ProjektMensen zonder werk Vlissingen gaat activiteiten organiseren voor werklozen Web exposeert in Amsterdam LOUISSE MIDDELBURG B.V. Cursussen, vrouwen, alleenstaanden en jongeren in Van Eeghenhuis Cursus besturen in vormingscentrum Projekt Mensen zonder Baan start nieuwe cursussen Rebecca verkoopt damesmode bij een kop koffie Avondloud-leerlingen Zeevaartschool U BENT WELKOM PZEM exposeert inzendingen prijsvraag Koning Joop in de knoop open brief Werving Ouderen Rondleiding gebouw Rechtbank WEGENS OVERWELDIGEND SUCCES IS ONZE SHOW VERLENGD TOT ZATERDAG A.S. Louisse Middelburg nodigt U uit voor een grandioze Opel Show! Kom uitge breid kennis maken met al onze Opel-modellen, zoals de nieuwe Kadett, die nu nóg zuiniger, nóg luxer en nóg sterker is geworden. Maar zie ook de Ascona en de Manta, die allebei de top in hun klasse vormen. En natuur lijk zult U ook het komplete rijgenot kunnen ervaren zoals alleen de nieuwe Opel Rekord U biedt. GRATIS: 150 LITER BENZINE ledereen die tijdens deze show een nieuwe Opel aanschaft krijgt van ons maar liefst 150 liter benzine kado. Als U toch een Opel wilt kopen, doe het dan nu! EEN GASTVRIJ ONTHAAL BIJ LOUISSE MIDDELBURG Er is uiteraard een kop koffie voor U. Maar ook Uw kinderen hoeven zich niet te vervelen als ze nog niet op een leeftijd zijn om onze nieuwe Opeis te waar deren: voor hen is er een geweldige grabbelton vol aardige kadootjes en staat er een grote tafel met Lego, waarmee ze zich uitstekend zullen amuseren ter wijl hun ouders naar een nieuwe auto kijken. KALVERSTRAAT 1 MIDDELBURG Tel. 01180-25851 4. DE SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 1 MAART 1978 VLISSINGEN Eind 1977 had de Vlissingse Gemeente lijke Sociale Dienst 305 mannen en 103 vrouwen op haar lijst van werkloosheidsuitkeringen staan. In een nota van begin van dit jaar vindt de directteur van deze dienst, dat dit aantal te hoog is om te negeren en dat er iets georgani seerd moet worden op het gebied van sociaal-cultureel werk. Van mei 1975 tot juli 1976 had de sociale dienst iets der gelijks al gedaan speciaal voor jeugdige werklozen, maar na afloop hiervan besloot B. W. om dit werk verder op regio naal niveau te laten uitvoeren. Maar nu er bijna driejaar later nog niets concreets van de grond is gekomen en de Pro vinciale Stuurgroep Werk loosheid alleen nog maar een plaatselijk initiatief in Mid delburg en Goes heeft onder steund, is Vlissingen zelf be gonnen contacten te leggen met het Vormingswerk Jonge Volwassenen op Walcheren. De mogelijkheden van het VJV bleken groot genoeg om met een project voor werklozen te starten en twee weken geleden zijn de eerste aktiviteiten dan ook begonnen. In het VJV-gebouw aan de Verkuyl Quakkel aarstraat 11-13 is een groepje jongeren al enkele middagen bij elkaar gekomen. Zo'n honderd open brieven zijn nu de deur uit naar mensen, die op de liist van de sociale dienst staan. De leiding van het project is begonnen om eerst de jongeren aan te schrijven en uit te nodigen eens wat informatie te komen halen op, een maandag- of donder dagmiddag. Vormingswerker Koop Bos: „Met de mensen, die kwamen, tot nu toe ongeveer 18, hebben we geprobeerd samen een plan te maken. We wilden eerst weten, wat zii zelf wilden voordat we met onze eigen cursussen van het VJV beginnen". Uit de gesprekken bleek, dat er belangstelling voor creativiteitsontwikkeling was, maar daarnaast ook voor bepaalde practische zaken, zoals cursussen in Nederlands, Engels en typen. Kennis en vaardigheid, die te pas kan komen bij het zoeken naar een baan. Belangrijk zal zijn, dat de rode draad van niet-werken en opeens werk vinden door het project blijft lopen. Dus de cursussen mogen niet te lang duren en open genoeg zijn om steeds nieuwe deelnemers op te kunnen v»ng«.*» Wekelijks worden er groep jes van steeds twintig nieuwe namen van de lijst aangeschre venen uitgenodigd om ook eens te komen kijken. Heel duide lijk kwam uit de informatie gesprekken naar voren, dat men het meest gesteld was op min of meer vaste groepen, zodat onderling het contact ook wat makkelijker zou zijn. Het moeilijkste probleem bij de opzet van het project vindt Koop Bos de werving van nieuwe mensen. „Het liefst zou ik zien, dat de één het weer doorvertelt aan de ander. Ons sterke punt zal moeten zijn, dat we gericht elke maand in een speciaal maandbericht vertellen wat we hier doen en gedaan hebben. We hebben er hier ook al een paar gehad, die dachten dat we een soort ar- beidsburo waren en dat ze hier snel een baantje konden krijgen". Die maandberichten aan all* langoren 41* vardag vaal tl|4 habban. dit la aan uitnodiging om daal ta naman aan ean bl|**nkomst in kat vormlngicantrum van hat V.J.V. zullen waarschijnlijk voor een groot deel uit de pennen van de deelnemers gaan vloeien en rondgebracht worden bij iede reen, die voor het project in aanmerking komt. Op die ma nier kunnen degenen, die al eens eerder zijn geweest, maar toen hun draai niet konden vinden, misschien weer en thousiast gemaakt worden om het nog eens te proberen. Tot nu toe zijn de oudere werklozen van boven de dertig nog even uit het project gela ten. De leiding wil eerst de zaak aan het draaien krijgen met jongeren en dan geleide lijk aan de leeftijdsgrens naar boven verplaatsen. Het VJV biedt in haar eigen gebouw een scala van mogelijkheden voor creatief en andersoortig werk. De drie vormingswerkers kun nen allerlei initiatieven bege leiden, die variëren van films draaien tot handvaardigheden op allerlei gebied. Maar zij te kenen daarbij aan, dat zij geen specialisten zijn en hun bege leiding er zo veel mogelijk op gericht is, dat de mensen het werk uiteindelijk zelf doen. Het VJV-gebouw biedt ruimte voor drie groepen van onge veer dertien deelnemers, die tegelijk aan het werk kunnen zijn. Maar veertig mensen per middag voor het project „Men sen zonder werk" lijkt Koop Bos op het ogenblik nog wel erg optimistisch, al zou het de mogelijkheden voor dit werk wel vergroten, want de subsi die wordt uitgekeerd naar het aantal deelnemersuren. MIDDELBURG - Alle inzendingen van de PZEM-prijsvraag „ontwerp een huis waarin zo zuinig mogelijk met aardgas kan worden omgegaan" zullen maandag 6 tot en met vrijdag 10 maart tentoongesteld worden. De tentoonstelling is in het dienstge bouw van de PZEM, achter het hoofdkantoor aan de Poelendae- lesingel in Middelburg. De PZEM schreef de wedstrijd vorig jaar december uit onder de technische scholen in Zee land. De aanleiding was het feit dat de honderdduizendste aardgasaansluiting tot stand was gebracht. Aan de wed strijd deden de klassen bouw kunde/installatietechniek mee. De Technische School in Zierikzee behaalde de eerste prijs. Deze school stuurde een ma- quêtte in die liet zien hoe door bepaalde voorzieningen als spouwmuur en dakisolatie het aardgasverbruik in een door snee woning aanzienlijk ge drukt kan worden. Dit zonder verlies aan comfort. Alle leer lingen en docenten die aan het winnende projekt hebben meegedaan, lu-ijgen elk een ge schenk ter waarde van vijfen zestig gulden per persoon. De tweede prijs kende de jury toe aan de I.T.C. „De Wellinge in Middelburg". De derde prijs ging naar de Technische School in Terneuzen. eDe PZEM heeft ook onder de Zeeuwse basisscholen een prijsvraag uitgeschreven. De prijswinnaars zijn echter nog niet bekend. Naast de inzendingen van de technische scholen zullen ook. de werkstukken van de Zeeuwse basisscholen op de tentoonstelling te zien zijn. De openingsuren zijn dagelijks van negen tot twaalf en van halftwee tot halfvijfen van hal- facht tot tien yuur. MIDDELBURG - Wie in Amsterdam, werken van Zeeuwse kunstenaars wil zien moet naar de Heineken Galerij gaan. Tot 17 april exposeren daar in twee groepen negen kunstenaars van de Zeeuwse groep Web hun werken. Tot 13 maart is er werk te zien van Corrie Blaas, Cor Ruissen, Henny Huser, Liesbeth Huser, Jeroen, en Jan van Westen. Van 15 maart tot 17 april is er werk te zien van Joop Kroon, Joke. Noest, Ronald Vonk, Inge van der Kooij, Robert Maaskant, Lienke Reijnhoudt en Rama- nandra. AARDENBURG - Voor be stuursleden en vrijwilligers van allerlei soorten verenigin gen start dit voorjaar weer de cursus: hoe besturen wij een vereniging- hoe verenigen wij een bestuur. In deze korte cursus draait het om de techniek van het be sturen van een organisatie. Mensen die aan de cursus wil len meedoen krijgen vooraf een programma en een vragenlijst om hun wensen kenbaar te maken. De cursus vindt plaats op vrijdag en zaterdag 7 en 8 april en een volgende op 2 en 3 juni. De bijeenkomsten wor den georganiseerd door de commissie volkshogeschool- werk in Zeeland en het vor mingscentrum Van Eeghen- huis in Aardenburg. Voor inlichtingen "en opgave kunt u bij dit vormingscen trum terecht. Het adres is: Heerendreef 67 in Aarden burg, tel. 01177-1259 of 1293. De kosten van de cursus komen op 43 gulden. MIDDELBURG - Onder lei ding van de heer F.H. Jilleba zal dinsdag 14 maart om 20.00 uur precies (hierna gaan de deuren dicht) een rondleiding worden gehouden door het ge bouw van de Arondissements- rechtbank aan het Hofplein in Middelburg. De heer Jilleba, die een boekje over dit gebouw heeft geschreven, vindt het het mooiste woonhuis in Zeeland uit de tweede helft van de 18e eeuw. Het werd gebouwd voor de Middelburgse patriciër J.A. van de Perre. Kortgeleden nog maar werd in het archief van Antwerpen ontdekt, dat Jan Pieter van Baurscheit de Jonge de architect van dit huis is ge weest. In de dertiger jaren van de 18e eeuw was hij erg in trek bij de Zeeuwse aristocratie. Het gebouw van de rechtbank heeft een erg verfijnde gevel, in Franse geest gecomponeerd. De recht op het hoofdgebouw staande zijvleugels sluiten met een rondgebogen wand aan bij de door een fronton gedekte middengevel. In het interieur zijn vooral van belang de ci viele audiëntiezaal met Lode- wijk XV betimmeringen, de wanden met tapisseriën be spannen, die in 1765 door Da niel Leijniers uit Brussel zijn gemaakt en de griffierskamer op de verdieping met Lodewijk XVI-bibliotheekbetimmering van eikenhout. De organisatie van deze avond is in handen van de ZVU. ZVU-leden gratis toe gang. Niet-leden betalen f 1,50. MIDDELBURG - In het Kuiperspoorttheater speelt za terdag 4 maart om 14.00 uur het theater Optater uit Aar denburg. Zij geven een voor stelling voor kinderen met het stuk „Koning Joop in de Knoop". Koning Joop regeert in een land waar van alles en nog wat te weinig is. Vermomd gaat hij zijn land in om zelf te zien wat zijn raadgevers hem verteld hebben. Hij beleeft veel avon turen en een oud vrouwtje brengt misschien de oplossing voor Koning Joop en zijn on derdanen. MIDDELBURG - Het Pro jekt Mensen zonder Baan start vrijdag 3 maart met een nieuwe cursus batikken. Het is mogelijk om in vijf lessen de basistechniek van het batik ken te leren. Als er voldoende belangstelling is, kan er ook voor gevorderden een cursus opgezet worden. Het project is ook bezig met een tweede cur sus Engelse conversatie voor mensen die op een gezellige manier Engels willen leren spreken. Deze cursus wordt gegeven in het Zuiderbaken op vrijdagmiddag. De eerste les zal waarschijnlijk op vrijdag 3 maart beginnen. Wie belang stelling heeft, kan zich ook op geven voor de cursus penteke- nen/schilderen en creatieve handvaardigheid. Een andere bezigheid die het Projekt Men sen zonder Baan organiseert, is het tuinieren. Liefhebbers kunnen via het project geza menlijk in een groente- en kruidentuin in Middelburg werken onder begeleiding van een deskundige. Informatie over al deze zaken is te verkrijgen bij Gerjo van Heivoort van het Projekt Mensen zonder Baan, Dam plein 7 in Middelburg, tel. 01180-14281. Openingstijden t/m zaterdag a.s. elke dag van 10.00 tot 18.00 uur GOES/AARDENBURG - Het Vormingscentrum Van Eeghenhuis in Aardenburg organiseert de komende maanden een serie cursussen van enkele dagen, waarvoor iedere belangstellende kan inschrijven. Het zijn cursussen over onder meer dramatechnieken, voor alleenstaanden, voor bestuurders van verenigingen, voor ouders, voor vrouwen, voor jongeren en voor lichamelijk gehandicap ten. Van 20 tot 25 maart en van 15 mei tot 19 mei kunnen dege nen die werken met groepen meer te weten komen over ver schillende dramatechnieken, zoals situatiespel, sociodrama, rollenspel enzovoorts. Bij voldoende belangstelling kunnên alleenstaanden van 27 maart tot en met 31 maart en van 26 juni tot en met 30 juni in het Van Eeghenhuis terecht voor „Het Rijk Alleen". Thema van de weken „Kan alleen zijn ook plezierig zijn?" De bedoe ling van de weken is hoe je als alleenstaande jezelf gelukkig kunt voelen en „volop" leven. De cursus voor bestuurders van verenigingen wordt op 7 en 8 april en 2 en 3 juni gegeven. Van 17 tot en met 21 april is er een serie dagen voor ouders „Hoe ga ik met mijn kinderen om als ze tussen de 15 en 20 f,\loijn rol als vrouw, wat moet ik ermee?" Centraal staat de rol van de vrouw in de maat schappij. Het aantal vrouwen met psycho-somatische klach ten is groter dan het aantal mannen; vrouwen gebruiken ook meer kalmerende midde len. Van 24 tot en met 28 april. Van 1 tot en met 5 mei kun nen jongeren van 16 tot 20 jaar zich buigen over de vraag „Wie ben ik, hoe wil ik leven?" Het Van Eeghenhuis is te vin den aan de Herendreef 67 in Aardenburg, tel 01177-1259- 1293., VLISSINGEN - Na een korte verbouwing is Boutique Rebecca weer aan de Walstraat 47 in Vlissingen weer her opend. Er hangt een nieuwe collectie jonge damesmode in de maten 36 tot en met 42. De zaak is wat ruimer geworden en om het winkelen tot een ont spanning te maken kunnen de klanten nu ook gratis koffie drinken aan de koffiebar. Dames die moeilijk hun keuze kunnen maken, kunnen daar bij de koffie nog eens over nadenken, terwijl de verkoop sters zo wat nauwer bij de klanten betrokken raken. De verkoopsters proberen hun klanten namelijk zo goed mo gelijk te adviseren. Zij hebben .a verschillende modehuizen een opleiding gekregen en pro beren voor elk type vrouw pas sende kleding te vinden. De nieuwe collectie bestaat voor namelijk uit Engelse, Franse en Italiaanse mode. De voor raad wisselt nogal snel, want er zijn nooit meer dan drie ja ponnen van een model ver krijgbaar. De sortering van Boutique Rebecca (genoemd naar de eigenaresse mevrouw Rebecca Dingemans-Lamens) is als gevolg van de ruimte winst wel uitgebreid. VLISSINGEN - De vereni ging van Oud-leerlingen van de „De Ruyterschool" houdt op vrijdag 3 maart om 20.00 uur haar tweede sociëteits avond van dit jaar. De avond is in tweeën ge splitst. Voor de liefhebbers van bridge en klaverjas wordt er een drive gehouden in de de pendance van de school R50 aan de Boulevard Bankert. De andere bezoekers van de avond kunnen naar een mo deshow „van top tot teen" Na deze twee activiteiten komen beide partijen om on geveer 23.00 uur bij elkaar in de bar van het internaat om de avond gezamenlijk te eindigen. 1

Scheldebode | 1978 | | pagina 15