H* ZEEL>^3- Arnemuiden voert actie voor herbouw molen VERTROUWELIJK Jeugd en Muziek start seizoen met jazzmaand moerman Earth and Fire in Vlissingen Bonbons eslaagd Promconcert in volle sporthal L- bouwmaterialenhandel Amerikaanse indianen in Midgard Second Home UITGAVE: ZEEBRA WEEKBLADEN - TOTAAL OPLAGE 309.000 EX. VOOR ADVERTENTIE SPECIALE WEEKENDTIPS ZIE AANBIEDINGEN IN DEZE KRANT '•§1/77)1 Doe "lekker" mee aan de grandioze 'bonbon proef en troef WEDSTRIJDVAN JAMIN! lep®®® NIEUWE AGENDA'S 1978 I RUITER ARNEMUIDEN - De inwo ners van Arnemuiden zijn vastbesloten om de afgebrande molen weer in de oude staat terug te brengen. Via allerlei akties en giften is er al dertig duizend gulden voor de her bouw bijeengebracht. Maar dat is nog lang niet genoeg. Voorde komende maanden staan er dan ook nog een aantal akties op stapel. Op zaterdag 1 oktober orga niseert de vogelvereniging Zanglust uit Arnemuiden een grote vogelbeurs in het vereni gingsgebouw „De Arne". De beurs wordt 's morgens om hal- felf geopend door de voorzitter van het na de brand opgerichte molencomité, burgemeester J. de Jonge van Arnemuiden. De beurs duurt tot zes uur. De op brengst is uiteraard voor de molen. Rond half oktober start het molencomité met de verkoop van een reproduktie van de Nooitgedacht. Het is een re produktie van een pentekening van de Hansweertse kunste naar Piet Pons. De tekeningen gaan vijf gulden per stuk kos ten. In november zal het molen comité een sticker-aktie gaan houden ten behoeve van de mo len. Met oudjaar is het de bedoe ling om een grootscheepse oliebollenaktie te houden. Het is natuurlijk ook mogelijk geld voor de herbouw van de molen te geven. Dat kan gestort wor den op gironummer 102776 van de Rabobank in Arnemui den ten name van het molen comité Arnemuiden, bankre keningnummer 30.38.11.625. Noo>r fepacht RfiNS MuiOtN A'fr Por*t 77 W L.VOHSTSTRAAT27 l ff ff B iï I GOES TEL 01IOO 14683 V/V W ff ff A-J WAISTRAAT 94-VLISSINGEN TEL.OII84 12597 Uw vertrouwen in ons, willen en kunnen wij volkomen waarmaken doorkeurkeukens van hoge kwaliteit, gewaar borgd door Ifcrmatty met 3 jaar garantie doordeskundig advies in een vertrouwelijk gesprek waarin U en Uw wen sen centraal staan, dooreen intieme showroom waarin U vrij kunt rondlopen dooreen kostenloze, techni sche verantwoorde prijsopgave met tekening van Uw keuken, doorvolmaakte montage, aansluitingen, nazorg, enz. dooreen klinkende naam die wij hoog moeten hou den VERTROUWEN IN BOUWEN G®br. de Jonge B.V. Showroom geopend Ma t/nj. vrij. 8.30-17.00 urn- zaterdags 9.30-12.00 uur, 's-Heerenhoek, Heinkenszand seweg 22 VLISSINGEN - De Vlis- singse zeevaartschool wil dit jaar popconcerten gaan orga niseren met groepen die lande lijke bekendheid genieten. Het eerste concert wordt gehouden op vrijdag 28 oktober met Earth and Fire. In het voorprogramma treedt de Vlissingse formatie Neighbour op. Het concert wordt gehouden in de sporthal van het internaat van de zee vaartschool aan de Chopin- laan. Voorlopig is het nog een experiment: van de resultaten van het eerste popconcert zal afhangen of er een vervolg komt. Het is niet de bedoeling van de zeevaartschool om winst te maken, als de ge maakte kosten er maar uitko men. De kaarten voor het concert met Earth and Fire kosten f 7,50 en zijn in de voorver koop tot 13 oktober dagelijks tussen 18.00 en 18.30 uur ver krijgbaar op het kantoor van het internaat. MIDDELBURG - Op vrij dag 30 september houdt Mid gard een voorlichtingsbijeen komst over de Amerikaanse Indiaanse Beweging. Deze be weging voert een strijd voor de rechten van de Amerikaanse indianen. Twee belangrijke voorman nen in de strijd voor de eman cipatie, de Oglala-Sioux in dianen Pap Means en Form Eastman, zullen het een en ander over de beweging vertel len. De bijeenkomst begint om half negen, terwijl Midgard al vanaf acht uur open is. De toe gangsprijs is drie gulden. WOONT U IN DIT GEBIED Dan behoort De Scheldebode iedere week UITERLIJK WOENSDAGAVOND in de brievenbus te zitten. Waarschuwt U ons a.u.b. ais U ons blad niet regelmatig of te laat ontvangt. Tel. 01184-19910. Elke werkdag (ma. t/m vr.) vanaf 22 september t/m 19 oktober zijn er 11 prijzen te winnen: -1 reischeque t.w.v. f 500,- -10 bioscoopbonnen t.w.v. f 15,- elk. In totaal f 13.000,- aan prijzen! Wedstrijdkaarten worden verstrekt bij aankoop van een 250 grams doos bonbons. Doe mee! 't Is makkelijk en leuk, en nog lekker ook! Deze week 29/9 t/m 5/10 VLISSINGEN - Van de vijf tig Promconcerten, die de Stichting Promenadeconcer ten in Nederland organiseert, was het voor Vlissingen een in vele soorten en maten bij Paul Krugerstraat 55-57, 1 VLISSINGEN. 01184-12733. meevaller dat het befaamde Gewestelijk Orkest van Zuid-Holland zich presen teerde. Zakenlieden hebben het mogelijk gemaakt dat dit gebeuren in Vlissingen kon plaats vinden. Hun gebaar is dan ook met groot succes be kroond: de sporthal was afge lopen vrijdag volledig uitver kocht. Meer dan zestienhon derd mensen waren gekomen om de aangekondigde radio- en televisie-artiesten van nabij te zien en te horen. Het hele concert was een nationaal ge beuren, op Nederlandse leest geschoeid, ofwel een onge dwongen feestelijk genieten van amusement en muziek voor iedereen. Cela. MIDDELBURG - De jeugd soos Second Home aan de Oos- terscheldestraat in Middel burg houdt regelmatig „pieka- vonden". Dan wordt er een film gedraaid, treedt er een ca baretgroep of popgroep op, is er een dropping, enz. Op zater dag 1 oktober draait de jeugd soos een film en wel de komi sche film „Maak 'm soldaat". De film wordt gedraaid in de hal van de ontmoetingskerk en begint om halfacht. De toe gangsprijs voor leden is een gulden, voor niet-leden twee gulden vijftig. MIDDELBURG - Jeugd en Muziek Zeeland start het seizoen '77-'78 met een oktober jazzmaand. Op zaterdag 1 oktober speelt het Willem Breukercollectief in Goes en Vlissingen en elke vrijdag in oktober is er in Middelburg een jazzconcert. In de serie Jeugd en Muziek neemt de wijk treden een aantal jeugdtheaters op, onder meer het Para- plutejater uit Denemarken en Ray Nusselein. De jeugdt heaters gaan op 1 en 19 oktober de Vlissingse wijken in. conservatorium in Luik. Er worden drie avondconcerten van Pousseur gegeven, terwijl hij zelf een concert geeft van electronisch werk. Ad van 't Veer, manager van Jeugd en Muziek: we hebben geprobeerd de dorpen voor het jeugdtheater te interesseren, maar dat is vrijwel nergens ge lukt. Het kost natuurlijk geld. Alleen Veere denkt er nog over na". Voor Goes heeft Jeugd en Muziek dit jaar weer zeven museumconcerten gepland in het Museum voor Noord- en Zuid-Beveland. Er is nog wat onenigheid, want het museum wil er maar vier. „We hebben subsidie voor zeven concerten en die willen we geven ook. Als het niet in 't museum lukt dan worden alle concerten in de Villa gegeven", aldus Ad van 't Veer. In Vlissingen start op zater dag 5 november een serie uit heemse concerten. Het eerste is een Indiaconcert, waarbij nog op de sarangi, een in Neder land zelden te horen instru ment, gespeeld wordt. Rond half november worden in Mid delburg drie dagen besteed aan de Belgische componist Henri Pousseur. Pousseur komt uit de school van Stockhausen- Boulez en is directeur van het Programma van Jeugd en Muziek in oktober: Zaterdag 1 oktober: 11.00 uur Goes, Maria Magdalena Kerkto ren, Beiaardconcert, Leon van Eijk, Zwolle (Breuker, Cage); 14.00 uur Vlissingen, St. Jacobstoren, Beiaardconcert, Leon van Eijk, Zwolle (Breuker, Cage); 15.00 uur Vlissingen, Vestzakthea ter, Jeugdtheater, Willem, Theo en Rob in Hullie Zullie; 16.30 uur Middelburg, Abdijtoren, Beiaardconcert, Leon van Eijk, Zwolle BreukerCage); 20.00 uur Goes, Cult. Centrum De Villa, Jazzconcert, Willem Breuker Collectief; 23.00 uur Vlissingen, Vestzaktheater, Jazzconcert, Willem Breuker Collectief. Zondag 2 oktober: 11.30 uur Hulst, Den Dullaert, Jazzconcert, Willem Breuker Collectief. Vrijdag 7 oktober: 20.30 uur Middelburg, Kuiperspoorttheater, Jazzconcert, Trio Fred van Hove Vrijdag 14 oktober: 20.30 uur Middelburg, Kuiper spoortthea ter, Jazzconcert, Duo Michel Waisvisz, elektronika, Moniek Tou- bosch, zang. Woensdag 19 oktober: 11.00 uur Vlissingen, Open Hof, Jeugdt heater Ray Nusselein, Paraplutejater uit Denemarken, jeugdt heater; 15.00 uur Vlissingen, Het Buut, Jeugdtheater, Paraplute jater uit Denemarken. Vrijdag 21'oktober: 20.30 uur Middelburg, Kuiperspoortthea- ter, Jazzconcert, Nedley Elstak!Harry Biller Incident, 20.30 uur Hulst, Den Dullaert, Jazzconcert, Burton Greene ensemble. Zaterdag 29 oktober: 20.30 uur Vlissingen, Vestzaktheater, Jazzconcert, Burton Greene ensemble. V' Wat modern toneel betreft komen er waarschijnlijk drie evenementen. De eerste voor stelling is op zaterdag 28 ja nuari met de groep Baal. Zij spelen Orpheus onder regie van Lodewijk de Boer met mu ziek van Louis Andriessen. Verder is er in Middelburg de komende tijd avantgarde beel dende kunst te zien. Jeugd en Muziek haalt in samenwerking met de Amsterdamse galerie de Appel elke maand een kunste naar naar Middelburg om een performance te geven. Die per formance kan van alles zijn. De Amerikaan Terry Fox is op vrijdag 2 december de eerste. Wat de films betreft heeft het filmhuis Jeugd en Muziek vier experimentele voorstellingen op stapel staan. Dit zijn geen speelfilms, maar kunstzinnige films, waarbij het alleen om de techniek en de beelden gaat. Enkele van de betere films die vroeger al eens vertoond zijn, komen in het komende seizoen in herhaling. Programma filmhuis Jeugd en Muziek in oktober: Woensdag 5 oktober: 20.30 uur Souburg De Zwaan, jeder für sich und Gott gegen alle, Werner Herzog. Vrijdag 7 oktober: 23.00 uur Middelburg, Kuipers poort theater, jeder für sich und Gott gegen alle, Werner Herzog. Zaterdag 8 oktober: 20.30 uur Goes, Cult. Centrum De Villa, jeder für sich und Gott gegen alle, Wemer Herzog. Woensdag 12 oktober: 20.30 uur Souburg, De Zwaan, Touche pas a la femme blanche, Marco Ferreri. Vrijdag 14 oktober: 23.00 uur Middelburg, Kuiperspoortthea- ter, touche pas a la femme blanche, Marco Ferreri. Zaterdag 15 oktober: 20.30 uur Goes Cult. Centrum de Villa, touche pas a la femme blanche, Marco Ferreri. Woensdag 19 oktober: 20.30 uur Souburg, De Zwaan, detruire dit-elle, Marguerite Duras. Vrijdag 21 oktober: 23.00 uur Middelburg, Kuiperspoortthea- ter, film Eksperiment I,Ivens Ruttman. Zaterdag 22 oktober: 20.30 uur, Goes, Cult. Centrum De Villa, detruire dit-elle Woensdag 26 oktober: 20.30 uur, Souburg, De Zwaan, Allon- sanfan, P. en V. Taviani. Vrijdag 28 oktober: 23.00 uur, Middelburg, Kuiperspoortthea- ter, Allonsanfan, P. en V. Taviani. Zaterdag 29 oktober: 20.30 uur, Goes, Cult. Centrum De Villa, Allonsanfan, P. en V. Taviani

Scheldebode | 1977 | | pagina 1