Zachte vloerbedekking: KIEZEN HV€l-€&Y]U waarom kiezen zoveel mensen in het kiikhiiis? daarom! TEXTIEL AAN DE WAND Louwerse de Priester VLISSINGEN RUIME EENGEZINSWONING VLISSINGEN GOES MIDDELBURG OOST-SOUBURG Badhuisstr. 15 Wijngaardstr. 49 Langenoordstr. 43 Kanaalstr.44 Tel. 01184-13746 Tel. 01100-28830 Tel. 01180-28896 Tel. 01184-67621 Als we aan tapijt denken, zal dat voor eenieder iets anders betekenen. De één denkt aan de zachte vloerbedekking die hij voelt als hij uit bed stapt, de ander denkt wellicht aan tapijt in de badkamer en voor sommige mensen betekent tapijt het kleed in de zitkamer. Over het ontstaan van tapijt doen zeer uiteenlo pende verhalen de ronde. Het zou uit Egypte afkomstig zijn, andere gunnen de Chinezen de eer en een derde lezing is dat de Maya's de grote ontwikkelaars waren van het tapijt. Zeker is in ieder geval, dat tapijt het eerst geknoopt werd door Nomaden, die hun tapijten knopen en dat zijn dan vooral berbertapijten ge maakt van geite- en kamelehaar. De bekendste tapijten van vroeger, die al minstens vijfentwintig eeuwen lang worden ge maakt en nog dagelijks in allerlei afmetingen en kleuren in de winkels te koop liggen, zijn de zogenaamde Perzen. Technieken Paauwenburg v. Hallstr. 67 te koop DE SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 12 APRIL 1978 Uiteraard worden tapijten allang niet meer met de hand geknoopt. Ze worden op ma chines gemaakt, die honderden meters per dag produceren om aan de grote vraag naar zachte vloerbedekking te voldoen. De belangrijkste technieken, die worden toegepast om tapijt te maken, zijn weven en tuften. Het weven is de oudste tech niek van de twee en werd eeu wen geleden al gedaan op het weefgetouw. In de loop van de tijd is een machine ontwik keld, die weeft op een breedte van vier meter en die zowel uni als gedessineerd tapijt produ ceert. En juist gedessineerd geweven tapijt is bijzonder mooi, omdat de weefmachine in staat is een zeer fijn dessin te maken. De tuftmachine berust óp het volgende principe: er wordt een doek (vroeger van jute, nu voor een belangrijk deel van kunststof) in de ma chine ingevoerd. Duizenden naalden maken dan allemaal tegelijk een lusje. Aan de an dere kant van het doek vangen een soort haakjes de lussen op en houden ze vast tot ze de goede lengte hebben. Het is dus mogelijk lussen van verschil lende hoogten te maken. Ook is het mogelijk de lussen door te snijden, zodat een gesneden pool ontstaat. Het grote voor deel is, dat men in dezelfde tijd ongeveer tienmaal zo veel ge tuft tapijt kan produceren als geweven tapijt. Vandaar ook dat geweven tapijt over het algemeen duur der is dan getuft tapijt. Even wel de verwerkte grondstof speelt hierbij ook een belang rijke rol. Tapijten uit nylon en andere synthetische grond stoffen worden over het alge meen getuft; karpetten uit wol In het Kijkhuis van Louwerse de Priester wordt alles gedaan om u een goed beeld te geven van de keukenmarkt. Tientallen kompleet opgebouwde keukenvoorbeelden laten u in de praktijk zien wat er te koop is. En denk vooral niet dat het Kijkhuis zich beperkt tot één merk. Integendeel, de mooiste en beste keukenmerken zijn er present om gewikt en gewogen te worden, van Louwerse de Priester. Afhankelijk van üw wensen en mogelijkheden. En u kunt er met uw wensen terecht bij de vakmensen van Louwerse de Priester. Samen met hen kunt u uw ideeën uitwerken en een reken sommetje maken. Want het is écht mogelijk om een verbazend voordelige keuken uil te cijferen die gezien mag worden. Overigens is kiezen ook een kwestie van kombincrcn en op dat gebied heeft het Kijkhuis eveneens een streepje voorop anderen. Neem alleen de enorme tegel- kollektie maar eens. Honderden kombinaiicmogelijkhcdcn voor vloeren wand van uw toekomstige keuken... en allemaal bij de hand, onder één dak! Kiezen in het Kijkhuis bespaart u teleurstellingen. En tenslotte is het goed om te bedenken Kijkhuis van Louwerse de Priester ook de montagewerkzaamheden voor u kan regelen. Tot en met het perfekt tegelzetten toe. vele honderden tegelsoorten De mooiste wand- en vloertegels die denkbaar zijn. Voor iedere smaak... en voor elk budget. Tegels blijven mooi. vergeet dat niet. modern sanitair Betaalbaar sanitair in een enorme verscheidenheid aan kleuren (zélfs wit!). Prachtig in kombinatie met de komplete kollektie badkameraccessoires. En tegels, natuurlijk! hartverwarmende open haarden Een grote kollektie haarden die helemaal naar eigen smaak kunnen worden uitgevoerd. Alle bouw materialen die daarbij nodig zijn vindt u natuurlijk óók in het Kijkhuis. Plus de vakmensen die u er alles over kunnen vertellen. HP Het Kijkhuis is geopend op maandag t/m vrijdag van 8.30-12 uur en van 13 -17.30 uur en op zaterdag van 9.30- 12.30 uur. Ook vestigingen in Breda en Tilburg. kunnen zowel getuft als gewe ven worden. Het verschil zit dus niet in kwaliteit, maar voornamelijk in kwantiteit en dessineringsmogelijkheden. Toch is het kiezen van tapijt niet altijd even gemakkelijk. Door het oerwoud van tapijt ziet men soms niet meer die ene boom. Nogmaals de kwaliteit van een tapijt hangt niet alleen af van de manier van produk- tie, maar van een groot aantal factoren, met name de pool- dichtheid. Dat wil zeggen het aantal grammen garen, dat ge bruikt is voor een vierkante centimeter tapijt. Ook de poolhoogte is van be lang en uiteraard het garen, dat gebruikt wordt. Wat we echter voorop moeten stellen bij de keuze van een tapijt, is de plaats waar het komt te lig gen. De gang en keuken vragen om een ander tapijt dan de slaapkamer en ga zo maar door. De woninginrichter zal u zeker bij de keus van de juiste kwaliteit kunnen helpen. Hij kan u ook helpen bij de keus van kleur en dessinering. <\.„A WmBSËm S&v <v.. JV[eER en meer komt er echte natuur in huis en dat heeft eigenlijk niets te maken met de nostalgie, die momenteel welig in de Hollandse huiskamers tiert. Zoals met veel modeverschijnse len zal ook deze nostalgie wel een zachte dood sterven, maar dit kan zeker niet gezegd worden van de grotere vraag naar natuur- produkten in huis. En één van die produkten is de wandbekle- ding. Textiel aan de wand zal steeds meer worden toegepast en eigenlijk is dit het meest logische, want velen van ons zijn ronduit gezegd uitgekeken op behang met blommetjes en streepjes. En daar zit 'm de kneep: men wil echt; 'n echte vloer, een open haard met echt vuur en echte wandbekleding. Daar mag iedereen blij mee zijn, het heeft alleen erg lang geduurd voor het zover was. Laat u zich vooral niet ver leiden wandbekleding van dichtbij te beoordelen en be kijk het altijd van een redelijk grote afstand; zo ziet u het thuis meestal ook en het effect is veelal heel anders. Zeer be langrijk is het advies van de vakman, maar beslis pas defi nitief nadat u het resultaat thuis tegen de wand heeft beoordeeld. Probeer daarom staaltjes mee te krijgen. Neem daarvoor rustig de tijd en zie hoe zowel dag- als kunstlicht verschil lende effecten kunnen geven. En laat natuur natuur waar mee bedoeld wordt, dat blauw gras niet bestaat en het daarom kolder is dit aan de wand te nemen. Als u toch kleuren wilt, neem dan de normale textiel- wandbekleding. Zijn er nu nog veel proble men bij eventueel zelf aan brengen van textiel- wandbekleding? Ook dit is al lang door de frabrikanten on derkend en een groot deel van het aanbod is aan de achter zijde voorzien van een papie ren rug, zodat het zelf aan brengen mogelijk is. Het is wel een secuur werkje, waar heel wat tijd in gaat zitten en het is moeilijker dan behangen. Bij sommige soorten zult u met een roller de wand in moe ten lijmen, waarna het textiel wordt bevestigd. Hoe dit pre cies moet gebeuren staat in de handleiding welke bij aanklop van wandtextiel wordt ver strekt. Naast het bevestigen met kleefstoffen zijn er mo menteel strips verkrijgbaar, waarmee textiel op de wand gespannen wordt. Hoewel ook hier de doe-het-zelver goede resultaten kan bereiken, ligt deskundige verwerking toch eigenlijk meer op het terrein van de specialist. Vandaar de goede raad: indien u niet zekei van uzelf bent, laat het aan brengen dan aan de vakman over, want het is wel zo-dat de wanden in een kamer de groot ste oppervlakte hebben, ter wijl zij daarnaast ook hel meest in het oog vallen. Zeer gunstig gel. t.o.v. scholen, winkelcentrum, tennisbanen, sportvelden, bos en strand. Ind.: entree, hal, w.c. kelderkast, doorzonkamer, m. gl. achterw. Aanleg open haard mogelijk. Keuken. Verd.: 3 sl.k., waarvan één m.v.w., badk. m. ligbad, en 2e toilet, 2e verd.: grote sl.k. 20 m2 m. dakkapel, berging, overloop. Ged. gevelverw. Prachtig aangel. achtertuin 13m. zonnig, waarop stenen berging. Voortuin 4.70 m. Vr. pr129.000,- k.k. Aanv. juni/juli, vrijblijvend te bez. tel. 01184-60581

Scheldebode | 1978 | | pagina 20