Daniël Ji ic. Schü lilwervel HET SCHRIJVEN VAN EEN BOEK WAS VOOR MU EEN TEST-CASE" ir SI l rJl V 1.. 3 B 8 IS..» het weten k waard i voorwerpen IN GESPREK MET.....— Oranjefeesten in St. Laurens en Nieuw en Sint Joosland Scheldebode-kringetje Winkeliers Seheldeslraat houden voorjaarsactie KONINGINNE DAG IN D,OUDE STAD Postzegel koopman fiïSli Reacties Kerkdiensten Maatschappelijke - Dienstverlening Medische diensten Culturele Agenda Goed wonen Hoogwater SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 27 APRIL 1977 MIDDELBURG - „Uit de vele reacties van mijn lezers is gebleken dat het boekje als een allemansvriendje is overge komen. Zou het echter in zijn totaliteit zijn verschenen, een volledige uitgave van het com plete manuscript, mét mede werking van de pers dan was het boek vast pandoer een massale zevenklapper gewor den. Helaas mocht dit kleine brokje Zeeuwse glorie door papierschaarste slechts in en kele fragmenten het daglicht aanschouwen". Hieruit blijkt dat Daniël Jac. Schuilwerve niet bepaald en thousiast is over de vorm waarin zijn boekje is uitgeko men, trouwens ook niet over de manier waarop de uitgave tot stand is gekomen. Het boekje is verschenen in de Zeeland-reeks en heeft als titel: Verhalen rond de Lange Jan. De ondertitel is Van Zeeuwse Komaf, onder welke titel enkele van zijn verhalen in De Scheldebode zijn ver schenen. Schuilwerve werd in 1929 aan de Zuidsingel in Middelburg geboren. De stof voor het nu uitgekomen boekje heeft hij in de eerstfe elf jaren van zijn leven verzamèld. Het boekje gaat over de gewone man in Middelburg in de jaren '35 tot '40 en is, zoals hij zelf zegt, ook geschreven voor de gewone man. „Ik heb er een halfjaar over gedaan om het manuscript te schrijven en dat is ongeveer drie keer zoveel als nu in het boekje staat. Ik had nog veel in mijn geheugen en heb dat ge woon te boek besteld. De men sen vragen mij wel eens hoe ik dat nu nog allemaal kan weten. Nou, dit is nog niks, ik weet nog veel meer". Voor Schuilwerve was het schrijven en publiceren van een boek niet, zo maar iets. Het prestige van de gewone man stond op het spel. „Ik ben bankwerker-monteur (de meeste mensen weten trou wens niet eens wat dat in houdt, maar laten we dat maar buiten beschouwing laten). Mensen met een overal aan zijn werkmanarbeider of zeg maar gewoon boerenlul, die kunnen dus niks. Je moet drs. voor je naam hebben om 'n beetje mee te doen. Voor mij was het 'n proef, 'n testcase of een gewone man niet een boekje zou kun nen publiceren". Oudere inwoners van Vlis- singen, Souburg en Ritthem kunnen zich op koninginne dag, zaterdag 30 april, een middagje ontspannen in de sporthal van de Zeevaart school (van Hogendorpweg in Pauwenburg). Aan deze mid dag werken mee de confe rencier Bouk Martens, band- parodist Appie Brommert, het zangduo Barbara en Bas en de organist Huug Rosman. Tijdens de pauze krijgt ieder een een kop koffie aangebo den. Degenen die belangstel ling hebben, kunnen kaarten voor busvervoer afhalen in de dienstencentra Bachten Komme, Bachten Reede en Bachten Poorte. Het pro gramma begint om twee uur. De zaal is open van één uur af. De toegang is gratis. Op zondag 1 mei om tien uur wordt er in de Vlissingse St. Jacobskerk een dienst gehouden onder het thema „Waar werk ik eigenlijk voor?". De voorganger is do minee P.O. Pettinga. Het Jongerenkoor uit Vlissingen onder leiding van Epjan Kwast verleent zijn medewer king aan deze dienst. Na af loop is er gelegenheid tot na praten. Op dinsdag 3 mei om twee uur wordt er in Vlissingen een biertapwedstrijd gehouden in het Strandhotel aan Boule vard Evertsen. met een wel verzorgd feestprogramma geven de besturen van de Oranjevere nigingen van Gapinge, Se- rooskerke en Vrouwenpolder kennis van de feestelijkheden op genoemde dorpen, ter ge legenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin. Gapin ge: 10 uur kinderprogramma; 13 uur puzzelrit; 19 uur een gezellige avond. Vrouwen polder: 9.30 uur kinderspelen; 11 uur muzikale rondgang; 13 uur zeskamp voor 12 tot 80 jaar; 19.45 uur toneelvoorstel ling in het verenigingsge bouw. Medewerking verleent de toneelgroep uit Seroos- kerke (W) met de klucht „De onbetaalbare loodgieter". In het dienstencentrum Bachten Reede aan de Vre dehoflaan te Vlissingen wordt donderdag 28 april van 14.00 tot 16.30 uur weer een ver koopmiddag gehouden van handwerken, zoals macramé- en weefwerk, ta felkleden, poppen enz. De opbrengst van deze produk- ten, die door de creativiteits- groep zijn gemaakt, komt ten goede aan een nieuw podium voor Bachten Reede. De avond voor Koningin nedag wordt van 19.00 uur af een Oranje-disco-inn gehou den voor jeugd van 16 jaar en ouder. Plaats: SKW-clubhuis „Het Woltershuis" aan de Hogeweg in Vlissingen. Toe gang/1,-. m ill Tot zijn grote leedwezen zijn nu echter lang niet al zijn ver halen gepubliceerd. Afgelopen zomer, toen hij het manuscript net af had, zag het er naar uit dat dit wel zou lukken. Een inwoner van Middelburg („Ik wil geen namen noemen, laten we hem maar postzegelkoop man noemen") wilde het hele manuscript laten drukken en in een aardige oplage over het hele land verspreiden. „Er kwamen bedragen op tafel waar ik gewoon van over bluft werd. Ik wilde we,l na tuurlijk. Maar toen kwam er een kink in de kabel: de post zegelkoopman had wat Haagse bluf gebruikt, ik bleek heel wat minder geld te krijgen als het uitgegeven zou worden. Maar wat nog.erger was - het geld vind ik nou ook weer niet zo belangrijk - een vooraan staand Middelburger was naar de postzegelkoopman toe ge gaan om hem te vertellen dat hij mijn boek niet moest uitge ven. Deze vooraanstaande Middêlburger wilde dat zelf gaan verzorgen". De „vooraanstaande Mid delburger" bleek inderdaad over de macht te beschikken om het boek niet door de post zegelkoopman te laten uitge ven. De man waè aan Schuil werve overigens niet onbe kend. Hij had, nog voor de postzegelkoopman op de proppen kwam, contact met Schuilwerve gehad overde uitgave van zijn boekje. „Ik kon een kistje sigaren en een paar flessen wijn krijgen, hij zou dan wel voor een druk kerij zorgen, die het boek wilde drukken en uitgeven. De voor aanstaande Middelburger vond het een „leuk boekje". Schuilwerve was met te veel handelsgeest behept om erop in te gaan. Nu de man echter had kunnen voorkomen dat de postzegelkoopman de uitgave zou regelen, zat er weinig an ders op dan toch met hem in zee te gaan. „Ik voelde er wei nig voor om het manuscript ongelezen in de kast te laten liggen. Uitgeverij De Boer had mij, waarschijnlijk via de vooraanstaande Middelbur ger, benaderd: zij wilden het boekje in de Zeeland-reeks op de markt brengen. Zo'n dun boekje, het leek me niets, maar ja, beter iets dan niets. Dus ik heb tenslotte het contract maar getekend, al blijft nu het grootste gedeelte van de verha len over de oorlogsperiode in de kast liggen". Sinds die tijd heeft Schuilwerve weinig of niets meer van uitgeverij De Boer gehoord. Het weinige contact dat er was, verliep stroef. Schuilwerve mo^st van een kennis horen dat zijn boek in de winkels lag. „De Boer had het eerste exemplaar aan de burgemeester van Middelburg willen aanbieden. Ik zie dat niet zo zitten, ik heb 't niet ge schreven voor de upper-ten van Middelburg, maar voor de gewone man. Ik had veel liever een reünie gehouden met b.v. alle klasgenoten van me uit school A, dat had een leuk fees tje kunnen worden". Niettemin is het boekje van Schuilwerve, zoals het nu in de winkels is gekomen, wel le zenswaard. Hij heeft er al aar dig wat reacties op gehad VLISSINGEN - Op het schoolplein van de Frans Naereboutschool aan de Grote Markt organiseert de speeltuin d'Oude Stad op Koninginne dag weer verschillende aktivi- teiten voor de binnenstad. Hoogtepunten van de dag vormen een versierde fiet- sen-optocht en een puzzeld ropping. Verder zijn er 's mid dags weer verschillende kin derspelen op het plein. Om 11.00 uur start de optocht van fietsen, die een route door de oude binnenstad volgt. De puzzeldropping begint om 19.30 uur en is toegankelijk voor deelnemers van 10 tot 100 jaar. Per bus worden zij naar de startplaats gebracht. Om 14.00 uur vangen de kinderspe len en het straattekenen aan, terwijl om 19.00 uur voor de kinderen van 7 tot 12 jaar een ganzebordspel wordt gehou den in de speeltuin in de Paar- destraat. De inschrijving voor alle fes tiviteiten vindt van 11.00 tot 12.00 uur plaats op de Grote Markt. waaronder van Simon Car- miggelt. Carmiggelt stuurde hem een boekje, waarin hij schrijft: „Heel hartelijk bedankt voor uw alleraardigste attentie. Van uw verhalen rond de Lange J an heb ik genoten, als lezer en als collega". Ook „juffrouw Jan sen", zijn vroegere onderwij zeres op school A in de Verwe- rijstraat, schreef een enthou siaste brief. Daniël Jac. Schuilwerve schrijft overigens niet alleen, hij maakt ook pentekeningen. Op het ogenblik heeft hij twee tekeningen liggen waar hij een week aan gewerkt heeft. Schuilwerve zou ze graag laten drukken, maar het geld ont breekt hem. NIEUW- EN ST. JOOS- LAND/SINT LAURENS - Het programma voor koninginne dag in Nieuw- en Sint Joosland is tot stand gekomen door de samenwerking van de Voetbal Vereniging Nieuwland en Oranje Bovenal. Het feest wordt om negen uur met klokgelui begonnen. Om half tien starten de kin derspelen op het voetbalveld van Nieuwland. Dit neemt een deel van de morgen in beslag. De morgen wordt dan besloten met een optocht waaraan kin deren met versierde fietsen, steppen, enz. kunnen meedoen. Na de middagrust begint om half drie het feest weer met een rondgang van het junioren korps Johan Friso door het dorp. Een uur later vertrekt van het Dorpshuis dit korps en de Showband Juliana, de Sig naalafdeling MTV '69 met ma- joretten, de Euroband met mi- niretjes en de muziekvereni ging ONDA naar het sportveld om daar een show te geven. Na de show, om half vijf, spelen de veteranen van Nieuwland op dit veld een wedstrijd tegen een nog nader bekend te maken elftal. Het avondprogramma be gint om halfacht met een zeep kistenrace in de van Walraven- straat. Koninginnedag in Nieuwland wordt om kwart over negen besloten met een lampionoptocht met mede werking van de muziekvereni ging ONDA Nieuwland. De Oranjefeesten in Sint Laurens starten om halftien met de kinderspelen. De kleu ters kunnen voor de spelen te recht op de speelplaats achter het wijkcentrum, de leerlingen van de basisschool vóór het wijkcentrum in de Van Citter- straat. Tijdens de rustpauze tussen de spelen treedt het jeugdkorps ONDA uit Middel burg op. Het Oranjefeest in Sint Lau rens wordt om negen uur beslo ten met lampionoptocht. De Oranjevereniging Sint Lau rens hoopt dat veel inwoners verkleed aan de optocht willen deelnemen. Voor muziek wordt gezorgd door E.M.M. uit Serooskerke. De optocht volgt de volgende route: Wijkcen trum, Van Citterstraat, St. Laurenslaan, Laan van Pop- kensburg, Kasteelstraat, van Borsselenlaan, Kerklaan, Boudaenlaan, Singelweg, Wa rande, Wijkcentrum. Zaterdag 30 april Zevendedags-Adventisten, doopsgezinde kerk, Vrij- domweg, dienst van 9.15- 11.15 uur. Middelburg, doopsgezinde kerk, dienst van 10-12 uur. Zondag 1 mei, Open Hof, Paauwenburg, 9 uur ds. E. Hoogerwerf, 17 uur ds. G. den Heeten. Bethesda-St.-Joseph, 1 mei 10 uur ds. N. Köther- Middelhoek. Bejaardencentrum Ter Reede, 1 mei dienst te 19 uur. Evang. Luth. kerk, Walstraat, 1 mei 10.30 uur de heer G. Sinke. Ver. van Vrijz. Hervormden/- Remonstranten, 1 mei Ophir 10.15 uur ds. E.H. Cossee, rem. pred. te Dordrecht. Geref. Petruskerk, Paul Kru- gerstraat, 1 mei 9.30 uur ds. G. den Heeten, 19 uur ds. E. Hoogerwerf. Chr. Geref. kerk, Kasteel straat, 1 mei 9.30 uur lees- dienst, 14.30 uur ds. G. Leendertse. Geref. Kerk (vrijgemaakt), Lannoystraat, 1 mei 9.30 uur VLISSINGEN De winke liers uit de Scheldestraat in Vlissingen gaan vanaf maan dag 2 mei tot en met zaterdag 26 mei een voorjaarsactie hou den. Bij deze actie kunnen tweehonderd slagroomtaarten ter waarde van tien gulden en dertig waardebonnen ter waarde van duizend gulden to taal gewonnen worden. De winkeliers die aan de actie meedoen zijn herkenbaar aan een raambiljet. Zij geven voor elke vijf gulden die een klant bij hen besteedt een gra tis lot. De trekking van deze loterij zal plaats vinden op 23 juni door notaris Beyer. De winnaars worden bekend ge maakt op 25 juni via raambil jetten bij de deelnemende win keliers en via een artikeltje in de Scheldebode. VLISSINGEN - Aan het bu reau van gemeentepolitie te Vlissingen zijn in de periode van 13 tot 20 april 1977 de vol gende gevonden voorwerpen aangegeven: Diverse bankbiljetten, kin- derbril met bruin montuur, wereldatlas, hondenriem, wotte riem (van koppel), wit laken met groen bewerkte rand, linker bruine heren handschoen kleur zwart, 2 herenhorloges, bruine porte monnee met inhoud, plastic regenbroek kleur geel, diverse sleutels, tas met gereedschap. Aan het bureau van gemeen tepolitie te Oost-Souburg zijn in de periode van 13 april tot 20 april 1977 de volgende gevon den voorwerpen aangegeven: Rode wollen want, zwarte dameshandschoen, bankbiljet ten, hondepenning nr. 484371. vlissingen - De Middelburgse E. Geldof heeft vorige week van de aanbiedingen van win keliers in haar woonplaats kunnen profiteren. Wellicht bent U deze week de gelukkige winnaar. Loop dan even bij ons kantoor, To renstraat 5, Vlissingen, bin nen. De gulle gevers zijn: Banketbakker Faber, Bad huisstraat 38, de alom bekende kwaliteitstaart. Vishandel Frans de Muynck jr. Oude Markt 11, een kilo gebakken, vis uit de zaterdagreklame. Drogisterij Lutwieler, Lange Zelle 80, een luxe fles bad- 'M 'm J» WÊmBM foto harry verschuren bv mummmmam. mm schuim. Smith Kaas Markt kraam, een pond kaas naar keuze. Slagerij Oosterom, Walstraat 100, 300 gram vleeswaren, 't Goudoppertje, tegoedbon ƒ5-. Brillenspe- cialist Tilroe Walstraat 81, kamerthermostaat. Annikes Cafetaria, twee broodjes An nikes met koffie. Midgetgolf- baan, Burg. van Woelderen- laan, Vlissingen, gratis con sumptie. Nieuwendijlc51, Vlis singen. bon voor pannekoeken, plus koffie voor twee personen. Chemische wasserij Populair, Groene Woud 1, Vlissingen, gratis reinigen van een japon Boetiek Miss Eva, Bellamy- park 34, waardebon van 7,50. ds. Kamphuis, 16.30 uur ds. B. Kamphuis. Geref. Gemeente Marnixkerk Souburg, 1 mei 9.30 en 16.30 uur ds. A. SNoep. Geref. Kerk, Kanaalstraat Souburg, 1 mei west 8.45 uur ds. Vanhaelen, oost 9.30 uur ds. Bosscha, 19 uur ds. Bos scha. Kristen Zuidmolukse Kerk in Nederland, 1 mei Oost- Souburg 11.30 uur oud. L. Latuheru, Koudekerke, 12 uur ouderling M. Siwabessy. Hervormd Souburg, kerk Oranjeplein, 1 mei west 8.45 uur ds. Vanhaelen, oost 9.30 uur ds. v.d. Heide, 19 uur idem. Hervormd Koudekerke, 1 mei 9 en 10.30 uur ds. M.J. de Jong. Hervormd Middelburg, 1 mei, Nieuwe kerk 10 uur ds. Brummelkamp, Koorkerk 10 uur ds. Roodenburg, Oos- tkerk 10.15 uur ds. Delbeek, 19 uur ds. Harkema, St.- Philipsland, Ontmoetings- kerk 10 uur de heer H.J. Schoenmaker, Zoudelande, Thomaskapel, Vrijlandt- straat 10 uur ds. Hage, Doopsgezinde kerk 10 uur Pasteur Le Gras. Ev. Luth. kerk 9 uur de heer G. Sinke uit Goes, Centrum, Nassau- laan 10.15 uur de heer Mur- re, Zand, 10 uur de heer v.d. Heide, 10 uur gezinsdienst in de Nieuwe Kerk. Hervormd St.-Laurens, 1 mei ds. Fox. Evang. Baptisten Zendings- 1 gemeente Middelburg, 16 uur dienst in Klarenbeek L.T.S., voorganger K. van Berghem. Bethel Pinksterkerk, diensten op woensdag 19.30 uur, vrij dag 19.30 uur, zondag 10 uur, welke worden gehou den in het Maarten Luther Huis, Groenewoud 58, Vlis singen, voorganger br. K. Veen. R.-K. KERK WALCHEREN 30 april - 1 mei 1977 Souburg, Martinuskerk, za. 19, zo. 10.30 uur: 12V2 jaar be staan van parochie (bis schop Ernst). Paauwenburg, Open Hof, zo. 11 uur eigen zanggroep, 19 uur samenzang. Vlissingen, Singelkerk, za. 19 uur samenzang, zo. 9.30 uur dameskoor (Nederlands), 12 uur herenkoor (Grego riaans). Bethesda/St-Josefziekenhuis, zo. 11 uur. Ter Reede, vrijdag 9 uur. Middelburg Petrus en Paulus- kerk, Lombardstraat, za. 19 uur, zo. 10.15 uur. Hoeksteen, Rozenburglaan, zo. 11.30 uur. Domburg Willibrordkerk, Badhuisweg, le en 3e zon dag 9 uur. Volle Evang. Gemeente te Vlis singen iedere zondag 9.45 uur en iedere woensdag 19.30 uur in de Filadelfia- kapel Vrouwenstraat 5. Te Middelburg, Zuiderbaken 1 mei 9.30 uur dienst. Jehova's Getuigen, Konin krijkszaal 34, Vlissingen. Do. van 19.30-21.30 uur en zo. van 10-12 uur. The Bethel Pentecoast Temple Inc., wijkgebouw Zuiderba ken, Rentmeesterlaan, Middelburg-Zuid. Elke wo. 19.30 uur, zo. om 14.30 uur. Zondagsschool 10 uur in de Zuidburgschool. Nieuw Apostolische Kerk, Westerbaan West-Souburg. Diensten zo. te 9.30 en 16 uur, wo. te 20 uur. Kerkdiensten in de Angli caanse Kapel van de Mission to Seamen, Scheldepoort Vlissingen-Oost, 1 mei 10.30 uur gezinsdienst (commu nie), 19.30 uur avondgebed. Pinstergemeente Concertge bouw. Elke zondag 14.30 uur wijdingsdienst, wo. 19.30 uur gezinsdienst. Leger des Heils, Vlissingen, Dr. Stavermanstraat 39-41, openbare samenkomsten ie dere zondag 9.30 uur bid stond, 10 uur heiligingssa menkomst, 11.45 uur zon dagsschool, 19.30 uur ver lossingssamenkomst. Bureau van de stichting voor nietgehuwde moeders, Los- kade 25, Tilburg, tel. 01180-27311. Spreekuur volgens afpsraak. Gezins- en bejaardenverzor- ging/maatschapp. Stichting Maatschappelijke Dienst verlening Walcheren, Mid delburg, Loskade 29, tel. 01180-26951. Vlissingen, Dr. Ottestraat 3, tel. 01180- 19820. Bereikbaar iedere werkdag op kantoor, 's avonds na tel. afspraak. Stichting Gezinsverzorging Walcheren, Brouwenaar- straat 4, Vlissingen, tel. 01184-17810. Spreekuren leid(st)ers van 8.30-9.30 uur. Ook te Middelburg, Korte Noordstraat 31, tel. 2559 en te Souburg in het wijkcen trum Middenhof, Kanaal straat 64, Souburg, tel. 64318. Gemeentelijke Sociale Dienst Vlissingen. Maatschappelijk werk dagelijks van 8-10 uur. Rechtswinkel Middelburg. Gratis rechtshulp, elke don derdag van 19-21 uur, Los kade 29, tel. bereikbaar onder nr. 01180-26951. actie Moeders voor Moeders. Mevr. Van Belleghem, Wis- sekerke, 01180-15418. Dr. J. Rutgershuis. Consulta tiebureau voor geboortere geling en seksualiteitsvra- gen. Spreekuur 2e en 4e woensdagavond van de maand in het Med. Centrum, Julianalaan 4, Vlissin, Voor afspraak be 01184-16932. igen. ïllen Maatschappelijke dienstver lening. Telefonische hulp dienst voor mensen in gees telijke en sociale nood, geopend van 's avonds 21 uur tot 's nachts 1 uur, tel. 01180-15551. Sociëteit voor Gehandicapten. Elke dinsdagavond soos van halfacht tot tien uur in Bachten Komme, Badhuis straat, Vlissingen. Vlissingen, doktersdienst, za. 30 april dr. Snijder, Bilder- dijklaan 7, tel. 13933, zo. 1 mei dr. Meyer, Julianalaan 7, tel. 12225. De dienst loopt van 0.00-24 uur. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur spoedgevallen van 12.30-13 en van 17.30- 18 uur. Apotheek, van 29 april tot 6 mei geopend apotheek J.H. Tan-Meijer, Scheldestraat 28, tel. 12025. Tandarts, za. 30 april dr. F. Reynierse, Zuidervaken, Rentmeesterlaan 245, Mid delburg, tel. 27929, zo. 1 mei van 11-12 uur dr. A.H. Oort, Tobagolaan 6, tel. 14390. Verloskundige, za. 30 april en zo. 1 mei mevrouw N. Vlaski, Wijenburg 25, tel. 18204. Huisartsen Souburg, Arne- muiden en Nieuwland, za. 30 april en 1 mei dr. Th. Bloos, Kanaalstraat 70, Oost-Souburg, tel. 61212. Voor Middelburg-zuid en Dauwendaele zie Souburg. Dierenarts, za. 30 april en zo. 1 mei dr. L.J.J. Schoffaerts, tel. 01185-2069, consult al leen na tel. afspraak. Visites aanvragen tussen 8 en 9 uur. Honden-informatiecentrale Goes, tel. 01100-4373. Diensten Vlissingse Kruisve renigingen, za. 30 april en zo. 1 mei zuster J. Sanderse, Koudekerkseweg 49, tel. 19069. Diensten Souburgse Kruisve renigingen, za. 30 april en zo. 1 mei zuster W. Verhagen-Westerbeke, Stemerdinglaan 119, tel. 61541. Kruisvereniging Walcheren- oost, za. 30 april en zo. 1 mei zuster A. Louwerse, Azalea laan 29, Oostkapelle, tel. 01188-1233 of 1914. Middelburg, doktersdienst, za. 30 april dr. Pel, Rouaanse Kaai 11, tel. 26659, zo. 1 mei dr. DelaHayze, Suisdam 22, tel. 14305. Ent-schema, le donderdag van de maand 16 uur Zuiderba ken dr. v.d. Rijst, tel. 26659. Middelburg, apotheek, van vrij. 29 april tot 6 mei geopend apotheek W.K. Hummelen, Markt 69. Donderdag 28 april 20 uur foyer Scheldekwartier Vlis singen concert door het Zeeuws Orkest. Zaterdag 30 april in Open Hof, Paauwenburg te Vlissingen vanaf 8.30-21 uur festivitei ten t.g.v. Koninginnedag (feestprogramma volgt). Idem 20.30 uur Vestzaktheater te Vlissingen jazzconcert. Vrijdag 29 april 20 uur Kuiper spoort te Middelburg film. Idem 19.30 uur (zms) Open Hof, Vlissingen, populair concert te geven door de le raren van de Zeeuwse Mu- ziekschopl. Maandag 2 mei 20 uur Con certzaal te Middelburg, con cert te geven door het Zeeuws Orkest. Van maandag 18 t/m vrijdag 29 april tentoonstelling in de St-Jacobsschool, Bree- straat, Vlissingen. Kon. Vlaamse Opera te Ant werpen. Vrijdag 29 april 20 uur Anatevka, zaterdag 30 april 20 uur Das Rheingold (Wagner), zondag 1 mei 14.30 uur Anatevka, 20 uur Het land van de glimlach. Kon. Ned. Schouwburg te Antwerpen. Zaterdag 30 april 20 uur en zondag 1 mei 15 en 20 uur: „De Parochie van Misère". Opera te Gent. Vrijdag 29 april 20 uur l'Arlesiana, zondag 1 mei 14.30 uur De Dappere Soldaat, 20 uur l'Arlesiana. Nederl. Toneel te Gent. Zater dag 30 april 20 uur: „Harle- kijk, noch knecht, noch meester". Storingen gas en elektriciteit. Van maandag t/m vrijdag van 's morgens 8 tot 's a- vonds 17 uur tel. 15110. Bui ten kantooruren voor alle storingen tel. 19191. Alleen voor Vlissingen, Valkenisse, Domburg, Mariekerke, Domburg, Westkapelle, Veere en Arnemuiden. Voor Middelburg bellen Gemeen tebedrijven, tel. 14356, na kantooruren tel. 01180- 14358. Woningbouwvereniging „Goed Wonen". Weekend dienst voor storingen aan c.v. en liften 30 april en 1 mei de heer B. Lens, Lingestraat 48, West-Souburg, geen te lefoon. Donderdag 28 april 10.14 en 22.51, vrijdag 29 april 11.29 en 23.58, zaterdag 30 april 12.53 en 0.58, zondag 1 mei 1.13 en 1.-, maandag 2 mei 1.31 en 1.58, dinsdag 3 mei 2.13 en 14.35, woensdag 4 mei v.m. 2.50 en 15.12.

Scheldebode | 1977 | | pagina 9