GR A VESTRAA T EN BINNENSTAD KOMEN MET EEN LIJST VAN WENSEN Uitslag Rode Kruis Puzzel DAGVERBLIJF DE WINDROOS VER KOOPT ZELFGEMAAKTE SPULLETJES Prestatieloop AMBULANCEVERVOER VOORTAAN EEN mLCHERSE ZAAK FOTO Veerse avond Voorkeur voor sterkere bevolkings groei in Zeeland? „Openluchtspelers brengen Goldoni Speelstad zoekt medewerkers kerncentrales in Goes Yormings werk jonge volwassenen ook naar Middelburg Vlis sings vrouwencafé sluit seizoen af. Stichting zoekt gast-~ gezinnen voor kinderen HOLLAND FESTIVAL Ensemble Hesperion XX in Middelburg Sm al film-in aan (I bij Foto Harry Verschuren Film in de Beuk Boekjes over Single-8 Loterij midzomer nachtfeest Dauwendaele VOOR 2 VAKANTIE WEKEN 11 HUMOR IN EEN FOTO DE SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 15 JUNI 1977 VLISSINGEN - In een ge zamenlijke open brief hebben het Wijkcommité Binnenstad en de Werkgroep Gravestraat een groot aantal punten naar, voren gebracht, die ter sprake! kwamen op een informatie- en] gespreksavond met de bewo-: ners van deze buurt over het bestemmingsplan vooront werp Gravestraat Noord. Over het algemeen was men het wel eens met de uitgangspunten en doelstellingen van het be stemmingsplan. Daarnaast kwamen er tijdens de discussie echter een groot aantal wensen voor bepaalde detailpunten MIDDELBURG - In haar laatste vergadering besloot de gemeenteraad van Middelburg geld uit te trekken voor de Stichting Vormingswerk Jonge Volwassenen op Wal cheren. De stichting is nu be gonnen met het zoeken van huisvesting in Middelburg en het aantrekken van personeel, zodat binnen niet al te lange tijd met het vormingswerk kan worden gestart. De vorming in het centrum zal er op zijn gericht jongeren (tussen 17 en 27 jaar) wat wegwijs te maken in onze sa menleving. Hoe dit gebeurt wordt besloten na overleg met de deelnemers. Er kunnen bij voorbeeld onderwerpen wor den aangesneden als: de werk situatie van de deelnemers, het milieu, de werkloosheid, enz. Daarnaast zijn er ook vaardig heidsprogramma's, die de ver schillende persoonlijke moge lijkheden van de deelnemers proberen te ontwikkelen. De Stichting Vormingswerk Jonge Volwassenen is tot nu toe op Walcheren alleen in Vlissingen werkzaam en wel in de Verkuyl Quakkelaarstraat. Al in 1974 werd in Middelburg vastgesteld dat een vormings centrum in een behoefte zou voorzien. De stichting is aan gesloten bij de Landelijke Or ganisatie Vormingswerk Jonge Volwassenen. Dit opent de mogelijkheid ook geld te krijgen van het ministerie van onderwijs en wetenschappen. VLISSINGEN - Het Vlis- singse Vrouwencafé aan de Verkuyl Quakkelaarstraat 11 gaat maandag 20 juni met een bijeenkomst om 20.30 uur in De Piek aan de Hellebardier- straat het seizoen afsluiten. Leden en andere belangstel lenden zijn deze avond van harte welkom. Ook op donder dag 16 juni, wanneer er in het' Vrouwencafé aan de Verkuyl Quakkelaarstraat twee films worden vertoond. Na afloop wordt er gediscussieerd onder leiding van Koop Bos. Deze avond begint om 20.00 uur en de entree bedraagt 2,50. In de maand juli is het Vrouwencafé gesloten, maar in augustus gaat het weer van start met diverse nieuwe acti viteiten. Informaties hierover zijn elke woensdagmorgen verkrijgbaar in het Café aan de Verkuyl Quakkelaarstraat. VEERE - Het begint traditie te worden dat er voor en door de bewoners van Veere eens in 't jaar een afwisselende feest avond wordt gehouden, in de Grote Kerk. De Veerse avond vindt plaats op vrijdag 17 juni en begint om half acht. De organisatie is als vanouds in handen van de Stichting Delta Cultureel in Veere. De bijeenkomst wordt door Vee re's burgemeester Hack geo pend, waarna Veere's Genoe gen met fanfarekorps en tam boers een concert geeft. De scholen van Veere verzorgen een volksdansprogramma en de gymnastiek- en sportvere niging geeft een demonstratie. Als laatste programma onderdeel voor de pauze zin gen de gezamenlijke Cantori- jen van de kerken nog enkele liederen. Na de pauze volgt een optreden van het jeugdkoper ensemble. De muziek wordt onderbroken voor een kort to neel stuk. De Veerse avond wordt afgesloten met een con cert van Veere's Genoegen. naar voren, die de onderteke naars van de brief allemaal hebben vermeld. De punten hebben betrek king op het verkeer, de woon- en leeffunctie, de groen- en speelvoorzieningen, de sociaal-culturele activiteiten en recreatie en de gevestigde bedrijven in deze buurt. De werkgroep en het wijk- comité hopen, dat er nu eens wat vaart in de zaak komt, want al eerder gemaakte plan nen zijn niet of nauwelijks ten uitvoer gebracht. De wensen van de bewoners zijn zeer gevarieerd. Zij pleiten b.v. voor beveiligde oversteek plaatsen speciaal voor school kinderen in de Spuistraat, het behoud van het oude stadhuis op de oude plaats en een open Houtkade en meer groenbe- planting vooral op open plaat sen, die nog geen vaste be stemming hebben. Als het postkantoor eventueel zou worden verplaatst, dan hoopt men het lege gebouw te kunnen gebruiken voor een sociaal- recreatieve functie. Graag zou men zien, dat de taxicentrale verhuisde naar bijvoorbeeld het industrieterrein. In de buurt doen zich vaak gevaarlijke situaties voor met snel wegrijdende taxi's. storende elementen, zoals sexinrichtingen, autohandela ren, jachten enz. staan ook op de lijst. Speculaties van make laars en projectontwikkelaars moeten worden tegengegaan. De ondertekenaars staan trouwens ook achter de uit gangspunten van het actieco mité Behoud Oranjekwartier en ook zij kiezen eveneens voor een dijk voorlangs. BREDA - De uitslag van de trekking van ronde 13, 14, 15 en 16 van de „Marathon Rode Kruis Puzzelactie 1977" heeft de volgende prijswinnaars op geleverd: Vivitar Klikklaar camera' 235,-): J. Fijneman, Kartui- zerstr. 7, Raamsdonkveer; Jaarabbonnement „Het Beste" 39,89): A. Seg-A. Schaap, Rijvoortshoef 254, Raams- donksveer; Vakantiepakket BP Visco 2000 motorolie 17,-): J.T.V. Neerven, Wijn ruit 52, Oosterhout, A.M. v. Gerwen, Ranonkelstr. 8, Raamsdonksveer, J.C.S. de Fouw, Hoofdstr. 86, Kortgene; Boek, Een leven in beeld van Solzjenitzyn 15,50): J. Ma- ris, Nassauweg 7, 's- Heerenhoek; Jago damesshawl 9,75): J.M. Verhage, Mid- delburgsestr. 67, Koudekerke, Mevr. J. Bastiaansen, 'd Graauw Gertenoord 5, Prin senbeek, Mevr. J. v.d. Plasse, de Graafstr. 1, Goes, J. Lafe- ber, Ruisdaelstr. 20, Goes, Mevr. P. van Mook, Paterserf 265, Oosterhout, J. Schoor- mans, Reggestr. 21, Dongen; BP Caravan Gasfles 100,-): Mevr. P. Kentin, Walcherse- weg 182, Middelburg, J. Wol- fert, H.A. Fonteinstr. 5a, Krabbendijke; Electrische voetendeken 61,-): P. v. Splunder, Otterring 25, Breda, Mevr. M. Hart, Anjerstr. 5, Terneuzen; Boek Landelijk Nederland: J. Meesman, C. Houtmanstr. 4, Goes; Bor- duurpakketZareska 18,75): W. v.d. Broek, Korte Brugstr. 30, Etten-Leur; Geschenkdoos Gouda Rustiek 21,90): L. Dingemanse, Kromwegeningselaan 51, O-Souburg; Puzzelpakket 17,50): J. Huijskens, Dil lenburglaan 61, Goes. MIDDELBURG - De rtge- ring meent dat de bevolkings groei in Zeeland groter zal zijn als eerst was aangenomen. Werd eerst verondersteld dat Zeeland in 2000 2,4 procent van het Nederlandse inwoner tal binnen haar grenzen zou herbergen, nu zijn de verwach tingen dat dit 2,7 procent zal worden. Dit betekent dat er in het jaar 2.000 volgens de nieuwe prognose 43.000 inwo ners meer zullen zijn dan vol gens de oude prognose. Dat is ongeveer evenveel als het in wonertal van de gemeente Vlissingen. Deze cijfers staan in de ver st edelijkingsnota en de toene ming is vooral gebaseerd op de verwach ting dat een groot aan tal mensen van buiten de pro vincie zich hier zullen vesti gen. De verstedelijkingsnota noemt een percentage van 0,8. Het Opbouworgaan Stichting Zeeland vindt deze schatting te hoog. De cijfers over de afge lopen acht jaar tonen dit aan. Volgens het Opbouworgaan kan uit deze cijfers ook niet de conclusie getrokken worden, dat de trek naar Zeeland groter wordt. Stichting Zeeland schrijft in haar maandelijkse Bulletin dat MIDDELBURG - Vrijdag 24 juni wordt in het winkelcen trum Dauwendaele het mid zomernachtfeest gevierd. Er is voor dit feest ook een loterij' georganiseerd met als hoofd prijs een reis voor twee perso nen ter waarde van vijftien-'- honderd gulden. Winkeliers in het winkelcentrum Dauwen daele geven de loten vanaf vrijdag 17 juni uit wanneer er voor een bepaald bedrag be steed wordt in hun winkels. De trekking van de loterij vindt plaats op de dag van het mid- zomer nachtfeest. GOES/AMSTERDAM - De Stichting Ontspanning en Re creatie (SOR) uit Amsterdam zorgt er al meer dan twintig jaar voor dat Amsterdamse kinderen van zes tot twaalf jaar een vakantieadresje' krijgen. Dit wordt gedaan voor kinderen die door omstandig heden thuis geen vakantie kunnen krijgen. Dat dit nog steeds nodig is blijkt wel uit het feit dat de stichting elk jaar zo'n twee- tot driehonderd kinderen naar alle delen van het land uitzendt. De stichting zoekt ook in Zeeland gezinnen die bereid zijn één of meer kin deren voor 'n tijdje op te nemen en een prettige vakantie te be zorgen. Zoveel mogelijk wordt ge probeerd alle kinderen uit een gezin een vakantie-adres te geven. Voor veel jongere kin deren is al een adresje gevon den, voor oudere kinderen rond tien jaar is dat nog niet gelukt. Om te voo rkomen dat deze groep straks thuis moet blijven en hun jongere broertje of zusje wel ziet vertrekken, zijn er nog een aantal gastge zinnen nodig. Een bijkomend voordeel kan zijn dat de ou- der(s), die vaak in ongelukkige omstandigheden leven, de spanningen zien verminderen door de afwezigheid van hun kinderen. Gezinnen die iemand willen opnemen, kunnen dat doen in twee periodes, namelijk van 2 tot 16 juli en(of) van 16 juli tot 30 juli. Voor deze periodes kan een jongen of een meisje ge vraagd worden in de leeftijd die overeenkomt met die van de eigenkinderen. Toekom stige gastgezinnen kunnen contact opnemen met de heer Zweedijk, Berkenstraat 19 in Goes, tel. 01100-13560 of met het secretariaat van de stich ting, N.Z. Voorburgwal 96 in Amsterdam, tel. 020-220207. GOES - Op woensdag 22 juni organiseert de overheid in Zeeland een openbare hoorzit ting over kernenergie en wel in de Prins van Oranje in Goes. De bijeenkomst begint om half acht. Stichting Zeeland is al vóór de hoorzitting begonnen met het organiseren van inspraak avonden. Op deze avonden kan iedereen zo veel mogelijk te weten zien te komen over de plannen die de regering heeft wat betreft nieuwe kerncen trales. Deskundigheid is be paald niet vereist om aan de Inspraakavonden mee te doen. De bijeenkomsten worden op 16 juni in Goes gehouden in hotel Terminus en in Middel burg in het gebouw van de Stichting Zeeland aan de Dam. De aanvangstijd is acht uur. Er hebben zich, vooral in de ge meente Goes al veel deelne mers gemeld. er van de bevolkingsgroei dan ook geen te hoge verwachtin gen gekoesterd moeten wor den, die zijn niet reëel. Er moet wel opgepast worden dat deze hogere verwachtingen niet tot gevolg hebben dat er naar een hoger inwonertal gestreefd wordt. Dat is ook niet de be doeling van de Verstedelij kingsnota, die geeft alleen prognoses en geen streefcij fers, aldus Stichting Zeeland. De Stichting Zeeland is bang dat de overheid toch een voor keur heeft voor een sterkere bevolkingsgroei in Zeeland. „Terwijl Europese landen bij elkaar komen om te praten over de gevolgen van een stil staande of afnemende bevol king en de staatscommissie be volkingsvraagstuk conclu deert dat van een verdere groei van de bevolking meer nadelen dan voordelen zijn te verwach ten, wordt voor Zeeland geko zen voor een groter aandeel van deze provincie in de Ne derlandse bevolking". y-v - MIDDELBURG - In het kader van het Holland Festival zal als eerste van vier plaatsen in het land Middelburg be zocht worden door het ensem ble Hesperion XX o.l.v. Jordv S avail. De groep brengt vrijdag 17 juni om 20.00 uur in de Concert- en Gehoorzaal een concert van profane 15e en 16e eeuwse Spaanse muziek. Het programma is zeer gevarieerd en vermeldt naast Moorse ro mances en dansen van o.a. Fle- cha, Pisador, de Narvaez, Guerrero en del Enzina liefdes liederen en instrumentale va riaties van de Anchieta, Ortiz en Vésquez en Spaans joodse romances en muziek van een aantal anonieme componisten. Het ensemble bestaat, be halve de sopraan Montserrat Figueras, nog uit vijf leden, die verschillende oude instrumen ten bespelen. MIDDELBURG - Bij mooi weer gaan de „Openluchtspe lers" traditiegetrouw in het Openluchttheater Tooren- vliedt weer hun jaarlijkse voorstelling houden. Op de vrijdagen en zaterdagen 17,18, 24 en 25 juni, met als uitwijk- 'datum bij slecht weer woens dag 22 juni, zullen zij „La Ve- dova Scaltra" (de slimme we duwe) van Carlo Goldoni spe len. De groep krijgt bij de opl- voering hulp van de volks dansgroep „Vranje" en orkest begeleiding. Volgens Goldoni is het stuk voor het eerst in 1748 opge voerd - gebaseerd op een Vene- Aan het bureau van gemeen tepolitie te Vlissingen zijn in de periode van 25-5-1977 tot en met 6-6-1977 de volgende gevonden voorwerpen aange geven: Diverse bankbiljetten, bril met chroomkleurig montuur, groene honden halsband met penning, smirnakleed, ho- ndenriem met penning, groen kabelslot, bruine herenbroek, groen kindertruitje, zwarte portemonnee met inh., rode protemonnee met inhoud, gladde gouden armband, gou den tientje aan hanger, diverse sleutels, polstasje. Aan het bureau van gemeen tepolitie te O-Souburg zijn in de periode van 1-6-1977 t/m 6-6-1977 de volgende gevon den voorwerpen aangegeven: Kinderbril, ring met 5 sleu tels. Voor het tweede achtereenvolgende jaar heeft het dagverblijf voor ouderen „De Windroos" een kraam op de braderie. In deze kraam zijn spulletjes te koop die in de uren voor handenarbeid gemaakt zijn door de tweeëntwintig geestelijk gehandicapte mensen uit het dagverblijf. Enkele jaren geleden kochten de ouders nog de spullen die door hun kinderen gemaakt werden. Sinds het aantal uren dat er handenarbeid gegeven wordt, is uitgebreid, is dat onmogelijk geworden. De hoeveelheid werd te groot en een kraam op de braderie bleek een uitstekende oplos sing te zijn. Vorig jaar althans kon de verkoop geslaagd genoemd worden. Van de opbrengst koopt De Windroos nieuw materiaal om de dagverblijvers aan 't werk te houden. Het dagverblijf staat op het terrein van de zwakzinnigen inrichting Vijvervreugd, maar is geheel zelfstandig. Het bied^ plaats aan geestelijk gehandi capte mensen van zestien jaar en ouder die nog bij hun ouders, wonen. Dat betekent dat ze 's Verschuren volkomen weer legd. Een belangrijk punt is ook het feit dat de consument, wanneer hij films wil bekijken, het te veel werk vindt om eerst de projektor op te stellen en het projektiescherm op te hangen. Foto Harry Verschuren in troduceert dan ook ij deze filmmaand een ander projektie-systeem waarbij het scherm ingebouwd is in de pro jektor. Verder omlijst Foto Harry Verschuren het geheel met bijzondere aanbiedingen. Kortom, een beginnend of een gevorderd smalfilmer komt geheel aan zijn trekken, als hij even bij Foto Harry Verschu ren binnenwipt. Het kost ten slotte niets, maar u bent wel een ervaring rijker. En niet in de laatste plaats omdat de vakantie voor de deur staat. Want u kunt er zeker van zijn dat smalfilm een goede mogelijkheid is om uw vakantie vast te leggen. Het is en blijft een feit, dat met bewe gende beelden het terugkijken op uw belevenissen veel inten siever plaatsvindt. Omdat smalfilm een zaak is die steeds meer opgang maakt, vindt Foto Harry Verschuren het een noodzaak dat men nu eens een helder beeld krijgt van de mogelijkheden die smalfilm in zich heeft. Maar ook voor hen die al langer fil men toont Foto Harry Vers-' churen de enorme vooruitgang op smalfilmgebied. Vandaar dat de maand juni bij Foto Harry Verschuren in het teken van smalfilm staat. In Juni vindt U bij Foto Harry Verschuren alles wat maar met smalfilm te maken heeft, zowel in de vorm van apparatuur voor de beginner als professionele apparatuur voor de gevorderde. Ook wil Foto Harry Verschuren de opi nie als zou smalfilmen te duur en te ingewikkeld zijn, weg nemen. Voor elke filmer en po tentiële filmer heeft hij wat in huis. De bedoeling is, dat er in de breedste zin voorlichting gegeven wordt. Voorlichting o.a. in de vorm van uitgebreide demonstraties van wat er mo menteel te koop is. Er is maar liefst keus uit een unieke kol- lektie filmcamera's en projek- toren veriërend in prijs van 300,- tot 4000,- Ook het filmen met geluid wil Foto Harry Verschuren propageren, want hij vindt, dat de mogelijkheden die er mo- nenteel bestaan, te weinig onder de aandacht gebracht worden. De stelling dat filmen (met of zonder geluid) te duur zou zijn, wordt bij Foto Harry MIDDELBURG - Aan staande zaterdag draait in de Beuk een film van Fellini, na melijk Giuletta van de Gees ten. De hoofdrollen worden ge speeld door Giuletta Masini en Sandra Milo. Giuletta, een vij fenveertigjarige vrouw, ont dekt na drieëntwintig jaar hu- 'welijk dat haar man ontrouw is. Omdat ze een strenge op voeding heeft gehad, komt dit nogal hard aan. Haar wereld stort in. In de hierop volgende crisisperiode worstelt Giuletta met haar herinneringen en ze komt tot de ontdekking dat ze de gevangene is van haar „geest". De film begint om tien uur, de toegangsprijs is drie gulden. morgens opgehaald worden en 's avonds weer thuisgebracht worden. In die tijd probeert de leiding hen zo veel mogelijk vaardigheden bij te brengen, zodat de geestelijk gehandi capte mensen zich ook in de, maatschappij aardig kunnen redden. Zo wordt er muziek, gym nastiek, ritmische gymnastiek en handenarbeid gegeven en wordt hen geleerd meer van de taal gebruik te maken. Het is echter niet zo dat de dagver blijvers voortdurend keihard aan 't werk zijn; er is nog tijd genoeg over voor andere zaken als verjaardagen, jaarlijkse feesten en uitstapjes. Eens in het jaar wordt hen bovendien een vakantieweek aangebo den. Bert van Sabben, Thea de Bruin, Annelies Beye en Anda Brouwer hebben de leiding van de verschillende groepen in het dagverblijf. Zij staan ook don derdag, vrijdag en zaterdag beurtelings op de braderie. „Wij hopen dat er dit jaar weer een even grote belangstel ling is voor onze spullen als vorig jaar. De pupillen kijken In het geestige boekje „Lieve help, ik film toch zeker voor mijn plezier", geschreven door Joop Schepers met illustraties van Wouter Lap, wordt vooral ingegaan op de creatieve kant van het filmen. Overigens wordt niet aan de techniek voorbij gegaan. Focus Elsevier heeft nu ook een boekje uitgebracht over Single-8. Een uitgave waarin alle details beschreven staan. Beide boekjes zijn verkrijg baar bij de boek- en fotohan- del. al reikhalzend uit naar het moment dat het weer zover is. Verder kunnen we alleen maar hopen dat het weer even goed wordt als vorig jaar". tiaanse weduwe, die haar rijke en veel oudere man langdurig had verpleegd. Deze verloren tijd wil zij nu inhalen door een betere keus te doen. Tijdens een bal heeft zij hiertoe het oog laten vallen op vier vreemde lingen: de Engelsman Lord Would Be, de Fransman Mon sieur Le Bleu, de Spanjaard Don Carlos de Montejura en de Italiaanse graaf di Bosco Nero. Deze vier maken haar enthou siast het hof en de weduwe Ro saura heeft het zwaar. In het derde bedrijf gaat zij daarom de liefde en oprechtheid van de vier aanbidders op de proef stellen en komt zo op speelse wijze tot een keuze. Alle voorstellingen beginnen om 20.30 uur. Toegang f 5. COP/CJP 3,50 en scholieren t/m 16 jaar f 1. GOES - Op dinsdag 21 juni organiseert de Goese atletiek vereniging AV'56 voor de tweede keer in dit zomersei zoen een zomeravondpresta- tieloop over afstanden van 3 en 6 kilometer. Het parkoers ligt zoals gewoonlijk in Goes-Zuid en de start is om 19.00 uur bij de Hertenkamp. Wie de loop over 3 kilometer binnen de 25 minuten aflegt en de loop over 6 kilometer bin nen de 45 minuten ontvangt het originele herinnerings vaantje met het clubembleem van AV'56. Jong en oud zijn uiteraard als deelnemers of als deelneemsters aan deze presta tielopen van harte welkom. Donderdagavond 16 juni houdt AV'56 op het sportpark Het Schenge een avondin- stuifwedstrijd voor KNAU- leden. Voor de senioren en A-junioren staan op het pro gramma: 100, 200 en 3000 meter en de B-jongens komen tegen elkaar uit op de 100 en 3000 meter. Dames A en B, alsmede meisjes, bekampen elkaar op de 100 en de 800 me ter. VLISSINGEN-Na zeven jaar praten, weliswaar onderbroken door een afkoelingsperiode, is het dan toch gelukt om het ambu lancevervoer op Walcheren bevredigend te regelen. Sinds vorige week. is de Stichting Ambulancevervoer Walcheren officieel in werking getreden. De patiënt of het slachtoffer zal echter niet veel merken van wat er in de bestuurlijke regionen bekrachtigd is, want aan de praktische organisatie wordt niet veel veranderd. De zeven ambulancewagens zullen klaar staan voor iedere mel ding via het telefoonnummer van de brandweren in Middelburg en Vlissingen of het alarmnummer van Midden-Zeeland in Goes. Alleen de twee ambulances in Middelburg, die tot nu toe uitdruk ten voor de stad Middelburg, zijn voortaan ook voor heel Walche ren oproepbaar. De Vlissingse wethouder A. Lorier vindt het, als voorzitter van de nieuwe Stichting, een verheugende zaak, dat het ziekenver- voer nu geen aangelegenheid van Vlissingen voor heel Walcheren meer is. „Zo als met alle fusies heeft dit ook z'n tijd nodig gehad, maar nu zijn we dan met zeven disciplines in deze stichting vertegenwoordigd." Die zeven partners zijn de gemeenten Vlis singen en Middelburg, de drie stichtingen, die de ziekenhuizen Bethesda, Sint Joseph en het Gasthuis in stand houden, de afde ling Walcheren van de Kon. Ned. Mij tot Bevordering der Ge neeskunst en het Ziekenfonds Midden Zeeland. Deze laatste ziet de heer Lorier als de grote geldschieter van het ambulancever voer. De lage ritprijs kan dan ook gehandhaafd blijven, terwijl het materieel volledig met de tijd is meegegaan. Lorier: „Het gaat snel, ze staan klaar en het is vakwerk". VLISSINGEN - Op twee plaatsen wordt dit jaar in de gemeente Vlissingen weer Speelstad gehouden. In het teken van „Cowboystad" zal KLEINE FOTOTIP IN WOORD EN BEELD Je moet er oog voor hebben. In het voorbijgaan ontdek je een hond, die opeen boot zit. De hond zit vast aan een touw, dat is bevestigd aan een meerpaal enkele meters verder. Een dierenvriend heeft de neiging om daar schande van te spreken. Maar hij vergist zich, want de fotograaf zag de stille humor in dit beeld: de hond zit niet vast, de bodt ligt vast. Even later wandelde het beest naar de andere kant van de boot. Humor in foto'sje moet er oog voor hebben. Maar 't is leuk om er op te letten en dan ook de kamera bij de hand te hebben. hét terrein aan de Zuiderzee straat in Souburg en het VCB terrein aan de Zuidbeekseweg in Vlissingen van maandag 4 toten met donderdag 14 juli in gebruik worden genomen. Me dewerkers van 16jaar en ouder en ouders van kinderen kun nen ook dit jaar weer moeilijk gemist worden. Liefhebbers voor dit werk, ook al is het niet mogelijk om twee weken te komen, kunnen zich opgeven bij „De Zwaan" aan de Kromwegsingel lb in Souburg (tel. 61252 of 62190- of voor Vlissingen in het club huis „Open Hof" aan de Alexander Gogelweg 59 in Paauwenburg (tel. 65453). Verder is er een grote hoe veelheid materiaal nodig, zoals: hout, boterkuipjes, pot ten, eierdozen, lucifers en doosjes, vleeswarenbakjes, yoghurtbekers, resten wol, ka toen, close trollen, sigarendo zen, bloempotjes, tempexpla ten, tijdschriften, kranten, stripverhalen, kinderboeken, kartonnen dozen, gordijnen, lappen, stalen, behangrollen, vloerbedekking, lakens, kra len, dekens, plastic flessen, be kers, blikken, plastic emmer tjes. Op zaterdag 25 juni zal er in Souburg een speciale rommel- tocht worden gehouden om deze materialen bij de inwo ners op te halen. In Vlissingen kunnen de artikelen worden afgegeven in het clubhuis „Open Hof' of bij het VCB- terrein. De datum voor een eventuele Vlissingse rommel- tocht is nog niet vastgesteld.

Scheldebode | 1977 | | pagina 9