PREMIERE VAN BEKROOND STUK Zeeuwse Komedie brengt Schrebor in Vestzaktheater Naar mijn mening Zeelandfilms Scharreleieren Zaken- flitsen Magna Carta in de Beuk het weten waard Prestatieloop Domburg Scheldebode-kringetje Floradü heeft 't Bij u thuis leeft 't FIllftMlH Kersl-Inn 1977 DE SCHELDEBODE 2.45 5.75 3.95 Welkomst- Menu 1978 Terminus Informatie - stand Weight Watchers bij V en D. decoratie service Gevonden voorwerpen Concert Con Amore en Zeeuws Mannenkoor Tom Robin - son Band in Brit Editie Vlissingen Editie Middelburg Judith Haffert (geprolongeerd) De gehele maand januari wordt in gezellig Terminus dit feestelijke diner geserveerd! ETALEREN REKLAME DISPLAY Kerkdiensten Medische diensten Culturele Agenda Goed wonen Hoogwater DE SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 18 JANUARI 1978 VLISSINGEN - Dit jaar ging de Albert van Dalsum- prijs naar het theatercollectief Fact, dat onder auspiciën van de Rotterdamse Toneelraad zo'n dertig voorstellingen heeft gegeven van een stuk van Nederlandse bodem, Schreber, geschreven door Gerard-Jan Rijnders en Mia Meijer. Met enige moeite, want het beroepstoneel geeft niet zo gauw z'n nieuwe stukken aan amateurs door, heeft de Zeeuwse Komedie het opvoeringsrecht kunnen krijgen van dit stuk. In het juryrapport bij de uit reiking van de van Dalsum- prijs wordt gesproken over „het belangrijkste toneelgc- beuren in de Nederlandse taal van het afgelopen seizoen" en Zeeuwe Komedie-regisseur Cor Verdonschot kan dit volle dig beamen. „Als stuk vind ik het één van de beste, die ik de laatste tijd gezien heb. Thea tertechnisch is het bijvoor- NARCISSEN VoorjaaFsbode bij uitstek AZALEA Barstens vol knop IVOSTA Plantensproeier Veilingvers Bloemgoed Walstraat 90, Vlissingen Lange Delft 99, Middelburg beeld erg knap." Zes leden van de Zeeuwse Komedie zijn al in het voorjaar onder zijn regie begonnen met de repetities voor „Schreber" en zaterdag 21 januari zal de première plaatsvinden in eigen huis, het Vestzaktheater aan het Bellamypark in Vlis singen. Het verhaal speelt zich gro tendeels af in een psychiatri sche inrichting, waar de hoofdrolspeler Daniel Gottlieb Schreber in terecht is geko men, omdat men dacht dat hij geestelijk niet helemaal in orde was. Er wordt gesuggereerd, dat zijn gestoorheid alles te maken heeft met zijn opvoe ding. Vader Schreber, een Duits arts en orthopedist, die halverwege de vorige eeuw leefde, propageerde veel theo rieën over o.a. de absolute be heersing van het lichaam met de z.g. „Schrebergordels" en over openbare speelplaatsen, die in Duitsland nu nog bekend staan als „Schrebergarten". Hij pastie deze theorieën ook graag op zijn kinderen toe. Volgens Verdonschot zijn zijn ideeën hier en daar nog bij Hit- Iers wanen over de zuivere edel edelgermaan en het bevorde ren van de zuiverheid van het ras terug te vinden. „Soms is het.stuk ook zo mo dern, dat je schrikt, wanneer je ontdekt dat we bepaalde din- Het Comité Kerst Inn te Vlis singen laat hierbij weten, dat waarschijnlijk wegens een communicatiestoornis tussen de Redactie van de Schelde- bode en de voorzitter van het comité een foutieve medede ling is geplaatst in de Schelde- bode, uitgebracht in de week voor Kerst. Omdat wij, het co mité Kerst Inn, geen bruikbaar gebouw konden krijgen is het ons in 1977 niet mogelijk ge bleken een algemene Kerst Inn te organiseren. Als alternatief is de Kerst Inn in 1977 ver huisd naar het bejaardente huis Ter Reede in Vlissingen. Hier waren de mogelijkheden tot het doen van gezelschaps spelletjes en het drinken van koffie, thee enz. Voorts werd er een Kerstverhaal voorgelezen en een Kerstspel opgevoerd door medewerkers van het SKW. Deze alternatieve Kerst Inn is gelukkig toch een succes gebleken. Het Comité Kerst Inn, P.J. van Overbeeke, voorzitter Radenhove 44, Middelburg. MIDDELBURG - Voor ver- tenigingen, clubs en andere or ganisaties heeft het bureau voorlichting van de provincie Zeeland een catalogus samen gesteld van de films die via de provincie kunnen worden ver kregen. Men kan kiezen uit Al gemene Zeelandfilms, natuur films, milieufilms en diversen. Men hoeft geen huur te beta len. Wie geïnteresseerd is in de films kan de catalogus opvra gen bij het Bureau voorlichting Provincie Zeeland, Sint Pie terstraat 42, 4331 EW Middel burg, 01180-27351 tst. 124 of 126. „Namens de Belangengroep „Rechten voor al wat leeft" zou ik graag enig commentaar wil len geven op het artikel „De techniek en het ei, de kip en de legbatterij" in dit blad van 15-12-1977. Hier blijkt weer eens hoe eenzijdig onze agra riërs èn consuementen worden voorgelicht door de land- bouwvoorlichters, in dit geval door de heer F. Edzers te Goes. Er zijn kennelijk voor pluim veehouders maar twee moge lijkheden: 1 de legbatterij en 2 buitenlopende kippen. Daar dit laatste niet meer mogelijk is in deze tijd (dat begrijpen wij ook wel!) blijft dus over: de legbatterij. Maarwaarom niet gesproken over strooisel- schuren, waarvan er toch ook vele bestaan in ons land? De Belangengroep „Rechten voor al wat leeft" stelt vijf voor waarden aan de leefomstan digheden voor alle fok- en mestdieren: 1 normaal daglicht (energiebe sparing!). 2 Normaal frisse lucht (ener giebesparing!) 3 Normaal drinken 4 Stro - strooisel voor de kip pen. 5 Voldoende bewegings vrijheid (hetgeen voor de kip pen o.a. betekent, dat zij haar eieren in afzondering in een daartoe bestemd leghokje in een normale tijd (plm. 3 kwar tier) kunnen leggen, zonder dat een andere kip over haar heen loopt zoals in een legbatterij, waardoor het leggen van een ei daar dikwijls plm. 2Vi uur duurt). Mag het alstublieft?! Op dit moment worden er reeds zo'n anderhalf miljoen gegarandeerde scharreleieren per week in de winkels ver kocht. Dit zijn dus eieren af komstig uit strooiselschuren, die door de belangengroep „Rechten voor al wat leeft" worden gecontroleerd en die aan de bovengenoemde voor waarden voldoen. Deze schar releieren zijn verpakt in doos jes van 10 en op het doosje staat gedrukt het oranje voor rangsteken met daarin ge drukt: rechten voor al wat leeft, ons internationale han delsmerk, vastgelegd bij het Benelux-Merkenbureau. Dit merk op de doosjes is de Uitgave: ZEEBRA WEEKBLADEN (Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Breda) 27e jaargang Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op geheel Wal cheren totale oplage 37.425 in 2 edities: OPLAGE 19.540 In de gemeenten Valkenis- se, Vlissingen en Westka- pelle OPLAGE 17.885 In de gemeenten Arnemui- den, Domburg, Mariekerke, Middelburg en Veere. Kantoor: Torenstraat 5, tel. 01184-19910. Openingsuren: maandag t/m vrijdag van 8.30-17.00 uur. Advertentieverkoop buiten kantooruren: J. van Emden, Toutenburg 38, Vlissingen. Tel. 01184-60369. Redactie: Torenstraat 5, Vlissingen, tel. 01184-19910. Redacteur: Ad de Jong, tel. privé 01180-260431 Correspondent Vlissingen: mevr. L. Wolterbeek, tel. 01184-16869. Correspondent Middelburg: A. de Jong, Ter Hoogestraat 38, tel. 01180-26043. enige garantie, dat u echt scharreleieren hebt. In vele winkels zijn deze eieren te koop (als u wilt weten waar, belt u dan naar Centraal Bu reau - Hogeweg la - Raalte - tel. 05720-1598 of Alkmaar - 072-110677, waar men u ook graag gratis informatie over dit onderwerp toestuurt). Deze scharreleieren kosten 3 cent per ei méér dan een ander ei van dezelfde gewichtsklasse. Eén cent hiervan gaat naar de strooiselschuurhouder, die bo vendien geen benzinekosten hoeft te maken, daar de eieren wekelijks door de groothande laar bij hem worden opge haald. Dus een pluimveehou der die b.v. 5.000 kippen heeft in een strooiselschuur, en daar dus 25.000 eieren per week uit krijgt, ontvangt 25.000 cent extra per week, dat is f 250,-. I Dat betekent dat deze man plm. 1.000,- per maand extra verdient en dan ook nog benzinekosten uitspaart. 75 Strooiselschuur bedrijven heeft de belangengroep nu onder controle. Duitsland koopt ook onze scharreleieren, terwijl België dit jaar ook gaat starten met scharreleieren uit hun eigen strooiselschuren, maar ook weer met ons inter nationale handelsmerk. Deze uiteenzetting geeft meteen een antwoord op de vraag van de heer De Blaey te Yerseke (legbatter ij houder): „Ik zou het wel op een andere manier willen, maar hoe?". 75 Bedrijven in Nederland en nog vele daarbuiten laten u en de heer Edzers zien dat het eco nomisch mogelijk is. „Boven dien weet je niet of een kip het slecht heeft", zegt de heer De Blaey. Nu, daarvoor heeft het rijk dan ook ethologen in dienst. Op het pluimveeonder zoekinstituut „Het Spelder- holt" te Beekbergen hebben ethologen (diergedragskundi- gen) wetenschappelijk aange toond, dat de kip het in een legbatterij erg slecht heeft, en dat een scharrelkip in een strooiselschuur (6 a 7 kippen op 1 m2, ook al is dat nog niet de meest ideale toestand) toch al een heel wat beter leven heeft. Het „scharrelei" is onze eerste stap. Aan de tweede stap, het „welzijnsei" wordt gewerkt (4 kippen op 1 m2). Wij werken nauw samen met Het Spelderholt, evenals met het ministerie van Landbouw, dat tesamen met TNO een rap port deed uitkomen waar de legbatterij gezien het welzijn van de dieren, niet best uit de bus kwam. In de loop van dit jaar zullen onze doosjes met scharreleieren dan ook in 't vervolg worden voorzien van een rijksmerk. Mevrouw E. de Boer Honthorstlaan 342 ALKMAAR Stivas gedipt. Schoonheidsspecialiste Westerzicht 427 Vlissingen - Tel. 01184-62287 gen nog steeds zo tegen onze kinderen zeggen." Van deze historische dokter Schreber hebben de schrijvers veel bio grafisch materiaal in het stuk verwerkt. Dit wordt via ver bindende teksten tijdens de opvoering aan het publiek meegedeeld. Wat het stuk voor de spelers vrij zwaar maakt, zijn de flash-backs, die simul taan met de tegenwoordige tijd worden gespeeld. Het hele theater wordt ge bruikt met inbegrip van de tuin. Alles wordt belicht en ook in de stromende regen zul len „tuinscènes" in de tuin plaatsvinden. De meeste spe lers hebben bovendien meer dere rollen, zodat zij zich steeds weer moeten omschake len. Na de première volgende week zaterdag zal de Zeeuwse Komedie „Schreber" nog zeven keer spelen: op vrijdag 27 januari en de zaterdagen 4 en 18 februari, 18 maart, 8 april, 22 april en 6 mei. Voor verkoop van kaarten a f 6,-bij Greetje Bikker, tel. 01184- 65624 aperitief glas wijn Consommé trois filets Médaillon de porc la Victoria diverse groenten aardappelen Parfait bonne Année Moka 27,50 per persoon Tevens grote keuze la carte. Reserveren is gewenst HOTEL RESTAURANT CAFÉ t.o. station GOES-Tel. 01100-27501 Lid Holland Tourist Hotels VLISSINGEN - Wellicht bent U deze week de gelukkige winnaar. Loop dan even bij ons kantoor, Torenstraat 5, Vlis singen binnen. De gulle gevers zijn: Banketbakker Faber, Bad huisstraat 38, de alom bekende kwaliteitstaart. Vishandel Frans de Muynck jr., Oude Markt 11een kilo ge bakken vis uit de zaterdagre clame. Drogisterij Lutwieiers, Lange Zelke 80, een luxefles bad- schuim. Smith Kaasen pond kaas naar keuze. Slagerij Oosterom, Walstraat VLISSINGEN - De Weight Watchers Nederland B.V., een organisatie voor slankblijvers, zullen van donderdag 19 tot en met zaterdag 21 januari een in formatiestand bij Vroom en Dreesmann in Vlissingen be mannen. „Slank blijven, maar vooral ook slank worden, is voor velen een levensgroot probleem", zo meent deze Besloten Vennoot schap. „Verkeerde eetgewoon ten en voedselkeuze zijn hier van de oorzaak". Weight Wat chers Nederland B.V., een van de dochterorganisaties van het in '63 in Amerika opgerichte bedrijf, wil de mensen van hun overtollig gewicht afhelpen door voorlichting en begelei ding. Wie wat gewicht kwijt wil, kan lid worden van W.W. en aan de cursussen deelne men. Per week kost dit lidmaat schap elf gulden, voor de eerste cursus moet daarnaast zestien gulden inschrijfgeld betaald worden. Belangstellenden kunnen voor inlichtingen te recht bij de informatiestand bij V. en D. 100, 300 gram vleeswaren. Brillenspecialist Tilroe, Wal straat 81, kamerthermostaat. Annikes Cafetaria, twee broodjes Annikes met koffie. Midgedgolfbaan, Burgem. van Woelderenlaan, Vlissingen, gratis consumptie. Nieuwendijk 51, Vlissingen, bon voor pannekoeken plus koffie voor twee personen. Chemische wasserij Populair, Groene Woud 1, Vlissingen, gratis reinigen van een japon. Boetiek Miss Eva, Bellamey- park34, waardebon van F 7,50. AXELSESTRAAT 217 TERNEUZEN TEL. 01150-96929 VLISSINGEN - Aan het bu reau van politie te Vlissingen zijn in de periode van 4 t/m 10-1-1978 de volgende voor werpen aangegeven cq gede poneerd: Diverse bankbiljetten, bril in etui, blauw t-shirt, port. zwart met inhoud, port. bruin met inhoud, donker bruine damesschoen, diverse sleutels, plastic tas met schoenen, fiet stas met regenkleding. Aan het bureau van politie te O-Souburg zijn in de periode van 4 t/m 10-1-1978 de vol gende gevonden voorwerpen afgegeven cq. gedeponeerd: Rechter gebreide hand schoen, rode gebreide want, zwarte motorwant, zwarte damesportemonnee met in houd. VLISSINGEN - De mando line en aanverwante instru menten, zijn in de zuidelijke landen geliefde snaar instrumenten. Ook in ons land bestaan er meerdere mandoline-verenigingen waar deze tokkel-instrumenten druk worden bespeeld. Vlis singen bezit reeds vele jaren een goed geoutilleerd mandoline-orkest, genaamd „Con Amore", o.l.v. de heer Jo Eckhardt. Zaterdag 21 januari te 20 uur geeft genoemd orkest een concert in de glaszaal van Het Scheldekwartier. Op het pro gramma staan werken van be hoorlijke kwaliteit. Solistische medewerking door Philip Feij, blokfluit en Marina Eckhardt, .mandoline. Het jeugd-orkest van Con Amore o.l.v. Jeanne van Leerzem zal zich doen horen in een vijftal nummers. Het muzikale gedeelte wordt afgewisseld met a capella zang van het „Zeeuws Mannen koor" o.l.v. Han Beekman. So list Dies Jacobs, tenor. VLISSINGEN - Met een re pertoire van goedklinkende, stevige rockmuziek komt de Londense Tom Robinson Band zaterdag 21 januari om 20.30 uur in het Vlissinge Britannia spelen. In de songteksten laat Tom Robinson weten hoe hij denkt over sociale en politieke misstanden in zijn land. Vooral door dit laatste heeft deze band nogal de aandacht ge trokken. De bezetting van de band be staat uit Tom Robinson basgi taar, Danny Kustow gitaar, Brian Taylor drums en Mark Amber keyboards. De band is nog niet thuis te beluisteren, maar zij hoopt wel dit jaar een elpee te maken. Kaarten voor dit concert zijn in 0 voorverkoop verkrijgbaar bij Bachten Komme, Badhuis straat 104, tijdens kantooru ren. Entree/ 6,50. Organisatie VSC-jongeren. MIDDELBURG - De oudste nog bestaande akoestische groep van Engeland, Magna Carta, komt zaterdag 21 januari naar Mid delburg. De groep bestaat nu uit vier man, want Nigel Smith is er wegens gezondheidsredenen mee opgehouden. De oude leden zijn nog oprichter Chris Simpson, die tevens schrijver, zanger en gitarist is van alle LP's en Tom Hoy, de komiek van de band, die gitaar, mandoline en mondharmonica speelt en daarbij nog zingt. Nieuwe leden zijn Robin Thyme met gitaar, percussie en recor ders. Hij heeft een hoge zangstem. Met hem is ook Lee Abbott erbij gekomen, die basgitaar speelt. Volgens de fans in Engeland en Skandinavië is dit de beste Magna Carta, die zij ooit gezien hebben. De groep treedt zaterdag om 21.00 op in De Beuk, Herengracht 52, Middelburg. Voorverkoop in De Beuk voor F 7,50 per kaart, 's Avonds aan de zaal F 9.00 Zcvcndedags Adventisten - zaterdag 21 januari, doops gezinde kerk, Vrijdomsweg, dienst van 9.15 - 11.15 uur. Middelburg, doopsgezinde kerk, dienst van 10.00 - 12.00 uur. In beide diensten voorganger ds. J. v. Doornik. Hervormd Vlissingen Zon dag 22 januari St. Jacobs- kerk 10 u. dienst, Johannes- kerk dienst te 9.30 en 17 u. Open Hof - Paauwenburg, 22 jan. 9.30 u. ds. Den Heeten, 17 u. de heer J. van Leerdam, Serooskerke. Bethesda - St. Joseph Zieken- huis-22 jan. 10 u. ds. Joosse. Bejaarden-Centrum „Ter Ree- de" - 22 jan. 19 u. dienst. Geref. Petruskerk - Paul Kru- gerstraat, 22 jan. 9.30 u. ds. J. Blok, Baarland, 17 u. ds. Den Heeten. Geref. Kerk - (vrijgemaakt) Lannoystraat 22 jan. 9 u. en 16.30 u. ds. B. Kamphuis. Geref. Gemeente - Mamix- kerk Souburg, 22 jan. 9.30 en 16.30 u. ds. Snoep. Geref. Kerk - Kasteelstraat 22 jan. 9.30 en 17 uur ds. C.A. den Hertog. Geref. Kerk - Kanaalstraat Souburg, 22 jan. 9 u. west ds. v.d. Heide, 9.30 oost ds. Vanhaelen, 19 u. ds. Vanhae- len, jeugddienst in de Herv. Kerk. Kristen Zuid Molukse Kerk in Nederland-22 jan. te 14 uur Oost-Souburg, ds. P. Tader. Verpleeghuis „Der Boede" - 22 jan. te 10.15 u. voorganger pastoor Rosenberg. Herv. Souburg - kerk Oranje plein, 22 jan. west 9 u. ds. v.d. Heide, 9.30 u. oost ds. Köther, 19 u. ds. Vanhaelen, gez. dienst. Hervormd Koudekerke Zo. 22 jan. 9 en 10.30 uur ds. M.J. de Jong. Kerkdiensten in de Angli caanse Kapel van de Mission to Seamen, Scheldepoort Vlissingen-Oost op zondag 22 januari, 10.30 Ochtend- febed, 19.30 uur Avondge- ed. Veren. Vrijz. Hervormden- Remonstranten zondag 22 jan. 10.15 uur in Ophir ds. E.P. Kuin. R.K. Kerk - Walcheren 21-22 jan. 1978. Souburg Martinuskerk zat. 19.00 - zon. 10.30 paro chiekoor. Paauwenburg - Open Hof zon. 11.00 eigen zanggroep, 19.00 samenzang. Vlissingen - Singelkerk zat. 19.00 samenzang, zon. 9.30 dameskoor (nederlands), 12.00 samenzang. Bethesda St. Josefziekenhuis - zon. 11.00 Ter Reeds vrijdag - 9.00 Domburg - 1ste en 3de zondag 9.00 Middelburg Petrus- en Pau- luskerk - zondag 15 jan. 10.15 uur, hoogmis Hoek steen 10.15 uur. Pinkstergemeente Concertge bouw - Elke zondag 14.30 uur, wijdingsdienst, wo. 19.30 uur gezinsdienst. Leger des Heils - Vlissingen, Dr. Stavermanstraat 39-41, openbare samenkomsten ie dere zondag 9.30 uur bid stond, 10 uur heiligingssa menkomst, 11.45 uur zon dagsschool, 19.30 uur ver- lossingssamenkopist. The Bethel Pentecoast ine. - elke woensdag 19.30 uur, zondag om 14.30 uur, zon dagsschool 10 uur in het ge bouw van Dishoeckstraat, t.o. brandweerkazerne. De kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste dagen - iedere zondag te 10.30 uur in het gebouw van de speeltuin Zuidbeekse weg (Mormonen). Volle Evang. Gemeente - Mid delburg, 22 januari, Zuider baken 9.30 uur, ds. v.d. Zan den. Te Vlissingen iedere zondag te 9.45 uur en woensdag te 19.30 uur in de kapel Vrouwenstraat 5. Jehovah's Getuigen - Konin krijkszaal 34, Vlissingen do. van 19-21 uur. Zo. van 10-12 uur. Bethel Pinksterkerk - woens dag 19.30 uur, vrijdag 19.30 uur, zondag 10 uur in het Maarten Lutherhuis, Groe- newoud 58, Vlissingen, voorganger K. Veen. Baha'i geloof - iedere woens dag gespreksavond, Her- bergsland 33, Middelburg. Nieuw Apostolische Kerk - Westerbaan, West-Souburg, diensten zo. te 9.30 en 16 uur, wo. te 20 uur. DOMBURG Zaterdag 21 januari organiseert Dynamo '70 uit Middelburg in samen werking met de werkgroep Domburg voor de tweede keer een prestatieloop in genoemde badplaats. Er kan worden deelgenomen aan lopen over 4,5 en 9,5 kilometer. De start voor beide afstanden is 14.00 uur bij het Badpaviljoen in de duinen. Het parcours is zeer fraai gelegen en voert over het strand en door bos en duinge bied. Hervormd Middelburg Nieuwe Kerk - 10 u. ds. Rinkema, Koorkerk - 10 u. ds. Hage, Oostkerk - 10.30 u. ds. L.J. v.d. Brom van Blokzijl, be vestiging van ds. Korevaar, 14 u. ds. L. Korevaar, intre de. 19 u. geen dienst. Ont- moetingskerk - 10 u. ds. Roudenburg. Doopsgezinde kerk -10 u. pasteur Le Gras. Centrum - 9.30 u. de heer Murre. Het Zand - 10 u. de heer Bimmel. Thomaskepel - 10 u. ds. Delbeek. Her vormd St. Laurens -10 u. ds. Fox. Maatschappelijke Dienstver lening. Telefonische hulpdienst voor mensen in geestelijke en so ciale nood. Geopend van 's morgens 9 tot 's nachts 1 uur, tel. 01180-15551. Vlissingen Doktersdienst. Za. 21 jan. dr. Bom, Badhuisstraat 81, tel. 12233. Zo. 22 jan. dr. Thia- dens, Westerzicht 269, tel. 64633. De dienst loopt van 0.00-24 u. Visites aanvragen voor 10 u. Spreekuur spoed gevallen van 12.30-1 en van 17.30-18 u. Apotheek - Van 20-27 jan. geopend apotheek J.H. Tan-Meijer, Scheldestraat 26, tel. 12025. Tandarts - Za. 21 en zo. 22 jan. van 11-12 U. DR. W. Krom menhoek, Rouaanse Kaai 23, Middelburg, tel. 01180- 13320. Verloskundige - Za. 21 en zo. 22 jan. mevr. Ulaski, Wijen burg 25, tel. 60874. Weekend-dienst - 21 en 22 jan. doktoren Westkapelle, Zou- telande, Aagtekerke, Bigge- kerke en Meliskerke, dr. B. Vaandrager, Weststraat 7, Domburg, te. 01188-1271. Dierenarts - Za. 21 en zo. 22 jan. dr. L.J.J. Schoffaerts, Koudekerke, tel. 01185- 2069. Consult alleen na tel. afspraak. Visites aanvragen voor 9 uur. Weekend-diensten - 21 en 22 jan. dr. B. Bouwense, Valke- nisseweg 14, Biggekerke, tel. 01185-2190. Diensten Vlissingse Kruisver. - 21 en 22 jan. zuster E.B. Waterman - Westerbrink, Dampoortweg 15, Middel burg, tel. 01180-14051. Diensten Souburgse Kruisve renigingen - 21 en 22 jan. zuster W. Verhagen - Wes- terbeke, Zuiderbaan 53, tel. 61541. Kruisvereniging Walcheren- Oost - 21 en 22 jan. zuster N.H. Boogaard, H. de Gooy- laan 51, tel. 13491. Middelburg Doktersdienst - 21 jan. dr. de la Hayze, Seisdam 27, tel. 14305, Zo. 22 jan. dr. Meyjer, de Krammer 14, tel. 14664. Middelburg Apotheek - van 20 - 27 jan. geopend apotheek A. Ringe ling, Lange Delft 133. Huisartsen Souburg, Arne- muiden en Nieuwland - za. 21 jan. dr. Th. Bloos, Ka naalstraat 70, Souburg, tel. 61212, zo. 22 jan. dr. Kodde, Rosenburglaan 133, tel. 01180-15810. Vrijdag 20 januari, 19.30 uur in Open Hof, Paauwenburg - bridge wedstrijd. Zaterdag 21 januari, 20.30 uur in „Brittania" te Vlissingen Tom Robinson Band. Zater dag 21 januari 20 uur in café „De Vriendschap", Bella mypark te Vlissingen, Neuzen-bal. Zaterdag 21 ja nuari, 20 uur in Prins van Oranje te Goes ensemble Gratama met „Geen zee te hoog". Zaterdag 21 januari van 14-17 uur in Wijkcen trum te Souburg ruilbeurs. Dinsdag 24 januari 21 uur filmvoorstelling in „De Piek", Hellebardierstraat te Vlissingen. Dinsdag 24 ja nuari 20 uur (Z.V.U.), con certzaal te Middelburg, con cert Rotterdams Philhar monics Orkest. Zaterdag 21 jan. 20 u. Scheldekwartier te Vlissingen concert door de mandoline-ver. „Con amo re", m.m.v. Zeeuws Man nenkoor. Kon. Vlaamse Opera te Ant werpen - vrijdag 20 jan. 20 u. Oliver Twist, zaterdag 21 jan. 20 u. La Bohème, zon dag 22 januari 14.30 u. Oli- vir Twist, 20 u. Het land van de glimlach. Kon. Ned. Schouwburg te Antwerpen - zaterdag 21 jan. 20 u. en zondag 22 jan. 15 en 20 u. toneelspel „Sui ker". (Hugo Claus). Kon. Opera te Gent - Vrijdag 20 jan. 20 u. In het witte paard, zondag 22 jan. 14.30 u. Werther (Massenet), 20 u. In het witte paard. Nederl. toneel te Gent - Zater dag 21 jan. 20 u. Ween. Zon dag 22 jan. 15 uur „Knock of de triomf van de geneeskun de". Woningbouw-vereniging „Goed wonen". Weekend dienst voor storingen aan c.v. en liften, 21 en 22 jan. de heer A. Rijke, Calandstraat 35, geen tel. Do. 19 jan. 10.28 en 23.01. Vr. 20 jan. 11.33 en 23.57. Za. 21 jan. 12.24. Zo. 22 jan. 0.42 en 13.05. Ma. 23 jan. 1.23 en 13.42. Di. 24 jan. 2.00 en 14.19. Wo. 25 jan. 2.36 en 14.55. 24 jan. volle maan. -TM

Scheldebode | 1978 | | pagina 5