ER IS RUIMTE VOOR MEER KINDEREN onroerend goed midden zeeland MARIJKE SCHAAR SPEEL T OP ZEEUWSE TEN NISA VOND onze speciale pagina wijst u de weg DE Delta rally SMURFJES GRAMM STRIPS Valkenisse start actie schoonmaken duinen RUITER Lezing Ananda Marga Zaterdag demonstratie voor behoud werk Hoechst Comité Hoechst vraagt 'solidariteit aan staten Showband Juliana houdt reünie ƒ1.95 Zaterdag achtste Rode Kruis wandelmars Signaal „Polytechnisch zakboekle" 44,50 Kinderdagverblijf in Souburg geeft aandacht aan hele gezin OOST-SOUBURG - Al sinds 1976 draait in Oost- Souburg heel onopvallend tussen de ééngezinswoningen aan de Oosterscheldestraat het medisch kinder dagverblijf Vlissingen. In twee gewone huizen spelen daar dagelijks tien kinderen van 0 tot en met 6 jaar die er niet anders uitzien als de andere kinderen van hun leeftijd. Het woord medisch kinderdagverblijf is dan ook een beetje mislei dend. Er worden alleen kinderen opgenomen die door hun gedrag thuis of op school niet meer te handhaven zijn. Een jongetje van vijf a zes terschool steeds naar andere jaar heeft 't zichtbaar naar zijn zin. Hij staat vriendelijk te lachen als hij een tas in 't oog krijgt en er naar toe loopt. Hij begint er tegen te schoppen. „Dat moet je niet doen, daar zitten spulletjes in die kapot kunnen gaan", zegt één van de leidsters als ze in de gaten krijgt wat hij doet. Het jonge tje houdt even op, lacht uiterst vriendelijk naar haar en begint weer tegen de tas te schoppen. Volgens de leider van het kin- derdagaverblijf, Brand Kruit hof, is dit jongetje erg agres sief. „Hij schopte op de kleu- MIDDELBURG - Aan staande zaterdagmorgen om negen uur valt het startschot voor de eerste groep wande laars die meedoet aan de acht ste Rode Kruis Mars in Mid delburg. Vorig jaar liepen bijna zes tienhonderd wandelaars mee en de verwachting is dat het er dit jaar meer dan tweeduizend zullen worden. Dit blijkt uit het grote aantal vóóraanmel dingen die de organisatie - het bestuur en colonneleden van het Nederlandse Rode Kruis afdeling Middelburg - hebben binnengekregen. Aanmeldin gen komen uit verscheidene landen, uit Duitsland, België, Frankrijk, Luxemburg en na tuurlijk vooral uit Nederland. Deelnemers aan de mars kunnen kiezen tussen afstan den van veertig, twintig, vijf tien, tien en vijf kilometer. De startplaats is het clubegbouw van de voetbalvereniging Zee- landia aan de Nadorstweg in Middelburg. Wandelaars op de twintig kilometer starten van halféén tot één uur, op de vijf tien kilometer van één tot halftwee, op de tien kilometer van halftwee tot twee en op de vijf kilometer van twee tot halfdrie. Degenen die de af stand hebben uitgelopen, krijgen een vaantje als herin nering. Tijdens de mars zullen de helpers en helpsters van het Rode Kruis voor de nodige ver zorging zorgen. Voor inlichtingen en aan meldingen kunt u terecht bij mevrouw PJ. Labruyère- Walthuis, Seisstraat 32 in Middelburg, tel. 01180-13479. VALKENISSE - B. en w. van Valkenisse starten een actie om de landzijde van de duinen voor de paasvakantie van vuil te zuiveren. Om dit te bereiken roepen b. en w. de hulp in van de leerlingen van de lagere school. Op woens dagmiddag 22 maart zou de jeugd in de duinen aan de slag kunnen. De actie is bedoeld om de jeugd, maar ook de ouderen, meer milieubewust te maken. De verschillende scholen kun nen elk een gedeelte van de duinen voor hun rekening ne men. De schoonmaakactie be gint om half twee. kinderen. De ouders konden hem daar niet houden en zijn tenslotte met hun kind hier ge komen. Je kunt je voorstellen dat dat thuis ook enorme spanningen heeft gegeven. Als het kind in een dagverblijf komt, hebben de ouders in elk geval meer rust en wij probe ren de kinderen zo goed moge lijk te begeleiden". Dat een kind een afwijkend gedrag vertoont, blijkt vaak veroorzaakt te worden door misgelopen relaties thuis. De kinderen zijn over 't algemeen normaal begaafde kinderen, die door de verhoudingen thuis geremd of gestoord dreigen te worden in hun ontwikkeling. Daarom krijgt niet alleen het kind veel aandacht, maar wordt ook voortdurend con tact gehouden met de ouders. Zo kunnen de ouders wekelijks een halve dag meedraaien in het dagverblijf. Brand Kruit hof: „Het is de bedoeling dat het gezin als geheel weer goed gaat draaien. Sommige kinde ren kunnen na een betrekkelijk korte tijd al weer terug naar huis". De kinderen zijn van 's mor gens negen tot 's middags vier uur in het dagverblijf. Op elke zes kinderen zijn twee groeps leidsters, zodat de kinderen veel aandacht kunnen krijgen. De leidsters in Souburg zijn kleuterleidsters. Brand Kruit hof: „De opleiding is belang rijk, maar nog belangrijker is: kunnen ze met de kinderen omgaan, een beetje warmte ge ven. De kleuters moeten zich hier thuis kunnen voelen. Het moet 'n beetje op 'n gezin lijken". Er wordt aan gedacht een schoolgaande groep te starten, een groep van kinderen van zes tot twaalf jaar. In Middelburg bestaat al zo'n groep. „Die kinderen gaan gewoon naar een lagere school in de buurt. Na schooltijd komen ze dan naar het dagverblijf, om te pra ten of huiswerk te maken. Na het avondeten, om zeven uur, gaan de kinderen dan weer naar hun eigen gezin terug". Het dagverblijf aan de Oos terscheldestraat heeft ruimte voor vierentwintig kinderen. Op het ogenblik zijn er tien. Brand Kruithof wijt dit aan de betrekkelijke onbekendheid van het medisch kinderdag verblijf in Souburg. Er worden kinderen opgenomen uit ge heel Zuid-Walcheren. Voor aanmelding kunt u bellen naar het nummer van het kinder dagverblijf: 01184-63724. Kopieën van museum stukken uit Amerika, ex clusief voor Vlissingen bij: ARABESK VLISSINGEN B V. kolyeriierstraat 2 vlissingen telefoon 01184-19767 Nieuwe uitgebreide en herziene uitgave van het (bijgewerkt tot 1978) nu verkrijgbaar Paul Krugerstraat 55-57 VLISSINGEN 01184-12733 MIDDELBURG - De Ananda Marga Yoga groep Middelburg organiseert woensdag 15 maart een lezing in het jongerencentrum Mida- grad aan het Damplein. De lezing behandelt de kijk die de Ananda Marga bewe ging op de maatschappij heeft. De lezing begint om acht uur, de toegang is vrij. MIDDELBURG - Zaterdag 18 maart om half drie start op de Dam in Middelburg een de monstratie tegen het aange kondigde ontslag van twee honderd man bij Hoechst in Vlissingen. De demonstratie wordt op gezet door het Comité Steun Hoechst Personeel en het actie-comité bij Hoechst. De demonstratie krijgt steun van de bedrijfsledengroep NW/NKV, de NW- vrouwenbond Zeeland en een aantal politieke partijen. De demonstranten zullen op de Dam worden toegesproken door leden van het comité Steun Hoechst Personeel en het actie-comité. VLISSINGEN - Het comité Steun Hoechst Personeel vraagt gedeputeerde en pro vinciale staten om zich solidair te verklaren met het personeel dat actie voert voor behoud van werkgelegenheid bij Hoechst. In een brief aan de staten zet het comité uiteen waarom dat noodzakelijk is: „Zoals u weet is de Duitse directie van MIDDELBURG - Zater dagmiddag 18 maart organi seert de motor- en autoclub De Zeeuwen de Delta-rally, die als tweede rit geldt in de pro vinciale clubcompetitie. Na het grote succes welke de teams van De Zeeuwen be haalden in de eerste PCC rit zijn zij ook nu favoriet. Verwacht mag worden dat ook MAC Scheldegouwen hoog zal eindigen omdat deze club weer kan beschikken over zijn ster-equipe Tuinman terwijl ook de tweede equipe van Scheldegouwen Vermeulen weer van de partij is. De Delta-rally is uitgezet door Cor Bode en voert door de ge meente Valkenisse over een lengte van 60 kilometer. De gemiddelde snelheid is 20 ki lometer per uur. Zij, die niet deelnemen aan de provinciale clubcompetitie, kunnen in een B-klas uitkomen. Inschrijven is mogelijk in restaurant Westduin aan de Galgeweg in Koudekerke, Hoechst-Holland in Vlissingen van plan om in eerste instantie 150 tot 200 mensen van deze vestiging af te laten vloeien: voor een deel via gedwongen ontslagen. Nu draagt u, even als de gemeenteraad van Vlis singen en het Rijk, een zeer grote verantwoordelijkheid voor de werkgelegenheid bij Hoechst. Immers, grote bedra gen aan gemeenschapsgelden zijn door uw handen gegaan, richting Hoechst", besluit het comité in haar vraag om soli dariteit. MIDDELBURG - De show band Juliana Middelburg her denkt dit jaar het vijfenveer tigjarig bestaan. De oorspron kelijk als pijperkorps opge richte band houdt als hoogte punt van de herdenking een reünie voor oud-leden. In de loop der jaren zijn vele hon derden mensen lid geweest van het korps. Op dit moment zijn al zo'n driehonderd adressen bekend, maar dat zijn volgens het bestuur nog lang niet alle adressen. Het bestuur verzoekt oud-leden van Juliana zich be kend te maken bij Erica Goedbloed-Dingemanse, Seisweg 167 in Middelburg. WOONT U IN DIT GEBIED Dan behoort De Scheldebode iedere week UITERLIJK WOENSDAGAVOND in de brievenbus te zitten. Waarschuwt U ons a.u.b. als U ons blad niet regelmatig of te laat ontvangt. Tel 01184-19910 Het zal de trouwe lezers langzamerhand wel bekend zijn, vrienden, dat voor mij die vaste oeververbinding er niet hoeft te komen. Geef mij „het bootje" maar. Nu heb ben we dan het definitieve besluit van de regering om dat kunstwerk aan te leggen. Ik moet zeggen dat dat me wel aan het hart gaat. Maar we hebben nog een drie jaar de tijd om de heren tot andere gedachten te brengen. En dat is toch heel wat. Want defini tief, wat is nou definitief? Zelfs de meest verstokte politici blijken soms nog wel een beetje soepel te zijn. Zo soepel dat ze toegeven dat hun opvattingen en inzichten veranderen. We hebben dat in Zeeland bijvoorbeeld ge zien met de Oosterscheldek- westie. Wie weet gaat dat ook nog gebeuren met dat ellen dige ding dat een groepje mensen daar zo graag wil hebben. Een brugtunnel die mij langzamerhand steeds meer voorkomt als een prestige-object. En die heb ben we in Zeeland toch al. Zo'n Zeelandbrug is toch niet niks en de stormvloedkering die in de monding van de Oosterschelde moet ver rijzen, is toch ook niet weg te cijferen. Daarom vind ik het nog niet zo'n slecht idee van de ENWB, de Eerste of Echte Nederlandse Wielrijders- bond. Die heeft namelijk ver klaard dat het zonde is om het miljard dat de VOW gaat kosten in de Westerschelde te gooien. Met dat geld, zegt de ENWB, kan in één klap een nationaal fietspadenplan worden bekostigd. Kan in alle Nederlandse steden een netwerk van fietspaden wor den aangelegd. En dat bete kent niet alleen dat op meer plaatsen werkgelegenheid wordt geschapen, maar ook dat de mensen hun auto's eens wat meer zullen laten staan. Want het fietsen wordt dan een stuk leuker, gemak kelijker en minder gevaar lijk. De brief is naar de Tweede Kamer gegaan en voor mij mogen de heren po litici er best eens over naden ken. Maar laten we terugkeren naar de kleinere zaken, die ook belangrijk zijn. Neem nou Nieuw- en St. Joosland. Als mensen die geen telefoon hebben toch nodig moeten bellen, zijn ze aangewezen op de plaatselijke Spar-winkel, die zo vriendelijk is geweest om de telefoon beschikbaar te stellen aan de gemeenschap. Alleen tijdens de winkeluren en dat is begrijpelijk. De wijkvereniging, die het probleem heeft aangesneden bij de gemeente Middelburg, kreeg van het gemeentebe stuur te horen dat ze het tele foonprobleem al jaren „aan hangig" maken bij de PTT. De PTT zou er echter geen brood in zien, omdat er niet genoeg mensen zouden bel len. Een telefooncel zou dus een verliespost zijn. Dus wat deed de wijkvereniging? Die schreef een briefje naar de PTT. En het antwoord van de PTT deed toch een ander licht schijnen op de zaak. Want, zo liet de PTT weten, wij willen daar best een cel zetten en nog 50% van het verlies voor onze rekening nemen ook, als de gemeente Middelburg dat ook doet, maar die weigert dat uit principe. En nu zoekt de wijkvereni ging uit wat dat principe dan wel inhoudt. Gek vindt men het wel dat de PTT best wel wat verlies wil dragen van dat kleine, onbekende Nieuw- en St. Joosland, ter wijl het gemeentebestuur, dat toch dichtbij de plaatse lijke bevolking zou moeten staan, dat niet doet. Ik ben benieuwd vrienden. Ik weet wel dat andere gemeenten, zoals Goes bijvoorbeeld, die principes niet hebben. Daar wordt wel aan telefooncellen op alle dorpen geuiérkt. slechts Zie onze advertentie elders in dit blad de Stripwinkel VLISSINGEN - Sport en mode zullen dinsdag 21 maart om 20.00 uur weer te zien zijn in de sporthal van de Zeevaartschool aan de Chopinlaan in Vlissingen. Evenals vorig jaar wordt een show van tenniskleding afgewisseld met tennisdemonstraties van enkele prominente Nederlandse spelers. Ditmaal zullen de vijf maal Nederlands kampioene Marijke Schaar en de bij velen bekende speler uit het Domburgse badgastentoernooi Peter Vaartjes naar Vlissingen komen. Als tegenstanders zullen zij hier de Middelburgse Paulien van Bergen en de Vlissinger Hans Schuur ontmoeten. Schuur is drievoudig kam pioen van Zeeland in 1977. Als primeur voor Zeeland komt bovendien de firma Bellfires B.V. uit Hapert het hier nog onbekende „platform-tennis" introduceren. Het programma van de avond ziet er als volt uit: van 20.00 tot 20.45 uur een modes how. Daarna een half uur de monstratiewedstrijden van de dames. Na een pauze begint om 21.45 uur weer een modeshow, gevolgd door een demonstra tiewedstrijd van de heren. De show van de nieuwste tenniskleding wordt verzorgd door de G.L.-shop uit Sluis, Eversdijk Sport uit Souburg en Zentra Sport uit Goes. Plaatsbewijzen zijn ver krijgbaar bij deze firma's, bij de Vlissingse WV en aan de zaal. Toegang f 13,50. Voor een fleurige aankleding van de zaal zorgt Kwekerij Moes bosch.

Scheldebode | 1978 | | pagina 1