Zeeuwse encyclopedie krijgt na tien jaar voorbereiding gestalte het weten a waard Vader wil ook wel 's wat Twee nieuwe velden in tennispark Zwanenburg Scheldebode kringetje DECORATIE SERVICE Perfectie Animo Bureau Onderwerpen Prijs Kerkdiensten volleybal wielrennen N- Mevr. Tavenler pedicure Medische diensten Maatschappelijke Dienstverlening Culturele Agenda Goed wonen Hoogwater DE SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 15 JUNI 1977 MIDDELBURG - Het zal nog maar twee a drie jaar duren of Zeeland gaat, als tweede provincie na Friesland, haar eigen encyclopedie krijgen. Een naslagwerk in twee delen, dat alfabetisch al wat Zeeuws is zal bevatten. Zonodig wordt er over de gren zen van de provincie heenge stapt, maar de nadruk blijft op Zeeland liggen. Bijna tien jaar geleden kwam in de kring van leden van het Koninklijk Zeeuws Genootschap der Weten schappen het idee naar voren om de kennis over en de gege vens van Zeeland encyclope disch samen te vatten. In dit beginstadium was vooral dr. P.J. Meertens de grote stimula tor. Om het goede voorbeeld te geven, toog hij onmiddellijk aan het werk en leverde een eerste bijdrage af, waarin hij de Zeeuwse letterkunde be handelt tot in de 20ste eeuw. Een aparte werkgroep, die later de status van commissie kreeg, werd ingesteld om de redactie te vormen. Voorzitter van deze redactiecommissie, ir. A.J. Beenhakker, ziet het werk van dr. Meertens als een belangrijke start van de ency clopedie. „We zijn nog steeds erg blij met die bijdrage, vooral nu de gezondheid van de heer Meertens het niet meer toelaat om zulk werk te doen. Bovendien heeft hij het perfect afgewerkt. Het merendeel van de bij dragen komt van leden van het Genootschap. Je zou kunnen zeggen, dat negentig procent van de medewerkers toch wel kennissen zijn van de redac tie". De aanlooptijd van de en cyclopedie duurde nogal lang. De animo voor het werk zakte wel eens wat weg, maar vol gens de secretaris van het Ge nootschap, mr. J.A. Lantsheer, zit er de laatste anderhalf jaar weer goed vaart in. „De om vang van de encyclopedie is trouwens het laatste jaar ver dubbeld. Maar dat komt ook doordat er meer gebruik van illustratiemateriaal gemaakt zal worden". Net nu men in het stadium is gekomen, waarin de inhoud van het werk grotendeels vast ligt, heeft het Genootschap het geluk gehad, dat drs. A. Teunis zich als oud-Zeeuw weer in Middelburg ging vestigen. De heer Teunis, die ruime erva ring heeft in het uitgeven en redigeren van encyclopedieën, heeft zich bereid verklaard om de Zeeuwse encyclopedie tot een goed einde te brengen. Daarvoor is een meer profes sionele aanpak nodig, zoals bijv. het instellen van een eigen bureau. Beenhakker: „De heer Teu nis is een geboren Zeeuw, die lang bij het Kluwerconcern heeft gewerkt. Hij heeft altijd een grote belangstelling voor Zeeland gehad en heeft zijn kennis erover bijgehouden. De technische uitvoering van de encyclopedie komt nu in zijn handen, maar de commissie blijft verantwoordelijk voor de tekst". Een brandende vraag voor de buitenstaander blijft na tuurlijk, wat zij allemaal in dit boek zullen gaan vinden. Vol gens de heer Beenhakker zal in elk geval ieder trefwoord iets met Zeeland te maken hebben. „Het is de bedoeling, dat ie mand die iets over een Zeeuws onderwerp wil weten, een aanwijzing krijgt. Voor meer gegevens wordt hij doorverwezen naar de lite ratuuropgave. We kunnen voor dit werk geen nieuw weten schappelijk onderzoek gaan doen. Zo is gebleken, dat er ei genlijk geen goede studie be staat van de historie van Zee land. Er zijn wel veel details bekend, die je in Van Empel en Pieters kunt vinden, maar er is geen overzicht". Om een korte indruk te geven van de inhoud: veel aan dacht voor de plaatsbeschrij ving van elke stad, dorp, ge hucht, heerlijkheid, verdron ken land, enz. „De mensen mogen niet teleurgesteld wor den, dat er niets van hun plaats in te vinden is„. Daarbij ook de andere geografische gegevens van de provincie. De historie van Zeeland door de eeuwen heen tot nu. Door de onver wachte dood van dr. Levien de Bree zal de encyclopedie zijn bijdrage over Zeeland tijdens Wereldoorlog II moeten mis sen. Gegevens en cijfers over de bevolking en hun middelen van bestaan. „Een encyclope die moet langer mee dan een statistisch zakboekje, dus in de cijfers zullen we ons wat be perken". Onderwijs, gods dienst, bestuur, milieu, plan tengroei en dierenwereld i.v.m. een karakteristieke vegetatie. En dan de hele cultuur, zoals muziek, toneel en de schep pende en uitvoerende kunste naars. „We willen laten zien, dat sommige belangrijke din gen ook in Zeeland zijn ge beurd". Met het woordenboek Ook dit jaar zal het Unicef- comité Walcheren tijdens de Middelburgse Braderie weer een verkoopstand inrichten aan het eind van de Langevie- le. Tal van nieuwe Unicef- artikelen zullen hier te koop zijn. Dit seizoen heeft trou wens de Unicef-kaartverkoop de verwachtingen ver over troffen met een totaalbedrag van f 24.000. De Middelburgse kunst schilder Piet Bulthuis zal tot en met zaterdag 2 juli in Gale rie „Guignol" aan de Ginne- kenweg 4 in Breda zijn schil derijen exposeren. De galerie is van dinsdag tot en met za terdag geopend van 11.00- 18.00 uur. Het Vlissingse SKW- clubhuis „Het Woltershuis" organiseert zaterdag 18 juni een fietspuzzeltocht voor kinderen. Tussen 9.00 en 9.30 uur kan er in het clubhuis aan de Hogeweg worden in geschreven. De fietsers zijn ongeveer anderhalf uur on derweg. Als iedereen weer terug is trekt de groep naar het Openluchttheater om daar gezamenlijk een pick nick te houden. Zelf brood meenemen, voor limonade wordt gezorgd. Na afloop worden er balspelen gedaan en in het Woltershuis volgt nog een gezellig samenzijn, dat rond halfvier wordt beslo ten. De kosten bedragen f 1,50 p.p. Er komt dit jaar op de Vis markt in Middelburg toch weer een ambachten- en an tiekmarkt. Twee Middelbur gers vonden dat dit mooiste pleintje van Middelburg niet zo maar ongebruikt kon blijven. Ze zijn er in geslaagd een aantal mensen aan te trekken die oude ambachten willen komen demonstreren. Daarnaast komen er mensen die met antiek op de Vismarkt gaan staan. De ambachten en antiekmarkt wordt elke donderdag van tien tot onge veer vier uur gehouden, te beginnen met donderdag 16 juni. B W van Domburg zijn er op tegen het sluitingsuur van cafés in deze gemeente te verleggen van één naar twee uur 's nachts. Zij hebben er alle begrip voor, dat door de invoering van de zomertijd de cafébezoekers pas later in de avond komen en de omzet van de caféhouders daardoor daalt. Toch vinden zij dit ar gument niet voldoende op wegen tegen de verstoring van de nachtrust in de ge meente, wanneer de cafés een uur later zullen sluiten. der Zeeuwse dialecten zal er op het gebied van de volkskunde wel wat overlapping komen. Dan wordt er ook ruime plaats ingeruimd voor biografieën van mensen, die veel met Zee land te maken hebben gehad en Zeeuwen uit het bestuur lijke leven. De schilder Piet Mondriaan krijgt bijv. aan dacht, omdathij tijdens een be langrijke periode in zijn werk in Domburg woonde. Een grensgeval, wa ar af en toe in de redactiecommissie wat over wordt gekift, is de dichter Jan Elburg. Als zoon van een schipper, werd hij toevallig op doorvaart in Wemeldinge ge boren. De illustraties zullen heel gevarieerd zijn. Er wordt merendeels met bestaand ma teriaal gewerkt, zoals veel oude kaarten, foto's, oude gra vures enz. Voor het Genootschap is een andere brandende vraag, wie gaat nu uiteindelijk de ency clopedie kopen? De heer Lantsheer rekent, volgens het natte vinger-systeem geschat, op zo'n 2500 geïnteresseerden. Op de prijsbasis van 1977 zal elk deel (er komen er twee) 130,- gaan kosten. „Ik geloof, dat de grens voor het zomaar kopen van een boek tot de hon- Axelsestraat 217 Terneuzen Tel. 01150-6929 etaleren - display ontwerpen - reklame VLISSINGEN - Wellicht bent u deze week de gelukkig winnaar. Loop dan even bij ons kantoor, Torenstraat 5, Vlis- singen, binnen. De gulle gevers zijn: Banket bakker Faber, Badhuisstraat 38, de alom bekende Kwali teitstaart. Vishandel Frans de Muynck jr. Oude Markt 11, een kilo gebakken vis uit de zater dagreclame. Drogisterij Lut- wielers, Lange Zelle 80, een luxe fles badschuim. Smith Kaas Marktkraam, een pond kaas naar keuze. Slagerij Oos- terom, Walstraat 100, 300 gram vleeswaren. Brillenspe- cialist Tilroe, Walstraat 81, kamerthermostaat. Annikes Cafetaria, twee broodjes An nikes met koffie. Midgetgolf- baan, Burg. van Woelderen- laan, Vlissingen, gratis con sumptie. Nieuwendijk 51, Vlis singen, bon voor pannekoeken, plus koffie voor twee personen. Chemische wasserij Populair, Groene Woud 1, Vlissingen, gratis reinigen van een japon. Boetiek Miss Eva, Bellamy- park 34, waardebon van f 7,50. Foto harry verschuren fc*v derd gulden gaat. We zullen het moeten hebben van de echte liefhebbers en van bijv. geschenken bij jubilea. We verwachten wel meer publiek dan voor het woordenboek, want het onderwerp is niet zo specifiek. Bibliotheken, ook elders in het land, gaan het na tuurlijk ook als naslagwerk aanschaffen". Tot nu toe wordt gesproken over een oplage van 3500, maar als het bij voorin tekening storm loopt is daar nog verandering in te brengen. Zaterdag 18 juni. Zevende Dags-Adventisten. Doops gezinde Kerk Vrijdomweg, Vlissingen. Van 9.15-10.15 bediening des woords door ds. J.N. Rosman, van 10.15- 11.15 bijbelstudie, Middel burg Doopsgezinde kerk Noordstraat, van 10-11 u. Bijbelstudie, van 11-12 u. bediening des woords door ds. J.H. Rosman. Zuid Molukse Kerkdienst. Zondag 19 juni te 9.30 u. Ds. Fader. Oost-Souburg. Open hof, Paauwenburg, 19 juni 9 u. Ds. Van der Schoot, H.A., 17 u. ds. Hoogerwerf. Bejaarden Centrum „Ter Ree- de", 19 juni dienst te 19 u. Bethesda-St-Joseph, 19 juni 10 u. ds. P. Joosse. Evang. Luth. Gemeente Wal straat 19 mei 10.30 u. de heer Jorritsma. Ver. van Vrijz. Hervormdcn/- Remons trant en. 19 juni 10.15 uur Ophir dr. J. Bar- Den He nouw. laag. Geref. Petroskerk Paul Kru- gerstraat 19 mei 9.30 u. ds. E. Hoogerwerf, 19 u. ds. G. den Heeten. Chr. Geref. Kerk Kasteel straat, 19 mei 9.30 en 16.30 uur ds. B. Kamphuis. Geref. Gemeente Marnixkerk Vader... Ach, laat 'm maar met zijn Sport in Beeld en zijn Europa Cup, zijn overdreven visverhalen, zijn borreltje (te veel) met de buurman, zijn sigaretteas altijd op de grond of in de bloempotten, zijn gemopper als alle kinderen uit de buurt tegelijkertijd in zijn achtertuintje zijn en zijn m islukte, maar goedbedoelde poging om met de a fgelopen moederdag dat exclusieve gerecht te maken, waardoor toch nog de Chinees ingeschakeld moest worden. Perslot van rekening is het zondag vaderdag en bovendien moetje niet blijven zeuren. Het wordt tijd om ook aardige dingen van vader eens in het zonnetje te zetten. Wie boort er gaten in de muur, wie maait er gras, wie plakt de kapotte fietsband, wie houdt de vriendjes van de dochters angstvallig in de gaten, wie heeft dat leuke houten wandje gemaakt en wie rekent voor, dat die felbegeerde kast deze maand wéér niet kan worden gekocht? Juist. Dat is toch je vadertje! Koop toch maar iets gezelligs voor hem. Want als de vaders er niet waren hadden de moeders niks om zo nu en dan eens lekker opt te mopperen De Loan-tennisclub „DOS" uit Vlissingen hanteert al en kele jaren een ledenstop. De wachtlijst wordt constant be volkt door een vijftigtal adspirant-leden. Aan deze on bevredigende situatie is ge lukkig een einde gekomen. Het aantal leden, dat tot voor kort niet meer kon bedragen dan 380, kan nu worden opgevoerd tot 500. Bij de senioren is het streefgetal van 300 (het maxi mum was 240) al bereikt; voor junioren is er nog plaats. Dit alles is mogelijk gewor den door uitbreiding met twee velden van het tennispark Zwanenburg. Dit complex is eigendom van de Stichting Tennispark Vlissingen, die is opgericht door leden van DOS. Mede dank zij (ook financiële) steun van de gemeente Vlissin gen, konden twee waterafla- tende kunststofbanen worden aangelegd. Deze kunststofba nen zijn wel duurder in aan schaf dan gravelbanen, maar bieden het voordeel dat er vroeger in het seizoen op kan worden gespeeld en dat men langer kan doorgaan; mis schien hoeven in zachte win ters de banen in het geheel niet te worden gesloten. Een waardevolle aanwinst dus, verkregen door de in spanningen van vele leden. Het is dan ook geen wonder, dat men de ingebruikname op za terdag 18 juni a.s., een feeste lijk tintje wil geven. Hoewel de vakantie nog voor ons ligt, gaan de gedachten van velen al uit naar het volgende seizoen. Met name ten aanzien van de nationale competities zijn de beslissingen al gevallen of genomen. Aan de nationale bekercom petitie gaan deelnemen de Zeeuwse kampioen dames Morres/Hulst en de dito bij de heren Blok'73 I uit Goes. In de nationale Tweede Divi sie Heren komt uit Hersta- co/EVVC I uit Vlissingen, dat dit jaar een goede vierde plaats bereikte. Doordat Blok '73 (kampioen) en Herstaco II (tweede plaats) niet promove ren, gaan de heren van Ovisa uit Goes (derde op de Zeeuwse ranglijst) het proberen in de derde divisie. Het is te hopen dat hun zaalproblemen wor den opgelost. De Zeeuwse dames zijn goed vertegen woordigd in de landelijke derde divisie. Marathon I uit Vlissingen zal trachten zijn plaats in de tweede divisie te heroveren en de dames van Herstaco I zijn, doordat Mor- res niet hogerop mocht, weer terug van weg geweest. Ardito uit Souburg tenslotte, dat dank zij het terugtrekken van Lekkerkerk niet hoefde te de graderen, heeft de kans aange grepen om de kennismaking met het landelijke volleybal nog enige tijd voort te zetten. Dit is een beetje een oud ver haal dat door omstandigheden telkens niet aan de beurt kwam. We vertellen het nu toch, opdat niemand zou den ken dat wij de Toerclub Theo Middelkamp alleen maar af en toe een rondje laten fietsen. Zo gingen op Hemelvaarts dag vijftien leden van deze club van start voor een tocht van 200 kilometer (Hoeven- Diest in België-Hoeven), geor ganiseerd door de FC Braban- tia te Hoeven, waaraan meer dan 1000 rijders deelnamen. Voor acht van hen was dit nog slechts een training voor de krachtsinspanning van het volgend weekend. ToerTnamen zij deel aan een tweedaagse tocht van SSOVH te Heerlen, vanuit Limburg dwars door het Eiffellandschap langs de Moezel in Duitsland. De eerste dag moest een kleine 200 km worden afgelegd onder barre weersomstandigheden voor de tijd van het jaar. Veel klimwerk en gevaarlijke afda lingen, in regen en mist. De volgende dag was het weer stukken beter, maar nu kostten de lange steile hellin gen en de zon menig zweetd ruppeltje. Maar men weerde zich dapper. Moe maar vol daan kwamen allen na totaal 440 km weer in Heerlen aan. Deze prestatie werd geleverd door: Henk Bekenk'amp uit Middelburg. Thijs Nijsse uit Hoogerheide, Bart Schuil- werve uit Vlissingen en Ad Florisse, Gerrit Lagers, Teun van Maastricht, Riny de Ridder en Frans Wassink, allen uit Souburg. De volgwagen werd bestuurd door Wim Cor- stanje uit Middelburg. Wie zich ook eens wil wagen aan een dergelijke of minder zware „toer", kan zich wenden voor inlichtingen tot Frans Wassink, Spaarnestraat 41 in Souburg, tel. 01184-63771. gedipl. s.v.o. Korenbloemlaan 28 Vlissingen tel. 14183 West-Souburg, 19 mei 9.30 u. ds. Snoep, H.A., 16.30 u. ds. Snoep. Geref. Kerk Kanaalstraat, Souburg, 19 mei west 8.45 u. ds. Dorgelo, oost 9.30 u. de heer Hondius, 19 u. ds. Joos se. Kristen Zuid Molukse Kerk in Nederland, 19 juni Oost- Souburg 15 u. ouderling S. Waisapy, Koudekerke 12 u. ouderling M. Siwabessy. Hervormd Souburg, Oranje plein 19 juni west 8.45 u. ds. Dorgelo, oost 9.30 u. ds. v.d. Heide, jeugddienst, 19 u. ds. Dorgelo. Hervormd Koudekerke, 9.30 en 10.30 u. (gezinsdienst- vakantiedienst), ds. M.J. de Jong, 10.30 u. afscheid v.d. zondagsschool, m.m.v. schoolkoor. Hervormd Middelburg, 19 juni, Nieuwe Kerk 9 u. ds. Delhaas, van Zierikzee, 19 u. ds. L. Kievit, van Gouda, ge ref. bondsavonddienst, Koorkerk 10.15 u. ds. Hage, 19 u. ds. Delbeek, Oostkerk 10.15 u. ds. Delbeek, Ont- moetingskerk 9 u. ds. Del beek, Thomaskapel 1:.15 u. ds. Delhaas, van Elerzee, Doopsgezinde kerk 10 u. fiasteur M. Languillat, Eg- ise Wallone, Evang. Luth. kerk 9 u. de heer Jorritsma, Centrum Nassaulaan 0.15 u. de heer Bimmel, Het Zand 9 u. de heer Schot, Slotdienst, Joos de Kuiperhuis 9 u. mevr. Dijkstr. Hervormd St. Laurens, 19 juni 10 u. ds. G. Post, van Arne- muiden. Evang. Baptisten Zendings Gemeente te Middelburg, 19 juni dienst te 16 uur in de Klarenbeek L.T.S. voorgan ger K. van Berghem. R.-k. kerk-Walcheren 18.-19 juni 1977 PAROCHIEKERKEN Souburg - Martinuskerk - zat. 19.00 u. Zon. 10.30 u. paro chiekoor. Paauwenburg - Open Hof - Zon. 11.00 u. eigen zang groep. 19.00 u. samenzang. Vlissingen - Singelkerk - Zat. 19.00 u. gemengd koor. Zon. 9.30 u. dameskoor (Neder lands); 12.00 u. samenzang. Bethesda/St.Josefziekenhuis - Zon. 11.00 u. Ter Reede - vrijdag 9.00 u. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat zat. 19.00, zon. 10.15 en maandag 10.15. Hoeksteen, Rozenburglaan zon. 11.30. Diensten r.k. toeristenkerken op Walcheren Domburg, za. 28 mei, 27 aug. 19 u. zo. 29 mei, 28 aug. 10 u. Oostkapelle Ned. Herv. Kerk za. 28 mei 19 u. Vecre, Ned. Herv. Kerk. Za. 28 mei 19 u. Vrouwepolder, Fort de Haak- weg za. t.e.m. 27 aug. 19 u., zo. tot en met 28 aug. 10 uur. Westkapclle, Bazienstraat 3, za. t.e.m. 27 aug. 19 u., zo. t.e.m. 28 aug. 10 u. Zoutelande, Bosweg 48, za. t.e.m. 27 aug., 19 u., zo. t.e.m. 25 sept. 10 uur. Pinkstergemeente Concerge- bouw, elke zondag 14.30 uur. wijdingsdienst, wo. 19.30 uur gezinsdienst. Leger des Heils, Vlissingen, Dr. Stavermanstraat 39-41, openbare samenkomsten ie dere zondag 9.30 uur bid stond, 10 uur heiligingssa menkomst, 11.45 uur zon dagsschool, 19.30 uur ver lossingssamenkomst. Jehova's Getuigen, Konin krijkszaal 34, Vlissingen. Do. van 19-21 uur en zo. van 10-12 uur. The Bethel Pentecoast Temple Inc., wijkgebouw Zuiderba ken, Rentmeesterlaan, Middelburg-Zuid. Elke wo. 19.30 uur, zo. om 14.30 uur. Zondagsschool 10 uur in de Zuidburgschool Nieuw Apostolische Kerk Westerbaan West-Souburg. Diensten zo. te 9.30 en 16 uur. wo. te 20 uur. Voll. Evang. Gemeente te Vlis singen iedere zondag 9.45 uur en iedere woensdag 19.30 uur in de Filadelfia- kapel. Vrouwenstraat 5. Te Middelburg 19 juni 9.30 uur Zuiderbaken. Kerkdiensten in de Angli caanse kapel van Mission to Seamen Scheldepoort- Vlissingen-oost, zondag 19 juni 10.30 uur communie dienst. 19.30 uur Avondge bed. Vlissingen! Doktersdienst. Za. 18 juni dr. Kant, Badhuis straat 195, tel. 12190, zo. 19 juni dr. Thiadens, Wester- zicht 266, West-Souburg, tel. 64633. De dienst loopt van 0.00-24.00 uur. Visites aanvragen voor 10 u. Spreekuur spoedgevallen van 12.30-1 en van 17.30-18 u. Apotheek. Van 17-24 juni geo pend apotheek D.H. v.d. Kleine Mulder, Singel 9, tel. 12730. Tandarts. Za. 18 en Zo. 19 juni van 11-12 a dr. L. Slinge- nberg, Roosenburglaan 14, Middelburg, tel. 01180- 28420. Verloskundige. Za. 18 en zo. 19 juni mej. van Sinkel Pres. Rooseveltlaan 232, telf. 12775. Huisartsen Souburg, Arne- muiden en Nieuwland, za. 18 en zo. 19 juni dr. M.L. v.d. Moer, Stationsplein 1, Ar- nemuiden. Spreekuren voor Oost en West Souburg en Ritthem, Middelburg-Zuid en Dauwendaele van 12.30-13 u. en van 17.30-18 u. Voor Nieuwland en Ar- nemuiden Stationsplein 2. Dierenarts. Za. 18 en zo. 19 juni dr. L. Jobse, tel. 01189- 1389. Consult alleen na tel. afspraak. Visites aanvragen tussen 8 en 9 uur. Honden-Informatie-Centrale Goes, tel. 01100-4373. Diensten Vlissingse Kruisve renigingen, za. 18 en zo. 19 juni zuster C.J. Radstake, Sottegemstraat 38, tel. 12286. Spreekuur alle werkdagen van 17-17.30 u. in het wijkgebouw Leliën- laan 1, Vlissingen. Diensten Souburgse Kruisve renigingen en Ritthem, za. 18 en zo. 19 juni zuster E. de Ruiter, Spaarnestraat 110, Oost-Souburg, tel. 61736. Spreekuur alle werkdagen van 17-17.30 u. in het ge zondheidscentrum C. van Perestraat 10, tel. 61479. Kruisvereniging Walcheren- Oost, za. 18 en zo. 19 juni zuster A. Louwerse, Azalea laan 29, Oostkapelle, tel. 01188-1233 of 1914. Middelburg. Doktersdienst. Za. 18 juni dr. Dominicus, Dam 30, tel. 12830, zo. 19 juni dr. S.A. van den Haak, Rouaansekaai47,tel. 12637. Apotheek. Van 17-24 juni geo pend apotheek L. v.d. Boog- ert, Vrijlandstraat 79. Bureau van de Stichting voor niet-gehuwde moeders, Loskade 25, Middelburg, tel. 01180-27311 Spreekuur volgens afspraak. Gezins- en Bejaardenverzor ging/Maatschap., Stichting Maatschappelijke Dienst verlening Walcheren, Mid delburg, Loskade 29, tel. 01180-26951. Vlissingen, Dr. Ottestraat 3, tel. 01180- 19820. Bereikbaar: iedere werkdag op kantoor, 's avonds na tel. afspraak. Stichting Gezinsverzorging Walcheren, Brouwenaar- straat 4, Vlissingen, tel. 01184-17810, spreekuren (leid(st)ers van 8.30-9.30 uur. Ook te Middelburg, Korte Noordstraat 31, tel. 25594 en te Souburg in het wijkcentrum Middenhof, Kanaalstraat 64, Souburg, tel. 64318. Gemeentelijke Sociale Dienst Vlissingen, Maatschappelijk Werk. Dagelijks van 8.00- 10.00 uur. Rechtswinkel Middelburg, Gratis rechtshulp, elke don derdag van 19.00-21.00 uur, Loskade 29, tel. bereikbaar onder nr. 01180-26951. Actie Moeders voor Moeders, mevr. Van Belleghem, Wis- senkerke 01180-15418. Dr. J. Rutgershuis, Consulta tiebureau voor geboortenre- geling en seksualiteitsvra- gen. Spreekuur 2e en 4e woensdag van de maand in het Med. Centrum Juliana- laan 4, Vlissingen. Voor af spraak bellen 01184-60937. Maatschappelijke dienstver lening. Telefonische hulp dienst voor mensen in gees telijke en sociale nood, geo pend tot 's nachts 1 uur, tel. 01180-15551. Sociëteit voor Gehandicapten. Elke dinsdagavond soos van halfacht tot tien uur in Bachten Komme, Badhuis straat, Vlissingen. Algemene Nederlandse Invali- denbond (ANIB), afdeling Walcheren, p.a. T. de Ruiter, tel. 01180-12777. Vrijdag 17 en zaterdag 18 juni 20.30 uur Openluchttheater Toorenvliedt Middelburg, opvoering van het blijspel „Wie trouwt de Weduwe". Idem Grote Kerk te Veere 19.30 uur Veerse avond. Idem Concertzaal Middelburg 20 uur Hesperion XX, o.l.v. Jordi Savali, 15 en 16e eeuwse Spaanse muziek. Zaterdag 18 juni van 10.18 uur Bazar Walstraat - Promena de. Idem lokaal Middeldorhof, Souburg van 14-17 uur Ruilbeurs. Idem van 14.30-16.30 uur in de Walstraat-Promenade Vlis singen en omgeving optre den van de Delta-band en Pro Musica uit Eindhoven. Idem 20 uur Stadhuisplein te Vlissingen Taptoe. Dinsdag 21 juni 21 uur in de Piek Vlissingen Filmavond. Idem 20 uur Nieuwe Kerk te Middelburg orgelconcert te geven door Leen de Boekert. Van 10-30 juni tentoonstelling 15 jaar Beeldende Kunste naars in het Stedelijk Mu seum Bellamypark te Vlis singen. Van 28 mei - 23 juni tentoon stelling in het Zeeuws Kun stenaarscentrum Lange Noordstraat 59 te Middel burg. Inge van der Kooij en Joop Kroon exposeren met grafiek en keramiek. Woningbouw-vereniging „Goed Wonen". Weekend dienst voor storingen aan c.v. en liften, 18 en 19 juni de heer W. Zwanenburg, Bloe- menlaan 170, Vlissingen, geen telefoon. Donderdag 16 juni nm2.35 en 14.58 Vrijdag 17 juni 3.11 en 15.34 Zaterdag 18 juni3.48 en 16.10 Zondag 19 juni 4.35 en 16.47 Maandag 20 juni5.03 en 17.23 Dinsdag 21 juni 5.41 en 17.59 Woensdag 22 juni6.18 en 18.38

Scheldebode | 1977 | | pagina 5