Gerben Karstens wil in Vlissingen zijn vorm testen en verbeteren Amsterdam 'n dagje met de trein tegen een speciale prijs Racefiets hoofdprijs can loterij Werkeloosheid op Walcheren daalt Win Moeders mooiste itea» ^149 AM IN Van der Hoeven heeft showroom Mm deklapb ÏÏTL je 4e fee moerman II'IPTTI VOOR ADVERTENTIE SPECIALE WEEKENDTIPS ZIE AANBIEDINGEN IN DEZE KRANT Verfijnde tnfefsfeer HEREND PORSELEIN badminton basketbal (UITGAVE: UITGEVERSMAATSCHAPPIJ DE STEM B.V. - BREDA) Paul Krugerstraat 55-57 VLISSINGEN-01184-12733 WOENSDAG 20 APRIL 1977 PRINSENBEEK - VLIS SINGEN - Een van de trek pleisters in de Omloop van de Boulevard, die op 7 mei in sa menwerking met De Schelde- bode wordt verreden, is onge twijfeld Gerben Karstens uit Prinsenbeek. De Leidse nota riszoon, die o.a. op de tuin- 'een der clowns van het wieier- peloton. Maar hij is er ook als er gekoerst moet worden op het scherp van de snede. Ook in de zesdaagsen is de Karst razend populair van wege het feit dat hij vaak de knuppel in het hoenderhok gooit. In het voorbije winter- digheden wat beter worden zal de Prinsenbekenaar snel zijn vorm terughebben. Die eigen schap draagt hij immers in zijn bagage. Karstens is sinds 1965 be roepsrenner; in zijn amateur- tijd reed hij reeds op de Vlis- singse Boulevard. Het wordt bouwschool gestudeerd heeft en momenteel als boomkweker in Oosterhout daarvan de eer ste vruchten plukt, is 34 lentes „jong" en behoort tot de vete ranen van het wielerpeloton. De Karst staat bekend als een karaktervol pedaleur, die beschikt over een scherp eind- schot. Verder heeft hij vorig jaar nog enkele etappes ge wonnen in de Tour de France. Daarbij was het afsluitende criterium op de Champs Ely- sees te Parijs. Voor meer dan honderdduizend mensen. Hij bevestigde toen dat hij ook nog een stukje solo kan rijden. Karstens heeft al verschillende keren in de lappenmand geze ten, maar steeds kwam hij er op karaktervolle wijze uit. Bo vendien is de vaak dollende Prinsenbekenaar regelmatig seizoen - op een Duitse wieler baan - maakte Karstens een vreselijke smak. Links en rechts gebroken en ook geeste lijk een beetje kapot door de tegenslagen. Inmiddels zit Karstens weer op de fiets: in het peloton. Hij mist de honderden kilometers' trainingsarbeid, die de colle ga's in de aanloop naar het sei- voor hem een belangrijk weer zien, want in Vlissingen heeft hij voldoende concurrentie om zijn snelheid eens te testen. De rapste spurter Patrick Sercu behoort immers ook tot de ri valen. In een koers als de Om loop van de Boulevard kan Karstens beter zijn vitessever- hoging meten. In de Belgische kermiskoer- te link om eens lekker voluit te gaan. Vlissingen en haar Boule vard zijn voor Gerben Kar stens belangrijke timingspun- ten in zijn opbouwperiode naar de topvorm. Hij is er im mers van bezeten om nog een keer iedereen op zijn klasse te trakteren. De toeschouwers op de Vlissingse Boulevard zullen ongetwijfeld een ontketende Kerstens aan het werk te zien. De andere pas herstelde cou reur is Aad van den Hoek, die in de Tour de France van 1976 als laatste aankwam en de twijfelachtige eer genoot als rode lantaarndrager te funge ren. Aad van den Hoek moest na een valpartij in de vijfde etappe van Parijs - Nice in een ziekenhuis in Marseille wor den opgenomen. De dokters vreesden een schedelbasis frac tuur: Van den Hoek was in volle snelheid met zijn hoofd tegen de keien gesmakt. Dit gebeurde toen hij zijn rege- WOONT U IN DIT GEBIED Vrouwenpolder^ Oo^kapeiie •Domburg Serooskerke WÊM «Aagiekerke ,eere «Vesikapeiie Ga«""9c 0 Grigpskerke ,s, Lautens MphskffM' Brggekerke M^elburg Brggekerke ^Zouteianoe W Amemu«Jer| Koudekerke Nwuwtann. en St Joosland -Souburg ^Vlissingen* R Dan behoort De Scheldebode iedere week UITERLIJK WOENSDAGAVOND in de brievenbus te zitten. Waarschuwt U ons a.u.b. als U ons blad niet regelmatig of te laat ontvangt. Tel 01184-19910. zoen verzet hebben. Toch wil de Karst nog graag een keer de Tour doen. De Omloop van de Boulevard van Vlissingen vindt hij een van de geschikte gelegenheden om zijn vorm te testen en ook te verbeteren. Vooral als de weersomstan- Heel wat lezers van onze Zeeuwse weekbladen De Schel debode en het Nieuwsblad voor de Bevelandèn zijn afgelo pen zaterdag een dagje naar Amsterdam geweest. Gezien het succes, wordt deze speciale aanbieding nog éénmaal herhaald en wel komende zaterdag 23 april. De Scheldebode en het Nieuwsblad voor de Bevelandon hebben samen met de Nederlandse Spoorwegen een spe ciaal arrangement samengesteld. Voor 17,- (kinderen van 4 t/m 9 jaar 8,50) krijgt u een treinretour 2e klasse Zeeland-Amsterdam, een ticket voor rondvaart door de Amsterdamse grachten en een kopje koffie tijdens de heen- of terugreis. Normaal betaalt u voor dit arragement 32,- Men kan zaterdag vertrekken vanaf alle NS-stations in Zeeland. De Scheldebode en het Nieuwsblad voor de Bevelanden geven u dus een aantrekkelijke korting. Wie zaterdag ge zellig naar Amsterdam wil kan tegen inlevering van onder staande bon de de speciale treinkaartjes uitsluitend kopen bij het kantoor van De Scheldebode, Torenstraat 5, Vlis singen of bij Het Nieuwsblad voor de Bevelanden, Klok- straat 1 Goes. Men kan op deze kantoren terecht donder dag 21 en vrijdag 22 april tussen 8.30-12.30 u. en van 13.30-17.00 uur. De kaartjes zijn niet aan de NS-stations verkrijgbaar. BON Naam: Woonplaats: Ik wil graagtreinkaartjes voor het speciale arrange ment van De Scheldebode en het Nieuwsblad voor de Beve landen naar Amsterdam op zaterdag 23 april 1977. sen zijn immers niet veel pre- miejachten en in massale aan komsten is het vaak te druk en Een van de vele activiteiten rond de Omloop van de Boule vard is*een loterij. Het wieier- comité Souburg heeft van de gemeente Vlissingen toestem ming gekregen om deze loterij te houden. De programma boekjes die het wielercomité gaat verkopen zijn tevens lot. Zij zullen worden verkocht op de toegangswegen van het parkoers. Er kan onder meer een retourreis voor twee per sonen naar Londen gewonnen worden, aangeboden door de Olau Line. Een andere zeer aantrekkelijke prijs is een Raleigh-racefiets, ter beschik king gesteld door Hans van Doornik van de Wielerwinkel uit de Scheldestraat. De pro grammaboekjes kosten drie gulden. Vanaf donderdag 28 april zijn de programma's ook in de voorverkoop verkrijg baar. De adressen worden nog gemeld in de volgende Schel debode. njack wilde uitdoen en een van de mouwen aan het stuur bleef hangen. Een schedelbasisfrac- tuur was het niet, wel een her senschudding, een aantal ka potte tanden en een bovenlip die met veertig hechtingen bij elkaar moest worden gehou den. Desalniettemin hoopt hij op 7 mei toch in de voorste ge lederen mee te kunnen strijden. Op zaterdag 23 april wordt in de Zuiderkerk in Middelburg een gecombineerde zang- en samenzangavond gehouden, die in het teken staat van Pasen en koninginnedag. De zang wordt verzorgd door het jeugdkoor Blijde Stemmen, de zangvereniging Sursum Corda en het kinderkoor Van Knop tot Bloem. Het orgel wordt bespeeld door Bram Beekman. De avond wordt om kwart voor acht geopend door ds. Zijderveld. De toe gang is gratis. Wie snel is kan het stuk ,,De IJzeren Kachel" nog zien, dat het Poppentejater Kartoen vanmiddag om drie uur speelt in het Molentheater in Middelburg-Zuid. De toe gangsprijs is voor kinderen twee gulden vipg en voor volwassenen drie gulden. Het Poppentejater Kartoen geeft elke eerste en derde woens dag van de maand een voor stelling. Wegens de grote be langstelling is het zaak om voor deze voorstellingen tijdig een plaats te reserveren, via tel. 01182-1832. Een groep van veertig 65'plussers uit Folkstone zijn deze week te gast in Middel burg. Afgelopen zondag zijn ze in Middelburg aangeko men en maandagmorgen werden de bejaarden verwel komd door burgemeester en wethouders. De groep maakt enkele trips in Middelburg en op Walcheren en bezoekt onder meer een nieuw be jaardenhuis. Er staat ook een reisje naar de Euromast in Rotterdam op de agenda. Aanstaande zaterdag ver trekken de 65'plussers weer naar Folkestone. In Middelburg-Zuid zal de Euro Band op koninginnedag zijn nieuwe uniformen sho wen. De kleur ervan is afge stemd op het minirettenkorps. De leden van de band hebben de nieuwe pakken gedeelte lijk zelf betaald door het hou den van allerlei acties, 's Mid dags geeft de band nog een show in Nieuwland en 's avonds doet zij mee aan een gezamenlijk optreden met de korpsen van Middelburg. In een groots gebeuren op de Markt. Dit alles in samenwer king met de koninklijke ver eniging „Uit het Volk voor het Volk". De Vlissingse gemeenteraad gaat weer haar jaarlijkse ex cursie maken. Dit jaar worden op vrijdag 22 april o.a. bezoe ken gebracht aan het Vis- mijnbedrijf, de nieuwe sport velden in Souburg, het wijk centrum Aldegonde, de nieuwe sportvelden in Sou burg, het wijkcentrum Alde gonde in Westerzicht, het Vestzaktheater en de ge meentelijke kwekerij aan de Zaaihoekweg. W L VORSTSTRA AT 27 A A GOES TEL.OIIOO 14683 WALSTRA AT 94 VLISSINGEN TEL.OII84 12597 MIDDELBURG - De werke loosheid op Walcheren is in de maand maart gedaald tot onder de duizend man en tege lijkertijd onder de 4 percent. Terwijl er op 1 maart nog 1020 Walcherse mannen stonden ingeschreven als werkeloze, waren dat er op 1 april nog maar 908. In percenten uitge drukt een daling van 4,2% naar 3,7%. Ook vergeleken met een jaar geleden, ligt de werke loosheid op Walcheren een stuk lager (toen 1011 werke- lozsn op 1 april). Niet alleen voor de mannen, ook voor de vrouwen ontwik kelde de arbeidsmarkt zich gunstig. In totaal 385 vrouwen hadden geen werk op 1 april en dat waren er dan 48 minder dan op 1 maart. Vooral het rayon in Middelburg viel een En nog een leuke wedstrijd op de koop toe Vraag naar wedstrijdkaart rafel Deze aanbiedingen gelden van 211/m 27 april Niet duur-wel heerlijk. flinke daling bij de vrouwen te constateren (van 254 naar 212). De vraag naar personeel nam licht toe op Walcheren. Dat was vooral te danken aan het rayon Vlissingen, waar nu 163 openstaande vragen zijn, VLISSINGEN - Sinds kort heeft de Firma van der Hoeven Zonen C.V. aan de Spuistraat de beschikking gekregen over een eigen showroom. In het oude pand van de Firma Tim bierman, hoek Bellamypark 54, Kerkstraat is alle ruimte om een heel assortiment van kantoormeubelen en machines te tonen. Om alle geïnteresseerden in de gelegenheid te stellen de ar tikelen rustig te bekijken, wordt vrijdag 22 april a.s. van 10.30 uur af Open Huis gehou den. Er worden dan tevens de monstraties gegeven van o.a. reken-, schrijf-, frankeer-, faktureer-, kopieer-, stencil machines en kasregisters. In Het Woltershuis aan de Hogeweg wordt dinsdag 26 april om 20.00 uur een bijeen komst gehouden over „Am nesty International". Er zal worden gesproken over de verdere plannen in Vlissingen na de eerste bijeenkomst, die in de paasvakantie plaats vond. tegenover 142 in de maand er voor. In Middelburg nam de vraag slechts met 3 man toe. In percenten uitgedrukt bedraagt de vraag naar personen nu 1,4% op Walcheren (een jaar geleden 1,1%). De vraag naar vrouwelijke arbeidskrachten steeg van 59 naar 95 en dat was wederom vooral aan Middel burg te danken, waar de vraag zelfs verdubbelde (van 27 naar 55). Per gemeente ziet de wer keloosheid op Walcheren er nu als volgt uit: Amemuiden: 20 mannen en 5 vrouwen; Domburg: 24 man nen en 14 vrouwen; Marieker- ke: 10 mannen en 7 vrouwen; Middelburg 347 mannen en 151 vrouwen; Valkenisse; 24 mannen en 14 vrouwen; Veere: 20 mannen en 11 vrouwen: Vlissingen 421 mannen en 172 vrouwen: Westkapelle: 41 mannen en 10 vrouwen. WERELDBEROEMD uw SPECIAALZAAK We weten tenminste weer een beetje hoe het kan zijn, als het echt voorjaar wordt, vrienden. Eindelijk weer eens een week-end waarin je zonder dikke jassen naar bui ten kon komen, en niet on middellijk door regen, sneeuw en kou het huis weer werd ingedreven. De hoop dat de sla, de bonen en de ra dijs uit eigen tuin ook dit jaar weer op mijn bord komen is teruggekeerd. En tijdens mijn rondgang door de pol der, werd het duidelijk dat ook de boeren dit week-end geen tijd hebben om binnen te blijven zitten. Ze hebben de afgelopen weken te vaak knarsetandend achter bere gende ruiten gestaan. Werke loos. Vroeger was het ook tij dens een nat voorjaar nog mogelijk het een en ander in de grond te stoppen. Maar met de komst van de zware machines en het verdwijnen van de mankracht hoef je daar tegenwoordig niet meer aan te denken. Vandaar ook, denk ik, dat veel boeren zon dag, de zondag hebben gela ten en hun geoliede machines uit de schuren hebben ge haald. Want het was opval lend hoeveel landbouwers zondag in het zonnetje het zaad- en pootgoed toch maar in de grond hebben gestopt. De volkstuinders van Co- lijnsplaat hebben deze week trouwens helemaal geen reden gehad om te knarse tanden. De gemeenteraad van Kortgene heeft besloten om een heel nieuw bestem mingsplan te maken voor het deel van het dorp, waar zij hun tuintjes hebben. De volk stuintjes moesten ver dwijnen voor woningbouw. Op zich vonden de volk stuinders dat niet zo erg, als er maar vervangende grond zou komen voor de lapjes grond waar ze soms al meer dan vijftig jaar hun groenten vandaan halen. Volgens het gemeentebestuur leek dat eerst onmogelijk. De volk stuinders hebben toen geza menlijk zo'n 52 bezwaar schriften tegen de plannen ingediend. En daar had de gemeente kennelijk niet van terug. Want er komt een nieuw bestemmingsplan, mét grond voor de volkstuinders. Het kost moeite, maar als burger kun je ook tegen offi ciële plannen in, toch wat be reiken als je een beetje ge duld hebt, bijvoorbeeld. Want die bezwaarschriften zijn al weer bijna anderhalf jaar geleden ingediend. En nu we het toch over eten hebben. Ik ben benieuwd wat de strandbezoekers van Vlis singen dit jaar aan voedsel voorgeschoteld krijgen. De stichting badplaats Vlissin gen bestaat 10 jaar. Op het programma staan onder meer culinaire aktiviteiten zoals dat dan zo mooi heet. Betekent dat een os aan het spit, zandtaartjes bakken of toch gewoon patatEen bee tje winderig weer en de kans is groot dat er op dat Vli- singse strand in ieder geval wel flink geknarsetand zal worden. ARJA.ON Aanstaande zaterdag en zondag organiseert de Vlis singse sportvereniging Mara thon haar* jaarlijkse open badmintontoernooi, onder auspiciën van de NBB. Het is een individueel toernooi voor B-, C- en X-spelers uit heel Zeeland en daarbuiten, terwijl ook voor de drie jeugdcatego- rieën veel deelnemers hebben ingeschreven. Er komen in to taal 150 spelers en speelsters naar de sporthal Baskensburg in Vlissingen, waar gedurende die twee dagen zo'n 250 parti jen zullen worden afgewerkt. Op het programma staan: en kelspel dames en heren, dubbel dames en heren en gemengd dubbel. De kleinste klasse is die van heren B. Hierin komen uit; Nico Smolders, Ad Proos en Jan van Sommeren, allen van Avanti uit Middelburg, Jan Fraanje van Terneuzen, en Rinus ten Haaf van Marathon. Deze vijf spelen een halve competitie. Voor heren enkel C meldden zich 32 deelnemers. Kanshebbers zijn onder ande ren: Micky Titaley van Wings uit Koudekerke, Ruud van Rooijen van Avanti, Ch. Kolle uit Brabant, en René Lips van Marathon. Enige favorieten bij de dames-C: Marjan Cruson van de Shuttle uit Breskens, Herma Vermeirssen van Avan ti, en Corry Hollestelle en Anita Lammers, beiden van Marathon. Op zaterdag wordt er ge speeld van 8.30 tot 22.00 uur, en zondag begint men om 10.00 uur. Om ongeveer 17.00 uur zal Marathon-voorzitter J. Schef- fer de prijzen uitreiken aan de genen die een eerste of tweede plaats hebben behaald. Door de vele afgelastingen is de stand erg onoverzichtelijk. Zo heeft Veere bijvoorbeeld drie wedstrijden meer ge speeld dan verschillende con currenten, een niet benijdens waardige voorsprong. De club heeft dan ook de competitie leiding verzocht tenminste de laatste wedstrijd van alle kanshebbers op dezelfde dag te laten spelen. De tegenstander, WIK uit Kerkwerve, is moeilijk te be spelen. De ploeg is sterk ver dedigend ingesteld, maar be schikt wel over een paar snelle vleugelspitsen. Veere speelt meer op de aanval en hoopt op een vroeg openingsdoelpunt, zodat de Schouwenaren moe ten komen. Zij hebben even veel punten als Veere, maar moeten nog een zwaar pro gramma afwerken. De Veerse elf kunnen reke nen op een vaste supporters kring, die echter best nog wat kan worden uitgebreid, zeker in deze spannende eindfase van de competitie. De wed strijd begint kwart over vier Als Veere 1 aanstaande za terdag wint heeft het nog een kans. Niet op het kampioen schap, dat zit er volgens trai ner Maarten de Kok niet meer in, maar wel op een promotie plaats. Het eerste team van de Veerse voetbalclub draait al een flink aantal jaren mee in de afdeling eerste klas, en wil er best voor werken om volgend jaar een trapje hoger te spelen. De meisjes-cadetten van BV Souburg en de jongens- cadetten, meisjes- aspiranten en jongens-aspiranten van De Scheldemond uit Vlissingen gaan deelnemen aan het rayon- toernooi voor districtskam- f pioenen op 30 april in sporthal De Enk te Rotterdam. Zij tref fen daar de kampioenen van de districten Rotterdam en Utrecht. In heel Nederland worden vier rayontoernooien gehouden De kampioenen daarvan kunnen deelnemen aan de eindronden voor het Nederlands kampioenschap. Voor de jongens- en meisjes ca detten wordt deze eindronde georganiseerd door de Zeeuwse afdelingsjeugdcom missie, op 21 mei in de sporthal Baskensburg te Vlissingen. De kans dat daar een Zeeuws jeugdteam bij zal zijn wordt door Sjaak Koppejan, lid van de jeugdcommissie, klem geacht. Wel grijpen de organi sators de kans aan om jeugd- basketbal op topniveau napr Zeeland te halen.

Scheldebode | 1977 | | pagina 1