GEEN MEDEWERKING MINISTERIE VOOR HET OUDE PLAN Proms '77 dit jaar in Vlissingen de schéldebode 11.95 Kanovaarders maken tocht van 1.000 km fïïL 1)51 H3RUITER Promenadeconcert lijkt traditie te gaan worden NETTE VERKOPER G. v. oven Aan het concert werken mee: Conny Stuart, Jules de Corte, Thijs van Leer, Louis van Dijk en het Gewestelijk Orkest Cursus in Vhssings vrouwencafé Wie durft tegen Bram Goedhart? Expositie Piet Bulthuis VRIJDAG AANKOMST IN VLISSINGEN Invaliden toilet in stadhuis ie foo moerman Tijdelijke aanbieding 10 pak gelra RINGBAND PAPIER 100 vel A4 (groot •formaat) 27e JAARGANG NO. 32 Gevraagd: teeftijd 17 18 jaar, die opgeleid wenst te worden voor de afdeling keukenverkoop e.d. Editie Vlissingen Editie Middelburg** Advertentie-verkoop bulten kantooruren. VOOR ADVERTENTIE SPECIALE WEEKENDTfPS ZIE AANBIEDINGEN IN DEZE KRANT A0 de scheldebode Geen 19.50 maar Paul Krugerstraat 55-57 Vlissingen - 01184-12733 (UITGAVE: UITGEVERSMAATSCHAPPIJ DE STEM B V. - BREDA) Nieuw plan voor Spuistraat-Molenstraat VLISSINGEN - Het mi nisterie van Volkshuisves ting en Ruimtelijke Orde ning heeft de gemeente Vlissingen laten weten, dat het geen subsidie zal verle nen aan het plan, dat bij hem werd ingediend om de westzijde Spuistraat- Molenstraat opnieuw in te richten. Zij komt nu met een alternatief plan, dat wel kans maakt op steun van het rijk. Het ministerie moest toegeven, dat het re noveren van de Molenstraat geremd wordt door de be bouwing, die aan deze kant van de Spuistraat staat, maar'is het er niet mee eens, dat als deze panden ge sloopt worden er geen nieuwe bebouwing voor in de plaats komt. In het alter natieve plan woeden dan ook in de plaats van de ge sloopte huizen een aantal nieuwe woningblokken voorgesteld, die een „alzij dige" bebouwing vormen (dus geen „achtergevels" langs de Molenstraat) en waartussen groen is gep land. Aan de hand van deze sugge sties hebben B. en W. een nieuwe schets laten maken van de herinrichting, waarbij als uitgangspunten o.a. het li neaire karakter van de Spui straat zijn aangehouden en het praktisch ongewijzigd laten van de verkeerssituatie. Bovendien wordt het motief van de zgn. „Jugend- sstill"-huizen versterkt en de wand van de Molenstraat ge deeltelijk zichtbaar. In de schets is plaats gemaakt voor 28 nieuwe wooneenheden, die elk een oppervlakte van onge veer 60 m2 beslaan. Tussen deze nieuwe gebouwen komen 20 parkeerplaatsen en voor de rest zal men moeten parkeren in de Molenstraat. Wat de be planting betreft moét 'er een eenheid komen tussen oost en west van de Spuistraat.' Om iedereen in de gelegen heid te stellen op dit nieuwe plan.te kunnen reageren,' heb ben B. en W. een procedure op gesteld. Na de behandeling gis teren in de raadscommissie voor ruimtelijke ordening wordt het plan nu toegezonden aan een aantal betrokken in stanties: het Wijkcomité Bin nenstad, de Stichting Stads herstel en de Vlissingse On dernemers Centrale. Deze krijgen het verzoek te zeggen wat zij van het nieuwe ontwerp vinden. In de voorlichtingsrubriek van de gemeente wordt er bo vendien uitgebreid aandacht aan besteed. In de commissie vergadering van 8 september komt het plan dan weer op nieuw in behandeling, vooral in verband met de reacties, die zijn binnengekomen. Het voor stel wordt tenslotte afgerond in de raadsvergadering van 30 september. De „Jugendst ill"-huizen aan het Spui zullen meer gaan opvallen. VLISSINGEN - Het ziet er naar uit dat Nederland, net als Engeland, zijn jaar lijkse promenadeconcerten gaat krijgen. De concerten die vorig jaar in vijftig Ne derlandse plaatsen, waar onder Middelburg, werden gegeven, zijn een groot suc ces geworden. Dit is ibaar- schijnlijk te danken aan de vorm, waarin de organisa tors deze muziekavond hebben gegoten: een combi natie van populair- klassieke muziek, jazz- Tel. 01185-1681 - Tramstraat 1 - Koudekerke Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op geheel Walcheren totale oplage 36.300 in 2 edities: OPLAGE 19.300 In de gemeenten Valkenisse Vlissingen en Westkapelle OPLAGE 17.000 In de gemeenten Arnemui- den, Domburg, Mariekerke, Middelburg en Veere Kantoor: Torenstraat 5. Tel. 01184-19910 Openingsuren: maandag t/m vrijdag van 8.30-17.00 uur H. Tijs, Westerzicht 534, Vlissingen. Tel. 01184-63751 Redaktie: Torenstraat 5, Vlissingen, tel. 01184-19910 Redacteur: Ad de Jong, tel. privé 01180-26043 Correapondent Vlissingen: mevr. L. Wolterbeek, tel. 01184-16869. Correspondent Middelburg: A. de Jong, Ter Hoogestraat 38, tel. 01180-26043. improvisatie en cabaret. Deze succesformule blijft dan ook gehandhaafd voor de promenadeconcerten d^e dit jaar gepland zijn. H<# concert in Zeeland z® plaats gaan vinden in Vlis singen en wel op vrijdag 23 september in de sporthal aan de President Roosevelt- laan. De organisatie van hesf concert is in handen van de Rabo-bank, de Interpolis en Ago verzekeringen en dit weekblad De Scheldebode. De netto-opbrengst van alle concerten komt ten goede aan het Nederlandse Rode Kruis. Voor veel mensen blijkt de drempel van een concertzaal nog steeds vrij hoog te zijn. Maar, muziek en ook klassieke muziek (wat dit dan ook pre cies moge betekenen) is er voor iedereen. Het programma voor het promenadeconcert is dan ook zo opgezet, dat een zo groot mogelijke groep mensen kennis kan maken met muziek, waarvan ze dachten dat het niet voor hen bestemd was. De organisators hopen zo te bereiken dat ook de concertza len een groeiende stroom van bezoekers te verwerken krijgen. Degenen die dit op voedend element niet zo zien zitten, kunnen bij het prom- concert in Vlissingen overigens toch ruim aan hun trekken, komen. Het Trio Louis van Dijk geeft een solo-optreden en zal ook Jules de Corte bij enkele van zijn liedjes begeleiden. Ook Conny Stuart, steeds meer thuisgeraakt in de sfeer van het cabaret, is in Vlissingen te horen en te zien. Zij wordt bij haar liedjes begeleid door het Gewestelijk Orkest van Zuid-Holland. Dit orkest zal naast enkele solo-optredens samen met Louis van Dijk een pianoconcert van Mozart brengen. Ook Thijs van Leer (van de groep Focus) is van de partij. Hij zal twee fluitconcerten geven onder begeleiding van het Gewestelijk Orkest, waar van één van zijn bekende lang speelplaat „Introspection". De toegangsprijs voor het Prom- concert bedraagt elf gulden. Dit is zo hoog, omdat de orga nisators nogal wat geld uit moeten geven aan zaalhuur, salarissen en publiciteit. De sponsors maken 't echter mogelijk een reductie van twee gulden vijftig op de toegang sprijs te krijgen. Wie de moeite wil nemen een kaartje bij het kantoor van de Scheldebode (vanaf woensdag 17 augustus) aan de Torenstraat 5 te halen betaalt dan dus nog maar acht gulden vijftig. Ook bij de vesti gingen van de Rabobank op Walcheren kunnen vanaf 17 augustus tegen deze geredu ceerde prijs kaartjes afgehaald worden. Kaarten aan de zaal vóór de voorstelling kosten elf gulden. Trio Louis van Dijk. Dan behoort De Scheldebode iedere week UITERLIJK WOENSDAGAVOND in de brievenbus te zitten Waarschuwt U ons a.u.b. als U ons blad niet regelmatig of te laat ontvangt. Tel. 01184-19910 VLISSINGEN - Een van de activiteiten die het Vlissings vrouwencafé voor het komend seizoen op haar programma heeft staan is het opzetten van een VOS-cursus. De cursus (Vrouwen Oriënteren zich op de Samenleving) is vooral be doeld om vrouwen, die na de lagere school weinig onderwijs gehad hebben, wat wegwijs in de maatschappij te maken. Hierbij is het nodig de vrouwen bewust te maken van de situatie waarin ze leven. Om zoveel mogelijk aan de wensen van de deelnemende vrouwen tegemoet te kunnen komen, wordt aanstaande donderdag een voorbespreking gehouden. De heer Hennekam van de Zeeuwse Culturele Raad zal dan een uiteenzetting geven over de inhoud van de cursus. De vrouwen die belangstel ling voor de cursus hebben, kunnen op 11 augustus terecht in het VJ.V.-gebouw aan de Verkuyl Quakkelaarstraat 11 in Vlissingen. MIDDELBURG - De Cof feeshop St. John aan de St. Janstraat in Middelburg is aanstaande zaterdag het strijdtoneel van een dam- simultaanwedstrijd. Bram Goedhart, kampioen van Zuid-Nederland, speelt daar vanaf twee uur tegen iedereen die maar even denkt 't tegen hem op te kunnen nemen. Het aantal deelnemers wordt slechts begrensd door het be schikbare aantal borden. MIDDELBURG - In de ex positiezaal van de boekhandel van Benthem en Jutting aan de Lange Delft in Middelburg is van zaterdag 13\ugustus tot en met zaterdag 10 september werk te zien van de Middel burgse kunstenaar Piet Bult huis. De tentoonstelling omvat werk in olieverf, waterverf, Oostindische inkt, potlood en gouaches. Bulthuis heeft voor deze tentoonstelling een keuze gemaakt uitzijn produktie van de laatste vijftig jaar. Als ik het goed begrepen heb vrienden, dan wordt ons ook al geen rust meer gegund op de klapbanke. Want wat ver kondigt het Zeeuwse Kruis? Dat de Zeeuwse bejaarden te weinig meedoen aan bejaar- dengymnastiek. En om daar verandering in aan te bren gen hebben ze meneer J. Eversdijk benoemd tot Hoofdleider Meer Bewegen voor Ouderen". Het eerste wat hoofdleider Eversdijk heeft gedaan is een nota schrijven. En daarin staat dat de bejaarden van het platteland van Walche ren het er helemaal bij laten zitten. Vande2770 bejaarden doen er daar maar 23 mee aan de actie „Meer Bewegen voor Ouderen Foei toch, hoor je de hoofd leider denken. Maar ik heb daar zo m'n eigen gedachten over. Ik denk, dat een hele boel van die oude Walcherse mensen denken, dat ze hun hele leven al niet stil hebben (kunnen of mogen) zitten en dat ze nu wel eens van hun rust willen genieten. Bovendien heeft die nota natuurlijk helemaal niet be wezen, dat die oude Zeeuwen niet bewegen. Ik moet on middellijk denken aan m'n vroegere buurman Manus. Op z'n 92ste stapte-ie elke morgen op z'n fiets en reed op z'n gemak naar het dorp om er in het café een borreltje te halen. Elke middag zag ik hem met z'n kruiwagen tus sen z'n groenten sjouwen. Al tijd in beweging. Maar van bejaardengymnastiek had Manus nog nooit gehoord. En nu ik toevallig naar buiten kijk, zie ik m'n overbuur vrouw (die ook al lang tot het gilde van de 65-plussers hoort) gebukt in haar groente-tuin staan. Met de korte schrepel in de hand, wiedt ze de winter andijvie. IVK BEDOEL MAAR: veel oude Zeeuwen weten nog best in beweging te blijven. Waarmee ik natuurlijk niet wil zeggen, dat die bejaar dengymnastiek, volksdansen of met een groep bejaarden gaan zwemmen niet plezierig kan wezen. Maar om nou alle bejaarden naar de gymnas tiekzaal te sturen om ze daar (op de muziek van een cassette-recorder) te laten spelen met knotsen, hoepels, springtouwtjes, toverkoor- den, grote plastic ballen en nog meer dingen, die meneer Eversdijk in z'n nota opsomt. Ik denk, dat een heleboel be jaarde Zeeuwen daar niet zo'n behoefte aan hebben. Die weten toch wel, hoe ze„de latent geworden moge lijkheden van hun bewe gingsapparaat kunnen sti muleren en reaktiveren" (zoals de nota het zo kinder lijk eenvoudig omschrijft). Die bejaarden stappen elke dag dat het een beetje mooi weer is op de fiets voor een rondje door de polder, of ze zijn lekker bezig in hun groente- of bloementuin. Of ze gaan elke dag een paar keer wandelen met de hond. Ik noem maar wat. Over honden gesproken. Steeds meer eigenaars van die dieren (maar ook van kat ten, enz.) ontdekken als ze 's zomers terugkomen van va kantie, dat hun huis onder de vlooien zit. Die toenemende plaag komt omdat er meer honden en katten komen, omdat er geen strenge win ters meer zijn en omdat er steeds meer gestookt wordt (centrale verwarming, enz.). Als je je huis wil laten ont smetten, kost dat algauw vijf tientjes. Wie dat geld wil uil- sparen en niet in de stank van chemische ontsmettings middelen toil zitten, moet eens bellen of schrijven naar de reinigingsdienst in Goes. Want die heeft een duidelijk stencil gemaakt, over hoe je een vlooienplaag in je huis kunt voorkomen. Ik geef toe, dat die tip een beetje laat komt, zo half augustus. Maar toch ARJAON Vier Engelse jongemannen zullen, als alles meezit, vrijdag 12 augustus rond het middag uur per kayak Vlissingen be reiken. Zij hebben dan al een hele expeditie achter de rug, die in het Duitse Mainz op 21 juli van start is gegaan. Op 3 september hopen zij - na een tocht van ongeveer 1000 km over water in Watford bij Lon den aan te komen. De jongelui maken de tocht elk in een één per soonskayak. De kanotocht is georgani seerd om de 21ste verjaardag te vieren van het officieel samen gaan van de steden Mainz en Watford als zgn. „partnerste den". Zij stelt hoge eisen aan de deelnemers op fysiek, men taal en technisch gebied. Alle vier zijn zij vrijetijds- instructeurs bij de Engelse Kayak Club en geoefende kayakvaarders. Dit is wel nodig om in deze fragiele ka no's, die volgens traditioneel Eskimo-ontwerp gebouwd zijn,' het Nauw van Calais te kunnen oversteken. De tocht voert over de Rijn van Mainz, via Keulen, naar Emmerich, dan over de Waal via Nijmegen, Tiel, Zaltbom- mel, Gorinchem en Sliedrecht naar Dordrecht en via de Delta naar Vlissingen. Langs de Bel gische kust gaat het dan verder naar Calais en na de oversteek naar Dover wordt via de En gelse kust de Theems bereikt. Van de 45 reisdagen worden 15 dagen met tussenpozen uit getrokken om te rusten en de voorraden aan te vullen. VLISSINGEN-Nu het Vlis singse stadhuis sinds kort een invalidentoegang heeft, kan een andere voorziening niet achterblijven. B. en W. heeft de raad dan ook verzocht een kre diet van f 40.000 beschikbaar te stellen voor de bouw van een apart invalidentoilet in het stadhuis. Dit toilet zal op de begane grond komen te liggen naast het kassierskantoor. J L VC«STSTRAAT27/^f\ GOES TEL OtIOO 14683 L/ Vi/ WALSTRAAT94 VLISSINGEN T^.OII84 12597

Scheldebode | 1977 | | pagina 1