De keuken blijft het „hart" van de huishouding KOUDEKERKE Snufjes Apparatuur Spoelbak Vervolg van voorpagina Zitgroep Plattegrond van MASSIEF EIKEN b.v. lengte 270 b.v. lengte 300 b.v. lengte 315 b.v. lengte 360 2420.- incl. B.T.W. 2740.- incl. B.T.W. 2840.- incl. B.T.W. 3340.- incl. B.T.W. lengte 330 cm 4950.- incl. B.T.W. EFFEN WIT TEGELS 11,- p/m2 KEUKENINSTALLATIEBEDRIJF Tramstraat 1 (centrum) Tel.: 01185-1681 DE SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 12 APRIL 1978 Het idee, om „éindelijk" eens iets aan de keuken te gaan doen, ontstaan in deze tijd van het jaar bij de meesten onder ons wel. Het „hart" van de huishouding is de keuken, want hier immers vinden de meeste acitviteiten plaats die nodig zijn om het gezin draaiende te houden. Hier ont staan de lekkerste hapjes, vin den de boodschappen een plaatsje, wordt soms gegeten, staat de wasmachine te draaien en moet afgewassen worden. Als u daarbij even denkt aan de open keuken die de laatste jaren zo'n opgang heeft gemaakt, is het duidelijk dat de keuken-van-vroeger niet meer in het huidige woon beeld past. Indeling en kleur zijn dan plotseling belangrijk gewor den. Bovendien is het alleen maar plezierig als de vrouw des huizes niet meer de halve dag in de keuken hoeft door te brengen, allerhande appara tuur staat haar tegenwoordig bij. Hoe nuttig al deze appara ten ook zijn, als je ze vanuit de woonkamer voortdurend ziet, is dat toch storend. U kunt met behulp van een nieuw verfje, gordijntje, droogboeket, plan tjes, kleurige posters en andere leuke spulletjes, in open vak ken en op rekjes uw keuken na tuurlijk een ander aanzien ge ven, maar wilt u echt de hele boel veranderd zien, dan kunt u alles „keurig wegwerken" achter de prachtige fronten van een aanbouwkeuken. binnenkort ook met een induk- tieplaat (u hoeft de cijfers dan niet meer aan te raken, louter aanwijzen is dan voldoende). De keramische kookplaat raakt al aardig ingeburderd en is gemakkelijk schoon tehou- den, mooi vlak, zodat pannen er niet makkelijk af vallen en een pan vlug naar het koud- blijvende gedeelte geschoven kan worden, als dat nodig is. Het is te beschouwen als een verlengstuk van het aanrecht- blad. -V v v De keuken van vroeger, met de granieten aanrecht. Curver bezorgde ons deze foto, waarbij men Oma's roestige teiltje ver-" vangen heeft door een plastic aardappelschilbak. Elk jaar zijn daar weer de nieuwste snufjes in te bewon deren: de keuken anno 1978 valt op door de uitvoering van kunststof deurtjes met houten randlijstafwerking en verzon ken schelpgrepen, in de zoge naamde „soft-line", dat wil zeggen: overal afgeronde hoe ken (zie de ALNO-keuken op de foto). De houten keukens, zowel massief als gefineerd, nemen van het totaal aantal verkochte keukens zo'n 45% in beslag. Ook voor de nostalig- sche (gebogen) lijn in deze ka- tegorie bestaat veel belangstel ling en voor de door-en-door massieve lamellen-ekeuken., Iedere houten keuken kan met een vochtige doek met een sopje schoongemaakt worden, het hout is n.l. behandeld met een twee-komponenten-lak. En als u besluit tot de aanschaf van zo'n aanbouwkeuken, kijkt u dan verder dan het mooie front en let o.a. op de scharnieren en of het kwalita tief een goede keuken is, dit is wèl zo belangrijk. In een up-to-date keuken is alle apparatuur vlakker inge bouwd (de vaatwasser en ovendeur steken b.v. niet meer zo uit). De oven/grill en koel kast op ooghoogte besparen onnodig bukwerk. Het aller nieuwste is om ook het scha kelpaneel van b.v. de kerami sche kookplaat op deze hoogte aan te brengen. Schakelpane len met tip-toets-systeem en Er zijn o.a. roestvrijstalen, houten, tegel- en kunststoffen aanrechtbladen, met verschil lende soorten spoelbakken. In ronde spoelbakken wordt de ruimte het beste benut, omdat het meeste serviesgoed rond van vorm is. Het vaak strakke geheel van de moderne keuken wordt hiermee op speelse wijze doorbroken. De meest kom- plete j>otm is de zogenaamde dubbel-unit: twee diepe spoel bakken, of één diep en één on diep, handig als u de ruimte die eronder zit hebt benut voor het inbouwen van b.v. een vaat- wasmachine. Handige acccessoires die op de spoelbakken passen, zijn: een geplastificeerd afdruiprek, een hardhouten snijplank met een uitsparing, die het moge lijk maakt de gesneden groente direct in de onderliggende bak te schuiven: in een roestvrijsta len zeefkorf vangt u de groente op en in één beweging gaat de gewassen groente naar de naastliggende afdruipbak. Voor uw zitgroep geldt het zelfde. U kunt uitgaan van een goed leren bankstel dat er zelfs na vijftien jaar nog als nieuw zal uitzien. Of u neemt een houtrijk bankstel waarvan de stoffering bestaat uit eenvou dige losse kussens waarvoor u zelf desnoods nieuwe hoezen kunt maken. Goedkoop is: tij delijk zitmeubels van het wegwerptype gebruiken, u enige tijd behelpen met „fami liestukken" en als u erg handig bent „eigenbouw" Het belangrijkste van een zoveel-jaren-plan is dat u Vooraf een zo compleet moge lijk plan maakt. Dit begint met een plattegrondtekening van uw kamer. Liefst op schaal 1 20 (één op twintig) waarbij dus elke centimeter in werkelijk heid 20 cm is. Daarop geeft u de plaats van de meubels aan en zo mogelijk de kleuren die u denkt toe te passen. U kunt voor dit doel gebruik maken van oude stalen die later als voorbeeld kunnen dienen. Best mogelijk dat de nieuwe lampen pas aan het einde van de uit voering meedoen. Dan is het och aardig om afbeeldingen van de bedoelde typen bij uw plan te voegen. U kunt voor uw toekomstige interieur ook uit gaan van voorbeelden die in folders en woonbladen staan. Een begroting hoort er ook bij. U zult dus hier en daar wel een paar prijzen moeten aan vragen en verder natuurlijk veel in woonwinkels en sho wrooms rondneuzen. Hebt u een keus gemaakt zie dan een folder met afbeelding te krijgen. Het is best mogelijk dat het meubel van uw keus over één of twee jaar niet meer is te krijgen. Helemaal niet erg want het gaat voorlopig slechts om voorbeelden die echter wel dicht bij de werkelijkheid moeten liggen. Het komt in de praktijk hierop neer dat u alles doet wat u bij de directe aan schaf ook zou doen. Alleen worden de echte aankopen verdeeld over een aantal jaren. at is leuker dan in het voorjaar lekker aan de slag te gaan in je eigen huis Voor sommige mensen zal het bij behangen, verven, of kleine reparaties blijven. Anderen daarentegen deinzen niet meer terug voor grotere klussen, zoals het leggen van plavuizen of een lamellen parketvloer, het installeren van zonweringen, houten be timmeringen in keuken of badkamer en zelfs (hoewel een heel karwei) het zelf bouwen van een open haard. Goed gereedschap is bij alles het halve werk en enthou siasme en goede voorlichting over het werk dat gedaan moet worden, doen de rest. Bovendien geven de meeste fabrikanten zo'n goede voorlichting in hun folders en wer ken de doe-het-zelf-winkels hier ook enorm aan mee, dat de handigerds onder ons het al helemaal voor zich zien. Vrouwen gaan zich voor dit soort zaken tegenwoordig ook steeds meer interesseren en er bestaan cursussen waar vrouwen leren metselen, leren timmeren, of hoe ze een stekker moeten vervangen. Velen willen in dit opzicht niet meer afhankelijk zijn van hun man, niet meer hoeven te wachten tot hij thuis komt en of hij toevallig zin heeft om dat ene gaatje in de muur te boren, waar dat leuke schilde rijtje moet komen te hangen, dat ze net vandaag heeft gekocht. Trouwens, het is zoveel leuker als het hele gezin (ja, óók de kinderen door het aangeven van bepaalde spulletjes) actief bezig is het huis te verfraaien. Tijd is geld en de vakman is nu voor de meesten onderons zo duur geworden, dat men het er graag voor over heeft zelf de handen uit de mouwen te steken en als het allemaal klaar is, is daar toch een enorm brok voldoening. Door het uitsparen van de vakman, kunt u zich nu permitteren goede bouwmateria len te kopen. Dat is bovendien vaak nodig om een mooi resultaat te krijgen, werkt een stuk gemakkelijker en u heeft nét de „finishing touch". De nieuwe modellen komen weer binnen (bijv. zie bovenstaande foto) Eiken massief, in blank, rustikal of groen. Alle zijkanten van kasten eiken, met eiken plint Prijs bovenstaande keuken, incl. blad spoelbak afdruip Dit zijn maar enkele voorbeelden uit ons grote assortiment. Iedere door U gewenste opstelling is mogelijk. Keuze uit meer dan 125 modellen. Over enkele weken komt binnen, de massief eiken keuken, landhuisstijl, koperen handgrepen, met eiken zijkanten, eiken plint, werkblad met houten rand, gas-elektra kombinatie, koelkast, afzuigkap, ladekast, spoelbak enz. Eventueel ook verder uit te breiden met hoeken enz. Komplete installaties, alles in één hand. Tevens vindt U bij ons een leuke kollektie wand- en vloertegels, ook met speciale aan biedingen. Extra aanbieding gas-elektro-kombinatie, met tijdklok, draaispit, grill enz. 1093,50 Speciale prijs DEKORTEGELS nu 15,- p/m2 Extra aanbieding: 2 kunststof showroomkeukens kompleet met inbouwapparatuur 270 cm lang. Altijd heel voordelige aanbiedingen in topklasse-keukens. Levering van compleet geïnstalleerde badkamers en c.v.-installaties. Loodgieterswerk. Ruim assortiment vloer- en wandtegels, meest uit voorraad, tegen sterk concurrerende prijzen. Levering voor doe-het-zelvers van alle voorkomende materialen. G.v. boven Tevens erkend gas- en waterfitter en verwarming Geopend tot 6 uur 's Zaterdags tot 4 uur Ook op afspraak 's avonds 's Maandags gesloten

Scheldebode | 1978 | | pagina 17