Grote zomertentoonstelling in Grote Kerk van Veere Grafiek en keramiek in Zeeuws Kunstenaarscentrum het weten - waard 28e wijk boos op gemeente bestuur Scheldebode-kringetje De Hayman Film in De Beuk voetbal tennis Kerkdiensten Medische diensten Culturele Agenda Goed wonen Hoogwater DE SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 8 JUNI 1977 VEERE - Evenals voorgaande jaren wordt er in de maanden juni, juli, augustus en september in de grote kerk van Veere weer een tentoonstelling gehouden. In de kerk is ruimte vrijgemaakt voor een permanente zomer tentoonstelling en wisseltentoonstellingen. De wissel tentoonstelling is in juni gewijd aan fossielen en minera len. De deuren van de kerk zijn afgelopen zondag voor bezoekers opengegaan. De fossielen en mineralen zijn allemaal verzameld door de werkgroep geologie, een aantal enthousiaste amateur geologen. Op de tentoonstel ling zijn fossiele schelpen te zien die de werkgroep aan het strand heeft gevonden en in materiaal, dat gebruikt is voor de zeeweringen. Leden van de werkgroep vissen ook zo nu en dan in de Ooster- en Wester- schelde naar fossiele zoogdier- resten. Niet zonder succes, want er is een groot aantal bot- MIDDELBURG - Bewoners van de 28e wijk in Middelburg (Bogardstraat en omgeving) hebben een boze brief geschre ven naar de verkeerscommissie van de gemeente Middelburg. Sinds augustus vorig jaar ple- 'gen de bewoners regelmatig overleg met de gemeente over een verbetering van de ver keerssituatie in hun straten. Dit overleg leek voor de bewo ners de goede kant op te gaan: de dienst gemeentewerken had al een ontwerp gemaakt voor een woonerfplan in de Bogard straat, de Blindehoek en de La tijnse Schoolstraat. Dit plan werd later aangepast aan de wensen van de bewoners. In een brief deelt het ge meentebestuur de bewoners nu echter mee dat de plannen voor een woonerf om verschillende redenen voorlopig weer in de kast moeten. De bewonersve reniging is zeer verbaasd over deze brief. „In het verkeerscirculatie plan wordt de 28e wijk als woongebied aangeduid en de straten tot woonerf bestemd. Tijdens het gevoerde overleg is er van uitgegaan, dat het vóór alles zeker is dat deze straten voor aanwijzing in aanmer king komen", aldus de bewo nersvereniging. ten te zien van dieren die hier lang geleden geleefd hebben. Het derde thema van deze ten toonstelling is: Nederlandse zwerfstenen. De werkgroep geologie be staat uit negentig leden, die in leeftijd variëren van dertien tot drieëntachtig jaar. De werkgroep houdt elk jaar een aantal dagexcursies, vaak naar België, waar op verschillende terreinen gesnuffeld en gegra ven wordt. Thuis wordt dan uitgezocht wat er precies ge vonden is en hoe oud het fossiel is. Daarvoor is natuurlijk wel enige kennis van de ontstaans geschiedenis van de aarde noodzakelijk Wie wil weten hoe oud een schelpje is, moet uit gaan zoeken in welke aard- loop hij het gevonden heeft en hoe oud die aardloop is. Inlichtingen over de werk groep zijn te krijgen bij de se cretaresse van de werkgroep M. Sandberg-Braat, Churchill- laan 2 in Middelburg, telefoon 01180-14090. De permanente tentoonstel ling is voor een belangrijk deel gewijd aan de geschiedenis van het Zeeuwse deltagebied. Zo is ,een paneel ingericht met teke ningen en foto's van verdwe nen monumenten in Zeeland en zijn in een ander paneel te keningen te zien van een vijf tigtal Zeeuwse torens. „Hoe zag Zeeland er in de zestiende eeuw uit" en de grote kerk van Veere zijn de andere onder werpen van dit gedeelte van de tentoonstelling. Ook België is dit j aar weer op de tentoonstelling^ vertege nwoordigd. De stad Brugge MIDDELBURG - Cultureel Werk de Hayman, een onder deel van de Middelburgse Stichting Sociaal Cultureel Werk, organiseert vanavond een open avond in het Ontmoe tingscentrum DauwendaeleEr wordt ook een tentoonstelling ingericht van werkstukjes, gemaakt door de kinderen van de instuiven en handvaardig- heidsgroepen. Met deze open avond wordt het -seizoen '76/'77 afgesloten. De toegang tot van de avond is gratis. De aanvangstijd is zeven uur. HetTear-Fund begint vaste voet in Zeeland te krijgen. Tij dens de voorlichtingsbijeen komst over het werk van deze kerkelijke hulporganisatie in de derde wereld is een werk groep opgericht, die het werk van het Tear Fund meer be kendheid in de provincie zal geven. Zo zal zij trachten b.v. op de Middelburgse met een stand te komen, waar infor matie wordt gegeven en arti kelen uit de arme landen te koop worden aangeboden. In het Buut aan de Vlis- singse Beatrixlaan wordt vrij dag 10 juni de laatste VTV- soos van het seizoen gehou den. Tegen een toegangsprijs van 1,- is iedereen boven de 12 jaar weer welkom. De deejee's Hans en Arie zijn aanwezig om zoveel mogelijk goede muziek de zaal in te smijten. De muziekvereniging Veere's Genoegen geeft aanstaande vrijdag een concert in de grote kerk van Veere. Dit is het eer ste avondprogramma van een reeks die de komende zomermaanden in de grote kerk gehouden zullen wor den. Het orkest staat onder leiding van Bram van Over- beeke. De toegangskaarten zijn aan de kerk verkrijgbaar. Het concert begint om acht' uur. De gemeente Middelburg gaat de situatie van het fiets pad op het Vlissings bolwerk bij het kruispunt in de buurt van het Trefcenter verbete ren. Het groen zal gesnoeid worden en er komen waar schuwingsborden voor auto mobilisten die aangeven dat fietsers vanaf het fietspad de rijweg oversteken. Het ge meentebestuur van Middel burg antwoordt dit op een brief van J.C. Wedts de Swart, waarin om verbetering van dit gevaarlijke punt werd gevraagd. B. W. van Arnemuiden zijn er op tegen, dat het Ned. Herv. Comité op zondagen kerkdiensten gaat houden in de openbare lagere school. Zij vindt, dat wekelijkse bij eenkomst van 50 80 men sen in de gemeenschaps ruimte van de school, die ook dagelijks voor onderwijs ge bruikt moet worden, het inte rieur te veel in wanorde zal brengen. De wekelijkse repe titie van „Arne's Genoegen" in het handenarbeidlokaal mag wel door blijven gaan, omdat dit maar een gezel schap van 25 personen is. geeft een overzicht van de Vlaamse kuststreek met de nadruk op de vestiging van de Cisterciënzer monniken in Ter Duine, Ter Doest en Sint-Anna ter Muiden. Van de Antwerpse schilder Walter Vaes (1882- 1958) zijn verschillende wer ken te zien, onder andere etsen van Zeeland en Veere. Vaes vluchtte in 1914 voor het oor logsgeweld en vestigde zich in Veere. De Deltadienst laat iets van de afsluiting van de Ooster- schelde zien. Staatsbosbeheer, de Cultuur Technische Dienst en Faunabeheer komen met een gezamenlijk project, dat laat zien hoe het Zeeuwse land er sinds de middeleeuwen langzaam maar zeker anders is gaan uitzien. De veranderin gen worden getoond met over zichtskaarten uit 1640,1740 en 1840. Ook de veranderingen in het landschap als gevolg van de overstromingen in 1944 en 1953 zijn in dit overzicht mee genomen. Voor de visserij is ook plaats ingeruimd. Hier wordt onder meer verduidelijkt waarom de visstand achteruit holt an welk belang vooral de platvis heeft bij een open verbinding met de zee. De Volkssterrenwacht Phi- lippus Lansbergen uit Middel burg heeft een stand ingericht, waarin nadere informatie over natuurverschijnselen wordt gegeven. De sterrenwacht werkt ook mee aan de demon stratie van de slinger van Fou- cault, in de kerk van Veere. Deze slinger leverde Foucault in 1851 voor het eerst het be wijs van de draaiing van de aarde. De openingstijden van de tentoonstelling zijn door de week van tien tot vijf uur en op zondag van een tot vijf uur. De toegangsprijzen zijn voor vol wassenen 1,50 en voor de kinderen van zes tot twaalf jaar 0,75. Kinderen tot en met zes jaar kunnen gratis foto harry verschuren VLISSINGEN - Wellicht bent u deze week de gelukkige winnaar. Loop dan even bij ons kantoor, Torenstraat 5, Vlis- singen, binnen. De gulle gevers zijn: Banketbakker Faber, Bad huisstraat 38, de alom bekende kwaliteitstaart. Vishandel Frans de Muynck jr. Oude Markt 11, een kilo gebakken vis uit de zaterdagreclame. Drogisterij Lutwielers, Lange Zelle 80, een luxe fles bad- schuim. Smith Kaas Markt kraam, een pond kaas naar keuze. Slagerij Oosterom, Walstraat 100, 300 gram vleeswaren. Brillenspecialist Tilroe, Walstraat 81, kamert hermostaat. Annikes Cafeta ria, twee broodjes Annikes met koffie. Midgetgolfbaan, Burg. van Woelderenlaan, Vlissin- gen, gratis consumptie. Nieu- wendijk 51, Vlissingen, bon voor pannekoeken, plus koffie voor twee personen. Chemi sche wasserij Populair, Groene Woud 1, Vlissingen, gratis rei nigen van een japon. Boetiek Miss Eva, Bellamypark 34, waardebon van f 7,50. MIDDELBURG - Nog tot en met 23 juni is in het Zeeuws Kunstenaars Centrum aan de Lange Noordstraat 59 een aparte combinatie van twee technieken te zien. Naast de zeefdrukken van intrigerende kranteknipsels van Inge van der Kooij staan en hangen daar de vaak erg geinige keramische produkten van Joop Kroon. Voor deze expositie heeft Inge van der Kooij zich hele maal toegelegd op haar zeefd rukexperimenten met krante- berichten en andere knipsels. De effecten, die zij met een simpel knipsel of een alleen staande drukletter kan berei ken, houden haar al langer be zig. Verschillende ontwerpen van affiches, uitnodigingen en ander drukwerk, die afkomstig zijn uit haar zeef drukkerij, ge tuigen daar van. Maar voor het eerst laat zij nu op een tentoon stelling zien hoe ver zij al met haar experimenten is geko men. Door de zeefdrukken steeds weer opnieuw tot zeven a acht keer toe af te drukken, kan zij bepaalde kleureffecten naar voreh halen, die het knip sel een eigen leven geven. Het keramische werk van Joop Kroon is niet onbekend in t.v. Middelburg. Zijn benauwd kijkende mannetjes, opgeslo ten in grote .vogelbeesten, en andere keramische voorstel lingen, zouden zich goed thuisvoelen in een sprookjes boek. Deze dubbelexpositie heeft trouwens aan beide kan ten inspirerend gewerkt. Er is een gezamenlijke produktie van keramiek-kranten uit ont staan. Op de tentoonstelling hangen er al vier ter bezichti ging (nog niet te koopen bin nenkort gaan Inge van der Kooij en Joop Kroon aan een nieuwe serie beginnen, die wel te koop is. Het Kunstenaars Centrum is van dinsdag tot en met zater dag van 14.00-17.00 uur open, op zaterdag bovendien van 10.30-12.00 uur en op woens dagavond van 19.30-21.30 uur. De V.V. Middelburg houdt zaterdag 11 juni a.s. een toer nooi voor junioren-elftallen. De organisatoren doen dit spe ciaal voor die ploegen, die nog weinig aan toernooien hebben kunnen meedoen. Sommige verenigingen schreven dan ook met veel teams in: R.C.S. uit Souburg met vijf, H.V.V. uit Hulst met vier en Middelburg met vijf teams. Serooskerke en Zeelan- dia uit Middelburg nemen deel met elk één team. Er wordt gespeeld op velden aan de Nassaulaan, van 10.00 tot 17.00 uur. De prijsuitrei king is in het clubhuis van Middelburg, waar elk elftal een herinnering ontvangt. De wedstrijden worden geleid door Bondsscheidsrechters van de afdeling Zeeland. De firma Alfred Benzon draagt bij tot de feestvreugde d.m.v. dui zend monsterzakjes kauwgom. Een knal-besluit van het sei zoen 1976/77. Het begon allemaal in een tekenkamer van de Konin klijke Maatschappij „De Schelde", vier decennia gele den: enkele heren die daar werkten besloten een tennis- clubje op te richten. Deze zes brachten elk onmiddellijk een lid aan, zodat kon worden ge start met een dozijn dames en heren. De naam lag voor het grijpen, maar wel legde men meteen al vast, dat deze vlag de lading niet hoefde te dekken: iedereen kon lid worden. En dat hebben velen gedaan. Zovelen, dat de vereniging nu kan bogen op een ledental van bijna 600, van wie ongeveer 200 junioren. Er is zelfs een wachtlijst, want de accommo datie kan de groei niet bijhou den. De oprichters huurden een baantje van de stoomvaart maatschappij „Zeeland". Na de oorlog vond men het terug, bedekt met een dikke laag modder. Met eigen mensen heeft men het toen opgeknapt en omheind. Nu beschikt men over zes banen, die in het beheer zijn bij de Stichting Sportbelangen Vlissingen, op vi j f waarvan continu wordt ge speeld. Er is uitzicht op uit breiding van de kleedruimten en een kantine. Vanaf het begin was de ver eniging lid van de K.N.L.T.B. Langzamerhand ging men deelnemen aan de competities. Momenteel spelen vier ge mengde teams, twee heren- en twee jeugdteams in de lande lijke competitie (derde, vierde en vijfde klas) en twee dames- en één jeugdteam in de districts-competitie. Uit de ge lederen van L.T.C. „De Schel de" zijn verscheidene Zeeuwse kampioenen voortgekomen, b.v. dit jaar nog de 18-jarige Frans Verhulst. Pas in de na-oorlogse jaren werd een tennisleraar aange trokken. Men maakte gebruik van de diensten van een rond reizende bondstrainer, die bij de leden moest worden onder gebracht; het liefst logeerde hij bij een banketbakker. Nu heeft mèn een „eigen" trainer, die drie volle dagen bij de vereni ging werkt. Verder volgen di verse leden begeleidingscur sussen, terwijl enkelen een trainingscursus bezoeken. Alle geschetste ontwikke lingen zullen nauwletten ge volgd zijn en worden door met name oud-voorzitter B.C. de Korte één van de oprichters, nog steeds lid en actief op de baan. Secretaris A. Bode, reeds veertig jaar bestuurslid, geeft nog altijd mede richting aan het beleid van de vereniging. Belangstellenden kunnen beide jubilarissen en het be stuur gelukwensen op zater dag 11 juni a.s. van 17.00 tot 18.30 uur in het Strandhotel te Vlissingen. Schoolsportdagen Vlissingen. Bij goed weer worden a.s. donderdag en vrijdag in Vlis singen de jaarlijkse school sportdagen gehouden. Bijna 1900 kinderen uit de vierde, vijfde en zesde klas van 28 la gere scholen zullen op atle- tiekgebied strijden om de grote wisselbeker van het Vierde Commando. Bovendien wordt aan iedere deelnemer een individueel at- letiekdiploma (A, B, C, D of E) uitgereikt. De onderdelen, die moeten worden afgewerkt zijn: verspringen, hardlopen, doelschieten voor jongens en doelgooien voor meisjes, hin dernis lopen, hoogspringen, balwerpen en kastiebal wer pen. De meisjes en jongens uit de vijfde klassen spelen ook slag bal; voor de leerlingen van de zesde klassen zijn er kastie- wedstrijden. De twee presta tiebekers voor deze beide bal spelen zijn beschikbaar ge steld door de Zeeuwse Nuts- spaarbank. Het evenement vindt plaats op de terreinen van het sport park Baskensburg te Vlissin gen. De activiteiten beginnen om half negen en duren tot 16.30 uur. Vrijdag na afloop van de laatste wedstrijden kunnen de kinderen genieten van een voetbalmatch tussen de on derwijzers van Vlissingen en Souburg. Tijdens de rust zul len de prijzen worden uitge reikt. zwemmen „Marathon is thans een sportvereniging, waarbij men een achttal sporten kan beoe fenen en .waarin vooral de recreatie-sportbeoefening voor veel leden gezorgd heeft." Dit zei verenigingsvoorzitter ir. J. Scheffer ter gelegenheid, van de officiële oprichting van de afdeling zwemmen van de Vlissingse Sportvereniging Marathon op 17 mei j.l. Officieus was men deze win ter al begonnen met zwemmen op de zondagmiddag in het Sportfondsenbad. De afdeling telt dan ook reeds 30 leden. Met ingang van 16 mei is het oefenuur vastgesteld op maandag van 18.00 tot 19.00 uur en men hoopt binnenkort de beschikking te hebben over een apart uur voor de jeugd. Het is de bedoeling dat Ma rathon zich uitsluitend gaat bezig houden met het recrea tief zwemmen. In die zin wor den alle facetten van de zwem- sport beoefend, alsmede di verse waterspelen. Voor het wedstrijdzwemmen kan men immers terecht bij De Storm vogels en wil men leren zwemmend redden, dan moet men zijn bij de Dr. Staverman- brigade. Een viertal ervaren zwemin- structeurs heeft zich ingezet voor Marathon's nieuwe telg. Men hoopt dan ook dat de afde ling mettertijd zal groeien naar ongeveer 200 zwemmers, een aantal waarmee bij de plan ning van de uitbreiding van het Sportfondsenbad rekening is gehouden. Docenten Sportopleidingen Het Provinciaal Centrum voor Sportopleidingen, dat de opleiding van het Zeeuwse sportkader verzorgt, kampt met een tekort aan docenten. Voor de cursus A.B.O. nieuwe stijl (er zijn er komend najaar zes gepland) zijn nog slechts vier bevoegde docenten be schikbaar. Ook voor de opleidingen- recreatie-sportleider A en bestuurskader heeft men een groot gebrek aan docenten. Diegenen, die zich geroepen voelen hier een taak te vervul len moeten bereid zijn één van de betreffende docenten opleidingen te volgen; deze worden in het najaar georgani seerd door de N.S.F. en N.K.S., gedurende een aantal vrijda gen en zaterdagen. De toenemende belangstel ling voor de sportopleidingen is zeer verheugend. Het is te hopen, dat ook in de toekomst aan de vraag naar scholing zal kunnen worden voldaan. Zaterdag 11 juni, Zevendedags-Adventisten doopsgezinde kerk, Vrij- domweg, dienst van 9.15- 11.15 uur. Middelburg, Doopsgezinde kerk, dienst Ds. A.E. Dingjan, H.A. Zondag 12 juni Hervormd Vlissingen, St. Jacobskerk 10 u. ds. Y. van der Schoot, Johanneskerk 9.30 u. ds. Pettinga, 19 u. ds. Y van der Schoot. Bethesda-St. Joseph 12 juni 10 u: ds. Snoep. Bejaarden-Centrum „Ter Ree- de", 12 juni 19 u. ds. Pettin ga. Open Hof. Paauwenburg, 9 en 17 u.: ds. Hoogerwerf. Evang. Luth. Kerk Walstraat, 12 iuni 9 u. de heer G. Sinke. Geref. Petruskerk Paul Kru- gerstraat, 12 juni 9.30 u. ds. G. den Heeten, H.A. 19 u. ds. Hoogerwerf. Chr. Geref. Kerk Kasteel straat, 9.30 en 17 u. ds. Den Hartog. Geref. Kerk (vrijgemaakt), Lannoystraat, 12 juni 9.30 en 16.30 u. Ds. B. Kamphuis. Geref. Gemeente Marnixkerk Souburg, 12 mei 9.30 en 16.30 u. ds. A. Snoep. Geref. Kerk Kanaalstraat Souburg, 12 mei west 8.45 u. ds. van Pijkeren 9.30 oost ds. Dilling, Bergen op Zoom, 19 u. oost ds. Van Eijk. Kristen Zuid Molukse Kerk in Nederland 12 mei Oost- Souburg 11.30 u. ouderling J. Turumena, Koudekerk 12 u. ouderling M. Siwabessy. Hervormd Koudekerke, 12 juni 9 en 10.30 u. ds. M.J. de Jong. Hervormd Middelburg, 12 juni Nieuwe Kerk 9 u. ds. Del beek, 19 u. ds. Post, Koor kerk 10.15 u. ds. J. Geers, Dreischor, Oostkerk 10.15 u. ds. Roodenburg, H.D. Ont- moetingskerk ds. Delbeek H.D. Doopsgezinde kerk 9.30 u. br. Beekman Ockela. Evang. Luth. kerk 10.30 u. de heer G. Sinke, Centrum Nassaulaan 10.15 u. de heer Grefhorst, Het Zand 9 u. af scheid zondagsschool, Joos de Kuiperhuis 9 u. de heer Kappert. Hervormd St. Laurens 12 juni 10 u. de heer F.A. Bergwerf f, prov. jeugdwerk-adviseur. R.K. KERK WALCHEREN 11-12 juni 1977 Parochiekerken Souburg Martinuskerk, Zat. 19.00, zon. 10.30 parochie koor. Paauwenburg Open Hof, Zon. 11.00 eigen zanggroep, 19.00 samenzang. Vlissingen Singelkerk zat. 19.00 herenkoor (Grego riaans) zon. 9.30 dameskoor (Nederlands), 12.00 samen zang. Bethesda/St. Josefziekenhuis, zon. 11.00. Ter Reede vrijdag 9.00. Middelburg, R.K. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat zat. 19.00, zon. 10.15. Hoeksteen, Rozenburglaan zon. 11.30. Diensten r.k. toeristenkerken op Walcheren Domburg, za. 28 t.e.m. 27 aug. 19u.,zo. 29 mei, 28aug. 10 u. Vrouwepolder, Fort de Haak- weg za. t,e.m. 27 aug. 19 u. zo. tot en met 2 8 aug. 10 uur. Westkapelle, Bazienstraat 3, za. t.e.m. 27 aug. 19 u. zo. t.e.m. 28 aug. 10 u. Zoutelande, Bosweg 48, za. t.e.m. 27 aug. 19 u., zo. t.e.m. 25 sept. 10 uur. Pinkstergemeente Concertge bouw, elke zondag 14.30 uur wijdingsdienst wo. 19.30 uur gezinsdienst. Leger des Heils, Vlissingen Dr. Stavermanstraat 39-41, openbare samenkomsten ie dere zondag 9.30 uur bid stond, 10 uur heiligingssa- menkomst, 11.45 uur zon dagsschool, 19.30 uur ver lossingssamenkomst. Jehova's Getuigen, Konin krijkszaal 34, Vlissingen. Do. van 19-21 uur en zo. van 10-12 uur. The Bethel Pentecoast Temple Inc., wijkgebouw Zuiderba ken, Rentmeesterlaan, Middelburg-Zuid. Elke wo. 19.30 uur, zo. om 14.30 uur. Zondagsschool 10 uur in de Zuidburgschool. Nieuw Apostolische Kerk, Westerbaan West-Souburg. Diensten zo. te 9.30 en 16 uur, wo. te 20 uur. Evang. Baptisten Zendings Gemeente, te Middelburg, zondag 5 juni te 16 uur, dienst in de Klatenbeek LTS. Volle Evang. Gemeente, te Vlissingen, iedere zondag 9.45 u. en iedere woensdag MIDDELBURG - Zaterdag, 11 juni, draait het open jonge rencentrum De Beuk in Mid delburg de film Cabaret van Bob Fasse. De hoofdrollen worden gespeeld door Liza Minelli en Michael York. De film begint om tien uur, de toegangsprijs is drie gulden. 19.30 u. dienst in de Filadel- fiakapel Vrouwestraat 5. Kerkdiensten in de Angli caanse kapel van Mission to Seamen Scheldepoort- Vlissingen-oost, zondag 12 juni 10.30 Tanksgiving ser vice for the Accession of Queen Elizabeth II 19.30 Holy Communion. Zuid Molukse Kerkdienst 12 mei 9.30 uur Oost-Souburg Ds. P. Fader. Vlissingen, Doktersdienst, Za. 11 juni Mijnlieff, N. Beet- slaan 15, tel. 12525. Zo 12 juni dr. De Greef, Willem Kloosterlaan 1, tel. 12121. De dienst loopt van 0.00-24 u. Visites aanvragen voor 10 u. Spreekuur spoedgevallen van 12.30-1 en van 17.30-18 u. \potheek - Van 10-17 juni geopend apotheek J.M.H. v.d. Sande, Badhuisstraat 30-32, tel. 12066. Tandarts - Za. 11 en zo. 12 juni van 11-12 u. dr. F. Reynier- se, Zuiderbaken, Rentmees terlaan 245, Middelburg, tel. 27929. Verloskundige - Za. 12 en zo. 13 juni mej. Van Ginkel, Pres. Rooseveltlaan 232, tel. 12775. Huisartsen Souburg, Arne muiden en Nieuwland - Za. 11 en zo. 12 juni dr. Th. Bloos, Kanaalstraat 70, Oost-Souburg, tel. 61212. Voor Middelburg zuid en Daewendaele, zie Souburg. ijierenarts - Za. 11 en zo. 12 juni dr. L.M. van Dijk, Mid delburg tel. 01180-13118. Consult alleen na tel. af spraak. Visites aanvragen tussen 8 en 9 uur. Diensten Vlissingse Kruisve renigingen, za. 11 en zo. 12 juni zuster B. v.d. Meer- Kral, Middelburgsestraat 66, tel. 64893. Diensten Souburgse Kruisve renigingen - za. 11 en zo. 12 juni zuster M. Dekker, Spaarnestraat 110, tel. 61736. Kruisvereniging Walcheren- Oost Za. 11 en zo. 12 juni zuster N.H. Boogaard, H. de Grootlaan 51, Middelburg, tel. 13491. Middelburg. Doktersdienst - Za. 11 juni dr. v.d. Rijst, Rouaansekaai 11, tel. 26659, zo. 12 juni dr. Pel, Rouaanse Kaai 11, tel. 26659. Ent schema v.d. maand, 3e woensdag 15.15, Gasthuis dr. Perquin. Apotheek - Van 10-17 juni geopend apotheek W.K. Hummelen, Markt 69. Vrijdag 10 juni, 20 uur Stad huisplein te Vlissingen is er een muzikela show 1977. Idem 20 uur concert in de grote kerk te Veere door de plaatselijke muziekvereni ging. Zaterdag 11 juni, 20 uur in de Ned. Herv. kerk te Goes, or gelconcert te geven door Johan Lemekerk. Idem van 9-17 uur speeltuin Zuidbeekse weg Zomer feest. Idem van 14.30-16.30 uur Walstraat-promenade te Vlissingen en omgeving. Meisjes en jongens in Zeeuwse klederdracht delen surprises uit. Zondag 12 juni, 15 uur kapel St. Maarten te Hoogelande concert door het Trio Huty- ra. Dinsdag 14 juni, van 19-22 uur Ruilbeurs in „Het Anker" Bonedijkestraat te Vlissin gen. Idem Nieuwe Kerk te Middelburg 20 uur orge lconcert te geven door Thon de Vries. Idem 20 uur Bur gerzaal Stadhuis te Middel burg Clave^ymbelrecital door Ton Koopman. Idem De Piek, 21 uur Vlissingen, Filmvoorstelling. Donderdag 16 juni, kerkcon- cert te Bergen op Zoom in de kerk van de H. Maagd, Grote Markt te 20.30 uur o.l.v. H. Smout. Vanaf heden t.e.m. 23 juni, ten toonstelling in het Zeeuws Kunstenaarscentrum Lange Noordstraat 59 te Middel burg. Inge van der Kooij en Joop Kroon exposeren met grafiek en keramiek. Kon. Vlaamse Opera te Ant werpen - Vrijdag 10 juni 20 u. Balletten, zaterdag 11 juni 20 u. Het Land van de Glimlach, zondag 12 juni 14.30 u. balletten, 20 uur Het Land van de Glimlach (slui ting seizoen). Kon. Ned. Schouwburg te Antwerpen - Zaterdag 11 juni 20 u. en zondag 12 juni 15 en 20 u. „De Parochie van Misere" (Sluiting seizoen). Kon. Opera te Gent - Vrijdag 10 juni 20 u. Andrea Cher- nier, zondag 12 juni 14.30 u. 11 Duca d'Alba, 20 u. Andrea Chemier (sluiting seizoen). Woningbouwvereniging „Goed Wonen", Weekend dienst voor storingen aan c.v. en liften, 11 en 12 juni de heer B. Lens, Lingestraat 48, Oost-Souburg, geen tele foon. Donderdag 9 juni 8.54 en 21.16 Vrijdag 10 juni 10.10 en 22.28 Zaterdag 11 juni 11.11 en 23.36 Zondag 12 juni 12.11 en 0.34 Maandag 13 juni 13.04 en 14.47 Dinsdag 14 juni 13.21 en 13.47 Woensdag 15 juni 2.00 en 14.23

Scheldebode | 1977 | | pagina 7