Oranjeplein in Zoufe- iande wordt verfraaid Dag-avond MTS gaat in augustus van start on J „Als je lacht, dan ben je rijk" in Zeeland. de klap ENWB wil Comité wil met ontslag bedreigd personeel van Hoechst steunen It It f«« Vrije School houdt open dag fietsen stalling op veerboten NIEUWJAAR NIEUWE ZAAK. BELANGSTELLENDEN KUNNEN ZICH NU AL OPGEVEN 1 RUITER Walstraat94 Vlissingen v.h. Moerman na Goes nu ook in Vlissingen - A O voor méér dan kado's alleen. Schaken, dammen Zeeuws museum weer open Ries de Vuyst treedt op in Midgard WOENSDAG 8 FEBRUARI 1978 - 28e JAARGANG UITGAVE: ZEEBRA WEEKBLADEN - TOTAAL OPLAGE 319.345 EX. VELE ENCYCLOPEDIEËN Lange Vorststraat 27 Goes Lange Vorststraat 70 Goes 3 zaken met de naam JO DE ROO. Schoonmaak beurt voor vijver in Oostkapelle VALKENISSE - Het Oran jeplein in Zoutelande krijgt een fraaier aanzien. Er komt meer groen; er zullen onder meer een aantal bomen geplant worden. Ook de muziektent wordt wat veranderd. Zo zal de ingang aan de andere kant ko men. Het idee om het plein an ders in te richten is afkomstig van de muziekvereniging Luc- tor et emergo. De gemeente raad keurde het plan van de muziekverenigingzij het met enkele wijzigingen, goed. VLISSINGEN - Er zijn in Zeeland veel mensen die graag een dag-avond MTS zouden willen volgen. Bij de meesten van hen blijkt dit pas, als zij al enkele jaren in de praktijk van het be drijfsleven aan het werk zijn, zo wijzen peilingen van het Econo misch Technologisch Instituut uit. Om aan deze wens tegemoet te komen, start met ingang van 1 augustus dit jaar een dag-avond MTS opleiding aan de Gemeentelijke Middelbare Technische School in Vlissingen. De vijf-jarige cursus is vooral bedoeld voor devenen die al werkzaam zijn in het be drijfsleven, maar die om welke reden dan ook niet eerder de kans hadden in een technische richting verder te studeren. Deelnemers aan de cursus leren de vakkennis en vaardig heden die nodig zijn voor het uitoefenen van een verant woordelijke functie op het ni veau van het middenkader. De hele opleiding duurt 2.400 lesuren, verdeeld over vijf jaar. In de eerste dcie leerjaren zijn de algemene vakken sa mengevoegd. De laatste twee jaren wordt volledig gespecia liseerd gewerkt. Het ligt in de bedoeling met zogenaamde deelcertificaten te gaan wer ken. Nadat zes deelcertificaten zijn behaald in drie verplichte en drie keuzevakken, heeft men recht op het diploma. De opleiding start meh bouwkun de, weg- en waterbouwkunde, werktuigbouwkunde en elek trotechniek. De lessen vallen op twee avonden en een middag in de week. Dat zou vrijdagmiddag moeten worden. Voor het wels lagen van de opleiding zijn de deelnemers dan ook afhanke lijk van het bedrijfsleven, die een middag vrijaf zal moeten geven. Als de vrijdagmiddag voor meerdere cursisten slecht uitkomt, dan zal in overleg met de school naar een geschiktere middag worden gezocht. De schooltijden zullen worden aangepast aan het openbaar vervoer, zoals boot en trein. De school wil zo mogelijk ie dereen die in de opleiding geïn- tresseerd is, ook plaatsen. Een dagtaak in de studierichting is dan ook geen absolute voor waarde om aan de opleiding mee te mogen doen. Iemand die bijvoorbeeld in de administra tieve sector werk en zich wil omscholen, kan in de eerste twee jaar ontheffing krijgen van de verplichting in een be paalde vaksector werkzaam te zijn. Wie belangstelling heeft, kan zich nu al aanmelden. Voor inlichtingen is de school dagelijks te bereiken tussen acht en vijf uur onder tel. 01184-18410. VLISSINGEN - Vijftien Zeeuwen zijn het niet eens met de plannen van de Duitse Hoechstdirectie om honderdvijftig man uit de Vlissingse vestiging te ontslaan. Zij hebben daarom het comité „Steun Hoechst Personeel" opgericht. Het comité begint zijn steun aan het personeel van Hoechst met een handtekenin genactie die gericht is tegen de plannen van de directie. Het comité vindt dat de bevolking de gelegenheid moet krijgen zich daarover uit te spreken. Het comité bestaat onder meer uit huis vrouwen, echtgenote van werknemers van Hoechst, 'n drukker, ambtenaar en werknemers van de Schelde, Péchiney en Hoechst. Hun namen staan op een brief waarin aan de Zeeuwse bevolking solidariteit gevraagd wordt voor het bedreigde Hoechst- personeel. Zij schrijven: Het Hoechst-concern heeft voor miljoenen aan gemeenschapsgelden gekregen: goedkope energie, goedkope grond, enzovoorts. Nu wil de directie 150 mensen ontslaan van de Vlissingse vestiging. Als deze plannen doorgaan, dan zou dat ernstige gevolgen hebben voor andere bedrijven en middenstand. Daarom steunen wij de strijd voor behoud van werk van Hoechst-personeel".Degenen die de actie van het comité willen steunen, kunnen hun handtekening onder de brief zetten. Voor inlichtingen kunt u terecht bij: Steenen Beer 9 in Vlissingen, tel. 01184-18856. i V over algemene en apecMe onderwerpen (van 1 tot 25 delen) in voorraad bij: Paul Krugarstraat 55-57 VLISSINGEN 01184-12733 MIDDELBURG - Onder de titel „Welke vrijheid biedt de Vrije School" organiseren de Vereniging voor Vrije Opvoed kunst en de Stichting Vrije School Zeeland zaterdag 11 februari een oriëntatiebijeen komst in de Concert- en Ge hoorzaal in Middelburg. De Middelburgse Vrije School, die in 1974 werd opge richt, bestaat momenteel uit twee kleuterklassen en eep la gere school. Het vrije van de school bestaat uit de vrijheid die zij in leerplan en inrichting heeft met daarnaast een vrij heid op basis van onderwijs vernieuwingvolgens de inzich ten van Rudolf Steiner. Om hiervan een idee te geven wor den er zaterdag, behalve een lezing, ook lessen gegeven door leerkrachten van de eigen en een andere school. Kinderen van de Middel burgse school voeren boven dien een toneelstuk op en hou den een tentoonstelling van eigen werk. Voor alle deelne mers aan de dag is er een geza menlijke lunch. Aanmelding en informatie is mogelijk bij mevrouw V. Sche pers, Europalaan 54, Middel burg, tel. 01180-13908. De kos ten van de dag, inclusief de lunch, bedragen f 15,-p.p. of 25 - per echtpaar. Op zaterdag 11 februari start De Beuk een schaak- en damcompetitie, die elke zater dagmiddag tussen halftwee en halfvijf gehouden wordt. Het is ook mogelijk om buiten com petitieverband dam- of schaakwedstrijden te spelen. Wie er wat meer over wil we ten, kan terecht bij Ed van Beijnum, tel. 01180-25221. GOES - De liefhebbers van het Amsterdamse volksto neel kunnen binnenkort ook in Zeeland toegeven, aan een avondje uit. Want de Stich ting Cultuurspreiding Zee land is er in geslaagd om het Amsterdams Volkstoneel voor enkele voorstellingen naar de provincie te halen. Op zaterdag 11 februari is het Amsterdams Volkstoneel onder leiding van Beppie Nooy te zien in de concert zaal in Zierikzee, een maand later op 11 maart komt de groep met „Als je lacht, dan ben je rijk" in de Schouw burg in Middelburg. „Als je lacht dan ben je rijk" is niet een afgerond verhaal. Maar een serie mo mentopnamen uit 1927. De gebeurtenissen spelen zich voornamelijk af rond een ge zellig pleintje. Daar is de ijs coman Sally en zijn dochter Roosje die zo'n leuke jongen heeft leren kennen, maar wél uit een heel ander milieu. Er is Thijs die het zo moeilijk heeft met de drank en zijn vrouw Ant, die het daardoor weer moeilijk heeft met Thijs. Het gaat over de 40- jarige bruiloft van Kees en Massie, over de schoenlapper en de student Van Galen die zo z'n best doet het volk te bestuderen om de wereld te kunnen verbeteren. In „Als je lacht.... dan ben je rijk" spelen onder andere mee Hetty Blok, Wim Wama, Carry Tefsen, Martin Bro- zius, Mimi Kok, Marjan Lambrecht en vele anderen. Inlichtingen over kaartver koop bij het buro SCZ, Nieuwe Haven 41-43, Mid delburg, ol 180-15256 Zo vrienden, de ver kiezingen komen eraan. En dat is duidelijk te merken. Vooral in de sta ten. Want dgar is al een paar maanden een fiks gevecht aan de gang tus sen CDA en PvdA. Ja, ja over de lijstnummers. Over welke partij nou lijst 1 op zijn verkie zingsbiljetten mag zet ten. En welke partij ge noegen moet nemen met een 2. Voor die nummer tjes moeten handteke ningen verzameld wor den. En nou blijkt de PvdA er evenveel te heb ben als het CDA. En daar wordt nou steeds over gepraat, ruzie gemaakt, gefilosofeerd enzovoorts. De PvdA heeft altijd de 1 gehad omdat het de grootste partij was. Nu de drie confessionele partijen elkaar gevon den hebben in het CDA is dat de grootste partij. Dus zou het CDA recht hebben op die 1. Edoch, de PvdA is zo slim ge weest om enkele handte keningen te verzame len. (Dat kan via inge wikkelde methoden)en nou ligt die kwestie daar. Maar vraag ik me af. Is dat 1-tje of dat 2-tje nou echt zo belangrijk? Zou den onze politici zich niet beter druk kunnen maken over belangrijker zaken. Het lijkt me dat de kiezers daar vooral op zullen letten. Ik heb nog nooit van iemand ge hoord dat hij of zij op een lijstnummer stemde. Ik heb me deze week eigenlijk weer een beetje druk gemaakt over Co- lijnsplaat. En dat naar aanleiding van de dijk versterkingen bij Yerse- ke. Want daar kan wél zo'n stalen damwand geplaatst worden, ter wijl dat bij Colijnsplaat niet kon. Yerseke houdt gelukkig zijn oesterput ten. Maar Colijnsplaat moet zijn getijhaven missen omdat er een nieuwe dijk komt. En dat blijf ik jammer vinden. Omdat het anders kan. Met zo'n stalen dam wand. ARJAON. WOONT U IN DIT GEBIED Dan behoort De Scheldebode iedere week UITERLIJK WOENSDAGAVOND in de brievenbus te zitten Waarschuwt U ons a.u.b. als U ons blad niet regelmatig of te laat ontvangt. Tel. 01184-19910. v. m ni« MIDDELBURG - Het Zeeuws Museum is sinds afge lopen maandag weer open op de normale tijden. In het museum zijn een aan tal technische voorzieningen aangebracht, maar ook de op stelling van sommige vitrines is gewijzigd. Er is ook tege moetgekomen aan de wens om naast de vertrekken die de sfeer uit de zeventiende en achttiende eeuw weergeven een negentiende-eeuws bur gerinterieur in te richten. Het interieur is te zien in het ver trek achter de lift op de eerste verdieping. Het stelt een dame voor die bij de linnenkast staat in een kamer uit 1860. DOMBURG - „De Halve Maan", een vijver in Oostka pelle is aan 't dicht groeien. Op aandrang van de raad heeft het college van Domburg laten na gaan hoe daar iets aan te doen is, en nu komen B. en W. met 'het voorstel de vijver te laten schoonmaken door een aan nemersbedrijf. Er moet een vlot gemaakt worden om de werkzaamheden uit te voeren. B. en W. vragen de raad er ze venduizend gulden voor uit te trekken. De openbare vergade ring is dinsdag 14 februari om half acht in hotel Zeelandia in Oostkapelle. •y MIDDELBURG - In het kader van de muzikale cafés organiseerd jongerencentrum Midgard aan het Damplein in Middelburg zaterdag 11 fe bruari een optreden van de Zeeuwsch-Vlaamse muzikant Ries de Vuyst. Ries is geboren in Breskens, heeft daar het grootste deel van zijn jeugd doorgebracht en woont nu in Middelburg. Hij begeleidt zichzelf op gitaar, ukelele en mondharmonica, en speelt blues en country mu ziek. Het optreden begint om 20.30 uur en de entree be draagt 3,50. MIDDELBURG - De ENWB (Eerste enige echte Neder landse Wielrijders Bond) zou graag zien dat er op de veerbo ten van de Westerschelde een betere stalling voor fietsen en bromfietsen komt. De afdeling Zeeland van ae bond heeft vragen over de stal ling op de boten gekregen van haar leden. „Bij enigszins slecht weer of bij grote drukte is het bepaald niet bevorder lijk voor het welzijn vaif'de fiets deze onbeheerd onderin de boot te laten staan", aldus de bond „Omvallen, vele fiet sen en bromfietsen tegen el kaar aan, kortom vaak is schade onvermijdelijk". Om schade te voorkomen blijven veel mensen tijdens de over tocht bij hun fiets. De ENWB vraagt de directie van de Pro vinciale Stoombootdiensten in Vlissingen een oplossing voor dit probleem te zoeken.

Scheldebode | 1978 | | pagina 1