„Energie" in Veerse kerk het weten waard Standwerkersconcours op laatste kermisdag Showgroep Vlissingen organiseert majorettenfestival mode team Scheldebode-kringetje „SCHEPEN EN SCHEEPVAART IN ZEELAND" 17 SEPTEMBER IN SCHELDEKWARTIER Nieuwe abri bij ziekenhuis 68.500 voor in Spanjaardstraat i VLISS1NGEN-G0ES MIDDELBURG-SOUBURG Kerkdiensten Medische diensten Culturele Agenda Goed wonen Hoogwater MEVR. TAVENIER pedicure gedipl. s.v.o. Korenbloem laan 28 Vlissingen tel. 14183 MIDDELBURG - De tentoonstelling over „schepen en scheep vaart in Zeeland" in Middelburg is deze week haar laatste week ingegaan. Zondag 14 augustus is de laatste dag. Degenen, die de tentoonstelling nog niet hebben gezien, kunnen donderdagavond 11 augustus van zeven tot tien gratis terecht in de Vleeshal (in het stadhuis). De Gemeentelijke Culturele Dienst in Middelburg wil hiermee de traditie voorzetten om juist voor het sluiten van de zomertentoonstelling inwoners van Middelburg nog een kans te geven deze gratis te gaan zien. Tot nu toe hebben al meer dan twaalfduizend mensen de scheepvaarttentoonstelling bezocht. SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 10 AUGUSTUS 1977 Zaterdag 13 augustus: Zeven- dedags Adventisten, doops gezinde kerk, Vrijdomweg, dienst van 9.15-11.15 uur. Middelburg, doopsgezinde kerk, dienst van 10.00-12.00 uur. Open Hof, Paauwenburg, 14 aug. 9 u. ds. Y. van der Schoot, 17 u. ds. G. den Hee- ten. Bethesda - St. Joseph, 14 aug. 10 u. ds. P. Joosse. Bejaarden-centrum „Ter Ree- de", 14 aug. dienst te 19 u. Evang. Luth. Gemeente Wal- straat, 10.30u. da. M.P. Stol. Ver. van Vrijz. Hervormden/- Remonstranten, 14 aug. 10.15 u. Ophir ds. P. Si moons, Bergen op Zoom Geref. Petruskerk, Paul Kru- gerstraat, 14 aug. 9.30 u. leesdienst, 14.30 u. ds. H. v.d. Schaaf. Geref. Kerk (vrijgemaakt) Lannoystraatn 14 aug. 9.30 en 16.30 u. ds. F. van Dijk. Geref. Gemeente Marnixkerkn West-Souburg, 14 aug. 9.30 en 16.30 u. leesdiensten. Geref. Kerk Kanaalstraat, Souburg, 14 aug. West 8.45 u. ds. Dorgelo, Oost 9.30 kandidaat Becker, Den Haag, 19 u. kandidaat Be cker. Hervormd Souburg, kerk Oranjeplein, 14 aug., West 8.45 u. ds. Dorgelo, Oost 9.EO u. ds. Jebbink, emer. pred. Goes, 19 u. ds. Dorge- Hervormd Koudekerke, 14 aug. 9 en 10.30 u. ds. M.J. de Jong, 10.30 u. H.A. Hervormd Middelburg, 14 aug. Nieuwe kerk 9 u. ds Del beek, 19 u. ds. M. v.d. Lin den, Dirksland. Koorkerk, 10.15 u. prof. dr. J. Sperna, Rotterdam. Oostkerk, 10.15 u. ds. Roodenburg, H.A. Ontmoetingskerk, 9 u. ds. Roodenburg, 14.30 u. dienst gehandicapten. Thomaska pel 10.15 u. ds. Delbeek, H.D. Doopsgezinde kerk 10 u. pasteur Le Gras. Evang. Luth. Kerk, 9 u. da. M.P. Stol. Zaterdag 13 augustus 9 uur Mensen-Wijdingdienst Chr. Gemeenschap kapel Hoog- elande. Volle Evang. Gemeente, Mid delburg. Zondag 14 augus tus Zuiderbaken 9.30 uur, voorganger ds. C. van der Zanden. Te Vlissingen ie dere zondag te 9.45 u. en woensdag te 19.30 u. in de Filadelfia-kapel Vrouwe straat 5. R.K. KERK-WALCHEREN 13-14 aug. 1977 Parochiekerken:C Souburg, Martinuskerk, zat. 19.00, zond. 10.30 u. paro chiekoor. Paauwenburg, Open Hof, zond. 11.00 eigen zanggroep, 19.00 u. samenzang. Vlissingen, Singelkerk, zat. 19.00 gemengd koor, zond. 9.30 dameskoor (Neder lands), 12.00 u. samenzang. Bethesda/St. Jozefziekenhuis, zond. 11.00 u. Ter Reede, vrijdag 9.00 u. Middelburg Petrus en Paulus- kerk, Lombardstraat, zat. 19 uur, zond. 10.15 uur. Hoeksteen Rozenburglaan, zond. 11.30 uur. Diensten r.-k. toeristenkerken op Walcheren Domburg t/m 27 aug. 19.00 u. op zat. en t/m 28 aug. 10.00 uur op zon. Oostkapelle, Ned. herv.kerk zat. 19.00 uur t/m 20 aug. Veere, Ned. herv. kerk zat. 19.00 uur t/m 13 aug. Vrouwenpolder, Fort de Haakweg, zat. t/m 27 aug. 19.00 uur, zo. tot en met 28 aug. 10.00 uur, Westkapelle, Bazienstraat 3, zat. t/m 27 aug. 19.00 uur, zo. t/m 28 aug. 10.00 uur. Zoutelande, Bosweg 48, zat. t/m27aug. 19.00 uur, zo. t/m 25 sept. 10.00 uur. Pinkstergemeente Concert gebouw, elke zondag 14.30 uur, wijdingsdienst, wo. 19.30 uur gezinsdienst. Jehovah's Getuigen, Konin krijkszaal 34, Vlissingen. Do. van 19.00-21.00 uur en zo. van 10.00-12.00 uur. The Bethel Pentecoast Temple Inc. wijkgebouw Zuiderba ken, Rentmeesterlaan, Middelburg-Zuid. Elke wo. 19.30 uur, zo. om 14.30 uur. Zondagsschool 10.00 uur in de Zuidburgschool. Kerkdiensten in de Angli caanse kapel van de Mission to Seamen Scheldepoort Vlissingen-Oost op zondag 14 augustus 10.30 kinder- dienst, 19.30 communie dienst. Nieuw Apostolische Kerk, Westerbaan West-Souburg, diensten zo. te 9.30 en 17.00 uur, wo. te 20.00 uur. Bethel Pinksterkerk, wo. 19.30 uur, vrij. 19.30 uur, zo. 10.00 uur in het Maarten Luther- huis, Groenewoud 58, Vlis singen, voorganger K. Veen. Evang. Baptisten Zendings gemeente Middelburg, 14 augustus te 16.00 uur dienst in de Klarenbeek LTS, Gen. Eisenhowerlaan 25. VLISSINGEN Dokters dienst, za. 10 augustus dr. Mijnlieff, Nicolaas Beet- slaan 15, tel. 12525. Zo. 14 augustus dr. Van de Griek, Badhuisstraat 46, tel. 12950. De dienst loopt van 00.00—24.00 u. Visites aan vragen voor 10 u. spreekuur spoedgevallen van 12.30—13.00 en van 17.30-18.00 u. Apotheek, van 12-19 augustus geopend apotheek C.P. Lastdrager, C. van Pere straat 1, Oost-Souburg, tel. 61593. Tandarts, za. 13 en zo. 14 au gustus van 11-12 u. dr. M.D. Smallegange, J.M. Kemperstraat 32, tel. 65326. Verloskundige, mej. Van Sin- kei, Pres. Rooseveltlaan 232, tel. 12275. Huisartsen Souburg, Ame- muiden en Nieuwland, za. 13 en zo. 14 augustus dr. M.L. v.d. Moer, Station- spleinl., Arnemuiden, tel. 01182-1308. Spreekuren O.- en W.-Souburg en Ritthem en Middelburg-Zuid 12.30-13.00 en 17.30-18.00 u. Voor Nieuwland en Ar nemuiden, Stationsplein 2 te Arnemuiden. Dierenarts, za. 13 en zo. 14 au gustus dr. Van Beek, Mid delburg. Diensten Vlissingse Kruisve renigingen, za. 13 en zo. 14 aug. zuster A.M. van Sab- ben, Sottegemstraat 22, tel. 12914. Diensten Souburgse Kruisve reniging, za. 13 en zo. 14 aug. zuster E. de Ruijter, Spaar- nestraat 110, Oost-Souburg, tel. 61736. Kruisvereniging Walcheren- Oost, za. 13 en zo. 14 augus tus zuster N. Boogaard, H. de Grootlaan 51, Middel burg, tel. 01180-13491. MIDDELBURG Doktersdienst, za. 13 aug. dr. Dominicus, Dam 30, tel. 12830. Zo. 14 aug. dr. J. de la Hayze, Seisdam 22, tel. 14305. Apotheek, van 12-19 augustus geopend apotheek W.K. Hummelen, Markt 69. Donderdag 11 augustus, 2 0 uur St. Jacobskerk te Vlissingen, orgelconcert, te geven door Jan van Gijn, Rotterdam. Vrijdag 12 augustus, 20 uur Lutherse kerk te Middel burg orgelconcert, te geven door Dick Boemel. Zaterdag 13 augustus, van 8-18 uur Ringrijderij in de Dorpsstraat te Ritthem. Idem in de sporthal te Vlissin gen van 19.45-22 uur dames- en heren handbal wedstrijden. Dinsdag 19 augustus, 20 uur nieuwe kerk te Middelburg orgelconcert, te geven door Arie J. Keijzer. Tot en met 19 augustus zal in het Zeeuws Museum te Mid delburg in de morgenuren (van 11 en 11.30 uur) de film vertoond worden „De Ko ningin is weer thuis", waar koningin Wilhelmina in 1945 de grens te Eede over schreed. Wissel-tentoonstelling, vanaf heden t.e.m. 17 september in de grote kerk te Veere, met het onderwerp „Energie". In het Zeeuws Kunstenaars centrum Lange Noordstraat 59 te Middelburg, exposeert t/m 18 augustus een tiental, merendeels Amsterdamse, beeldende kunstenaars, onder de verzameltitel Klein Plastiek, een aantal werken in brons, klei en gips. Een titel, maar een grote ver scheidenheid in opvatting en behandeling van het ma teriaal. Permanente zomertentoonstel ling in de Grote Kerk te Vee re, geopend tot half septem ber 1977. Vanaf heden tot en met sep tember is de Toren te Veere toegankelijk voor het pu bliek. Woningbouwvereniging „Goed Wonen", weekend dienst voor storingen aan c.v. en liften, za. 13 en zo. 14 augustus de heer J. Weeland, Ravesteinplein 14, geen tele foon. Donderdag 11 augustus 12.40 en 13.00 u. Vrijdag 12 augus tus 13.06 en 14.31 u. Zater dag 13 augustus 13.55 en 14.14. Zondag 14 augustus 2.34 en 14.53. Maandag 15 augustus 3.10 en 15.38 u. Dinsdag 16 augustus 3.46 en 16.02M. Woensdag 17 augus tus 4.44 en 16.58 u. De Middelburgse kermis bij avond. MIDDELBURG Donderdag 11 augustus, de laatste dag dat de kermis in Middelburg draait, wordt op de Lange Delft Promenade een standwerkersconcours gehou den. Twintig standwerkers doen mee aan deze wedstrijd, die voor 't eerst in de Zeeuwse hoofdstad zal worden gehou den. Van half elf tot halfvier bren gen zij hun waren aan de man ondér het wakend oog van een jury, bestaande uit wethouder W. P. J. Baars, de voorzitter van de Middelburgse Centrale van Ondernemers M. W. Tem- me, mevrouw M. H. W. Ver meulen van de afdeling Mid delburg van de Zeeuwse Vrouwenraad, de schrijver Henri Arnoldus en een redac teur van de PZC. De stand werkers die het volgens de jury 't meest origineel doen, krijgen even na halfvier in de Lange Delft een prijs uitgereikt. Het wordt morgen trouwens een drukke donderdag in Mid- deblurg. Naast de kermis en het standwerkersconcours vindt de folkloristische dag morgen plaats, terwijl ook de weekmarkt normaal doorgaat. Deze wordt op de Korte Delft en het Damplein gehouden. WVIWWWVWWWWWWWWWl^ftf^W/VWSA^WVWWVWWkVtfVftrtrt.lVWVWVWWVWWWWWWVWVWS VLISSINGEN- Verschil lende majorettenkorpsen uit heel Nederland doen mee aan het Eerste Vlis singse Majoretten Festival, dat op zaterdag 17 septem ber in het Scheldekwartier gehouden zal worden. Het festival wordt geor ganiseerd door de „Show groep Vlissingen" in sa menwerking met de perso neelsvereniging van de Ko ninklijke Maatschappij „De Schelde" en de Schel- debode. Het majorettenkorps, dat op deze avond als het beste uit de bus komt, krijgt een zilveren wisselbeker, beschikbaar ge steld door de personeels vereniging van de K.M.S. De Scheldebode looft drie bekers vuit en wel voor de eerste, tweede en derde prijs. Daar naast krijgen alle me dewerkers een herinnering aan dit fe'stival van de Showgroep Vlissingen. De nog maar net een jaar be staande Showgroep (opgericht 4 mei '76) treedt vaak op voor instellingen als de zwakzinni geninrichting Vijvervreugd in Middelburg. Het is dan ook niet zo verwonderlijk dat de netto-opbrengst van het Majo retten Festival op 17 september bestemd is voor een drumband die gevormd wordt door pupillen van Vijver vreugd. Deze band, de Tamboerijnen genaamd, begon vijf jaar gele den heel simpel met trommel stokken en een oude tafel. In de loop van het jaar werden in strumenten aangeschaft en volgde het eerste optreden. Dit werd zo'n succes, dat besloten werd de band uit te breiden. In september 1975 behaalden de Tamboerijnen een eerste prijs op het aangepaste drumband- festival in Oosterhout. Nu wil VEERE - Tot half september is in de Grote Kerk van Veere een energietentoonstelling te zien. De energietentoonstel ling is opgebouwd rondom twee stands, respectievelijk van de WMZ en de PZEM. De watermaatschappij heeft als blikvanger het werkende model van een water zuiveringsinstallatie. Verder wordt de bezoeker door middel van foto's en materialen uit het waterbedrijf geconfronteerd met de techniek van winning, transport en distributie van water. Ook laat het bedrijf iets van zijn eigen geschiedenis zien. De PZEM toont zichzelf in verschillende facetten tegelijk. Men kan met eigen ogen vast stellen hoe enorm de vraag (en dus: de produktie) van aardgas en elekriciteit in Zeeland zijn gestegen. Een belangwekkend onderdeel van de PZEM- expositie wordt gevormd door modellen van alternatieve energievormen, waarvan er sommige wel en andere vol gens de PZEM waarschijnlijk geen toekomst hebben. Spe ciaal voor de jeugd staat er een vitrine waarin door middel van bijna levensechte poppen wordt aangetoond, dat wij thuis ook over alternatieve energie kunnen beschikken. De Nederlandse Aardolie maatschappij presenteert zichzelf door middel van een serie panelen, gewijd aan de winning en het transport van de energiedragers-- aardgas en aardolie. De KEMA comple teert het geheel met een reeks panelen, die nuttige informatie geven over het veilig omgaan met elektriciteit. De expositiestand van de PZEM is speciaal voor deze ge legenheid in eigen beheer van het bedrijf vervaardigd. Het is de bedoeling, dat de stand na zijn Veerse periode wordt ver huisd naar Terneuzen, waar hij te zien zal zijn op de „Gentex- tentoonstelling", die van 17 tot en met 24 september op het Ja- vaterrein aldaar wordt gehou den. Daarna wil de PZEM, evenals de WMZ, deelnemen aan beurzen en exposities in de gehele provincie. MIDDELBURG - B. en W. van Middelburg willen de Spuibrug die tussen de panden Spanjaardstraat 70 en 74 in de grond zit blootleggen en res taureren. De raad vergadert maandag 15 augustus over het voorstel van het gemeentebe stuur om hiervoor 68.500 gul den uit te trekken. B. en W. komen met dit voor stel omdat bebouwing van dit stuk grond nogal wat moei lijkheden oplevert. Op ander halve meter diepte ligt een laag modder die het funderen van een gebouw danig bemoeilijkt. Bovendien verkeren de naastgelegen panden in zo'n slechte toestand, dat er tijdens het bouwen gevaar bestaat voor instorting. Het gemeente bestuur wil nu een gedeelte van het Spui, dat vroeger ach terlangs de panden van de Molstraat naar de haven op de Dam liep, in oude staat terug brengen. De zijkanten van de brug en de boog van het gewelf moeten weer zichtbaar gemaakt wor den. De met gras in te zaaien spuibodem kan volgens B. en W. met een trapje bereikbaar gemaakt worden aan de kant van de Spanjaardstraat 70. Te gelijkertijd willen B. en W. via een klinkerpaadje enkele wo ningen aan de Molstraat een achteruitgang geven. Het ge heel wordt compleet gemaakt door de plaatsing van enkele zitbanken en een lantaarn. men langzaam maar zeker overgaan tot het stichten van een huisorkest. Dit biedt voor de pupillen meer mogelijkhe den. Dat houdt échter wel in dat het instrumentarium uit gebreid moet worden. Gedacht wordt onder meer aan een elektronisch orgel, ac cordeons, xylofoons, enz. én nieuwe uniformen. Dit kost geld, veel geld. De Showgroep Vlissingen hoopt dat de Vlis singse bevolking zo'n grote be langstelling heeft voor het fes tival dat in elk geval een deel van deze kosten voor de Tam boerijnen betaald kan worden. Het festival begint zaterdag 17 september om halftien en wordt geopend door de burge meester van Vlissingen. De Scheldebode zal in een van haar volgende edities ingaan op de verschillende korpsen die in het Scheldekwartièr te zien zullen zijn. Vanaf 15 au gustus zijn er al kaarten ver krijgbaar, onder meer op het kantoor van de Scheldebode aan de Torenstraat 5 in Vlis singen. VLISSINGEN - Binnenkort zal, als de raad er mee instemt, tegenover het Bethesda-St.- Joseph-ziekenhuis een „abri" worden gebouwd om de wach tenden bij de bushalte be scherming te bieden tegen wind en regen. Tot nu toe was er alleen een wachthokje voor passagiers richting Koudeker ke. Het streekvervoer Walche ren heeft echter de gemeente er op gewezen, dat de reizigers vaak schuilen in de al be staande abri en dan vlak voor de bus komt snel de weg over steken. Met het intensieve ver keer op de Koudekerkseweg wordt dit steeds gevaarlijker. De nieuwe abri komt in het plantsoen tegen het voetpad te staan. De wachtenden moeten dus even het fietspad overste ken, maar dit schijnt in de praktijk geen gevaarlijke si tuatie op te leveren. De bewoners van het Vlis singse Ravesteijnplein krijgen binnenkort een betere verlichting van hun plein. Op hun aandringen heeft de ge meente een onderzoek inge steld naar de „lichtgesteld- heid" en geconstateerd, dat er zes nieuwe lichtmasten nodig zijn om de situatie te verbeteren. Het wachten is nog op instemming van de raad, die hiervoor een krediet vanf 7000 moet beschikbaar stellen. De twee peuterspeelzalen van het SKW in Vlissingen zijn deze week weer gaan draaien. Het hele jaar door kunnen kinderen hier terecht, als zij tenminste minimaal 2 jaar en 4 maanden oud zijn. Opgave is mogelijk bij ,,De Prietpraters" in het Buut aan de Beatrixlaan en bij „De Uk- kies" in het Woltershuis aan de Hogeweg. Het elfde concert in de serie zomeravondorgelconcerten in de Nieuwe Kerk in Middel burg zal dinsdag 16 augustus om 20.00 uur verzorgd worden door Arie J. Keijzer uit Dordrecht. Keijzer is organist van de Grote Kerk in Dord recht en van De Doelen in Rotterdam. Behalve enkele werken van hemzelf zal hij deze avond ook werk van Vincent Lübeck, Georg Böhm en César Franck spelen. Het Wereld Natuur Fonds zal aanstaande donderdag een stand inrichten aan de Lange Delft Promenade in Middelburg. Aan de stand, die tot zaterdag blijft staan, zullen allerlei artikelen ten bate van het Fonds te koop zijn. Tege lijkertijd wordt er ook een straatcollecte gehouden. De organist van de her vormde Emmanuelkerk in de Prins Alexanderpolder in Rot terdam Jan van Gijn zal don derdag 11 augustus van 20.00 u. een. concert geven op het orgel van de Sint Ja cobskerk in Vlissingen. Hij speelt o.a. werken van Bach, Brahms en Pachelbel. In de Dorpsstraat in Ritthem wordt zaterdag 13 augustus een ringrijderij ge houden. Dertig deelnemers zullen hier tussen 8.00 en 18.00 uur in actie zijn. De or ganisatie in handen van ,,Ons Klaverblad". ,,Modecor" in de Grave- straat en mevrouw Montanari uit Middelburg zijn kortgeleden beiden de geluk kige eigenaars geworden van een kleurentelevisie. Dit alles dank zij de aankoop van een paar Swiss-gordijnrails door mevrouw Montanari bij Mo- decor. Zij loste een begelei dende rebus op en kreeg kort daarop bericht van de rails fabrikant, dat zij de winnares was. VLISSINGEN - Vorige week heeft de heer v.d. Beek uit Middelburg van de aanbie dingen van de winkeliers uit zijn woonplaats kunnen profi teren. Wellicht bent u deze week de gelukkige winnaar. Loop dan even bij ons kantoor, Toren straat 5, Vlissingen, binnen. De gulle gevers zijn: Ban ketbakker Faber, Badhuis straat 38, de alom bekende kwaliteitstaart Vishandel Frans de Muynck jr., Oude Markt 11, een kilo gebakken vis uit de zaterdagreclame. Drogisterij Lutwielers, Lange Zelle 80, een luxe fles bad- schuim. Smith Kaas markt kraam, een pond kaas naar keuze. Slagerij Oosterom, Walstraat 100, 300 gram vleeswaren. Brillenspecialist Tilroe, Walstraat 81, kamert- hermostraat. Annikes Cafeta ria, twee broodjes Annikes met koffie. Midgetgolfbaan, Bur- gem. van Woelderenlaan, Vlis singen, gratis consumptie. Nieuwendijk 51, Vlissingen, bon voor pannekoeken plus^ koffie voor twee personen. Chemische wasserij Populair, Groene Woud 1, Vlissingen, gratis reinigen van een japon. Boetiek Miss Eva, BXN 34, waardebon van 7,50.

Scheldebode | 1977 | | pagina 7