't Carillon in Heinkenszand Boos omdat hij niet naar Venezuela mag Wielerronde Waarde Reimerswaal stelt evenementenkalender op Gehandicapte mensen komen uit vergeethoek f 9,95 f 6,95 f 244,- f 199,- f 12,75 BIJ FOTO HARRY VERSCHUREN f 398,- f99,- f 329,- f98,- f 419,- f49,75 f 449,- f 29,75 f95,- UNIEKE DEMONSTRATIE TAPIJTKNOPEN DONDERDAG LAATSTE DAG c WARMTE CENTRUM ZEELAND" Inspraak kern centrales Middelburg UW SANITAIR CENTRUM VOOR ZEELAND PRESENTEERT DEZE WEEK Wraak Val 650.- 775.- fotoVefschuren één deur voor prof en amateur foto harry verschuren Wol en handwerkhuis Oude Markt 12 Vlissingen - 01184-14875 20% korting 5% korting EEN COMPLETE BADKAMERINSTALLATIE LIGBADEN wit 170x70 LIGBADEN mosgroen en beige en curry geel D0UCHEBAKKEN soxaowit DOUCHEBAKKEN 90x90 wit1 DIVERSE WASTAFELCOMB. met zuil en kraan v a 120.- 190.- 75." in kleur 05.- 105." in kleur 125.- 185.- SPECIALE AANBIEDING: WASTAFEL COMPLEET met kraan en sifon en spiegel ervbev. matr. Centrale verwarming - zelfbouwpakketten: Snelle levering, correcte berekening. Prils op aanvraag. A.N.I.B. Vrouwencafé Goes gaal weer open Reimerswaal kiest wethouder f SCucLDEBODE VAN WOENSDAG 10 AUGUSTUS 1977 Dia-raampjes Olympus 35 Universele diamagazijnen 2x50 Rollei diaprojektor inklusief koffer Liefegang diaprojektor Volautomatisch met afstandbediening 24 volt 150 watt ingebouwde vieuwer Filmspoelen-set 3 spoelen a 120 m. voor 24 filmpjes super 8 Leitz R-150 diaprojektor Agfa-piakpers Volledig automatisch Eumig 605 D Projektor Dubbel 8 en singel 8 Filmvieuwer Pallas EV 2-40 Sankyo 2000 H Projektor met halogeen lamp, vooruit, achteruit, stilstand, regelbare snelheid Eumig 610 D Projektor Dubbel 8 en singel 8 Projektie-tafels 2-bladig Glasparelscherm Op statief 125 x 125 cm. Hi-Fi ziiverdoekscherm Op statief 125 x 125 cm. Oosterhout bv Oosterheidei Rijen Steenbergen! Breda Middelburg er gaat een wereld voor U open in onze zaak: Tijdens de demonstraties - op de stramiens Bij aankoop van een compleet TAPIJT op het GAREN 1e keus, kleur wit v.a. kleur bahabeige, mosgroen en curry geel v.a kleur wit 117.50 kleur oase blauw 129.50 kleur mosgroen 137.50 W.C. met laaghangende stortbak in kleur mosgroen, beige, curry geel direkt te plaatsen slechts 199.-. W.C.-potten compleet met zitting naar keuze 102.50. Duobloc A.O.- en S-uitlaat met zitting 1 e keus 280.-. Duobloc zeer geschikt voor de camping wit 165.-. Badgeiser Fasto en Chaffatoux v.a. 395.-. Keukengeiser Chaffatoux 245.- en Fasto uit voorraad 315.-. Gasboilers direkt gestookt inh. 115 Itr. 495.- Tevens leveren wij indirekt gestookte boilers gekoppeld aan de c.v. Wij kunnen ons totale programma tonen als u een bezoek brengt aan onze zaak, beslist de moeite waard. Westhavendijk 3 Goes, tel. 28052. Showroom dagelijks geopend geen parkeerproblemen en eigen servicedienst. GOES - Op zondag 14 au gustus wordt weer het Dr. Mr. Mes-voetbaltoernooi georga niseerd op het sportterrein aan de Dorpsstraat in Heinkens zand. Aan dit toernooi doen mee: Aardenburg 1, Robur Goes, Middelburg 2, SDO 1 Lams- waarde, Patrijzen 's- Heerenhoek, Lewedorpse Boys 1, Volharding 1 Ovezande, Luctor Heinkenszand. De elf tallen zijn verdeeld in 2 poules. Poule 1: Aardenburg 1, Pa trijzen 1, SDO 1, Luctor 1. Poule 2: Middelburg 2, Robur 1, Volharding 1, Lewe dorpse Boys. De wedstrijden duren 2x15 minuten. De finalewedstrijden beginnen 16.00 uur. De prijsuitreiking is om 17.00 uur in café De Toelast, het clubgebouw van Luctor. Cees Priem nemen in WAARDE - Voor de 14e Wielerronde in Waarde die za terdag wordt verreden, zijn 54 liefhebbers ingeschreven en 39 amateurs. De liefhebbers ope nen het programma om halft- wee met een wedstrijd over 45 kilometer. Alle bekende Zeeuwen zoals Ko .Tolhoek, Han Lepoeter, Sam Bakker, Rien van Cad- zand, Bert Steenbakker, Ad van der Ploeg, Bertus Wieles WEMELDINGE Furore maken in de Proftoer door Nederland past meer dan ooit tevoren in het straatje van Cees Priem. De Frisol-coureur is uiterst verbolgen over het feit dat hij niet behoort tot de 12 geselecteerden voor het wereldkampioen schap op de weg in Venezuela. Cees Priem heeft geen goed woord over voor Eddy Beugels en zijn secondanten die de nationale equipe hebben geformeerd. ,,Ze hebben blijkbaar alleen de Tour de France gezien en hun keuze daarop afgestemd. Beter gezegd nog misschien, men gaf de Tour renners voorrang, of ze nu Parijs hebben gehaald of niet. Wat denk je bijvoorbeeld van coureurs als Roy Schuiten en Aad van den Hoek die toch helemaal niet in het stuk voorkwamen" Ook de keuze van nog meer dere renners vindt Priem aan vechtbaar en hij stelt resoluut vast dat er bij de selectieploeg hooguit vijf man zitten die hem kunnen overtroeven of evenaren wat betreft geleverde prestaties in dit seizoen. Om zijn woorden gestalte te geven wijst Cees Priem op het feit dat hij zich in vrijwel alle voorjaarsklassiekers heeft ge manifesteerd. Hij zat zowel in de Omloop van Het Volk als in Milaan - San Remo op het vin kentouw. In laatstgenoemde klassieker was hij zelfs een se rieuze kandidaat voor de zege maar werd door domme pech teruggeslagen. In Parijs - Rou- baix streed de Zeeuw eveneens lange tijd in het voorste gelid (opnieuw pech, 4 x achtereen) terwijl hij in De Waalse Pijl met geringe achterstand op winnaar Frans Verbeeck fi nishte. lijken dat het duo Priem - Bal zich in de voorste linie zou gaan melden kwamen beide renners ten val. Dat betekende voor Cees Priem niet alleen op die bewuste dag, maar voor veel langere tijd een geduchte streep door de rekening. Zijn opgelopen blessure bij die val partij (gescheurde schouder banden) brachten Cees Priem vier weken op non-actief. „Die gedwongen rustperiode smeet in feite voor mij de deur dicht wat betreft het wereld kampioenschap. Door die val in Beek, eind juni, moest ik uit eraard de Tour de France laten schieten en ik werd de vergeten man. Alles wat je daarvoor hebt laten zien stelt blijkbaar niks meer voor. Er is bij mij ook nooit geïnformeerd in hoe verre ik was hersteld van mijn opgelopen blessure. Dat vind ik een bijzonder kwalijke zaak. Eind juli ben ik weer in training gegaan en kort daarop ook gaan koersen. De vorm is uiteraard nog niet optimaal, maar we zitten ook nog vier weken af van 3e strijd om de regenboogtrui. Ik was er dan' wel klaar voor geweest. Echt ik voel me ten onrechte gepas seerd". Samen met Jan Huisjes be hoort Cees Priem nu tot de re serves van de nationale prof- ploeg. „Daar heb je wat aan", barst Priem opnieuw los. Ei genlijk voel ik zo iets meer als een belediging. Getergd ben ik dan ook wel door Beugels en zijn mannen en wraak wil ik in ieder geval nemen, maar dan in het sportieve vlak. Misschien komt daarvoor mijn kans wel in de Proftour In de kijker reed de fa natieke Zeeuw eveneens in de Ronde van België (etappezege en 3e in de eindstand) de Ronde van Spanje (etappezege en eenmaal 2e en 3e), Parijs - Nice (een 2e en 3e plaats), en 4e in de eindstand van de Ronde van de Westkust. Na zijn uitstekende voorsei zoen sloeg het noodlot toe voor Cees Priem in het nationale wegkampioenschap in Beek. In de beslissende fase van deze ti- toen Bet ér op ging REIMERSWAAL De gemeente Reimerswaal wil een evene-' mentenkalender gaan samenstellen. Het is de bedoeling aan het begin van het winterseizoen een overzicht te brengen van alle activiteiten die door de verschillende verenigingen worden geor ganiseerd. De bedoeling van de kalender is proberen te voorkomen dat verschillende evenementen op dezelfde dag plaatsvinden. Wan neer alle verenigingen nu al opgeven wat ze van plan zijn te gaan doen, kan er volgens de gemeente een betere spreiding komen van de activiteiten. De gemeente roept alle verenigingen dan nu ook al op om hun activiteiten door te geven. Zij zorgt dan voor het maken van een kalender. Alleen als alle verenigingen reageren op de oproep kan een goede evenementenkalender worden samengesteld. Vandaar ook de vraag van de gemeente of alle verenigingen voor 1 septem ber willen reageren. MIDDELBURG - Een grote en nog steeds groeiende groep Nederlan ders is invalide. In totaal 1.200.000 (één op elke elf Nederlanders!) mensen kunnen niet meer werken, omdat zij een verkeersonge luk hebben gehad, een har taanval, geestelijk in de vernieling zijn geraakt door eentonig werk, enz. Deze groep begint zich de laatste tijd steeds meer te roeren, zelfs door middel van de monstraties. Hun bedoeling is duidelijk: uit de vergeet hoek komen en gewoon in de maatschappij geaccep teerd worden. En daaruit volgt dat ook allerlei voor zieningen, zoals winkels, openbare gebouwen, cafés voor blinden en mensen in rolstoelen toegankelijk ge maakt moeten worden. „Even bellen in een tele fooncel. Maar hoe kom je erin met rolstoel en waarom hangt de telefoon zo hoog?" is een van de teksten in een adverten tie die de SIRE (Stichting Ideële Réclame) in verschil lende dagbladen publiceert. Sinds 1 juli voert de SIRE een campagne om te helpen de ob stakels uit de weg te ruimen voor de 1,2 miljoen gehandi capte Nederlanders. Deze campagne wordt op vrijdag 26 augustus besloten met een ruim vier uur durende televisie-uitzending van de AVRO. Het programma is op gezet in samenwerking met de Avo, een vereniging voor wel zijnszorg voor minder-valide mensen. In dit programma tre den bekende t.v.- persoonlijkheden van vier om roepen tegen elkaar in het krijt. Zij zullen onder meer gaan hardlopen, kanovaren, penalty schieten en touwtrek ken. Sinds 1 januari dit jaar is op Walcheren een afdeling van de ANIB (Algemene Nederlandse Invaliden Bond) werkzaam. Het afdelingsbestuur wil men sen helpen, die invalide zijn of pas geworden zijn en niet meer uit de wirwar van wetten kun nen komen, die bij arbeidson geschiktheid in werking tre den. „Wanneer iemand in valide wordt en niet meer kan werken, heeft men vaak pijn, mist het prettige contact met zijn collega's, moet z'n hobby's meestal opgeven, gaat er in z'n inkomen op achteruit, kortom zit van de ene op de andere dag in de problemen", aldus een woordvoerder van het afde lingsbestuur. „Eerst komt men een-jaar in de ziektewet en daarna in de WAO. Pas dan be grijpt men wat het betekent om invalide te zijn. En hij is 't niet alleen, zijn hele gezin is er bij betrokken, vrouw en kinderen delen mee in de ellende en fi nanciële teruggang". Het is voor deze mensen be langrijk te weten dat ze met hun problemen terecht kunnen bij het afdelingsbestuur, ook wat betreft de uitvoering van de verschillende arbeidsonge schiktheidswetten. U kunt daarvoor bellen 01180-12777 of 27303 of schrijven naar ANEB, postbus 49 in Middel burg. Beter is het nog om naar de soosruimte te komen in het Dienstencentrum aan de Schuttershofstraat 2 in Mid delburg. Elke donderdagmor gen van tien tot twaalf uur zijn daar deskundigen die de ver schillende problemen misschien voor u kunnen op lossen. zijn present. Maar dok van bui ten Zeeland komen bekende renners naar Waarde. Van hen noemen we onder anderen: Kees Coppens, Wim Wielhou- wer, Wim Pons en Ad de Boer. De amateurs vertrekken om drie uur en moeten 100 kilome ter afleggen. Ook bij deze cate gorie zijn vrijwel alle bekende Zeeuwen van de partij met Wim de Waal, Vester Aarts, Thijs Fase en Heddy Nieuwdorp als directe favorie ten voor de zege. Andere streekrenners zijn: Wim Jere- miasse, Cees Spaans, Henk de Jong, Wim van Helvoirt, Hans Moens, Ad Polak, Henk de Jong, Jaap Courtin, Wim Evertse, Bram Geense en Cees Vleugel. Voor de Zeeuwse coureurs is er geduchte concurrentie te verwachten van de Brabanders: Peer Maas, Rinie Roks, Ad van Treijen, Jack van Meer en Mario van Vlimmeren. Attractief kan ook worden het vertrek van vier Duitsers die te gast zijn bij de w.v. Roosendaal. Deze renners die deel uitmaken van een ploeg uit Dortmund zijn in eigen land reeds tot goede prestaties gekomen. Het zijn: Peter Kehe, Jürgen Nötse, Fred Polh en Herman Krause. MIDDELBURG - In Mid delburg zijn twee inspraak- groepen gevormd, die zich bezig houden met de vijf moge lijke vestigingsplaatsen van kerncentrales in Zeeland. De eerste groep wier achternaam begint met de letter A tot en met K, komt donderdag 11 au gustus bijeen in het gebouw „De Schakel", Bachten Steene 14 te Middelburg. De tweede groep (L tot en met Z) komt donderdag 18 au gustus bijeen in het gebouw van de Stichting Zeeland, Dam 31. 9 Beide bijeenkomsten begin nen 's avonds om acht uur. Tot nu toe is er een inspraakavond geweest. Degenen die deze avond niet hebben kunnen meemaken en toch hun mening over de mogelijke vestigings plaatsen willen geven, kunnen zich alsnog bij één van de groepen aansluiten. Iedereen is op beide avonden van*harte welkom. GOES - Het Vrouwencafé in wijkcentrum „De Pit" aan de Appelstraat in Goes-Zuid gaat woensdag 17 augustus weer open. Elke woensdagmorgen van 9.00 tot 12.00 uur kunnen vrouwen die willen praten over allerlei onderwerpen er terecht met hun kinderen. Het vrouwencafé in Goes is' verleden jaar voor het eerst gaan draaien en bleek een suc ces. Vandaar dat het komende seizoen verder wordt gegaan. De bedoeling van het vrou wencafé is dat vrouwen er met elkaar praten over allerlei on derwerpen. Het afgelopen jaar is er gepraat over het gezin en de plaats van de vrouw hierin, over politiek, en alternatieve levenswijzen en verder wat de bezoeksters naar voren brach ten. Ook zijn er films gedraaid, waarover later werd gediscus sieerd. Er is geen vast pro gramma, dat hangt af van wat de bezoeksters willen weten, zien en horen. REIMERSWAAL - Op maandag 15 augustus om hal- facht 's avonds houdt de ge meenteraad van Reimerswaal een vergadering, waarin een nieuwe wethouder moet worden gekozen. De wethou dersplaats is opengevallen door de aanstelling van wet houder Slabbekoorn als bur gemeester van Brouwershaven. In diezelfde vergadering wordt ook het nieuwe raadslid C. M. Lobbdzoo beëdigd.

Scheldebode | 1977 | | pagina 9