SOUBURGSE LEESHONGER AMPER TE STILLEN DAUWERDOELSE VERENIGINGEN VIEREN LUSTRUM onroerend goed midden zeeland Golfbrekers op het droge </s - VS* Rock' in de Beuk onze speciale pagina wijst u de weg Aanstaande zondag W estduinklassieker 't zijn de kleine verschillen die 't 'm doen 247.488 woonhuisvestigingen... onprofessioneel??? kom nou!!! Poelendaele bezoekers Contact De ene Nederlander is de andere niet. Een Fries is anders dan een Limbur ger en een Rotterdammer anders dan een Twentenaar, 't Zijn de kleine verschillen die 't 'm doen. Zelfs plaatselijk kunnen omstandigheden variëren. UITZENDBURO DACTYLO heeft dat begrepen. En de organisatie daaraan aangepast. Met meer dan 98 kleinere en grotere flexibele vestigingen is Dactylo niet alleen een landelijke uitzendorganisatie, maar bovendien gericht en ingespeeld op alle plaatselijke omstandigheden. Dactylo is een serieuze, professioneel geleide organisatie en is aangesloten bij de Nieuwe Algemene Bedrijfsvereniging onder no. 26-15329/26-15502. Onze woonhuisvestigingen met name in Zeeland worden geleid door speciaal daarvoor opgeleide managers. Het voordeel van zo'n woonhuis vestiging lijkt duidelijk. Onze managers zijn altijd te bereiken, onze uitzend krachten worden binnen de gemoedelijke sfeer van (vaak) een huiskamer getest en er wordt uitgebreid gepraat over hun motivatie. Dit betekent voor de werkgever, zekerheid voor wat betreft kwaliteit en voor de werkne mer zekerheid voor wat betreft juiste plaatsing. Onze vestigingen in Zeeland zijn: Vlissingen: mevr. C. Besselink-Willems Goes: mevr. G. Schreurs-Kolkman Middelburg: mevr. R. Minderhout-Krook Voor trimmers en atleten. Bestemmingsplan Boulevard later in de raad Vlissingen doet mee aan leefbaarheids- wedstrijd Nieuw bibliotheekfiliaal telt al 2400 leden SOUBURG-We hadden hoop, dat Souburg de centrale bibliotheek wat zou ontlasten, maar daar hebben we nog niets van gemekt." De heer N.L.Buitinga, direkteur van de Vlissingse Openbare Bibliotheek aan de Spuitstraat, ziet het voorlopig ook niet gebeuren, want het Souburgse fi liaal, dat begin januari haar deuren in de Kanaalstraat opende, os tot nu toe duidelijk een vervanging voor de bibliobus gebleken. De bus had vier halteplaatsen in Oost Souburg, die wekelijks door rijen mensen bestormd wer den. De uitleen in Souburg liep het personeel van de ,,Wal- cherse Arkadia" af en toe volledig over de kop en het openen van een filiaal in Souburg was beslist geen luxe. De nieuwe bibliotheek is ge vestigd in het gebouw, waar de Rabobank in zat. Alleen een zware kluisdeur doet nog her inneren aan de vorige bestem ming van deze ruimte die een totale gedaanverwisseling heeft ondergaan. Aan de ach terzijde en opzij is het gebouw wat uitgedijd, zodat er een grote zaal is ontstaan, die licht krijgt uit een langwerpige koepel. Architect Jos Jobse heeft veel met hout gewerkt. Alle boekenstellingen en zelfs de kadekastjes voor.de catalo gus zijn van blank grenenhout. Buitinga: „We hebben be wust voor hout gekozen om het deheel sfeelvoller te maken. Het doet minder kil aan dan die stalen kasten en tafels." Een originele vondst is de cirkel-vormige bank met hoge rug, die zich goed leent voor een besloten voorleeshoek. Ootovevrdieping van het ge bouw is volledig benut. Be halve vergaderingen kunnen hier ook tentoonstellingen worden gehouden. Bij de officiële opening op 15 april zal er een selectie uit de verzameling van de Stichting Beeldende Kunst in Goes komen te hangen. Truus Veld huis, die aan het hoofd van het nieuwe filiaal staat, is van plan om regelmatig hier iets anders op te hangen. „Eind juni krijgen we b.v. een tentoonstel linkje over de Deense week, die in Vlissingen wordt gehouden, en in september de expositie van de kleine kernen. We wil len ook graag plaatselijke kun stenaars de kans geven hier hun werk te laten zien. Van de ongeveer 2400 leden, MIDDELBURG - De Engelse „rock 'n roll- formatie Dr. Feelgood zal donderdag 30 maart om 21.00 uur in De Beuk aan de Heregracht in Middel burg optreden. Dr. Feelgood ontstond al in 1971 en 'begon in 1973 in Londen bekendheid te krijgen. En kele elpees bevestigden hun succes en de groep maakte een promotie-tournee door Amerika. Dr. Feelgood bestaat momenteel uit John Mayo - guitar, Lee Brilleaux - vocals, harmonie en slide guitar, John B. Sparks - Bass guitar en The Big Figure - Drums and backing vocals. die zich in Souburg hebben opgegeven, zijn zo'n 2000 jeugdlid. Hun belangstelling was in de eerste weken zo groot, dat er na korte tijd al geen boek meer in de jeugdaf deling stond. Truus Veldhuis: „We moesten soms kinderen zonder boeken weer naar huis sturen, omdat alles weg was. Ze mogen nu maar twee boe ken per keer meenemen, maar er zijn er bij, die om de andere dag weer een nieuw boek komen lenen". Doordat ook de volwassenen goed toegeslagen hebben in de startvoorraad van 10 a 11 duizend boeken maakt de bibliotheek een vrij lege indruk. Er zijn planken waar helemaal geen of maar enkele boeken op staan. Buitinga: „Gelukkig is het inrichtingsbudget nog niet op en kunnen er boeken bij ge kocht worden. Tenslotte heb ben we hier ruimte voor 26.000 boeken." Een voordeel van meer boeken op de planken is ook de geluiddempende wer king, die er van uit gaat. Truus V. heeft soms het gevoel, dat ze in een zwembad werkt, waar het lawaai weerkaatst wordt. Vooral de jeugd kan erg ru moerig zijn, maar is tot' nu toe nog wel kalm te krijgen. De heer Bruitinga heeft wat dat betreft het in Vlissingen zelf veel zwaarder. Af en toe haalt hij zelfs de politie er bij om de oudere jeugd de deur uit te zet ten. Geregeld krijgt hij boeken terug, die volgekladderd zijn met hakenkruizen en kreten, zoals „weg met de RMS". Om het beschadigen van boeken enigszins tegen te gaan komen er in Souburg ook mappen met materiaal, waar de jeugd knip sels uit mag halen. Al is het namelijk voorgekomen, dat scholieren om hun werkstuk te illustreren maar lustig aan het knippen en scheuren sloegen in boeken nen enceclopdediën, omdat ze nergen goede plaatsje konden vinden. Het personeel in het Sou burgse filiaal heeft in deze openingsmaand wel de indruk gekregen, dat de leeshonger hier nauwelijks te stillen is. Middagen met ongeveer vijf honderd bezoekers zijn al heel normaal geworden. Eén mid dag was het zelfs zo druk, dat het personeel zich met stoelen moest barricaderen, omdat de mensen de balie insloten op zoek naar een pas geretour neerd boek. Truus V. waardeert die grote belangstelling natuurlijk wel, maar vindt het toch ook spijtig, dat er bijna geen tijd voor wat meer contact met de bezoekers overschiet. „Het belangrijkste in een bibliotheek is eigenlijk het contact, datje met de men sen hebt. Je moet tijd hebben om advies over een boek te geven of iets uit te leggen. Daarom zou ik hier ook graag de zaterdagochtend open zijn, maar daar heb je wel drie man personeel voor nodig en dat lukt nog niet." Met de Souburgse scholen begint het contact al aardig te lopen. De basisschool „De Startbaan" in Westerzicht is zelfs met de hele school aan een bibliotheek-projekt bezig, waarbij het Souburgse filiaal hulp verleent. Tijdens de opening op zater dag 15 april (15.00 uur) zullen de 150 genodigden een ten toonstelling in de bibliotheek kunnen zien van Souburgse basisscholen. De leerlingen tonen dan allerlei teken- en handvaardigheidswerk, dat iets met boeken te maken heeft. MIDDELBURG - Het winkel- en het ontmoe tingscentrum Dauwendaele is de komende maand het middelpunt van een hele serie festiviteiten. Festivi teiten die in verband staan met het eerste lustrum van de winkeliersvereniging, de wijkvereniging, de scouting-groep Kazan de Wolf en de voetbalvereni ging F.C. Dauwendaele. Zowel de winkeliers als de verenigingen hebben in de startperiode moeilijke tijden doorgemaakt. Dat deze bar rière genomen is, zo menen de verenigingen, is te danken aan de inwoners van Dauwendae le. Als dank willen de vereni gingen de Dauwendaelers dan ook iets feestelijks aanbieden. Zij hebben een programma op gesteld dat in totaal vier week einden in beslag zal gaan ne men, te beginnen bij vrijdag 31 maart. Enkele van de evene menten die de Dauwendaelers te wachten staan, zijn: een wie lerronde voor de „dikke ban den trappers", een Zeeuwse Talentenshow en een zeepkis tenrace. De feestelijkheden worden aanstaande vrijdag geopend met een receptie voor genodigden in het ontmoe tingscentrum. Die begint om halfzeven. Op dezelfde tijd start Drumband MTV met ma- jorettenpeloton een muzikale rondgang door de wijk. Om halfacht die avond kun nen mode-liefhebbers in het Ontmoetingscentrum terecht voor een modeshow. De show, die wordt georganiseerd door Modehuis La Chica en La Vaca, is gratis voor iedereen toegankelijk. De modellen zul len kleding in alle maten laten zien. Na afloop is er gelegen heid tot dansen onder een mu ziekje. Kinderen van zes tot twaalf jaar kunnen zaterdag 1 april meedoen aan een speurtocht met opdrachten onder het motto „kijk in je wijk". Het startschot valt om twee uur in het Ontmoetingscentrum Dauwendaele. De kinderen kunnen gratis meedoen. Als het slecht weer is, gaat de speurtocht niet door en wordt er een filmmiddag gehouden in het Ontmoetingscentrum. Cul tureel Werk De Hayman heeft de organisatie hiervan op zich genomen. Zaterdagavond om acht urn- start in het Ontmoetingscen trum een super-bingo- en dansavond. Er is een groot aantal prijzen beschikbaar. Het Combo Outermans zorgt voor de muziek. De wijkvere niging Dauwendaele die deze avond organiseert, moet toe gangsprijzen van drie en vijf gulden heffen om uit de kosten te komen. Over volgende festi viteiten zal in de komende Scheldebode nader bericht worden. VLISSINGEN - De v.s.v. Marathon organiseert aan staande zondag al weer voor de vijfde keer de Westduin- klassieker. Om halfdrie valt het startschot voor de trim mers en atleten die de vijftien kilometer willen uitlopen. De start is bij Café Huvers, Westduin. De lopers kunnen zich hier vanaf één uur 's middags inschrijven. Omkleden is in het café mogelijk. De lopers die tijdens de tocht tot de ontdekking komen dat ze de vijftien kilometer niet zullen halen, kunnen besluiten er een zes-kilometerloop van te maken. De Marathon wil iedereen de gelegenheid geven na die afstand te stoppen en zal dit ook als een prestatie belonen door een passende herinnering te geven. Doorzet ters kunnen sowieso rekenen op een herinnering. Het par koers is uitgelegd in de duinen en bossen tussen Vlissingen en Zoutelande. Omdat de afstand nogal groot is, zullen zanderige paden klimmen zo veel mogelijk worden verme den. Voordat de Westduinklassieker van start gaat, kun nen kinderen nog meedoen aan de jeugdloop. Deze gaat over twee kilometer en start om twee uur. Het inschrijfgeld voor de jeugd is één gulden vijftig. Voor de zes- en vijf tien-kilometerloop is het inschrijfgeld drie gulden vijftig. VLISSINGEN - Het ont werp bestemmingsplan dat de gemeente Vlissingen voor de Spuikom en het onbebouwde gedeelte van de boulevard maakte, zal pas op vrijdag 26 mei in de raad besproken wor den. Het bestemmingsplan heeft een maand ter visie gelegen, ingaande 27 december vorig jaar. Wettelijk moet binnen drie maanden na de ter visie legging de raad over de vast stelling van het plan beslissen. Het college van B. en W. wil echter nog adviezen inwinnen over de bezwaren die tegen het ontwerp-bestemmingsplan Boulevard zijn ingekomen. De wet biedt ruimte om de beslis sing met hoogstens drie maan den te verdagen. Het college vraagt de raad dan ook de be spreking van het plan uit te stellen tot de vergadering in mei. VLISSINGEN - Het wijk- comité Binnenstad heeft zich ingeschreven voor de lande lijke leefbaarheidswedstrijd. DE wedstrijd is uitgeschreven door de Nederlandse Heide maatschappij onder het motto „Een kern waar pit in zit". Het wijkcomité wijst de Heidemij op de activiteiten van de werk groep Voorzieningenpeil. Deze werkgroep houdt zich bezig met het opstellen van een totaal-plan voor de Vlissingse binnenstad. Het eindrapport zal waarschijnlijk in juni ver schijnen. MIDDELBURG - Uit het jaarverslag over '77 van de Middelburgse dienst accom modaties, sport, jeugd en re creatie blijkt dat het zwembad vorig jaar 247.288 bezoekers trok. Dat is minder dan het jaar ervoor. Toen bezochten 260.827 mensen het zwembad. Het mindere resultaat wordt vooral geweten aan de slechte zomer. WOONT U IN DIT GEBIED Dan behoort De Scheldebode iedere week UITERLIJK WOENSDAGAVOND in de brievenbus te zitten Waarschuwt U ons a.u.b. als U ons blad niet regelmatig of te laat ontvangt. Tel 01184-19910. •VLISSINGEN - Bij eb was het water deze maand zo laag dat het mogelijk was aan de zeekant om de golfbrekers heen te lopen. Onze fotograaf maakte dit plaatje terwijl een schip de palenrijen passeerde. .V

Scheldebode | 1978 | | pagina 1