge vogeltjes kunnen vliegen? ARJAON M.E UW Wijkbewoners willen met stadsdienst naar het centrum MIDDELBURG - ,,De achterstelling van het openbaar vervoer tegenover de auto in Middelburg blijkt wel het sterkst op de Markt, waar vele auto's komen, maar de bus niet meer te zien is...." Bovenstaande regels heeft de Initia tiefgroep Openbaar Vervoer als motto meegegeven aan een nota over de verbetering van het openbaar vervoer in Mid delburg. Deze nota wordt vandaag onverhandigd aan Middelburgs burgemeester. Op verzoek van de initiatief groep stapt de burgervader daarna in een bus die langs de mogelijke halteplaatsen van een stadsbus zal rijden. Onder deze mogelijke halteplaatsen bevinden zich alle bejaardentehuizen in Middelburg. De bedoeling van de initia- groep in een vergelijking van tiefgroep is om het gemeente bestuur via de nota cijfermate riaal te verschaffen over een eventuele stadsbusdienst in de toekomst. Een dienst die de gemeente geen cent hoeft te kosten: het rijk betaalt alle kosten. De initiatiefgroep be staat uit vrijwilligers, name lijk twee chauffeurs en een controleur van het Streekver- voerbedrijf Zuidwest- Nederland en een verkeers kundig ingenieur, afgestu deerd aan de Technische Hoge school in Delft. Zij komen tot de conclusie dat Middelburg, in tegenstel ling tot andere vergelijkbare steden, naar het openbaar ver voer en de mogelijkheden die dit in de toekomst kan bieden. „Wel is op dit moment een on derzoek gaande naar de verbe teringsmogelijkheden van het buslijnennet op Walcheren, waarbij ook de mogelijkheden van aanvullend stadsvervoer in Middelburg onderzocht wordt. De situatie van het openbaar vervoer in Middel burg op zich wordt hierbij ech ter niet bekeken", aldus de in itiatiefgroep. Verschillende groeperingen en organisaties in Middelburg (zoals de Verkeersbelange- ngroep Middelburg) hebben al geruime tijd een beter open baar vervoer op hun verlang lijstje staan. Dat deze wens ge grond is, bewijst de initiatief- het openbaar vervoer in Mid delburg met die van andere vergelijkbare steden. Zo zijn de mogelijkheden om de bus te pakken in steden met een stadsbusdienst als Assen, Ber gen op Zoom en Vlissingen heel wat groter als in Middelburg. Maar ook in vergelijking met Doetinchem en De Bilt, steden zonder stadsbusdienst, komt Middelburg er nog bekaaid vanaf. Het stimuleren van het openbaar vervoer en het lang zame verkeer geeft het voor deel dat het autogebruik te ruggebracht kan worden. Daarmee kan de geluidover- last, de luchtverontreiniging en het energiegebruik vermin deren. Ook de ruimte die de auto in beslag neemt wordt dan minder. Allemaal dingen die juist voor een binnenstad als die van Middelburg van be lang zijn, zo meent de initia tiefgroep. De initiatiefgroep heeft in samenwerking met deskundi gen en Middelburgse organisa ties heel wat werk verricht voordat deze nota uitgebracht kon worden. Vorig jaar no vember reden er op twee achte reenvolgende woensdagen stadsbussen en er werd een vervoersenquête gehouden onder 10 procent van de bevol king. De initiatiefgroep deed een onderzoek, waarbij Mid delburg vergeleken wordt met •Het gezellige Middelburgse centrum zou ook met de stadsbusdienst bereikbaar moeten zijn. MIDDELBURG - Drie wijk- verenigingen uit Middelburgs binnenstad houden aan staande donderdag een open bare vergadering in verband met de verkiezingen voor de gemeenteraad. De bijeenkomst wordt gehouden op donderdag 11 mei om acht ur in de Brasse rie aan de Lange Delft. Alle binnenstadbewoners hebben gratis toegang tot deze bijeenkomst. Ook de zittende politieke partijen zijn uitge nodigd. Volgens het pro gramma krijgen vijf gemeente lijke politici elk vijf minuten de tijd om iets over het verkie zingsprogramma van hun par tij te vertellen. Dat zijn: wethouder voor het CDA W.J. Baars, wethouder voor de PvdA H. Gillissen en de fractievoorzitter* J. Kamer mans voor de PPR, W.P. Ren tier voor de SGP en D.F. Vos voor de VVD. In de pauze kun nen de aanwezigen schrifte lijke vragen bij de sprekers in dienen. Deze vragen worden na de pauze door hen bean twoord. De raadsfracties van de politieke partijen zullen zo compleet mogelijk aanwezig zijn om zonodig toelichtingen op hun partijprogramma te ge ven. WOONT U IN DIT GEBIED Dan behoort De Scheldebode iedere week UITERLIJK WOENSDAGAVOND in de brievenbus te zitten. Waarschuwt U ons a.u.b. als U ons blad niet regelmatig of te laat ontvangt. Tel. 01184-19910. VLISSINGEN - Langzaam maar zeker komt Vlissingen bij de marktkooplui weer in trek. Het aantal marktkramen neemt toe, er komen meer bezoekers en de sfeer komt weer terug. Dat is de mening van N.A. Smit, lid van het afde lingsbestuur in Zeeland van de Centrale voor Ambulante Handel. Een van de gevolgen daarvan is dat de De Ruyter Jaarmarkt dit jaar heel wat groter gaat worden als in voorgaande jaren. Het aantal kramen dat op de markt wordt verwacht loopt naar de driehonderd en minstens eenendertig standwerkers zijn van plan naar Vlissingen te komen. „De kans bestaat dat er nog meer komen, omdat standwerkers erg onbere kenbaar zijn. Ze kijken 's morgens hoe de wind staat en beslissen dan pas naar welke markt ze gaan. Maar met eenendertig standwer kers gaan we al de richting op van beroemde markten als de paardenmarkt in Laren of de zondagmarkt in Ettpn-Leur", zo meent N.A. Smit. Hij organiseert de jaarmarkt samen met de vier andere bestuursleden van de afdeling Zeeland. De jaarmarkt wordt gehou den op vrijdag 12 mei. Wet houder F.J. Smit opent de markt om half tien 'smoreens. O tien uur begint al het stand werkersconcours, waaraan ook enkele gerenommeerde standwerkers meedoen. Zoals Bertus de Regt, ofwel Rotter damse Bertus. Hij werd vorig jaar Neder lands kampioen standwerker. Rotterdamse Bertus verkoopt groenteschaven. Ook de bezet- ,ter van de tweede plaats vorig jaar gaat in Vlissingen een po ging doen om het concours te winnen. Dat is Bertus Ooster- baan die schilderijen en repro ducties verkoopt. Er is zelfs een standwerker bij die erin slaagt zijn brood te verdienen met het verkopen van tafelzeil tjes. De markt sluit om vijf uur. Dat is ook de tijd wethouder G.J.A.M. Adan de prijzen voor het standwerkersconcours uit zal reiken. Dat gebeurt bij de geluidswagen op het Zeeman serve. Als speciale attractie zal dit jaar Bromsnor op de De Ruyter Jaarmarkt rondlopen. Broms nor als politieman 'de aange name taak om bonnen uit te delen die de mensen niet armer maar rijker maken. Dat wil na tuurlijk niet zeggen dat ieder een maar fout mag parkeren, want er lopen ook nog echte agenten rond. Bromsnor krijgt van de organisatoren ook geld om de bezoekers bij het kopen een handje te helpen. Hij is in elk geval van twaalf tot half twee op de markt. De moge lijkheid bestaat dat Bromsnor in de loop van de middag nog enkele uren op de markt zal rondlopen. Dit is echter af hankelijk van het budget. Evenals vorig jaar rijden er van de omliggende wijken en Souburg weer „witte bussen" naar het marktgebeuren. Be zoekers kunnen dus gratis naar de markt en thuis gebracht worden. Er rijden twee bussen. Bus A vertrekt elk half uur bij •het veerpont, te beginnen om tien voor negen en gaat langs de volgende halteplaatsen: Oost-Souburg (De Zwaan, viaduct en Stemerdinglaan), West-Souburg (brug) Wester- zicht, Bossenburgh, Ter Reede (Koudekerkseweg) naar de Spuistraat. Terug volgt de bus dezelfde route elk half uur, te beginnen bij de Spuistraat om tien over negen. Bus B vertrekt van Paau- wenburg (haltes Paauwen- burgweg, Koudekerkseweg) naar de Spuistraat.Deze bus rijdt ook elk half uur, te begin nen om negen uur. Elk half uur rijdt de bus terug vanaf de Spuistraat, te beginnen om kwart over negen. De „witte bussen" zijn te herkennen aan het bordje Marktexpres. De De Ruyter Jaarmarkt wordt gehouden op de Oude Markt, Lange Zelke, Zeeman serve en de Bussestraat.

Scheldebode | 1978 | | pagina 1