VERKEERSBELANGENGROEP MIDDELBURG: A J30 it Ie 9 oo J L L. T.S.-leraarmaakt speelfilms in Vlissingen Eüruiter 25 jaar na de watersnood de klap Actie via kalender WIJKC0MITE VESTIGT AANDACHT OP ONGEWENSTE SITUATIES Muzikale show van Veeres genoegen NIEUWJAAR NIEUWE ZAAK. Walstraat94 Vlissingen v.h.Moerman na Goes nu ook in Vlissingen voor méér dan kado's alleen. BIJ DE RUITER: Zwemmen duurder in Serooskerke MIDDELBURG - De Verkeersbelangengroep Middelburg wil de binnenstad op korte termijn verkeersarm maken door geen doorgaand auto verkeer meer toe te staan. Het autoverkeer naar de binnenstad zou zowel heen als terug van de zelfde route gebruik moeten maken. Wel moet dan nagegaan worden welke routes wel en welke niet geschikt zijn voor het verkeer. Voor fietsers, voetgangers en openbaar vervoer moeten zo weinig mogelijk belemmeringen zijn, dit in de hoop dat de binnenstadbewoners de auto wat vaker laten staan. De binnenstad zou in sectoren moeten worden verdeeld die de status van woon erf zouden kunnen krijgen. Lange Vorststraat 27 Goes Lange Vorststraat 70 Goes 3 zaken met de naam JO DE ROO. Nog enkele zeer voordelige boekenaanbiedingen PAULUS DE BOSKABOUTER 9 7E- KIJKEN NAAR KATTEN SPORTINTERNATIONAAL Verdeel binnenstad in sectoren en weer doorgaand verkeer plannen klakkeloos overge nomen moeten worden. „Wij zijn niet deskundig, daarom zullen er wel onvolkomenhe den in onze gedachtengang zit ten", aldus de groep. „Maar, dit neemt niet weg dat wij eisen dat gewerkt wordt aan dat wat wij als het allerbelan grijkste zien: Geef ons een beter leefbare stad". De verkeersbelangengroep is ontstaan nadat het verkeers circulatieplan in Middelburg in werking is getreden. De ver keersoverlast werd uit een aantal straten weggewerkt, maar nam toe in andere stra ten. Een aantal bewoners is toen actie gaap voeren, waar bij de Welzijnsraad de dienst verlenende instantie was. Na- de$ha-rtd sloegen de verschil lende groepjes de handen in el kaar en vormden de Verkeers- belangenvroep Middelburg. De groep heeft het gemeen tebestuur twee rapporten ge geven: een plan voor verbete ring van de situatie in de bin nenstad op korte termijn en een nota die aangeeft waar op wat langere termijn naar toe gewerkt moet worden. De ge dachtengang van de belange ngroep is de binnenstad uit eindelijk geheel vrij van door- Afgelopen maandag heeft de Verkeersbelangengroep het gemeentebestuur plannen aangeboden om deze doelstel lingen te bereiken. De belan gengroep vindt niet dat de ideeën uit de aangeboden MIDDELBURG - De Mu- ziekver. Veeres Genoegen geeft vrijdag 27 januari in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg een muzikale Show. Dirigent Bram van Over- beeke componeerde een „In- trada" waaraan het gehele korps (85 personen) zal deel nemen. Dit kan gezien worden als het visitekaartje van het korps. Het programma bestaat uit 4 delen. Met trompetge schal en tromgeroffel presen teert zich de drumband o.l.v. maitre Johan Dodmond. Het jongste jeugdkorps speelt o.l.v. Annelies Caljouw werkjes uit hun studieboek. Het meer ge vorderde jeugdkorps o.l.v. van Overbeeke brengt muziek, die zij „aan kunnen" waaronder een thema uit „Finlandia", en hoopt hiermede een prijs te be halen op het zaalconcours te Goes. Na de pauze komt het „Grote korps" aan de beurt met num mers van hoog gehalte ARABESK VLISSINGEN B.V. kolvenierstraat 2 vlissingen telefoon: 01184-19767 gaand verkeer te houden. Dit is volgens haar alleen mogelijk als er rond de hele stad een stelsel van rondwegen is aan gelegd. (zie afbeelding). Omdat dit voorlopig nog onbereik baar is, heeft de groep een plan voor de binnenstad gemaakt, waarin de situatie op korte termijn kan worden verbeterd. Die verbetering kan volgens haar worden bereikt dt>or de binnenstad in vijf sectoren te verdelen. De straten in de sector zijn bereikbaar via lusstraten. Au to's moet het onmogelijk wor den gemaakt van de ene sector naar de andere te rijden via willekeurige wegen. Dit moet alleen mogelijk zijn via de lus straten en de aangewezen aan- en afvoerstraten. Fietsers, voetgangers en openbaar ver voer krijgen ruim baan, aldus de Verkeersbelangengroep Middelburg. WOONT U IN DIT GEBIED Dan Behoort De Scheldebode iedere week UITERLIJK WOENSDAGAVOND in de brievenbus te zitten Waarschuwt U ons a.u.b. als U ons blad niet regelmatig of te laat ontvangt. Tel 01184-19910. VLISSINGEN - Scène op het Betje Wolffplein. Een man met hoed staat met zijn rug naar de camera en kijkt in de richting van de Scheldemuur. Haar best doend boven het geraas van het verkeer uit te komen zegt het meisje, terwijl ze recht in de camera kijkt: „Ik wou dat ze me beter voorge licht hadden, dan was ik er nóg eerder aan begonnen!". Ze rent naar de man met de hoed, omhelst hem en samen lopen zij de Walstraat in en de camera uit. Shot over schouder meisje op haar handen, die op de te kening liggen en die langzaam vrijmaken. Onbeholpen teke ning van man en vrouw die el- O.a. diverse delen van 5.95 voor (groot formaat in kleur) a eA Nu I&.3U sportencyclope^ie 2 delen) g aa van 32.50 voorBiBU per deel Bij: Paul Krugerstraat 55-57 VLISSINGEN 01184-12733 Nu verschenen „Het aanzien van 1977" 12.95 Op 1 februari is het 25 jaar geleden dat Zuid west Nederland onder water stroomde. 129.000 hectare land kwam onder water te staan; 1853 mensen verdron ken. 72.000 mensen moesten worden geëva cueerd. 47.000 paarden, koeien en ander vee kwamen om. Meer dan 3000 huizen en 300 boer derijen werden vernield. 40.000 woningen en 3000 boerderijen werden be schadigd. En van een to tale dijklengte van 1000 kilometer werd 500 ki lometer aangetast. Koele cijfers. De afgelo pen 25 jaar zijn steeds op nieuw de verhalen naar boven gekomen. En ook dit jaar komen ze weer. Kran ten, tv en radio geven de komende dagen hun infor matie, of hebben dat al ge daan. Ook de Zeebra- weekbladen: Ons Eiland op Goeree-Overflakkee en Schouwen Duiveland; De Scheldebode op Walcheren en het Nieuwsblad voor de Bevelanden op Noord- en Zuid Beveland besteden deze week aandacht aan „de ramp". We hebben een keus gedaan uit de over vloed van onderwerpen die op zo'n moment beschik baar zijn om uit te diepen. Op Goeree Overflakkee ging Beatrix van der Weide kijken in Oude tonge, het dorp waar zoveel slachtof fers vielen; Anneke Thom nam op Schouwen Duive land, de organisatie van de vele waterschappen toen en het ene grote waterschap nu, onder de loep; Ad de Jong ging in Vlissingen de gevolgen van de Deltawet na voor de boulevard en de erachter gelegen spuikom eh thérèse Adriaansens praatte met een visser uit Yerseke. Alle verhalen heb ben één ding gemeen, ze komen allemaal terecht op nu, 1978. kaar omhelzen. Haar handen maken wanhopig een prop van de tekening. Ze zegt: „lamme lingen". Dit stukje is ongeveer vier seconden film. Willen we in Vlissingen nog een zakje friet van een kraam eten, vrienden, dan zullen we vlug moeten we zen. Het ziet er naar uit dat Vlissings laatste frietkraam binnenkort van zijn vaste plaatsje zal zijn verdwenen. Het meisje is Jolanda Lich- teveld, de man is de grote on bekende en achter de camera staat Sjaak Sinke. Alle drie zijn verbonden aan de L.T.S.- afdeling van de Gemeentelijke scholengemeenschap aan de Zaaihoekweg in Vlissingen. Ze hebben zojuist de laatste op name gemaakt voor een speel film die op de feestavond van de school in maart of april in première zal gaan. De man die de film regis seert, monteert, achter de ca mera staat en de muziek ver zorgt is Sjaak Sinke, leraar scheikunde, natuurkunde, me chanica en lichamelijke op voeding aan de scholenge meenschap. „Ik maak al een paar jaar films voor de feestavond. Het is erg leuk om te doen, zowel voor de leerlingen als voor mij. Met het filmen krijg ik een andere kijk op de leerlingen en de leer lingen zien mij ook 'ns in een andere rol". Sinke maakte zijn eerste films nog alleen met jongens. Misdaad was meestal het on derwerp, waarbij nogal 'ns een beroep gedaan werd op de me dewerking van de Vlissingse politie. Het aantal meisjes dat een technische opleiding wil volgen, neemt echter toe en Sinke heeft dit jaar dan ook voor 't eerst een meisje als ac trice in zijn film. Sinke: „Het is voor mij ook helemaal nieuw, 't wordt volkomen anders als de vorige films. Ik heb voor deze film een draaiboek van de ac teur Kees Brusse te pakken ge kregen. In de film speelt Jolan da, een jong meisje, de belang rijkste rol. Ze heeft een ver houding, wat aan vier of vijf leerlingen van haar klas be kend is. Ze wordt er mee ge pest. Op een gegeven moment is ze een paar brieven van haar geliefde kwijt. De brieven blijken in de klas te circuleren ,en komen tenslotte bij de le raar terecht. Het eind van het liedje is dat ze van school ge stuurd wordt. Haar vader is ook niet bepaald welwillend tegenover haar en gaat naar de politie om erachter te komen wie haar vriend nu eigenlijk is..." De film gaat zo'n vijftien minuten duren, wat wel maan den werk geeft. Dat is niet zo verwonderlijk, want de opna men moeten buiten schooltijd worden gemaakt. Bovendien levert elke opname maar een paar seconden film op, zoals het negenendertigste shot uit het draaiboek. VEERE - Als de gemeente raad van Veere er vandaag mee akkoord g^t, wordt het zwemmen in Serooskerke vijf procent duurder. VLISSINGEN - Het Wijkcomité 'Binnenstad gaat via een kalender actie voeren om de aandacht te vestigen op ongewenste.situaties in de Vlissingse binnenstad. Elke maand geeft het comité een kalenderblad uit met een foto van een situatie die volgens het comité nodig veranderd moet worden. Het eerste kalenderblad van februari toont een opslagplaats van marktspullen op het Boterplein. Al 28 jaar staat ie daar bij de Vissershaven en heel wat mensen hebben daar nog even een frietje gepakt na een wandeling langs de zee. De frietkraam moet ver dwijnen, omdat de eigenaar aan veep minder eisen moet voldoen dan zijn collega's in snackbars en dus zoals dat officieel heet in een gun stiger concurrentiepositie zit. D'r schijnt weinig meer aan te veranderen zijn. Ja een motie van de raad mis schien. Maar de wethouder heeft al aangekondigd dat het gemeentebestuur die naast zich neer kan leggen. Ik weet het, friet eten is niet zo best, maar het is af en toe zo gezellig even dat stie keme uitstapje naar een kraampje. De deur van een snackbar doe je niet zo gauw open, want dat is weer een drempeltje meer. Maar wie weet dring t er van de frietproblemen iets door over de grenzen en maken de Belgen van dat plekje bij de Vissershaven nog wel eens een bedevaartsoord. Een gebed zonder eind, wordt langzamerhand, het hele gedoe rond de groen- gordel bij de industrieën rond het Sloe. We weten al lemaal dat die er al lang had moeten staan. Hij staat er niet en zoals het er nu naar uitziet zal het nog wel even duren. Want wat ik tot nu toe uit de hoorzittingen die over het nieuwe Sloeplan zijn gehouden, heb opge maakt, is dat de boeren nou niet bepaald staan te sprin gen om hun landbo uwgrond op te offeren voor groenzó- nes om de dorpen. Want volgens de autori teiten is dat nu de beste plaats om groen neer te zet- ARJAON.

Scheldebode | 1978 | | pagina 1