Centrum voor Turkse werknemers gaat in november draaien =297? Potatosticks zout of paprika Zaterdag en zondag Looping 77 m P1 MtËKIKAAN Zo zoetjes aan de lekkerste de klap moerman Feestavonden voor oudere Vlissingers POPPENTHEATER Parcival speelt Broertje en Zusje RUITER Eigen Haard krijgt wijkgebouw SWEATER velours rtflUmt i JWr.ZOUt|CS. S.K.W. houdt vervolg op vredesweek Internationale Boulevard - loop in Vlissingen Muzikaal café met Supernova in Midgard ^ÏoLhals v IMÜ kijiIKIH; voor iedere bibs iets hips Vergunning Vrijwilligers VOOR ADVERTENTIE SPECIALE WEEKENDTIPS ZIE AANBIEDINGEN IN DEZE KRANT VIJF JAAR BACHTEN KOMME MIDDELBURG - Begin november kunnen de ruim driehonderdvijftig Turkse werknemers uit Midden- Zeeland over een eigen ontmoetingsruimte beschikken. Een gebouw op de hoek Eigenhaardstraat/Goese Koren markt in Middelburg is als streekcentrum voor deze groep van buitenlandse werknemers ingericht. In het centrum kunnen dagelijks Turkse mannen en vrouwen terecht om 'ns met elkaar te praten, te biljarten en dergelijke. Er zullen een aantal cursussen opgezet worden, zoals naaien, koken en zuigelingenzorg en er komt op vaste tijden een spreekuur. De belangen van de buiten landse werknemers worden in Zeeland behartigd door de Stichting voor Buitenlandse werknemers/ De stichting is al anderhalf jaar bezig om het gebouw in de Eigenhaard- straat op te knappen. Dit duurde zo lang omdat het mi nisterie van CRM zo weinig geld beschikbaar stelde. Het in effen of met originele university opdruk voor iemand die I net iets anders wilt. capuchon. voor groot s? en klein binnenkort ■ook in de hoek korte ■torenstraat 2 brugstraat Korte Brugstraet 8 - Glnnekenstreat 133 Breda Hoofdstraat 33 - Kaatsheuvel Kerkstraat 24 Oosterhout St. Jozefstraat 33 Bergen op Zoom gebouw moest nu grotendeels door Nederlandse en Turkse vrijwilligers worden opge knapt. Ondanks het feit dat er nog geen vergunning is voor het schenken van zwak- alcoholische dranken, wil de stichting het centrum toch op dinsdag 1 november gaan ope nen. G. Hootsman, als op bouwwerker aan de stichting verbonden, wil de opening niet langer uitstellen. „We hebben in april en in mei met de ge meente Middelburg al 'n ge sprek gehad over de vergun ning. Daar is later nog een brief op gevolgd met het ver zoek het centrum een vergun ning te geven. Wij hebben er nog steeds geen antwoord op gehad. Het probleem voor het krijgen van een vergunning is, dat we niet aan de eisen vol doen, zoals die voor het schen ken van bier normaal gesteld worden. Maar als we daar aan zouden moeten voldoen, dan zou er voor zo'n tachtigdui zend gulden verbouwd moeten worden. Dat geld hebben wij niet", aldus Hootsman. Volgens een woordvoerder van de gemeente ziet het er naar uit dat B. en W. voor het streekcentrum de eisen niet zo streng willen handhaven. Hij verwacht dat B. en W. op de vergadering (deze week) posi tief zullen beslissen, zodat de Turken niet zo lang met alleen koffie aan de bar zullen hoeven zitten. Het Middelburgse centrum wordt het tweede centrum 9? MIDDELBURG - Op woensdagmiddag 2 november beginnen in het Molentheater in Middelburg-Zuid weer de eigen voorstel lingen van het poppentheater Parcival (voorheen Kartoen). Dan wordt het marionettenspel „Broertje en Zusje" vertoond. Broetje en Zusje, een sprookje van de gebroeders Grimm, gaat over een tweeling die verstoten wordt door de stiefmoeder. Ze dwalen rond in een behekst bos, waar broertje het slachtoffer wordt van de stiefmoeder. Zusje komt er beter af, maar in het gedeelte na de pauze is ook zij aan de beurt. De stiefmoeder kan zich steeds van gedaante verwisse len, dat is haar kracht en dat bedreigt de kinderen voortdu rend. Maar misschien kunnen de gevaren gekeerd worden. Het spel is geschikt voor kinderen vanaf vijf jaar. Het poppenspel, dat Willem Joppe alleen speelt, wordt elke eerste en derde woensdagmiddag van de maand in het Molentheater vertoond. De voorstellingen beginnen om drie uur. Wie er wat meer over wil weten, kan bellen naar Parcival, telefoon 01182-1832. Willem Joppe treedt ook wel op bij verjaardagsfeesten en dergelijk. Voor zo'n optreden kan het zelfde nummer gebeld worden. De tweede voorstel ling in november is op woens dagmiddag 16 november. •i V* voor Turken in Zeeland. Er draait al enige tijd een centrum in Temeuzen. Daarnaast is er in Vlissingen een centrum voor Marokkanen. Er is geen vaste kracht die het centrum in Mid delburg zou kunnen gaan be heren. Daarom stellen de Tur ken, net als in Temeuzen, een comité samen, dat verant woordelijk is voor de dage lijkse gang van zaken in het centrum. Hootsman: „Dit draait in Terneuzen erg goed. Er komt overigens over enige tijd een vaste kracht voor Turkse werknemers bij „Welzijn voor Buitenlandse Werknemers". Hij zal onder meer de moei lijkheden moeten opvangen die de Turken hier zoal heb ben. het is de bedoeling dat hij in Middelburg een spreekuur zal gaan houden, waar deze mensen dan terecht kunnen". Het beheren van de twee cen tra blijft overigens een zaak van het comité. „We kunnen een aantal vrijwilligers nog best gebrui ken", zegt Hootsman. „Mensen die bereid zijn er tijd en moeite in te stoppen. Het streekcentrum in de Eigenhaardstraat in Middelburg. VLISSINGEN - Ongeveer vijftien verenigingen en instel lingen zullen het komend weekend meedoen aan de Loo ping 77 in de sporthal Bas- kensburg aan de Pres. Roos- eveltlaan. Daarnaast laten nog een twaalftal amateuristische beeldende kunstenaars zien, waarmee zij bezig zijn tijdens deze culturele manifestatie van hobby's en vrijetijdsbeste ding. Hun werkzaamheden va riëren vanjiguiirzagen tot ïkken en het maken van smodellen. en op zondag 30 oktober van 11.00 tot 16.00 uur. voorzitter van de use Culturele Raad, mr. der Weel zal de Loo ping zaterttUg 20 oktober om 10.00 uur officieel openen. Daarna is de sporthal tot 22.00 uur voor het publiek geopend Behalve het bezichtigen van de vele stands kunnen de be zoekers ook nog kijken en luis teren paar een speciaal pro gramma met o.a. het optreden van een dixieland-orkest en op zondag een koffieconcert met medewerking van Jos Verpoor ten clavecimbel, Leendert de Jong fluit en Harry Schroevers accordeon. De Scaldis Swing Society speelt op gezette tijden en hoopt, dat het publiek zich dan op de dansvloer zal wagen. Haar huisorkest „De Dixie Daddies" speelt in de kantine van de sporthal en zij geeft ook na sluitingstijd van de Looping op zaterdagavond nog tot één uur een optreden. De elfde van de elfde is al weer in zicht vrienden. Maar in 's-Heerenhoek, dat al zo'n vijftien jaar dapper meedoet aan het carnaval is de stemming nog niet zoals-t-ie wezen moet. Vele Paerehatters zijn deze week onrustig geworden na de adverten tie waarin de Prins en zijn gevolg verweten wordt, dat ze de eigen hofnar, die al vijftien jaar de liedjes schrijft, hebben laten val len. „Geen neuzebal, maar neuzeboren. 15 jaar telt niet mee. Carnaval zonder vals gekoenkel is de wens van enkele Paerehatters", zo wordt de advertentie besloten. En gekoenkeld wordt er in deze dagen heel wat. Naar wat ik er links en rechts uit begrepen heb, was het niet de bedoeling om de liedjesschrijver te laten vallen en zou alles het gevolg zijn van een verkeerd begrepen af spraak. Het laatste woord is er nog niet over gezegd. Een topconferentie van de Prins en zijn raad schijnt niet tot de onmogelijkhe den te behoren. In ieder geval blijft de spanning er wel in. Afgelopen vrijdag vrienden hadden ze in de statenvergadering wel heel andere zaken aan hun hoofd dan het carnaval. In ieder geval was het een dagje om te onthouden. Want dankzij het CDA is de kans dat Zeeland wordt opgescheept met een tweede kerncentrale weer een heel stuk kleiner geworden. Woordvoerder Evers- dijk gaf toe dat het stand punt van het CDA ten op zichte van kernenergie duidelijk veranderd is. Maar zulke veranderin gen zijn alleen maar toe te juichten. Want de provin ciale staten konden nu met een meerderheid een motie aannemen, waarin duidelijk werd gesteld dat er niet met bevolkings normen gesjoemeld mag worden om in Zeeland toch nog ergens een kern centrale kwijt te kunnen. En dat staat mooi zwart op wit. ARJAON walstraat 94 vlissingen tel.oii64 12597 VLISSINGEN - Voor de oudere bewoners van Vlissin gen zullen er op dinsdag 1 en woensdag 2 november twee feestavonden worden georganiseerd om het vijfjarig be staan van het Dienstencentrum Bachten Komme te vieren. „Het leven is één komedie" is de titel van het feestprogram ma, waaraan behalve de Bax- family en de dansgroep The Oriental Stars uit Souburg, het zgn. „Kolderklupje" van Bach ten Komme meewerken. Tij dens deze twee avonden zal het Diensteneerirum in een feeste lijke sfeer worden gebracht met kaarsen en olielampjes. De keuken zorgt voor een con stante aanvoer van hapjes en drankjes, die gratis worden uitgedeeld. De voorbereiding van de feestelijkheden is in handen van B.K.-beheerder Dries van Wittene, leider dien stencentrum Luk Braet en me dewerker Theo Out. De voor stellingen worden in de grote sociëteitszaal gehouden, ter wijl de biljartzaal als foyer wordt gebruikt. De capaciteit van één avond is ongeveer 200 mensen, zodat 400 mensen het feest kunnen meemaken. Kaarten ervoor kunnen gratis in het diensten centrum worden afgehaald, maar Luk Braet verwacht dat de voorraad wel snel uitgeput zal zijn. Wekelijks ontvangt het dienstencentrum namelijk zo'n 750 bezoekers, waarbij leden van de diverse clubs zijn meeaerekend. Grote kollektie VULPENNEN BALPENNEN VULPOTLODEN O.a. Parker - Sheaffer Mont Blanc bij I Paul Krugerstraat 55-57, VLISSINGEN. 01184-12733. VLISSINGEN - De Stich ting Sociaal Cultureel Werk Vlissingen houdt op donder dag 27 oktober een bijeen komst in het Woltershuis als vervolg op de pas geleden ge houden vredesweek. Het begint 's-avonds om acht uur met de vertoning van een korte film. Iedereen is welkom. VLISSINGEN - De afdeling atletiek van de VSV „Marat hon" gaat zaterdag 29 oktober al weer haar 42ste Internatio nale Boulevardloop houden, uiteraard langs de Vlissingse pen. boulevard. Ook bij de Belgen is deze loop zeer populair gewor den en elk jaar komen er enkele honderden Belgische atleten ■naar Vlissingen em mee te lo- MIDDELBURG Het ziet er naar uit dat de Middelburgse wijkvereniging nog dit jaar over een wijkgebouwtje kan beschikken. De grond waarop het wijkgebouw gaat komen, is niet van de gemeente. Er moest onderhandeld worden over de huur van het terrein aan de Oude Werfstraat. Volgens wethouder Gillisen van onder meer wijkcentra zijn de onder handelingen nu afgerond en kan de akte getekend worden. Het commentaar voor het publiek wordt dit jaar geleverd door speaker Pierre Eysackers. Voor het eerst zullen ditmaal alle categoriën aan de start verschijnen, d.w.z. van pupil tot senior of van acht tot en met zestig jarigen. De start (13.45 uur) en finish zijn naast het Strandhotel. Na afloop van de wedstrijden, rond 15.30 uur, wordt er voor niet-atleten een prestatieloop langs de hele Boulevard ge houden (4 km). Veel Belgische supporters schrijven hier altijd voor in. Bij het secretariaat in de badcabines van het Badstrand kan men zich tegen betaling van 2,50 voor deze prestatie loop opgeven. Iedereen, die een loop binnen het half uur vol brengt, ontvangt een herinne ringsvaantje. WOONT U IN DIT GEBIED Dan behoort De Scheldebode iedere week UITERLIJK WOENSDAGAVOND in de brievenbus te zitten Waarschuwt U ons a.u.b als U ons blad niet regelmatig of te laat ontvangt. Tel 01184-19910 MIDDELBURG - Vrijdag 28 oktober vindt er in Midgard aan het Damplein in Middel burg weer een muzikaal café plaats. Dit keer wordt mede werking verleend door het uit Brazilië afkomstige duo Juanco Pasquali en Marcella •Felipez, beter bekend als Su pernova. Juanco is zijn muzi kale carrière begonnen in de Braziliaanse uitvoering van de musical „Hair". Marcelle zong Zuidamerikaanse en Franse liedjes in verschillende clubs in Buenos Aires. Supernova is nu een jaar in Europa, waar zij door optreden in Madrid, Pa rijs en Amsterdam een stij gende belangstelling genieten. De muziek die ze spelen, staat bekend onder de naam „Bossa Nova"; originele Braziliaanse muziek vermengd met jazz. Het optreden begint om half negen en de toegangsprijs is drie gulden vijftig.

Scheldebode | 1977 | | pagina 1