Lbhcü de klap Alléén in de Hema OPENBARE BASIS- EN KLEUTERSCHOOL NU DICHT BIJ ELKAAR RUITER 'T zijn de kleine verschillen die 't 'm doen woonhuisvestigingen. onprofessioneel ??????kom nou elektronische rekenmachine VVD -bijeen - komst Deze week t/m zaterdag 25 maart Oude Markt 25 Vlissingen DE ZOVEELSTE STUNT Pauwenburg BV UITGAVE: ZEEBRA WEEKBLADEN - TOTAAL OPLAGE 319.345 EX. WOENSDAG 22 MAART 1978 -28e JAARGANG Marquistown Jazzband in concertzaal een kleurenfoto van uw kind! 1{<$I - De planten-actie werd bekend gemaakt op een open avond in Bachten Komme. Die avond werden ook de eerste stappen gezet ter oprichting van een wijk- comité. Dat het wijkgebeu- ren bij de meeste mensen be langstelling heeft, bleek uit de grote opkomst: 184 men sen. Hieraan is misschien de medewerking van de win keliersvereniging van de Scheldestraat niet vreemd. Zij loofde een prijs uit voor elke twintigste bezoeker. NIEUW L.C. met dag-datum en tijd aanduiding extra alarm en dubbele stopwatch 1145,- <1 jaar garantie Texas programmeerbare REKENMACHINES sterk in prijs verlaagd bij: Paul Krugerstraat 55-57 VLISSINGEN 01184-12733 MIDDELBURG - De On dercentrale Walcheren van de VVD organiseert donderdag 23 maart om 20.00 uur een open bare verkiezingsbijeenkomst in de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg. Deze avond zal lijsttrekker voor de Provin ciale Staten J. Hoekstra de kandidaat-statenleden voor stellen. Verder wordt nog het woord gevoerd door G. van Zwieten uit Middelburg en C. J. van der Meijden uit Yerseke. BEZOEK ONZE STUDIOFOTOGRAAF: Het Mezennest krijgt nieuwe behuizing VLISSINGEN - In november 1975 schreven we in De Scheldebode, dat de Openbare Kleuterschool „Het Me zennest" in de Koestraat in de oude binnenstad van Vlis singen „balanceerde op de rand van het bestaansmini mum". Nu, ruim twee jaar later, is de situatie nog niet veel veranderd. De jonge gezinnen met kleine kinderen zijn niet naar de binnenstad gekomen maar trekken eerder naar Bossenburgh. De restauratiepanden zijn voor veel jonge mensen te duur geworden en de meesten hebben een goedkoper huis in de nieuwste wijken van Vlissingen ge vonden. Toch heeft Het Mezennest zich staande weten te houden en elk jaar vraagt de gemeente Vlissingen weer aan de Minis ter van Onderwijs of de school door mag blijven draaien, omdat het de enige openbare kleuterschool in deze wijk is. Daarbij wordt ook nog aange voerd, dat als de renovatie van de binnenstad goed op gang komt, er ook weer meer leer lingen voor de scholen zullen komen. De kleuterschool in de Koe straat heeft inmiddels van de nood een deugd gemaakt en de leidster, mevrouw G.S. Keur- Sevenhuysen, ziet het posi tieve van het werken met een betrekkelijk kleine groep in. Het afgelopen jaar waren er bij de drie tellingen gemiddeld 24 kleuters op de school. Het blijkt, dat met zo'n kleine groep toch veel te doen is en dat de ouders graag meehelpen om de benodigde voorzienin gen op peil te houden. Een po sitieve verbetering in de om standigheden van de school is ook de verhuizing naar een beter gebouw met ingang van het nieuwe schooljaar. De R.K. Kleuterschool „Het Kwetternest", die een nog geen vijf jaar oud schoolgebouwtje heeft aan de Grote Markt, wordt aan het eind van dit schooljaar opgeheven, omdat er niet voldoende kleuters meer zijn. Een voordeel van deze verhuizing is, dat het Me zennest nu vlakbij de Frans Naereboutschool komt te li- gen, de openbare basisschool in deze wijk, waar de kleuter school in de nabije toekomst mee gaat integreren. Wat ruimte betreft gaat de school er wel iets op acheruit, maar me vrouw Keur hoopt, dat zij in het nieuwe jaar met haar kleu ters ook regelmatig gebruik van de gymzaal van de Naere boutschool kan maken. Inmiddels zijn de ouder commissies van de twee scho len plannen gaan maken om enkele gezamenlijke voorzie ningen op touw te zetten. Zo willen zij met ingang van het nieuwe schooljaar een „klaar-over"-dienst met de ouders organiseren, zodat de kleuters en leerlingen van de basisschool veilig de Spui straat overgezet worden. Op die manier hoopt men ook nog wat kleuters uit andere buur ten te kunnen krijgen, die nu door het drukke verkeer in de Spuistraat worden afge schrikt. De ouders laten hun jonge kinderen dan uit veilig heidsoverwegingen liever naar een school in de buurt gaan, b.v. de Chr. Prinses Irene- kleuterschool, al zijn zij eigen lijk voorstanders van het openbaar onderwijs. In een enquête, die binnen kort onder de ouders van leer lingen van beide openbare scholen wordt gehouden, vra gen de twee oudercommissies verder ook of er belangstelling bestaat voor een overblijfmo gelijkheid op de school tussen de middag onder leiding van enkele ouders. Om dit laatste en de „klaar-over"-service te vergemakkelijken worden dan ook de schooltijden op elkaar afgestemd. Mevrouw Keur: „Ik zeg al tijd tegen de ouders, dat ieder een voor en na de schooltijd in school mag komen kijken. Er wordt druk gebruik van ge maakt en soms is het 's och tends zo gezellig, dat ik om negen uur maar eens uitroep, dat ik nu eindelijk ga begin nen." Vooruitlopend op de nader ende integratie basis kleuterschool willen de twee scholen een folder samenstel len met inlichtingen, die ver spreid wordt onder de ouders van potentiële leerlingen. Voor verdere vragen kunnen ouders altijd op de scholen terecht. •Met hulp van de Vlissingse gemeentepolitie heeft de leid ster van „Het Mezennest" kortgeleden met haar kleuters een verkeersproject opgezet. Op het speelterrein was een verkeerstuin ingericht, waar de kleuters met stepjes en driewielers hun gang konden gaan tussen de verkeersborden door. In de school werden met blikken en andere materialen op de grond verkeerssituaties uitgebeeld. De ene Nederlander is de andere niet. Een Fries is anders, dan een Limburger en een Rotterdammer anders, dan een Twentenaar. 'T zijn de kleine verschillen die 't 'm doen. Zelfs plaatselijk kunnen omstandigheden variëren. UITZENDBURO DACTYLO heeft dat begrepen. En de organisatie daaraan aangepast. Met meer dan 98 kleinere en grotere flexibele vestigingen is Dactylo niet alleen een landelijke uitzendorganisatie, maar boven dien gericht een ingespeeld op alle plaatselijke omstandigheden. Dactylo is een serieuze, professioneel geleide organisatie en is aangesloten bij de Nieuwe Algemene Bedrijfsvereniging onder no. 26-15329/26-15502. Onze woonhuisvestigingen met name in Zeeland, worden geleid door speciaal daarvoor opgeleide managers. Het voordeel van zo'n woonhuisvestiging lijkt duidelijk. Onze managers zijn altijd te bereiken, onze uitzendkrachten worden binnen de gemoedelijke sfeer van (vaak) een huiskamer getest en er wordt uitgebreid gepraat over hun motivatie. Dit betekent voor de werkgever, zekerheid voor wat betreft kwaliteit en voor de werknemei zekerheid voor wat betreft juiste plaatsing. Onze vestigingen in Zeeland zijn: Vlissingen: mevr. C. Besselink-Willems Goes: mevr. G. Schreurs-Kolkman Middelburg: mevr. R. Minderhout-Krook van Autobedrijf zie elders in dit blad Ik ken mensen, vrienden, die op straat alleen nog maar met gebogen hoofd durven te lopen, in de hoop zo de hon denpoep te vermijden. Wie regelmatig de gemeentelijke hoorzittingen in de verschil lende dorpen bezoekt, kan ook daar de steeds weerke rende klachten over de hon denpoep aanhoren. De speel tuinvereniging in Overzande heeft zelfs al forse maatrege len aangekondigd, als de hondenbezitters in dat dorp door blijven gaan met de speeltuin te gebruiken als hondentoilet. Wat voor maatregelen, is niet bekend, maar misschien is het vol gende een idee. Niet alleen in het Zeeuwse is het hondenpoepprobleem groot. Overal kampt men er mee. En de dorpsvereniging van bijvoorbeeld Vijfhuizen gaat in de komende tijd een keiharde actie voeren, die ik hierbij doorgeef. Gedurende een bepaalde periode zullen de anti-hondenpoepers in dat dorp zeer attent zijn als een hond de straat bevuilt. Ge probeerd wordt dan de naam van de hondeneigenaar te achterhalen, waarna een vlaggetje op de poep wordt gestoken met de tekst: „Hier heeft de hond van mijn heergescheten". De hele dorpsvereniging heeft zich tijdens de jaarvergade ring achter het idee ge schaard. Slechts een man doet niet mee om, wellicht, begrijpelkijke redenen. Want zei hij: „Ik heb vijftig jaar in de stront gezeten. Ik ben niet van plan er weer in te krui pen". Het zij hem vergeven. Gelukkig vrienden, heb ik ook nog een frisser idee. En dat komt dan van de bewo ners van enkele Vlissingse straten. De bewoners van de Clijverstraat, Glascisstraat, Winkelmanstraat, Hobein- straat Bouwen Ewoutstraat en Kasteelstraat hebben afge lopen zaterdag enthousiast meegedaan aan de eerste actie van het wijkcomité in oprichting. Dat had bij een kwekerij een hoop planten en struiken gekocht, die de be woners weer bij de leden van het wijkcomité konden ko pen, met als doel de straten een beetje op te fleuren. Heel wat bewoners hebben de moeite genomen een tegel uit het troitoir te lichten en die te vervangen dooreen fris plantje of struikje. Een idee dat ik met zeker zoveel ple zier doorgeef als het eerste. De tijd van het jaar leent zich uitstekend voor dergelijke acties. ARJAON MIDDELBURG - De Scal- dis Swing Society organiseert aanstaande zaterdag weer een concert in de Concert- en Ge hoorzaal in Middelburg. Deze keer met medewerking van de Marquistown Jazzband uit Bergen op Zoom. Het concert begint om negen uur, de zaal (aan de Singelstraat 13) is al om halfnegen open. Kaarten zijn verkrijgbaar bij MU 2000, Lange Delft in Middelburg en aan de zaal. Toegangsprijs tien gulden, voor leden vijf gulden vijftig. VLISSINGSE WIJK WORDT PLANTENRIJK VLISSINGEN - Inwo- ners van de Hobeinstraat, Bouwen Ewoutstraat, Kas teelstraat, Winkelman straat, Glacisstraat en Clij- verstraat in Vlissingen heb ben afgelopen zaterdag meegedaan aan een plante- nactie. Verschillende gevels in deze straten zijn nu ver fraaid met allerlei klim planten, viooltjes, kleine dennetjes en Keulse Potten. De planten-actie is opgezet door een initiatiefgroep van mensen uit de wijk. Sjaak Cornelissen is een van hen. „Wij willen de straat 'n beetje een plezieriger aan zicht geven", zegt hij. „En de actie is bijzonder goed verlopen. We hebben van kwekerij Moesbosch uit Koudekerke een hele serie planten in voorraad gekre gen. en we hebben er voor vijfhonderd gulden van verkocht. Bepaald niet slecht, lijkt me. Als de planten wat ge groeid zijn, zullen de stra ten weer het beeld tonen, zoals dat vroeger ook ge weest moet zijn. De Clijver- straat bijvoorbeeld was vroeger een rijk begroeide straat. Als 't wat groeien wil, kan het straatbeeld deze zomer al aardig veranderen. Een inwoner uit de wijk bezig met planten. Deze week kan elk gezin profiteren van één speciale aanbieding. Voor f. 0,95 maakt een fotograaf een prachtige kleurenfoto. Is uw baby jonger dan twaalf maanden dan ontvangt U die foto zelfs HELEMAAL GRATIS kunt u 'n paar weken later als u de foto ophaalt een keus maken uit een komplete serie opnamen. Zonder koopverplichting natuurlijk.

Scheldebode | 1978 | | pagina 1