Jeugdorkest in 27 ZEEUWSE KUNSTENAARS IN VLEESHAL Vlissingse win terzwemmers missen de duiktoren Lustrumfeesten Dauwendaele dit weekeinde met talentenshow en wielerronde Middelburg-Karmei helpt Surinaamse bejaarden aan betere behuizing DE RUITER^ GRAMM STRIPS SFEER EN GEZELLIGHEID MICHELIN GIDSEN MICHELIN KAARTEN ANWB GIDSEN „Wat oudere handen maken SMURFJES 1.95 SMURFPOPPEN (Teddy) 27.50 „HOTEL SUISSE" UITGAVE: ZEEBRA WEEKBLADEN - TOTAAL OPLAGE 319.345 EX. MIDDELBURG - Als de gemeenteraad van Middel burg er mee instemt, krijgt de Jacob Catsstraat en de directe omgeving in Nieuw-Middelburg een op knapbeurt. In overleg met de bewoners heeft het ge meentebestuur een plan gemaakt, waarvoor de mi nistervan Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening een zogenaamd rehabilita tiesubsidie van 56.000 gul den heeft toegezegd. In het plan wordt een gedeelte van de Jacob Catsstraat aange wezen als woonerf. De be strating wordt verbeterd en aan de nieuwe bestemming aangepast. Aansluitend aan het woonerf komt een par- keerterreintje voor zes au to's. Bewoners van de Jacob Catsstraat en de Veersesin- gel krijgen de kans hun erven te vergroten. Het plan biedt hun de gelegenheid een strookje grond erbij te kopen. Verder komen er nog algemene voorzieningen, zoals verbetering van de openbare verlichting. Alles bij elkaar gaat het werk 62.000 gulden kosten. NIEUWE en vele andere kaarten en reisgidsen bij: J^Paul Krugerstraat 55-57 VLISSINGEN 01184-12733 VLISSINGEN - „Wat ou dere handen maken". Zo heet de verkoopmiddag die dinsdag 18 april van twee tot vijf uur in het wijkcentrum Open Hof in de Vlissingse wijk Paauwen- burg wordt gehouden. Er zullen handwerken te koop zijn die gemaakt zijn op de soosmiddagen (woensdag). Ongeveer zeventig ouderen komen dan kaarten, sjoelen, biljarten, dammen, handwer ken, enzovoorts. De hand werksters maakten onder meer tafelkleden, kussens, poppen, tassen, babykleertjes en prach tige borduurwerken. Van de opbrengst van de verkoping wordt weer nieuw materiaal aangekocht. MIDDELBURG - Het vijf-jarig bestaan van verschil lende Dauwendaelse verenigingen levert de inwoners nog twee feestweekeinden op. Dit weekeind staan een talen tenshow, wielerronden en een disco-show op het pro gramma. Aanstaande vrijdagavond om acht uur start de talentens how in het Ontmoetingscen trum. De deelnemers zijn zan gers, zangeressen en muziek groepen uit heel Zeeland. De zang wordt begeleid door The Revelations, een professionele groep die bestaat uit Bredase muziekleraren. Alle deelne mers krijgen ter herinnering aan dit gebeuren een medaille aangeboden. Degenen die door de jury als besten worden aangewezen, kunnen onder meer winnen: een rondvlucht boven Zeeland (derde prijs), een retourreisje naar Engeland voor twee per sonen (tweede prijs) en de op name van een plaatje in de stu dio (eerste prijs). De wijkvereniging, die de ta lentenshow samen met de win keliersvereniging organiseert, wil van de opname vijfhonderd plaatjes laten drukken. Die kunnen dan in een Middel burgse platenzaak te koop worden aangeboden. De show zal tot ongeveer twaalf uur gaan duren, daarna is er de mogelijkheid een dansje te maken. De toegangsprijs voor de talentenshow is twee gulden vijftig. De wielerwedstrijden be ginnen zaterdag om tien uur met de dikke-banden-race. Aan deze race, vorig jaar met tachtig deelnemers een groot succes, kan elke Middelburgse jongen of meisje van zes tot veertien jaar meedoen. Er wordt gefietst in verschillende leeftijdsgroepen. 's-Middags om twee uur beginnen de wed strijden voor de groepen licen tiehouders. Deelnemers zijn onder meer de leden van „Theo Middelkamp". Het is de bedoe ling van de wijkvereniging deze wedstrijden uit te laten groeien tot een „Ronde van Middelburg". De winnares van de wielerwedstrijden krijgen hun prijs om halfvijf in het Ontmoetingscentrum uitge reikt. De festiviteiten worden dit weekeind besloten met een disco-show, verzorgd door de discotheek Zeeland-Sound. De show vindt plaats in de grote zaal van het Ontmoetingscen trum en begint om acht uur. slechts Bij ons slechts Zie onze advertentie elders in dit blad de Stripwinkel U zag het Baha'i geloof op de t.v. Wilt U meer weten over deze nieuwe wereld godsdienst? A.s. zaterdag 15 aprii Markt 55 - Middelburg Aanvang 20.15 uur Nadere inlichtingen 01180-15240 VLISSINGEN - Onder lei ding van Han Beekman geeft het Zeeuws Jeugdorkest vrij dag 14 april een concert in de Sint-Jacobskerk. Het concert begint om halfacht. Het orkest dat bestaat uit vijfenvijftig jongens en meisjes in de leeftijd van twaalf tot achttien jaar, allen leerlingen van de Zeeuwse Muziekschool. Het orkest speelt aanstaande vrijdagavond de ouverture „Cariolanus" van Ludwig van Beethoven, het concert voor viool en orkest in E van Bach en de Boléro van Maurice Ra- vel. Het concert, dat tot halfne- gen zal duren, is gratis te be luisteren. WOONT U IN DIT GEBIED Dan behoort De Scheldebode iedere week UITERLIJK WOENSDAGAVOND in de brievenbus te zitten. Waarschuwt U ons a.u.b. als U ons blad niet regelmatig of te laat ontvangt Tel 01184-19910. .'V- <T tp HOTEL-CAFÉ-RESTAURANT DE HUIFKAR Markt 19, Middelburg, tel. 01180-12998 voor een heerlijk dinertje bij kaarslicht JEUGDORKEST. De jaar lijkse toernee van het Zeeuws Jeugd Orkest zal dit keer op zaterdag 15 april Middelburg aandoen. Het 55 man sterke orkest in symfonische bezet ting concerteert om 20.00 uur in de Concert- en Gehoorzaal aan de Singelstraat. Zeer redelijke prijzen A:'\ MIDDELBURG - Tot en met zondag 3 april zijn in de Vleeshal in Middelburg tweeëntachtig werken te zien van Zeeuwse kunstenaars. Deze tentoonstelling is een voorbe reiding op „Kunst uit Zeeland 5", een expositie van Zeeuwse beeldende kunstenaars die vanaf juni in en buiten de provincie zal rondreizen. Alle Zeeuwse kunstenaars, voorzover hun adres bekend is bij de Zeeuwse Culturele Raad, zijn uitgenodigd om werk voor deze expositie in te zenden. Na beoordeling door een jury werden zevenentwintig kun-, stenaars tot de tentoonstelling toegelaten met gemiddeld drie werken. De tentoonstelling in de Vleeshal geeft zo ook een beeld van wat er op het gebied van de schilder- en beel dhouwkunst in Zeeland ge daan wordt. Het juryrapport blijft echter voorlopig nog ge heim, tot na de overzichtsten toonstelling. Het publiek krijgt namelijk ook een vinger in de pap bij de samenstelling van de reizende collectie. Via een stembiljet kunnen zij in de Vleeshal een voorkeur uitspreken voor het werk van één of meer kunste naars. Aan de hand van deze publieksvoorkeur, die onmid dellijk na de tentoonstelling tegelijk met het juryrapport bekend zal worden gemaakt, wordt een derde deel van de reizende collectie samenge steld. Na twee weken vakantie, vrienden, kan ik me heel goed voorstellen dat een heleboel mensen hun vrije tijd in Zee land willen doorbrengen. Maar vol is vol. Zo zit het nou eenmaal met de zuidwest hoek van Walcheren, zo heeft een overduidelijke nota van de provinciale planologische dienst pas geleden weer eens laten weten. Ik begrijp dan ook niet dat verschillende Vlissingse raadsleden toch gewoon door willen gaan met het bouwen van recreatiewo ningen. En dat dan ook nog op het laatste stukje open land schap achter de duinen dat Vlissingen nog rijk is. Men wil daar het recreatiepark „Martina" gaan uitbreiden met 42 huizen. Twee jaar ge leden ging dat plan niet door. Maar nu het in die twee jaar nog weer voller is geworden op Walcheren en je in de zomer alleen maar kunt uit waaien omringd door oranje en gele windjacks, nu wil de meerderheid van een Vlis singse raadscommissie toch die zomerhuizen laten bou wen. Ik zei al een raadscommis sie, en dat betekent dat het plan nog in de voltallig raad moet komen. Er is dus nog een kans dat 't hele plan niet doorgaat, want het zal wel tot het eind van het jaar du ren, voor de recreatiehuizen aan alle raadsleden wordt voorgelegd. En dan is er een nieuwe gemeenteraad, die hopenlijk wat wijzer zal zijn dan de meerderheid van de raadscommissie. Het zou trouwens zoals een van de te genstemmers want die waren er gelukkig welop merkte ook niet moeten mo gen, dat een raad, die op zijn laatste benen loopt nog een dergelijke belangrijke beslis sing neemt. Over een goeie maand zijn we immers aan de gemeenteraadsverkiezingen toe. Nu ik het toch over ge meenteraden en recreatie heb; in Colijnsplaat moet er een nieuwe jachthaven ko men, vinden de raadsleden. Slechts twee raadsleden waren tegen. Het argument, dat de sportvissers ook eens aan de beurt moeten komen, spreekt me eigenlijk wel aan vrienden. Vooral als je be denkt dat er voor zeilboten en grote jachten al heel wat plaatsen in Zeeland zijn aan gelegd en de sportvissers hun boten nauwelijks kwijt kun nen. Een ding wordt uit dit alles langzamerhand wel duidelijk. Het wordt vechten om een plaatsje in Zeeland, waar dan ook. En dan nog even een ver zuchting. Waar moeten we metjiet oud papier naar toe? De oud-papierhandelaar be taalt er nauwelijks meer voor, en hij weet zelf langza merhand ook niet waar hij alles moet bergen. Zelfs de muziekvereniging Euterpe uit Heinkenszand, die trouw twintig jaar langs de deuren is gegaan, stopt nu met opha len van oud papier. Wat moet ik langzamer hand met mijn stapels die ik nog steeds bewaar, denk ik dan. En zie tegelijkertijd al die bomen voor me, die voor de papierproduktie sneuve len. Waarom wordt er niet meer recycled papier ge bruikt? AR J AON Jacob Catsstraat wordt woonerf MIDDELBURG - Doe iets van waarde, help een bejaarde. Dat is het motto waaronder de Zendingscommissie Middelburg- Karmei geld inzamelt om een aantal bejaarden in Paramaribo een betere behuizing te geven. VLISSINGEN - Ze zwem men nog steeds de winter door, de heren van Akkeren, Cal- jouw en Bertijn. Van Akkeren viert al zijn zilveren jubileum in het winterse Westerschel- dewater en laat Caljouw met zijn 16 jaar en Bertijn met 13 jaar winterzwemmen ver ach ter zich. Iets bijzonders vinden ze het zelf al lang niet meer en wie er nog eens over begint krijgt te horen, dat zij het heus niet voor de show doen, maar gewoon omdat zij het fijn vin den. De heren maken zo te zien een buitengewoon gezonde in druk en tonen jonger dan hun jaren aangeven. Even lastig is het wel, dat de duiktoren aan het badstrand een tijdje niet te gebruiken is. Want het is hun vaste route om naar de toren te zwemmen, er een paar keer af te duiken en dan terug te gaan naar het strand. „Tot je vingers stijf worden, want dan kan je niet goed meer zwemmen", zegt Caljouw er nog verduidelij kend bij. Zelfs al is het volgens de ka lender nu dik voorjaar, de temperatuur van het zeewater komt nog niet boven de zeven graden uit. Bibberend in dikke jassen keken de boulevard wandelaars afgelopen zater dag dan ook naar het zwem- trio, dat opgewekt uit het water kwam om zich weer aan te kleden in hun eigen badca- bine. De enige cabine aan het badstrand, die tenminste in tensief gebruikt wordt. De bejaarden krijgen van de Surinaamse regering een bij drage van 26 Surinaamse gul dens (38 gulden) per maand. Een bedrag waar ze nauwelijks genoeg van kunnen eten, zodat velen in krotten wonen. Voor een bedrag van 1.000 Neder landse guldens kan een woning helemaal worden gerestau reerd, zodat een bejaarde in elk geval zijn levensavond in een prettig huis kan doorbrengen. De kosten liggen zo laag, omdat vrijwilligers vanuit de kerk en technische scholen de restauratie uitvoeren. Een rommelmarkt in het weekeind 31 maart-1 april heeft al het nodige geld opgeleverd. Meer geld is echter nog zeer welkom. Het Zendingswerk Middelburg-Karmei aan de Voorborch 16 in Middelburg heeft daarom een gironummer open staan voor deze actie. Het geld kan gestort worden op gi ronummer 3922440. Voor in lichtingen kan men bellen: 01180-27425.

Scheldebode | 1978 | | pagina 1