onroerend goed midden zeeland Comité Hoechst biedt handtekeningen aan Denkbeelden over bejaarden aan 't veranderen Dienstencentrum Schuttershof biedt ouderen vee! mogelijkheden tjom Prestatieloop onze speciale pagina wijst u de weg S peelplaats W aaigat gaat weer open Kunst uit Zeeland" heeft derde deel Telefoonnummer Consumentenkring Middelburg WEGEN KAARTEN REIS GIDSEN 1978 03 RUITER Punk in Middelburg Wijkcomité ver Draaiorgelmanifestatie in Vlissingen en Middelburg? grote kollektie J WOENSDAG 1 MAART 1978 - 28e JAARGANG UITGAVE: ZÈEBRA WEEKBLADEN - TOTAAL OPLAGE 319.345 EX. CART0EF LAMPEN alleenverkoop bij: MIDDELBURG - Dat ouderen zo langza merhand geen vergeten groep meer zijn, blijkt uit de talloze activiteiten die er door en voor hen worden georganiseerd. De „derde leeftijd" is in opkomst. Activiteiten vliasmgei In de Kuiperspoort op 'n zolder zijn ouderen twee maal in de week creatief bezig. MIDDELBURG - De Culturele Adviesraad vergadert vanavond onder meer over een subsidie-aanvraag van de Kring van Draaiorgelvrienden. De kring organiseert draaiorgel-manifestaties in het hele land. In het drieënt wintigjarige bestaan van de Vriendenkring is het echter nog nooit gelukt om een dergelijke manifestatie in de pro vincie Zeeland te houden. Om de transportkosten te druk ken stelt de kring voor om de manifestatie op twee opeen volgende dagen te houden in Middelburg en Vlissingen. Dat zou dan op 17 en 18 augustus moeten gebeuren. De verwachting is dat beide evenementen in totaal zo'n vijf tienduizend gulden gaan kosten. Paul Krugerstraat 55-57 VLISSINGEN 01184-12733 VLISSINGEN - De afgesloten speelplaats aan het Waai gat tegenover de Ichtusschool in de Vlssingse binnenstad zal binnenkort weer voor de kinderen opengesteld worden. De gemeente doet dit op verzoek van de werkgroep Spui straat van het Wijkkomitee Binnenstad. Het Wijkkomitee vindt dat er in de binnenstad bedroevend weinig voorzie ningen voor de jeugd meer over zijn en hoopt dat dit speel terrein dienst zal gaan doen. Voorlopig zal het spelen bij het Waaigat nog tijdelijk zijn, maar er is een kans dat het terrein in het bestemmingsplan Spuistraat als speelterrein zal worden aangewezen. De verwachting is namelijk dat de R.K. kleuterschool Het Kwetternest dit jaar zal moeten sluiten. De openbare kleuterschool Het Mezennest zal dan mogelijk in dit gebouw trekken. Het vrijkomende school gebouw aan de Koestraat zou dan een functie kunnen krijgen als wijkgebouw, terwijl het speelterrein openbaar wordt. WOONT U IN DIT GEBIED Dan Behoort De Scheldebode iedere week UITERLIJK WOENSDAGAVOND in de brievenbus te zitten Waarschuwt U ons a.u.b als U ons blad niet regelmatig of te laat ontvangt Tel 01184-19910 VLISSINGEN-De dreigende sluiting van de polycondensaat-fabriek van Hoechst in Vlissingen heeft afgelopen week geleid tot een blokkade-actie van de werknemers van het bedrijf. Het Comité „Steun Hoechst Personeel" bood de werknemers als eerste blijk van steun en solidariteit tweeduizendvijfhonderd handtekeningen aan. De handtekeningen zijn in twee weken tijds opgehaald door leden van het comité bij verschillende bedrijven en in straten en buurten op Walcheren en Zuid-Beveland. Het comité wil met deze en komende acties de arbeiders van Hoechst helpen in hun strijd tegen het aangekondigde ontslag van honderdvijftig tot tweehonderd man. Het comité meent dat de ontslagen niet zo noodzakelijk zijn als het bedrijf wil doen geloven: de polycondensaat-fabrieken van Hoechst in Duitsland worden namelijk uitgebreid. Het comité kreeg bij de handtekeningenactie erg veel steun bij de bevolking. „Als het bedoeld was als een enquête, die meestal een veel beperkter omvang heeft, dan steunt meer dan negentig procent van de bezochte mensen jullie gerechtvaardigde eisen vóór werk en tégen ontslagen", aldus het comité bij de aanbieding van de handtekeningen. Willekeur, vrienden, is iets, waar ik nogal kwaad over kan worden. Je voelt je zo machteloos, als je er het slachtoffer van wordt. Nou, heb ik dat niet alleen. Ande ren ook. Zoals de man die er voor zorgt dat dit blad iedere week in uw huis komt. Woensdag en donderdag zijn drukke dagen voor deze man, omdat hij er dan voor moet zorgen dat De Scheldebode op Walcheren en het Nieuws blad voor de Bevelanden ook werkelijk bezorgd worden. En dat betekent af en aan rijden, controleren, inspecte ren enzovoorts. Vooral in Goes, met zijn grote parkeerprobleem, valt het niet mee om een plaatsje voor een auto te vinden. En zeker, als je maar voor vijf minuten in kantoor of opsla gruimte moet wezen, is deze man niet altijd in de stem ming om voor die vijf minu ten, eerst tien minuten naar een parkeerplekje te zoeken, dus wat doet hij? Hij zet zijn auto op de stoep voor de deur van het magazijn, waar de kranten liggen te wachten op verspreiding. En laatst ging het fout. Een Goese politie-agent vond dat dat niet kon en gaf een bekeu ring. Dat was vervelend, maar hij had verder geen recht van spreken, want zijn auto mocht daar niet staan. Hij werd pas boos toen hij een tijdje later zag, dat de zelfde politie-agent met zijn patrouillewagen letterlijk uit moest wijken voor een Mer cedes die op dezelfde plaats stond ('t was op een donder dag en dus werd ook nog de drukgebruikte uitgang van het magazijn versperd). Maar die politie-agent deed net of hij niets zag en reed gewoon door. Schreef geen bon. Deed niets. En dat vond onze man willekeur en daar werd hij boos over. Ik kan me dat voorstellen. Hij heeft inmiddels wel geïnformeerd hoe dit nou mogelijk was. Maar daar heeft hij geen antwoord op gekregen. En zo gaat dat vaak. Ik ben bijvoorbeeld be nieuwd hoe het verder gaat met de landbouwer uit Bors- sele op wiens land de PZEM, zonder zijn toestemming, de voetstukken in de grond heeft geplant waarop straks de gigantische 380 kv masten worden gezet. Die man heeft aan de Kroon een verzoek ge richt om die palen te verwij deren. Pas dan wil hij onder handelen over schadever goeding. En terecht dacht ik zo. Nu maar hopen voor hem dat de Kroon tegenwoordig wat sneller werkt. Want ik herinner me bijvoorbeeld nog een beroep dat de VMZ (Ver eniging Milieuhygiëne Zee land) instelde tegen de bouwvergunning van de kerncentrale. En dat beroep werd pas behandeld toen de kerncentrale al aan het u erk was.... En tot slot nog een be dankje voor alle mensen, die met een kaartje mijn grvep- bed hebben verlicht. ARJAON MIDDELBURG/GOES. - Het derde deel van de dokumenta- tiemap over beeldende kunstenaars uit Zeeland is uit. Dit derde deel bestaat uit dokumentatiebladen van 44 beeldende kunste naars uit Zeeland. Voor een deel gaat het om kunstenaars die nog niet waren opgenomen in de uitgave „Kunst uit Zeeland/Doku- mentatie „Beeldende kunstenaars", voor een ander deel gaat het om een aanvulling van enigszins verouderde gegevens. „Kunst uit Zeeland" geeft met dit derde deel een beeld van het werk van 158 beel dende kunstenaars uit Zee land. En dat betekent dat het overgrote deel van de in Zee land werkende kunstenaars zich heeft laten inlijven in de dokumentatiemap. Deze dokumentatie is onder meer opgezet, naar voorbeeld in andere provincies om meer bekendheid te geven aan het werk van beeldende kunste- naars. En om potentiële op drachtgevers een eerste indruk te geven van de manier van werken van de verschillende kunstenaars. Van deel 1 van de map zijn inmiddels 600 exemplaren en van deel 2 bijna 400 exempla ren afgezet. Deze twee banden zijn nog steeds te krijgen bij het kantoor van de stichting Zeeland, Dam 31, in Middel burg, waar uiteraard ook het derde deel verkrijgbaar is. WESTKAPELLE - De Mid delburgse atletiekvereniging Dynamo '70 organiseert zater dag 4 maart zijn jaarlijkse massale prestatieloop in de omgeving van Westkapelle. Het programma van deze grootste prestatieloop in Zee land die nu voor de elfde keer wordt gehouden bestaat uit: een jeugdloop over 4 kilometer (vertrek 2 uur); een grote loop over 5,10 of 15 kilometer (start 3 uur) en een jeugdspeurtocht voor de allerkleinsten die om vijf over drie begint. Er is weer een uniek par cours uitgezet in het duinge bied van Oranjezon, dat wordt beschouwd als het mooiste na tuurgebied in Midden- Zeeland. Start en finish zijn op het terrein „De drie hoogten". Iedereen die het gehele par cours binnen de gestelde limiet (jeugd 45 min., ouderen 2 uur), aflegt ontvangt een speciaal voor deze gelegenheid ver vaardigde medaille. Het wed strijdsecretariaat op het ter rein is vanaf half één geopend. Het inschrijfgeld voor de jeugd is bij voorinschrijving 1,50 bij na inschrijving 2,00. De ouderen betalen bij voorinschrijving 2,00 en bij na inschrijving 2,50. Men kan tot en met 3 maart voorinschrijven op onder staande adressen: P. Kodde, Zuiverseweg 1, Aagtekerke, J.A. Vermeule, Ol. Corbault- straat 1, Middelburg (Zuid), MIDDELBURG - In een ar tikel over het nieuwe onder komen van de consumenten kring Middelburg is per ver gissing een verkeerd telefoon nummer opgenomen. Het tele foonnummer is 14175. De con sumentenwinkel is te bereiken op dinsdagen en vrijdagen. De heer Elsink is nu bijna tien jaar als consulent verbon den aan het Dienstencentrum Schutterhof aan de Schutter ij of straat in Middelburg.. In de "en jaar is er wel het een en andere veranderd. „Vooral mensen die net de vijfenzestig gepasseerd zijn, zijn vaak erg vitaal. Ze laten zich niet meer in de hoek zetten en organise- MIDDELBURG - Zaterdag 4 maart treedt in De Beuk aan de Herengracht 52 in Middel burg de punkgroep The Flyin' Spiderz op. De formatie komt uit Eindhoven en speelt eigen lijk keiharde, stevige en oerde gelijke rock and roll. De maaksels van The Flyin' Spiderz gaan over grauw be ton, hoge flatgebouwen, snel wegen en andere aspecten van de moderne stedelijke samen leving. De eerste langspeel plaat van de groep verscheen in december vorig jaar. Het concert begint om 21.00 uur. De toegangsprijs bedraagt voor leden 5,- en voor niet- leden 6,-. VLISèfNGEN - Aanstaande donderdag vergadert het wijk comité Binnenstad in het wel- zijnscentrum Bachten Komme in Vlissingen. Er zal onder meer gesproken worden over de Spuikom, de ontwikkelin gen rond de Spuistraat en de Koopmans- en Vissershaven. Ook komt het delict van de maand ter sprake. Het wijk comité geeft namelijk maande lijks een kalenderblad uit, waarin op misstanden in de Vlissingse binnenstad wordt gewezen. Deze maand zijn dat de slecht onderhouden tuinen van leegstaande panden in de Coosje Buskenstraat. ren zelf allerlei activiteiten", zegt Elsink. „Je merkt ook dat de scherpe scheidslijn tussen oud en jong aan 't verdwijnen is. Iemand van vijftig a vijfen vijftig behoort al tot de oude ren en gaat nadenken wat te doen als hij of zij gepensio neerd wordt. Voorlopig zijn ouderen nog een aparte groep waar aparte activiteiten voor georganiseerd worden. Het is misschien nog verre toekomst, maar we willen er naar toe dat ouderen, ik hoor daar zelf ook bij, gaan meedoen met Mid delburgse activiteiten die ook voor andere leeftijden bestemd zijn". Het blijkt ook vaak te zijn dat ouderen eenzaam zijn. De kinderen zijn de deur uit en er hoeft niet meer gewerkt te worden. Om deze mensen te helpen nieuwe contacten te leggen, draaien er in het Dien stencentrum de serie clubs. El sink: „Het Dienstencentrum biedt de ouderen de mogelijk heden aan. Wij zetten de clubs op, die verder op de mensen zelf moeten draaien. Zij kun nen ook zelf 't een en ander op touw zetten". Het Dienstencentrum is voor belangstellenden op alle werkdagen open. Hieronder volgt een greep wat er op het ogenblik allemaal te doen is: kegelen op maandag, bewe- gingslessen op dinsdag, bridge op dinsdag en vrijdag, zang koor op woensdagmorgen, handwerken op woensdag middag, pitriet vlechten even eens op woensdagmiddag, volksdansen op donderdag middag. Daarnaast is er eens in de maand 'n film, boekbespre king, voordracht of muzie kuitvoering. In de Kuiper spoort is twee maal in de week gelegenheid voor recreatieve bezigheden. Ten slotte draaien er in Middelburg drie ge spreksgroepen omder het motto „Iedere tijd is leeftijd". ARABESK' VLISSINGEN B V kolvemerstraat 2 vlissingen telefoon 01184-19767 L. A

Scheldebode | 1978 | | pagina 1