Restauraties In Grijpskerke MEESPELEN IN RACE OM TITEL „JEUGD EERST ACCLIMATISEREN" Sportieve fietsdag voor heel Zeeland in Veere W ate rland - W ate r vo ge ls" Olau-Line Schelde- elftal SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 31..AUGUSTUS 1977 m wk a». 1 ÜBi!ü iHBi wtócll .IB ARNEMUIDEN - „Dit seizoen moet het maar eens ge beuren en willen we serieus meespelen in de race om de ti tel", stelt Jack Schipper reso luut. De trainer van Arnemui- den die bij de vissers aan zijn derde seizoen begint meent dat de tijd daar nu rijp voor is. „Het eerste jaar hebben we duidelijk op behoud gespeeld, terwijl we vorig seizoen de ver jonging hebben doorgevoerd. Verschillende jonge spelers zijn nu geacclimatiseerd wat reeds tot uitdrukking kwam in de laatste helft van de competi tie. We moesten toen weinig verliespunten incasseren. Dit houdt in dat ik het vizier straks op scherp zet". Jack Schipper kan in het nieuwe seizoen niet meer be schikken over Klaas van Bel- zen, die voor Yerseke gaat spe len, terwijl hij Wim Davidse niet meer bij de selectie liet te rugkeren. Toegevoegd zijn de twee jonge spelers Piet Groot - jans en Ad Poortvliet (geen broer van Jan die bij PSV speelt), die bij de A-junioren furore maakten. Bovendien kan Jack Schipper weer be schikken over Jaap Meerman, die voorheen als middenvelder bij Arnemuiden excelleerde. Jaap Meerman heeft zijn pro fallures voorlopig laten varen. Hij was twee jaar bij Berchem Sport maar zag het daar be paald niet meer zitten. De te rugkeer van Meerman op het Olau-Line, de Deense veer dienstmaatschappij met dage lijkse diensten van Vlissingen en Duinkerken op het Engelse Sheerness, kan terugzien op een gunstig verlopen seizoen 1977. Op de route Vlissingen- Sheerness was het passagier saanbod in de eerste zeven maanden van dit jaar stabiel met een totaal van 255.000 passagiers tegen 245.000 in de zelfde periode in 1976. Een lichte groei van 4%. Van dit aantal was 55% van Neder landse nationaliteit. Op grond van de huidige gegevens kan worden verwacht, dat tegen eind september de miljoenste passagier op deze route wordt vervoerd sinds de aanvang van de dienst in maart 1975. Het vrachtvervoer maakte een sterkere groei door en rond 10 september zal het aantal van 16.800 een heden bereikt zijn. Dit aantal vormde het totaal, voor geheel 1976. Deze cijfers en de vooruitzichten voor 1978 hebben ertoe geleid, dat de vrachtcapaciteit met ingang van begin februari 1978 wordt uitgebreid. Arnemuiden wil toeslaan Middelburg behoudend De bezoekers ontvangen op de tentoonstelling onder meer een vouwblad, dat hen uitvoerig vertelt waarom het waterland het behouden waard is. Voor de onderwijzers en de leraren, die daarvoor belang stelling hebben, is bij de afde ling Onderwijs van de ge meente Veere een lesbrief over dit onderwerp gratis verkrijg baar. VLISSINGEN - Met het aantrekken van Cees Vermunt als trainer hoopt Vlissingen weer een rol van betekenis te kunnen gaan spelen in de tweede klas. „Met de kracht en kennis van deze trainer en het totaal wat beter spelersmate riaal hopen we zeker in de top van de tweede klas te kunnen spelen", verklaart Piet Koster zijn optimisme. Piet Koster: „We hebben als bestuur unaniem besloten, dat spelers van de eerste selectie niet in het zaalvoetbal mogen uitkomen. Mede op advies van onze nieuwe trainer, die van mening is, dat in de top van het amateurvoetbal het niet moge lijk is twee heren te dienen". Spelers als Eugène Fagg, Hans de Roover, Frank De ij en nog enkele anderen zullen dus een keus moeten maken en Piet Koster hoopt er nu maar op, die die keus zal zijn het veld- voetbal bij Vlissingen. „We hebben namelijk in de breedte een betere selectiegroep ge kregen", aldus Vlissings voor zitter Piet Koster. Drie jeugd spelers werden aan de selectie toegevoegd. Hans Hak, Hans van de Rafelaar en Dennis Lintfeld, maar Piet Koster hoopt ook een beetje op het kunnen inzetten van de ver zorger: Vlissingen heeft name lijk overeenstemming bereikt met Axels bekende Tonnie Sheilds. Deze in Middelburg wonende (hij verhuist binnen kort naar Vlissingen) Tonnie Sheilds is fysiotherapeut in Der Boede en zal als verzorger gaan optreden van Vlissings eerste elftal, maar bovendien vroeg hij op het laatste mo ment ook nog overschrijving aan van Axel naar Vlissingen, zodat hij mogelijk ook nog in gezet kan gaan worden in het eerste elftal. lectie opgenomen Pol aertsen. die terugkomt van MOC uit Bergen op Zoom. Hij was vorig seizoen ook actief, in Middel burg, maar toen lange tijd ge blesseerd en Van den Driest is wel overtuigd van de kwalitei ten van Pol Aertsen, maar ziet het in verband met diens hore- cawerk voorlopig nog niet zo zitten. De Middelburgers zien Ge rard Rijn vertrekken. Rijn woont in Goes, is al ruim 30 jaar en kan het niet meer op brengen. Bij Middelburg moet men namelijk verplicht twee maal trainen en is men vrij om nog een derde keer (op vrijdag) te komen trainen. Daarnaast blijft de selectie ongewijzigd. Ronald Thümann vertrok naar Zeeland Sport, maar was vorig seizoen na drie wedstrijden ook al niet meer actief, omdat hij terleurgesteld was omdat hij gepasseerd werd. sterk middenveld beschikken, met een betrouwbare verdedi ging. Spelers als Wim Dekker, Hennie Wijs en Kees van der Sluis bewezen in het Zeeuws elftal weer eens, dat er vol doende kwaliteit aanwezig is. In de competitie komt dat er dikwijls door de straffe man dekking minder goed uit, maar feit blijft, dat de Zeeuwse eer steklassers een rol van beteke nis kunnen spelen in de eerste klas, ook al is daar dan het Roosendaalse RBC bijgeko men. Van den Driest benadrukt tot slot nog eens: „De jeugd is nog niet helemaal rijp. We zul len wat voorzichtig aan het seizoen beginnen. Vorig jaar begon ik te opportunistisch, maar daar heb ik veel van ge leerd. We gaan nu eerst probe ren de broodnodige punten te verzamelen en de tijd voor de talentvolle jeugdspelers (overigens bewezen na het sei zoen deze spelers tijdens vriendschappelijke wed strijden en toernooien al hun waarde) komt dan vanzelf". MIDDELBURG: Trainer: Adrie van den Driest. Selectie: Gerard van Belzen. Ad Ver meulen, Wim Koster. Ronnie Osselaer, Ma* Wijs, Hennie Wijs, Wim Dekker. Kees van der Sluis, Johnny Tahapary, Simon Harinck, Gert Booij, Puk Carol. Piet Moes, Jan Felius. Gijl Baan, Bennie Neve, Eric de la Cousine, Eddy Jansen. Pol Aertsen. oude nest betekent ongetwij feld voor Arnemuiden een ver sterking. Met de veertien spelers die Jack Schipper in zijn selectie heeft opgenomen, hoopt hij dan ook gestalte te kunnen geven aan zijn uitspraak: „Wij azen op een topplaats". Al voegt hij er laconiek aan toe: „Wanneer dat niet lukt hebben we pech gehad". Arnemuiden had als oefen partners: Hansweertse Boys, Robur, Steen, SV Eendracht en RKC. De terreinaccommodatie die voorheen bij Arnemuiden nogal te wensen overliet, biedt voor de toekomst wat meer perspectief. Schipper: „De gemeente heeft zich wat dat betreft nu toch wel van zijn goede kant laten zien. Hopelijk geeft ook dat de jongens een kick". ARNEMUIDEN Trainer: Jack Schipper. Selectie: Ben Meulmeester, Wim Moerdijk, Leijn Dieleman, Cor de Ridder, Jaap Meerman, Jan van Waar de, Piet Grootjans, Ad Poortvliet, Koen Pruijs- sers, Lieven van Belzen, Marius Dijke, Jan de Nooyer, Joost de Ridder en Ronald van Belzen. Het Schotse Hof GRIJPSKERKE - Niet alleen Middelburg en Vlissingen beijveren zich om het oude stadsschoon weer op peil te brengen. Ook de kleinere plaatsen op Walcheren hebben hun monumenten, die hier en daar op particulier initiatief gerestaureerd worden. Zo staat in Grijpskerke aan de Poppendamsweg het weer herstelde „Schotse Hof" en zijn de eerste restauraties begonnen van het voormalige Huis van Poppendamme, een hof dat al voorkomt in de Kroniek van Zeeland van Smallegange. MIDDELBURG - Zoals de afgelopen competitie is afge sloten, zo ook zal Zeelands enige eersteklasser Middel burg het nieuwe seizoen in gaan: met een min of meer be houdend concept. Middel burgs oefenmeester Adrie van den Driest begon het vorige seizoen met veel jeugdspelers. Hij gaf kansen aan de junioren Ronald Thumann, Eus Vogel, Ronnie Osselaer en Peter Huis- zoon, maar toen na zeven wed strijden bleek, dat de punten uitbleven schakelde hij toch weer terug naar de meer gerou tineerde en wat oudere voet ballers. Toen ook wist Middel burg zich in een spannende slotfase veilig te spelen. Van den Driest: „We probe ren het beter te doen dan het vorige seizoen. Dat moet ge zien de laatste competitiewed strijden ook kunnen. We moe ten op niveau mee kunnen draaien, zeker nu we aan el kaar gewend zijn en bovendien is de sfeer erg goed. Het afge lopen seizoen was toch hoop vol, er is een hechte groep ge vormd". Van den Driest wijst er daarna nog eens op, dat er maar liefst 88 maal gelijk ge speeld werd en 88 maal verlo ren (en dus ook 88 maal ge wonnen) werd in het afgelopen seizoen in de eerste klas. Volgens Van den Driest zul len de foutjes van het vorig sei zoen niet nog eens gemaakt worden. De opbouw bij Mid- Middelburg-oefenmeester Adrie van den Driest: „We moeten op niveau mee kunnen draaien. Zeker nu we aan elkaar gewend zijn en bovendien is de sfeer bij Middelburg erg goed". delburg is goed en behalve in de eerste groep kan gesteld worden, dat ook de nieuwe oe- fenmeesters nu aan elkaar ge wend zijn. Na een ingrijpende serie wijzigingen in het vorig seizoen werden de contracten nu allemaal hernieuwd: Adrie van den Driest dus eerste trai ner, Melis Hemelrijk schoof 'op als tweede trainer, als derde trainer kwam er bij de ex- Middelburg-keeper Ad Hoog- enboom en als jeugdtrainer blijft bij de groen-witten Lery van de Velde. Vooral de laatste heeft de be schikking over volop goed ma teriaal, zodat ook de toekomst voor Middelburg er rooskleu rig uitziet. Het Al-elftal had voor het eerst terug in de hoofdklas aanvankelijk wat moeite, maar bewees allengs, dat het een hoofdrol in die hoofdklas kan spelen. Uit dat Al-elftal schuiven nu vijf spelers naar de senioren en inmiddels is er een elftal ge formeerd met talenten, dat en kele jaren geleden nog als Bl- elftal de Zeeuwse jeugdbeker won. Behalve de vijf A-junioren, die bij de selectie worden ge voegd wordt ook weer in de se- Huis van Poppendamme MIDDELBURG - De com missie Sportieve Recreatie van de Zeeuwse Sportraad gaat zich zaterdag 3 september pre senteren met een provinciale fietsdag voor iedereen, die een fiets heeft en deze weer eens wat kilometers wil laten rijden. In nauwe samenwer king met de plaatselijke bestu ren van de Nederlandse Rijwiel Toer Unie zijn er toch ten van 35, 65 en 200 km uitge zet. De 200 km is natuurlijk wat machtig voor de gewone wiel rijder en is dan ook meer be doeld voor de mensen, die wielrennen als hobby hebben. Maar voor de andere twee af standen verwacht men toch wel een groot aantal deelne mers, die zich sportief willen recreëren. De deelname aan de tocht is gratis en na afloop ont vangt iedereen de medaille sportieve recreatie. Voor de 200 km kan er tussen de 8.00 en 10.00 uur gestart worden, voor de 65 km tussen 9.00 en 11.00 uur en voor de 35 km tussen 13.00 en 14.00 uur. De start plaats voor Walcheren is de Souburgse sporthal in de Don- gestraat. Wie op de rand van Walcheren woont kan zich echter ook in de controleplaats Lewedorp laten inschrijven. Iedere deelnemer ontvangt bij inschrijving een routebeschrijving en een con- trolekaart. Na beëindiging van de lan delijke actie Sport Real in de cember van het vorig jaar, is in Zeeland het werk om die men sen in beweging te krijgen, die niets of nauwelijks iets aan sport doen, overgenomen door de commissie Sportieve Re creatie van de Zeeuwse Sport raad. Deze commissie probeert sportieve activiteiten in de provincie van de grond te krijgen en dan vooral in gebie den, waar nog weinig aan sport wordt gedaan. Zij wil daarbij graag de hulp hebben van sportverenigingen, die belang rijke steunpunten zijn om de sportieve recreatie verder uit te bouwen. Verenigingen, die meewerken aan de organisatie van activiteiten kunnen daar bij op een startsubsidie reke nen en andere faciliteiten, zoals gratis propagandamate riaal en deskundige begelei ding. Nadere inlichtingen over de fietsdag en het sportieve re creëren in het algemeen zijn te krijgen bij de Zeeuwse Sport raad, Dam 31, Middelburg, tel. 01184-28024. VLISSINGEN - Op het sportcomplex Bonedijke aan de Gerbrandystraat wordt vrijdag 2 september om 19.00 uur een voetbalwedstrijd ge speeld door het elftal van de afdeling „Scheldebouw" van „De Schelde" tegen een elftal van de Fa. Landsmeer, een anodiseerbedrijf in Rotter dam. De baten van deze avond komen ten goede van de Stich ting Ponyrijden Gehandicap ten Zeeland. Deze stichting houdt zich bezig met behulp van vrijwilligers, met het po nyrijden voor geestelijk en li chamelijk gehandicapten. Enkele medewerkers van* „De Schelde" zijn al enige tijd, o.a. door een stickeractie, bezig om geld bij elkaar te brengen om een pony te kun nen adopteren. Vlissingen optimistisch Het behoud van de water rijke natuurgebieden in Eu ropa is het thema van een voor lichtingscampagne die de Raad van Europa heeft geor ganiseerd. Het is de bedoeling het pu bliek te wijzen op het belang en de schoonheid van moerassen, meren, beken, rivieren, schor ren en slikken. In vrijwel alle Europese landen worden deze gebieden - naar het Engels vaak „wetlands" genoemd - bedreigd. Bedreigd door onder meer inpoldering, droogleg ging, ontginning, kanalisatie en normalisatie. Het spreekt vanzelf dat het behoud van de waterrijke na tuurgebieden ook Nederland aangaat, waterland bij uitstek. Ons land heeft bijvoorbeeld een internationale vermaard heid voor wat betreft de vele soorten watervogels, die hier broeden of doortrekken. Om het publiek een indruk te geven van de verscheidenheid aan watervogels in ons land is door het ministerie van Cul tuur, Recreatie en Maatschap pelijk Werk een fototentoon stelling samengesteld. Deze tentoonstelling is tot en met 14 september te zien in de Schotse Huizen, Kaai 25-27 te Veere.

Scheldebode | 1977 | | pagina 13