Jan Raas sloeg toe in Vlissingen Open Hol Zaken- flitsen UWHULP IS NODIG! 895r is De Klerk prijswijzer! COÖRDINATIEORGAAN GAAT VOORLICHTING GEVEN OVER NATUUR EN MILIEU nlHHDE KLERK BOULEVARD-KOERS ENORM SUCCES RIA BECKERS IN VLISSINGEN Maljers betrekt nieuw _gebouw Western- bazacir van de Gouwe Reijers Spreiding Muziek Slaapkamerrijkdom in mahonie en koper DE SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 11 MEI 1977 een drukte van belang iftif VLISSINGEN - Op en om de Vlissingse Boulevard stonden tussen de twintig- en vijfent wintigduizend toeschouwers. De stoutse dromen van het wie- Iercomité Souburg waren wer kelijkheid geworden. Zeeland was weer een nieuwe wielerpa- rel rijker. Ook al omdat de or ganisatie vlekkeloos mar cheerde en haast niemand be merkt zal hebben dat de orga nisatoren hun debuut in de profwereld maakten. De profs begrepen dat ze het Vlissingse initiatief moesten honoreren met een titanenstrijd. En jawel, meteen nadat de Vlissingse burgemeester een vijftigtal bleekgezichten en een fietsende jungle-boy op pad had geschoten werd de knuppel in het hoenderhok ge gooid. Een sterke kopgroep met o.a. Henny Kuiper en de bedrijvige Cees Bal werd ge formeerd, terwijl Jan Raas hoogstpersoonlijk de achter volging regelde. Nadat de kruitdamp achter de wagen van De Scheldebode was opge trokken - uw blad werd overi gens alom geprezen vanwege de voor-publiciteit - bleek dat we een leidersgroep hadden met rappe vogels zoals Patrick Sercu, Rik van Linden, Jan Aling, Richard Buckacky, Cees Balen Jan Raas. Het ging in die kopgroep goed rond; om'beur- ten kwam men op kop. Daar door was het peloton, waarin met name de Raleigh's de boot gemist hadden, in enkele ron den tijd geklopt. In de finale zou een ontke tende Jan Raas het wielervolk en de gelegenheids toeschouwers in vervoering brengen. Na een premie-sprint tussen de rapperen ging hij weg en in een vlekkeloze stijl danste de winnaar van Milaan-San Remo en de Am- stel Gold Race langs de dui zenden, die enkele verdwaalde regendruppels hadden getrot seerd. In de verte keek Michiel de Ruyter toe. Hij zag dat een nieuwe kampioen regeerde op een wijze, waaraan niets af te dingen viel. Tegen het pittige bultje en tegen de zeewind. Jan Raas nam die hindernissen met verve. Een uniek parkoers met een leuke strijd. De eerste Omloop van de Boulevard, die door het comité van Souburg in sa menwerking met de Schelde bode was georganiseerd, werd een groot succes. Toen Jan Raas buiten schot was demar reerde Ceesje Bal. Met een ach terstand van vijftien seconden werd hij tweede. Daarmee zijn enigszins gekreukte renner stricot weer glad strijkend. Pa trick Sercu won de spurt voor de derde plaats. Na de huldiging, die groot enthousiasme opleverde omdat speaker Wim Hendrikx op het Zeeuwse succes in haakte kon iedereen opgetogen huiswaarts. Dit was het wel. Daarom waren er ook die eerst pint gingen nemen. Jan Raas wordt gekust door miss Skol VLISSINGEN - Met het oog op de komende verkiezingen brengt de lijsttrekster van de PPR, Ria Beckers, woensdag 18 mei een bezoek aan Vlissin gen. Haar belangstelling gaat vooral uit naar het renovatie plan van de Adriaan Coorte- laan en omgeving. Dinsdag start Expo-Goes GOES - In de veilinghallen aan de Fruitlaan wordt op 17, 18, 20 en 21 mei de Expo-Goes 1977 gehouden. Op Hemelvaartdag is de expositie gesloten. Na de opening, die dinsdagmiddag om half twee door burgemeester mr. F.G.H. Huber wordt verricht, kan de middenstand uit Goes en de regio zich aan het publiek presente ren. De heer Albert den Boer is organisator van de Expo en de commissie van zes Goese mid denstanders, die bestaat uit de heren J. Colijn jr., A. van Vliet, R. van Weenen, H. Kampman, C. Linssen en mevrouw Haart - sen die een adviserende stem hebben gehad bij de opzet van de Expo-Goes, hebben er alles aan gedaan om deze mid- dstandsbeurs voor het publiek zo aantrekkelijk mogelijk te maken. Bewust heeft men aan branche-spreiding gedaan KLOETINGE - Deze week vindt u in dit blad een pagina die volledig gewijd is aan kikkers, hagedissen en andere amfibieën. Deze pagina is gemaakt door het Zeeuws Coör dinatieorgaan voor Natuur-, Landschaps- en Milieube scherming. Het coördinatieorgaan heeft dit jaar voor het eerst 'n financiële bijdrage gekregen van de provincie. Een deel daarvan wordt bestemd om in heel Zeeland voorlich ting te gaan geven over de natuur en zaken die daarmee samenhangen. Deze pagina is de eerste van een serie van negen die maandelijks, behalve de twee vakantiemaanden, in dit blad verschijnt. De pagina's zullen meestal gaan over de natuur, zoals die zich in die maand voordoet. Zo is in een van de her fstmaanden de trekvogel het onderwerp en in december het voederen van de vogels. Maar ook onderwerpen als illegale vuilstort en de gevolgen ervan en het afbranden van de bermen komen ter sprake. In februari komt de laatste pagina uit. Het coördinatieorgaan zal dan bekijken of het zin heeft de voorlichting op deze manier voort te zetten. Met het geld van de provincie heeft het coördinatieor gaan nu ook een vaste kracht kunnen aantrekken. Met ingang van 1 juni komt Chris Kalden, nu nog dierenarts in Culemborg, naar Zeeland. Kalden is lid van de Gelderse Mileu Federatie en actief lid van plaatselijke milieugroe pen. Hij neemt het werk over, dat nu nog door vrijwilligers in de avonduren gedaan wordt. Dat houdt kort gezegd in dat hij als een soort waakhond de belangen van de natuur en het milieu zal moeten beschermen. Vóór 1971 gebeurde dit in Zeeland door een groot aantal milieugroepen zonder veel samenwerking. In oktober 1971 richtten zij daarom een co-ordinatieorgaan op, waarin de organisaties op het gebied van Natuur-, landschaps- en milieubescherming vertegenwoordigd waren. De samenwerking tussen de, op het ogenblik ruim twintig, aangesloten organisaties verbe terde. Als er ergens een aantasting wordt geconstateerd, dan zorgt het coördinatieorgaan dat de organisatie die daar het meest vanaf weet eraan kan gaan werken. De secretaris van het coördinatieorgaan, B. Smulders, is blij dat er nu een vaste man is. „Steeds meer mensen weten de weg naar het coördinatieorgaan te vinden, als in hun om geving het milieu aangetast dreigt te worden. De mensen worden zich bewuster van hun woon- en leefsituatie", aldus de heer Smulders. Van links naar rechts, de heer van Weenen, mevrouw Haartsen en de heren van Vliet, Colijn (middenstand) en Den Boer (organisator). zodat bezoekers zich op een zo breed mogelijk terrein kunnen oriënteren omtrent verschil lende zaken. Als men de lijst van ruim honderd standhou ders eens bekijkt ziet men o.a. caravans, keukens, fietsen, auto-accessoires en bruidskle ding. Iedere avond wordt er een modeshow verzorgd door aan de beurs deelnemende mo dezaken. Ook enkele ideële doelstellingen zijn vertegen woordigd, zoals het Leger des Heils en het Nationaal Rheu- mafonds. Op het veilingterrein staat een nougat- en suikerwerken kraam en de tent waarin 's avonds verschillende evene menten zullen plaatsvinden zoals de kwis „Wie van de drie?", verkiezing van de Naaldkoningin, optreden van het trio Wim Jongbloed, dat een ieder die vocaal of instru mentaal iets voor het voetlicht wil brengen zal begeleiden. Het trio zal ook de muziek voor de turndemonstraties van de kampioensploeg van Volhar ding verzorgen. VLISSINGEN - Het wijk centrum „Open Hof" in de Vlissingse wijk Paauwenburg gaat haar eerste lustrum vie ren. De Activiteitencommissie heeft daartoe voor de hele wijk een groot feest op touw gezet, ,dat vrijdag 13 mei, uiteraard in het „Open Hof" zal worden ge houden. Al om 19.00 uur zal de har monie „Vlijt en Volharding" met een muzikale wandeling door de wijk beginnen, die ge volgd wordt door een kort con cert op het voorplein van het centrum om 20.00 üur. Vervol gens treedt ook nog de show groep „Paauwenburg" op. En dan om 21.00 uur begint een groot feest voor alle wijkbe woners in het „Open Hof". In de bovenzaal kan gedanst worden op de muziek van het dansorkest van „Vlijt en Vol harding", terwijl in de bene denzaal door het SKW een dis cobal wordt georganiseerd. Het feest is voor iedereen gratis toegankelijk. MIDDELBURG - Maljers, groothandel in Végé levens middelen, is afgelopen don derdag in een nieuw bedrijfs gebouw getrokken op het in- dustrieterein van Middelburg. Het gebouw aan de tangent in de binnenstad is te klein ge worden. Maljers begon tachtig jaar geleden als kruideniertje in de Vlissingsestraat. In de crisisja ren richtte Maljers de Mazon- groep (Maljers en Zonen) op, waarin een aantal groothande laren vertegenwoordigd wa ren. Deze groep ging contact zoeken met de winkeliers. Het was namelijk een slappe tijd. Bovendien begonnen in die tijd de grootwinkelbedrijven op te komen en de winkeliers voelden de concurrentie aan den lijve. Winkeliers en groot handel gingen samenwerken. Maljers legde zo de basis voor wat later in 1948, Végé zou gaan heten. De vereniging van grossiers heet heden ten dage nog Mazongroep. De bij Végé aangesloten winkeliers zijn zelfstandig. Hun voordeel is dat ze met velen massaal en daardoor goedkoper kunnen inkopen en verkopen. Dat het goed gaat blijkt wel uit de voortdurende uitbreiding van de groothan del van Maljers in Middelburg. Ö(>£A oU. JUifl. XWlOÜOL 's Middags om vier uur is zij dan ook te vinden in de Paulus-Mavo om met de be woners van die buurt te praten. Vóór die tijd heeft Ria Be ckers dan al met B. en W. over de Adriaan Coortelaan ge sproken. Van halfzes tot half zeven houdt de PPR een open bare maaltijd op het terras van café Van Sabben op de Klein Markt. Iedereen die honger heeft kan mee komen eten en desgewenst de lijststrekster vragen stellen. Wie daarna nog kennis met haar wil maken kan dat doen in café De Concurrent aan het Goenewoud vanaf halfzeven. Vanaf acht uur is Ria Be ckers in Open Hof waar zij meedoet aan een forum van vrouwelijke kamerkandida ten. De vrouwen brengen in Open Hof naar voren hoe ver schillende politieke partijen over vrouwenzaken denken. Iedereen is op deze avond wel kom. 99 SEROOSKERKE - Ter ere van het tweede lustrum van de ponyclub van de „Gouwe Reijers" in Serooskerke wordt er op vrijdag 13 en zaterdag 14 mei een zeer gevarieerde ba zaar georganiseerd. In de 800 m2 manege en daarbuiten wordt een soort supermarkt van attracties bij elkaar gebracht, waarbij de pony „Doppie" de eregast is. Voor de bezoekers is er van alles te doen, zoals het rad van avontuur, rommelmarkt, handwerken, een gezellige bar enz. Op zaterdagavond speelt er speciaal voor de jongeren een prima band, terwijl 's middags de kinderen onder leiding van de leden pony's kunnen berijden. De opbrengst van de bazaar is bestemd voor de aankoop van nieuw hindernismateriaal en voor andere onmisbare za ken. De bazaar is op vrijdag van 19.00 tot 23.00 uur en op zaterdag van 14.00 tot 17.30 en van 19.00 tot 24.00 uur geopend. 'n Prachtig uitgevoerde kamer met koperen ornamenten als kroon op 't werk 4-deurskast waarvan 2 met spiegel 995.- Commode met spiegel 475.- Ledikant 140 x 200 met 2 nachtkastjes en bovenbouw Vlissingen:Spuistraat 6, tel. (01184) 17720 AMSTEROAM/ROTTEROAM/OEN MA AG'UTRECHT'VLISSINGEN/DE L'ER Bv« ni*

Scheldebode | 1977 | | pagina 9