Slotavond moet veel geld opbrengen voor de gedupeerden in Engels Deal OOK MULTIFUNCTIONEEL CENTRUM Stedelijke scholengemeen - schap volgende week officieel in gebruik èt l IJobfó O J JAN VAN HILLO TREEDT OP ALS PRESENTATOR deïü^^anke7 Wijk vereniging en winkeliersvereniging Dauwendaele houdt talentenshow Filmhuis draait Ylissingen groeide A O Casanova Veneziano NIEUWJAAR NIEUWE ZAAK. 13.90 Toneelstuk in Kuipers— poorttheater Walstraat94 Vlissingen v.h.Moerman 3 zaken met de naam JO DE ROO. na Goes nu ook in Vlissingen van „Delen met Deal" Tafeltennis in kader ELSEVIERS BELASTING ALMANIAK 03 RUITER Wijkkomitee Binnenstad WOENSDAG 1 FEBRUARI 1978 - 28e JAARGANG UITGAVE: ZEEBRA WEEKBLADEN - TOTAAL OPLAGE 319.345 EX. Slotavond vergadert «ARABESK. Lange Vorststraat 27 Goes Lange Vorststraat 70 Goes Verschenen Ook vele andere belastinggidsen voorradig bij: Paul K rugerstraat 55-57 VLISSINGEN 01184-12733 ARABESK VLISSINGEN B V. kolvemerstraat 2 vlissingen telefoon 01184-19767 WOONT U IN DIT GEBIED De voorselectie en de finale-show worden gehouden in het ontmoetingscentrum Dauwendaele aan de Vrijland straat 51 in Middelburg. Voor het betere muzikale werk wor den drie hoofdprijzen en een aantal platenbonnen uitge loofd. De eerste hoofdprijs is een grammofoonplaatopname van het winnende nummer. De tweede is een retour voor twee personen naar Engeland met de Olau Line en de derde een rondvlucht boven Walcheren vanaf het vliegveld Midden- Zeeland. Wie aan de talentenshow mee wil doen, kan zi(\ aan Dan behoort De Scheldebode iedere week UITERLIJK WOENSDAGAVOND in de brievenbus te zitten. Waarschuwt U ons a.u.b. als U ons blad niet regelmatig of te laat ontvangt Tel 01104-19910 Ik weet niet, vrienden of het nou wel zo'n goede zet is geweest van de Vlissingse politie om die fietser, die met losse handen (wat een uitdrukking trouwens) reed, een bekeuring te ge ven. Dat gebeurde tijdens een grote controle-actie op bromfietsen en fietsen. Kijk dat er bekeuringen worden gegeven voor geen of slechte verlichting is tot daaraan toe. Maar om nou direct een bon uit te schrijven omdat iemand even zijn handen van het stuur afhaalt, dat gaat me toch wel ver. Had dat nou niet met een waar schuwing afgedaan kunnen worden? Het lijkt me in ieder geval wat taktischer. Zeker nadat de Vlissingse politie zo geklaagd heeft over gebrek aan mankracht, waardoor ze niet in staat is om de parkeerverboden en geboden in de gaten te hou den. Ik kan me best voorstel len dat mensen daar kwaad over worden. Wat ik me trouwens nog beter voor kan stellen is dat je woe dend wordt over wat er - ook al - in Vlissingen is ge beurd met de volkstuinen. Onbekenden, zoals dat dan heet, zijn in het weekend tekeer gegaan in de volk stuintjes en hebben daar voor honderden guldens aan kasjes vernield. En het is precies wat de controleur van de volkstuinen zei „Volkomen zinloos". Vooral ook omdat er over het algemeen oudere men sen getroffen zijn, die niet zo goed bij kas zitten. En dus de opbrengst aan groen ten uit hun tuintjes goed kunnen gebruiken. Een akelig soort agressie wat daar boven is gekomen, en dat is eigenlijk het afge lopen weekend ook die fo tograaf uit Goes overko men. Na afloop van het feest in de sporthal, waar hij fo to's moest maken, nam hij een paar lifters mee, die hij naar huis reed. Alleen toen hij thuis kwam miste hij zijn kostbare foto apparatuur. Niet leuk dus. Gelukkig is er nog wel leuk nieuws ook. Want vrienden, een actie voor het behoud van de frietkraam bij de Vissershaven in Vlis singen loopt gesmeerd Honderden handtekenin gen heeft de eigenaar de af gelopen weken verzameld van mensen die vinden dat Vlissings laatste frietkraam moet blijven, waar die staat. Daaruit blijkt trou wens wel dat het een druk- beklant zaakje is. Want wie een zakje friet vraagt krijgt onmiddellijk een tegen vraag: „Of ie misschien zijn handtekening op de lijst wil zetten". ARJOAN ivlIDDELBURG - „Ik ben hier meer geweest", een toneelstuk van de Engelse schrijver J.B. Priestley is zaterdag 4 februari te zien in het Kuiperspoortt- heater. 't Wordt gespeeld door de Vlaardingse toneelgroep 't Masker. De indruk ergens al eerder geweest te zijn is voor veel mensen geen onbekend ver schijnsel. Priestley laat drie mensen met dit onheilspel lende gevoel samenkomen in een dorpslogement midden in het heidelandschap van Yorkshire in Engeland. Het toneelstuk begint om acht uur, de toegangsprijs is zes gulden, C.J.P., C.O.P. en Pas 65 vier gulden vijftig. MIDDELBURG - Het aantal inwoners op Walcheren is in 197 7 toegenomen met 1223 tot 104.747 inwoners op 31 december 1977. Het grootste aandeel in de bevolkingsgroei kwam voor rekening van de gemeente Vlissingen dat van 43.415 steeg tot 43.989. Deze groei maakt de daling van het inwonertal in 1976 met bijna vierhonderd mensen weer goed. In Middelburg is de groei eruit. De bevolking nam hier toe met 167 tot 37.494 zie len. Wat de dorpen betreft, groeide vooral Valkenisse aan zienlijk. Op 31 december '77 woonden er 210 mensen meer dan een jaar geleden, zodat het aantal inwoners «u 5.831 be draagt. In Domburg groeide he4 aan tal zielen met 98 tot een totaal van 3.812. Veere groeide n^t negentig personen tot het in wonertal van 4.394. Arnemuiden en Westkapelle zijn de dorpen die het traagst groeien. De bevolking in Ar nemuiden groeiden met 36 zie len tot 3.469 en Westkapelle slechts met 5 tot 2.523 zielen. Rest nog Mariekerke, dat een groei doormaakte van 43 in woners tot een totaal van 3.235. De Wijkvereniging en de winkeliersvereniging Dauwendaele in Middelburg, zijn van plan hun vijf-jarig jubileum te vieren met een grote talentenshow op vrijdag 14 april. VLISSINGEN - „Ik las in de provinciale krant wat voor ellende de overstroming in het Engelse plaatsje Deal heeft gebracht. Dat 't zo erg was, heb ik me niet gerealiseerd. Ik vond dat Vlissingen iets moest doen en ben onmiddellijk begonnen om een actie ten bate van de mensen in Deal op touw te zetten". Aan het woord is Peter Bik ker, die samen met Arie van Bruggen een actie organiseert om geld in te zamelen voor de gedupeerden in Deal. Tijdens de storm van 12 januari liep het halve stadje onder water. Er vielen geen slachtoffers, maar de materiële schade was groot. Vlissingen en Deal on derhouden al jaren nauwe con tacten met elkaar, zowel op sport- als op cultureel gebied. Het is dan ook niet verwonder lijk dat Vlissingen Deal wil helpen. Het gemeentebestuur heeft actie een mooi zetje in de rug gegeven door alvast 25.000 gulden aan de getroffen stad te schenken. In de korte tijd (vanaf vorige week maandag) dat de actie nu loopt zijn er al 'n hele serie ak- tiviteiten ontplooid of op sta pel gezet. Vrijwilligers collec teren huis-aan-huis en gaan bij de verenigingen langs voor een bijdrage. Op zaterdag 4 fe bruari wordt op straat een col lecte gehouden en die avond wordt de actie besloten met een - naar de organisatoren hopen - daverende slotavond. Dat gaat gebeuren in de sport- hal Baskensburg aan de Presi dent Rooseveltlaan, aanvang acht uur. De actie wordt ge steund door de Lions Club Vlissingen, de Stichting Sportbelangen en de Stichting Culturele Gemeenschap Vlis singen. Het grote geld moet binnen komen op de slotavond, waarop nogal wat staat te ge beuren. Er is een loterij en een rad van avontuur. De prijzen zijn belangeloos ter beschik king door de Vlissingse winke liers. aan Wie wil, kan meedoen handboogschietwed strijden of aan wielerwed strijden op home-trainers. Er komt een biertapperij, 'n wijn- kraam, 'n kaaskraam, 'n bal- lengooitent en wie zijn kracht wil meten, kan spijkers slaan. In een hoek van de sporthal is ruimte gemaakt voor een dis cotheek, waarin de van televi sie bekende disc-jockey Eddy Becker de plaatjes aan elkaar praat. Voor zover nu bekend zullen op de slotavond optreden: het Groot Vlissings Majoretten Pe- leton, het majoretten peleton van V.T.V. en de Vlissingse volksdansgroep Vranje. Prins Karnaval van de Souburgse karnavalsvereniging De Stoe- peschieters biedt deze avond de opbrengst aan van de op za terdag in Souburg gehouden collecte. Jan van Hillo, aan ie dereen waarschijnlijk wel be kend door zijn vraaggesprek ken met leden van de konink lijke familie, verzorgt de to taalpresentatie van het pro gramma. Peter Bikker: „We krijgen van iedereen een gran dioze medewerking: men treedt voor niets op tijdens de slotavond, de kramen worden door vrijwilligers bemand, de gemeente geeft ons gratis het gebruik van de sporthal, enzo voorts". Burgemeester Wester hout van Vlissingen opent de slot avond, waarbij ook zijn collega uit Deal Gr eenway- Stanley aanwezig is, de voorzitter van het Deal-Vlissingen Comité Allan Gregory en de gemeente secretaris Pumell. De toegang tot de avond is gratis. Degenen die niet op de slotavond kun nen komen en toch wat willen geven, kunnen dat doen via het speciale nummer van de Zeeuwse Bonds Spaarbank: 810889900 of via de postgiro van de bank: 5120. Bij de stor ting moet wel vermeld worden „Delen met Deal". VLISsfblGEN - In de open bare vergadering van het Vlis singse Wijkkomitee Binnen stad op donderdagavond 2 fe bruari zal onder meer gepraat worden over het Bestem mingsplan Boulevard. De Werkgroep Spuikom van het Wijkkomitee heeft op de plannen voor de Spuikom en de Boulevard een reactie naar de gemeente gestuurd. Deze reactie is onderwerp van ge sprek, evenals de mogelijke samenwerking tussen het wijkkomitee en inwoners van de Badhuisstraat. Deze bewo- nersgroep heeft op eigen initia tief een reactie op het bestem mingsplan gemaakt. Tussen de werkgroep Spuikom en de be trokken bewoners is al een be-* paalde vorm van samenwer king. In de vergadering komen ook de werkzaamheden van de an dere werkgroepen aan de orde. De werkgroep Spuistraat pro beert al eerder .gebruikte speelplaatsen in dit gebied weer voor kinderen open te krijgen. De werkgroep Grave- straat volgt de plannen in haar gebied. Belangstellenden kun nen een agenda opvragen bij het kantoor van de Stedelijke Raad, Badhuisstraat 104 in Vlissingen, tel. 01184-16420. De vergadering begint om hal- facht in het Welzijnscentrum Bachten Komme. MIDDELBURG - Het nieuwe schoolgebouw van de Stedelijke Scholengemeen schap Middelburg aan de Sir Winston Churchilllaan wordt woensdag 8 februari officieel geopend. Dat gebeurt om kwart over twee door de wet houder van onderwijs M.A.L. Hubregtse. Sedert de herfstva kantie maken de leerlingen van mavo, havo, atheneum en gymnasium overigens al van het gebouw gebruik. Het ligt in de bedoeling de school voor meerdere doeleinden te gaan gebruiken, als multifunctio neel centrum, zoals dat heet. Dat betekent dat bijvoorbeeld ook buurtbewoners er hun wijkcentrum in zouden kun nen vestigen. Aan de show kunnen belang stellenden uit heel Zeeland meedoen. De inschrijving staat alleen open voor echte ama teurs in het populaire en lichte genre (geen klassiek), zowel op vocaal als instrumentaal ter rein. De vereniging zorgt zelf voor een allround begelei dingsorkest met een goede ge luidsinstallatie. Een jury van drie personen zal de prestaties van de deelnemers beoordelen. melden bij de pop Shop, Vrij landstraat 71, Middelburg, tel. 26342 en bij de heer Volmer, Dolfijnstraat 17, Middelburg, tel. 29989. MIDDELBURG - Filmhuis Jeugd en Muziek draait deze week de film Casanova Vene ziano van regisseur Luigi Commencini. Deze film is woensdag 1 februari te zien in de Zwaan in Souburg, vrijdag 3 februari in het Kuiper- spoorttheater in Middelburg en zaterdag 4 februari in de Villa in Goes. gen, in de competitie wedstrijd tegen Tempo Team, van zowel van Slobbe als van Van der Helm. Het jeugdige team van „Wilno" bestaat uit de jeugdinternationals Wim Wegman en William du Fossé en uit de ex- jeugdinternational en jeugd kampioen van Nederland Dick Jeras, tijdens deze wedstrijd kunt u dus verzekerd zijn van toptafeltennis. De wedstrijd vangt aan om 14.30 uur en wordt gespeeld in de Sportzaal van de Bouwen Ewoutschool (ingang aan de Verkuyl Quakkelaarstraat). De gehele opbrengst komt ten bate van „Delen met Deal". De aanvang is steeds om half negen. De regisseur toont in de film het kind en de op groeiende jongen Giacomo Ca sanova in het Venetië van de achttiende eeuw. De jonge Ca sanova probeert het reilen en zeilen van de maatschappij te begrijpen en zijn eigen weg te vinden. Dat is waar het in de film om gaat. VLISSINGEN - In het kader van de aktie „Delen met Deal", speelt de Vlis singse tafeltennisvereni ging „Wilno" a.s. zondag, 5 februari, een tafeltennis wedstrijd tegen het Ereklasse-team van „De Korenbeurs" uit Schiedam. Het team van „De Koren beurs" bestaat uit drie meer voudige internationals, t.w. Hans Lingen, Hans van de Broek en Bert van den Ham. Lingen werd twee weken gele den vierde in de finale tienkamp om de N.T.T.B.-Cup achter Nico van Slobbe, Peter Taylor en Bert van der Helm. Afgelopen zaterdag won Lin-

Scheldebode | 1978 | | pagina 1