JAMIN WA TERSCHAP LEGDE 1200 M. WEG AAN OVER DE DUINEN ZONDER VERGUNNING Veel belangstelling voor vrouwencontactgroep Vruchten- e» o er taart 5,75 59Z5 Terre des Hommes houdt fancy-fair in Vlissingen Urbanus van Anus IN VROUWENPOLDER OElRUITER STANKOVERLAST Krediet gevraagd voor afdamming Sc huit vaartgr ac ht Stinky Toys in de Beuk Astmafonds vraagt collectanten BELOOF ME MAAR NIETS" Middelburgse dodenherdenking in abdij Pétanque houdt derde internationale jeu de boules toernooi WOENSDAG 19 APRIL 1978 - 28e JAARGANG UITGAVE: ZEEBRA WEEKBLADEN - TOTAAL OPLAGE 319.345 EX. Vrouwenbond NVV nodigt Chilicomité Filmavond N.V.V. Middel Verschenen. Een nieuw voorkeurboek. BAREND DE GRAAFF Omnibus. Normale prijs 29.90 17.90 bij: VLISSINGEN 01184-12733 MIDDELBURG - Mid- .delburg houdt de doden herdenking dit jaar weer in de abdij en wel op donder dag 4 mei om half acht. Het gemeentebestuur heeft voor deze herdenking alle zangkoren en afge vaardigden van verenigin gen uit de gemeente uitge nodigd. MIDDELBURG - De Middelburgse Club Jeu de Boules houdt zaterdag 10 juni voor de derde maal een internationaal toernooi. Evenals vorig jaar is de plaats van handeling in het park „Toorenvliedt" aan de Koudekerkseweg in Mid delburg. Driehonderd spelers uit binnen- en buitenland hebben zich al bij Pétanque, zoals de naam van de club luidt, aan gemeld. Bezoekers kunnen, naast het zien van de wed strijden, informatie opdoen over Middelburg, Zeeland en Frankrijk, met welk land het jeu de boules zo onverbrekelijk is verbonden. Het toernooi zal rond tien uur beginnen en om halfzes worden afgesloten met een finale. Deze aanbieding geldt van 20 t/m 26 april in de Jamin winkels Lanqe Delft 2 Lange Zelke 28 Middelburg Vlissingen H Ni«>t duur - wvl heprlitfi VLISSINGEN - De Vlissingse Raad wordt binnenkort het fiat gevraag dom een krediet vanf 35.000 uitte trekken voor het afdammen en droogmaken van een gedeelte van de Schuitvaartgracht. Onderzoeken hebben uitgewezen, dat de penetrante lucht die deze gracht regelmatig afscheidt misschien afkomstig is van een opwelling van het grond water ter hoogte van pension Buijs. Men denkt, dat deze kwelstroom afkomstig is uit de gedempte Spuikom en zich via het zand van het gedempte deel van deze watergang een weg zoekt. Om dit fenomeen goed te kunnen onderzoeken is het noodzakelijk een deel van de gracht tot aan de Duijvendrechtstraatafte dammen en droog te leggen. B.en W. rekent dat het afdammen en droogmaken 25.000 zal gaan kosten en het eventuele afstoppen van het kwelpunt naar ruwe schatting nog eens f 10.000. WOONT U IN DIT GEBIED Dan behoort De Scheldebode iedere week UITERLIJK WOENSDAGAVOND in de brievenbus te zitten. Waarschuwt U ons a.u.b. als U ons blad niet regelmatig of te laat MIDDELBURG - Terre des Hommes, een stichting die kinderen in nood uit de derde wereld helpt, houdt zaterdag 22 april een fancy fair in het KMT-gebouw in Middelburg. De opbrengst komt ten goede aan Terre des Hommes. Het KMT-gebouw is te vin den in de Blinde Hoek, een zijstraat van de Lange Noord straat. Bezoekers kunnen er meedoen aan een Amerikaanse verkoop of ballen gooien, sjoe len, grabbelen, flesje hengelen, enzovoorts. Er is een kraam waar stekjes gekocht kunnen worden en ook koffie en gebak is in het KMT verkrijgbaar. Terre des Hommes heeft een kraam voor zichzelf ingericht. Leden van de stichting geven informatie door aan belang stellenden en verkopen ook ar tikelen van Terre des Hommes. De prijzen die op de fancy fair te winnen zijn, worden ter be schikking gesteld door Mid delburgse winkeliers. Bezoekers kunnen van 's morgens tien tot 's middags vijf uur terecht. Een dominee, vrienden, die in het Zeeuwse op zijn fiets op huisbezoek ging, zal dit bezoek nog lang heugen. Op de plaats waar hij moest zijn, zette hij zijn fiets tegen de gevel vlak naast een paar grote zakken afval. Het was kraakwagendag. Een oudere man die de fiets zag staan, vond het nogal zonde om een fiets met zulke goeie banden aan die kraak wagen mee te geven. Dus sloopte hij de banden van de fiets en nam die mee naar huis. Toen de dominee even later buiten kwam stond hij nogal beteuterd te kijken. Maar een dorp is een dorp en dus was er al snel een behulp zame buurvrouw, die precies kon zeggen wie de banden had meegenomen en waar deze man te vinden was. De dominee naar de man toe, die zich uitputte in dui zend verontschuldigingen en natuurlijk kon de dominee zijn banden weer terug krijgen. De dominee weer terug naar het huis waar hij zijn fiets had gezet. Maar in die tijd was net de kraakwagen langs gekomen en van de fiets was niets meer over dan een gekraakt hoopje staal. Water verder met de banden is ge beurd, is mij niet bekend.... Ja vrienden er gebeuren heel wat onherstelbare din gen. Neem nou de duinen bij Zoutelande. Over een lengte van ruim een kilometer heeft het Waterschap Wacheren daar, zonder aan iemand toe stemming te vragen, de be groeiing weggekapt en er een weg aangelegd. Naar later bleek, omdat het dan gemak kelijker was, de duinen te onderhouden. Maar toevallig staan die duinen in het bestemmings plan wel omschreven als na tuurgebied. En als daar iets moet gebeuren, dan moet dat officieel aangevraagd wor den bij de gemeente. Een weg was er door dat gebied wel allerminst gepland. Nu er door enkele attente bewoners ~~rie over is gemaakt heeft het waterschap de gemeente Valkenisse alsnog gevraagd om die weg te legaliseren. Dus wettelijk te maken. En hoewel het gemeentebestuur van Valkenisse wel met de kwestie in haar maag zit, is men wel bereid om het be stemmingsplan zo te wijzi gen dat die weg er mag blijven liggen. Ik word daar nogal kwaad over en ik kan me voorstellen dat mensen die bijvoorbeeld maanden moeten wachten op goedkeuring voor het zetten van een schutting of het ver anderen van een dakkapel, dat ook worden. Ik vraag me af, als het waterschap Wal cheren een gewone meneer of mevrouw was geweest, of die weg er ook had mogen blijven. Op deze manier wat je dan moemt, is het hek van de dam en kan iedereen met evenveel recht gaan experi menteren en achteraf toe stemming vragen voor de meest afschuwelijke veran deringen. En dan nog even over het oud papier, vrienden, dat we aan de straatstenen niet meer kwijt kunnen. Hoewel..er blijven papierhandelaren in Goes en Abbeele die het ge woon blijven nemen. Zelfs •zijn er al gemeenten die sub sidie geven op oud papier en daar kunnen we alleen maar blij mee zijn. Maar van een lezer kreeg ik een reactie die mij nogal aan sprak. Want zo vroeg deze zich af, waarom zijn allerlei officiële instanties niet wat zuiniger met papierEn hij haalde als voorbeeld de pro vincie aan. De provinciale overheid is namelijk gewend om voor een mededeling van één regel elke keer weer opnieuw een héél vel mooi wit papier te gebruiken. Er gaan daar heel wat van zulke mededelingen, in grote oplagen de deur uit. Ik heb het al eens eerder ge zegd. Maar nu dan nog maar een keer. ARJAON. B. en W. Valkenisse bereid achteraf vergunning te geven MIDDELBURG - De afde ling Middelburg van de Vrou wenbond van het NW heeft het Chilicomité uitgenodigd om over hun zaak te komen praten op een bijeenkomst van deze vrouwen. Op donderdag 20 april om 20.00 uur vindt dit plaats in Het Wapen van Mid delburg aan de Pottenmarkt. Het Chilicomité in Middel burg, dat ontstaan is op initia tief van enkele Chileense vluchtelingen, krijgt o.a. steun van diverse politieke partijen en de Raad van Kerken. VLISSINGEN - De Belgische showman Urbanus van Anus, zo langzamerhand in Nederland ook bekend geworden, treedt vrij dag 21 april op in de aula van de l.t.s. aan de Zaaihoekweg 1 in Vlissingen. Urbanus zingt en acteert. In zijn nieuwe show brengt hij een groot aantal nieuwe lied jes, maar zelf legt hij graag het accent op het acteren. Hij is, naar hij zegt niet muzikaal ge noeg om met een groep te wer ken. Hij vindt bovendien dat hij dan zijn vrijheid op het po dium verliest. Urbanus wil tussendoor zijn invallen kwijt kunnen. De mensen komen dan ook vooral naar zijn show om te lachen. Het is ook vaak zo, dat hij zijn liedjes verder uit bouwt voor zijn publiek, zodat er op het podium vaak een veel krachtiger nummer ontstaat als het oorspronkelijke. Het optreden aanstaande vrijdag wordt georganiseerd door de werkgroep VSC- jongeren. De show begint om half-negen, kaarten a zes gul den vijftig zijn verkrijgbaar in welzijns centrum Bachten Komme en vrijdagavond vanaf acht uur aan de zaal. ZOUTELANDE -B.&W. van Valkenisse zijn bereid het Waterschap Walcheren achteraf een vergunning te geven voor de twaalfhonderd meter lange weg die het water schap over de duinen bij Zoutelande heeft aangelegd. Het college wil er wel enkele voorwaarden aan verbinden. Zoals het aanbrengen van beplanting aan beide zijden van de puinweg om het aanzicht in elk geval wat te verbeteren. MIDDELBURG - Stinky Toys, een op het ogenblik in Londen doorbrekende punk- groep, treedt aanstaande vrij dag op in het jongerencentrum de Beuk aan de Herengracht in Middelburg. Stinky Toys is oorspronke lijk afkomstig uit Parijs. De groep speelt rock en roll van vooral Chuck Berry in een ei gentijdse stijl vertaald. Er zijn invloeden merkbaar van The Who, Troggs, Keith Richard en David Bowie. De muziek van Stinky Toys doet sterk denken aan de opgepepte vaart van de Newyorkse bands als Blondie en de oude rock van de Flamin' Groovies. De blonde zangeres Elli Medeiros uit Uruguay doet sterk denken aan Deborah Harry. Het concert begint om negen uur. De toegangsprijs is voor leden vijf gulden, voor niet- leden zes gulden. Het waterschap heeft de weg, die van Zoutelande over de toppen van de duinen rich ting Biggekerke loopt, aange legd om de duinen als waterke ring beter te kunnen onder houden. Er is echter vooraf geen vergunning bij de ge meente Valkenisse aange vraagd. In een bestemmin- splan is dit duingebied aange wezen als natuurgebied. K. en L.B. Luteyn uit Kou- dekerke hebben in een brief aan het gemeentebestuur van Valkenisse gevraagd de nu wel gevraagde vergunning niet aan het waterschap te verlenen. Zij menen dat het landschap door de puinweg ernstig wordt aan getast. Door de té verwachten vakantiedrukte zullen de ver vuilingen en vernielingen langs de weg het duinland schap nog verder aantasten. Zij geloven dan ook niet dat het geldelijk voordeel voor het waterschap opweegt tegen de aanval op de natuur. Daarbij komt dan nog dat de aange legde weg tegen het bestem mingsplan ingaat en zonder toestemming van de gemeente Valkenisse aangelegd is, aldus de beide briefschrijvers. De brief, die bedoeld is als bijdrage aan de discussie, is ook naar Gedeputeerde Staten gestuurd. G.S. hebben inmid dels geantwoord dat het wa terschap te vlug heeft gehan deld en toestemming had moe ten vragen bij B.en W. van Val kenisse, vóórdat de weg was aangelegd. B.en W. van Valke nisse hebben in dezelfde zin op de brief van de beide Luteyns geantwoord. Zoals op de foto blijkt, is er belangstelling van oud en jong. VROUWENPOLDER Sinds dinsdag 28 februari draait in Vrouwenpolder een vrouwencontactgroep. Tien vrouwen hebben het initiatief genomen om zo'n groep op te richten. De vrouwen kunnen elkaar zo ontmoeten en ook beter leren kennen. Er blijkt veel belangstelling voor het initiatief te bestaan. Een en quête in het dorp leverde een kleine veertig positieve reac ties op van vrouwen die zeker eens wilden komen. Een keer in de week, op dinsdag, wordt een koffie-ochtend gehouden; iedereen is dan welkom om wat te praten, te luisteren, gedach ten en ideeën uit te wisselen, enzovoorts. Bij de vrouwen contactgroep staat de ontmoe ting centraal. Het is dan ook niet de bedoeling dat het een politiek forum wordt of iets dergelijks. Er kunnen wel in itiatieven worden ontplooid, maar welke hangt van de deel neemsters af. De groep komt op de dinsdagochtenden bijeen tussen half tien en twaalf uur in café Duvekot aan de Elze- noordlaan. astma is nog niet gevonden. Voor het onderzoek hiernaar is veel geld nodig, dat het Neder lands Astma Fonds o.a. uit col lectes bij elkaar probeert te brengen. Aanstaande collectanten in Vlissingen kunnen zich opge ven bij de heer J.H. Ceelen, Burgem. van Woelderenlaan 8. MIDDELBURG - De afde ling Middelburg van de indus triebond N.V.V. houdt don derdag 20 april een filmavond in de concert- en gehoorzaal aan de Verwerijstraat in Mid delburg. De volgende films worden gedraaid: Er zijn nog Zeeuwen, Saaftinge, Bloemen van de delta, Mensenwerk. VLISSINGEN - Zoals ieder jaar, houdt het Nederlands Astma Fons, ook ditmaal weer een collecteweek. In de week van 24 tot 30 april worden er collectanten gevraagd, die wat vrije tijd beschikbaar hebben om voor het Fonds geld in te zamelen. Nog steeds hebben één mil joen Nederlanders last van astma. Er is wel vooruitgang in de behandeling van deze pa tiënten, maar het hoe en waarom van het ontstaan van

Scheldebode | 1978 | | pagina 1